Libefle Teleurstelling over het niet verlagen van bloemprijs Welk menu Savin Zeem Almanak NIEUWE VERGOEDINGSNORMEN VOOR HERVERKAVELING VOETGANGERS KUNNEN VRIJ BEWEGEN OVER TROTTOIR ZWITSERS EN ZWEEDS WOORD Wrijf Kou en Pijn Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 24 JUNI 1954 CHR. BAKKERS IN MIDDELBURG BIJEEN Daling broodverbruik moet worden tegengegaan De landelijke bijeenkomst van de Bond van Chr. Bakkerspatroons In Ne derland te Middelburg, werd gistermorgen voortgezet met de algemene vergadering in het Schuttershof. De bondsvoorzitter, de heer P. Koning uit Amersfoort, sprak er in een rede zün teleurstelling over uit, dat de prijs van bloem nog niet is verlaagd ondanks te terzake gedane toezegging. HU sprak als zijn mening uit, dat men de prijs van het product niet hoger moet opvoeren dan noodzakelijk is. Mede in dit verband wees spr. er op, dat het broodverbruik zich in Nederland in dalende lijn beweegt. Als mid delen om dit verschijnsel tegen te gaan noemde de heer Koning het verho gen van de kwaliteit van het product en het voeren van collectieve recla mecampagnes, tezamen met de zusterorganisaties. De vergadering besloot voorts een telegram van hulde aan H. M. de Koningin te zenden. Sprekende over de voortschrijden de mechanisatie in het bakkersbe drijf, meende de voorzitter, dat hier door de productiekosten kunnen stij gen, terwijl de totale kosten ongewij zigd blijven. Voorts achtte de heer Koning het wenselijk, dat de tijd van uitrijden en verkopen van het brood met een half uur zou worden ver vroegd. Hy betoogde, dat de bakkerij de huidige periode van productie-evolu tie moet trachten te doorstaan met behulp van de eigen fondsen, in welk verband spr. herinnerde aan het weerstandsfonds. Hierbij wees hij nog op het nut van de Bakkerij Stichting. Sprekende over enkele tot stand fekomen wetten, zei de voorzitter, at men voor de wijziging van de om zetbelasting wel dankbaar kon zijn, maar niet voldaan. Zo meende hij te moeten betreuren, dat ontbijtkoek en gist nog onder de belasting vallen. Er worden echter pogingen in het werk gesteld om ook deze producten van belasting vrij te stellen. Ten aan zien van het cadeaustelsel blijft er, volgens de voorzitter, nog wel wat te wensen over. Zo kan men pas behoor lijk concurreren indien de kwaliteit van het product hoog is en een goede service wordt geboden. „Bezwaren te gen de beteugeling van 't cadeaustel sel hebben wij niet", zo zei hij, „maar te zijner tijd zal deze wet nog aan- VAN Bruinisse beleefde Dinsdag een wa re invasie van toeristen. Drie bussen met Belgische bakkers inwoners van Kielarecht en Mechelen brach ten in de Oudestraat in het anders zo stille dorp een ongewone drukte te weeg. Bruinisse heeft voor het land waar de mosselen naar toe gaan en WAARDELOOS De damedie een publieke telefoon cel in Vlissingen wilde binnenstappen, had daar enige moeite mee en dat was beslist niet te wijten aan de construc tie van de telefooncel. Het was haar hond, een forse viervoeterdie haar enigszins in haar bewegingen belem merde, want het dier wilde méé in dat glazen hokje. wel, dat kon, zij het dat de ruimte voor mens én dier ietwat gering was. Telefoneren evenwelwaartoe de da me deze ruimte betreden had, kon niet Want niet zodra had zij de ver binding tot stand gébracht en de eer ste begroetingsvjoorden via P.T.T. uitgesproken, of de hond mengde zich dat was van buiten af te zien in het gesprek. Met grote frequentie kon men de kaken van het dier zien be- wegen en aan de juffrouw was te zien, dat het hondje niet weinig geluid maakte. Met hand. en voetbewegin gen trachtte zij de hond tot zwijgen te brengen, inmiddels wanhopige po gingen 'in het werk stellend om het ge sprek voort te zetten. Hetgeen niet gelukte, weshalve wij u dringend moeten aanraden nimmer een hond binnen te voeren in een pu blieke telefooncel. Uw dubbeltje wordt dan waardeloos Gasten. Nadat de voorzitter nog had opge merkt, dat het ledental van de bond, o.a. tengevolge van emigratie in het afgelopen jaar iets was gedaald, hield hij een toespraak tot de Duitse gas ten van de vergadering, vertegen woordigers van de Chr. bakkerspa troonsorganisatie in dat land. Na mens de Duitse gasten antwoordde de heer Pregner. Hartelijke woorden werden voorts nog gesproken door de heer P. I. Hamming uit Middelburg, namens de Chr. Middenstands Bond en de Chr. Middenstandsvereniging te Middelburg. By de bestuursverkiezing werden de heren P. Koning en M. Honders, die aftredende waren, met grote meerderheid in het college herbe noemd. Men besloot de volgende jaar vergadering in Amsterdam te hou den. Geen aansluiting Een voorstel van de afdeling Hil versum om de bond by het weer standsfonds te doen aansluiten, werd op afwijzend advies van het be stuur verworpen. De voorzitter be toogde, dat aansluiting van de bond als geheel niet te overziene consequen ties met zich zou brengen. Het be stuur zal het daarentegen wel aan moedigen, dat men zich bijv, afde- lingsgewijs aansluit. Aan het slot van de bijeenkomst sprak de heer C. Douw, namens de door de watersnood getroffen bak kers in Zeeland, een woord van dank tot de collega's, die hen door middel van bijdragen hadden geholpen. Het bleek vervolgens, dat enkele afdelin gen thans in totaal weer ongeveer f 300 voor dit doel ter beschikking hebben gesteld. De echtgenoten van de in vergade ring bijeen zijnde bondsleden hadden in de morgenuren iiuniddels „Minia tuur Walcheren" bezocht. Na de vergadering verenigden al len zich aan een diner in het Schut tershof. Het programma werd beslo ten met een geslaagde bustocht rond het eiland. Advertentie. Tijdens de maandelijkse vergadering van de herverkavelingscommissie Zeeland, die Woensdagmiddag is gehouden, zijn de vergoedingsnormen voor landbouwers in de herverkavelingsgebieden Tholen, Schouwen-Duiveland, Zuid-Beveland en de polder Waarde ter sprake gekomen. De vergadering was van oordeel, dat de tegenwoordige normen verouderd zyn en dat de invoering van meer billyke vergoedingen gewenst is. De herverkavelingswerkzaamheden op Tholen zijn, zoals reeds is gemeld, kort geleden tijdelyk gestaakt, omdat geen overeenstemming over de te verlenen vergoeding kon worden verkregen. De vergadering schynt de mogelykheid te openen, dat de ruilverkave lingswerkzaamheden op het eiland Tholen binnen afzienbare tijd worden hervat, indien althans de nieuwe vergoedingsnormen worden aanvaard. Naar wij vernemen hoopt men de nieuwe normen zo spoedig mogelyk be kend te maken. Examens Chr. Kweekschool te Middelburg Van de opleidingscursus, verbon den aan de Chr. Kweekschool te Mid delburg, slaagden dezer dagen de voL fende dames voor de acte-kleuteron- erwijzeres Acte A (practisch gedeelte)M. Steketee, Souburg, J. in 't Anker, Middelburg, J. Labeur. Kattendyke, A. de Bue, Borssele, C. van Dulle- men. Goes, E. van Tuinen, Middel burg, C. Don, Middelburg. Acte A (practisch en theoretisch gedeelte): T. van Roon, Middel burg, A. Terlouw, Terneuzen, D. v. d. Vrie, Biezelinge, E. Goudswaard, Wis- sekerke, J. Meijer. Grijpskerke. Acte A (theoretisch gedeelte)A. Schipper, Nieuwdorp, J. Meyaard, Wemeldinge, M. Weerpas, Vlissingen, J. Sturm, veere, A, Aarnoutse, Aar denburg, E. van Sluijs, Middelburg. Acte B (practisch gedeelte)C. Vermeulen, Sluiskil, T. Kruizenga, Vlissingen, D. Jansen, Hoek, P. Hoek, Middelburg. Acte B (practisch en theoretisch gedeelte)S. van de Bosse, Gapinge. Acte B (theoretisch gedeelte)L. Schout, Vlissingen, J. M. Moens, Sou burg, E. Dourleyn, Middelburg, K. Begthel, Wissekerke, A. Aarnoutse, Serooskerke, J. Booij, Axel, M. Vlie ger, Yerseke, J. van As, Scherpenisse. Totaal: 31 geslaagden. TOT Wijfie waaraan men van vroeger nog ple zante herinneringen heeft, altijd een begrlipelyk zwak gehouden en de ver broedering was dan ook spoedig alge meen. Het gemeentebestuur was van de komst van de Belgische gasten op de hoogte en had gezorgd voor een drie tal goede gidsen, die het gezelschap verder door het rampgebied naar Zie- rikzee brachten. SLUIS OP REIS. De reisclub uit Sluis maakte een dezer dagen een tocht naar Könings- winter in Duitsland. Hoewel een ge weldige afstand moest worden afge legd, kwamen de reizigers in de vroe- fe morgenuren opgewekt terug. On- erweg werd o.m. een bezoek ge bracht aan Aken en Keulen. KOE. Een zekere mej. O., die op haar bromfiets op de Postweg te Yer seke reed, kwam in aanrijding met een koe. Mej. O. bekwam en kele kwetsuren. Ook haar brom fiets werd beschadigd. Over het lot van de koe is ons niets be kend. FEEST Meliskerke zal op 25 Juni uitge breid feest gaan vieren. Het dorp zal geheel worden verlicht en de muziek vereniging van Zoutelande zal ook van de partij zijn. Er worden kinder en volksspelen gehouden als hinder- nisfietsen, tonnetje kruien en stoelen dans, terwijl de dag besloten zal wor den met een groots vreugdevuur. Het een en ander ter gelegenheid van het Koninklyk bezoek: een ongekend feit in de historie van het dorp. BEEN. Tenslotte vermelden wij nog, dat 't dochtertje van de familie M. uit de Van Klinkenbergstraat te Yerseke van de trap viel en een sleutelbeen brak. Wederopbouw Schouwen- Duiveland De minister van sociale zaken .en volksgezondheid heeft bepaald, dat ondernemingen in de bouwnijverheid, die betrokken zyn bij de wederop bouw van Schouwen-Duiveland, tot 4 September a.s. langer mogen werken dan de arbeidswet toestaat. Voor el ke groep van arbeiders zijn in de be schikking van de minister bepaalde voorwaarden vastgelegd. VERKEER IN MIDDELBURG OP 25 JUNI Massaal verkeer echter onmogelijk Op verzoek van de Commissaris der Politie in Middelburg plaatsen wij het onderstaande nogmaals: Het blijkt, dat de mededeling, vol gens wélke het voetgangers op 25 Juni in Middelburg verboden zou zijn zich te verplaatsen tot een misvatting heeft geleid. Het is voetgangers van zelfsprekend toegestaan om zich over de trottoirs langs de route te ver plaatsen, voorzover zulks natuurlyk mogelyk is. Wie een goede plaats wil hebben om de grote parade en des middags de folkloristische manifesta tie te zien, zal zich tijdig naar zijn doel moeten begeven. Het verkeer over de afgezette rij wegen zal alleen toegestaan zyn aan voetgangers, die in het bezit zijn van uitnodigingskaarten of doorlaatbewij- zen. Het normale voetgangersver keer over de straten, die m de route liggèn, wordt geruime tijd voor het passeren van parade of manifestatie stop gezet. Van het grootste belang is natuur lyk, dat voetgangers, die nog van de afgezette straten gebruik maken, zich niet dringen vóór mensen, die zich eerder van een plaats langs de trottoirs hebben verzekerd, door van de rijweg botweg voor anderen te gaan staan. Laat ieder de wellevend- Achterschip van de Francescu'' omhoog gezet. De firma F. van Loo en Herbosch uit Antwerpen heeft het achterschip van de „Francescu", dat Zondag werd gelicht, hoger op de Balastplaat fezet. Het lag in de bedoeling der ergers om het achterschip nabij Bath op de slikken te zetten, doch 'daarin is men niet geslaagd, daar er een sterke stroom stond. Tenslotte is hét schip hoger op de Ballastplaat gesleept. Met acht snijbranders is men reeds begonnen het wrak in stukken te branden. Deze stukken worden op lichters geladen en naar Antwerpen Vervoerd. Thans zijn er voorbereiden de besprekingen gaande om ook het voorschip te liGhten. Tot bewoners van eiland Walcheren Voor het Nieuw-Walcheren-num- mer van de Provinciale Zeeuwse Cou rant, ontvingen wij ook hartelijke woorden van de Zwitserse en Zweed se gezant in Nederland. Tot onze spijt was dat blad reeds samenge steld toen deze bijdragen ons bereik ten. Wij laten deze woorden hier als nog volgen: Zwitserse stem A l'ile de Walcheren. La Province de la Zélande et l'ile de Walcheren nous convient a célé- brcr avec elles, le 25 Juin, la fête de la reconstruction. A deux reprises en dix ans, l'ile de Walcheren a été dans le monde entier synonyme de souf- france, de solidarité, d'énergie et de forces recouvrées; en 194o, par la faute des hommes; en 1958, par Ia faute du vent et des eaux. Dans l'un et I'autre cas, mon pays a sympathi- sé de tout son coeur; en 1945, en en- voyant sur place des délégués du Don Suisse, dont les mains n'ataient pas vides; en 1953, en manifestant une compassion peut-être unique dans notre histoire. Les cérémonies du Nieuw Walcheren ont lieu le 25 juin, le lendemain de la Saint-Jean, qui est la fête même de Ia lumière et de l'été. D. Secrétan, Ministre de Suisse aux Pays-Bas. VERTALING: De provincie Zeeland en het eiland Walcheren hebben ons uitgenodigd met hen op de 25ste Juni het feest van de wederopbouw te vieren. Twee maal in tien jaren is het eiland Wal cheren voor de gehele wereld syno niem geweest met lijden, solidariteit, energie en nieuwe kracht, In 1945 door de schuld van mensen, in 1953 door de wind en de wateren. In beide gevallen gaf mijn land uit het volle hart z'n sympathie door ge delegeerden van „Don Suisse" te stu ren, die niet met lege handen kwa men. Daarbij werd in 1953 een mede- dragen-van-net-leed getoond, dat wel haast uniek was in onze geschiede nis. De plechtigheden van Nieuw Walcheren hebben plaats op de 25ste Juni. de dag na het Sint Jansfeest, dat immers net feest is van het licht en van de zomer. Promotie Op het proefschrift „De betekenis van het evenwichtsorgaan voor de vlieger" is gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde de heer M. W. W. Kryger, geboren te Poortvliet. Promo tor was prof. dr. A. A. J. van Eg- mond. Zweedse stem. Het Zweedse volk zyn het leed en de verwoestingen van de laatste, we reldoorlog, die de andere volkeren van Europa getroffen hebben, be spaard gebleven, en daarom is het slechts natuurlijk dat de Zweden al les wilden doen wat zy konden om hulp en bystand te verschaffen aan hun minder gelukkig bedeelde mede mensen. Het ontroert en verheugt ons dat de bevolking van Walcheren wanneer zy nu terugziet op het tien jaar lange energieke en succesvolle herstelwerk, de bijdrage, die hiervoor van Zweedse vrienden kwam, niet vergeten is. Doch de eer en de ver dienste dat Walcheren wederom een bloeiende tuin geworden is, dat haar scheepswerven en industrieën weer gedyen, dat haar steden en dorpen weer herrezen zyn, komt in de aller eerste plaats aan haar eigen inwo ners toe. Het verheugde ons zeer dat de trots van de Zweedse handelsvloot, het vlaggeschip „Kungsholm" van de Zweden-Amerika lijn, in Vlissingen gebouwd werd door bekwame inge nieurs en kundige arbeiders, en ik weet dat menig waarachtige per soonlijke vriendschapsband tussen Zweden en de Walcherse bevolking fesloten werd gedurende de jaren dat et schip gebouwd wferd. Toen de grote watersnood Neder land vorig jaar Februari trof, ont kwam Walcheren aan grote verwoes tingen. Maar de mensen op Walche ren hadden reeds eerder zulk een prachtig voorbeeld gegeven van Ne derlandse onoverwinnelijkheid en le venswil, toen zij na 1944-'45 hun land weer van de zee heroverd hadden, dat het sterk stimulerend werkte om de gemeenten en die delen van bet land, welke het water ten offer vie len, te helpen. Het voorbeeld van Walcheren toonde wat de Nederlan ders konden en wilden tot stand brengen zelfs onder de meest ongun stige omstandigheden, en het maakte de mensen in andere landen dubbel bereidwillig om Nederland te hulp te komen. De Zweden zijn dankbaar dat de steun, die zy hand in hand met de vrienden van Nederland in zo vele an dere landen trachten te geven zowel in 1944-'45 als in 1953 van enig nut geweest is. Als vertegenwoordiger van Zwe den in dit bewonderenswaardige land wil ik gaarne uitdrukking geven aan mijn gevoelens van respect voor wat het volk van Walcheren tot stand gebracht heeft gedurende de afgelo pen tien jaren en ik wens het eiland en haar bevolking een gelukkige en succesvolle toekomst. Sven Dahlman, heid aan de dag leggen, tijdig een plaats te zoeken. Voor degenen, die de parade willen zien, is wellicht van belang, dat de deelnemende onderdelen van leger en vloot door Korte en Lange Noord straat en langs Herengracht zonder muziek marcheren. Langs de gehele verdere route wordt met muziek ge marcheerd. Voorts zy hier nog opgemerkt, dat wie per rijwiel naar zijn werk moet, of per auto zich moet verplaatsen na des morgens 7 uur daarvoor een door- laatbewijs van de politie nodig heeft. Kinderen uit rampgebied waren 4 weken in Frankrijk Ze hadden best nog wat langer willen blijven Blakend van gezondheid kwam gis termiddag een zestigtal kinderen uit het Zeeuwse rampgebied terug van een verbljjf in Frankryk, dat onge veer vier weken duurde. Vier weken lang waren de kinderen met hun Leid sters de gasten van de vereniging FranceHollande in Parijs en zy ver bleven in zogenaamde familie-hotels te Novalaise, Fleurier en St. Nicolas. Drie van de vier weken was het weer hun niet bijster goed gezind; het was niet direct slecht te noemen, maar van een stralende hemel kon men toch evenmin spreken. Alleen de laatste week van het verblijf kende vele zomerse dagen. De kinderen maakten in de omge ving der plaatsen waar zij verbleven verschillende uitstapjes, als de weers omstandigheden dit toe lieten, en wanneer dit niet het geval was wis ten de leidsters wel binnenspelen te bedenken, die de kleinen het leven veraangenaamden. Alleenze vonden vier weken erg kort. Graag waren ze nog veel langer gebleven, maar de 'school roept weer. Een der leidsters vertel de, dat haar pupillen gemiddeld -vier en een half pond zijn aangekomen; er was er zelfs eentje, die met twaalf pond het record hield. Op de terugreis is het gezelschap Dinsdag in Parijs ontvangen door mevrouw Coty, de echtgenote van de Franse president. Zij werden er ont haald op koffie en gebak en andere lekkernijen. O.m. maakte mevrouw Coty met de kinderen een wandeling door de Tuilerieën. Een klapbank(je) voor ..Miniatuur Walcheren" „Miniatuur Walcheren" heeft gis termiddag een uiteraard miniatuur klapbank gekregen, die een plaatsje zal vinden in veere. evenals zijn grote broer in het echte Veere. Het weliswaar kleine, maar toch fraaie voorwerp werd op het Molen water aangeboden door een deputatie van hetcollegium illustre, Non Sor- dent in Ündis een Leidse studenver- eniging. Het sprak vanzelf, dat bij deze aanbieding „Dove Ko", de mas cotte van de vereniging, die indertijd bij het schenken van de Veerse klap bank eveneens een grote rol speelde, niet kon ontbreken. De ab actis van „Non Sordent", de heer H. F. van Woerden, afkomstig uit Middelburg, hield zich dan ook onledig met het verplaatsen van deze pop in Zeeuws costuum en van liet verenigingsvaandel. De ook uit Mid delburg afkomstige praeses K. W. Brevet deed het woord. Hy zei, dat „Non Sordent" het miniatuur-veere zonder klapbank niet compleet achtte en dat de vereniging het op prijs stelde, dat „Nieuw Walcheren" het voorwerp wilde aanvaarden. De heer D. F. P. Hoegen, voorzitter van de regelingscommissie, nam de klapbank met een kort woord in ont vangst. En daarmee was „Miniatuur Walcheren" weer met een „attractie" verrykt. Fondsvorming voor het oesterbedrijf Vragen van Kamerleden Het Kamerlid, de heer C. Egas (P. v. d. A.) heeft aan de minister van Landbouw. Visserij en Voed selvoorziening de volgende vragen schriftelijk gesteld: 1. Is hef de minister bekend, dat te Yerseke onder de oesterkwekers grote onrust bestaat in verband met de op 31 October 1953 afgekondigde verordening „Fondsvorming voor net Oesterbedryf 2. Is het juist, dat deze verorde ning zeer onbevredigend heeft ge werkt, dat de export is geschaad, dat eenzijdig aan exporteurs be scherming wordt gegeven, meerma len ten nadele van de kwekers, als gevolg waarvan vrijwel alle kwekers tegen deze verordening zijn. 3. Is het waar, dat ook aan de zijde van de Belgische federatie van importeurs ernstige bezwaren tegen deze verordening en haar toepas sing door het bedrijfschap voor Vis- Gezant van Zweden. serijproducten bestaan? KUNST Onvergetelijke opvoering van „Elckerlyc" Op het Muntplein der Middelburgse Abdij DE NEDERLANDSE CORIEDIE. Adembenemend heeft de Neder landse Comedie Woensdagavond „Elc kerlyc" tot de toeschouwers gebracht, die tot het Muntplein van Middel burgs abdij konden worden toegela ten Adembenemend, aangrijpend, diep ontroerend. En tevens zó strak en sober en zuiver, dat men vergat te constateren, hoeveel zorg en voorbe reiding, hoeveel materiele techniek nodig waren om deze opperste een voud te bereiken. Deze Elckerlyc, die van de Dood de boodschap ontvangt, dat hij afscheid moet nemen en de grote pelgrimage beginnen, waarvan niemand weder keert, om voor God rekenschap af te leggen van zijn goed en zyn kwaad, stond daar voor „iedereen" in al zyn hulpeloze wanhoop. Gheselscap, vrienden en maghen, aardse bezittin gen, alles ontvalt hem en weigert mee te gaan op zijn laatste tocht. Als ieder mens staat Elckerlyc in zijn laatste uur alleen. De enigen, die zich over hem ont fermen, zyn de Deucht, die hij ver waarloost en mishandelt heeft en de Kennisse. Zij brengen hem tot inzicht, dat slechts boete en berouw hem kunnen redden. Elckerlyc kómt tot inkeer. Maar nóg begeert hy steun: van de Cracht, van de Scoonheyt, van de Vroescap en de Vijf Sinnen. Ook zij echter weigeren hem te vergezellen. Opnieuw vervalt hij tot wanhoop, maar ditmaal slechts voor kort. Deucht en Kennisse immers blijven hem trouw en getroost en vol ver trouwen gaat Elckerlyc zijn laatste pelgrimstocht beginnen. Tot de Engel hem roept en hem leidt voor Gods troon. Noch aan het spel, noch aan de re gie, noch aan het décor, noch aan mu ziek en zang of lichteffecten was het indrukwekkende karakter van deze Elckerlyc-opvoering te danken, doch aan de feilloze combinatie van dit al les, die op haar beurt weer volkomen toegewijd en ondergeschikt was aan de inhoud van deze zinryke morali teit. Han Bentz van den Bergh was een grootse Elckerlyc. Het angstzweet brak hem uit, toen de Dood hem riep, de vrees flitste in de glans van zijn ogen. Zijn wanhoop werd voor de toe schouwers tot bijna eigen wanhoop maar ook zyn uiteindelijke redding, zyn glorieryke verzaliging deelde zich weldadig mede aan gans deze schare van toeschouwenden. Ank van der Moer en Ellen Vogel als Deucht en Kennisse waren zijn milde trooste ressen en leidsvrouwen naar het rechte spoor. Ton Lutz was een ob sederende Dood en sprak aan het slot de vermanende epiloog. Allard van der Scheer, Pauf Huf, Henk van Ul- sen, Henk Rigters, André van den Heuvel, Ina van Faassen, Bob Goed hart, Laus Hensen en Marion Gobel vertolkten de andere rollen. Johan de Meester toonde een diep inzicht en een groot meesterschap als regisseur. Zijn opvatting van het stuk was Hollands-sober, vergeleken bij de barokke inslag, die de Salzburger op voeringen van „Jedermann" kenmer ken. Alle hulde aan het Middelburgs Mannenkoor en het Dameskoor, bei de onder leiding van Jan Kuiler, het orgelspel van Jan Rijn en de instru mentalisten, zij sloten zich volmaakt bij het grote geheel aan. Dat de belichting, costuums en gTime onberispelijk was, het behoeft niet i Wel, dat men zich geen gelukkiger plaats voor een Elckerlyc-opvoering kan denken dan het Muntplein der abdij. Wie deze Elckerlyc-opvoering van de Nederlandse Comedie heeft by ge woond en ondergaan, zal deze bele venis nimmer vergeten. Avonden als deze zj'n zeer, zeer zeldzaam in Zee land. Zij zijn een kostbaar geschenk. Dank daarom aan Z.V.U., Culturele Commissie der Nederlands Hervorm de Kerk en Stichting Nieuw Walche ren, die met steun van velen deze op voering mogelijk maakten. G. B. Advertentie weg met DAMPO MIDDELBURG Vandaag - Eerste Abdjjplein: Ned. Come die „Den Spieghel der Salicheyt van Elckerlyc", 21.30 uur; Van Benthem en Jutting: Expositie li tho's Henri de Toulouse Lautrec. 9— 18 uur; Electro: „Een nieuwe morgen", (14 J.) 19 en 21.15 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Vorstelijke emi granten", (14 jaar), 7 en 9 uur; Lu xor: „De drie piraten", (14 jaar), 8 u. GOES. Vandaag Grand: „De koopman van Ve netië", (14 jaar), 8 uur; Grote Kerk. schilderijen-tentoonstelling „Het Boe renleven", 13.00—20.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2