Plan „Toorenvliedt" resultaat actie „Plant een boom" van si LEZERS SCHRIJVEN Zeeuwse Almanak OXO SOEPEN TWEEDE RAADSELACHTIGE VIS NATIONALE HERDENKING OP 18 SEPT. IN VLISSINGEN NIEUWE VERLICHTING VOOR MIDDELBURGS' STADHUIS Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG zo JUNI 1954 WALCHERSE HERDENKINGSDAGEN BEGONNEN Hulde aan de geestelijke vader (Slot van voorpagina) I>e heer P. Blaauw sprak een kort woord namens de beplantingscommis sie, waarin hij hulde bracht aan de nagedachtenis van de heer R. de Muynek, de geestelijke vader van de actie „Plant een boom op Walcheren", zonder wiens idee het plan „Toorcnvliedt" nimmer zou zyn verwezenlijkt. Spr. verklaarde, dat juist de heer De Muynek een groot aandeel had in het werk voor het park. Nadat de heer Blaauw burgemeester mr. dr. N. Bolkestein het daartoe benodigde attribuut een forse houten hamer had overhandigd, sloeg Middelburgs' eerste burger het laatste beletsel voor de openstelling, i.e. een streng aandoend bordje, dat naar een veel geciteerd artikel van het Wetboek van Strafrecht verwijst, met een welgemikte slag omver. Dat de burgemeester de paal met, het bordje in de beplanting deed vallen, zal nie mand hem in dit vreugdevolle uur kwalijk hobben genomen Het gezelschap wandelde daarna door het park naar het openlucht theater waar inmiddels de Muziekver eniging ..Excelsior" uit Middelburg het genoegen smaakte met een concert op het toneel deze aanwinst in gebruik te mogen stellen. Staande voor het toneel, aan de rand van de klankvijver, hield burgemees ter Bolkestein een toespraak, waarin hij de dank van het gemeentebestuur voor het gesch k overbracht. Hij her innerde er das. bij aan, dat het in het begin wel wat „sneu" werd gevonden, dat men de grond van „Toorenvliedt" tot park wilde bestemmen in plaats van landbouwgrond. „Voordat de aan leg was begonnen, waren er vele pro blemen", aldus mr. Bolkestein, „maar nu het park is voltooid, zal niemand meer bezwaar maken tegen deze groe ne aanwinst van onze stad". Kleuteronderwijs vraagt in Middelburg de aandacht Vereniging wil nieuwe school bouwen Aan de agenda van de zitting van de gemeenteraad van Middelburg op Dinsdag 29 Juni a.s. zijn enkele pun ten toegevoegd. Het probleem van het kleuteronderwijs in de Zeeuwse hoofdstad gaat sterk de aandacht van de raad vragen. Bij B. en W. l<wam namelijk een adres in van de vereni ging „Chr. Bewaar- en Voorberei dingsschool" te Middelburg. Deze vereniging heeft het voornemen in het stadsgedeelte Nieuw-Middelburg achter de Veersesingel een nieuwe kleuterschool voor ongeveer 100 leer lingen te doen bouwen. Zit vraagt in het adres een regeling ter financiering van de stichtingskos- ten van dit schoolgebouw te ontwer pen. Voorts wordt verzocht om verho ging van de subsidie, zodat men de kosten van rente en aflossing van de ter zake van de bouw te sluiten le ning kan dekken. Deze verhoging zal ook moeten dienen om een salansre- geling te ontwerpen door middel waarvan een behoorlijke personeels bezetting wordt verzekerd. De vereniging bezit thans een schoolgebouw aan de Bree, dat in werd gebouw te klein, reden waarom men de woning naast de school by het gebouw trok, waardoor een extra-lokaal ter beschikking kwam. Maar ook na deze verbouwing bleef de capaciteit te gering. Men huurde toen een benedenverdieping van een woning in de Singelstraat, waar sinds die tfld aan 60 kinderen les wordt gegeven. De huisvesting is er echter beneden de gestelde normen. Door het bouwen van een nieuwe school zal dit probleem worden opge lost. De vereiste financiën ontbraken echter tot dusver. B. en W. stellen de raad voor dit adres in hun handen te stellen voor het uitbrengen van een prae-advies. Het zelfde voorstel doet het college ten aanzien van het adres van het Centraal Bureau voor Militaire Tehui zen, waarin om verhoging van de subsidie wordt verzocht. De burgemeester betoogde, dat men fantasie moet hebben om reeds by het begin van het werk te zien wat uit- eindeiyk verwezeniykt zal worden. „Aan deze fantasie en aan de durf om door te zetten heeft Middelburg het te danken, dat iets gepresteerd werd. waarvan de burgers tot Ln lengte van jaren zullen kunnen genieten" zei mr. Bolkestein. Spr. bracht dank aan de Stichting „Nieuw Walcheren", de mannen, die een eigen en stoute visie op de toekomst hadden, aan het Bel gische comité, de D.U.W., de Ned. Heide Mij., architect Broerse, de re gering voor haar medewerking ter zake van de financiële regelingen en aan alle anderen,, die aandeel in'het volbrachte werk hebben gehad. Beschermen Zich speciaal tot de aanwezige jeugd wendend, zei mr. Bolkestein, dat nu het park opengesteld was. er meer kans is geschapen om de beplanting te vernielen. „Toorenvliedt" is echter bedoeld om steeds mooier te worden, reden waarom de burgemeester een beroep deed op alle Middelburgers om het nieuwe stadspark in bescherming té nemen als ware het hun eigen bezit en het voor schending te behoeden. Bij velen was gisteravond de wens om het park te aanschouwen levend geworden. De belangstelling was dan ook enorm. Bij de aanvang van de overdrachtsplechtigheid stonden de Middelburgers reeds rijen dik op de Koudekerkseweg te wachten op het moment van de openstelling. Toen dit was aangebroken, stroomden honder den door de poort en kon met recht worden gezegd, dat Middelburg „zijn" park in bezit nam. De fraaie en af en toe verrassend pittoreske aanleg, alsmede de in de be planting aangebrachte variatie, beide van een groot vakmanschap getuigend, droegen ieders bewondering weg. Een beter begin van de herdenkingsdagen dan het aanbieden van „Toorenvliedt" aan de herstelde Zeeuwse hoofdstad ware niet denkbaar geweest! Hospitaalschip op thuisreis in Hansweert Het motorhospitaalschip „Kasteel Staverden", met aan boord 71 chro nische zieken. voornomeHjk afkom stig; uit het Westland, arriveerde Donderdagmiddag om twee uur te Hansweert, op de thuisreis van Ant werpen. Dankzy de goede zorgen van de Rykshavenmeester wag ae boot om 3 uur gemeerd bh de sluizen, op de stei ger. Verpleegden en verplegenden waren vol lof over de ontvangst te Antwerpen, waar in de havens een rondvaart werd gemaakt. In Hansweert concerteerde des avonds het harmoniegezelschap „Scheldegalmen", hetgeen buitenge woon op prijs werd gesteld. Verschil lende functionarissen van het Ned. Rode Kruis, afdeling Zeeland, 'brach ten nog een bezoek aan boord, waar zij de inrichting van het schip be zichtigden. De afdeling Hansweert van het Rode Kruis bood aan ieder der patiënten een doos Zeeuwse bab belaars aan. Vandaag zet het schip de thuisreis voort. Opleiding koorleiders Aan de Kon. Bond van Chr1. Zang en Oratoriumverenigingen werd in overleg met andere zangersbonden opgedragen het instellen van cursus sen voor opleiding van koorleiders. Voor deze cursussen is rijkssubsi die toegekend. Intussen werd in Zee land de eerste cursus ingesteld. Deze wordt gegeven te Goes, met als cur susleider de heer Adriaan Kousema ker. QXO tëif ntaa£éyct! OXO „CHICKEN" .- OXO YERMICEUISOEP - OXO TOMATENSOEP OXO CHAMPIGNONSOEP - OXO iUUENNESOEP Luidklok voor bevolking van Yerseke Zaterdag 3 Juli a.s. zal to Yerseke een luidklok worden overgedragen, die aan de bevolking van Yerseke wordt aangeboden door de burgerjj van Kruiningen, als uiting van dank voor de hulp, die de schippers van Yerseke tijdens de ramp in Kruinin gen hebben verleend. De overdracht geschiedt in het ge meentehuis van Yerseke, waar de herstelcommissie van Kruiningen het geschenk zal aanbieden aan een daartoe gevormd comité uit Yerseke. De klok wordt geplaatst in een klok- kestoel naast de Ned. Hervormde kerk te Yerseke. Kranslegging te Middelburg door „Nieuw-Walcheren" Een delegatie van het bestuur van de Stichting „Nieuw Walcheren" heeft gistermiddag op de algemene be graafplaats te Middelburg een krans gelegd op het graf van de heer R. de Muynek. Aan deze krans waren linten bevestigd met het opschrift: „In dankbare herinnering aan onze vrien den Nier en Gerard". Deze kransleg ging geschiedde ter nagedachtenis aan het overlijden van de bestuursleden der Stichting, de heren R. de Muynek en G. Sissingh. Kantonrechter plaats vervanger Oostburg By Koninklijk Besluit is benoemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kantoh Oostburg, mr J. Moolen- burgh, kantonrechter te Middelburg. Zaterdag geen beiaard concert in Veere Zaterdag zal er in Veere géén bei aardconcert op het carillon van de raadhuistoren worden gegeven. Dit besluit is genomen omdat men met dit concert niet het herdenkingsprogram- ma van „Nieuw Walcheren" wilde doorkruisen. BETJE WOLFF EN AAGJE DEKEN Tentoonstelling en een toneeluitvoeri n g De nationale herdenking van de sterfdata van Betje Wolff en Aagje Deken op 5 en 14 November a.s. zal het 150 jaar geleden zhn, dat de sehryfstors in Den Haag zijn overle den zal in Vlissingen aanvangen en het door B. en W. van Vlissingen ontworpen programma zal In zijn ge heel als onderdeel van het nationale programma worden beschouwd. B. en W. zo blijkt uit een aan de raad gedaan voorstel hebben zich voorgesteld, dat de herdenking in Vlissingen, waarvoor de datum van 18 September a.s. is aangehouden zal bestaan uit het houden van enige VAN tn TOT Een onvoorzichtige hulsvrouw ln Schoondijke heeft dezer dagen bijna haar huls ln vlammen z-len opgaan. Een pan met spehf, die zij op een electrische kookplaat liad geplaatst, was drooggekookt en door de hitte KINDEREN Het enthousiasme van vele volwas senen over de grootse herdenkingsda gen op Walcheren mag dan groot zijn, ae jeugd is niet minder begeesterd! In Vlissingen is het met name het bezoek van de Britse oorlogsbodems, dat de knapen in vervoering heeft ge bracht en van tijd tot tijd kunt go groepjes baardelosen in de omgeving van de marinehaven signaleren, voor al wanneer daar „iets te doen" is Onlangs is er een cocktailparty ge weest en hoewel ge er van verzekerd kunt z\jn, dat het begrip kokteelpar- tie voor die knapen niet verder gaat dan „kok", present waren zei Om het gebeuren te aanschouwen. Of het indruk gemaakt heeft f Dat moet ge de moeder vragen van de jongeling, die thuis kwam met het verhaal over een eetpartij, een eetpar- tyl Allemaal waren ze uitgenodigd „en toen kregen we een glas wijn, en soep met hele grote ballen gehakt, en vlees en aardappelen. En Jantje van de buren heeft gegéten, gegéten Kinderen kunnen het soms zo aar dig vertellen. raakte een gordijntje in brand. Het vuur breidde zich al langs een raam kozijn uit en was al aan het plafond van de keuken begonnen, toen de bu ren lont roken en te hulp snelden. Met enkele emmers water en een brand- blusapparaat konden grote ongeluk ken voorkomen worden. Het spek was niet meer eetbaar. VAL. Dinsdagmiddag omstreeks twee uur was de fabrieksarbeider L. D. uit Axel aan het werk op een stelling bij de cokesfabriek te Sluiskil. Doordat de man uitgleed, viel hij op een gegeven moment van een hoogte van zes me ter naar beneden. Met ernstige hoofd wonden en pijn in de borst werd hij naar het R.K. ziekenhuis vervoerd, waar hü in bewusteloze toestand wera opgenomen. Het slachtoffer verkeert niet in levensgevaar. GEMIER. Stavenisse wordt momenteel ge teisterd door een mierenplaag. In grote drommen trekken deze on gewenste huisdieren de woningen in en verschansen zich in suiker potten, provisiekasten en andere opslagplaatsan van zoete waar. De mieren en hun gastheren zitten elkaar nu duchtig in de haren. MUZIEK. Zon en weder dienende, zal de mu ziekvereniging „Vooruit" te Waarde Zaterdagavond een concert geven in de muziektent Het concert zal om 8 uur beginnen. voordrachten, waartoe de daarvoor het meest in aanmerking komende personen zich reeds in beginsel be reid hebben verklaard. Op 18 Sep tember zal voorts de nationale ten toonstelling worden geopend, die ook in Amsterdam en Den Haag gehou den wordt. Getracht zal worden aan deze tentoonstelling te verbinden het Betje spelen en verschenen zyn. Het ligt in de bedoeling op de avond van 18 September een toneel stuk te doen opvoeren, dat is samen gesteld aan de hand van een van de bekendste werken van de schryfsters. B. en W. merken in hun voorstel nog op, dat Vlissingen in het kader van de te houden nationale herden king een ereplicht heeft te vervullen. Zij stellen de raad voor een crediet te verlenen van netto 1250.ten las te van de gewone dienst 1954. De plannen voor de nationale her denking zijn opgesteld in samenwer king met de Nederlandse Maatschap pij voor Letterkunde te Leiden en op gesteld door een Nationaal Comité, dat zoveel mogelijk coördinerend wil optreden voor de in Den Haag, Am sterdam en Vlissingen te organiseren bijeenkomsten e.d. Eindexamen R.H.B.S, Voor het eindexamen afdeling A slaag den aan de Rijks Hogere Burgerschool te Bergen op Zoom op 19 Juni de dames P. Gaaker uit St. Maartensdijk, C. v. d. Meulen en A. Waage uit Bergen op Zoom en de heer E. J. van Gorscl uit Rilland Bath. Afgewezen 1 candidaat. Eindexamen Juvenaat Bergen op Zoom Bij het aan het Juvenaat te Bergen op Zoom gehouden eindexamen Gym nasium slaagden o.m. Adrie de Win ter uit Heinkenszand en Gaston Suy uit Koewacht. Examens Geslaagd te"'s-Gravenhage voor het theoretisch gedeelte 2e monteur auto mobiel- en motorrijwielbedrijf (Bovag- examen) de heren P. Meertse, Arne- muiden; L. Goedhart en C. Cornelis- se,Middelburg; C. van Enenaam, Nieuw- en Sint Joosland; H. Wonder- gem, Oostkapelle; S. Jongepier, Se- rooskerke en J. Overbeeke, Arnemui- den, gedeeltelijk. Collecte De collecte voor „Het Hogeland" heeft in St. Laurens 37.02 opge bracht. Drie dagen na de aanspoeling van de in de P.Z.C, gemelde vreemde vis (12 Juni j.l.) werd opnieuw een exemplaar ontdekt, niet ver van de eerste vindplaats. Het bericht maak-, te de vinders attent op het belang van hun vondst, waarna ook deze vis werd opgezonden. Intussen meld de men ons uit Antwerpen, dat de vissen geen deel hadden uitgemaakt van een vistransport voor het Aqua rium, maar dat de kans bestond, dat ze waren weggeworpen door te leurgestelde matrozen, die tever- Êeefs hadden getracht ze van de and te doen. Heden ontvingen wij bericht uit Leiden, dat maagonderzoek had plaats gehad. De maaginhoud van de tweede vis (de maag van de eerste was leeg) wees op het nuttigen van DE ACTIE ZAL GELUKKEN De stand is 4308,50. De stand in de actie voor een nieuwe verlichting van het Middel burgse stadhuis, die de V.V.V. Ver lichtingscommissie nu reeds sedert 11 Mei voert, is thans 4308,50. De afgelopen week werd aan bydragen 301,50 ontvangen, een resultaat, dat gezien het succes van de week daarvoor 674,50 enigszins te genvalt. Het dalen van dit gemiddelde is misschien toe te schrijven aan de drukte, die men overal in de Zeeuw se hoofdstad heeft met het voorbe reiden van de komende evenemen ton. Want nien kan immers onmoge lijk aannemen, dat deze actie de Mid delburgers niet ter harte gaat? Intussen zijn de kansen, dat nog deze zomer de verlichting zal bran den, door het te langzame tempo, Examens Chr. Kweekschool te Middelburg Voor het onderwijzers-examen aan de Chr. Kweekschool te Middelburg slaagden de dames M. Bakker, Ter- neuzen, W. de Jonge, Groede, S. F. Kla'assen, Breskens, M. Qualckelaar, Goes, C. W. de Smidt, Bergen op Zoom en D. A. Wilsekeet, Middelburg. onnatuurlijk voedsel (o.a. spliterw- ten), voorts waren er harde resten van tropisch voedsel in. Dit wees op overboord werpen vanaf een schip. Daarmee was de kous niet af. In de eerste vis werd een afwijking ge vonden, terwql ook de tweede vis deze afwyking vertoonde. Het bericht in de P.Z.C. heeft dus zyn waarde bewezen, zonder de melding van de tweede vondst, was de afwijking in de eerste vis opgevat als een spe ling der natuur. Nu moet de door ons doorgegeven naam voorlopig veranderen In Selinapsis spec., het geen betekent dat de soort onbekend is. Indien bh dieper onderzoek blykt, dat de afwijkingen niet eerder zyn beschreven, zal de vis een eigen naam ontvangen. Het gelukte van de tweede vis een opname te vervaar digen, die wy hierby plaatsen ten einde de lezers in staat te stellen het monster zelf te aanschouwen. Z. Arbeid op Herdenkings dagen 1944: Het vaderland is in nood. Het zeewater stroomt Walcheren's dreven binnen. Walcheren staat geheel onder water. 1945: De bevryding is daar. Het water wordt teruggejaagd. Wal cheren's polders zyn weer droog, maar geheel verwoest. De Ned. Hei de Mij wordt met het grootse werk belast de polders weer vruchtbaar te maken met medewerking van duizen den arbeiders uit elke provincie, uit elke streek. 1954: Walcheren is herrezen. De Landsvrouwe komt het eens zo ge teisterde eiland bezoeken. Zij zal al les in ogenschouw nemen. Zy zal ver rast zyn te zien wat hier door noeste arbeid en vlyt tot stand werd ge bracht. Al het werk ligt stil. Een ieder is vry en kan feestvieren, be halvede arbeiders in dienst van de N.H.M. Aanvankelijk zouden wy vryaf krijgen later wérd het „mis schien", het laatste bericht luidde „gewoon werken". De stemming onder de arbeiders is slecht! Zy zyn bitter ontstemd! Wat zei koningin Emma eens? „Een klein volk kan groöt zh'n in zijn daden". (Van Redactiewege bekort). Namens de arbeiders van kamp Nadorst, Middelburg R. VAN DEN BIJLLAARDT (By informatie ter bevoegder plaat se werd ons medegedeeld, dat de N. H.M. geen aannemersfirma is. Zy is daarentegen een vereniging, die op drachten ontvangt, hetzy van het Ryk of provincie, hetzy van gemeen te of particulieren. Wanneer het per soneel een speciale dag collectief vry af wil hebben moet de opdrachtgever (geefster) van het onder handen zyn- de project genegen znn het salaris van die dag door te betalen. Indien hiertoe geen toestemming wordt ver leend, kan geen vryaf worden gege ven: in dat geval werd de vereiste toestemming niet verstrekt. Overi gens werd er de aandacht op geves tigd.' dat niet alleen de arbeiders in de kampen vandaag werken, maar al le personeel van ae Cuy. Tenslotte werd er op gewezen, dat aan geruch ten, die in het kamp hebben gecircu leerd over al of niet werken, geen waarde moet worden toegekend. Red. P.Z.C.). Feest in Middelburg Vandaag zal H.M. de Koningin een bezoek aan Middelburg brengen. Ge heel Middelburg is dan natuuriyk op de been. Ook vele niet Middelburgers zullen echter graag d< feestelijkheden bijwonen, wat door de organisatoren van het feest wel op prijs zal worden gesteld. Wanneer men echter graag heeft dat ook wij van buiten «Middel burg Vrijdag komen, waarom dan het programma niet eens in de krant ge publiceerd? Waarom moet men dan de moeite gaan doen om een boekje van 50 cent te bestellen Naar ik hoor zal de binnenstad de gehele dag voor autoverkeer afgeslo ten worden. Het is voor vreemdelingen dan niet meer mogeiyk een plaatsje op de Markt te krijgen of men moet al heel vroeg van huis gaan. Al die ver bodsbepalingen trekken de vreemde ling niet aan. Dan zie ik liever de or ganisatie zoals die was gedurende de landbouwdagen in Goes, Daar was niets verboden, alleen in een heel en kele straat éénrichtingsverkeer en was het programma tijdig in de krant gepubliceerd. Ook had men daar een boekje met het programma en dit werd toch nog wel verkocht. M. de Red. ik geloof, dat ik met bovenstaande namens velen spreek en ik hoop dat de Middelburgers het niet kwaiyk zullen nemen dat ik cri- tiek lever op hun organisatie. Een niet-Middelburger. Naschrift der redactie: Het pro gramma is uitvoerig in de voorgaande weken in ons blad gepubliceerd. Over alle onderdelen zyn artikelen versche nen. Slechts publicatie van routes en dergelijke is de laatste weken achter wege gelaten om de verkopers der programma's niet te duperen. waarin de bijdragen toestromen, enigszins gedaald. De moed is ech ter nog niet verloren. Zovele beroeps groepen lieten nog niets van zich no ren: zy zijn nog doende met de inza melingen. Van de omvang van de beroepsgroep hangt Immers, wat be treft de tyd van inzamelen, veel af. Nog zo veel meer zyn er echter, die nog niet door de actie zyn gegrepen; hopelijk zullen zij spoedig inzien, dat het doel voor Middelburg zeer be langrijk is. Tweehonderd beroepen worden in de Zeeuwse hoofdstad be oefend. De actie kan en zal geluk ken! De erelijst van schenkers werd in de afgelopen week met de volgende namen aangevuld: Ab Lichtendahl 3.50; Drogisterij Schulte cn Thie- me f 25; De Middelburgse bloemen handelaren, fa. A. F. Baljeu, fa. J. Riemens, fa. G. Budde, firdma M. H. Dekker, firma C. Flipse, firma M. Pouwelse, fa. Sanderse 43; Aanne- mersbedryf N.N. Vltssingen-Middel- burg 50; H. S. Speijer 10; geza menlijk bierhandelaren en mineraal waterfabrikanten 100; Eerste Zeeuwse Autogarage L. Blaas 10; N.N. 50; fa. N. Th. de Jong 10. Twee gevers wensten dus onbekend te blyven. Hun bijdrage was echter niet minder welkom. Tweede Elckerlyc- opvoering B. en W. van Middelburg ontvangen deelnemers Opnieuw hebben Donderdagavond honderden toeschouwers in ademloze stilte de prachtige Elckerlyc-opvoe- ï-ing meebeleefd door de Nederlandse Comedie op het Muntplein van de Middelburgse Abdij. Over de voorna me kwaliteiten van deze vertolking werd gisteren reeds uitvoerig in ons blad geschreven. Na afloop werden alle medewer kenden in de Burgerzaal van het Stadhuis ontvangen, waar zy werden toegesproken door de burgemeester mr. dr. N. Bolkestein en de voorzit ter van de ZVU mr F. W. Adriaanse. Burgemeester Bolkestein sprak te vens een woord van welkom tot zijn collega van Folkestone en diens echt- fenote, die thans in de Zeeuwse oofdstad vertoeven. Spreker noemde de opvoeringen van „Elckerlyc" zeer geslaagd. „Wij moeten trachten hier een traditie te scheppen door volgende jaren voor onze stadgenoten en voor onze vele gasten opnieuw dit of een ander stuk te doen opvoeren. De omgeving leent zich hiervor buitengewoon", aidus de burgemeester. Hy dankte de acteurs en actrices, zangers en zangeressen, de drie organiserende instellingen, kortom allen, die aan de totstandko ming van deae gave opvoeringen had den medegewerkt. Namens de Z.V.U. sprak de voor zitter, mr. F. W. Adriaanse. Deze spreker dankte op zyn beurt' de ge meente voor haar loyale medewer king, richtte zich in het bijzonder tot mr. dr. A. J. J. M. Mes, lid van Ge deputeerde Staten, die zich voor de totstandkoming van de opvoering veel moeite had getroost. Dok mr. Adriaanse dankte alle medewerken den, waarby hij velen met name noemde. In het byzonder richtte hy zich tot de heer en mevrouw Kuiler, die zich met de muzikale voorberei ding en uitvoering belastten. Hi1 bood hun een aantal foto's van de opvoe ring aan. die zij door hun medewer king, evenmin als de zangers en zan- giressen, niet hadden kunnen zien. et koor stond nameiyk in de Koor kerk opgesteld. De dames en heren van de Nederlandse Comedie huldigde mr. Adriaanse in de persoon van Hanz Bentz van den Bergh, de „Elc- kerlyc"-vertolker en bood hem bloe men aan. Het Middelburgs Mannenkoor dankte tenslotte zoals een mannen koor betaamt: met enkele liederen. VLISSINGEN Vandaag; Alhambra: „99 Riverstreet" (18 jaar), 7 en 9 uur; Luxor: „Het my sterie van de groene handschoen" (14 Jaar), 8 uur. GOES Vandaag Grand: „De charge aan de Rode Rivier" (3 D). (14 jaar), 8 uur. Grote Kerk: schilderijententoonstel ling „Het Boerenleven", 18.30 uur. MIDDELBURG. Vandaag Van Benthem en Jutting: Ex positie litho's Henri de Toulouse Lautrec, 9—18 uur en 19—21 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2