Samenwerking tussen Belgisch en Nederlands Rode Kruis EXPOSITIE TOULOUSE LAUTREC WERD IN MIDDELBURG GEOPEND kaeen JIMMY en de Bende van Bolletje Bink DE ROTARYCLUB ZIERIKZEE KREEG CHARTER 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 21 JUNI 1954 IN GEVAL VAN RAMP: Geslaagde bespreking te Terneuzen In „Grand Hotel Rotterdam" te Terneuzen werd Zaterdag een'geslaagde bespreking gehouden tussen Belgische en Nederlandse Rode Kruis autori teiten, teneinde te komen tot de beste en snelste vorm van wederzydse hulpverlening in geval van rampen e.d. voor wat betreft Zeeuwsch-Vlaan deren en het langs de Zeeuwsch-Vlaamse grens gelegen Belgisch gebied. Het initiatief tot deze bespreking, welke in een prettige sfeer verliep, was genomen door de gewestelijke commandant voor Zeeland, dokter P. C. J. van der Slikke, onder wiens lei ding de bijeenkomst stond. Van Belgi sche zjjde waren o.m. aanwezig de di recteur-generaal van het Belgische Rode Kruis, de heer Dronsart, ae ad- Landbouwtentoonstelling uitstekend geslaagd. (Slot van pag. 2) Een bijzondere ervaring deed een Leeuwardenaar op, die met een sigarentent op het terrein stond. Met tenc en al ging hij, terwijl hij aan de ly'nen sjorde, de lucht in, toen deze door een he vige windvlaag werd opgenomen. Zijn collega kon hem Dg' de be nen pakken, zodat de reis een snel en goed einde had. Toen de bui was overgetrokken, werd het een „waterballet". Het was op verschillende plaatsen niet meer mogelijk de tenten met droge voeten te verlaten. Vele kousen en schoenen werden uitgetrokken, doch vooral onder de jeugd \yist dit de stemming niet te deprimeren. Terwijl Vrouwe Jacoba met haar gevolg te paard naar de stad terug keerde. lieten op het terrein de tam boers en pijpers van „Excelsior" zich nog horen, waarna de jeugddag be sloten werd met enkele aardige volksdansen en enige massale rhyth- miscne oefeningen door de leerlingen van de landbouwhuishoudscholen. Eigenlijk nog een ontijdig einde, want tijdens deze oefeningen had een don derslag het effect van een bom. Ieder vreesde een herhaling van de onweersbui, zodat plotseling alle deelneemsters en toeschouwers het terrein verlieten. Des avonds werd een herhaling van het openluchtspel „Zijn volk getrou we" gegeven, doch afgeschrikt door het weer, waren de plaatsen voor slechts ongeveer zestig procent bezet. OFFICIËLE ONTVANGST. Omstreeks vijf uur werd het be zoek van Jacoba van Beieren beëin digd met een officiële ontvangst ten stadhuize. Onder grote belangstelling arriveerde de stoet op de Markt. In de raadszaal heeft de burgemeester, mr. W. C. ten Kate, deze historische figuur ontvangen en de vreugde van de poorters erover uitgesproken, dat Vrouwe Jacoba, die hier met Frank van Borsselen enkele goede jaren op het Slot Ostende heeft doorgebracht, deze stad nogmaals met een bezoek wilde vereren. Als aandenken bood hg haar een uit een boerenknoop ver vaardigde poederdoos aan, waarvoor Vrouwe Jacoba op hartelijke wijze dank bracht en tevens de beste wen sen voor" deze vooruitstrevende ge meente uitsprak. De wnd. voorzitter van V.V.V., bur gemeester A. A. Schuit, vertolkte nog de dank aan Vrouwe Jacoba en het bestuur van de Keukenhof te Lis- se. Tijdens een hierna volgend diner in „de Korenbeurs", heeft de voorzit ter van V.V.V., de heer E. N. C. van Riesen, deze dank nogmaals onder streept en daarbij ook ir. J. D. Dorst, voorzitter van de afd. Zeeland van Landelijke rrjverenigingen en mevr. M. v. d. Bosch dank gezegd voor de ondervonden medewerking, door het beschikbaar stellen van de paarden. Vrouwe Jacoba mocht namens V.V.V. een antiek potje met het wapen van Frank van Borsselen in ontvangst nemen. Namens de Z.L.M., dankte de se cretaris, mr. J. F. G. Schlingemann, de Bevelandse V.V.V. voor dit aan trekkelijke programmapunt op deze jeugddag, terwijl de- heer G. W. Os kamp nog als directeur van de Prov. V.V.V. het woord voerde. Namens het Keukenhofbestuur was het de heer Vroomen, die de dank vertolkte voor de hartelijke ontvangst. junct-directeur, de heer Lambin, de directrice van de plaatselijke afde lingen mej. v. Lier, de voorzitters van de provinciale comité's voor Oost-Vlaanderen en West-Vlaanderen de heren Van Hoy en dokter De Win ter, en van de plaatselijke afdelingen generaal baron Verhaegen (Brugge), prof. De Witte (Gent) en dokter Van den Eeckhout (Sint Niklaas). Het Nederlandse Rode Kruis was verte genwoordigd door generaal-majoor b. a. P. Alons, overste E. E. Meulman en gravin Van Lynden van Sanden- berg van het hoofdbestuur, dokter P. C. J. van der Slikke, dokter H. J. S. Timmer en de heer A. D. Constandse van de kring Zeeland, de comman danten van de transportcolonnes voor Oost- en West-Zeeuwsch-Vlaanderen, dokter A. C. S. van Breda Vriesman en dokter H. de Jong. Verder waren verschillende plaatselijke afdelingen in Zeeuwsch-Vlaanderen eveneens vertegenwoordigd. Na een uitvoerige bespreking werd over een aantal punten die een doeltreffende wederzijdse hulpverlening kunnen bevorde ren, in principe overeenstemming bereikt. Opgemerkt dient daarbij te worden, dat een dergelijke hulpverlening tussen Nederland en de aangrenzende landen reeds langer bestaat, doch de ramp van vong jaar leerde, dat op dit punt een en ander verbeterd diende te worden. Vooral Zeeuwsch-Vlaan deren, door water van overig Nederland gescheiden, is in deze meer op België aangewezen. Besloten werd dat de districtscom mandanten van Zeeuwsch-Vlaande ren zich voortaan in geval van nood rechtstreeks voor hulpverlening kun nen wenden tot de provinciale comi té's van het Belgische Rode Kruis te Gent en te Brugge. Deze zullen van het Belgische Rode Kruis dan onmid dellijk machtiging tot het verlenen van hulp krijgen. Omgekeerd zal ook van Belgische zyde hulp verzocht kun nen worden bij de commandanten in Zeeuwsch-Vlaanderen. Daaruit vloeit voort, dat het noodzakelijk is, dat zo wel de uitwisseling van adressen enz. als van gegevens omtrent materieel en mankracht up to date wordt ge houden. Opnieuw werd vastgelegd, dat voor hulpverlening geen kosten in reke ning zullen worden gebracht met dien verstande echter, dat de hulp verlenende colonne zal worden ge voed en gehuisvest. Wat de bevelvoe ring betreft zal zjj ondergeschikt zijn aan de commandant in het gebied waar hulp wordt verleend, daar deze uiteraard beter met toestanden ter plaatse op de hoogte is. De hulpcolonnes zullen verder zon der enige moeite op een collectief marsbevel van de betreffende functi onaris de grens kunnen overschrijden. Tenslotte werd nog van gedachten gewisseld over een op te richten con tactcommissie, welke zal bezien of in de toekomst wijzigingen of aanvullin gen van de regelingen noodzakelijk zijn, en over het regelmatig gezamen lijk oefenen. Dit zal dan eenmaal per jaar geschieden, afwisselend in Bel gië en Nederland. Franse oud-strijders op bezoek. Een gezelschap Franse oud-strij ders, dat in de Mei-dagen in Zeeland heeft gevochten, bracht Zondagmor gen met familieleden een bezoek aan de graven van hun gevallen kamera den. De reünie was georganiseerd door „1'Amicale des Anciens die een groep vormt van 't 271e regiment in fanterie. Nadat het gezelschap door burgemeester H. G. van Suylekom te Roozendaal was afgehaald, werd door het Nederlands Oorlogsgraven-comité een diner aangeboden. Zondagmorgen werd in de R.K. Kerk te Goes een speciale H. Mis opgedragen ter nage dachtenis aan de gevallenen, waarna het gezelschap vertrok naar de cen trale militaire begraafplaats te Ka- pelle. Hier werden kransen gelegd door „F Amicale des Anciens'* en een afgevaardigde van het comité Souve nir Frangafs. 's Middags vertrok men naar Zoutelande en Domburg. Van daag staat een bezoek aan Leiden, Rotterdam en Amsterdam op het pro gramma. Examens Rijkskweekschool Middelburg. Aan de Rijkskweekschool te Mid delburg slaagden Zaterdag voor het examen onderwijzer (es) P J. Kamp man, Vlissingen; M. J. Kooien, W. T Nobels en mej. C. H. de Korte, allen Goes; mej. J. Markusse. Kats en J. D. van Nieuwenhuizen, Kruiningen. „OOK VOOR HET GROTE PUBLIEK". „Naar mijn mening kan ook het grote publiek deze kunst begrijpen" al dus burgemeester mr. dr. N. Bolkestein van Middelburg, Zaterdagmiddag tjjdens de opening van de expositie va n litho's van Henri de Toulouse Lau- trec in de kunstzaal van Van Benthem en Jutting te Middelburg. Mr. Bol- - kestein wees er verder op, dat men deze expositie kan beschouwen als een cultureel evenement in het kader van de herdenking van Walcherens her stel en wederopbouw. Hy verheugde zich dan ook over het feit, dat juist de ze tentoonstelling naar de Zeeuwse hoofdstad was gekomen. De burge meester bracht voorts speciale dank aan mr. L. J. F. Wysenbeek, directeur van het Haags Gemeentemuseum, die met zijn staf de inrichting verzorgde. Mr. Wijsenbeek verheugde zich. dat deze litho's, welke unica genoemd kunnen worden, thans in Zeeland zijn geëxposeerd en meende, dat deze pro vincie daarvoor dankbaar mag zijn. Hij betoogde, dat de litho's geen re producties zijn, zoals men soms denkt, maar werkstukken, waaraan de kunstenaar zélf zijn arbeid gaf. Zij zijn zeer zeldzaam, daar er in de loop der jaren slechts weinigen van be houden bleven. De directeur van het Haags Gemeentemuseum hekelde ver volgens het feit, dat men ge meend heeft de figuur van Henri de Toulouse Lautrec door middel van een boek en een film onder de aandacht van het grote pu bliek te moeten brengen. Naar zyn mening is hierdoor één der grootste kunstenaars van de vo rige eeuw misbruikt. Hij noemde het incorrect, dat men het leven van Toulouse Lautrec op deze r* Mary Ashley werd niet gauw nijdig, maar nu zag Fiora hem wit van kwaadheid worden, terwijl hij Lucas kortaf toebeet: ,,'t Gaat er mij al leen om wat het beste is voor mijn verloofde". De laatste twee woorden deden, vanwege de verrassing, even stilte ontstaan. Daarop wendde Adèle zich tot Fiora:,, O, kindlief", riep ze, „zijn jelui samen het eens gewor den?" Als iemand een week geleden Fio ra verteld had, dat ze 't vervelend zou hebben gevonden, Ashley's ver loofde te heten, zou ze zo'n profetie belachelijk hebben genoemd. Nu ech ter moest ze zichzelf vol leedwezen bekennen, dat ze graag een uitvlucht had willen zoeken. Ashley's medede ling viel evenwel niet ongedaan te maken of te logenstraffen dus ant woordde ze Adèle, ofschoon met de blik naar Lucas: „Ashley en ik be schouwden ons al lang als verloofd. Na het overlijden van mijn vader heb ben we er niet veel meer over ge praat, maar er is geen enkele reden het nog geheim te houden. Natuur lijk ben ik As'hley's verloofde". „Natuurlijk", zei Lucas zacht by zichzelf glimlachend, zodat Fiora hem wel had willen vragen, waarom iïij dat nu juist deed. Mary Burchell „Ik hoop dus, dat jelui het me niet kwalijk zult nemen" bij deze woor den keek Ashley met een triomfante lijke glimlach de kring rond „dat ik, als Fiora's verloofde, er by haar op aandring, met me mee te gaan zodra ik zelf vertrek". „Ja, in dét geval natuurlijk..." be gon Adèle ietwat spijtig en Tom Har mon viel haar by, maar Lucas glim lachte slechts. „Toch staat het enkel en alleen aan Fiora, om een beslis sing te nemen, ook al is ze verloofd" was zijn mening. „Welnu, Fiora?" wendde Ashley zich tot haar en de aangesprokene begreep dat hij zich nu, na wat hij en twee anderen gezegd hadden, vrij ze ker van zijn zaak achtte. Of dit de reden was van haar hardnekkigheid, dan wel de overtuiging, dat ze het kostte wat het kostte, op Brierley moest blijven, kon ze onmogelijk by zichzelf uitmaken. Hoe het zij, haar ant woord stond vast: „Ik blijf", sprak ze en zag Lucas ongelovig glimlachen. „O, wat ben ik blij, schat!" riep Adèle, die zich meteen, heel tactvol naar de uiteraard wat beduusde Ashley keerde.' „Kom, misgun ons die paar weken met haar niet; jij krijgt haar voor je hele verdere le ven' „Och, je broer heeft natuurlijk ge manier „te lijf was gegaan". Spr. wees op de invloed van De Tou louse Lautrec op de caricaturistn, de illustratoren en op de kunst van het reclametekenen. „Hij was de eerste, die zag welk een groot effect een goede affiche in het stadsbeeld sor teert", aldus mr. Wysenbeek. Ten slotte verklaarde hij, dat de expositie slechts 60 werkstukken van Toulou se Lautrec uit een productie van 800 bevat en deed in verband hiermede een opwekking om de prentenkabi netten in de grote musea te bezoeken. De heer B. P. Carrière dankte na mens de firma Van Benthem en Jut ting provincie, gemeentebestuur en het Haags gemeentemuseum voor de verleende medewerking, zonder welke de expositie niet tot stand had kun nen komen. Daarna werd de tentoon stelling, waaraan ons blad reeds een bespreking wijdde, voor het publiek opengesteld. lijk, aan Fiora is de beslissing", ant woordde Ashley, wat gedwongen glimlachend. „Ik geloof wel, dat ik haar wens om na het gebeurde hier nog wat te blijven, begrijp". Intussen was Fiora toch wel aan enige gewetenswroeging ten prooi. Immers, als een ander meisje zich, dadelijk na de bekendmaking van haar verloving, aldus zou hebben ge dragen, zou zij, Fiora, dat waar schijnlijk hoogst onredelijk hebben gevonden. Daarom wist ze het zo te plooien, dat ze die avond laat nog met Ashley alleen was. Toen, in een opwelling van berouw en toegenegen heid, sloeg ze de armen om hem heen en smeekte: „Vergeef het me, en begrijp het, lieveling, alsjeblieft!" „Wét moet ik begrijpen, Fiora?" vroeg hij, enigszins onzeker. „O, alles, wat ik zelf eigenlijk niet kan, geloof ik", fluisterde ze, haar donkere hoofdje tegen zijn schouder drukkend. „Je moet me wel heel ge meen en onvriendelijk hebben gevon den, maar laat me deze keer mijn eigen weg gaan, dan zal ik voortaan proberen, redelijker te zijn". Nu lachte hij weer en zei, haar bovenop het hoofd kussend: „Blnf dan niet te lang weg, kindlief, dat is al wat ik verlang". „Wanneer vertrek je, Ashley?" vreg ze een beetje verstrooid. „Morgen". „Zo gauw?" „Hoe gauwer ik ga, des te gauwer zul jij terug komen", glimlachte hij. „Ja, dat denk ik ook. Blijf je nog tot na de begrafenis?" „Zou je dat graag willen?" Ze knikte, want, vreemd genoeg, 104. Jimmy's eerste zorg was nu de deur van Jackie's gevangenis open te krijgen. Het ding met zijn schou der forceren was onmogelijk. Daar was de deur veei te zwaar voor. „Vader!", hoorde hij Jackie roepen ..maak een beetje voort, want meneer Potlood hier is er niet al te best aan toe. Hij heeft een vreselijke pijn in zijn been." Jimmy riep terug, dat hij zijn best zou doen. „In elk geval heeft Piet die tuimeling dooj dat valluik overleefd", dacht hij tevreden. Jimmy draaide zich om en op hetzelfde ogenblik viel zijn oog op een voorwerp dat aan de muur hing, vlak naast de deurHet was een grote, roestige ijzeren sleutel. Hij rukte het ding van de wand. probeerde of het op het slot paste en geen tien seconden later, voelde hij dat de zware deur meegafAan de andere kant stond Jackie er aan mee te trekken. De jongen vloog zijn pleegvader in de armen. „Véééderl", riep hij, „wat heerlijk dat je er bent Meneer Potlood had de hoop al zo'n beetje opgegeven Die dacht dat u ook in handen van de bandieten was gevallen, maar ik heb vol ver trouwen op u gewacht, al duurde het deze keer wel vreselijk lang. Komt U gauw naar meneer Potlood kij ken. Hij heeft een verschrikkelijke pijn in zijn been. Ik ben bang dat 't gebroken is". Het volgende ogenblik boog Jimmy zich over zijn oude vriend de journalist heen. Hij zag een beetje pips. maar lachte toch. „Goeie ouwe Jim!", zei hjj met een zucht van verlichting. BELANGRIJKE DAG Vele gasten woonden plechtige uitreiking bij. In het bestaan van de nog jonge Rotary-club te Zierikzee was het Za terdag een bijzondere dag. Eindelijk waren de omstandigheden op het ei land zodanig geworden, dat het verantwoord leek de uitnodigingen tot het bywonen van de plechtige charter-uitreiking de Nederlandse Rotarywereld in te zenden. Van heinde en ver stroomden de gasten toe, Prompt kwart voor één verzamelden de Rotarians zich met hun dames en gasten, onder wie het college van B. en VV. van Zierikzee en de voorzit ter van de Round Table, de heer N. H. Lysen, met hun dames, zich in de feestelijk versierde Concertzaal. Na enkele zakelijke en noodzakelij ke mededelingen van de voorzitter, van de Charter-commissie, de heer W. Kwant, hield de voorzitter van de Zierikzeese club, de heer D. C. A. Lugt, de welkomstrede, waarin hij vele oud-gouverneurs welkom mocht heten. Hy wees er op, hoe de in ramp tijden geboren club Zierikzee van het begin af aan zich in de zeer bijzon dere belangstelling van de Rotary wereld heeft mogen verheugen. Toen fouverneur De Jong 17 Augustus '53 rj zijn bezoek aan Zierikzee het char ter reeds meebracht, zonder enig ce remonieel en zonder enige belangstel ling van buitenaf, is hem beloofd: „Nog in uw gouverneursjaar zal de officiële uitreiking plaats kunnen vinden". Het is voor Zierikzee een grote voldoening de toen gegeven be lofte nu te kunnen inlossen. Gouverneur A. J. de Jong legde de nadruk op het bijzondere van deze club door de tijd van haar ontstaan, Hij vergeleek de toestand van nu bij de installatie op 11 April 1953, van zyn gouverneursbezoek en nu. Met grote vreugde reikte hij het charter uit en hy wenste de Zierikzeese club een goed en lang Rotary-leven toe. Na een toespraak van de Special Representative jhr. mr. T. A. J. W. Schorer, die tevens sprak namens de Sponsor-club Middelburg en die na mens die club een Zeeuwse vlag aan bood, hernam voorzitter Lugt het woord om beide sprekers te danken. De belangstelling en de intense mede werking van jhr. Schorer in de moei lijke maanden van het begin 1953 vonden hierbij een extra vermelding. Na een korte onderbreking volgde een lunch in de Concertzaal, waarbij talrijke sprekers zich deden horen. Gouverneur de Jong deelde mede, dat de Zierikzeese club als teken van me deleven met de zwaargetroffen dor pen Nieuwerkerk en Ouwerkerk, die deze week de droeve plechtigheid van de herbegrafenis hadden meege maakt, voor de beplanting van de kerkhoven van deze dorpen tweemaal f 500.beschikbaar gesteld had. GESCHENKEN. Aan de Zierikzeese club werden voorts vele geschenken aangeboden. Hiervan dienen in het bijzonder te worden vermeld, 't spreekgestoelte en 't geborduurde tafelkleed, door de da mes van de clubleden geschonken. De Zierikzeese club bood zijn gasten een rondrit over het eiland aan. Na men werden daarbij levend voor hen van elders: Ouwerkerk, Nieuwerkerk Dreischor, door de corridor naar Brouwershaven, vervolgens de pol- op dit ogenblik voelde ze ernstig be hoefte aan Ashley's steun. „Dan blijf ik natuurlijk tot zo lang en neem de middagtrein". ,,'t Wordt een ellendige, akelige reis voor je, nietwaar?" vroeg ze, nog steeds door berouw geplaagd. „O, ik zal er wel doorheen komen", grinnikte hij. „Maar in ieder geval zal ik in Londen mijn reis onderbre ken en in Londen overnachten". „Ja, dat zou ik in jouw plaats ook doen. 't Is onnodig je te vermoeien met in één ruk naar Pakminster door te gaan". „Misschien blijf ik wel een tijdje in Londen", hernam hij op nogal on verschillige toon. „Dan kun je me daar oppikken als je naar huis gaat". „Maar", pleitte Fiora, „als er geen haast is by je terugkeer, kun je dan niet nog wat hier blijven?" „Neen", klonk het kortaf. „Waarom niet?" „In de eerste plaats omdat Car- dew me niet mag ljjden en ten twee de, omdat ik hem niet kan uitstaan. Ik heb geen zin voor onbepaalde ttfd zijn gast te blijven". Ongetwijfeld zou ze tegenwerpin gen hebben gemaakt, als hij dit des middags had gezegd, maar nu be paalde ze zich tot de verzuchting: „Ik wilde, dat jelui beter met elkaar opschoot'*, waarop Ashley goeds moeds verzekerde, dat wensen niet veel zou helpen. Ten slotte kuste hy haar goedennacht en ging weg. (Wordt vervolgd). der Schouwen in en om via Seroos- kerke de Westhoek te bereiken. Deze tocht door de „Steppen van Schou wen en Duiveland", met nog overal rujnes van huizen maakte diepe in druk op alle deelnemers. Na insche ping op de „Minister Lely" volgde 'n tocht op de Oosterschelde. Hierbij voer men het geduchte Schelphoekgat binnen. Ir. W. B. K. Henkes van de club Harderwijk, die als directeur van de M.U.Z. nauw bij de dichting van dit dijkgat betrokken was, ver telde hierover. Verder varend naar Zierikzee hoorde het gezelschap een uiteenzetting van ir. R. Verloren van Themaat uit Nijmegen over het Del ta-plan. Even voor zeven uur keerde men in Zierikzee terug. Hier wachtte een ontvangst ten stadhuize, waar het vol ledig college van B. en W. recipiëerde. Burgemeester jhr. mr. J. Schuurbe- que Boeije wenste de Zierikzeese club geluk met deze feestelijke dag. Gou verneur De Jong dankte het ge meentebestuur voor deze ontvangst. India hield Franse vliegtuiglading vast. Twee van de drie Franse vliegtui- Jen, die te Calcutta zijn aangenou- en om te worden doorzocht op mili taire goederen, zijn Zondag met 101 passagiers doorgevlogen naar Indo- China. Het derde zal vertrekken zo dra het is hersteld. De Indiase doua ne heeft 26 kisten materiaal in beslag genomen, waarvan er 20 niet op de ladinglijst stonden. Havenarbeider verdronken. De 46-jarige havenarbeider G. V. uit Rotterdam is in de Schiehaven verdronken. Terwijl hij bezig was een pak kurk aan boord van het lichterschip „Ni- dam" goed te leggen, schoot de kruk- haak los. V. sloeg achterover tussen de lichter en het m.s. „Walter", dat er naast lag. Pogingen van enige ha venarbeiders om hem te redden wa ren tevergeefs. Aanhangwagen van jeep omgeslagen: 6 kinderen gewond. Zondagmiddag is een aanhangwa gen van een militaire jeep van het vliegkamp Valkenburg (Z.H.) in de gemeente Valkenburg over de kop geslagen. In deze aanhangwagen be vonden zich elf kinderen uit Valken burg. Zes kinderen liepen min of meer ernstige verwondingen op. WATERPOLO De waterpolo-competitie. In de Zeeuwse waterpolo-competitie heeft Scheldestroom bij de heren de leiding genomen door een 3—0 over winning op Zeehond II en een 32 zege op SZV. Luctor I won met 04 van Bruinvis H, maar Luctor II deed het nog iets beter, want het bezorgde de Sassenaren een 0—6 nederlaag en kwa mdaardoor op de tweede plaats. Bij de dames nam Zeehond de lei ding door Luctor II met 14 te klop pen, terwijl S-Z.V. en Luctor I eer lijk deelden (11). In de landelijke competitie (3e klasse H) begonnen Zeehond en Bruin vis vrij goed. Beide zeventallen dwon gen Surea II uit Breda een gelijk spel af. Zeehond met 00 en Bruinvis met 2—2. T.Z.V. n uit Tilburg bezet mo menteel de eerste plaats door een 02 zege op Surea II. Het wordt gevolgd door Baronie, dat Bruinvis met een 32 nederlaag naar Sas van Gent te rug stuurde. Athletiekduels in Boekarest. Nederlandse dames wonnen, maar heren verloren. De Nederlandse athletiekploeg heeft de eerste dag van de dubbele Tanden- wedstrijd tegen Roemenië met winst en verlies afgesloten. De Nederlandse dames namen met 25 tegen 19 punten de leiding. Bij de heren waren het de Roemenen die zich van een voor sprong verzekerden: 65 om 55 pun ten. Van de vier dames-nummers, die voor de eerste dag op het program ma stonden, won Nederland er twee. De 100 meter leverde zelfs het grootst mogelijk aantal punten op, omdat na Puck van Duyne-Brouwer die in 12.5 sec. de sterkste bleek Dicky van Dijk op de tweede plaats beslag legde. Na een zeer spannend duel met I. Luta werd voor beiden de zelfde tijd 12.7 sec. geno teerd, doch de jury van aankomst klasseerde de Amsterdamse alg twee de. Puck van Duyne, Dicky van Dijk, Wil Lust en Hilde Veth lieten op de 4x100 meter estafette haar tegen standsters .meer dan een volle secon de achter zich. De Oranje-ploeg ze- fevierde in 48.4 sec.; waartegenover e Roemeensen 49.6 sec. stelden. Bij de heren namen onze landgeno ten 5 van de 11 nummers voor hun rekening. Saat won de 100 meter, De Kroon de 400 meter, Rem de 800 me ter, De Jong het hinkstapspringen, terwijl ook de 4x100 meter in een Nederlandse zege eindigde. Daverend waren de toejuichingen van de 15.000 toeschouwers, die het stadion van de republiek bevolkten, voor Harry de Kroon, die op de 400 meter zonder ernstige tegenstand tot een zeer fraaie 48.8 sec. kwam. Rem bleef niet bij hem achter want op de 800 meter eiste hy in 1 min. 54.9 sec. de eerste plaats voor zich op. Op de 4x100 meter liet het viertal Saat, Van Hardeveld, Rulandcr en Holst de horloges na 41.8 sec. stilstaan. Prestaties, die aan betekenis winnen wanneer men weet, dat dwars over de overigens uitstekende baan een harde wind stond. De 5000 meter kreeg voor Neder land een teleurstellend verloop. De opnieuw door een gevoelige Achilles pees gekwelde Wim Slijkhuis bleek tegen het tempo van de Roemeen Cnstea niet bestand en zodoende moest alles van Fekkes komen. Op de laatste 400 meter moest ook de DOS-man echter de 40-jarige Cristea laten gaan, die in 14 min. 55.8 sec. als eerste over de ging. HOOG EN LAAG WATER 22 Juni. U.-fN A.P. U .+N.A.P. U.- N.A.P. U.—N.A.P. Vlissingen 5.50 1.90 18.08 1.70 11.59 1.64 Terneuzen 6.16 2.09 18.39 1.91' 0.16 2.26 12.17 1.83 Hansweert 6.51 2.20 19.05 2.02 0.56 2.42 12.57 1.98 Zierikzee 7.10 1.54 19.26 1.30 0.24 1.76 12.45 1.34 Wemeldinge 7.25 1.76 19.49 1.51 0.50 2.00 13.01 1.54 PENSION GEVRAAGD van 9 tot 24 Juli v. 3 pers. voor dame en echtpaar (tentoonstelling). Stromend water gewenst. Brieven met prijsopgaaf Luyendijk, Hooftskade 3, Den Haag. Nog te huur 2 zomerhuisjes te Renesse voor de maand Juli en de laatste week van Augustus. Te bevragen: Boekh. W. DE VRIES Rz., Zierikzee. Terstond gevraagd een JONGEN. Leeftijd 16—18 jaar. Wed. STURM, bodedienst, Vrouwenpolder. Gevraagd voor bouw Land- bouwhuishoudschool te Kruiningen ervaren bouwkundig opzichter. Bouwtijd plm. 1 jaar, lan ger dienstverband niet uit gesloten. Sollicitaties met uitvoeri ge gegevens omtrent oplei ding en practijk gaarne z.s. m. aan Arch. bur. irs. ROTHUIZEN en 't HOOFT, Korte Burg 1, Middelburg. Gevraagd dagdienstbode, Zaterdagmiddag en Zondag vrij. Aanmelden tussen 5 en 7 uur, mevr. Boogaert, Langeviele 51, Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 6