kappie m Noodweer in Zeeland veroorzaakte overstromingen mm NIEUWS UIT DE KERKEN mm i\(ITER0P EN DE DRIJVENDE SCHOTEL BieAHPANfÉYl WALCHEREN OFFICIËLE PUBLICATIES uit nu 4RTÏÏER MAANDAG 21 JUNI 1Ü54 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Weinig schade aan Miniatuur - Walcheren (Slot van pag. 1) een gedeelte van Kapelle en over Wemeldinge. Ook trok er nog eert uitloper over Nisse. De gevolgen wa ren op vele plaatsen ruïneus. Zo spraken wij bijvoorbeeld de heei' L. v. a. Linde, bedrijfsleider van de Albertinehoeve aan de 's Gravenpol- derse straatweg. Op dit bedrijf is het fruit voor 100 verhageld. Vele vruchten en zelfs takken werden af- ferukt, terwijl een paar uur na de ui, de hagelstenen nog in grotê ho pen langs de slootkanten lagen. Zwaar is ook de schade in de om geving van Wemeldinge, waar het fruit evenals op nog vele andere plaatsen, totaal is vernietigd. Op het bedrijf van de heer P. J. J. Dekker werden sommige bomen voor twee derde van him bladeren beroofd. Van het fruit blijft dan ook niet veel meer dan kroet over. Enkele uren later lag in Wemeldinge de hagel met brokken van soms 5 a6 eni nog twee en drie centimeters hoog tegen de huizen. De aardbeien en de kersen kunnen in do zwaarst getroffen gebieden ook als verloren worden beschouwd. De voorzitter van dê Onderlinge Hagel Verzekering, de heer C. San- derse uit Lewedorp, die een voorlopi- fe inspectie door het getroffen ge- ied maakte, vertelde nog, dat ook in Nisse zware schade werd aangericht. In 's Heer Abtskerke waren zelfs ve le dakramen en eenruiters gesneu veld, terwijl in 's Heerenhoek, waar de bui gepaard ging met een Wind hoos, de landbouwgewassen dermate werden geteisterd, dat zij soms van korte afstand nauwelijks meer her kenbaar waren. Hooiruiters werden her en der over het land geslingerd. Dezelfde berichten kwamen uit de omgeving van de Poel, waar de ha- §el vreselijk heeft huisgehouden. Een lok erwten werd bijvoorbeeld zoda nig toegetakeld, dat er niet veel an- ders zal overblijven dan de ploeg er in tê zetten. Er waren percelen aard beien, waar geen blaadje meer aan zat. Ook hier werden verschillende ruiten van woningen vernield. Van de landbouwgewassen hebben verder de uien, bonen, aardappelen en bieten op verschillende plaatsen ern stig geleden. Voor het vlas en de gra nen was het nog een gelukkige om standigheid, dat de hagelbui vooraf gegaan werd door zware slagregens, waardoor deze gewassen reeds waren gelegerd. De gevolgen zouden anders ongetwijfeld nog ernstiger zijn ge weest. In Borsnele bezweek op het Dorps plein by de vijver een zware treur wilg onder de druk van de wind. Er waren niet minder dan drie tracto ren nodig om de boom overeind te krijgen. Hoewel de omvang van de schade zich eerst in de komende dagen ten volle zal aftekenen, staat helaas wel vast, dat aan vele boeren, met name fruitkwekers, die zo betrekkelijk dicht voor de oogst, reeds aanzienlij ke kapitalen aan kunstmest, bestrij dingsmiddelen en arbeidsloon in hun bedrijven hadden geïnvesteerd, grote financiële schade werd toegebracht. Schade welke in de honderdduizenden moet lopen. In West Zeeuwsch Vlaanderen werd schade toegebracht aan de gewassen op de lijn SluisRetranchement Zuidzande—SchoondijkeBreskens. In Breskens stond de kade blank. OVERSTROMINGEN. Ook in Goes had de bui minder pret tige gevolgen. De riolen konden op verschillende plaatsen onmogelijk di rect de enorme watermassa's verwer ken, zodat o.a. in Bouwplan Oost en in de binnenstad diverse straten blank kwamen te staan. Op de Krêukel- markt en op de Oude Vismarkt gin- fen de auto s tot een paar decimeter oor het water. De kleder van het Gasthuis liep hierbij ook onder water en moest door de brandweer worden leeggepompt. In de binnenstad spoel den soms ae ratten de riolen uit, ter wijl nabjj de rioolwaterzuiveringsin stallatie aan het eind van de Zuid- vlietstraat, de toevoer door de hoofd leidingen zo krachtig was, dat de modder ongeveer anderhalve meter omhoog spoot. In een minimum van tijd steeg daar het water in de leiding van de Breede Watering met enkele decimeters tot aan de weg. Intussen is het voor Goes een ge luk geweest, dat de aanleg van de nieuwe riolering in de binnenstad reeds een eind gevorderd is, daar an ders de gevolgen nog ernstiger zou den zijn geweest. Niettemin stroomde het water toch nog enkele panden binnen, terwijl o.a. ook enkele zaken Ernstige gasvergiftiging te Souburg. Zaterdagmorgen werd cr omstreeks half zeven in de woning van de heer H. aan het Oranjeplein te Oost- en West-Souburg een ernstig geval van gasvergiftiging geconstateerd. De schoonvader van de heer H., die beneden sliep, werd wakker door ru moer en toen hij een onderzoek in stelde, vond hij zijn schoonzoon be wusteloos onder aan de trap liggen. Tevens nam hij een stevige gaslucht waar. In bed trof hij mevrouw H- eveneens bewusteloos aan. Onmiddellijk werd dokter Bloos ge waarschuwd, die geassisteerd door twee leden van de Rode Kruiscoïonne met behulp van een zuurstoffles, trachtte mevrouw H., die er zeer ern stig aan toe was. weer bij te brengen. Na enige tijd slaagde men er in de levensgeesten weer op te wekken. Ook de heer H. kwam weer bij kennis. Het bleek, dat een gasslang van de kraan was geraakt, vermoedelijk doordat de kat er op was gesprongen. Het kraan tje bij de buis was niet gesloten. in de Lange Vorstatraat, waar men filatte, glazen dakén> heeft, aanzïen- ijbe waterschade opliepen. Bij de fa. den Hertog in de Lange Vorststraat sloeg de bliksem aan de achterzijde van de woning in. Enkele ruiten werden vernield en het hout werk werd verschroeid. Op de A. J. Kade werd een gröte aanhangwagen met het wegstromende water in de haven gespoeld. Voorts werden hier en daar enige bomen ontworteld. Per soonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan, doch wel zijn velen, die ter gelegenheid van de Z.L.M.-tentoon stelling een bezoek aan Goes brach ten, met een nat pak huiswaarts moe ten keren. VLISSINGEN. Ook in de laaggelegen gedeelten van Vlissingen konden de riolen de grote hoeveelheden regenwater niet venverken. In de Onderstraat bijvoor beeld moest de gemeentereiniging met kolkzuigers assisteren, terwijl ook verscheidene andere straten blank stonden, o.a. de Irislaan, de Singel en de Van Dishoeckstraat. De bliksem sloeg in de vlaggemast van de droogtoren bij de nieuwe brand weerkazerne, alsmede in de Jacobs- toren, waai" de motor van de speel- trommel werd beschadigd. In het voormalige tranmstation te Westkapelle, sloeg de bliksem in de schoorsteen, die van het gebouw werd afgerukt. Een deel van het pla fond kwam naar beneden. De schade te Middelburg aan „Mi- niatuur-Walcheren" bleek mee te val len. De beplanting had niet erg ge leden, hoewel op sommige plaatsen veel zand was weggespoeld. De heer A. G. Wagensveld, die coördinator van „Miniatuur-Walcheren" verze kerde ons, dat de schade aan de ge bouwen enz. vóór de grote openings dag hersteld zou zijn. Hoezeer overigens dit eiland in mi niatuur zich reeds in een grote be langstelling mag verheugen, bleek uit de vele telefoontjes, die het bestuur van Nieuw Walcheren ontving om te informeren, hoe de situatie na het noodweer was. Middelburg Presentiegeld voor leden van raadscommissies. B. en W. van Middelburg schrijven de raad. dat tot dusver aan de raads leden, die vergaderingen van door de raad benoemde commissies bijwoon den, daarvoor geen vergoeding werd toegekend. De gemeenteraad is echter krachtens de gemeentewet bij machte om hiertoe te besluiten; GS. stellen het bedrag vast. Naar de mening van het college eisen de toeneming van de werkzaamheden der gemeente en de ingewikkeldheid van de ter behande ling voorgelegde zaken van de raads leden veel meer tijd, studie en moeite dan vroeger het geval was. Dit geldt in nog grotere mate, aldus B. en W.. voor ae leden van de raads commissies, die nauwer bij de materie 2ljn betrokken- Voor de behandeling van vele zaken worden vergaderingen belegd, die vrijwel steeds 's avonds worden gehouden. Om deze redenen verzoekt het college de raad dit be sluit te nemen en G.S. voor te stellen best bedrag van dè vergoeding te be palen op de helft van net presentie geld, dat de raadsleden voor elke raadsvergadering genieten te weten 3.75. Aanstelling leerkrachten. Aan het Stedelijk Gymnasium te Middelburg zgn als tgdelgke leer krachten werkzaam mej. A. L. Hij mans en ir. P- LieZenga. Hun aanstel ling loopt tot het einde van de aan de gang zijnde cursus. Op voordracht van het College van Curatoren stel len B. en W. de raad thans voor de tijdelijke aanstellihg van beide do centen met een jaar te verlengen. Het vorig jaar besloot de raad tot aanstelling van de heer F. J. E. Ti chelman tot tijdelijk leraar aan het Gymnasium voor de cursus 1953 1954. B. en W. stellen thans voor de heer Tichelman met ingang van 1 September in vaste dienst aan te stellen, zulks op voordracht van het College van Curatoren. Óp 4 Augustus 1953 benoemde de raad de heer A. Steketee tot tijdelijk onderwijzer aan de o.l. school op 't Zand voor de duur van de cursus 1953—1954, daar de minister slechts voor dit tijdvak rijksvergoeding van de jaarwedde toezegde. Thans is ech ter medegedeeld, dat ook voor het resterende deel van dit jaar riiksver- goeding voor een zesde leerkracht aan deze school zal worden verleend, mits het aantal leerlingen tenminste 211 bedraagt. Het leerlingencijfer is thans 221, terwijl het bij de aanvang van de nieuwe cursus op 230 zal ko men, zodat per 1 Januari 1955 een vaste leerkracht kan worden aange steld. Inmiddels stellen B. en W. de raad voor de tijdelijke aanstelling van de heer Steketee tot en met 31 December te verlengen. „Middelburgse zweminrichting. Het raadsbesluit tot oprichting van de stichting „De Middelburgse Zweminrichting", die het nieuwe zwembad zal beheren, werd door. G. S. goedgekeurd Het bestuur zal uit 7 leden bestaan, waarvan 2 leden door B. en W. en 2 door de raad wor den aangewezen. Uit het college zul len de voorzitter ên wethouder L. J. van 't Westende in het bestuur ver tegenwoordigd znn. B. en W. stellen dè raad voor tot benoeming van 2 le den uit zijn midden over te gaan. Crediet voor Ulo-school. De wijziging van de openbare Meis- je8-ulo te Middelburg in een gemeng de ulo-school "bracht de noodzaak tot het invoeren van nieuwe leermetho den. Stelselmatig worden de klassen om die reden van nieuwe leermidde len voorzien. Dit jaar is de derde klasse aan de beurt. Deze klasse zal 45 leerlingen bevatten, terwijl de kosten van de aan te schaffen leer middelen worden geraamd op 50,10 per leerling. B. en W. stellen de raad dientengevolge voor een extra-crediet te verlenen van 2245,50. Opbrengst fancy-fair. De Donderdag j.l. op de Middel burgse Vismarkt door de Oecumeni sche Jeugdraad georganiseerde open lucht fancy-fair heeft Inderdaad een flink geldsbedrag opgeleverd. Het to taal bedrag beloopt namelijk ongeveer 4800, 100 meer dan vorig jaar. Deze opbrengst is bestemd, zoals men weet. om a.s. zomer het verblyf van een aantal Westduitse vluchte lingenkinderen mogelijk te maken. Vlissingen Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Vlissingen zgn inlichtingen te verkrijgen over onderstaande gevonden voorwerpen: heren- en damesrijwielen, polshor loge, 1 p. sandalen, een bal, speeltuin penning, witte dameshandschoen, gr\jze vulpen, rood etui mei zakkam en spiegeltje, meisjesmuts, imitatie parelhalssnoer, nummerbord auto, schakelarmbandje, enkele autopeds, Rozenkrans, boodschappentas, lips- sleutel, kindermutsje, een sigaretten aansteker. portemonnaie, groene sjaal, hondennem, kinderambandjes, strandschopje, zonnebril, een paar rubberlaarzen, blauwe gehaakte da meshandschoen. nikkelen doos, broek riem, gouden trouwring, mes in sche de, sleutelring waaraan 3 sleutels en plaatje, kinderportemonnaie met Ro zenkrans, klein bruin hondje, reu met krullend haai-. Lezing voor K.A.B.-vrouwen. Onder voorzitterschap van mevr. KintPicavet kwam ae K.A.V. te Vlissingen in vergadering bijeen. Mej-Stringa, diocesaan bestuurster, hield een inleiding over het onder werp „Het mandement van het epis- coDaat". Op duidelijke wijze zette spr. de bedoelingen van het mande ment uiteen. Het mandement, aldus spr., wordt voor het komende winter seizoen het onderwerp van het ge sprek. Vervolgens sprak zij over de opvoeding van de moderne jeugd en de moeilijkheden daaraan verbonden. Met grote aandacht werd deze ver helderende causerie gevolgd. Pastoor C. Ouwendyk ging dieper in op het onderwerp „Het mandement van het episcopaat". Deze spr. zeide, dat het mandement van de bisschoppen van grote betekenis was voor deze tijd. Tenslotte was er nog een verloting. Zoutelande Gymnastiekvereniging opgericht. Tijdens een door de voetbalvereni ging te Zoutelande belegde vergade ring is Donderdagavond een gym nastiekvereniging opgericht, waartoe aanvankelijk 35 leden toetraden. Als trainer zal optreden de bser Florusse uit Vlissingen. Tot voorzitster werd gekozen mevr. A. de PreeRiekwel en tot bestuursle den de dames C. Leijnse. Gath. Janse en de heren J. pominicus en W. de Kam Jr. Eindexamens Chr. Lyceum voor Zeeland. Aan het in 1954 gehouden eindexa men der afdeling HB.S.-B van het Chr. Lyceum voor Zeeland te Goes hebben 19 leerlingen deelgenomen. Geslaagd zijn: mej J Kamermans en J M. Wattel te Middelburg, mej. P. A van Mourik te Vlissingen en de heren A. J. van Bennekom te Middel burg, B. M. Bets te Middelburg, K. M. van de Berge to Goes. J. C. Blanken- burgh te Lewedorp, P. L. Brugge- man te Goes, J. de Bruyne te Kats, M. C. P Cok te Wolphaartsdijk, K Francke te Oostkapelle, E van Muis winkel en G. van Muiswinkel te Goes, J. J. de Regt te Kloetinge. J. Schot te Middelburg, A. J C. van de Velde te Kamperland. W. A Veldhuijzen te Arnemuiden. Afgewezen zijn 2 candidatên. VOETBAL E.M.M.-veteranen verloren van de oudjes van Noormannen. Zaterdag speelden de veteranen van EMM een vriendschappelijke wedstrijd tégen de oudjes van Noor mannen uit Westkapelle. De EMM- ers verloren de wedstrijd met 54, nadat de rust met 21 in het voor deel van de Vlissingers was ingegaan. Zeelandia won juniorentournooi v.v. Veere. De voetbalvereniging „Veere" hield een juniorentournooi. waaraan door vier elftallen werd deelgenomen. De leeftijd van de spelers varieerde tus sen de acht en veertien jaar. De uit slagen luidden: Veere—Zeelandia 1 4; MiddelburgWissekerke 0—4; VeereMiddelburg 02; Zeelandia Wissekerke O0; Veere—Wisseker ke 00; MiddelburgZeelandia O—- 2. De eindstand was: Zeelandia 5 punten; Wissekerke 4 punten; Mid delburg 2 puntenVeere 1 punt. De aftrap werd verricht door bur gemeester I. F. den Beer Poortugael. De voorzitter van de voetbalvereni ging „Veere". dokter M. v. d. Sluijs, reikte de deelnemende verenigingen een prijs uit. Burgerlijke Stand. Vlissingen Bevallen: R. Fenluk—Ribun. d,: P. To renvlietde Dreu, z.\ C. de RijkeVer- sluijs, d.: J. Muileboomv. d. Draai), z.; F. v. d Voordede Pagter d.; E. M. H. Parent—DeLzenne. d.: A. Schagen—de Boer, z C. S. M. Plouvier—Crone, z.; M. de RuijterOele, a.; C. Braat—Daane, d. Ondertrouwd: M. J. Dourlein, 25 j. en M. J. Geljon. 23 j.; J. v. Loon. 21 j. en M. FleurbaaiJ, 19 j.; S. D. Adrlaansen, 34 j. en E. C v. Sorge, 23 j.; J. L. B. Hol- laers, 22 j. en B. R. v. Hijfte, 23 jP. v. Rooijen. 25 j. en L. v. d Driest, 23 J.; D. Meeusen, 25 j. en M. Polderman, 24 j.; J G. Roeise. 24 j. en I. N. J. v. d. Hoeven. 22 j.; J. A Molleman, 18 J. en A. J. Cop- pejans, 16 j.; P. Niestroy. 29 j. G. Geeve, 28 j.; P. v. Beveren. 34 j. en J Verbokken, 23 j.; M. de Wagter, 26 j. en C. Hillen, 36 j. Getrouwd: J. Wondergem, 38 j. en M. Visch, 37 j.;„J. Jonckman, 23 j. en J. T. Vèrcammen, 19 j Overleden: A. Neijenbuur. 7 j.; Wed. E. H. Koddevan Os, 75 j.; P. J. de Braban der. 76 j., e. v. J. E. Kaan; M. Balmakers. 84 j.. e. v. C. A. C. Blaakmans; C. A. du Pon. 58 j.. e. v. P. Lichtenberg; C. J. M. Hontelé. 63 j., e. v. M. J. J Pyckevet; P. Wissevan Wuijckhilizen, 81 j.; P. Steen- dam, 58 j. Zoutelande Bevallen: C. L. de Kam—Vos, d. Oïterleden: J. Wisse, 53 j.. echtg. van J. Meijers; J. Koppejan. 70 J„ echtgen. van M. Kodde; P. M. Pattenier, 11 J. Le venloos aangegeven kind van J. Janse en M. K. Dobbelaar. Kerkeraad IJsselmuiden contra opposanten. De geschillen in de Vrjj Herv. Ge meente te IJsselmuiden duren voort. De kerkeraad van deze gemeente, on der leiding van znn predikant, ds. T. Wakker, heeft de neer H. Stam en 13 anderen, die opposeren tegen het ge zag van deze kerkeraad, laten dag vaarden voor oen kort geding op Dinsdag a.s. voor de rechtbank te Zwolle. Het vorig jaar heeft deze gemeen te vergaderingen gehouden van mans lidmaten. BIJ de daarna gevolgde korte gedingen heeft- de rechtbank voorlopig bepaald, dat aan eisers en hun volgelingen het kerkgebouw van deze gemeente des Zondags med ter beschikking zou worden gesteld, zo lang over de rechtsgeldigheid van de gehouden gemeen tevergaderlngen door de gewone rechter niet zou zijn beslist. Het Hof te Arnhem heeft thans de vonnissen van de rechtbank bekrach- IN KEN Bij «cn overval op een politiepost nabij Sabalgarn in Centraal-India Hebben ban dieten vijf politiemannen ontvoerd en vermoord. In de afgelopen drie dagen zijn in Midden- en Noord-India achtUen personen door bandieten gedood. De hertog van Kent, een 2l-jarige neef van Koningin Elizabeth van Engeland. Is Zondag bij een auto-ongeluk gewond ge raakt. Met een zware hersenschudding en wonden aan het hoofd is hij in een ziekenhuis opgenomen Zijn toestand wordt bevredigend genoemd Zondagmiddag is aan de Bentincklaan te Rotterdam het nieuwe synagogecom plex van de Ned. Israëlitische Gemeente aldaar met* een plechtigheid In de schouwburgzaal ervan officieel geopend, waarna in de synagoge een in wij dings - dienst werd gehouden. Door een mijngasontploffing in een mijn in de omgeving van Atrecht (Pas de Calais) zijn Zondagochtend vier mijn werkers om het leven gekomen en zes gewond. Er zijn reddingsploegen uitge rust om te trachten twee mijnwerkers te redden, die zich nog in de mijn be vinden. Korte Sprintjes Door een 41 overwinning op Mon ster heeft IJsselmeervogels het kam pioenschap van Nederland ln de Zater- dagcömpetitie van de K.N VB. behaald. De Ronde van Het IJsselmeer, een wielerwedstrijd voor amateurs bestaande uit twee étappes, is gewonnen door Van Dongen uit Breda. Hi) won de eerste rit van Amsterdam naar Meppel. De tweede étappe was voor Braspennincx uit Zun- dert. Van Dongen werd in deze rit vierde. Koudekerke Bevallen: W. Tevel—Verstraate, d.; J. WielemakerVerhage, zM. P. de Looff Kwekkeboom, z.; H. M C van Bochove —Edelman, d. Getrouwd: F. Verhage. 27 J. en M. M. Hollebrandse. 23 j.; C. Tevel. 22 J. en C. Aarnoutse, 22 j. Overleden: M. Polderman. 87 J., wed. van J. Mol; P. Bostelaar, 89 j., wedn. van E. Sturm; J. van Dixhoorn, 80 j.. wed. van H. Stroo; G. H. Vijgeboom. 77 j.. wedn. van J. H. Stekelenburg: L. Wouters. 76 j„ wedn. van L. van Rooijen; A. P. Ver hagen. 76 j.. wed. van J van Gelder; A A. Wisse. 87 j.. wed. van J. de Pagter; N Stevense. 86 j„ wed. van A. Assenberg. B. en W. van Vlissingen, gelet op arti kel 39, ïe lid der Wet autovervoer perso nen, brengen ter openbare kennis, dat door hun college onder dagtekening van 10 Juni 1954 aan de heer J. W. van Beers te Bergen op Zoom. vergunning is ver leend tot het uitvoeren van toerwagen- ritten met een miniatuurtrein binnen de Examens Voor het examen stuurman Kleine Handelsvaart slaagde de heer C, de Zeeuw. De heren P. G. Koetje en I. A. van Dommelen behaalden het diplo ma derde stuurman Grote Handels vaart. Het Scheepswerktuigkundig diploma B I werd behaald aoor de heer J. Kleinepier. De heer R. W. H. Buitenrust Hettema slaagde voor het examen voor het diploma Scheeps- werktuigkunde A. Allen zijn leerlin gen van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. Collecten. De zakjescollecte voor het Rode Kruis bracht te Aagtekerke 145 gemeente Vlissingen. welke vergunning, behoudens eerdere intrekking, geldt ge durende het tijdvak van 25 Juni tot en met 11 Juli 1954. Vlissingen, 19 Juni 1954. VLISSINGEN. TIJDELIJKE AFSLUITING VAN EEN GEDEELTE VAN DE GLACISSTRAAT. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat de Glacisstraat tus sen de Hobeinstraat en de Scheldestraat ln beide richtingen gesloten zal zijn voor alle verkeer uitgezonderd voetgangers en Wielrijders van 21 Juni 1954 tot en met 24 Juni 1954 of soveel langer als nodig of korter als mogelijk zal -rijken. Vlissingen, 19 Juni 1954. VLISSINGEN. HINDERWET. VERGUNNING VERLEEND. B. en W. van Vlissingen. gelet op art. 12 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 19 Juni 1954 aan D. Fllpse te Vlissingen op de daarbij gestelde voorwaarden vergun ning is verleend tot het oprichten van een slagerij waarin 1 electromotor met een vermogen van 1.5 PK. gebezigd zal wor den ln het peTceel President Rooaevelt- laan 729. Vhssingen. 21 Juni 1954. 7. „Wat?!1 riep Kappie, „heb Je heus een drijvende echotel gezien? Was het geen reddingsboei of zo iets?!" „Nee!" jammerde de Maat. „het was veel gro ter, een reusachtige schotel, dobberend óp de göïvënl" Zonder nog verdere vra gen te stellen stormde Kap- pie aan dek. De mist was inmiddels dichter geworden; dikke nevelslierten hingen laag op de golven, „Waar is die drijvende schotel nu?" vroeg Kappie aan de Maat. die hem ang stig was gevolgd. „Dddaar. aan bak boord!" stotterde de Maat, terwijl hij met bevende vin ger naar een groöt rond voorwerp wees, dat tussen de nevels dobberde. „Deksels ja, nu zie ik het ookl" riep Kappie opgewon den. „en wat is dat ding groot! De Kraak zou er in passen als een kop op een schotel!" „Ziet nu Wel. dat die verhalen over drijvende schotels geen leugens zijn!" fluisterde de Maat, „nu zijn w» In het vaarwater van die ongeluksdingen gekomen. Laten we gauw terugkeren, als het ten- waarom je er zo bang voor moet zijn" Meteen greep hij het stuurrad en draalde een paar slagen naar bakboord. „Pas op!" gilde de Maat. „we vareh recht op die griezelige schotel af!!" ,J3at is ook de bedoeling antwoordde Kappie kalm, „ik ga dat ding eens van dichtbij bekijken'. ttgd, waarbij ds. Wakker en de zijnen in het gelijk zijn gesteld. Steunende op ait arrest heeft da. Wakker en de kerkeraad thans aan leiding gevonden om bö kort geding de rechtbank te verzoeken om de voorlopige voorziening op te heffen, hetgeen er in het kort op zou neerko men, dat aan de groep van de oude kerkeraad het mede-gebruik van het kerkgebouw verder wordt ontzegd. NED. HERV. KERK. Benoemd tot geestelijk verzorger van Maasoord, te Rotterdam. C. C. H. dc Loos, iaatatelijk predikant te Garijp, dio deze benoeming ook aannam Aangenomen naar Hoogvliet: ds. J. A. Talma te 's Heer Arendskerke. GEREF. KERKEN. Beroepen te Overschie. 2e pred. plaats, L. J Goede te Aalten CHR. GEREF. KERKEN. Beroepen te Nieuwpoort, E. Venema te Maassluis. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP. Beroepen te Haarlem A. J. Snaayer te Lelden. GEREF. GEMEENTEN. DIcleman te Yerseke en W C. Lamain te Grands Rappids. waarvan laatstgenoem de beroepen is. Zeeuwse A.R.-jongeren over hun beginselen. De voorzitters van de A.R. Jonge ren Studieclubs in Zeeland hebben zich namens het Prov. Verband met een schrijven tot het Centraal Comité van de Anti-rev partij gewend, waarin zij als hun oordeel uitspreken: a. dat de kennis van de beginselen een aller eerste eis is*voor politieke scholing; b. dat het feit, dat men reeds geruime tijd bezig is het Anti-rev. pro gram van beginselen te herzien, zonder dat duidelijk is wanneer men met dit werk gereed zal zijn, remmend werkt op de kennis van deze beginselen; c- dat het nog moeilijker is zich een dui delijke voorstelling van zaken te vor men van de toepassing der A.R. be ginselen op de vele practische vragen van de dag en d. dat het ontbreken van een duidelijke en beknopte hand leiding in deze materie het werk der clubs ernstig bemoeilijkt Het Centraal Comité der Anti-Rev. partij werd daarom met klem ver zocht: L te bevorderen, dat het her nieuwde program van beginselen zo spoedig mogelijk gereed komt, of dat voor die artikelen, die niet zo gemak kelijk opnieuw te redigeren zijn, een beknopte toelichting gegeven wordt op de moeilijkheden, welke hier liggëd en op de gedachten die men in de AJt partij hierover koestert 2. te bevorderen, dat zo spoedig mo gelijk een duidelijke, beknopte en voor de jongeren bevattelijke hand leiding wordt samengesteld, waaruit blijkt, hoe de Anti-rev. partij denkt over de vele grote vraagstukken, wel ke thans Nederland en de wereld be zighouden. Daartoe zal het nodig zijn, één of meer personen met een desbe treffende opdracht ten spoedigste te belasten Weliswaar zijn er voor ve lerlei gebieden tal van brochures, maar algemeen is de klacht dat men nergens een totaal overzicht kan krij gen van de visie der A.R. partij op de tegenwoordige vraagstukken, waar bij dan is aangetoond, hoe die visie is voortgekomen uit de A.R. beginselen. Advertentie. Een lastige maag? Üat is gauu< hekeken me/^ DINSDAG 22 JUNI. HILVERSUM 1. 402 m 746 kc/ft. 7.00— 24.00 KRO KRO: 7DO Nieuws. 7.10 Gram. 7.43 Mor gengebed en lit. kal. 6.00 Nws.- en weer- ber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw 9.35 WatersL 9.40 „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio 11.50 „Als de ziele luistert", caus. 12.00 Angelus 12.08 Metropole Ork. 12.30 Land- en tulnb. me- ded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws en bath nws. 13.20 Araus. muziek. 14.00 Gram. 14.50 Gram 15.00 Idem. 1520 „Ben je zestig?" 16f>0 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof 17.00 Voor de Jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd 17.45 Rege- rtngsuitzending: R. S. Kabn: „Zweden en wij" 18.00 Voor de Jeugd 1820 Sport- praatje 18.30 R.V.O.: Dr. G van Beuse- kom: „Vogelleven op de Engelse rots kust" 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.15 „Hit het Boek der Boeken" 1920 Gram. 2025 De gewone man 20.30 Radio PhUharrn ork. 2120 Gram. 2120 ..Ken een haan een ei liggen?" 21.45 Kamerork. en solist. 22.05 „Ouders en Kinderen" cause rie. 2220 Altviool «1 plano. 22.45 Avond gebed en Ut. kal. 23.00 Nieuws. 23.15— 24.00 Gram. HILVERSUM n. 298 m 1007 kc/S. 7.00— 24.00 AVRO. (7.50—8.O0 VPRO). AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.1t Gym. 720 Gram VPRO 750 Dagopening. AVRO 8.00 Nieuws 8.15 Gram. 9.00 Mor genwijding 9.15 Gram 9.30 De groente man. 9 35 Gram. 1050 Voor de kleuters. 1120 R.V.U.: „Over eigen werk" door mevr. Hella Haasje. 1120 Voor de zieken. 12.00 Me2ZO-sopr en piano 1220 Land en tuinb. mededelingen 1223 Voor het platteland. 12.40 Zigeunermuziek. 13.00 Nieuws 13.15 Mededelingen of gram. 1320 Am us. muziek. 14.00 „Wij ontdekken Amerika", caus. ta. mu2iek 1420 Gram. 14.40 Schoolradio 15.00 Gram 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muziek 1750 Rep. of gram. 17.55 De conferentie ln Genèva. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel 18.30 MiL caus. 18.40 Gram 18.50 Sport 19.00 Paris vous pafle 19.05 Harmonie-orkest 1920 Vioolduetten- 20.00 Nieuws 30.05 ..Der Zigeunerbaron" operette, in de pauze; „Straussiana". 2125 Buiten! overzicht 2150 Gram 22.00 Billy Graham, de Ame rikaanse Evangelist. 23.00 Nieuws. 23J3 New York calling. 2320—34.00 Gram

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3