Noodtoestand bij kleuteronderwijs Middelburg duurt steeds voort Landbouwtentoonstelling te Goes is uitstekend geslaagd WERKBEZOEK KONINGIN AAN RAMPGEBIEDEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT M.AANDAG 21 JUNI 1954 „VOLKSONDERWIJS" EN tf.O.V. ADRESSEERDEN Driehonderdvijftig kinderen in drie donkere, bouwvallige scholen Zelfs electrisch licht ontbreekt NIEMAND MAAKT ER EEN GEHEIM VAN, dat het met de behuizing: van het neutrale kleuteronderwijs In do Zeeuwse hoofdstad reeds lang slecht is gesteld, maar er wordt weinig over gesproken. Nog steeds vertoe ven bijna 350 Middelburgse kleuters een groot déél van de dag in donkere schoolgebouwen, die niet meer aan „eis des tyds" voldoen, waar soms electrisch licht ontbreekt en ventilatie ver te zoeken Is. De ouders weten het, de leerkrachten beseffen het van uur tot uur, maar waar en hoe moet het kind anders bezig worden gehouden als het niet op school zou gaan? Het publiek gaat onkundig voorbij. Van de gevels der gebouwen is het leed daarbinnen niet af te lezen Dc afdelingen Middelburg van do Vereniging „Volksonderwijs" en van de Nederlandse Onderwijzers Vereniging hebben zich thans niet langer kun nen neerleggen bjj het schreeuwend onrecht, dat deze 350 jongens en meis jes wordt aangedaan. Zij deden een onderzoek instellen naar de toestand en de huisvesting van dit onderwijs en zonden de daarover uitgebrachte rapporten met een adres naar de gemeenteraad van Middelburg. Dit adres spreekt duidelijke taal:"... dat het met de huisvesting van de twee Nutskleuterscholen, welke teza men door meer dan 250 kinderen wor den bezocht, droevig is gesteld. Ook de huisvesting van de neutrale kleu terschool op Zand, welke is onder gebracht in twee samengevoegde wo ningen, voldoet slechts aan geringe eisen; bovendien treedt daar verzak king op, zodat binnen een gering aan tal jaren daar een ander gebouw no- Met de twee Nutskleuterscholen worden bedoeld de onderwijsinrich tingen aan de Vlasmarkt en de Schuit vlotstraat, die in stand worden ge houden door de Maatschappy tot Nut van 't Algemeen. De school op 't Zand gevestigd in een door de gemeente beschikbaar gestelde Maycrete-wo- ning, is opgericht door een neutrale vereniging, onder auspiciën van „Volksonderwijs". Een bezoek aan deze drie gebou wen leert, dat het adres geen ver keerde voorstelling van zaken geeft. Hot ergst is wel de toestand in de school aan de Schuitvlotstraat. In een drietal lokalen Wordt er aan ongeveer honderd kinderen les gegeven. Het zijn duistere lokalen, benarde ruim ten, waar slechts zeer weinig zon licht kan doordringen en waar de ventilatie absoluut onvoldoende is. De vloèren van ruwhouten planken Verkeren in desolate toestand; zy ge tuigen, evenals de muren, van voort schrijdend verval door gebrek aan onderhoud. Het middelste lokaal heeft in het dak een venster, waar door nog een weinig licht valt. Als het regent, valt er bovendien water door En van dat daglicht moeten de kin deren het toch hebben, want wie zoekt naar lampen, naar electriciteit, vindt niets! Ontruiming Het schamele meubilair vertoont 'n grote mate van verveloosheid, een eu vel, waaronder overigens het gehele interieur lijdt. Het speellokaal, een Advertentie. LIKDOORNS WONDEROLIE Weg met onhandige likdoornringen en gevaarlijke echeermesjee. Een nieuw vloeibaar middel. NOXACORN. neemt de pl1n weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wor tel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzo- calne. Een Besje NOXACORN. Antisep tisch Likdoorn mid del van t 1.35 be spaart U veel ellende VAN <3.toin Zoals reeds gemeld, zullen de leerlin gen van de scholen uit het rampge bied deze zomer weer kunnen profi teren van een hun op kosten van het Rampenfonds 'aangeboden verblijf in een kamphuis „ergens in Nederland". Vandaag vertrekken reeds 122 leer lingen van de bijzondere school van Zierikzee naar Oldebroek. De kinde ren van de openbare school gaan van 5 tot 12 Juli op stap. BLOEDBAD In de nacht van Zaterdag op Zondag heeft een hond in de kippenfokkerij van de heer Van de Bos te RenesSe zestig kippen doodgebeten. Toen de eigenaar in de vroege morgen in zijn fokkerij kwam, was de hond nog op zijn terrein aanwezig. De politie kwam tot de ontdekking, dat de hond toebe hoorde aan een zekere H. uit Seroos- kerke. Deze zal de schade moeten ver goeden. De kippensoep wordt duur betaald BRUG. Zondagnacht heeft de heer M. v. d. S. uit Stavenisse, die van Ber gen op Zoom naar huis reed, moei lijkheden gekregen met de brug te Tholen. In plaats van dat hij over de brug reed. botste zijn wa- FOEI. ,JJocveél kosten hier deze luci fers fvroeg de Engelse toerist In de bus naar Oostburg en hij toonde een doosje dat als reclame wordt verstrekt door sommige winkeliers. „Dat kost niets" luidde het ant woord van een medepassagier. „Well, zei de Engelsman pein zend, „men vroeg mij vijftien cent..." Eigenlijk is commentaar overbodig, maar toch willen wij héél kort neer schrijven wat geheel Zeeland over de ze gebeurtenis dient te tfeHltcH: „Foei, driewerf foei!!" serre, heeft meer lichtval. Deze zou groter kunnen zyn. als de school niet midden tussen andere vrij hoge bin nenstadshuizen in stond. Men kijkt er uit op een kleine binnenplaats, waar een nietige zandbak de kinderen wat speelvreugde verschaft. Dit alles is echter te gering van afmetingen, een speelkwartier voor alle leerlingen is De toiletten veel te weinig voor zulk een leerlingental voldoen aan geen enkele sanitaire eis. Zij zijn al len stiefmoederlijk in één ruimte on dergebracht, ten dele door schotten gescheiden. Dit schoolgebouw ljjkt niet voor enige verbetering vatbaar. Het is eigenlijk onbewoonbaar en het ware het beste tot onmiddellijke ont ruiming over te gaan Eén lampje Niet zoveel minder erg is de toe stand van het gebouw aan de Vlas markt. Öök hier donkere lokalen, slechte vloeren, onvoldoende toiletten een te kleine „speelplaats". Er wordt onderwijs gegeven aan 1Y0 kinderen, die de vijf lokalen tot barstens toe vullen. Eerst beschikte nven slechts over vier ruimten, maar de bewoon ster van het bovenhuis stónd een voorkamer af. zodat iets meer arm slag werd verkregen. Voordien moest aan 36 kinderen in één klein kamer tje onderwijs worden gegevenDe gang biedt geen gelegenheid tot hét ophangen van de jasjes aan lage kap- stokjes, die de kleuters kunnen be reiken. Ook hier mist men immers in de lokalen het electrisch licht, slechts in het voorste lokaal dat nog een redelijke aanblik oplevert hangt hoog aan het plafond één schamel lampje Bij dit alles komt nog, dat deze ge bouwen niet voor het onderwijs zijn ingericht. HUn oorspronkelijke be stemming was bewoond te Worden, toen zy tot scholen werden getrans formeerd stelde men zich er mee te vreden. Het moderne onderwijs kan echter een dergelijke geïmproviseerde huisvesting want dat is het nu thans niet meer velen. Als men het gebouw van de school op 't Zanddorp nadert, is de verzak king, waarover in het adres wordt gesproken, duidelijk zichtbaar. Deze dubbele maycrete-woning verkeert evenals de meeste andere in slech te staat. Het cement, dat in de voe gen van de betonplaten is aange bracht, verdween voor het merendeel, de muren staan scheef, de binnen wanden op sommige plaatsen bol. De ramen sluiten niet goed meer, de wind heeft hier en daar door de kie ren vrij spelMen treft hier, waar bijna i0 Kinderen voorbereidend on derwijs ontvangen, vrij redelijke vloe ren en wél electrisch licht. Het is êch» ter een noodwoning, semi-permanent, het is dus ook een noodschool! Wie zal evenwel zeggen wanneer deze huizen verlaten itunnen worden om aan de afbraak te worden prijsgege ven, wanneer de school naar een beter gebouw kan verhuizen? Dit is bij de voortdurende woningnood en scholen- nood niet te voorspellen. Zodat het kleuteronderwijs in Mid delburg nog wel lange tijd mot deze grote problemen zal moeten blijven kampen. Als er een oplossing moet komen, dient dat een radicale verbe tering te zijn. Hier passen geen lap middelen! Bij dit alles past een woord van bewondering voor de kleuteron derwijzeressen, die in deze gebou wen dag in dag uit les geven. Zn spelen net klaar, met grote moed en trachten er van te maken wat er van te maken valt. Het droe vige interieur wordt wat opge vrolijkt met bloemen, met pren ten. Ondanks het magere salaris geven de onderwijzeressen met vreugde hun krachten aan de kleuters, die hen zijn toever trouwd. Zij laten de leerlingetjes niet merken, dat het neutrale kleuteronderwijs in Middelburg onder anachronistische omstan digheden voortgaat. Maar ook zij vragen steeds: „Hoe lang nog. ?r' (In ons blad van morgen zullen wj) nader op het adres van (Volksonder wijs" en de Nederlandse Onderwijzers Vereniging ingaan Red. P.Z.C.) Jacoba van Beieren opende Zater dagmiddag te Ooes de gaaischiet wedstrijden. Gespannen met de hand voor de mond, volgde ze de vallende pijl, die vlak bij een groepje genodig den terecht kwam. Foto P.Z.G.J Franse gezant opent Zuiveringsinstallatie te Groede. Officiële ingebruikstelling door prof. Polak. Zoals bekend heeft de gemeente Groede met steun van de Provinciale Commissie voor de Werkgelegenheid een geheel nieuw bestratings- en_rio- leringsplan tot stand gebracht- Tevoren wós de riolering in die ge meente evenals de bestrating slecht en de straatverlichting onVóldoénde. Hieri nis thans een totale verande ring gekomen en thans zijn de werk zaamheden, welke in Februari 1953 zijn begonnen, geëindigd Los van de ze werkzaamheden is ook een geheel nieuwe traverse door het dorp aan gelegd. Het gemeentebestuur wil de inge bruikneming van deze werken nu op Woensdag 30 Juni a.s., Op enigsZihfe feestelijke wijze doen verlopen. Daar toe zal des morgens om il\i uur op het gemeentehuis een samenkomst worden gehouden, waarna om 12 uutr vertrokken zal worden naar de nieu we zuiverings-installatie aan dè Schuitvlotstraat. Om half één zal prof. dr. Fred. L. Polak, Commissaris voor de Werk gelegenheid, te Den Haag, aldaar de de zuiveringsinstallatie in werking stellen. Na deze inwerkingstelling volgt een gezamenlijke rondgang door het dorp, terwijl de genodigden zich daar na naar hotel „Het Vlaamsche Duijn" zullen begeven. Op 9 Juli a.s. te 15.00 uur zal in het Vlissingse museum een tentoon stelling van werken van Constantin Guys worden geopend door de Fran se ambassadeur, de heer J. P- Gar- nier. Bij de opening van deze tentoon stelling zal een aantal directeuren vari buitenlandse musea tegenwoor dig zijn. LANDBOUWHERSTEL ER WEDEROPBOUW. H.M. zal besprekingen voeren in Nieuwerkerk en St. Philipsland. Vorige vVöek berichtten wij reeds, (lat H.M. Koningin Juliana vandaag on morgen de rampgebieden la Zuid-llolland, Zeeland en Noord-Brabant zal bezoeken. De tweede dag van de tocht, die het karakter van een werkbe zoek draagt, zal gewijd zijn aan Schouwen-Duiveland en St. Philipsland. H.M. zal tijdens dit bezoek kennis nemen van het landbouwherstel en van de situatie op maatschappelijk gebied op eerstgenoemd eiland. Op St. Phi lipsland zal zij speciaal óp de hoogte worden gesteld van de vorderingen bij do wederopbouw. Het programma A an dit werkbezoek is thans vastgesteld. Te 9.30 uur arriveert de Koningin I land van deze dienst, D. Stam en A. met het koninklyk jacht „Piet Hein" J. Argêlö. aan de steiger van Zijpe. Om 9.35 Wórdt vandaar Vertrokken naar Nieu werkerk, waar de aankomst is vast gesteld op 9.45 bij het huis van bur gemeester A. A. van Eeteh. Hier voert de Landsvrouwe gedurende ongeveer 40 miftuten een bespreking met de leden van het college van B. en W. en de gemeenteraad. Hierbij zullen verder onder meer aanwezig zy'n ir. J. Post, hoofd van het Bureau Hei'vèi'kaveling, ir. L. Eèlkema van de Cultuurtechnische Dienst, de heren M. Muller, hoofd van de R.VJD.. S. de Boor. hoofd van het ambtsgebied Van de N.H.M. en voorts de leden van de agrarische commissie Schouwen-Duiveland en Vertegen woordigers van de Grontmij. Van Nieuwerkerk wordt om 10.30 vertrokken naar Ouwerkerk, waai de stoet auto's om 10.45 aankomt. Na een kort oponthoud vertrekt H.M. om 11 uur naar do noodwoningen in de Znider Nleuwlantlpolder bij Zie rikzee. waar ztf om 11.10 arrheeft by de noodwoningen. TUdens een opont houd van ongeveer een kwartier zal Koningin Juliana daar de woonkeet van de familie C. J. van Burg be zoeken. Nadat om 11.40 vertrokken is, wordt door Zierikzee naar Kerkwei'- ve gereden. Ook hier volgt een kort oponthoud; vertrek om 11.50 uur naar Serooskerke. aankomst daar om 12.10, vertrek om 12.20 uur. Vervolgens rijdt H.M. vermoede- lnk langs Noorawelle haar Burgh sluis, waar de aankomst op 12.30 is geprojecteerd. NAAR ST. PHILIPSLAND Met de „Piet Hein", die inmiddels in het haventje van Burghsluis zal zy'n aangekomen, vaart de Lands- vorstin naar St. Philipsland. Daar aangekomen om 14.30 zal Koningin Juliana op het gemeentehuis een be- JBopL-B de heren M> D. A. Glerum, hoofdinge- spreking 'houden met onder meer B. en W. en de wederopbouwautoriteiteh dc heren M, D. A. Glerum, hoofdinge nieur-directeur van de directie Zee- TOT e2'it iff>e gen tegen de ijzeren brugboog aan, waardoor het vehikel over de kop sloeg en zwaar werd beschadigd. De bestuurder kwam er goed af; de politie stelt een onderzoek in. DAS. Dezer dagen bemerkte de heer A. uit Cadzand tijdens zijn avondwandeling een merkwaardig dier. dat hy eerst hield voor een bisamrat Het beest bleek echter niet voor een nadere kennismaking te voelen en verdween in een riool. De vólgende morgen heeft echter de heer A. het riool aan de ene zijde afgesloten en aan de an dere kant een val geplaatst Hier werd het dier in gedreven. Bij nadere be schouwing bleek men met een das te doen te hebben, een meer dan een meter lang dier, dat slechts zeer zel den in ons land voorkomt Het beest werd in de avonduren weer vrijge laten. REIS. Met een zestigtal personen-auto's eh een autobus hebben dè ouden van da gen uit Sint Jansteén hun jaarlijks uitstapje gemaakt. De reis ging via Perkpolder-Kruiningen naar Walche ren; de terugreis liep over Vlissingen en Breskens- Bij thuiskomst werden de oudjes verwelkomd door het fnu- ziekgezelschap „Heikant", terwijl de inwendige mens in het Jeugdgebouw nog eens werd versterkt. JUBILARIS. Dezer dagen vierde de heer C. Geldof uit Oostkapelie zijn 25-ja- rig jubileum bij het zeehospitium „Zonneveld". Door het personeel werd hem een fauteuil en een kap- stojc aangeboden, terwijl de jubi laris van het bestuur een geschenk onder couvert mocht ontvangen. BUITEN DIENST. Daar het kerkgebouw van de Gerefor meerde Gemeente te Oostkapelie een verbouwing ondergaat, zal de Gemeen te enkele maanden gebrnik maken van het kerkgebouw van de Gerefor meerde Kerk. „VOCHTIG" SLOT VAN Z.L.M.-FEST1JN. Jeugddag met bezoek van Jacoba van Beieren werd groot succes Hoewel Zaterdagmiddag de zware onweersbui met regen en hagel, voor al voor de agrariërs in Westelijk Zuid Beveland, een domper op de feest vreugde Zette, zijn de Z.L.M.-aagen te Goès uitstekend geslaagd. De laat ste dag, welke gewijd was aan de jeugd, bracht vijf A zesduizend betalen de bezoekers op het tentoonstellingsterrein bijeen,, die genoten van een ge zéllig, opgewekt en afwisselepd programma. De Zeeuwse agrarische jeugd heeft hier haar béste beentje voorgezet en bewezen dat men op dc goedé weg is. Gehoopt mag worden, dat na dit eerste, geslaagde experiment, voortaan deze bijdrage van de jeugd een vast programmapunt van de Z.L. M.-dagen zal gaan vormen. Êen bijzonder aantrekkelijk en kleurrijk onderdeel van het programma vormde daarby ook het bezoek van Jacoba van Beieren met haar gevolg. Voor één dag had deze charmante Vrouwe, als gaste van de Bevelandse V.V.V., haar buitengoed ,,de Keukenhof" te Lisse verwisseld met Goes. Voor enkele uren werd de geschiedenis vijf eeuwen teruggezet eh een his torisch „spelletje" gespeeld, waaraan zowel Vrouwe Jacoba als de toe schouwers de prettigste herinneringen zullen bewaren. wijze hébben bijgedragen tot het wél slagen van dit festyn. Naast een de- monstratie van achttallen, onder lei ding van mevr. M. v. d. Bosch, trok het nummer vryheidsdressuur van de heer M. A, Geuze uit Oud-Vossemeer wel zeer de aandacht. Wat deze rui ter met zijn paard „Pol", dat letter- lyk uit zijn mond at, wist te preste ren, dwong terecht gróte bewonde ring af. VROUWE JACOBA SPANDE DE BOOG. Terwyl de L.J.G.-ers vervolgens hun finales van de sportwedstrijden hielden en op een ander deel van het terrein de jeugdwedstrijden werden voortgezet en de ringrijders te paard hun vreedzame strijd leverden, trachtte Vrouwe Jacoba aan de op In de morgenuren opendèn dè volks dansgroepen uit Axel en Heinkens- zand in hun fleurige costuume deze jeugddag met enkele volksdansen, waarna de honderden jongelui zich over het terrein verspreidden voor de wedstrijden in Veebeoordéling, hooi- ruiteren e.d. De meisjes van ae land- bouwhuishoudscholen hielden hun atletiekwedstrijden, terwyl het L.J. G.-orkest uit Hoek met opgewekte muziek de stemming hielp verhogen. Het middagprogramma werd Dê- gonnen met de jóyèuze entree van Jacoba van Beieren met haar gevolg te paard. De vrouVkes uit Baars- dorp en Sinoutskerke, die Vrouwe Jacoba uit dankbaarheid voor het verlenen van de vrydom van het vlas- tiende recht, de vruchten des Veldö zouden aanbieden en de boogschut ters van de Handboogzociëteit „Jaco ba van Beieren" comoleteerden de stoet. Met de hérauten van de lande lijke ruiters trok zo deze sprookjes achtige optocht ovèr het demonstra tieterrein, harteiyk toegejuicht door de vele toeschouwers. Namens de Z. L.M., verwelkomde de algemeen voorzitter, ir. M. A. Geuze, de hoge gaste op harteiyke wijze en bood haar een fruitmand aan. Hierna was het weer de bèurt aani de landelijke ruiters, die tydens deze' Z.L.M.-dagen op wel zeer byzondere een magirus-ladder bevestigde steng, haar prestatie van 1428 om de hoofd- vogcl te schieten, te herhalen. Een poging, welke helaas mislukte. De mannen van de handboogsocietelt de den het hierna beter. Reeds bjj een van de eerste schoten werd een on derhal geraakt en weldra ging de heer J. Rouw uit Goes met de eer, stryken, de hoofdvogel omlaag te hebben gehaald. Met de op komst zynde onweers- drelging, wam-van het doffe gerom mel en de bliksemschichten steeds dichterbij kwamen, moest het histo rische „spel" vlug afgewerkt worden. De heren J. Rouw, Goes (1), A. de Jongè, Kwadendamme (2) en A. Ver meulen, Heinkenszand (3) mochten Uit handen van Vrouwe Jacoba een prijs ontvangen, alsmede de oorkon de, waarin de vrijdom van het vlas- tienderecht werd verleend. De vrouw- kes brachten Jacoba hun „vruchten des velds" en toen werd het een „sauve-qui-peut" voor de naderende onweersbui. De duizenden bezoekers op het ten- toonstelingsterrein zochten een vei lig heenkomen in de vele tenten. Wèl- drag veranderde de slagregen in een zware hagelbui, terwhl de wind hevi ge aanvallen deed op het tentenmate riaal. Enkele kassa's werden met de cassieres incluis omvergeworpen, doch met uitzondering van enkele kleine tenten, werd er geen schade aangericht. Ook deden 2ich gelukkig geen noe menswaardige ongevallen voor. Wel veranderden de weilanden ir. grote plassen, waarby het water tot m de tenten doordrong. (Vervolg op pag. 4) Buitenlanders verdiepten zich in Zeeuwse problemen. Zoals wh reeds meldden verbleef vorige week een aantal buitenlanders, te weten drie Indiërs, drie Pakista- ners en één Surinamer in onze pro vincie om de problemen en de ontwik keling van Zeeland te bestuderen. Dit verblijf stond onder auspiciën van het Bureau Internationale Technische Hulp van het ministerie van Buiten landse Zaken. Nadat de gasten enkele dagen op verschillende plaatsen ervaringen hadden opgedaan de een bezichtig de industrieën, de ander verdiepte zich in het coöperatiewezen, een der de bestudeerde de Zeeuwse landbouw enz. kwam men Zaterdag in Mid delburg weer byeen. Op het kantoor van het E.T.I., waar deze bijeenkomst onder leiding van drs M. C. Verburg werd gehouden, besloot men, dat ie dere deelnemer individueel zal rap porteren aan het Instituut voor So ciale Studie in Den Haag en dat over enkele problemen als de ontwikke lingsplannen en de reconstructie van Zeeland gezamenlijk rapport uitge bracht zal worden. Op 5 Juli wordt het gerapporteerde in Den Haag fn discussie gebracht. In de loop van de dag hebben de stu denten zaterdag Zeeland weer verla ten. Voorts wordt o.a. een bezoek ge bracht aan een ontspanningskeet, nieuwe scholen in aanbouw, woning wetwoningen, Zweedsè en Oosten- rijkse geschenkwoningen. Tevens zal aan H.M. in de Herv. kerk van St. Philipsland een maquette van het te bouwen Groene Kruisgebouw getoond worden. Ongeveer 1.5.30 verlaat do Koningin St. Philipsland met de „Piet Hein". Er wordt nog de aandacht op ge vestigd. dat alle genoemde tyden niet geheel gegarandeerd kunnen worden. Kleine veranderingen blijven moge lijk. Tijdens de tocht van het koninklyk jacht van Burghsluis naar Anna Ja coba, zal H,M. de lunch gebruiken. Op de „Piet Hein" zal zy zich onder houden met de maatschappelijke werkster van Schouwen-Duiveland en met een aantal vertegenwoordigers van de kerkelijke overheid op het eiland. Voorts zullen aanwezig zijn de leden van G.S., mr. dr. A. J. J. M. Mes en de heer A. Schout en mr. J. F. Hornstra, directeui' van de Stichting Zeeland voor Maatschappelyk en,Cul tureel werk. Achterschip „Francescu" gelicht. Zondagmorgen heeft de fa. Van Löo en Herbóscn uit Antwerpen het achterschip gelicht van het Italiaan se schip „Francescu", dat in de Vroe ge morgen van 4 April op de Bellast- plaat naby Bath aan de grond liep en aldaar brak. Zeven pompen mét een capaciteit van plm. 75Ö00 1 per uur pompten het achterschip leeg. Langzaam maar zeker kwam het schip omhoog, zodat de ehe pomp na andere buiten werking gesteld kon worden en men op het laatst met slechts een pomp kon volstaan. Om plm. 12 uur maakten twee sleepboten vast, die later geassisteerd werden door de „Chef Mecanicien F. H. van Loo" uit Antwerpen. Het ge lukte tenslotte om het achterschip, dat blijkbaar nog gedeeltelijk aan het voorschip vastzat, los te scheuren. Om ongeveer kwart voor vyf kwam het schip los en werd het wegge sleept uit zijn bedding, welke tot drie meter diep was. Vanmorgen zal men trachten bij opkomend tij het schip naby Bath op de slikken te eetten, waar het verder gesloopt zal worden. Hierna zal men trachten op dezelfde wijze het voorschip te lichten om het verder te slopen. De bergers van het schip hebben veel last van de sterke stroming van het water. Advertentie. Overtollig Maagsosr Bij de een brandt bet oi bij de ander geeft het onpasselijkheid. Maar Rennies helpèh altyd. En bin nen twee minuten. Met Rennies geen kuren en afwachten, maar prompt afdoende baat. Loop niet de kans van zo'n zuurbrand-aanval na een sma kelijk maal. En zeker laat nooit 't genot van Uw maal by voorbaat vergallen door angst. Steek een paar Rennies by U altyd! En hebtU ze 2elf niet nodig, ge bewyst er soms anderèh een onvergetelijke dienst MIDDELBURG. Vandaag Electro: „Cuba Cabana", (14 j.). 19 en 31.15 uur; Schouwburg: „De avonturen van captain Clark" (18 j.), 20 uur. Van Ben them en Jutting: Expositie Litho's Henri de Toulouse Lautrec, 9—18 en 19—21 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „De twee straat jongens van Parijs". (14 jr.), V en 9 uur; Luxor: „De wolf jaagt 'a nachts" (18 jr.), 8 uur. VEERE. Vandaag t.e.m. Zaterdag: „Het Lamme tje": Expositie werken Jan Heyse, 10—12.30 en 13.30—17 uur. GOES. Vandaag Grand- „Staiag 17". (14 Jr.), 8 uur; Grote Kerk: Schilderijenten toonstelling „Het Boerenleven", l—

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2