Gevecht om Nederlandse titel gaat tussen Eindhoven en D.O.S. Alle favorieten in kwartfinales; Joego-Slavië bedwong Brazilië AGRESSIEF R.C.S. KLOPTE ALLIANCE MET 4-1 GEEN GROTE VERRASSINGEN IN DE KORFBALCOMPETITIE MAANDAG 21 JUNI 1954 PRO~\ INCIALE ZEEUWSE COURANT KAMPIOENS- EN PROMOTIECOMPETITIE. Middelburg II staat met één been in de reserve eerste klasse Het kleine, maar zeer belangrijke kampioens- en promotievoetbalpro- gramma heeft enige verrassingen opgeleverd. In de thuiswedstrijd tegen Eindhoven moest P.S.V. met niet minder dan 40 het onderspit delven, terwyl D.O.S. met 30 over D.W.S. zegevierde. De twee winnende ploegen hebben nu de leiding en de laatste wedstrijd tussen Eindhoven en D.O.S. zal de beslissing moeten brengen. Verheugend was de 32 overwinning, welke de reserves van Middelburg op Schyndel II behaalden, waardoor de hoofd stedelingen met één been in de reserve eerste klasse staan. In de wedstrijd PSVEindhoven was er slechts van matig voetbal sprake. Met name de Philipsmensen stelden teleur. Eindhoven begon over donderend en reeds na 6 minuten spelen gaf Van Melis zijn ploeg de leiding (01). Vier minuten later maakte dezelfde speler er 20 van. toen hij een pass van Schmidt benut te. Wel kwam PSV er daarna beter in, maar de Eindhoven-defensie bleef superieur over de PSV-aanval In de 30e minuut scoorde de rechtshalf der bezoekers het derde doelpunt en kort daarna maakte Louwers er 40 van. Na de hervatting kwamen beide doelen nog in gevaar, maar serieuze scoringskansen ontstonden er niet meer. Snel, levendig, sensationeel en een hoog tempo, dat waren de kenmer ken van de wedstrijd tussen DOS en DWS, welke door de thuisclub met 30 in haai- voordeel werd beslist. In de eerste helft hadden de gasten de beste kansen. Keer op keer stichtte de razendsnelle voorhoede van DOS verwarring in de DWS gelederen, maar doelpunten maken was er nog niet bij. Ook de Amsterdammers kwamen in deze periode meermalen gevaarlijk opzetten, maar de DOS- verdediging gaf geen krimp. Zo ge beurde het. dat de rust met dubbel blanke stand inging. Na de hervatting duurde het een half uur, voordat DOS de leiding kon nemen. Enige minuten later scoorde Lammers met een keihard schot het tweede doelpunt voor de Utrechtena ren en daarmede was DWS een ge slagen ploeg. In de slotphase bracht Van der Linde de stand op 30. De stand luidt: Eindhoven DOS PSV DWS 5 2 2 1 5 2 2 1 2 0 3 4 10—10 1 2 4 11—14 PROMOTIE 2e KLASSE. In groep B sloot de Baronie het seizoen af met een 10 nederlaag tegen DFC uit Doi-drecht. De laatste wedstrijd tussen Helmondia en DFC zal uitwijzen, welke van deze twee ploegen volgend seizoen in de eerste klasse uitkomt. De stand luidt: Helmondia 3 2 1 0 5 7—3 DFC 3 2 0 1 4 42 Baronie 4 0 13 1 28 Zwartemeer in groep C speelde het zowaar klaar Velocitas met een 20 nederlaag huiswaarts te sturen. Veendam was hier de lachende derde, want deze ploeg heeft thans aan 1 Eunt uit twee wedstrijden«genoeg om e promoveren. De stand is: Veendam 2 2 0 0 4 74 Velocitas 3 1 0 2 2 7—6 Zwartemeer 3 1 0 2 2 711 In groep D ging de promotiekans voor WVC uit Winterswijk verloren door de 13 nederlaag tegen Kerk- rade, dat de leiding van Kimbria over nam. De Kerkraders hebben 1 punt voorsprong op Kimbria. maar één wedstrijd meer gespeeld. De stand is: 2 0 14 8—: Kerkrade Kimbria 21103 03 WVC 3 0 12 1 4—11 PROMOTIE RES. 2e KLASSE. Zoals verwacht heeft Middelburg II de uitwedstrijd tegen Schijndel II gewonnen. De uitslag (32) laat SCHAKEN Donner staat tweede in zónetournooi. De resultaten van de partijen ge speeld in de 13e en 14e ronde van het Zöneschaaktournooi te München luid den voor wat de Nederlanders betreft: DonnerPirc JAVz, RabarKramer 10, FudererBouwmeester 10, UnzickerBouwmeester 10, Donner Rabar M;, FudererKramer V2—V2. De Duitser Unzicker bezet de eerste plaats met 12 punten. Donner is twee de met 11 punten. Kramer bezet de achtste plaats met 8 punten, terwijl Bouwmeester 13e staat in het alge meen klassement met 5 punten. vermoeden, dat de Middelburgers al les hebben moeten geven om de winst naar Zeeland mee te nemen, maar het is tenslotte toch gelukt. De hoofdstedelingen hebben nu 4 pun ten uit twee wedstrijden. In de beide laatste wedstrijden hebben de Mid delburgers aan 2 punten genoeg om volgend seizoen in de reserve eerste klasse uit te komen. De stand luidt: Middelburg II 2 2 0 0 4 7—4 Baronie II 10 10 1 11 Schijndel II 3 0 12 1 5—8 De uitslagen luidden: Om het kampioenschap van Neder land: PSVEindhoven 04: DOS DWS 3—0. Promotie 2e klasse: Groep B: DFC Baronie 10; C: ZwartemeerVe locitas 2—0; D: WVC—Kerkrade 1— 3. Promotie res. 2e klasse: Schijndel IIMiddelburg n 23. Res. 3e klasse: Zierikzee IIMOC '39 II afg. In de finale om de voetbalbeker van de Afdeling Zeeland werd de te Schoondijke vastgestelde wedstrijd tussen de finalisten Terneuzen III en Noormannen I uitgesteld. Seriewedstrijden „Axel": verliezers ronde Corn Boys I—Axel I 28; winnaarsronde Hulst ITerneuzen I 24. Terneuzen is thans definitief in het bezit gekomen van „Het zilveren Stadhuis". P.Z.E.M.-sportdag in Den Bosch. Zeeuws team niet succesvol. In het sportpark „De Vliert" te Den Bosch werd het jaarlijks tournooi van de P.Z.E-M. gehouden. Ongeveer 500 deelneemsters en deelnemers uit ge heel Nederland leverden een span nende en faire strijd in de verschil lende wedstrijden. Het Zeeuwse P.Z. E.M team verloor de eerste twee voetbalwedstrijden tegen Overijssel en Friesland resp. met 10 en 20. De twee overige wedstrijden tegen Groningen en Utrecht leverden een 31 zege op- In het algemeen klasse ment bezette Limburg de eerste plaats. Zeeland eindigde als zevende. Bij lawntennis drong mej. Huser door in de kwartfinale, maar verder kon zij het niet brengen. Bij de tafelten niswedstrijden werd Zeeland jn de eerste ronden reeds uitgeschakeld. De resultaten bij de athletiekwedstrijden waren voor Zeeland mede door de geringe deelname pover. Mej. Van Loo veroverde de derde plaats op het nummer hardlopen. Mej. Sorel werd tweede bij het kogelstoten en 3e op het nummer vèrspringen. In het totaal klassement bezette Nederland de ne gende en laatste plaats met 9 punten. Des avonds was er een diner in de Grote Veemarkthal, waarna in het pa viljoen van dit gebouw de prijsuitrei king volgde. De vicevoorzitter van de Zeeuwse P.Z.E.M., de heer J. Huser. dankte voor de ontvangst en bood een souvenir aan. 0 De Engelse lange afstandloper Gordon Pirle heeft te Beckenham op een gras- baan de mijl in 4 min. 5.2 sec. gelopen, de snelste tijd ooit in dit nummer op een grasbaan in Engeland gemaakt. DE SPORTWEEK SOUBURG. Burgemeester Stemerding sprak slotwoord. Het hoogtepunt van de Sportweek Souburg was ongetwijfeld de voet balwedstrijd tussen R C-S. en Alliance, welke ontmoeting Zaterdag werd ge speeld en een 41 overwinning voor de Souburgers opleverde Na het eerste fluitsignaal van de arbiter ontwikkelde zich een span nende strijd met snelle aanvallen over en weer. In die periode konden de toeschouwers van goed voetbal genie ten. Na vijf minuten spelen drong Van de Dries door de Alliance defensie, maar de paal keerde zijn schot. Enkele agenblikken daarna hadden de be zoekers succes. Een snelle en goed opgezette aanval leverde een schot op, dat door keeper Beun in het veld werd gestompt, maar de rechtsbinnen ving de bal op en knalde hem in de touwen (01). Nadat een kopbal van De Kraker naast het doel was gegaan, bracht v. d. Dries met een laag en hard schot de partijen op gelijke voet. Vijf minuten voor rust maakte dezelfde speler er 21 van. Na de hervatting namen de Roo sendalers aanvankelijk het initiatief, maar de R.C.S.-defensie hield stand. Langzamerhand wisten de gasten het spel te verplaatsen en kreeg de Roo- sendaalse verdediging handenvol werk. In deze periode kon v. d- Dries de voorsprong van R.C.S. vergroten (31). Keulemans bracht kort daarna de stand met een hard schot op 41. Kort voor het einde loste de Alliance linksbuiten Sep nog een hard schot op het doel van Beun, maar de R-C.S.- keeper was paraat. Vermelden wij ten slotte nog, dat Alliance met twee en R.C.S. met één invaller speelde. Burgemeester A. H. S. Stemerding sprak Zaterdagavond een slotwoord. Een deelneemster aan de demonstra ties paardrijden, Zaterdag te Goes op het terrein van de Z.L.M. tentoon stelling gehouden, werd aan Vrouwe Jacoba van Beieren voorgesteld. (Foto P.Z.C.) waarin hij de sportcommissie dank bracht voor het vele voorbereidende werk- Ook de verenigingen hebben er het hunne toe bijgedragen om deze sportweek te doen slagen, aldus bur gemeester Stemerd'ing. Een bijzonder woord van dank had hij voor de mu ziekvereniging „Vlüt en Volharding", welke vereniging tot besluit van de sportweek nog een rondgang door de gemeente maakte Alle deelnemende verenigingen ontvingen een herinne ringsbordje met het opschrift „Her innering Sportweek 1954". De voorlaatste dag van de sport week gaf de sportschool Felix Jans sen" uit Bergen op Zoom een demon stratie in judo. Voorts werden er hand balwedstrijden gespeeld tussen de eer ste klasser „Marathon" uit Vlissingen (dames en heren) en de „Rest van Walcheren". In beide wedstrijden ze gevierde Marathon. De dames wonnen met 4—3 en de heren boekten een 94 overwinning. De turndemonstraties door „Astrow" en „Zuidwesters" werde nin verband met de vele regens afgelast. Zij zullen Woensdagavond om 7 uur doorgang vinden. Grote Prijs van België voor Argentijn Fangio. Voor de Grote Prijs van België op het circuit van Spa—Francorchamps, meetellend voor het wereldkam pioenschap renwagens. zijn 15 deelne mers gestart. Nog geen kilometer van de startlijn vloog de Maserati van Roberto Mieres in brand. De Argen tijnse coureur, die zijn kalmte behield, sprong door de vlammen op de baan en bleef geheel ongedeerd. Maar hoe wel het vuur spoedig geblust was moest Mieres de strijd staken- De uitslag luidde: 1. Fangio (Argentinië) met Mase- rati. 509 km in 2 uur 44 min. 42.4 sec. gem- snelheid 185.172 km/i*. nieuw wedstrijdrecord. 2. Trintignant (Fr.), met Ferrari. 2 uur 45 min. 66 sec., gem snelheid 184,720 km/u. 3. Stir ling Moss <G.B.) met Maserati, op 1 ronde. 4. Gonzales (Argentinië) met Ferrari, op 1 ronde. 5. Pilette (Bel gië) met Gordini. op 1 ronde. 6. Prins Bira (Siam) met Maserati, op 1 ronde. Het voetbalelftal van R.C.S. uit Sou burg, dat Zaterdag een vriendschap pelijke taedstrijd speelde tegen Al liance uit Roosendaal. De Souburgers wonnen met lf1. (Foto P.Z.C.) Italiaanse en Zwitserse renners voor de „Tour" De Italiaanse Wielerbond heeft een eerste lijst van renners samengesteld, die in aanmerking komen voor een Italiaanse ploeg in de Tour de France. Deze lijst bevat de namen van Albani, Benedetti, Nencini, Coletto, Conterno. Ciolli, Astrua. Barozzi. Grosso. Monti, Volpi, Fornara. De Santi. Serena. Franchi, Crippa, Carrara, Gismondi en Zampini. In tegenstelling tot een verklaring van de organistatoren van de Tour de France inhoudende dat zij Coppi niet geïnviteerd hebben verklaarde Coppi, dat de zaak zo staat, dat hij geweigerd heeft aan de Tour deel te nemen. Tenslotte werd te Milaan vernomen, dat Koblet en Clerici aan vrienden te kennen zouden hebben gegeven.dat zij dit jaar niet aan de Tour willen deelnemen. Zij zouden zich willen toe leggen op baan wedstrijden. Voor de Zwitserse Tour-ploeg zijn reeds Koblet. Clerici. Schaer, Marcel Huber, Metzger, Croci-Torti en Pia- nezzi geselectionneerd. Bij de andere renners, die in aanmerking komen, zijn Kamber. La Franchi, Rittener, Cönstein en Winterberg. ATHLETIEK Woensdagavondwedstrijden E.M.M. Woensdagavond houdt de Middel burgse athletiekvereniging E M.M. op de gemeentelijke sportterreinen aan de Nadorst regionale avond-athletiek- wedstrijden. Nieuwe veren voor de kraaien De Haagse voetbalvereni ging H.B.S. heeft Zaterdag avond tijdens haar jaarverga dering met 57 tegen 52 stem men en drie blanco besloten het zwarte club-costuum te wijzigen. De aandrang daar voor ging voor een belangrijk deel uit van de actieve spelers, die van mening waren, dat het tot dusver geheel zwarte cos- tuum niet voldoende afstak te gen de achtergrond van het pu bliek en daardoor niet voldoen de opviel. Hoe het nieuwe te nue zal worden is nog niet be kend. Voorts werd besloten de „Gouden Gordel", die het be stuur aan het eerste elftal toe gewezen had bij het 50-jarig onafgebroken eerste klasser- schap, in de tweede klasse niet meer te dragen. vvwww*vw^*\*w*\*w REGEN WAS SPELBREKER. Volharding klopte Tjoba II; nog geen winst voor Eendracht. Grote verrassingen vielen bij de korfbaluitslagen van de afgelopen week niet te noteren. Een aantal wedstrijden moest Zaterdag afgelast worden tengevolge van de regenval; enkele ontmoetingen werden gestaakt ook dat was aan Pluvius te danken. Het is het dappere A.K.C. in 3 A inderdaad niet gelukt tegen Swift UI de verrichting van de vorige week te herhalen. De geel-rode Aardenburgers moesten, na aardig partij te hebben gegeven, met een 63 nederlaag naar huis terugkeren. In de eerste klasse beleefde Zeelandia weinig plezier aan het reisje naar Zaamslag, want de thuisclub won met 93. Scampolo kwam daardoor op de tweede plaats vóór Swift, met eenzelfde puntenaantal als Togo, maar met één wedstrijd minder ge speeld. Tweede klasse: alleen de ontmoe ting tussen eerste en laatste Elto- Eendracht ging door. De thuisclub liet zich niet van ae wijs brengen en ver sloeg de hekkesluiters, die nog steeds geen enkel puntje bezitten, met 95. Wat in de derde klasse A gebeurde de rest ging niet door vertelden wij reeds. Derde klasse B: Swift V bleef ook in de strijd tegen het zesde op Don derdag ongeslagen en won met 106. Zaterdag moesten de koplopers uit Middelburg ervaren, dat net veld van Madjoe in een modderpoel was veran derd. Derde klasse C: Dios stuurde O- lympiae II met een 14 nederlaag naar huis. Tjoba II stelde teleur door in Yerseke met 25 van Volharding te verliezen. Scampolo IH zond hek- kesluiter Zeelandia II met een 102 nederlaag naar Hansweert teruj Luctor leverde evenmin half werl De Terneuzenaren sloegen namelijk Kats, dat in de laatste weken afge zakt is, met niet minder dan 120. Derde klasse D: Elto II gaat voort op het pad der overwinning. Dinsdag j.l. moest W.K.V. met 5—1 er aan ge loven en Zaterdag kreeg Luctor II met 31 klop. De mensen uit Ka- pelle staan daardoor nog steeds aan de kop. Vios H bleef echter volgen; het sloeg Vopo n thuis met 74. Adspirantcnin A werd de ontmoe- HANDBAL Zevenhandbal. Zaterdagavond speelden de dames van Olympus een zevenhanabalwed- strijd tegen Walcheren. Olympus won met 41. De heren bonden de strijd aan met een combinatie van de H.B.S. en de M.T.S. Het werd een aantrek kelijke partij, waarvoor veel belang stelling bestond. Olympus won ten slotte met 108. Een aardig idee was het versprei den onder de toeschouwers van een aantal vlugschriftjes met de spelre gels. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP VOETBAL Voorhoeden van Hongarije en Uruguay waren uiterst productief In het tournooi om het wereldkampioenschap voetbal hebben de deelne mende ploegen de achtste finales achter zich. Van de 16 landenploegen heb ben er zich zeven voor de kwartfinales geplaatst. Van groep 1 zijn het Bra zilië en Joego-Slavië, die ook verder aan het tournooi mogen deelnemen. Uruguay en Oostenrijk kwamen uit groep 3 naar voren, terwijl tot dusver uit 3 alleen Hongarije geplaatst kon worden. Hier moet namelijk een be slissingswedstrijd gespeeld worden tussen Turkije en Duitsland, die beiden thans 2 punten hebben, om de bezetting van de tweede plaats. In de vierde groep gaat Engeland over; Italië en Zwitserland eindigden gelijk en zullen dus nog moeten kampen. De zwakste ploegen zijn dus nu afgevallen. Ook onze dappere Zuiderburen hebben het niet kunnen bolwerken. Nadat En geland Donderdag op het laatste nippertje tot stand was gebracht (44), verloren de Belgen gisteren met 41 van Italië. In groep 1 heeft Joego-Slavië, dat niet geplaatst was, het klaargespeeld de geduchte Brazilianen een gelijk spel af te dwingen. Daardoor gaat het met Brazilië naar de kwartfinales. Nadat de reglementaire speeltijd verstreken was, luidde de stand 1-1 de rust was met blanke stand inge gaan en moest dus met twee maal een kwartier verlenging gespeeld worden. Dit werd een zware kracht proef. Af en toe zag men spelers met hevige krampen op de grond liggen; ook de scheidsrechter kon het even niet meer volhouden. Hij moest zich tengevolge van oververmoeidheid la ten masseren Doelpunten vielen echter niet meer. Dat Frankrijk met 3-2 ruststand 1-0 van Mexico won. was hierbij niet belangrijk meer. omdat de Fran sen reeds eerder met 0-1 in Oostenrgk hun meerdere hadden moeten erken nen. De eindstand in deze groep luid de: Brazilië 2 1 1 0 3 6-1 Zuid Slavië 2 1 1 0 3 2-1 Frankrjjk 2 10 12 3-3 Mexico 2 0 0 2 0 2-8 Hongarije bleef in groep 2 ongesla gen. De Magyaren lieten Duitsland met 8-3 zien wat voetballen eigenlijk is. Dit viel hun des te gemakkelijker, omdat de Duitsers liefst met 7 inval lers waren verschenen. Zy moeten na melijk nog tegen Turkije uitkomen in de beslissing om de tweede plaats, zodat een en ander gemakkelijk te verklaren is. De wedstrijd werd dus voor Puskas en de zijnen de zoveelste oefenpartij. De snelle Hongaren wa ren in alle duels de meerdere. Met rust was het al 3-1 en liet Hongarije duidelijk merken, dat het zich niet al te zeer meer zou inspannen, omdat er nog meer zware wedstrijden ge speeld moeten worden Na de hervat ting spande men zich ook niet onno dig in. Toen was het spoedig 6-1; de Duitsers wisten, dankzij de noncha lance van hun tegenstanders nog 2 maal het vijandelijke net te vinden en de Hongaren eveneens. Turkije ver morzelde Zuid-Korea in een matige wedstrijd met 7-0. Hier luidde de eind stand: Hongarije Turkije Duitsland Zuid Korea 2 2 2 1 0 4 1 2 2 10 12 2 0 0 2 0 17- 3 8- 4 7- 9 0-16 Show van Oostenrijk. Urugay en Oostenrijk bleven in groep 3 ongeslagen. De keepers van deze teams behoefden zelfs geen en- kelq maal te zwichten. Oostenrijk klopte Tsiecho-Slowakije met 5-0. De Tsjechen hebben dapper tegenstand feboden, maar konden tegen Ocwirk, tojaspjal e.d. niet op. Bij de rust was het reeds 4-0 en kort na de her vatting kwam het vyfde Oostenrijkse doelpunt. Daarna vertoonde de win nende ploeg nog wat show en men spaarde zich overigens zo mogelijk voor de dingen die nog moeten ko men. Uruguay toonde zijn macht te gen Schotland, dat met 7-0 het veld verliet. In de eerste helft hield de Schotse verdediging aanvankelijk stand, maar daarna bouwde Uruguay steeds meer aanvallen op en kwamen twee doelpunten voor de Zuid-Ameri kanen tot stand. Na de hervatting liet Uruguay spel van wereldklasse zien. De Schotten ting Tjoba-Scampolo 8 minuten na de rust tengevolge van de regen ge staakt. De stand was toen 21 voor Tjoba. Bg De PoelVios was het het zelfde liedje: na de rust kon niet meer worden gespeeld, De Poel had een 4 0 voorsprong. Swift A was bijna klaar met Borssele stand 70 toen met nog enkele minuten te spe len de regen als spelbreker optrad. In B gaven Zuidwesters en Ammo A elkaar niets toe (1—1). In C trokken de Zuidwesters B adspiranten danig van leer, eveneens op Dinsdag j.l. Zri gaven hun plaatsgenoten Animo B een 130 nederlaag te slikken. In de ontmoeting Swift RapK.V.L. was de stand met rust nog blank. Men speelde echter, wegens de regen, niet meer verder. UITSLAGEN. De uitslagen van de in de afgelopen week gespeelde wedstrijden luidden: Dinsdag 15 Juni: m D: Elto II W.K.V. 51. Adsp.: Zuidwesters A— Animo A 11; Zuidwesters B—Ani mo B 130. Donderdag 17 Juni: IIIB: Swlft 6— Swift V 610. Zaterdag 19 Juni: I: Scampolo— Zeelandia 9—3. II: Vopo—Swift n afgel.; Elto I—Eendracht 9—5; Hl A: Swift IIIA.K.C. 63; T.O P. B.K.C. afgel.; Ill B: Madjoe II— Swift VI afgelast; in C: Dios Olympia II 4—1; Scampolo Hl—Zee landia II 102; Volharding HTjo ba II 5—2; Luctor I—Kats 12—0: Elto IILuctor II 31W K V Blauw Wit I gest.; Vios II—Vopo'II 74. Adsp.: TjobaScampolo 21 gest.; Vopo—Swift A 0—7; De Poel— Vios 4—0 gest.; Swift Rap—K.V.L. 00 gest. werden volkomen overspeeld. In 12 minuten vielen 3 doelpunten (5-0). Kort voor het einde, nadat de houders yan de vorige wereldtitel even hadden uitgeblazen, vonden zij nog tweemaal het net, zodat met 7-0 het einde va de Schotse debacle kwam. stand: Uruguay Oostenrijk Tsj.-Slowakije Schotland De eind- 9-0 6-0 0 0-7 0 0-8 Engeland boekte een 2-0 overwinning op Zwitserland en België hield geen stand tegen Italië in groep 4 In de laatste ontmoeting had de Eelgische verdediging het aanvankelijk rustig, want het bleek nodig, dat de Italia nen zich eerst inspeelden. Maar daar na kwam Italië sterk in de meerder heid en kregen de Rode Duivels het zeer moeilgk. Voor de rust viel echter slechts één doelpunt te noteren. Na de hervatting drukten de Italianen hun meerderheid nog duidelijker uit. Het werd spoedig 4-0. Met nog 9 mi nuten spelen, maakte Anoul een te- fenpunt. Het einde kwam met 4-1 en elgië was uitgeschakeld. Het Engelse elftal was sterk ge handicapt, door het ontbreken van Matthews en Lofthouse, die met bles sures te kampen hadden. Geen van beide ploegen was aanvankelgk in de meerderheid. De Zwitsers vonden het eerst de juiste toon en maakten 't de Engelse doelman enige malen zeer lastig. Langzaam maar zeker dron gen de Engelsen echter op naar het Zwitserse doel en 2 minuten voor rust ontstond het eerste doelpunt voor Al bion. In de tweede helft bleek Enge land zeker van zijn zaak, terwijl de Helveten geen kans zagen de vijan delijke verdediging te doorbreken. In de 24e minuut werd de Zwitserse doelman voor de tweede maal gepas seerd. Daarmee was het pleit be slecht. Hier was de eindstand: Engeland 2 11 Italië 2 10 Zwitserland 2 10 België 2 0 1 Uitslagen. De uitslagen luidden: Groep 1. GenèveMexico-Frankrijk 2-3 (0-1) Lausanne: Brazilië-Zuidslavië 1-1 ^0-0). Na verlenging bleef de Btand 6-4 5-3 2-3 5-8 Uruguay-Schotland Groep 3: Bazel: 7-0 (2-0). ZürichOostenryk-Tsjecho-Slowakijc 5-0 (4-0. Groep 2: Genève: Turkije-Zuid Ko rf3^ 7 (4-0); Bazel: Hongarije- Duitsland 8-3 (3-1). Groep 4: Lugano: België-Italie 1-4: 2 o (i ofera: En2eIand"Zu'tserIand

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 5