SMOKKELCOMPLOT OPGEROLD IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN WALCHEREN SPORT EN WEDSTRIJDEN Het is nu werkelijkheid dat men voor zijn genoegen de was doet POPENT PQODT UITSTEKENDE THRILLER VAN REGISSEUR ALFRED HITCHCOCK JIMMY en de Bende van Bolletje Bink küu m BK 4ETHER DINSDAG 22 JUNI 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT boter en auto's in beslag genomen Enkele arrestaties Binnen een tijdsverloop van vyf da- een is het de douane in Zeemvseh- Vlaanderen gelukt, twee personenau to's in beslag te nemen, die geladen waren met roomboter, bestemd voor clandestiene uitvoer naar België. In totaal betrof het hier ruim 1500 kg, die samen met de in beslag genomen auto's een waarde vertegenwoordigen van ca. 13.000. Vorige week Donderdag, in de vroe ge ochtenduren, was het een auto, die op de Tragel te Schoondyke door de Middelburg tooit zich nu voor komende evenementen Middelburg tooit zich thans om Vrij dag op waardige wijze de Landsvrou we te kunnen ontvangen. >laar niet alleen daarvoor, want behalve de her denkingsdagen zal de Zeeuwse hoofd stad deze zomer het toneel zijn van vele andere evenementen, zoals de Sprookjesoptocht, „Miniatuur Walche ren", de tentoonstelling van „Herre zen Middelburg" enz. Actieve buurtverenigingen zijn hiel en daar in de weer om verlichting en/ of versieringen aan te brengen. An dere hebben dit reeds gedaan. Zo wordt o.a. in de Langeviele, op de Pottenmarkt. op de Vlasmarkt, in de Bleek, de Spanjaardstraat, de Spui straat op de een of andere wijze uiting gegeven aan de vreugde om het her stel van Walcheren en aan de wens om een steentje bij te dragen tot het aantrekkelijk maken van de stad. Dit voorbeeld verdient ongetwijfeld nog meer navolging. Het is dan ook te hopen, dat nog meer straten binnen en ook buiten de vesten mee zullen hei gen de Zeeuwse hoofdstad een feeste lijk aanzien te geven- Men late het niet alleen bij vlaggen! Een ander middel om het stadsbeeld bij avond te verlevendigen is het aanbrengen van gevelverlichtin gen. Velen hebben dit reeds ingezien. In het centrum treft men thans illu minaties aan enkele zakenpanden. restaurants en aan een bankgebouw, terwijl men op verschillende plaatsen hiermede nog druk doende is. Ook zijn er plannen tot verlichting in voor bereiding, maar de verlichting is zeer zeker nog voor uitbreiding vatbaar! De vlaggen uit tijdens de herdenkingsdagen Misbruik de driekleur niet! Van officiële zyde wordt nogmaals de aandacht gevestigd op de wense lijkheid van liet uitsteken der vlag gen gedurende de Walcherse her denkingsdagen op Donderdag, Vrij dag en Zaterdag a.s. Men hoopt, dat alle inwoners van Walcheren aan de ze oproep gevolg zullen geven. Er wordt tevens op gewezen, dat voor zover het de gemeenten betreft, waar Koningin Juliana en Prins Bernhard op 25 Juni zullen vertoeven dit vlagultsteken gepaard kan gaan mét oranje wimpel. Deze wimpel dient op de andere dagen niet te wor den gebruikt. Alle Walcherenaren worden ver zocht de nationale driekleur in geen geval te misbruiken, een euvel, dat helaas nog al eens gesignaleerd wordt. Men dient dus de vlaggen in ieder geval bij zonsondergang in te halen. Onder misbruik van de vlag althans op dergelijke dagen wordt ook verstaan 't uitsteken van een rood wit blauw dundoek voorzien van reclame of van een of ander wapen. douane uit Oostburg in samenwer king met de Rijkspolitie te Schoondij ke, in beslag kon worden -enomen, echter niet dan na een voorafgaande achtervolging en beschieting van het voertuig, dat daarbij werd geraakt en tot stilstand gedwongen. De auto ver voerde 725 kg boter. De Zaterdag daarvoor wilden om streeks het middaguur douaneambte naren te Philippine een auto aanhou den. De bestuurder reed echter met volle kracht achteruit, doch deed dit op dusdanige wijze, dat het met 800 kg boter geladen voertuig weldra niet meer verder kon. In beide gevallen wisten de inzit tenden zich door een overhaaste vlucht aan arrestatie te onttrekken. Door de dienst der Invoerrechten en Accijnzen werd een diepgaand on derzoek ingesteld, waarbij bleek, dat bij beide zaken hetzelfde' smokkel- complot betrokken was. Reeds Don derdag jl. werden de eerste arresta ties verricht, de laatste -eschiedde Zondagnoen de Belgische textielhan delaar B. uit Oost-Eccloo aan de grens werd aangehouden. Deze laat ste zal, evenals zekere T. uit Groede, voor de officier van justitie te Mid delburg worden voorgeleid. De overi gen. die bij deze smokkelzaak betrok ken zijn, nl. een drietal boterhandela- ren uit Terneuzen, Sas van Gent en Breskens en een uit Schoondijke af komstige zeeman, werden, nadat pro ces-verbaal tegen hen was opge maakt, weer op vrije voeten gesteld. De chauffeurs van de beide auto's konden tot nu toe niet worden ach terhaald. Naar verder werd medegedeeld, hield het thans opgerolde complot zich reeds ongeveer twee maanden bezig niet het smokkelen van boter. Z.UI.-Jeiigddag te Goes De uitslagen van de Zaterdag op de Z.L.M.-jeugddag te Goes gehouden wed strijden zijn: Veebeoordeling: l W. van der Sluis, Zoutelande. 2 M. Karelse. Koudekerke, 3 P. A. de Smidt. Cadzand. Hooirulteren1 P Janse, Kamperland, 2 A. Langenbeeke, Goes, 3 J. de Visser, Serooskerke (W). Opsporen technische storingen bij een trekker X F. Klaassen, Kats, 2 A. van Dijke, s-Heer Arendskerke 3 T. J. Boot, Kruiningen. In het werk stellen van zelfblnders: J. M Walhout Terneuzen. met Bauti 2 P. de Jonge, en P. Mlnnaardt, 's-Heer Abtskerke. met Albion. 3 A Hoek en W Kloet. St Maartensdijk, met Bautz. Trekkersbehendigheid- IC J. op 't Hot. Kapelle. met Algaier, 2 F. J de Roo, Bie- zelinge, met Ferguson. 3 M J. Klompe, Bruinisse met Ferguson. Huishoudestafette: 1 Jannie Dulvendtjk, Kloetinge. 2 Miep Sinke, Goes, 3 Corrie Aarnoutse, Goes. Stoelendans: 1 Suus de Jonge, "s-Heer Arendskerke, 2 Sjaan Janse. Goes, 3 Tan- ny Noordhoek. Kloetinge Balwerpen, Hardlopen en verspringen: landbouwhuishoudscholen: l Schoondijke, (naloting). 2 Zierikzee. 3 Kruiningen, 4 Haamstede. 5 Terneuzen. 6 Axel, 7 Kort- gene, 8 Tholen. Ringrijden: l M. Koole Serooskerke (W,), 2 J Wisse, Serooskerke (W), 3 C. Abrahamse. Serooskerke (W). Hardlopen 80 m dames: 1 R. v. d. Slik- ke, St. Maartensdijk, 2. C. Klompe, Wol- phaartsdijk, 3 Jopie Scheele, Terneuzen. Hardlopen 80 m heren- 1 C. Salomé, Groede, 2 J v d. Velde, Kamperland, 3 P. van Hattum, Noordgouwe. Verspringen heren: i P van Hattum. Noordgouwe, 4.72 m. 2 J. Haak, Axel, 4.65 m. 3 M C. J Kosten. Tholen, 4.36 m. Kogelstoten heren: l P van Hattum, Noordgouwe, 8.88 m. 2 C. Klompe, Wol- phaartsdijk, 8.84, 3 W. Roskam, Dreischor 7.57 m. Middelburg C. van der Weel f Op 84-jarige leeftijd overleed te Middelburg de heer C. van der Weel. De overledene was gedurende een twintigtal jaren administrateur van de Coöperatieve Verbruiksvereniglng ,,De Broederband", welke vereniging hy omstreeks het jaar 1934 met pen sioen verliet. De heer Van der Weel heeft zich bijzonder onderscheiden op het gebied van de moderne arbeiders beweging. Zo behoorde hij in 1895 tot de oprichters van de afdeling Middel burg van de S.D.A.P., waarvan hij la ter lange tijd penningmeester was. Voordat hij werkzaam was bij „De Broederband", was de heer Van der Weel typograaf, in welke functie hij in de oprichting van de Typografen bond een werkzaam aandeel had. Een aantal jaren was de overledene voor de S.D.A.P. lid van de gemeenteraad. Voorts was de heer Van dor Weel ge ruime tijd administrateur van „De Baanbreker", weekblad voor Zeeland van deze partij. Gedurende een vijf tigtal jaren was hij een actief lid van de Blauwe N.V., de drankbestrijders organisatie. De teraardebestelling is bepaald op hedenmiddag om 12.30 uur op de al gemene begraafplaats te Middelburg. Kinderfeest „O.D.S." De buurtvereniging „Over de Seis- brug" heeft Zaterdag de kinderen van haar leden een bijzonder genoe- gelijke middag bezorgd. Men verza melde zich bij de Olmenlaan en van daar trok een stoet naar de „Elec tro"-bioscoop op de Markt, waar van een aantal uitstekende films werd ge noten. Enkele tractaties veraange naamden het geslaagde kinderfeest. Zege voor Nederlandse dames, heren verloren Athletiekduel Roemenië Nederland Op de tweede dag van de landen- wedstryden RoemeniëNederland hebben onze dames iets van haar voorsprong prijs moeten geven. De Roemeenscn behaalden 34 punten te gen onze huidgenoten 32, wat de eind stand bracht op 57 tegen 53 punten In het voordeel van de Nederlandse damesploeg. Een uitnemende prestatie leverde Fanny Blankers op de 80 meter hor den. Zij won in 11,3 sec. met Wil Lust ais goede tweede. Mieke Schenk (5.66 m) en Wil Lust (5.56 m) haalden voorts bij het verspringen de volle puntenoogst voor Nederland binnen, en Puck van DuyneBrouwer was de snelste op de 200 meter. Bij het speer werpen en het kogelstoten legden de Roemeense dames op de eerste twee plaatsen beslag. De Nederlandse heren leden een nederlaag die zich op de eerste 'dag al had aangekondigd. De eindstand werd 118101 punten in het voordeel van de Roemenen. Bij het hoogspringen kwam de Roe. meen Soeter tot 2.01 meter, de beste verrichting van het jaar voor wat Eu ropa betreft. Hoewel het in de middag hard ging regenen is in tal van num mers een behoorlijk peil bereikt. Van Hardeveld won de 200 meter in 22 sec. voor Saat, Visser het verspringen met 7,25 m en de „coming-man" Roo- vers de 1500 m in 3 min. 56.2. Slyk- huis moest in dit laatste nummer, dat op een doorweekte baan werd gelo- fen, verstek laten gaan. Ook de 4 x 00 m estafette was voor Nederland. WANDfcLSPORl De avondvierdaagsen Woensdagavond beginnen overal ln het land de Avondvierdaagsen. De junioren zullen Woensdag, Donder dag, Vrydag en Zaterdag telkens 10 km lopen. Voor de senioren zijn deze afstanden op de eerste drie dagen 15 km en Zaterdag 20 km. In Middelburg heeft men de avond vierdaagse in verband met de feeste lijkheden- moeten uitstellen. Zy zal nu doorgang vinden van 7 tot 10 Juli. Ook Zierikzee heeft uitgesteld, zodat alleen Goes en Oostburg in Zeeland doorgang vinden. In Oostburg krijgt de avondvier daagse een extra attractie, omdat Za terdag tegelijk de sehoolwandeltoeht wordt gehouden. Reeds schreven hiervoor meer dan 300 scholieren in. HANDBAL Kampioen van Nederland Bondselftal in Vlissingen Op 10 Juli a.s. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de V.S.V. Marathon" te Vlissingen wordt Zaterdag a.s., op het terrein aan de Bosweg een handbal- wedstryd gespeeld tussen de kampi oen van Nederland, Hellas uit Den Deze wedstrijd is bedoeld als selec tiewedstrijd voor de op 17 Juli a.s. te Heerenveen te spelen landen-ontmoe- ting Nederland-Zwitserland. Beide elftallen komen in een zo sterk mo gelijke opstelling. In het Haagse team spelen o.a. zes internationals. Het ligt voorts in de bedoeling van „Marathon" om op 25 Juli a.s. een voetbalwedstrijd tussen de eerste klasser RBC uit Roosendaal en de v.v. Vlissingen doorgang te doen vin den. De Brabantse ploeg heeft reeds toezegging gedaan om naar Vlissin gen te Komen. ATHLETIEK Europees record 80 meter horden geëvenaard Op de tweede dag van de interna tionale atletiekwedstrijden te War schau heeft de Russin Golubich-Naja zij werd tijdens de Olympisch- Spe len te Helsinki tweede op de 80 meter horden het Europees record op de 80 meter horden, dat sedert 19 Juni 1948 met 11 sec. op naam staat van onze landgenote Fanny Blankers- Koen geëvenaard. Oostkapelle „Zonneveld" herdacht werk van stichtster in 1929 In alle eenvoud heeft Zeehospitium „Zonneveld" te Oostkapelle Maandag het feit herdacht, dat het 25 jaar ge leden was, dat mej. E. D. van aen Broécke, die in 1909 het hospitium in het leven riep, een stichting oprichtte om haar levenswerk verder zelfstan dig te beheren. Tijdens een plechtigheid, waarbij niet gesproken werd, is in de morgen uren in aanwezigheid van het voltal lig stichtingsbestuur een krans op het graf van mej. Van den Broecke gelegd, 's Middags ontvingen de ver pleegde kinderen en de leden van het personeel een tractatie. Biggekerke „Willen is kunnen" De muziekvereniging „Willen is Kunnen" te Biggekerke, o.l.v. de heer P. Wijkhuys, hield Zaterdagavond haar tweede openluchtuitvoering. Er was veel belangstelling. Officiële publicaties. MIDDELBURG Sluiting Gem. Woningbureau. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat het Gemeentelijk Woningbureau op 24 en 25 Juni 1954 ge sloten zal zijn. Middelburg, 19 Juni 1954. VLISSINGEN Bepaling sluitingsuur der tapperijen De Burgemeester van Vlissingen. gelet op artikel 88 der Algemene Politiever ordening voor Vlissingen, brengt ter al» gemene kennis, dat het sluitingsuur van de tapperijen voor zover deze inrichtin gen door B. en W. een vergunning of een verlof ingevolge de bepalingen der Drank wet is verleend, door hem op 25 en 26 Juni a.s. is bepaald op 1.30 uur des nachts. Dat; echter de muziek in bovenbedoelde inrichtingen om 0.30 uur moet zijn be eindigd. Vlissingen, 22 Juni 1954. VLISSINGEN. Sluiting bureaux der gemeente op 25 Juni 1954. B. en W. van Vlissingen, brengen ter algemene kennis, dat ter gelegenheid van de herdenking van de wederopbouw van Walcheren en het daaraan verbonden Koninklijk bezoek aan deze gemeente, de bureaux van alle openbare instellin gen der gemeente op Vrijdag, 25 Juni a.s. voor het publiek gesloten zullen zijn, met uitzondering van het bureau van de Bur gerlijke Stand, welk kantoor op die dag zal zijn geopend des morgens van 9 tot 9.30 uur. Vlissingen. 22 Juni 1954. Baby door vader van zolder van brandend huis gered Behang van noodkeukenlje ie Zierikzee had vlam gevat Te Zierikzee ontstond Maandag morgen even na tien uur een begin van brand ln de woning van de fam. S. aan de Kapellestraat, waarschijn lijk doordat het behang in een geïm proviseerd keukentje, waar een pe troleumstel had staan branden, vlam had gevat. Het vuur versDreidde zich aanvankelijk snel en er ontwikkelde zich ook zeer veel rook, als gevolg waarvan de vrouw des huizes er. een buurvrouw, die te hulp snelde, er niet in slaagde een tien maanden ou de baby, die op de bovenverdieping lag te slapen, naar beneden te halen. De rook belemmerde zicht en adem haling al zo hevig, dat men niet meer over net nauwe en vreemd gedraaide trapje naar boven kon komen. Gelukkig kwam ook de vader juist thuis, en hem gelukte het wel op zol der te komen en de kleine naar Dene den te brengen, zy het niet dan nadat hij op het trapje nog een keer was gestruikeld. Het kindje een neis- Je bleek een lichte brandwonde aan het rechtervoetie te hebben op gelopen Dokter P. vogelaar verleen de eerste hulp, maar reden voor eni ge ongerustheid was er gelukkig niet. Moeder en kind werden by buren on dergebracht. De brandweer, die zeer snel ter plaatse was. slaagde er vrij spoedig in het vuur te blussen, zodat de ge volgen verder beperkt bleven tot eni ge Drand- en vooral waterschade. Men was verzekerd. Koningin zal een rit door de „ZuidhoeV maken De route door Zierikzee Naar wjj vernemen, zal H.M. de Koningin hedenmorgen ongeveer 11 uur in Zierikzee aankomen. Eerst zal zy de noodwoning van de familie C. J van Burg in het Barakkenkamp bh de Rijksweg (Zuid-Nieuwlandpolder) bezoeken, om daarna een korte tocht door de Zuidhoek te maken in gezel schap van ir. L. Eelkema. hoofd van de Herverkavelingsdienst. Vervolgens rijdt de stoet door de Zuidhaven poort de Btad" binnen. Van hieraf wordt de volgende route gevolgd: Oude Haven Zuidzyde, Kraamplein, Oude Haven Noordzyde, Mol, Schuit haven, Lange Nobelstraat, St. Anto- niesdam, Korte Nobelstraat, Nobel- poort, Grachtweg Provinciale weg naar Kerkwerve. Vanzelfsprekend wordt verwacht, dat de bewoners van de huizen langs deze route alle de vlag zullen uitste ken. Ritthem Blikseminslag Tgdens het noodweer, dat Zaterdag boven een deel van Zeeland woedde sloeg de bliksem in een wagenschuur van de landbouwer D. te Ritthem. Het dak van de schuur werd bescha- 'fn de weide van de landbouwer P., eveneens te Ritthem, werd een koe door de bliksem getroffen en gedood. kerknieuws. GEBEF. GEMEENTEN. Tweetal te Vlaardingen, M. Blok te Rotterdam-C en H. Rijksen, cand. te Middelburg. Marktberichten GRAANBEURS ROTTERDAM Rotterdam 21-6. Peulvruchten: Groene erwten tot 54. Bruine bonen tot 100. VEILING WALCHEREN. 21 Juni. Aardappelen, grote 2530, ld. drieling 25—26. ld. kriel 19—26. Aanvoer 24 ton. Fruit: Kasperziken per stuk 726. Rode Bessen per doos 57—62. Aardbeien per doos 19—23. id. per kg 59—123. Asper ges 170—198. Tomaten A 122134, id. B 125, ld. C 124. Kersen 8088. Groenten: Boskroten 6—15 Spinazie 10 —38. Kasbloemkool A 1734, B 1124, C 10—15. Sla Peulen 150—160. Glas- komkommers A 30—33, B 27SI, C 21— 26, kg 36. Sav. kool 20. Bosselderie 3—8. Spitskool 19—28. Tuinbonen 21—27. Ra barber 11—15. Postelein 17—36. Doperw ten 52—60 Bospeen 29—49. Capucijners Dubb. Princessebonen 162182. An dijvie B—32. Kassnijbonen 88—116. Was- peen per kg 3746. Ik ben zo verrukt over Castella stella Parels, het wasmiddel van de Parels, dat dit voortaan mijn nieuwe tH<L wasmiddel zal zijn. Het is niet t© castella Parels strooit men zó in het geloven, zo gemakkelijk het nu is, water en direct ontstaat verrukkeiyk om de grote was te doen. Anders was ik doodmoe van de was en schuim. Geen papje vooraf te maken! Alle v,uil trekt enorm snel uit het goed: ln paniek vluchten de vuilste nu ga ik nog met plezier andere vlekken. Eén maal spoelen is genoeg. Door de veel kor- U óliegl nu door de was heen! huishoudelijke werkzaamheden verrichten. Vroe ger vond ik het een nachtmerrie maar het zal dus nu toch werkelijkheid worden, dat men voor zijn genoegen de was doet! tere behandeling gaat het goed veel langer mee: hier is nu eindelijk eens een 100% vei lig wasmiddel. En U staat versteld van de blank heid, de helderheid en de zachtheid van alle goed, dat U behandelt met Castella Parels. Zo schrijft ons één van de vele tien- ri „,n„A duizenden huisvrouwen, die opgeto- Volg de beste raad, die CJ werd gen zijn over de snelle en fantastische gegeven: haal nog vandaag Cutdla resultaten die zij bereiken met Ca- Parels (47 ct per pak) in huis. FILMS IN ZEELAND greatest show on earth", een groots* film over het Ringling Bros, Barnura „Een nieuwe morgen" in Donderdagprogram Onder de bekwame leiding var thriller-regisseur no. 1, Alfred Hitch cock. werd naar een toneelstuk van Paul Anthelme de film „Ik beken" (Alhambra, Vlissingen) vervaardigd en de liefhebbers van een thiller van klasse kunnen by „Ik beken" terecht! Een priester wordt in „Ik beken" valselijk van moord beschuldigd en het biechtgeheim verhindert hem de ware toedracht van het begane mis- dryf te onthullen. Dat is in het kort het thema van het verhaal, dat by- zonder knap werd uitgewerkt er waarin vele verrassende elementen zyn aangebracht. Het behoeft geen betoog, aat Hitchcock deze geschie denis voortreffelijk op het witte doek heeft gebracht. Alle mogelykheden werden ten volle benut en zo ont stond, met Montgomery Clift en An ne Baxter in de hoofdrollen, een on gemeen spannende film, waarin sterk spel tezien wordt gegeven. -Verraad gedurende de laatste we reldoorlog, gedwongen gepleegd door in Frankrijk gevangen genomen ge allieerde vliegers is het onderwerp van de oorlogsfilm „Gedwongen ver raad" (Electro, Middelburg). Een boeiende rolprent, die nog eens een beeld geeft van de moeitevolle om standigheden. waarin oorlogsvliegers soms ook op de begane grond ver keerden in de jaren '40'45. Onder re gie van George Sherman werd het gegeven uitstekend verfilmd. Grand (Goes) geeft een reprise van het Cecil B. de Mille-product „The Koningin en Prins gaven medailles Naar wij van-de zijde van de Stich ting „Nieuw Walcheren' vernemen, hebben Koningin Juliana en Prins Bernhard op een daartoe gedaan ver zoek van de stichting ieder twee me dailles beschikbaar gesteld voor de op Vrijdag a.s. te Middelburg te hou den folkloristische spelen gaai schieten, ringrijden en bollen in het kader van de Zeeuwse Folkloris tische Manifestatie. VISMIJN VEERE. 21 Juni. Export garnalen 2248 kg 61— Handels garnalen 225 kg 68—85. Schar >1 kg 42—61. Bot 162 kg 30—45. Schol 6 kg 54. Wijting 23 kg 30. Middel tong 63 kg 94—169. Rog 34 kg 40—67. Ongesor teerde vis 5 kg 1942. Alles in ets per kg. 23 Juni. Vlissingen Terneuzen Hans weert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+NJLP. U.+N.AJ?. U.—N.A.P. 6.42 7.09 2.05 7.39 2.17 7.56 1.53 8.12 1.73 18.57 19.26 19.48 20.08 20.31 1.63 1.87 1.26 1.46 0.46 1.03 1.41 1.10 1.37 2.00 2.21 2.36 1.72 1.97 U.N.A.P. 12.49 1.57 13.05 13.44 13.42 13.51 1.76 1.91 1.27 1.49 105. Piet Potlood lag uitgestrekt op een hoop vuil 6tro. Hij had een ferme buil op zijn hoofd en een blauw oog opgelopen, maar wat erger waahij had zijn rechter been vrij ernstig bezeerd. Jimmy onderzocht het zo goed mogelijk, maar na een paar minuten zei hij: „Nee Piet, 't is niet gebroken. Dat hebben jullie nu wel ge dacht, maar dat is gelukkig niet zo. Ik zal je straks wat masseren, maar eerst moet ik weten of er nog meer heren van de bende in dit kasteel rondlopen. Wie kan me daar wat meer van vertellen? Jij Jackie?" De jongen keek zijn vader vragend aan. „Nog meer?" vroeg hij ..Hebt u er dan al met een paar afgerekend?" Jimmy knikte. „Ja", antwoordde hij. „Ik heb al met drie van die boeven kennis gemaakt en die kennismaking is hen vast niet goed Devallen, want twee nggen er vooi pampus in een tafelkleed gerold en de derde is op de vlucht geslagen Die heeft door de onderaardse gang de benen genomen, maar die krijg ik nog wel" Jackie klap te ln zijn handen van plezier. „U wéét dus dat er een onderaardse verbinding is tussen dit kasteel en de Broe kenburg!", riep hij uit. „En wie is er nu op de vlucht geslagen en wie hebt u achter gelaten?' Jimmy be gon te glimlachen. „Een kerel met een zwart snorretje is aan de haal gegaan" antwoordde hij. .en knock out zijn een dikke vent met een kogelrond hoofd en com missaris Meubel". „Hoerééal" riep Jackie en hij danste in het rond van louter plezier. ■eatest show on earth", een grootse - Bros, B en Baily Circus, öndér de vele mede werkenden zy'n het met name Bctty Hutton en James Stewart, die opval len door uitstekend spel. Een pretentieloze, maar prettige ontspanning biedende avonturenfilm is „De drie piraten" (Luxor, Vlissin gen). Een „lopende bandproduct" weliswaar, maar beslist niet een van de slechtsten. DONDERDAG. In de serie speciale Donderdag avondvoorstellingen brengt Grand (Goes) de verfilming van Shakespea- res bekende drama „De koopman van Venetië". De terecht befaamde Fran se karakterspeler Michel Simon ver vult de hoofdrol in dit verhaal, waar in zoals bekend de woekeraar Shylock de voornaamste figuur is. Een uitstekende film. Claudette Colbert en Charles Boy- er vervullen de hoofdrollen in „Vor- stelyke emigranten" (Alhambra, Vlissingen). Deze film laat de lotge vallen zien van twee uitgeweken Rus sische grootvorsten in Parys en dit maal is het aloude probleem der «it Rusland verjaagden van de opgewek te kant bezien. „Vorstelyke emigran ten" naar een toneelstuk van Jacques Duval Is een charmante film. „Een nieuwe morgen" (Het Pesta- lozzi-dorp) is de titel van een Zwit serse film, waarin als on der wen) werd genomen het in 1946 in Zwit serland gestichte dorp, waarin drie honderd kinderen, oorlogswezen uit feheel Europa, werden onderge- racht. De geest in dit dorp, dat een kleine Europese gemeenschap vormt, is voortreffelijk, totdat de leiders overwegen ook Duitse oorlogswezen toe te laten. De conflicten, die dan ryzen, worden evenwel uit de weg ge ruimd en slechts de gedwongen terug keer naar Polen van de oorlogswezen uit dat land tonen tenslotte aan, dat het gestelde ideaal eenheid nog niet bereikt is. Deze waarlijk beteke nisvolle film draait Donderdagavond in Electro (Middelburg). WOENSDAG 23 JUNI 1954 HILVERSUM L 402 m. 746 kc/S. 7.00— 24.00 NCRV. NCRV 7 00 Nws. 7.10 Gram. 7.30 Gewjj- 5 muz 7.43 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.30 „Tot uw dienst" 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. Voor de huisvr. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.15 Nat. Velddag v h. Leger des Heils- 11.10 Gram. 12.00 Viool en piano. 12.30 Land- en tulnb. meded 12.33 Lichte muz 1259 Klokgelui 13.00 Nws. 13.15 „Met Pit op Pad". 13.20 Instr. septet. 13.40 Gram. 14 00 Rep 14.45 Gram. 1550 Piano trio. 16.00 Voor de Jeugd 17.20 Lichte muz. 1750 Orgelspel. 18.00 Mil. caus. 18.10 Pia noduo 18 25 Int. Tenniskamp. te Wimble don. 18-35 Gram. 18.45 Geestelijke liede ren. 19.00 Nws. en weerber 19.10 Boek- bespr. i9.25 Gram. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Viool en Sweellnck-orgel. 20.00 Ra diokrant 20.20 Omr. ork. en sol. 21.15 „Herinneringen a. d. reis v Hr. Ms. „De zeven Provinciën' naar de West", rep. 2145 Gram 22.00 Caus. 22.15 Meisjeskoor. 22.45 Avondoverdenking 23.00 Nws. en S.O.S.-ber 23.1524.00 Kamermuz HILVERSUM II. 298 m. 1007 Hs/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.1S Gym. 7.30 Gram 8.00 Nws. *8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw U.00 Gram. 12.00 Dansmuz. 12-30 Land- en tulnb. me ded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 pia noduo. 18 00 Nws. 13.15 Tentoonstellings agenda. 13.18 Hawiianmuz 13.45 Gram. 14.10 Voor de kinderen. 16.00 Voor de zie ken. 16.30 Jeugdcoc. 17.15 Gram. 1730 Lichte muz. 1730 Regeringsuitz.: Neder land en de wereld: -Ceylon" door M. Mourik. 18.00 Nws en comm. 1830 Act. 1830 Gram. 19.15 Praatje over consumen tenbelangen. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Pol comm. 20.15 Metropole-ork. en -koor en sol. 20.45 „Het vreemde geval van Jan Doedelkan", hoor spel. 21-15 Gram. 2135 Volksliedjes. 2135 Holland Festival: Symph. ork. 22.45 „De zonsverduistering op 30 Juni 1954". caus. 23 00 NWs. 23.15 Soc. nws. in Esperanto. 2330 Orgelspel. 23.40—2430 Gram.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3