KAPPIE EN DE DRIJVENDE SCHOTEL Herstel in St Philipsland nu vrijwel voltooid WALCHEREN MOTORHOSPITAALSCHIP WAS IN WEMELDINGE OFFICIËLE PUBLICATIES m\m pit nu JUTHÏ5R WOENSDAG 23 JUNI 1954. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT HET KONINKLIJK BEZOEK Wederopbouwwerk in volle gang (Slot van voorpagina) In Sint-Philipsland werd in het gemeentehuis een bespreking gehouden, die voornamelijk aan de wederopbouw gewyd was. Burgemeester L. J. de Jonge zeide hier in zijn welkomstwoord met dankbaarheid en ook met eni ge trots zyn gemeente te kunnen tonen, omdat hier het herstel vrywel voltooid en het wederopbouwwerk in volle gang is. De hoofdingenieur-directeur van de Wederopbouw in Zeeland, de heer M. D. A. Glerum, mede sprekende namens de heer D. Stam, die in het bij zonder het gebied Schouwen-Duiveland voor zijn rekening heeft, wees op twee kernproblemen: de hoge aanbestedingssommen en de moeilijk te over bruggen verschillen in grondprijs, wanneer men op een andere plaats moet herbouwen dan waar de verwoeste woning heeft gestaan. Dit is immers vaak nodig in verband met dijkverzwaring of op grond van een verbeterd stratenplan voor de gemeente. Maar er zou een regeling moeten worden gevonden om de verschillen in grondprijs, die soms van 5Ü cent of een gul den op zeven gulden springen, te overbruggen. Deze materie is echter in studie. Gewezen werd voorts op de snelle 1 ting Schouwen en Duiveland voor voortgang van^hef herstel in Stave- maatschappelijk werk en gezinsver- nisse en Sint-Philipsland en ook in Kruiningen, waar men natuurlijk veel vroeger kon beginnen dan op Schou wen-Duiveland. Merkwaardig is ech ter wel, dat bijvoorbeeld in Stavenis- se de liefhebbery om een woningwet woning in eigendom over te nemen, aanzienlijk groter is dan op Sint-Phi lipsland. De wederopbouw is in sterke mate gestimuleerd door het feit, dat men het van overheidswege heeft moge lijk gemaakt, met woningbouw te be ginnen nog voor de officiële wedcrop- bouwplannen alle wettelijke instan ties volledig doorlopen hadden. De ge meente mocht voor ongeveer 30% van de verloren gegane woningen in de vorm van woningwetwoningen herbouwen; daarna kreeg men ook de particuliere bouw, hetgeen in sterke mate de differentiatie bevordert. Verwacht mag worden, dat aan het einde van het jaar de herstelbaar be schadigde woningen inderdaad ook hersteld, en dat op Schouwen-Duive land plm. 550 nieuwe woningen ten dele voltooid en verder in aanbouw zullen zyn. Wat de hoge aannemingssommen betreft, bleken de heren Glerum en Stam tijdens een na afloop van het Koninklyk bezoek gehouden persconferentie van mening, dat de verstoring van de arbeidsmarkt zich binnen enkele maanden zal herstellen en dat dit ook een stabiliserende in vloed op de prijzen zal hebben. Door de woningbouw in projecten van vol doende flinke aantallen 6amen te brengen, brengt men enige normali satie en tevens maakt men het werk meer aantrekkelijk voor grote fir ma's uit Holland. Ook ten aanzien van de wederop bouw van de boerderijen op Schou wen-Duiveland bestaan goede voor uitzichten. Driehonderd werden er ver woest en 125 tot 150 wederopbouw- plannen zijn reeds in voorbereiding. Van groot belang is hier echter ook de vordering der herverkavelings werkzaamheden. Voor de overige Zeeuwse rampge bieden stelde de heer Glerum tenslot te nog vast, dat het herstel vlot ver loopt. Het zal in 1954 goeddeels vol tooid worden; de herbouw allicht nog niet, ook al doordat de plaatselijke architecten veelal overladen zijn met opdrachten. M aatschappelijke problemen Aan boord van het koninklijk jacht „Piet Hein" heeft H. M. de Koningin tydens de reis van Burghsluis naar Anna Jacoba geluncht en bovendien ook gesproken met een aantal perso nen, die betrokken zijn met allerlei vormen van maatschappelijk werk op Schouwen-Duiveland. Aan boord wa ren nl. aanwezig de directeur van de Stichting Zeeland voor Maatschappe lijk en Cultureel Werk, mr. J. F. Hornstra, een aantal maatschappelij ke werksters, ds. H. W. van den Brink, voorzitter van de Herv. Stich- Grotere kiesmogelijkheid voor telefoonabonné's. Voor een aantal Zeeuwse telefoon abonné's wordt met ingang van Don derdag 24 Juni de kiesmogelijkheid weer verruimd. Zn zullen dan auto matische gesprekken kunnen voe ren met de aangeslotenen van het district Venlo. Het betreft de aangeslotenen op de netten Axel. Borssele, Colijns- plaat, Domburg, Ellewoutsdijk, Goes, 's-Gravenpolder, 's-Heer Arendsker- ke, Hoedekenskerke, Hoek, Kapelle- Biezelinge. Kats, Kortgene, Koude- kerke, Middelburg, Nieuw- en St. Joosland, Nisse, Nieuwdorp, Oost- Souburg', Ovezande, Philippine, Sas van Gent, Serooskerke, Sluiskil, Terneuzen, Veere, Vlissingen, We- meldinge, Westkapelle, Wissekerke, Wolphaartsdijk, zaamslag, Zoute- lande en Zuiddorpe. Het dictrict Venlo omvat o.a. Ven lo, Arcen, Maasbracht, Maasbree, Roermond, Echt, Sevenum, Tegelen, Venraay en Vierlingsbeek. Eindexamen Chr. Lyceum Aan het gehouden eindexamen der afdeling H.B.S.-A van het Chr. Ly ceum te Goes hebben dit jaar 6 leer lingen deelgenomen. Geslaagd zijn: Mei. L. C. Blok te Kruiningen, mej. A. P. Sinke en mej. E. W. Wisse te Goes mej. J. C. Zan- dee te 's Heer Arendskerlte en de heer J. C. Jeremiasse te Goes. Afgewezen is 1 candidaat. Dapperheidsonderscheidingen Op 24 Juni a.s. zal Z.K.H. Prins Bernhard dapperheidsonderscheidin gen uitreiken in het Paleis op de Dam te Amsterdam. De plechtigheid vangt des ochtends te half twaalf aan en na afloop is er op de Dam een défilé voor de onderscheidenen. Van dege nen, die een ere-teken zullen ont vangen zijn er drie afkomstig uit de provincie Zeeland namelijk de heren W. Poppe van Vlissingen, Gaspari van Hulst en M. W. Kombout van Goes. zorging, de heer A. J. Klaassen. so ciaal-cultureel vormingsleider van de Ned. Herv. Kerk op het eiland, ds Y. J. Tiemersma, voorzitter Maatschap pelijk Werk, uitgaande van de diaco nieën der Geref. Kerken, kapelaan P. de Haan, lid Adviescommissie Maat schappelijk Werk en Gezinsverzor- ing Rampgebied, de heer J. van der •aast, voorzitter afd. Zierikzee van Humanitas en de heer Veldkamp, de verbindingsman voor het sociaal en cultureel werk op Schouwen-Duive land. die door hei ministerie van Maatschappelijk Werk ter beschik king van de stichting Zeeland werd gesteld. De Koningin liet zich uitgebreid voorlichten over de verschillende vor men van maatschappelijk werk op het eiland en interesseerde zich in het bijzonder voor de conclusies, tot wel ke al deze werksters en werkers bij hun arbeid komen. Een van de belangrijkste gevallen daarvan was wel deze, dat de be volking, naarmate zy tot rust komt, juist vatbaarder blijkt te worden voor allerlei moeilijkheden van geestelijke en culturele aard. Door de zeer kleine noodbehuizing en 't ontbreken van tuinen of stuk jes bouwland is er voorts weinig gelegenheid om de normale bezig heden uit te oefenen. Daardoor is het probleem van de vrye-tjjds-be- steding wel zeer dringend gewor den. Van R.K. zijde werd ver klaard, dat het zeer moeilijk is, katholieke maatschappelijke werk sters voor het rampgebied aan te trekken. Ten aanzien van de jeugd bleek men in 't algemeen niet pessimistisch. De verschijnselen van ontworteling wor den minder en men ervaart allerwe gen, dat de jeugd haar eigen wegen weer zoekt, met name in herstel van het jeugdwerk en de jeugdorganisa ties m zijn vroegere vormen: muziek- en zangverenigingen, de jeugdclubs, jongeling- en meisjesverenigingen enz. Wanneer men een jeugdcentrum opricht, is dit toch hoogstens slechts een onderdak voor de onderscheidene organisaties, die ieder een eigen le vensterrein blijven bestrijken. Middelburg-Lichtstad Middelburg wordt een lichtstad, zy het dan niet van zulk een formaat als bijv. Parijs en Brussel. De gehele dag en een groot gedeelte van de avond uren is gisteren een groot aantal elec- triciens druk bezig geweest met het aanbrengen van gevelverlichtingen. Het was gisteravond reeds een bij zonder feestelijk gezicht, toen aan vele gevels de lampjes proefbrand- den; het lokte bovendien de Middel burgers naar buiten. Men vindt de verlichtingen o.a. op de Markt, in de Gravenstraat, op het Plein 1940 en in de Lange Delft. Daarnaast werden reeds in enkele straten van de bin nenstad ryen lampjes opgehangen. Vooral de Markt levert een fraaie aanblik op. Men heeft daar de illu minatie zodanig aangebracht, dat zy de gevels aan Zuid- en Westzijde uit stekend accentueert. Al dit licht deed reeds de verzuchting slaken: „Was er nu maar vast een stadhuisverlich ting! Hopelijk volgt de Oostzijde van de Markt ook nog dit voorbeeld. Wy vernamen, dat er nog meer verlich tingsplannen ,.op stapel staan". Voorts worden hoe langer hoe meer straten op passende wijze ver sierd met vlaggen en ere-poorten. Te recht mag dan ook gezegd worden, dat de Zeeuwse hoofdstad een feest kleed aantrekt! Voorts heeft de buurtvereniging „Over de Seisbrug" het plan opgevat om een feestverlichting aan te bren- fen op de bogen van de nieuwe Seis- uitenbrug. PTT-dienst in Middelburg op Vrijdag 25 Juni Van de ztfde van de Inspectie der P.T.T. wordt medegedeeld, dat het Postkantoor te Middelburg op Vrij dag 25 Juni a.s. voor wat de post dienst betreft tot 11 uur is geopend. Na dit tijdstip blijft voor de busrecht houders de gelegenheid bestaan om stukken af te halen. Er wordt op die dag slechts één briefpostbestelling uitgevoerd; pak ketpostbestelling en kwitantieaan- bieding vervallen. De openstelling van de telegraaf- en telefoondienst blijft ongewijzigd. Contactavond D.O.G.V. De Drents-Overijssels-Gelderse Ver eniging te Middelburg hield Zater dagavond in „De Gouden Poorte" te Middelburg een contactavond. Opge voerd werd het blijspel in drie bedrij ven „Mevrouw is op reis". De mede werkenden gaven van dit stuk een verdienstelijke vertolking. De heer El- singa gaf een staaltje gedachtenle- zen ten beste en was veraer een goed conferencier. Ook de zangnummers van mevrouw en de heer Elsinga Vie len zeer in de smaak. De avond werd besloten met een gezellig samenzijn.. Teraardebestelling C. van der Weel Op de algemene begraafplaats in Middelburg werd Dinsdagmiddag het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de heer C. van der Weel, die zoals wy gisteren meldden gedu rende zijn leven baanbrekend werk Modeshow Z.L.M.-jeugddag De uitslag van de te Goes gehouden modeshow ter gelegenheid van de Z.L.M.- jeugddag luidt als volgt: Jurken: le prijs Koos Klompe. 2e prijs Lo Kostense. 3e prijs Lein de Jager." 4e prijs Bertha de Regt. 5e prijs Lenie van Liere. Blouses: le prijs Sjaan Janse. 2e prijs Tannie Potter. 3e prijs Lenie Lous. Rokken: le prijs Teuneke Wolfert. 2e prijs Adrie Felius. 3e prijs Lenie Lous. Diversen: le prijs Dien de Jonge. 2e prijs Rina Geluk. Examens Rijkskweekschool te Middelburg Aan de Middelburgse Rykskweek- school slaagden Dinsdag voor het examen onderwijzeres) Mej. C. M. v. d. Peyl, Terneuzen, J. Poppe en mej. J. Steen, beiden Mid delburg; P. J. de Witte, Vlissingen; H. M. Zweedijk en P. M. Zweedijk, beiden Goes. Voorts slaaeden voor de aanteke ning Nuttige Handwerken de dames: M. P. Baard, Vlissingen; A. IJ. W. Bosdijk, Domburg; C. C. Engelvaart, Tholen; E. L. M. Herman, Vlissingen; J. J. A. Schell. Zierikzee; J. P. E. Wessels, Goes. Graansilo Breskens officieel in dienst Donderdag 1 Juli a.s. zal te Bres kens de graansilo van de Coöp. aan koopvereniging „Landbouwbelang van West-Zeeuwsch-Vlaanderen" officieel in dienst worden gesteld door de heer H D. Louwes. voorzitter van het „Cen traal Bureau" Benoeming Prov. Waterstaat Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben met ingang van 1 Juli a.s. benoemd tot kantonnier in vaste dienst bij de Provinciale Waterstaat, de heer P. W. Vermeulen te Groede. verrichtte voor het socialisme in Zee land. Aan de groeve sprak de heer A. J. Berenpas een kort woord namens de Partij van de Arbeid en de Neder landse Vereniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken. De heer J. Korenhof sprak een persoon lijk woord, terwijl een dochter van de overledene dankte voor de belang stelling. Zoutelande Zo m eravo nd sti Ite's Ned. Herv. kerk. Evenals verleden jaar worden ook nu op geregelde tijden in de Oude dorpskerk te Zoutelande gedurende het badseizoen enkele zomeravond stiltes gehouden Deze diensten duren plm. 1 uur. Een predikant houdt een korte meditatie en verschillende personen verlenen muzikale medewerking, ojn. koor zang, trompet en orgelspel. De eerste zomeravondstilte is be- •paald op vandaag. Ds. J. F. Wagener "houdt dé meditatie en de Zoutelandse Zangvereniging „Hosanna" onder lei ding van de heer Jac. Hollaers zal en kele liederen ten gehore brengen. Veere Burgemeester leidde schoolkinderen rond Dinsdagmiddag heeft de burgemees ter van Veere, jhr. I. F. den Beer Poortugael, in zijn kwaliteit van voor zitter der culturele commissie in het Schotse Huis de hoogste klassen der twee lagere scholen rondgeleid op de tentoonstelling van wijlen Jan Heyse. De wijze waarop de kinderen reageer den was voor de burgemeester een stimulans om dergelijke evenementen te herhalen. RAAD MELISKERKE Vernieuwd gemeentehuis binnenkort in gebruik Tijdens de vergadering van de ge meenteraad van Meliskerke, die Maandagavond onder voorzitterschap van burgemeester A. J. Huijsman werd gehouden, deelde de voorzitter mede, dat het vernieuwde gemeente huis binnen enkele weken in gebruik kan worden genomen. Het gebouwtje, dat thans dienst doet als noodsecretarie, werd nog voor enige weken 30 per week gehuurd. Men besloot, dat voor de urgemeester een nieuwe zilveren ambtsketen zal worden aangeschaft. De Stichting 19401945 zal voort aan een jaarlijkse subsidie van 10 ontvangen. Kasgeldleningen van 50.000 en 80.000 resp. a 1 en A rente, werden voor één jaar verlengd. De gemeentelijke vergoeding aan scholen krachtens artikel 101 van de L.O.-wet werd voor school Beukel- man op 2490 vastgesteld, voor de Boaz-school op 3446,67, een en an der over 1953 en voor het vakonder wijs aan deze scholen resp. op 624 en 1278,98. Oost- en West-Souburg Gemeenteraad vergadert De gemeenteraad van Oost- West-Souburg houdt Maandag 28 Juni a.s. te 2 uur een openbare ver gadering. De belangrijkste agenda punten zijn: een voorstel tot het in voeren van schoolbaden. een voorstel tot koop- en verkoop van gronden bezuiden de Kanaalstraat, een voor stel tot herstel van de riolering in de Burchtstraat, een voorstel tot wijzi ging van enige verordeningen inzake de winkelsluitingswet, een voorstel tot wijziging van de subsidieregeling voor het bijzonder kleuteronderwijs, voorts tot benoeming van een onder wijzer en onderwijzeres aan de open bare lagere school en het verlenen van eervol ontslag aan de heer J. Hendriksen, onderwijzer aan de open bare lagere school. Dinsdagmiddag arriveerde te We- meldinge het niotorhospitaalschip „Kasteel Staverden", met aan boord een aantal chronische zieken, voorna melijk afkomstig uit het Westland. Het doel van de reis was Antwerpen, waar men contact zal opnemen met het Belgisch Rode Kruis. De reis wordt gemaakt onder lei ding van dr. Smit uit Maasdijk en van vertegenwoordigers van de Raad van Bestuur voor de organisatie van deze reis. die uitgaat van het Ned. Rode Kruis. Te Wemeldinge begaven zich gisteravond vertegenwoordigers van de afd. Zuid-Beveland-Oost van het Rode Kruis en de leden van het gemeentebestuur met hun dames, als mede andere belangstellenden, aan boord van de „Kasteel Staverden". Het fanfarekorps O.K.K.. onder lei ding van de waarnemend directeur, de neer F. J. Meijaard, zorgde voor een opgewekt welkom. De Transportcolonne van de afd. Wemeldinge verleende haar mede werking, onder meer bij het vervoer van een der patiënten, die de reis Examens Aan de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam slaagde voor het doc toraal examen geneeskunde mej. T. G. Mosselman te Koudekerke- Voor het examen Kinderbescher ming B (diploma van de Nationale Federatie voor Kinderbescherming), gehouden in de tehuizen van de Ver eniging „Kinderzorg" te Middelburg, slaagden de dames G. T. Bruynzeel te IJzendijke en M. Ik Mes te Mid delburg. Schoolbaden. De agenda voor de te ^Souburgte houden raadsvergadering bevat een voorstel van B. cn W. waarin de raad gevraagd wordt gunstig te beschikken op een verzoek van de plaatselijke zwemvereniging om het schoolbaden in te voeren. Hierbij komt dan, dat op de begroting van 1954 een bedrag ge bracht moet worden van 480,dat met het schoolbaden gemoeid is. Voordracht onderwijzeres. In verbant^ met de grote aangifte van leerlingen voor de 0.1. school te Souburg voor het nieuwe cususjaar 19541955 zal er een nieuw leslokaal in gebruik moeten worden genomen. In verband hiermede zal het onderwij zend personeel met één kracht uitge breid worden. B. en W. hebben op de voordracht geplaatst mej. H. J. Quas- ters uit Vlissingen. Marktberichten VISMIJN VEERE. 22 Juni. Export garnalen 1423 kg 84. Handels garnalen 389 kg 6880. Schar 455 kg 40—47. Bot 125 kg 18—36. Schol 73 kg 37—52. Wijting 34 kg 29—31. Mid del tong 72 kg 114—179. Rog 83 kg 21—31. Ongesorteerde vis 6 kg 35. Alles in ets per kg. ROTTERDAM, VEEMARKT 22 JUNI 1. Aanvoer in totaal 3807 (5517); 2. Vette koeien en ossen 500: 3. Gebruiksvee 944 542)5. Vette kalveren 100. 6. Graskal veren 247 (144): 7. Nuchtere kalveren 877 8. Varkens 89: 9. Biggen 145: Paarden 138: 11. Veulens 70 13. Schapen of lammeren 107; 14. Weide/zuiglamme- ren 546; 15. Bokken of geiten 44. Prijs in cents pei kg le kw 2e kw 3e kw. 16 Vette koeien 280-300 270-280 220-255 Vette kalveren 250-260 230-240 190-210 25 Slachtpaarden 200 190 180 Prijs in guldens per stuk le kw. 2e kw. 3e kw. 20 Graskalveren 440 340 230 21 Nuchtere kalveren 53 48 42 £4 Biggen 65 55 40 28 Veulens 350 250 190 29 Schapen 130 110 90 31 Weióe/zuiglamm80 60 50 32 Kalfkoelen 1150 975 875 33 Melkkoeien 1175 975 875 34 Vare koeien 800 700 585 35 Vaarzen 850 700 57C 36 Pinken 580 480 370 38 Vette koeien als gisteren, primas bo ven notering: 41 Vette kalveren iets la ger: 42 Graskalveren onveranderd; 42 Nuchtere kalveren teruglopende prijzen: 46 Biggen dalende prijzen: 47 Slachtpaar den iets minder in prijs: 50 Veulens niet geheel prijshoudend; 53 Weide/zuiglam- meren onveranderd: 54 Kalfkoeien con stant: 55 Melkkoeien constant; 56 Vare koeien onveranderd: 57 Vaarzen stabiel; 58 Pinken stabiel: T3.C-vril vee constant MIDDELBURG. Sluiting gemeentelijke kantoren en ophalen huisvuil. In verband met het bezoek van H.M. de Koningin aan Middelburg zullen de gemeentelijke kantoren op 25 Juni 1954 gesloten zijn. Het huisvuil van de wijk van die dag zal worden opgehaald op Donderdag 24 Juni 1954. Middelburg, 21 Juni 1954. VLISSINGEN OPHALEN HUISVUIL In vèrband met het koninklijk bezoek op Vrijdag 25 Juni a.s. 2al het huisvuil, hetwelk anders Vrijdagsmorgens wordt opgehaald Donderdagmorgens opgehaald worden en waar dit Vrijdagsmiddags ge schiedt zal dit thans Zaterdagmorgen ge schieden. TIJDELIJKE AFSLUITING VAN DIVERSE STRATEN. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen brengen ter openbare kennis: I. Op 25 Juni 1954 is: a. de Houtkade afgesloten voor alle ver keer met voertuigen vanaf 16.15 uur totdat de afzetting door de politie is opgeheven; b. het parkeren met voertuigen verbo den in: Walstraat, Paardenstraat, Onderstraat, Houtkade, Stenenbeer en Wilhelmlna- straat, vanaf 16.15 uur totdat de af zetting door de politie is opgeheven. II. Op 26 Juni 1954 is: a de Boulevard Evertsen afgesloten voor alle verkeer vanaf 13.00 uur tot het tijdstip waarop de afsluiting door de politie is opgeheven; b. de Parklaan. de Kenau Hasselaar- straat. de oprit naar deze straat, de Boulevard Bankert, de Boulevard de Ruyter, de oprit naar Boulevard de Ruyter, afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen op meer dan twee wielen en voor motorrijwielen vanaf 13.00 uur tot het tijdstip waarop de afzetting door de politie is opgeheven; c. de Boulevard Evertsen. de Parklaan, de Kenau Hasselaarstraat en de oprit naar die straat, afgesloten voor alle verkeer met voertuigen, voor het me devoeren van rijwielen aan de hand en voor het parkeren vanaf 21.00 uur tot het tijdstip waarop de afsluiting door de politie wordt opgeheven. (Rij wielstalling Parklaan). Vlissingen, 23 Juni 1954. 9. „Drommels ja!" riep Kapple. „Er lopen goud adertjes door die schotel 1 Dit is ja een kostbaar stukje servies1" De Meester liep Intussen hoofdschuddend op de drij vende schotel rond. „Ik snap er'niets van", zfi hij, „wat ls het doel vap deze reuze schotel? Wie maakt ze; waar komen ze vandaan?" „Ja Jong, het is raadsel achtig", beaamde Kappie „volgens de verhalen vallen deze dingen gloeiend uit de lucht, maar dat maakt ons niet veel wijzer 1" „Kom nu van dat grieze lige ding af!" riep de Maat, die zich eindelijk wat dich ter bij de verschansing waagde. „Ik vertrouw die schotels nietl" „Dan zul je toch aan de ze moeten wennen", ant woordde Kappie", „want we nemen hem op sleep touw". „Wat?!" gilde de Maat. „Op sleeptouw?! Daar komt niets dan ellende van!!" „Onzin", antwoordde Kappie, „er zit zoveel goud- waarde in deze-schotel, dat het zonde zou zijn, om hem hier te laten ronddobberen. Bovendien is dat gevaarlijk voor de scheepvaart. Dus mekker niet langer en geef een paar flinke trossen aan." De Maat kon jammeren en smeken wat hij wilde. Kappie bleef bij zijn besluit. En zo vervolgde de Kraak zijn vaart met de geheimzinnige schotel sleeptouw. moest onderbreken, naar een zieken huis in Goes. Nadat aan boord ver schillende ziekenzalen waren bezocht, verzamelde men zich in de conversa tiezaal, waar dr. Smit dankte voor de attenties, o.m. kersen, aangeboden door de afd. Zuid-Beveland-Oost, de patiënten gebracht. De burgemeester van Wemeldinge, de heer C.N.F. van Sas, vertolkte de gevoelens van het ;emeentebestuur en zeide o.m., dat .iet bezoek aan Wemeldinge, ook door de burgerij, op hoge prijs wordt ge steld. Hy wenste allen een goede reis en sprak de wens uit, dat ook Zeeuw se patiënten in de toekomst in de ge legenheid gesteld zullen worden een dergelijke tocht te maken. Namens de Ned. Hervormde Ge meente te Wemeldinge sprak ten slotte nog de heer Korporaal, waarna dr. Smit nog een dankwoord tot de bezoekers rientte. Wereldkampioenschappen in het handboogschieten. 28 Aug. a.s. in Ovezande. Zaterdag 28 Augustus worden in Ovezande de wereldkampioenschap pen handboogschieten gehouden. Dp» wedstrijden, waaraan Franse, Belgi sche en Nederlandse schutters deel nemen, gelden eveneens voor het lan- maal in Nederla,..., - stryden worden gehouden. Zaterdag j.l. brachten de Belgen en Fransen een oriëntatiebezoelc aan Ovezande. Er waren in totaal 87 schutters. De hoofdvogel werd ge schoten door Jac. de Baar, „Willem Teil", Ovezande, de eerste zijvogel was voor P. Degraeve (Fr), en de bo- venkal werd geschoten door Van In- schut (Belg.). De meeste kleine vo gels waren voor F. Claes (Belg.). De organisatie berustte bij „Willem Teil" in Ovezande. De buitenlandse gasten werden toe gesproken door de burgemeester van Ovezande, de heer Th. J. Andriessen. Namens de Kon. Belg. Schuttersbond werd het woord gevoerd door de alge meen-secretaris, de heer Rhoons en namens de Internationale Unie van Frankrijk sprak de heer Waels. DONDERDAG 24 JUNI. HILVERSUM L 402 m. 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws: 7.10 Gramofoonmu- ziek; 7.45 Morgengebed en liturgische ka lender: 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.15 Gramofoonmuzlek; 9 00 Voor de buis vrouw: 9.35 Waterstanden, 9.40 School radio; NCRV: 10.00 Gramofoonmuzlek; 10.30 Morgendienst; KRO: 11.00 Voor de zieken; 11.45 Chansons: 12.00 Angelus; 12.03 Lunchconcert: (12.30—12.33 Land- en tuinbouwmededelingen: 12.33—12.40 Voor de boeren); 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en katholiek nieuws; 13.20 Piano spel; 13.45 Gramofoonmuziek; NCRV: 14.00 Kamerorkest; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gramofoonmuzlek; 15.20 Strijkkwar tet; 16.00 Bijbeloverdenking; 16.30 Solis tenkwartet; 17.00 Voor de Jeugd: 17.30 Gramofoonmuziek; 17.40 Voordracht; 18.00 Zigeunerkwintet; 18.20 Pianorecital; 18.45 Leger des Heils-orkest; 19.00 Nieuws en weerberichten; 19.10 Vocaal ensemble: 19.30 Gramofoonmuziek. 20.00 Radiokrant; 20.20 Marinierskapel; 21.00 „Wonderlijke wetenswaardigheden", causerie; 21.15 Gramofoonmuziek; 22.00 Voordracht; 22.15 Kerkorgel: 22.45 Avondoverdenkicg: 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten: 23.15—24.00 Gramofoonmuzlek. HILVERSUM H. 298 m. 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws: 7.10 Gramofoon muziek; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gramofoonmuziek: VPRO: 7.50 Dagope ning: AVRO: 8.00 Nieuws; 8.15 Gramo foonmuziek; 9.00 Morgenwijding: 9.15 Gramofoonmuzlek; 9.30 De groenteman; 9.35 Gramofoonmuziek: 1050 Voor de kleuters; 11.00 Cabaret. 11.50 Voordracht: 12.00 Twee piano's; 12.25 In 't spionnetje; 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen; 12.33 Gramofoonmuziek: 1250 Uit het be drijfsleven: 13.00 Nieuws: 13.15 Medede lingen of gramofoonmuziek: 13.20 Amu sementsmuziek: 14 00 Tulnbouwpraatje; 14.15 Gramofoonmuziek: 1450 Cello en piano; 15.00 Voor de zieken. 15.45 Gramo foonmuziek; 16.15 Voordracht; 1650 Gra mofoonmuziek; 17.00 Voor de jeugd; 17.45 Regeringsuitzending: Nederland en de wereld: „Twee Haagse cursussen in In ternationaal recht" door mr F. W. Hon- dius en mr H. Raden; 18.00 Nieuws; 18.15 Sportproblemen; 18.25 Voor de jeugd; 18.40 Sport: 1850 Gramofoonmuziek; 1855 Gesproken brief uit Londen; 19.00 Jazz muziek; 19.35 De conferentie in Genève; 19.40 Orgelspel:'20.00 Nieuws; 20.02 Voor dracht met muziek: 20.15 Radio Phllhar- moniscb orkest en soliste: 21.10 Medede lingen; 21.15 .Aan de Directie van hoorspel; 22.15 Dansmuziek: 22.45 Sport- actualiteiten; 23.00 Nieuws; 23.15 Metro- pole-orkest; 23.45—2450 Gramofoonmu ziek. Nagekomen advertentie. Tot onze grote droef heid overleed na een kortstondig, geduldig gedragen lijden, onze lieve Zoon, Broeder en Oom FERDINANDCS DE MEIJER, in de ouderdom van 42 jaar- Uit aller naam; F. P. DE MEIJER. Middelburg, 22 Juni '54. Nadorstweg 5. De begrafenis zal plaats hebben op de Algemene Begraafplaats te Mid delburg op Zaterdag 26 Juni a.s. Vertrek sterf huis 12 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 7