KAPPIE EN DE DRIJVENDE SCHOTEL JAARVERSLAG „VREDERUST' VERSCHENEN WALCHEREN ARIE VAN VLIET STAAKTE WOEDEND DE STRIJD DUELS OM BEZETTING BOVENSTE EN ONDERSTE PLAATSEN VRIJDAG 25 JUNI 195i PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT S Totaal der exploitatiekosten niet gestegen Verschenen is het vijftigste jaar verslag van de Vereniging tot Chris telijke Verzorging van Geestes- en Zenuwzieken in Zeeland, bestaande o.a. Uit een uitvoerig verslag van de secretaris, drs. J. J. Knibbe, en een gedegen verslag van de geneesheer- directeur. Het financieel verslag maakt er met dankbaarheid melding van, dat het totaal der exploitatie kosten in 1953 niet is gestegen. De verpleegprijs behoefde in 1953 niet verhoogd te worden. Het aantal ver- pleegdagen bedroeg 336.867 tegenover 338.540 in 1952 en verminderde der halve slechts met 1.673 dagen. Nadat het batig saldo van de ex ploitatierekening van de Inrichting „Vrederust" over 1953 is overge bracht naar de rekening van baten Nog meer licht in Middelburg De thans waarlijk unieke verlich ting van een groot deel van de Mid delburgse binnenstad en vele omlig gende straten is gisteren in alle stilte verrijkt met een evenzeer grote attractie. Aan de Loskade heeft namelijk een grote kleikraan van Thomsen's Ha venbedrijven ligplaats gekozen, die gisteravond door honderden lampjes feestelijk werd verlicht. Een en ander levert een zeer spectaculaire aanblik op en past in het kader van de her denkingsdagen als een herinnering aan de krachtsinspanning, die o.a. met inzet van dit zware materieel, werd geleverd in de strijd om het be houd van de Walcherse zeeweringen. Gedurende een aantal avonden zal deze illuminatie te bewonderen zijn. Waar zijn onze schepen Ouwerkerk 2260 m. N. Kaap Guardafui n. Sydney. Overijssel 21 te Port Sudan Perna 20 te Curacao Polyphemus 20 van Soerabaya naar Semarang. Prins Willem van Oranje 22 440 m. O. v. Belle Isle. Sinabang 23 te Melbourne Sloterdijk 23 te New York Soestdijk 22 te Alexandrië Stad Maastricht p 22 Finisterre n. Tyne- dock. Stad Schiedam p 22 60 m. W. Oporto n. Saffi. Straat Malakka 20 v. Djakarta n. Belawan Tibia 15 v. Sydney naar Miri. Tjibodas 21 te Moji Tjimentang 14 te Singapore Tjipanas 21 te Beira Tjisadane 19 v. Okinawa n. Hongkong. Utrecht 25 te Casablanca verwacht Violette Erica 22 m. N.O. Quessant naar Savona. Willemstad 15 van Barbados naar A'dam. Woensdrecht 22 te Port Saïd Wonosari 18 te Los Angeles Alginlb 21 te Bahia Arendsdijk 16 van New Orleans naar Rotterdam Arnedijk 19 te Galveston Axeldijk 22 575 m. N.O. van Barbados n. New York. Baud 20 van Djakarta naar Singapore Larenberg 22 40 O. van Muskat n. Basra. Laurenskerk 22 te Bremen Lutterkerk 14 te Khorramshahr. Leuvekerk 19 van Rotterdam n. Calcutta Metula 22 van Pulu Bukan naar Naura. Indrapoera 21 van Southampton naar Djakarta. Alnatl 23 180 m. N.N.O. Las Palmas n. Las Palmas. Celebes 23 van Penang naar Colombo Jagersfontein 23 340 m. N.O. St. Helena n. Las Palmas. Noordam 23 610 m. O.Z.O. Kaap Race n. Rotterdam. Willem Ruys p 23 Minikoi naar Colombo. Woensdrecht 23 van Suez naar Aden Zeeland KRL 23 van Tj. Priok n. Cheribon Zuiderkruis 23 te Hahfax Zijpenberg p 23 Kaap St. Vincent naar Dagenham. Aalsdijk 24 te Galveston Boissevain 24 te Kaapstad Laertes 24 te Sydney. Oranjestad 24 te Trinidad Rijnkerk 23 van Las Palmas naar Kaapst. Marktberichten EIERVEIL1NG MIDDELBURG Minimumprijs voor pluimveehouders f2,10 per kg. VISMIJN VEERE. 24 Juni. Export garnalen 1571 kg 81 74. Bot 108 kg 19—28. Middel tong 32 kg 66—199. Rog 22 kg 16—27. Visiever 2 kg 241. Alles in ets per kg. VISMIJN BRESKENS. 24 Juni. Export garnalen 1294 kg 129— 87. Handels garnalen 38 kg 91—92. Schar 480 kg 3815. Bot 6 kg 16. Schol 316 kg 38—16. Middel tong 210 kg 105—109. Rog 45 kg 51—16. Griet 1 kg 71. Tarbot 4 kg 1.50. Alles in ets per kg. en lasten der Vereniging, sluit deze met een batig saldo van 4.652,98, welk bedrag wordt overgebracht naar nieuwe rekening. Op gebouwen, uitrusting der ge bouwen, machines, gereedschappen en vervoermiddelen is een bedrag van f 47.172,59 afgeschreven, terwijl uit de eigen inkomsten der Vereniging, zoals contributies, collecten en giften en de opbrengst der effecten, een bedrag van f 25.526,35 aan het Ver enigingsvermogen werd toegevoegd, waardoor dit toenam van f 100.876,01 tot f 126.402,36. De bezittingen van het Pensioen fonds hadden per 31 December 1953 een waarde van f 1.667.577,27. Hier van is een bedrag van f 1.216.882,69 belegd in effecten, f 167.500,in hy potheken en f 183.000.uitgeleend op schuldbekentenissen. De effecten zijn gewaardeerd tegen beurskoers per 31 December 1953, verminderd met een reserve voor koersverschillen van f 122.041,69. De in 1953 betaalde pensioenen beliepen f 64.608,48 met inbegrip van toeslagen tot een be drag van f 9.629,86, welke toeslagen ten laste van de exploitatierekening der Inrichting zijn gebracht. De ontvangsten van contributies, collecten en giften liepen terug met een bedrag van f 2.407,38. De ontvan gen contributies daalden met onge veer 12 terwijl uit collecten en giften f 926,37 minder ontvangen werd dan in 1952. Zoals bekend zal de 50e jaarverga dering óp 8 Juli a.s. worden gehou den op de inrichting „Vrederust" te Bergen op Zoom. Zeepkistenrace belooft groot succes te worden Thans 35 inschrijvingen Voor de zeepkistenrace, welke Za terdagavond te Vlissingen zal wor den verreden, hebben zich thans 35 candidaten, in leeftijd variërend van 8 tot en met 14 jaar, aangemeld. De „racewagens" zijn verdeeld in drie klassen, namelijk in onvervalste, „zuivere" zeepkisten, platte wagentjes (de zogenaamde planken-op-wielen) en luxe vehikels, waarbij er zijn, die in miniatuur een echte raceauto be naderen! Woensdagavond is er op de nieuwe oprit, van het Wooldhuis tot het Nol- lenbos een proefrit gereden, waar voor reeds bijzonder veel belangstel ling bestond. Bovendien werden de wagentjes gekeurd en de klasse-inde ling nader vastgesteld in wielhoogten; voor de zeepkisten 25 en 35 cm en voor de beide andere typen 35 cm. Door de Bond van Buurtverenigin gen, die deze zeepkistenrace organi seert. zijn fraaie prijzen beschikbaar gesteld voor de winnaars De jeug dige deelnemers, die succes weten te boeken, zullen verrast worden met voor knapen wel zeer begeerlijke voorwerpen als een voetbal, voetbal schoenen, rolschaatsen, zwemvliezen een luchtbuks, een polshorloge, e.d. Deze prijzen zullen tot Zaterdag middag te zien zijn in een etalage van Bikkers' ëoekhandel aan de Bad huisstraat. Internationale voetbalwedstrijd Vanmiddag om twee uur wordt op het sportterrein te Vlissingen een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de „De Ruvterschool' en de bemanning van de Engelse destroyer „Corunna' Middelburg 't Zand moet worden volgebouwd Het ligt in het voornemen van B. en W. van Middelburg, om de laatste twee stukjes bouwterrein binnen de stadsuitbreiding op het Zand te doen bebouwen met arbeiderswoningen. Hierna zal de bebouwing op het Zand een gesloten geheel vormen. De architect M. J. J. van Beveren heeft hiervoor een plan ontworpen. In totaal kunnen 9 woningen worden febouwd, bestaande uit een blok van en één van 5 woningen. De totale stiehtingskosten worden geraamd op rond 118.000.—. B. en W. verzoeken de raad voor de bouw van deze woningen een crediet toe te staan van rond 118.000. Benoemd Tot onderwijzer aan de Chr. U.L.O. school aan de Singelstraat, te Middel burg (hoofd de heer R. A. Swanborn), werd tot onderwijzer benoemd de heer C. Oosterom, te Renkum. Vlissingen „Zeelandia" won in 1 gie. Zeelandia maakte zijn tweejaarlijk se uitstapje naar Eendracht Lennik in België. In de eerste helft van de wed strijd waren de Middelburgers aan zienlijk sterker dan hun gastheren en door doelpunten van de Bruin (2x), Beukert, Marijs en De Ruiter, die voor het eerst sinds zeven maanden weer van de partij was, ging de rust in met een 05 voorsprong. In de tweede helft deed Zeelandia liet kalm aan en daardoor konden de Belgen de achterstand terugbrengen tot 35. Tijdens het uitstapje werd ook een bezoek aan Brussel gebracht. In St. Kwintens Lennik werd het gezelschap ontvangen door de burgemeester, die de erewijn aanbood. Voorts werden er geschenken uitgewisseld. Openstelling zaken Er wordt ons verzocht alsnog mede te delen, dat ook de Nederlandse Ver eniging van Banketbakkers, afdeling Zeeland, evenals „Handelsbelang" een verzoek tot B. en W. van Middelburg had gericht om de zaken in Middel burg gedurende de hoogtijdagen tot 21 uur des avonds te mogen open stellen. Arnemuiden Schuur uitgebrand Donderdagavond brak brand uit in een schuur op de scheepswerf van de gebr. Moerman te Arnemuiden. De schuur brandde totaal uit. Een var ken in een aangrenzend gebouw kon niet dan met moeite gered worden. Omtrent de oorzaak van de brand tast men in het duister. Serooskerke (W.) Uitslag verkoping Mr. P. W. Meylink, notaris te Mid delburg, heeft dezer dagen in café Westdorp te Serooskerke (W) verkocht het huis met tuin, Noord- weg 105 te Serooskerke. groot 6.58 a. Koper was J. v. d. Broeke uit Seroos kerke q.q. voor 9425. Electrische verlichting in aantal straten Voorstellen Vlissingse gemeenteraad Voor de op 2 Juli a.s. des namid dags om twee uur te houden openba re vergadering van de gemeenteraad van Vlissingen behelst de agenda, be houdens een groot aantal ingekomen mededelingen en over te leggen stuk ken, voorstellen van B. en W. tot het verlenen van credieten voor het aan brengen van electrische straatverlich ting in de Gravenstraat, Dokter Sta- vermanstraat, Berlagestraat en op de Kroonwerkgracht. Voorts bevat de agenda een voor stel van B. en W. tot het verlenen van een crediet groot f 950.voor het aanbrengen van een terrelp-af- scheiding aan de Verlengde Paarden straat tussen de terreinen van de ge meentelijke reinigingsdienst en net dieren-asyl Van de ver. tot Bescher ming van Dieren, afdeling Zeeland. Tevens bevat de agenda een aantal voorstellen inzake grondtransactles en een voorstel tot benoeming van een drietal leden in de commissie van beheer van het Vlissings Studiefonds, ter voorziening in de vacatures, ont staan door het periodiek aftreden van de heren G. Lammers en C. Ou wendijk en wegens beëindiging van het lidmaatschap van de raad van de heer P. Theune. In de vacature G. Lammers luidt de aanbeveling: 1 de heer G. Lammers, aftredend, en 2 de heer H. Smals, onderdirecteur R.H.B. S.; in de vacature C- Ouwendijk: 1 de heer C. Ouwendijk. aftredend en 2 ds A. Verschoor, geref. predikant. In de vacature P. Theune luidt de aanbeve ling: 1 de heer H. B. J. Knoop, lid van de gemeenteraad en 2 J. L. Ver hagen, eveneens lid van de gemeente raad. Tenslotte behelst de agenda een aantal voorstellen tot goedkeuring van wijzigingen in een aantal begro tingen van gemeentelijke diensten. Uit het politierapport Op de hoek ScheldestraatRochus- senstraat te Vlisesingen gebeurde een aanrijding tussen een bestelauto en een wielrrjdster. De bestelauto, die de Rochussenstraat links af wilde in slaan, stak een richtingaanwijzer uit. Dit werd echter niet gezien door de wielrijdster. Zij reed tegen de auto op. waardoor haar rijwiel werd beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Meliskerke Districtsweekend Jeugdraad. De heer W. Barnard te Meliskerke, heeft op het gedurende het de week-end vanwege de sche Jeugdraad, in Vlaardingen ge houden districts-weekend, over Leke- spel gesproken. Ds. M. Enker, te Den Haag, tevo ren Ned. Herv. predikant op t Zand (Middelburg) sprak over „Jezus Christus de Hoop der Wereld, zicht baar in Israël". HOCKEY Teams van „Middelburg" zijn gunstig ingedeeld. Het herenteam van de Middelburg se Mixed Hockey Club zal het volgend seizopn van een gunstiger competitie indeling kunnen profiteren. Doordat DES (Kaatsheuvel) promoveerde en Liberty (Dongen) degradeerde, moe ten de hoofdstedelingen in de a.s. competitie namelijk minder ver van huis. Van de 7 uitwedstrijden worden er 5 in Breda gespeeld, 1 in Tilburg en 1 in Oosterhout. De volgende elftallen werden in de 2e klasse A van de KNHB ingedeeld: Breda H, Push H, Cadetten I, Wa rande I (Oosterhout), Were Di (Til burg) dat uit een andere afdeling over kwam het uit de promotie klasse gedegradeerde Bredase Zwart wit II en het uit de 3e klasse gepro moveerde Zwart-Wit III. Zoals men weet. werden de Middel burgse dames het afgelopen seizoen kampioen, zodat zij naar de 3e klas se gingen. Aanvankelijk leek het voor de hoofdstedelijke speelsters onmoge lijk om dit grote aantal „verre" uit wedstrijden te bekostigen. Door een geheel nieuwe indeling van de 3e klasse, werd Middelburg echter in de A-afdeling geplaatst met 4 andere teams. Men moet nu drie wedstrijden in Tilburg spelen en 1 in Kaatsheu vel; de thuiswedstrijden worden aan de Nadorst in Middelburg gehouden. In deze zijn de onderstaande elftallen ingedeeld: Forward II (Tilburg), We re Di II (Tilbury" vel) en Tilburg WIELRENNEN Belgische ploeg voor de „Tour de France" De sportcommissie van de Belgi sche wielerbond heeft voor de Ron de van Frankrijk 1954 de volgende renners aangewezen: Brankart, Close. De Bruyne, Hen- drlckx, Ockers. Van den Branden, Demulder Germain de Rycke, De smet en Van Genechten. TENNIS Het Wimbledontournooi In de eerste ronde van het heren dubbelspel van het tennistournooi te Wimbledon versloeg het paar Argon (Uruguay)Arkinstall (Australië) het paar Dehnert (Ned.)Bartroli (Spanje) met 64, 64, 63. Vandaag deed ik een was van 9 personen. Ik heb vandaag de was gedaan met water en direct ontstaat verrukkelijk „Castella Parels". Een was van schuim. Geen papje voorat W maken! Alle vuil trekt enorm snel uit het 9 personen. Ik moet U inijn compli- goaJ panlsk vluchten da vullste ment maken. Het Is reusachtig en vlekken Eén maal spoelen is genoeg, ik ben werkelijk eerder klaar met Door de veel kortere behandeling gaat U vliegt nu door de was heen! mijn was, die zon der bleken ha gelwit is. Ik zal uw wasmiddel bij al mijn kennissen aanbevelen. Zo schrijft ons één van de vele tien duizenden huisvrouwen, die opgeto gen zijn over de snelle en fantastische Castella Parels, resultaten die zij bereiken met Cas tella Parels, het wasmiddel van de Volg de beste raad, die U ooit werd nieuwe tijd. gegeven: haal nog vandaag Castella Castella Parels strooit men zó in het Parels (47 ct. per pak) in huis het goed veel lan ger mee: hier is nu eindelijk eens een 100 veilig wasmiddel. En U staat ver steld van de blank- neid, de helderheid en de zachtheid van alle goed, dat U behandelt met DE STRIJD OM DE BAANTITELS Jan Derksen uitgeroepen tot professional sprintkampioen „Van VlietVan Vliet", zo klonk gisteravond tijdens de baankampioen- schappen in het Olympisch Stadion te Amsterdam gescandeerd uit vele monden de naam van de renner, die volgens velen de eerste rit van de fi nale der beroepssprinters had gewon nen Maar kamprechter John Stol was een andere mening toegedaar en Uet Jan Derksen tot winnaar uitroepen. Na het bekend maken van deze uit slag ontstond een groot tumult. De toeschouwers op de eretribune staken hun mening en ongenoegen over de beslissing niet onder stoelei. of ban ken en joelden, schreeuwden, floten en gilden. Van Vliet stapte na de rit af en beende woedend naar het verhoogde DE KORFBALCOMPETITIE. Hekkesluiters in tweede klasse ontmoeten elkaar. Voor Zaterdag en de volgende week staan enkele interessante wedstrijden op het programma, waarbij het gaat om de bezetting van bovenste en onder ste plaatsen. Zo zal Eendracht in de 2e klassè S.S.S. ontvangen. Beide ploe gen staan onderaan de ranglijst zonder een enkel winstpuntje; het zal een spannende strijd worden om deze gevaarlijke plaats te verlaten. Wy wa gen ons niet aan een voorspelling. In de eerste klasse zal Vitesse het tegen Scampolo wel niet tot een gunstig resultaat brengen. Zeelandia zal aan de reis naar het Goesse Togo weinig plezier beleven. Tjoba bezoekt Olympia en zal daar alles op alles moeten zetten. Woensdag a.s. onderneemt Swift de reis naar De Poel; voor de Middelburgers mag deze ontmoeting geen rnoei- lijkheden opleveren. 2e klasse: Volharding I krijgt Togo II tegenover zich; de Goessenaren gullen de beide puntjes wel aan de oestermensen moeten afstaan. Vios is op eigen veld sterk genoeg om Vopo te "slaan. Donderdag 1 Juli ont moeten de Togo- en de Swift-reserves elkaar in Goes. Wij durven niet zon der meer winst voor Swift te voor spellen. 3e klasse A: MadjoeAnimo be looft hier een spannende strijd te worden. De Vlissingers hebben echter de beste kansen. Dinsdag 29 Juni ontvang^ Swift m Madjoe; ook hier zijn de beste papieren voor de thuis club. Donderdag 1 Juli komen Animo en Zuidwesters weer in het strijd perk. Beide vorige ontmoetingen wer den tengevolge van de regen bij ge lijke stand gestaatk: ook thans zal er weinig krachtsverschil zijn. 3e klasse B: Stormvogels moet op bezoek bij KVL, een dub, die in eigen huis altijd moeilijk te verslaan is. Om in de running te blijven zullen de Westkappelaars echter moeten win nen. In de ontmoeting tussen de kop loper Swift V en zijn clubgenoot Swift IV, die Donderdag 1 Juli wordt ge speeld, zal er ook aan spanning geen gebrek zgn. Swift V kan een kleine overwinning behalen. 3e klasse C: Olympian, dat het al lerhoogst geplaatste Scampolo H ont vangt, is bij voorbaat reeds geslagen. Kats moet zich het bezoekende Scam- gilo in van het lijf weten te houden. ios trekt naar Volharding H. Wij houden het op de gasten, hoewel de mensen uit Yerseke taaie tegenstand zullen bieden. Het eerste team van Luctor zal in Hansweert tegen Zee landia n een ruime overwinning be halen. 11. Haastig liep Kappie door de sttatea van Banjola, tot hij een. groot Handelshuis bereikte. Boven de ingang van het gebouw stond met vette letters: GOUDVIS CO. Handel in serviesgoederen en edele metalen. Kappie stapte naar bin nen en werd op zijn ver zoek even later bij de Di recteur. de heer Goudvis, toegelaten. Deze was een kleine, beweeglijke man, die het erg druk scheen te heb ben. „Wel kapitein", zei hij, „Wat kan ik voor U doen? Maak het kort, want mijn tijd is beperkt". „Ik wilde een schotel aan U verkopen", antwoordde Kappie. „Een schotel??" herhaal de mijnheer Goudvis, met zijn handen naar het pla fond wuivend, „één enkele schotel? Komt U mij daar voor storen??!" „Maar het is geen gewone schotel", zei Kappie haastig, „hij is heel groot en goud-dooraderd". „Hm", bromde mijnheer Goudvis, iets gekal meerd, „dus als ik het goed begrijp, is het een zeld zame schotel. Antiek soms?" „Nee", antwoordde Kappie, „antiek is hij niet; eerder iets van de laatste tijd, zou ik zeggen." „Maar", vervolgde hij vlug. toen hij weer de on geduldige trek op het gelaat van mijnheer Goudvis zag verschijnen, „het is zéker een zeldzaam exem plaar: niemand heeft nog zoiets in zijn bezitHet is namelijk een DRIJVENDE SCHOTEL." „WAT?!" gilde mijnheer Goudvis, zo heftig met zijn handen gebarend, dat hij zijn hele bureau schoonveegde, „EEN DRIJVENDE SCHOTEL??!!" 3e klasse D: Togo Hl, dat WKV op bezoek krijgt, mag blij zijn met een deel van de buit. Vopo H en Vitesse geven elkaar in kracht weinig toe. Hetgeen een reden is een overwinning van de thuisclub te voorspellen. Blauw Wit n zal we! véél last hebben met het bezoekende Luctor H om de eer ste punten thans in de wacht te sle pen. Vios is op papier sterker dan Blauw Wit I; dit wil nog niet zeggen, dat de mensen uit KrabbendQke reeds gewonnen hebben. Op Dinsdag 29 Juni speelt Elto H tegen De Poel II, het geen de koplopers een ruime overwin ning zal opleveren. Adspiranten: Vios ontvangt Vopo; wij denken aan een zege van de be zoekers. In B zal Animo zonder twij fel de Madjoe-adspiranten kloppen. Dinsdag 29 Juni moet Swift Snel van Swift Kwiek kunnen winnen. Swift A tenslotte, op Woensdag 30 Juni. krijgt het niet gemakkelijk tegen De Poel. PROGRAMMA Het programma luidt; Zaterdag 26 Juni: le klasse: Vitesse IScampolo I; Olympia I—Tjoba I; Togo I—Zeelan dia I. 2e klasse: EendrachtS.SS.; Vol harding I—Togo II; Vios I—Vopo l 3e klasse A: Madjoe IAnimo L 3e klasse B: K.V.L.— Stormvogels. 3e klasse C: Olympia II—Scampolo II; KatsScampolo III; Volharding n Dios; Zeelandia IILuctor I. 3e klasse D: Togo IIIW.K.V.; Vo po II—Vitesse II; Blauw Wit II—Luc tor II; Vios IIBlauw Wit L Adspiranten: ViosVopo; Animo A —Madjoe. Dinsdag 29 Juni: 3e klasse D: Elto IIDe Poel H. 3e klasse A: Swift IIIMadjoe I. Adspiranten: Swift Snel—Swift Kwiek. Woensdag 30 Juni le klasse: De PoelSwift I. Adspiranten: De PoelSwift A. Donderdag 1 Juli: 2e klasse: Togo IISwift II. 3e klasse B: Swift VSwift IV. Nagekomen advertentie. G. A. van Bcckel arts, Oost-Souburg. AFWEZIG van 26 Juni tot 12 Juli. Voor spoedgevallen dokter BLOOS. platform van de wedstrijd-commissa rissen: „Jullie zijn er naast. Ik heb die rit gewonnen. Als jullie die be slissing niet herroepen, rijd ik niet meer" Dreigend zwaaide daarbij zijn wijsvinger onder de neus van de kamprechter, die echter op zijn aan vankelijke beslissing bleef staan. En dus verdween Arie van Vliet breed gesticulerend over het veld naar de cabines onder de marathon tribune. Toen een kwartier later de micro- fonist Derksen en Van Vliet aan de start riep voor de tweede rit stapte Arie van Vliet weer naar de kamp rechter. Hg herhaalde zijn dreige ment niet te zullen starten als de be slissing niet herroepen werd. Hij voegde nog enige, minder welgekozen woorden aan het adres van de heer Stol toe en verdween toen voor de tweede maal onder de marathontribu ne en kwam niet eerder terug nadat hij zich geheel gekleed had. Het pu bliek was zich intussen blijven roeren en toen omgeroepen werd, dat Arie van Vliet „zich teruggetrokken had" en Jan Derksen kampioen van Neder land was, brak opnieuw een hevig tu mult los. Derksen liet zich niet huldi gen. Hg koos de wijste party en ver dween stilletjes naar de kleedkamer en nam niet het risico om tijdens een ereronde oor het woedende publiek met kussentjes e.d. bekogeld te wor den. Van Vliet ging duideiyk zichtbaar voor het publiek op de eretribune, dat echter niet recht op de eindstreep zit zeker tien centimeter voor Derk sen over de streep. De laatste zwaai de echter zijn arm als teken, dat hn had gewonnen. En toen ontstond het incident, dat een zo betreurenswaar dige afloop had. GESCHORST. Na afloop van de baankampioen- schappen heeft de wedstrydcommis- sie bekend gemaakt, dat zij Arie van Vliet wegens het niet starten in de tweede rit van de finale van het kam pioenschap voor beroepssprinters en het beledigen van de kamprechter heeft geschorst voor de duur van zes maanden. KAMPIOENEN De oud-wereldkampioen Piet van Heusden heeft op de wielerbaan van het Olympisch Stadion voor de derde maal in successie de Nederlandse ti tel dei amateur achtervolgers be haald. In de finale versloeg hij Daan de Groot in de schitterende tgd van 5 min. 11.6 sec. De Amsterdammer Jan HSjzelen- doorn heeft voor de zevende maal in successie het sprintkampioenschap voor amateurs behaald. Met ruim verschil versloeg hg zijn stadgenoot Frans Mahn in twee ritten. KERKNIEUWS. Vrijzinnig Protestantse Landdag te Middelburg Wij meldden reeds, dat op Zondag 11 Juli a.s. te Middelburg een Vrijzin nig Protestantse Landdag voor Zee land zal worden gehouden. Blijkens het programma zal de dag. nadat de deelnemers in de Zeeuwse hoofdstad zijn gearriveerd, om 10.30 worden be gonnen met een dienst in de Koor kerk, waarin ds. N. van de Wall uit Vlissingen zal voorgaan. Na een ge- zamenlgke koffiemaaltgd in net Schuttershof, wordt om 14 uur het middagprogramma geopend door ds. W. C. F. Metz, Vrijzinnig Hervormd predikant te Middelburg. De middagbgeenkomst zal bij goed weer in het openluchttheater van het Stadspark „Toorenvliedt' worden ge houden, bij ongunstige weersomstan digheden in de grote Schuttershof zaal. Een huisvrouw, een onderwgzer en een landbouwkundig ingenieur zul len korte toespraken houden over „Mijn geloof en mijn dagelgks leven". Ds. O. Elseman uit Bergen op Zoom spreekt over „Ons geloof en ons da gelijks leven". Voorts staat op het programma samenzang, begeleid door een koperkwartet. Tenslotte wordt het lekenspel „De Sleutel" van ds. J. de Wit opgevoerd, waarna ds. Metz de dag zal sluiten. GEREF. GEMEENTE Beroepen te Vlissingen, cand. H. Rijk- sen te Middelburg. CHR. GEREF. GEMEENTE Bedankt voor Leerdam, ds. Slagboom te Middelburg. HOOG EN LAAG WATER 26 Juni. U.+N.AJ?. U .-4-N.A.P. U-- -N.A.P. U.—N .A.P. Vlissingen 9.39 1.82 22.03 1.69 3.38 1.91 16.01 1.62 Terneuzen 10.03 2.03 22.32 1.91 3.57 2.11 16.22 1.82 Hansweert 10.36 2.15 22.57 1.99 4.32 2.27 16.58 1.99 Zierikzee 10.52 1.48 23.19 1.26 4.02 1.60 16.40 1.29 Wemeldinge 11.06 1.67 23.38 1.46 4.26 1.86 17.00 1.54

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3