Koninklijk werkbezoek in sfeer van eenvoud en hartelijkheid van uitvin MET DE „PIET HEIN" NAAR ANNA JACOBAPOLDER tot <3.ijpe BRITSE OORLOGSBODEMS VOOR PUBLIEK TE BEZICHTIGEN VOETGANGERS KUNNEN VRIJ BEWEGEN OVER TROTTOIRS Chefarine „4" doel wonderen! Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 23 JUNI 1954. ENTHOUSIASTE ONTVANGST IN RAMPGEBIED Vrijwel onbegaanbaar terrein werd per jeep bezocht Ware zegetocht door het oude Zierikzee Het werkbezoek, dat H. M. de Koningin gisteren aan Schouwen-Duive- land en Sint-Philipsland heeft gebracht om zich op de hoogte te stellen van de vordering van het herstel en de wederopbouw, heeft zich geken merkt door een sfeer van eenvoud en warme hartelijkheid en intense be langstelling. Deze kenmerken waren er by de bevolking van alle gemeen ten, die bezocht werden, maar ook van de zyde van de koninklijke bezoek ster die zoals de Commissaris der Koningin het aan het einde van de dag uitdrukte telkens opnieuw blijk gaf in zeer korte tijd diep in de problemen te kunnen „induiken", en die toch ook overal, waar dit mogelijk bleek, even tijd had voor een eenvoudig gesprek, onverschillig of dit nu was met een gemeentebestuurder van een der dorpen of met een huismoe der in een woning, welke zij betrad. En onvermoeid toonde de Koningin zich tijdens de ritten door de zandvlakten van Ouwerkerk of Schelphoek, waarvoor zij de gerieflijke hofauto verwisselde voor een jeep, die haar met ir. L. Eelkeraa van de Herverkaveiingsdienst aan het stuur, bracht tot ver van de begaande wegen, waar GMC's en draglines hun titanenwerk ver richten om de vruchtbare bodem van Schouwen-Duiveland voor de boer terug te veroveren. Precies half" tien in de morgen gleed het fraaie Koninklykg iacht de „Piet Hein" de haven van Zijpe bin nen, waar op de steiger de Commis saris der Koningin, Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en de burgemeester van Bruinisse, de heer H. K. Michaë- lis, ter begroeting aanwezig waren, in fezelschap o.a. van het lid van Gedep. taten mr. dr. A. J. J. M Mes, de wethouders W. van den Berg en Joh. Bal en de Kamerheer in buitengewo ne dienst, H. A. A. Baron Collot d'Escury. Helaas was het weer op dit mo ment nóg verre van fraai. Gedurende de morgenuren regende het zelfs meermalen, maar na de middag brak de zon door en gedurende het tweede deel van haar tocht zag de Koningin het rampgebied zelfs by stralende zonneschijn. Na de begroeting in Zijpe werd in snel tempo naar Nieuwerkerk gere den, waar burgemeester A. A. van Eeten de Koningin verwelkomde in gezelschap van wethouder J. A. van Dienst en S. Overbeeke. In de burge meesterswoning werd hier de bespre king gehouden. Elders in dit nummer kan men hiervan een verslag aantref fen. Luide toegejuicht door honder den Nieuwerkerkers, reed de konink lijke stoet na afloop van de bespre kingen in de richting Ouwerkerk. De personenauto's waren echter intussen vervangen door jeeps. Het werd een barre rit over slech te wegen en ten dele ook door zeer moeilyk terrein, waarop elke andere auto onherroepelijk in het zand zou zijn vastgelopen. De Ko ningin toonde tijdens deze tocht zeer grote belangstelling voor het prachtige werk van het Land- bouwherstel, dat zij hier in volle uitvoering kon aanschouwen. Op de zandvlakte ten Oosten van Ouwerkerk werd even uitgestapt en temidden van de met vlaggen getooi de vrachtwagens en draglines liet H. M. zich uitvoerig over de vorderin gen der werkzaamheden voorlichten door de heer Eelkema, waarna zij zich ook nog met enkele uitvoerders en arbeiders onderhield. Over de" dam door de Kreek werd Ouwerkerk bereikt. Bevolking en De eerste muzikale instructieavond in het Dorpshuis te Stavenisse zal op 29 Juni a.s. gegeven worden. Deze avond, welke onder leiding zal staan van burgemeester L. A. Verburg, is toegankelijk voor de leden van de plaatselijke muziek- en zangvereni gingen en belangstellenden van 14 jaar en ouder. De bedoeling van deze instructie- avond is om de bevolking theoreti sche muziekkennis bij te brengen en in het algemeen belangstelling voor zang en muziek aan te kweken. De theoretische les zal Worden afgewis seld met practische voorbeelden, ter wijl de avond gedeeltelijk zal worden gevuld met samenzang. Wanneer de avond aan de verwachtingen voldoet, TRIOMF In een oogwenk hadden de tiental len kinderen bezit genomen van de speeltuinergens onder Goesnadat zy daar met autobussen war engearri veerd. Juichend bestormden zij de di verse speelwerktuigen en groot was de eénheid onder dit jeugdig volkje. Want gelijkelijk was de aandacht ver deeld ovèr schommel, wip en glij baan en geen hunner toonde meer be langstelling voor andere dan „speel" - zaken. Het enthousiasme kende vrijwel geen grenzen meer, toen er een kell- ner verscheen, gebukt onder een enorm blad, beladen met de tradi- tionele kindertractatie: ranja! Eens gezind stormden de speeltuinbezoe kers op de brenger van de verfrissing af en hun tevredenheid over deze ver rassing staken zy niet onder stoelen of banken! Hélemaal eensgezind waren zij ech. ter niet meer. Want één meisje, een donkerogige schone, teas er, dat met de traditie breken durfde! Zij vroeg melk En prompt drong zich een schare jeugdige bewonderaars aan haar op, meisjes en jongetjes, die met diep ontzag gadesloegen hoe deze jongeda me de feestelijke flonkering van een glas oranjekleurige ranja wist te weerstaan, om met behoedzame teug jes te genieten van dat gewone, dage lijkse vocht, melk Een kleine individualiste, die triom feerde over de schare, over de ranja- zuigende massa schooljeugd hadden zich hier bij de woonwagen van burgemeester J. Ro- meijn opgesteld en juichten de Konin gin hij haai- aankomst hartelijk toe. De elfjarige Annie Doornenbal, doch tertje van de gemeente-secretaris, bood een kleurig veldboeket aan. In de woonwagen onderhield H. M. zich geruime tijd met de burgemeester en zijn echtgenote, waarna de tocht in jeeps werd vervolgd, nu in de richting van de Gouweveerpolder, en van daar naar het barakkenkamp aan de Plat- teweg te Zierikzee. tn Zierikzee De gehele bevolking van dit barak kenkamp was hier samengestroomd om de koninklijke bezoekster te ver welkomen en vanzelfsprekend was hier ook het voltallige college van B. en W. aanwezig: burgemeester Jhr. J. Schuurbeque Boeye en de wethou ders A. M. den Boer, mr. C. J. B. du Croo en R. Gerritsen. Burgemeester Boeye leidde hier de koninklijke be zoekster persoonlyk naar de woonba rak van de familie C. J. van Burg, waarin H. M. zich geruime tijd met de bewoners onderhield en giute be langstelling toonde voor haar woon omstandigheden. Opnieuw luide toegejuicht, begaf de Koningin zich weer naar haar auto en even later reed de stoet door de Zuidhoek een deel van de polder Schouwen, waarin het herverkave- lingswerk reeds vrijwel voltooid is en daarna in snelle vaart naar de stad. Honderden vlaggen waaiden hier van de gevels en duizenden juichten Koningin Juliana tydens haar rit door Zierikzee toe. Het werd een ware zegetocht door de oude stad van Schonwen-Duiveland Via de Nobelpoort werd de weg naar Kerkwerve bereikt en het was reeds kwart voor een, toen de stoet in het zwaar getroffen dorp aan kwam. Op de Ring stapte de koningin uit haar auto en nadat zij door bur gemeester S. Franke en de wethou ders J. der Weduwen en D. van der Wekken begroet was, maakte zij, omstuwd door honderden Kerkwer- vers, een korte wandeling door het dorp. Achter de kerk zongen de leer lingen van de Christelijke school van Moriaanshoofd onder leiding van hun hoofd de heer K. J. van der Vegt, het Wilhelmus. Daarna toonde de ko ningin grote belangstelling voor fo to's van de ramp en een maquette van het Wederopbouwplan, die men voor haar eenvoudig langs de weg op een tafeltje had uitgestald. Het was een treffend moment, de Landsvrouwe hier over het een voudige materiaal gebogen, te zien, tezamen met de dorpelingen en vooral de jeugd, die rond haar ge drongen waren, vrijmoedig in hun enthousiasme, maar nooit hinder lijk of te vrijpostig. De koningin, die kennelijk ook veel plezier had in dit spontane contact met de be volking, vertoefde hier vele minu ten langer dan het programma had voorgeschreven En hoewel men reeds op het tijdsche ma achter was, had zij daarna ook nog even tijd voor de oudste inwoner, de hoogbejaarde Jan Landman, die aan haar werd voorgesteld en aan een groepje I.V.H.-werkers en werksters uit verschillende landen, die haar over hun werk in Kerkwerve iets moesten vertellen. Na Kerkwerve kwam Serooskerke aan de beurt, waar de loco-burge meester, wethouder A. J. Qosse ter begroeting aanwezig was en ook de wnd. burgemeester van Eikerzee,' wethouder C. Padmos. De koningin maakte ook hier hartelijk toegejuicht door de bevolking, een korte rond gang door het dorp, om daarna op nieuw in de jeep van ir. Eelkema te stappen die haar door de zandvlakte van de Schelphoek naar Burghsluis moest brengen. EVEN UITSTAPPEN.. Het was tydens deze tocht, dat Koningin Juliana midden in de zandvlakte de wens te kennen gaf, even te kunnen uitstappen, om ook hier het werk van nabij te zal deze eenmaalper maand worden herhaald. SIRENE Toen de bewoners van Stavenisse genoten van de eerste koele zomer avond, werden zij plotseling opge schrikt door het loeien der sirene. Ge lukkig betrof het hier slechts een oefening van de brandweer. VAL Het zevenjarig dochtertje van de heer Van der W. uit Oudelande speel de in de landbouwschuur van de heer C. aldaar en had het ongeluk, van de graanzolder te vallen en haar sleutel been te breken. Dokter De Boo uit Kwadendamme verleende de eerste hulp. DAM Enige dagen geleden is een tweede dam door de Kreek bij Ouwêrkerk ge reed gekomen. Deze geeft toegang tot de Oostweg. Met de aanleg van de nieuwe dam is een nieuwe stap gedaan tot ontsluiting van Ouwer kerk. AUTOTOCHT Dinsdagmiddag werd door een ge deelte van het verplegend- huis houdelijk personeel van het Chr. Zie kenhuis „Bethesda" te Vlissingen, (plm. 75) een autotocht gemaakt maar het sprookjespark „de Eftelink" te Kaatsheuvel. Volgende week Dinsdag zal het overige personeel dezelfde tocht ma ken, welke is aangeboden door het bestuur van het ziekenhuis. BANDEN kunnen gadeslaan. Met grote be langstelling zag zy, hoe de drag lines hier op reeds door bulldozers geëgaliseerd terrein, de zandlaag onder de bouwvoor werken: een moeizaam karwei, dat alleen door inzet van een zeer groot aantal werktuigen in een redelijk korte tijd volbracht kan worden. Uit haar vragen aan ir. Eelkema en de uitvoerders bleek wel, dat H.M. ook voor de technische kant van het landbouwherstel grote belang stelling en veel begrip heeft. Na dit onverwachte oponthoud werd verder snel doorgereden, voorzover het zware terrein dit althans toeliet, naar Burghsluis waar intussen duizen den bewoners van de Westhoek en ook duizenden vacantiegangers zich hadden opgesteld om de koningin by haar vertrek van het eiland een af scheidsgroet te brengen. Ook de loco burgemeester van Haamstede, wet houder M. den Boer en zijn ambtge noot, wethouder T. L. Jonker, waren hier ter begroeting aanwezig. Met de koningin begaven zich ook de le den van het Provinciaal Bestuur (in middels was ook het lid van G.S. de heer A. Schout aangekomen) aan boord van de Piet Hein evenals de vertegenwoordigers van het maat schappelijk werk, die als gasten van de koningin de vaart naar Anna Ja- cobapolder zouden meemaken. Op nieuw hartelijk toegejuicht verliet het Koninklijk jacht omstreeks half twee de haven van Burghsluis. OP SINT-PHILIPSLAND Het was tegen drieën, toen zich te Anna. Jacobapolder hetzelfde beeld vertoonde als 's morgens in Zijpe; honderden belangstellenden op de wal die vol bewondering het binnenvaren van het koninklijk jacht gadesloegen en de koningin, zodra zij voet aan wal had gezet op de meest hartelijke wjjze begroetten. Nadat ook hier de burgemeester, de heer L. J. de Jon ge. en de wethouders L. J. van Nieu- wenhuyzen en P. Mol, de Landsvrou we op het grondgebied van hun ge meente hadden begroet werd naar het gemeentehuis gereden, waar een bespreking over wederopbouwproble- Aan onze lieve Koningin Nog glunderend en ook een beetje opgewonden kwam ze het ons vertellenhoe ze de koningin tijdens haar tocht door de Gouweveerpolder een bloemetje had mogen geven, geplukt uit haar eigen tuintje by de barakwoning aan het Beyersdrjkje. Mooie, oranje bloemetjes, slaapmutsjes. En ze hadden er een kaartje aan gehangen, haar man en zyvoor onze lieve Ko ningin van D. Hendriksede Jonge. Deze krasse 57-jarige vrouw, afkomstig van Nieu werkerk en geëvacueerd aan het Bêyersdijkje, had haar bloemetjes aan de Rijksweg willen aanbieden. Maar de stoet reed door de polder, en toen was ze gaan lopen. Gelukkig had een automobilist haar nog meegenomen en ze kwam nog juist op tijd aan de dijk in de polder. De koninklijke auto reed langzaam. De vrouw stak haar boeketje naar voren. De chauffeur hield nog even in en de koningin aanvaardde de bloemen met een vriendelijk „Dank u wel". Het was maar een moment, maar voor mevrouw Hendrikse het een groots moment, waarvan ze nog lang zal ver tellen BIJ BEZOEK AAN VLISSINGEN Feestje voor kinderen aan boord De beide Britse oorlogsschepen, H.M.S. Barrosa en H.M.S. Corunna, die Maandagmiddag in de marine haven te Vlissingen ligplaats hebben gekozen om gedurende de herden kingsdagen van Walcheren de Royal Navy te vertegenwoordigen, werden beiden in 1945 te water gelaten. Zy maken deel uit van een serie van 24 oorlogsschepen, die hun namen ontlenen aan zee- en veldslagen. Beide bodems znllen voor het pu bliek te bezichtigen zyn en wel Woensdag- (vandaag), Donderdag en Vrijdagmiddag, telkens van 14 18 uur, een mogelijkheid, waarvan ongetwijfeld velen gebruik zullen maken De „Corunna", onder commando van commander A. P. Culmer, D.S.C. and Bar, heeft, evenals de „Barro sa", onder commando van comman der J. R. Prichard, D.S.C. deelgeno men aan de plechtigheden ter gele genheid van de kroningsfeesten in Juni 1953. In November 1953 was de „Corunna" tezamen met andere schepen van „the Fourth Destroyer Squadron" gestationneerd in de At- mannen die „gezien" zijn, prefereren BRYLCREEM Wat een verschilhaar dat mooi en soepel zit of die nare „geplakte" haren. Laat Vio haar wel verzorgd zijn - gebruik Brylcreem, de volmaakte hairdressing. Met Brylcreem nooit overdadige vettigheid de oliën zijn geëmulgeerd. De heilzame bestanddelen verkwikken de hoofdhuid, bestrijden i roosvorming, maken droog haar weer vitaaL voor mooi, gezond haar County Laboratories Ltd., 8ianmore, England Jacq. Mot N.Y., Amsterdam men werd gehouden (zie elders in dit nummer). Daarna maakte de konin gin nog een wandeling door het dorp. om opnieuw omstuwd door honderden enthousiaste inwoners, de vorderin gen van de wederopbouw gade te slaan. Zij bezocht achtereenvolgens een Deense woning, bewoond door de wed. J. Mol-Faassen, een Oostenrijk se woning van de familie M. van de Est-Quist en een woningwetwoning, bewoond door de familie C. Jumelet. In elk van deze huizen toonde H. M. grote belangstelling voor de indeling en inrichting van het huis en onder hield zij zich geruime tijd met de be woners. De heer Jumelet, die door ziekte bedlegerig is, bezocht zn even eens gedurende enkele ogenblikken, om hem een spoedig herstel toe te wensen. Ook vertoefde de koningin nog enige tijd in het nieuwe jeugd- gebouw, waar ds F. Lindt haar be groette, en de in aanbouw zijnde openbare en bijzondere school. Hier taf architect L. Beye, enige toelich- ng. By het jeugdgebouw zongen de leerlingen van de Christelijke school het Wilhelmus. Bloemen werden in Sint-Philipsland aangeboden door de vijfjarige Anja de Raad. Omstreeks half vijf liep het ko ninklijk bezoek aan Zeeland ten ein de en vertrok de koningin met haar gevolg per auto naar Soestdyk. Ge heel anders dan Maandag in Zuid- Holland en Brabant had H.M. in het belangrijkste Zeeuwse rampgebied opnieuw ervaren, dat de problemen hier nog ernstig en talrijk zijn, maar ook dat de bevolking het weet te waarderen, dat de Landsvrouwe door een persoonlijk bezoek opnieuw wilde tonen, dat zij met dit gebied meeleeft. Het werd ondanks het naar de weersomstandigheden gerekende vry grauwe begin, een mooie zonnige dag, waarop de verbondenheid van Oranje met het Zeeuwse volk op rijke wijze gedemonstreerd is. VERKEER IN MIDDELBURG OP 25 JUNI Massaal verkeer echter onmogelijk Het blijkt, dat de mededeling, vol- 5ens welke het voetgangers op 25 uni in Middelburg verboden zou zijn zich te verplaatsen tot een misvatting heeft geleid. Het is voetgangers van zelfsprekend toegestaan om zich over de trottoirs langs de route te ver plaatsen, voorzover zulks natuurlijk mogelijk is. Wie een goede plaats wil hebben om de grote parade en des middags de folkloristische manifesta tie te zien, zal zich tijdig naar zyn doel moeten begeven. Het verkeer over de afgezette rij- wegen zal alleen toegestaan zijn aan voetgangers, die in het bezit zijn van uitnodigingskaarten of doorlaatbewij- zen. Het normale voetgangersver keer over d© straten, die in de route liggen, wordt geruime tyd voor het passeren van parade of manifestatie stop gezet. Van het grootste belang is natuur lijk, dat voetgangers, die no^ van de afgezette straten gebruik maken, zich niet dringen vóór mensen, die zich eerder van een plaats langs de trottoirs hebben verzekerd, door van de rijweg botweg voor anderen te faan staan. Laat ieder de wellevend- eid aan de dag leggen, tijdig een plaats te zoeken. Voor degenen, die de parade willen zien, is wellicht van belang, dat de deelnemende onderdelen van leger en vloot door Korte en Lange Noord straat en langs Herengracht zonder muziek marcheren. Langs de gehele verdere route wordt met muziek ge marcheerd. Voorts zij hier nog opgemerkt, dat wie per rijwiel naar zijn werk moet, of per auto zich moet verplaatsen na des morgens 7 uur daarvoor een door- laatbewjjs van de politie nodig heeft. Enorms belangstelling voor Walcheren De komende dagen hebben in het gehele land en ook daarbuiten een enorme belangstelling voor Walche- ï-en gewekt. Geen landelijk blad of het heeft aandacht besteed aan de drie daagse herdenking en aan Miniatuur Walcheren, de meeste zelfs met illu straties. Wij noemen hiervan het Alg. Handelsblad, Het Vrije Volk, De Tele graaf, de N.R.C. etc. Ook de regiona le pers laat zich niet onbetuigd. De laatste dagen kwamen ons couranten onder ogen uit Amersfoort, Almelo, Deventer, Zutfen, Den Haag, Rotter dam, Leeuwarden, enz. die alle hun schijnwerpers op Walcheren hebben gericht. Ook de Belgische pers schrijft over Walcheren. Zo onder meer bracht het Brusselse Laatste Nieuws een halve pagina over wat op Walcheren ge schied is en te gebeuren staat. Het spreekt vanzelf, dat deze be langstelling het toerisme naar geheel Zeeland in sterke mate ten goede zal komen. Chr. Bakkerspatroons Landelijke Bondsvergadering Ongeveer 200 bakkerspatroons, gro tendeels vergezeld van hun echtgeno ten zyn thans in Middelburg bijeen voor de landelijke vergadering van de Bond van Chr. Bakkerspatroons in Nederland. Deze bond bestaat reeds bijna 30 jaar; het is thans echter de eerste keer, dat de bondsvergadering in Zeeland wordt gehouden. Dinsdagavond was er in het Schut tershof een begroetingssamenkomst voor alle congressisten. De heer C. de Wolf, voorzitter van de afdeling Walcheren, sprak een openingswoord, waarin hij speciaal allen, die van buiten deze provincie komen, een har telijk welkom toe riep. Daarna werd onder leiding van de heer R. de Jon ge uit Kloetinge een specifiek Zeeuws programma afgewerkt met als voor naamste onderdelen zang, muziek, schetsjes en hersengymnastiek. Bij zonder !n de smaak viel het optreden van de Walcherse bakkersjeugd in Zeeuws costuum onder de titel „De Boerebakkertjes". Voorts hield de bondsvoorzitter, de heer P. Koning uit Amersfoort, een korte toespraak. Het slotwoord van deze geslaagde bijeenkomst werd uitgesproken door ds W. J. Meister, Geref. predikant te Middelburg. Vandaag komen de bakkerspatroons in algemene vergadering in het Schuttershof byeen, terwyl de dames „Miniatuur Walcheren" bezoeken. Men zal zich daarna aan een diner verenigen. Tydens een bustocht wordt tenslotte het eiland bezichtigd. Zilveren eremedaille verleend De ere-medaille verbonden aan de orde van oranje-nassau, in zilver is verleend aan J. Vermeire, directeur van het fanfaregezelschap „Excelsior" te Terhole. lantische Oceaan, in verband met de overtocht per vliegtuig van H. M. Koningin Elizabeth. De „Barrosa" eveneens behorende tot ..the Fourth Destroyer Squadron" van de thuis- vloot, 'behoorde tot de schepen, die Koningin Elizabeth na haar reis langs de delen van het Britse we reldrijk in het Kanaal verwelkom den. Gedurende het verblijf te Vlissm- gen zyn er verschillende officiële ontvangsten en bezoeken en zo bracht de burgemeester van Vlis singen, mr. B. Kolff, Dinsdagmorgen een bezoek aan boord van H.M.S. „Corunna", nadat de commanderen de officieren van beide schepen hun opwachting bij Vlissingens burge meester hadden gemaakt. Voorts bracht de commandant der COAK te Middelburg, majoor J. Potteboom, een bezoek aan boord, dat gister middag gevolgd werd door een te genbezoek. Dinsdagavond werden de officie ren van beide schepen, tezamen met de Commandant Maritieme Midde len Vlissingen, kapitein ter zee N. W. Sluijter. te Middelburg ontvan gen door de Commissaris der Ko ningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Voorts omvat het programma een tocht voor officieren en bemanning over Walcheren en een bezoek aan de N.V. Kon. My. „De Schelde", ter wijl deputaties van beide schepen de plechtigheden te Middelburg en Westkapefie zullen bijwonen. Zondagmiddag tenslotte zal aan een zestigtal kinderen uit Vlissin- gen en omgeving een feestje aan boord van de schepen worden aan geboden, waarna H.M.S. „Corunna" Slaandag Vlissingen zal verlaten, met bestemming Antwerpen. H.M.S. „Barossa" vertrekt Woensdag 30 Juni a.s. vanuit Vlissingen naar het eiland Mann. Eerbewijzen voor Vaandels De parade te Middelburg Zoals bekend nemen aan de grote parade te Middelburg vier legeron derdelen deel met hun vaandel. Het zijn de Mariniers en de drie Gardere gimenten. Aangezien in Middelburg in geen jaren in parades vaandels zijn mede gevoerd, is het dienstig om hier mel ding te maken van de gebruikelijke eerbewijzen, die door burgers aan het vaandel worden gebracht. Heren dienen bij het passeren van ieder vaandel hun hoofddeksel af te nemen. Dames maken een DIEPE buiging. Het zou op prijs worden ge steld, als men ook de kinderen van deze feiten op de-hoogte bracht. Ook H.M. de Koningin begroet ieder vaandel met een buiging. Hr.Ms. „Van Zijll" naar Vlissingen Vrijda^ a.s. zal te Vlissingen Hr. Ms. „Van Zijll" te Vlissingen arri veren. Medio Juli zal deze oorlogs bodem, onder commando van kapi tein-luitenant ter zee F. G. H. van Straten, naar de Koreaanse wateren vertrekken, ter aflossing van Hr. Ms. fregat „Dubois". Hr. Ms. „Van Zyll" zal Zondag 27 Juni a.s. van 10—12 uur en van 1516.30 uur voor het publiek te be zichtigen zijn. Promotie J. Wattel aan Gem. universiteit Amsterdam. Dinsdag 22 Juni a.s. zal de heer J. Wattel, leraar in geschiedenis en aardrijkskunde aan het Chr. Lyceum te Hoogeveen, aan de Gem. Univer siteit van Amsterdam, promoveren tot doctor in de letteren en wysbe- geerte op een proefschrift getiteld „Harem- en Pardah systeem". Pro motor is prof .dr. J. J. Fahrenfort. De heer Wattel werd op 5 Mei 1911 in het Walcherse Serooskerke gebo ren. bezocht de Chr. Kweekschool te Middelburg en was daarna werkzaam bij het Chr. onderwijs in Eindhoven en Rotterdam. In 1939 werd hij le raar aan het Geref. Gymnasium^ in Kampen. Sinds 1941 is de heer Wat tel aan het Hoogeveense Lyceum verbonden. Waarschuwing voor fruittelers De afdeling Zeeland der N.F.O. heeft een waarschuwing doen uitgaan voor het optreden van Bladrollers en fruitmotjes. De fruittelers wordt aangeraden in de tweede helft van deze week de ter bestrijding van dit ongedierte noodzakelijke bespuiting uit te voeren. (L JÊMWÏiH.iÜ-lliammL TEGEN P UNEN er. GRIEP. 20TABLETTEN 85 el MIDDELBURG Vandaag Van Benthem en Jutting: Ex positie litho's H. de Toulouse Lautrec, 9—18 en 19—21 uur; Eerste Abdijplein: Ned. Comedie, „Den Spieghel der Salicheyt van Elckerjyc", 21.30 uur; Electro: „Gedwongen verraad", (14 j.), 19 en 21.15 uur. VLISSINGEN Vandaag Alhambra: „Ik beken" (14 j.). ,De drie Piraten" 7 en 9 uur, Luxor: (14 jaar), 8 uur. GOES Vandaag Grand: „The greatest show on earth" (a!.), 8 uur. Grote kerk: schilderijententoonstelling „Het Boeren leven", 18.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2