KAPPIE EN DE DRIJVENDE SCHOTEL Nieuwe partij „Het Roer Om" won twee zetels Gillette WALCHEREN vecht tegen de duurte! Gillette HAVENSLUIS VOOR ZIERIKZEE BELEMMERT SCHEEPVAART NIET DONDERDAG 24 JUNI 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT RAADSVERKIEZINGEN ZIERIKZEE K.V.P. veroverde één zetel De met zoveel spanning verbeide gemeenteraadsverkiezing te Zierikzee is gisteren gehouden en het resultaat werd voor velen toch nog een ver rassing: de kiesvereniging „Het Roer Om", die onder de leuze „Recht door Zee" was uitgekomen, veroverde twee zetels. Voorts won, zoals reeds min of meer verwacht werd, de K.V.P. één zetel. De verliezers waren de Mid denstandspartij, die niet in de raad terugkeert en de C.H.U. en de V.V.D., welke beide laatste van twee zetels terugvallen op één. De samenstelling van de Zierikzeese raad is voor de volgende zittings periode: P.v.d.A. 4 zetels (4); A.R. en S.G.: S (3); V.V.D. 1 zetel (2): CHU 1 zetel (2); KVP 2 zetels (1); Midd. Partij 0 zetels (1); Alg. Belang 0 zetels (0); Recht door Zee 2 zetels (0). De cyfers tussen haakjes geven de oude zetelverdeling aan. Uitgebracht werden in totaal 3846 stemmen, waarvan 39 van onwaarde, zodat er 3807 geldige stemmen waren. Deze stemmen waren als volgt over de lijsten verdeeld: Uitslag in de gemeente Zierikzee NAMEN PARTIJEN Geb. Maatsch. Zorg 1 Manhuisstraat Chr. ULO-school 1 Kerkhof Noordzijde Openb. ULO-school 1 Kerkhof Zuidzijde 1 ichool I 'erdstr. TOTAAL Openbare s Nieuwe Bof Raads ver kiezing 1954 Raads ver kiezing 1949 Staten ver kiezing 1954 Uitgebrachte stemmen 992 996 848 1010 Ongeldig 7 12 8 12 Geldige stemmen 985 984 840 998 3807 3650 3887 1- Partij van de Arbeid 203 217 273 318 1011 1124 1190 2. A. R. en S. G P. 201 352 15C 182 875 843 899 3. V. V. D. 155 72 66 75 368 436 714 4. C. H. U. 144 88 85 74 391 439 404 5. K. V. P. 105 120 86 111 422 413 426 6. Middenstands Partij 23 29 25 25 102 236 7. Lyst v. d. Schee 28 37 75 70 210 159 8. „Recht door zee" 126 79 80 143 428 A.R. en S.G. hadden een afzonderlijke lyst met de volgende stemmen verdeling A.R. 762 en S.G.P. 137. Gekozen zhn: PvdA: R. Gerritsen, C. Hoek, J. Katshoek, M. de Moor. AR en SGP: A. M. den Boer, S. J. Bij de Vaate, J. W. van den Doel. WD: mr. C. J. B. du Croo. CHU: A. Groenendijk. KVP: J. G. L. Simmers en B. Ley dekker. Recht door Zee: nu-. K. A. Keuning en S. A. van Ga stel. Uit de raad zullen dus verdwe nen de heren P. D. Verstrate (Pvd A), die zich niet herkiesbaar had ge steld, A. J. van Leeuwen (WD), H. Uyl (CH) en J. Steutel (Midd. Par tij). thans candidaat voor de WD. Nieuwe raadsleden zhn de heren C. Hoek (PvdA). C. Leijdekker (KVP) mr K. A. Keuning en S. A. v. Gastel (RDZ). Ten aanzien van de lyst van Recht door Zee vernemen wij. dat het in de bedoeling ligt, dat de heer S. A. van Gastel, die gekozen zou worden ver- Zeeuws elftal samengesteld Voor wedstrijd tegen „Folkestone F.C." op 3 Juli a.s. Het Zeeuwse elftal, dat Zaterdag 3 Juli a.s. te Middelburg een voetbal wedstrijd speelt tegen de Engelse profclub „Folkestone F.C." is samen gesteld als volgt: Doel: P. Baart Vlissingen)achter P. Wgs (Goes) en P. Barten (Vlissin gen), midden: P. Weststrate (Vlis singen), A. Schinkel (De Zeeuwen) en A. Vogel (Middelburg), voor: L. van Dorsselaar, (Hulst), S. Jansen, (Terneuzen), J. v. d. Sluys, (Goes), W. Leijnse (De Zeeuwen), tevens aan voerder en J. Dey (Axel). Als reserves zyn aangewezen: doel: J. Zwartepoorte (Goes), achter A. Carol (Middelburg), midden: W. Struiwigh (Vlissingen), voor: H. Schotman (Middelburg). - Duitsland en Zwitserland in de kwartfinales Het tournooi om het wereld kampioenschap Van de beide beslissingswedstrij den, welke voor een plaats in ae kwartfinale^ van het tournooi om het wereldkampioenschap voetbal Woens dagavond werden gespeeld, luidden de uitslagen: ZUrich: Duitsland-Turkije 7-2 (3-1); Bazel: Zwitserland-Itallë 4-1 (1-0). De Nederlandse ploeg voor de Tour De sportcommissie van de K.N.W. U. heeft, in overleg met Kees Pelle- naars, cL Nederlandse ploeg voor de Tour de France als volgt samenge steld (in alfabetische volgorde) H. van Breenen (Amsterdam), Nico van Est (Fijnaart), Wim van Est (St. Willebrord), H. Faanhof (Am sterdam), Jules Maenen (Valkens- waard), J. Nolten (Geleen). Thys Roks (Zundert), A. Suykerbuyk (Breda), G. Voorting (Roosendaal) en Wout Wagtmans (Breda). TENNIS Fenny ten Bosch moest de strijd staken HET WIMBLEDONTOURNOOI Nadat Fenny ten Bosch in de eer ste set tegen mej. Bradley (V.S.) uit stekend strijd had geleverd, moest zy de partij in de tweede set staken we gens een pijnlyke schouder. De eerste set won de Amerikaanse met 9-7. In de tweede set leidde zh met 2-0. In de eerste ronde nad mej. Ten Bosch gewonnen van de Engelse me vrouw Chaedle met 6-4. 6-1. Mevrouw Roos (Ned.) versloeg in de eerste ronde mevrouw Lister (Engeland) met 6-3, 6-3. klaard door het hoofdstembureau, deze benoeming niet zal aanvaarden. Men had nl. tevoren de afspraak ge maakt. dat die candidaten zitting zouden nemen, die de meeste stem men op zich verenigden. Na de lijst aanvoerder mr. Keuning, is dit de heer J. Klaassen, die 12 stemmen kreeg. De heer Van Gastel zal dus voor zyn benoeming moeten bedan ken en ook de vyf na hem op de IQst volgende candidaten. De heer Klaas sen is nl. de achtste candidaat van de lijst. Cocktailparty aan boord Jacobs van Heemskerck" Op Hr. Ms. „Jacob van Heemskerck" werd Woensdagavond een cocktail party gegeven ter gelegenheid van het bezoek van de Engelse oorlogs bodems „Corunna" en „Barrosa". Behalve talryke Nederlandse en En gelse marine-officieren bezocht ook een aantal burgers deze ontvangst. Wij merkten daarby o.m. op jhr. mr. A. F. C. de Casembroot met z§n echt- fenote en de burgemeesters van Mid- elburg en Vlissingen, mr. N. Bolke- stein en mr. B. Kolff, eveneens met hun echtgenoten. Dodelijk ongeval onder Poortvliet Bjj de herverkavelingswerkzaamhe den in de Mallandpolder onder de ge meente Poortvliet is Woensdagmid dag de 33-jarige Jan Bazen uit Sint- Maartensdyk met zyn vrachtauto van de dük gereden en omgeslagen, waar bij hy onder de wagen terecht kwam. De in de omgeving werkzame ar beiders schoten te hulp, doch voordat het slachtoffer bevrijd kon worden, waren reeds de levensgeesten gewe ken. Het slachtoffer was gehuwd en laat een vrouw en drie kinderen ach ter. Uitreiking onderscheidingen Zoals wy reeds meldden zullen van daag door Prins Bernhard dapper heidsonderscheidingen worden uitge reikt o.a. aan een aantal Zeeuwen. Behalve de reeds genoemden zullen een onderscheiding ontvangen burge meester D. C. Bouwense uit St. Maar- tensdyk, de heer P. Neve, Middelburg, de heer Anteunlsse uit Rotterdam, vroeger te Breskens en notaris H. Bakker, notaris te Hazerswoude, vroeger candidaat-notaris te Sluis. Eindexamens R.H.B.S.-A ie Middelburg Voor het einddiploma A van de R.H.B.S. te Middelburg slaagden Woensdag Huig Bode, Annie Corne- lisse, Tonny Pluimers, Maria Ryk- aard en Sonja Vatteroth, allen te Middelburg: Tannie van Doorn. St. Laurens; Frans Minneboo, Veere; Maria Schelling, Domburg en Jacques Schippers. Kamperland. Eindexamen Goesse lyceum AFD. H.BS.-B Geslaagd: C. Blokpoel W. Johan- nisse en K. F van Riet, allen Goes; J C Karelse, Heinkenszand; K. S. Meyer, Kloetinge; A J. Schuit, Kortgene; S. van der Spoel, Kloetin ge; A. J de Visser, Hansweert; W K. van de Zande. Waarde. Afgewezen: twee oaniddaten. Middelburg Aantal Middelburgse zaken 's avonds geopènd B. en W. van Middelburg hebben gunstig beschikt op een verzoek van de Vereniging „Handelsbelang" om op de komende hoogtydagen een aan tal winkels ook 's avonds open te mo gen stellen. Dientengevolge zullen de zaken, die onder deze regeling vallen op Vry'dag 25 Juni, Zaterdag 26 Juni en Zaterdag 3 Juli tot 21 uur geopend kunnen zijn. Dit zijn dezelfde zaken, die 's Zon dags op bepaalde uren openstelling hebben verkregen, met dien verstan de dat, waar het op Zondag alleen zaken in de binnenstad betreft, thans alle zakenlieden in de gehele stad van de ontheffing gebruik kunnen maken. Onder deze ontheffing vallen de volgende branches: prentbriefkaarten souvenirs, foto-artikelen, rookartike len, chocolade- en suikerwerken, by- outerieën, goud- en zilverwerken, brood- en banket, vis, fruit. Met eervol ontslag. By Koninklyk Besluit is aan de heer J. Lamport op zijn verzoek met in gang van 1 September 1954 eervol ontslag verleend uit zyn functie van plaatsvervangend eerste lid van de pachtkamer oy het kantongerecht te Middelburg. Aanrijding De garagehouder G. M. P. uit Vee- re reed met zyn personenauto van Middelburg naar Veere, toen plotse ling uit een zyweg een bestelwagentje kwam, dat werd bestuurd door de aannemer G. uit Veere. Door in de berm te ryden, wist P. een ernstige aanryding te voorkomen. Niettemin kwamen de wagens toch met elkaar in botsing en werden beide zwaar be schadigd. De bestuurders kwamen met de schrik vry. De politie stelt een onderzoek in naar de schuld vraag. Houten noodbrug In verband met het feit, dat de Vlis- singse brug te Middelburg wegens herstelwerkzaamheden tydelyk is af- fesloten, is voor voetgangers een outen noodbruggetje aangelegd. Benoemingen M.O. Tot leraar Nederlands en Geschiede nis aan het Chr. Lyceum te Almelo, werd benoemd de heer J. Baas te Middelburg. Vlissingen Nieuwe voorzitter K.A.B. Vlissingen In een buitengewone vergadering van de K.A.B.. welke gehouden werd onder leiding van de vice-voorzitter de heer P. Wanst en in tegenwoor digheid van de districtsbestuurder, de heer M. v. d. Himst uit Goes, werd door bedanken van de heer F. Schets tot voorzitter gekozen de heer P. Wanst. Verder werden nog vier nieuwe bestuursleden gekozen, nl. de heren A. Dorsman, J. Kauffmann, S. Adri- aansen en B. Bosma. De vergadering was verder beslo ten. Mei eervol ontslag. Aan de ontvanger van 's Rijks Belas tingen de heer G. van der Heide te Vlis singen, kantoor der directe belastingen, is op zijn verzoek met ingang van 1 De- Dagelijks bestuur der Sportveldencommissie. Te Vlissingen is het dagelyks be stuur van de Sportveldencommissie samengesteld. Voorzitter is wethou der J. Post, secretaris de heer J. A. Verkerk en penningmeester de heer J. P. Ventevogel. Kampioenschappen der Zeeuwse ringrijders Er wordt in drie klassen „gestoken" De Zeeuwse Ringrydersvereniging "heeft voor het komende ringryders- seizoen een groot aantal inschrijvin- vingen gekregen voor de kampioens wedstrijden. Niet minder dan 207 ringryders, verdeeld over drie klas sen, zullen naar de ring steken. Be gonnen wordt as- Zaterdag op de Stenenbeer en in de Wilhelmina- straat te Vlissingen, waar het gaat om het kampioenschap der tweede klasse. Er zijn hier zestig deelnemers die in de eerste plaats strijden om het persooniyk kampioenschap, doch voorts ook om het drietallen-kam pioenschap per gemeente. De eerste klasse wedstrijden wor den te Oostkapelle gehouden op 17 Ju li a.s. Er zijn hier 69 inschrijvers. Op 14 Augustus tenslotte worden de kampioenswedstrijden gehouden voor de derde klasse in Koudekerke met 78 inschrijvers. Voor deze klasse wordt in tegenstelling met de eerste en tweede klasse niet om het drietal- lenkampioenschap gestreden, doch uitsluitend om de persoonlijke titel. De belangst lling voor deze wed- stryden is bijzonder groot en men mag ongetwijfeld concluderen, dat de Piort bloeit als nimmer te voren. Dat rins Bemhard het beschermheer schap over de Zeeuwse Ringryders vereniging heeft willen aanvaarden, beschouwen de ringryders niet alleen als een grote eer, maar ook als een erkenning voor hun folkloristisch werk. Stoomvaart-Mij „Zeeland" In de te 's-Gravenhage gehouden gewone algemene vergadering van aandeelhouders van de Stoomvaart Maatschappij „Zeeland", Koninklijke Nederlandse Postvaart N.V., geves tigd te Vlissingen, werden het verslag van 1953 en de jaarstukken over dit jaar ongewyzigd vastgesteld. Het totale dividend van 6% op de preferent winstdelende aandelen als mede 1% op de gewone aandelen, se rie a, b en c, zal binnenkort betaal bar worden gesteld. De aftredende commissarissen, de heren F. Q. den Hollander en B. E. Ruys jr, werden met algemene stem men herbenoemd. Overplaatsing. De ontvanger van 's Rijks Belastingen de heer E F. J van den Bossche is ver plaatst van het kantoor der invoerrech ten en accijnzen te Venlo naar het kan toor der directe belastingen te Vlissingen. Oost- en West-Souburg Voordracht onderwijzers. B. en W. van de gemeente Oost- en West Souburg hebben een voordacht opgemaakt voor de vacature van on derwijzer aan de o.l. school, in ver band met het vertrek van de heer J. Hendriksen. De voordracht vermeldt de namen van 1 de heer E. Rutters uit Geertruidenberg en 2 de heer J. Steen- aard uit Kloetinge. Voorstel tot toetreding N.V. Bouw- kas Noord-Ned. gemeenten. Op de agenda van de te houden ge meenteraadsvergadering van Oost en West Souburg komt een voorstel van B. en W. voor, inhoudende, de gemeente Oost- en West Souburg te doen toetrederf-'tot de N.V. Bouwkas van Noord-Nederlandse Gemeenten. Herstel riolering. B. en W. van de gemeente Oost- en West Souburg steUen de raad voor te besluiten tot het herstel van een ge deelte riolering van de Deckerestraat af in de richting van de Ritthemse straat. Bij onderzoek is namelyk ge bleken, dat de riolering en een twee tal inspectieputten over 'n lengte van 106 meter in erge mate zyn verzakt. Herstel wordt door B. en W. dringend noodzakelyk geacht. De aanbesteding van het werk is reeds vóór de raads vergadering geschied, maar uiter aard zal het werk pas gegund worden nadat de raad zyn goedkeuring heeft gehecht aan 't voorstel van B. en W. Op de wieken De Middelburgse postduivenvereniginz „Zeelandia" hield Zaterdag een wed vlucht van Chateauroux (F.) uit. De eer ste tien prijzen werden gewonnen door: 1 P. van Sabben, 2 M. Jaspers, 3 en 10 P. J. van Belzen, 4 J. Davidse, 5 J. de Buck, 6 en 8 A. Hooftman, 7 J. J. Snoep, 9 C. de Graaf. Zondag werd van St. Quentin (F) uit een vlucht gehouden. De eerste tien prij zen gingen naar: 1 en 7 P. van Sabben, 2 en 6 J. de Buck, 3 L. van Geel, 4 en 10 I. G. v. d Driest, 5 P. J- van Belzen, 8 G. Verburg, 9 J. Kruft. De Postduivenvereniging „Voor waarts" te Arnemuiden hield haar 8e wedvlucht van St. Denis uit. Er werd door 161 duiven deelgenomen. De eerste tien winnaars waren: 1. en 4. J. Marys; 2. G. Stitzinger; 3. en 10. M. Schroevers; 5. W. Schroe- vers; 6. J. van Belzen Lzn.; 7. M. de Meulmeester; 8. J. Meester; 9. K. Schroevers. Prijsstijgingen overal, maari. Hier hebt U de gelegenheid kennis te msken met werelds beste scheersysteem. Blauwe Gillette mesies. de scherpste die ooit zijn geslepen en een Gillette precisie scheerapparaat Die be horen bij elkander. Voor slechts 1.10 biedt Gillette U beide voordelen Vraag Uw winkelier U een Gillette 32' te tonen! Pikje met 5 Blauwe Gillette mesjes nu slechts 75 ct. Dispenser of pakje van 10 mesjes nu voor f 1.50 Een Gillette precisie schee apparaat en 2 Blauu/e Gillette mesjes Een goeie morgen99 begint met Gillette SCHUTSLUIS OF KEERSLUIS Bespreking ten Stadhuize met de belanghebbenden Zoals beltend, ligt het in het voor- i had byeengeroepen, de voorlopige nemen, dat de gemeente Zierikzee het plannen had toegelicht, ontstond een havenkanaal, dat toegang geeft tot levendige discussie, waarby allerlei de haven van deze gemeente, ter be- wensen naar voren werden gebracht, veiling van de stad zal gaan afsluiten In het byzonder werd ook gesproken - - keers* met één schut- of een keersluis. Woensdagavond was ten Stadhuize een vergadering belegd voor belang hebbenden by de haven, als vissers, schippers, bevrachters en andere be- dryven met de bedoeling de voorlopi ge plannen op informele wijze met de. ze belanghebbenden te bespreken. Men had vrij algemeen aan de uitno diging gevolg geeeven en nadat de heer A. J. Argelo, directeur van de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht Noord-Zeeland, die de vergadering namens de gemeente Officiële publicaties. VLISSINGEN. NATIONAAL RAMPENFONDS. Sluiting termijn aangifte huisraadschade. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis: le. dat door het Nationaal Rampen fonds de datum, waarop de termijn sluit, waarbinnen aangifte van huisraadschade tengevolge van de watersnoodramp op 1 Februari 1953, nog mogelijk zal zijn, is vastgesteld op 1 Augustus 1954; 2e. dat derhalve voor een ieder gele genheid bestaat tot laatstgenoemde da tum alsnog aangifte van huisraadschade te doen ter gemeente-secretarie, afdeling Algemene Zaken (kamer 1). MIDDELBURG WINKELSLUITINGSWET B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat op 25 en 26 Juni en 3 Juli 1954, de verkoop van prentbrief kaarten. souvenirs, goud- en zilverwer ken. byouteriën, foto-artikelen, rookarti kelen, vis, fruit-, brood- en banket en cho colade en suikerwerken zal zijn toege staan tot 21 uur. Marktberichten VEILING MIDDELBURG.' 23 Juni. Aardappelen grote 1725. drie ling 1519. kriel 1417 Aanvoer 42 ton. Fruit: Aardbeien per kg 50130, per doos 32. Kasperziken 1020. Rode Bessen per doos 57—83. Kastomaten A 129137, B 113—114. C 114. Asperges 27—218. Groenten: Bosselderie 411. Bospeen 2442. Rabarber 414. Doperwten 3048. Capucijners 4748. Kasbloemkool A 24 33, B 11—22, C 14—24. Wasp'een per kg 2713. Radijs 46. Spinazie 1929. Spits kool 18—21. Kroten per kg 14—16. Bos- kroten 312. Kaskomkommers A 2628, B 21—24, C 14—22, Kg 23. Sla 2%-4. Pos telein 1628. Andijvie 617. Tuinbonen 1520- Dubb. Princessebonen 106162. Kassnijbonen 66—106. Peulen 6094. VISMIJN VEERE. 23 Juni. Export garnalen 1259 kg 85 108. Handelsgarnalen 161 kg 76-82. Schar 253 kg 39—44. Bot 133 kg 16—25. Schol 38 kg 42—50. Wijting 44 kg 20—23. Middel tong 48 kg 93—162. Rog 29 kg 16—36. Alles in ets per kg. 10. Tegen de middag kwa men de Hula-Hula-eüanden in zicht en de Kraak ste vende naar Banjola, de ha venstad van deze eilanden groep, waar de lading tul penbollen zou worden ge lost. Het baarde nogal wat op zien, toen de Kraak met de drijvende schotel op sleep touw de haven binnenvoer. Enkele eilandbewoners, die zich op de kade hadden op gesteld om volgens oud Hula-Hula-gebruik het bin nenkomende schip met ban- jogetokkel en bloemenslin gers te verwelkomen, trok ken zich haastig terug bij het zien van de geheim zinnige schotel „Ziet U wel." zei de Maat, „Niemand heeft het op dat griezelding voorzien!" „Wacht maar eens af, als de mensen eenmaal weten, dat er goudadertjes door heen lopen", antwoordde Kappie, „dan zullen ze jacht maken op drijvende schotels!" „Wilt U die Schotel verkopen?" vroeg de Maat. „Natuurlijk", antwoordde Kappie, „Je denkt toch over de 'voor- en nadelen van een schut- of een keersluis. De noodzake- lykheid, dat er iets moet komen ter beveiliging van de stad en voor een deel ook van het eiland, werd echter algemeen erkend. In het algemeen zag men ook voordeel in het verkrij gen van een vaste waterstand in de haven, alleen de vissers bleken tegen de huidige situatie van een tyhaven niet zoveel bezwaren te hebben. Aan het slot van deze vergadering gaf de heer Argelo de verzekering, dat met alle uit de practyk voorge komen opmerkingen bij de verdere uitwerking van de plannen terdege rekening zal worden gehouden, opdat beveiliging van de stad niet gepaard zal gaan met een belemmering van de vissery, schippert] of het overige bedrijfsleven. In sommige sectoren verwacht men zelfs een verbetering van het havengebruik. DIT KB 1RTIIER niet, dat ik hem alleen voor de aardigheid heb mee gesleept? Ik ga nu meteen aan wal om een goudop koper te zoeken; die zal er wel interesse in hebben. VRIJDAG 25 JUNL HILVERSUM l. 402 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws; 7.10 Gramofoon- muziek; 7.30 Voor de jeugd: 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weer berichten; 8.15 Gramofoonmuziek; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de hulsvrouw; 9.35 Waterstanden: 9.40 Gramofoonmu ziek: 1035 „Walcheren hersteld", plechti ge herdenkingsbijeenkomst: 11.45 Gramo foonmuziek; 12.15 MetTopole orkest en solist: 12.30 Land- en tulnbouwmedede- lingen; 12.33 Metropole orkest en solist; 1239 Klokgelui: 13.00 Nieuws: 13.15 Lich te muziek: 13.45 Gramofoonmuziek: 14.00 Voor de jeugd: 14.30 Blokfluitensemble; 14.45 Gramofoonmuziek 15.15 Voordracht; 15.35 Kamermuziek; 16.00 Tuinbouwpraat- je; 16.15 Strijkkwartet; 16.45 Gramofoon muziek; 17.15 Promenade-orkest; 18.00 Chr. Muziekvereniging; 1830 Friese uit zending; 18.35 Gramofoonmuziek; 1830 Sociale vragenbus; 19.00 Nieuws en weer berichten: 19-10 Regeringsuitzending: Verklaring en Toelichting, 19 30 Int. Ten niskampioenschap te Wimbledon; 19.40 Gramofoonmuziek; 20.00 Radiokrant; 2030 Gramofoonmuziek; 20.40 „Walcheren her steld": koorzang; 2030 Gramofoonmu ziek; 21.00 Marinierskapei en Lucht machtkapel; 21.15 ..Opwekkings-predi- kers wekken siapenden en doden op", causerie 21.35 Gramofoonmuziek; 22.45 Avondoverdenking; 23 00 Nieuws en S.O. S.-berichten; 23.15—24.00 Gramofoonmu ziek. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA. 19.30 VPRO, 21.00. 22.40 VPRO, 23.0024.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws; 7.10 Gramofoon muziek: 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gramofoonmuziek; 8.00 Nieuws; 8.18 Gra mofoonmuziek; 8.45 Voor de huisvrouw; Gymnastiek voor de vrouw; 9.10 Gra mofoonmuziek; 9.40 Schoolradio; VPRO: 10.00 „Kinderen en mensen", causerie; 10.05 Morgenwijding: VARA: 10.20 Voor de kleuters; 10.40 Orgelconcert; 1130 Ra- diofeuilletcn; 1130 Gramofoonmuziek; AVRO: 12.00 Amusementsmuziek; 12.30 Land- en tulnbouwmededelingen; 12.33 Sport en prognose; 12.48 Gramofoonmu ziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen en gramofoonmuziek; 13.30 Lichte muziek; 14.00 Kookpraatje; 1430 Hobo, klarinet en fagot; 14.50 Boekbespreking; 15.10 Strijk kwartet: 1530 Musette-orkest; VARA: 16.00 Orgelspel; 16.30 Voor de kinderen: 17.00 Gramofoonmuziek; 1730 Muzikale causerie; 18.00 Nieuws; 18.15 Lichte mu ziek: 18.40 Meisjeskoor; 19.00 Boekbespre king; 19.15 Muzikale causerie; VPRO: 19 30 „Op bezoek bij anderen", reportage- klankbeeld; 19.45 Berichten; 20.00 Nieuws; 20.05 Boekbespreking; 20.10 Kamerorkest en solist; 2030 Een half milMoen vluch telingen". causerie: 20.40 „Humanisme als levenshouding" causerie; VARA: 21.00 Voor de Jeugd; 21.35 Lichte muziek; 22 00 Buitenlands overzicht; 23.15 Dansmuz.ek; VPRO: 22.40 „Vandaag', causerie; 22.43 Avondwijding: VARA: 23.00 Nieuws; 23.15 24.00 Kamerorkest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3