PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Kansen zouden toenemen op wapenstilstand in Indo-China Goes beleefde een invasie van tienduizenden bezoekers Dt BILT Kantlijn ONBEKENDE VLIEGTUIGEN WIERPEN WAPENEN AF REKENKAMER OVER HAAR WERKZAAMHEDEN IN 1953 197e Jaargang-No. 141 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer.: Adjunct: W. de Pagter. Hoofdred.: G. Ballintijn; PL-verv.: W. Leertouwer. ABONNEMENTSPRIJS 47 cent per weet; f 5.85 p. kw.; fr. p. p. 6.10 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 19 Juni 1954 ADVERTENTIEPRIJS 22 cent per mm. Minimum p. advertentie 13/—. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1-Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau v. d. Blad" 25 cent meer. Giro No. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlissingen. Walstr. 5860. telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160: Middelburg, Markt 51. telef. 3841; Goes, Lange Vorststr. 63, telef. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg, Finlandstr. 2, telef. 16; Terneuzen, Brou werijstr. 2; Zierikzee. N. Bogcrdstr. C 160. telef. 28 DE CONFERENTIE TE GENÈVE Nu Mendes-France een nieuw Frans kabinet vormt Pierre Mendes-France is zoals reeds kort in onze vorige editie werd gemeld door de Franse Nationale Vergadering aanvaard als kabinets formateur. Hij kreeg 320 stemmen van niet-communisten, 'terwijl de ver eiste meerderheid 314 bedroeg. Verwacht wordt, dat hij zijn nieuwe kabinet Dinsdag a.s. aan de Nationale Vergadering zal voorstellen. Men meent, dat hij zelf de portefeuille van buitenlandse zaken zal nemen. Hij heeft zes portefeuilles aangeboden aan de socialisten, waarvan drie aan E.D.G.- aanhangers en drie aan tegenstanders van de E.D.G. De socialistische frac tie in de Nationale Vergadering deelde echter Vrijdag mede, dat zij niet aan de vorming van een kabinet-Mendes-France zal deelnemen. Dit besluit is bindend voor alle socialistische afgevaardigden Verwacht wordt, dat Mendes-Fran ce een regering- zal vormen uit radi calen, Gaullisten en gematigd con servatieven. De M.R.P. (katholiek) zal niet aan de regering deelnemen. De aanwijzing van Mendes-France als kabinets-formateur heeft te Ge- nève de hoop doen stijgen, dat men tot een accoord zal komen over een wapenstilstand in Indo China. Waar nemers te Genève dachten, dat Men des-France meer politiek realisme in de besprekingen zal brengen en dat er meer rekening mee zal worden Het is tekenend, dat twee totaal verschillende organisaties de Z.L.M. en de Maatschappij voor Nijverheid en Handel zich op één en dezelfde dag lieten voorlichten over het Deltaplan en alles wat daar mede samenhangt. Tekenend, omdat daaruit zowel een provinciale als een nationale belangstelling sprak voor dit grootse project. Bovendien was met name het Congres in Maastricht belangwekkend, doordat hier de Zeeuwse opposanten uit de visserij- wereld, vertegenwoordigd door de mi litante burgemeester Willemsen van Yerseke, hun grote tegenstander ont moetten, ir. Maris, de voorzitter van de Delta-commissie. Tijdens hun debat kwam wel vast te staan, dat ook afsluiting van Westerschei de en Waterweg uit een oogpunt van vei ligheid een ideale oplossing zou zijn! Dat zou echter een complex van schutsluizen betekenen in de monding van deze zeearmen, omdat storm- stuwen technisch niet te verwezenlij ken zijn zonder ernstige hinder aan de scheepvaart te berokkenen. Maar.. ...haven- en scheepvaartbelangen spe len bij deze aangelegenheid zo'n over wegende rol, dat de Deltacommissie zelfs geen opdracht kreeg de mo gelijkheden van afsluiting van Wes- terschelde en Waterweg te onderzoe ken. Dat betekent dus, dat de belan gen van oester- en mosselteelt aan zienlijk lager worden gewaardeerd dan die van haven- en scheepvaart... Opvallend in Maastricht was, dat er met geen woord werd gezin speeld op het Moerdijkkanaal, en dat terwijl op de enorme kaart, die op het toneel van de Schouwburg was opgehangen, het tracee van dit kanaal duidelijk was aangegeven. Geen vraag werd er gesteld, hetgeen nog merkwaardiger aandoet, als men weet dat prominente figuren uit het Rotterdamse bedrijfsleven aanwezig waren en dat zich onder de gasten ook bevond de Belgische waterstaats- deskundige, directeur-generaal van Bruggen en Wegen, professor ir. G. WillemsEen gedachtenwisseling op internationaal niveau zou dus mo gelijk zijn geweest. De Z.L.M. was in dit opzicht posi tiever, want èn de voorzitter, ir. M. A. Geuze, èn de inleider, dr. Mesu, brachten het kanaal ter sprake. Ir. Geuze wees vooral op de dwingende noodzaak van een zeer dicht brug- genstelsel bij aanleg van het kanaal, en dr. Mesu betoogde, dat uit agra risch oogpunt het tracee acceptabel is. Maar synchronisatie met het Del taplan is nodig, ook al omdat boe ren, die door kanaal-aanleg hun bedrijf moeten verlaten, zoveel mo gelijk geplaatst moeten worden op aroogkomende gronden in het Delta gebied Deze noodzakelijkheid van het op elkaar afstemmen van beide plan nen, zou wel eens kunnen betekenen, dat in de Staten-Generaal waar, naar wordt verwacht, binnenkort over de Delta-plannen zal worden ge sproken mèt het derde interim- rapport van de Delta-commissie te vens het rapport Van Cauwelaert- Steenbergen ter tafel komt. Ook al zou de regering dit rapport nog niet in openbare behandeling willen brengen. De woorden van dr. Mesu, lid van de Delta-commissie, zijn in dit opzicht duidelijk: synchronisatie der plannen! Mst. instemming zullen velen in Zeeland de woorden begroet hebben van dr. D. Burger Hzn. van het Nationale Plan, die in Maas tricht bij de debatten over de socio logische gevolgen van de ramp en de afsluiting, opmerkte dat de Zeeuwse bevolking in het verleden meer dan eens rake klappen had te incasseren. En toch kwam zij er altijd weer boven opInderdaad heeft men wel eens de indruk, dat sociologen de Zeeuwse be volking beschouwen als een reeds ernstige patiënt, die aan de voor avond staat van een zware operatie. En de „doktoren" staan al debatte rend rond het ziekbed, waarna zij het ene rapport na het andere schrijven over het ziektebeeld. Is de sociale structuur van Zeeland fehouden, dat de Vietminh-rebellen un politieke oogmerken waarschijn lijk ook op het slagveld kunnen berei ken. Vrijdag werd te Genève een beslo ten zitting over de Indochinese kwes tie gehouden. Naar verluidt zouden de communisten er in toegestemd hebben alle Vietminh-strijdkrachten uit Laos en Cambodja terug te trek ken. Pham Van Ding, de Vietminh-vice- premier zei, dat reeds enige tijd ge leden de Vietminh-troepen uit deze staten waren teruggetrokken, maar indien er nog troepen waren achter- f ebleven dan zouden ook deze de sta- en Laos en Cambodja verlaten. In gezaghebbende kringen werd ver klaard, dat de standpunten ten aan zien van Laos en Cambodja dichter bij elkaar zijn gekomen. Zaterdag zou men trachten de kwestie van het te rugtrekken der troepen uit Laos en Cambodja nader te regelen. Tijdens de vergadering was er 'n woordenstrijd tussen de Chinese mi nister van buitenlandse zaken Tsjoe En Lai en de Amerikaanse gedele geerde Robertson. Tsjoe verzette zich opnieuw tegen toezicht van de Verenigde Naties op een wapenstil stand in Indo China en hij betoog de, dat alle buitenlandse troepen te ruggetrokken moesten worden. Vloeibare brandstof voor kernreactoren Nederlandse vondst Twee Nederlandse geleerden, dr. J. J. Went, chef van het re3earch-la- boratorium van de N.V. Kema te Arnhem, en dr. H. de Bruyn, weten schappelijk medewerker van het cen traal laboratorium van de staatsmij nen in Limburg, ontwikkelden in het vandaag verschenen tijdschrift Elee- tro-Tecnniek het denkbeeld, in kern reactoren vloeibare brandstof te ge bruiken in plaats van uraniumstaven, zoals men die thans gebruikt in de reeds twee en een half jaar in wer king zjjnde Noors-Nederlandse reac tor in Kjeller. De Nederlandse geleerden ontwik kelden in hun beschouwing het reeds bestaande plan, dat de bouw omvat van een kernreactor, die in opzet min of meer gelijkt op die in Kjeller, maar dan met een 40 maal zo groot vermogen (10 Mw) en op de duur met een zo hoge werktemperatuur, dat een gedeelte van het uit kern splijtingen voortkomende vermogen in mechanische energie en dus bij voorbeeld in electriciteit, zal zijn om te zetten. Het essentiële van dit type reactor is, dat. hij wordt opgebouwd uit sta ven metallisch uranium, die in zwaar water zijn geplaatst. De uraniumsta ven, die door de kernsplijtingen ver hit worden, worden gekoeld door een langs die staven stromende koelvloei stof, waarvoor in dit geval eveneens zwaar water wordt gekozen. Het plan der Nederlandse geleer den omvat reactoren, waarin de brandstof in een vloeibare, of altlians vloeiende toestand aanwezig is. Zij verwachten van de toepassing hier van bepaalde technologische voorde len. Bij de ontwikkeling van deze re actoren zal men echter, zo zeggen de geleerden, met een lange en moeiza me ontwikkeling rekening moeten houden. REGERING GUATEMALA VERKLAART Onderzoek schepen niet gewenst? Onbekende vliegtuigen hebben wapens, vermoedelijk van Russische ma kelij en munitie boven Guatemala uitgeworpen, aldus een Vrijdag uitge geven regeringsbulletin te Guatemala. De patroontassen, die werden neergelaten zijn van een type, dat in het Amerikaanse leger wordt gebruikt, aldus de bekendmaking- De geweren die door de politie werden gevonden, waren gemerkt met een cirkel met hamer en sikkel. Br. Ms. vliegkampschip Karei Door man" met aan boord de minister van marine, ir C. Staf, prins Bernhard in diens functie van inspecteur-generaal der Kon. marine en de bevelhebber der zeestrijdkrachten en chef marine staf, vice-admiraal A. de Booy, zal Vrijdagochtend 2 Juli om 10.00 uur een over de ingang van de nieuwe haven te Den Hélder gespannen lint doorvaren en daarmede de ingebruik neming van het Westelijke deel van deze haven symboliseren. Om 11.10 uur zal de staatssecretaris van ma rine, vice-admiraal H. C. W. Moor man, de beide helften van de nieuwe brug over het Nieuwe Diep neerlaten, waarmede ook deze brug zal zijn ge opend. De nieuwe brug reeds in werking die door vice-admiraal Moorman zal worden geopend. De Nederlandse regering heeft er in toegestemd, Amerika behulpzaam te zijn wapenzendingen naar Guate mala te voorkomen. Amerika heeft Nederland niet gevraagd toe te staan zijn schepen op zee te mogen onder zoeken. Ook reeds de controle op versche pingen naar een ander land brengt echter bepaalde moeilijkheden met zich mede. Het transitoverkeer, dat voor Nederland van groot belang is, laat niet altijd bij het passeren van Nederlandse havens controle op de doorvoer toe. Het spreekt echter in het kader van de bestaande Atlanti sche samenwerking vanzelf, dat de Nederlandse regering binnen de grenzen van het mogelijke gaarne wil medewerken aan de uitvoering van het Amerikaanse verzoek. Aan bovenstaande kan nog wor den toegevoegd, dat er in de practijk geen sprake is van wapenuitvoer uit Nederland en de bonafide Neder landse scheepvaartmaatschappijen geen wapens vervoeren naar Guate mala, aldus verzekerde men ons van welingelichte zijde. Een woordvoerder van het Zweed se ministerie van buitenlandse za ken heeft medegedeeld, dat Zweden geen verzoek ontving van de Ver enigde Staten voor controle op de schepen naar Guatemala. De Zweed se regering zal evenwel als een der gelijk verzoek binnenkomt daarop niet antwoorden. In Deense politieke kringen te Ko. penhagen werd verklaard, dat De nemarken aan Amerikaanse oorlogs schepen niet zal toestaan de Deense schepen op wapenen te controleren. Te Londen werd medegedeeld, dat dan werkelijk zo labiel?, zo vraagt ogen. men zich af. En bovendien: zal er in de toekomst met name op het platte land zo heel veel veranderen? In dit •band was vooral de opmerking van de directeur van de planologische dienst, ir. M. de Vink, te Maastricht van belang: „Het agrarisch karakter van 't Zeeuwse platteland verdwijnt niet door het Deltaplan, het wordt eerder nog versterkt". En als men zich nu realiseert, dat op hetzelfde moment waarop deze woorden wer den uitgesproken, het Zeeuwse plat teland in een zelfbewuste demonstra tie te Goes bijeen was, welnu, dan be hoeft de angst van de sociologen al lerminst tot een paniek in dit gewest te leiden Zeeland heeft een geschiedenis, die getuigt van durf en onverzettelijkheid. Een geschiedenis ook, die vertrouwen geeft voor de toekomst. Juist nu, met het Deltaplan voor de Britse regering niet bereid is aan een vreemde mogendheid toe te staan dat zij Britse schepen doorzoekt op wapenen, die bestemd zouden zijn voor Guatemala. De opperbevelheb ber van de Britse marine ur Britse West Indië heeft echter opdracht ge kregen, „passende maatregelen" te nemen als Britse schepen worden ver dacht van wapenvervoer naar Gua temala. Engelang wil zoveel als mo gelijk medewerken om te verhinderen dat Britse schepen aan dergelijk wa penvervoer meedoen. Echt zomerweer wordt het nog niet (Van onze weerkundige medewerker) Juni heeft nog geen enkele warme zomerdag op kunnen brengen. Toch was het weer deze week niet ongunstig te noemen. Temperaturen van 17 tot 19 graden Celsius kwamen vrijwel dagelijks voor by rustig weer. Een regenfront, dat bij een de pressie, bij IJsland gelegen, be hoort, zal vermoedelijk nog vandaag de Noordzee overste ken en kan behalve veel be wolking ook wat neerslag of enkele buien brengen. De eer ste helft van Juni is belangrijk te koel gebleven, zodat de kans op wat warmer weer wel gro ter wordt. Met Westelijke winden zal mor gen vrij koele Oceaanlucht blij ven binnenstromen De kans op een bui blijft daarbij aanwe zig, zodat het nog steeds geen ech£ zomerweer wil worden. Veroordeeld tot 12 jam- voor moord. De Utrechtse rechtbank heeft de 80-jarige J. L. uit Nijmegen veroor deeld tot een gevangenisstraf van 12 .jaar met ter beschikking stelling van de regering wegens moord op zekere H. van H. Aan verdachte was ten laste ge legd dat hij in Juni 1953 nabij de Leusderheide zijn invalide vriend Van H. zou hebben neergeslagen en hem zou hebben beroofd van zijn horloge en een Geldsbedrag. Ruim 1 millioen schade door aanrijdingen, vliegtuigongevallen enz. De Algemene Rekenkamer heeft haar verslag gepubliceerd over haar werkzaamheden in 1953. Uit de verantwoording van baten en lasten van het directoraat-generaal voor bijzondere rechtspleging 194618 September 1953 blijkt, dat er een nadelig saldo is van f 173.201.874- De Rekenkamer merkt op. dat het geldelijk beheer niet onberispelijk ia geweest. Zjj heeft evenwel de overtuiging, dat er zoveel mogelijk naar is gestreefd het beheer in goede banen te leiden en bij de liquidatie de ge maakte fouten zoveel doenlijk te herstellen. Over het autogebruik in Rijksdienst heeft de kamer de indruk, dat er zo veel mogelijk naar gestreefd is tot bezuiniging op het autovervoer te ko men. Bij controle was gebleken, dat o.a- van het boekwerk „De praktijk van het militair tuchtrecht", een hoeveel heid van ruim 2800 exemplaren ter waarde van plm. f 47.000 aanwezig was zonder dat hierin nog belangrij ke mutaties voorkwamen. Op vragen hierover heeft de minis ter van oorlog medegedeeld, dat een vrij grote voorraad was overgebleven o-m. als gevolg van een niet te voor ziene wijziging in de verstrekkings norm, waardoor aan personeel met groot verlof geen voorschriften meer worden meegegeven. De kamer acht deze gang van zaken teleurstellend. OVERTOLLIGE VOORRAAD. Uit een rapport van de accountants dienst van het departemen van eco nomische zaken bleek de Rekenkamer, da door het economisch instituut voor de middenstand ter gelegenheid van zijn 20-jarig bestaan een gedenkboek was uitgegeven, waarvan de kosten, bij een oplaag van 1600 exemplaren, ruim f 13.000 hadden bedragen. Van de 1600 exemplaren zijn slechts 236 stuks verspreid. De minister heeft te kennen gegeven dat voortaan derge lijke onverantwoorde uitgaven niet meer zullen geschieden. Het totaal der uitgaven voor scha de door aanrijdingen, vliegtuigonge vallen, militaire oefeningen enz. be draagt over 1953 f 1.160-334,23. Over de jaren 1950, 1951 en 1952 bedroegen deze uitgaven onderscheidenlijk f 699 000, f 649.112,70 en f 688.972,36. Hoewel de uitbreiding van het mi litaire apparaat ook hier van invloed is acht de kamer het noodzakelijk, dat uit deze cijfers de nodige lering wordt getrokken. Z.L.M.-TRIOMFTOCHT DOOR BEVELAND Dieren-show werd een groot succes In het rijk bevlagde Westelijk Zuid-Beveland, waar doorheen zich Vrij dagmorgen een kilometerslange autocolonne met de honderden deelnemers aan de Z.LM.-rijtoer bewoog, stond ergens op een simpel bord de met krijt geschreven woorden „Hulde aan het bestuur der Z.L.M." te lezen. Deze eenvoudige getuigenis van een Zuid-Bevela.ndse boer bewees» hoe zeer deze organisatie een grote plaats in de harten van de landbouwende bevolking inneemt. En op deze tweede dag van het Z.LM.-festijn werd dit op nog massaler en grootser wijze geaccentueerd. Goes beleefde een ware invasie! Bij duizenden stroomden de Zeeuwen naar dit agrarisch centrum toe. De straten waren overvol met auto's en mensen, doch de grootste druk te concentreerde zich op het tentoonstellingsterrein. Tegen de middag kon den de kassa's de stroom van bezoekers nauwelijks meer verwerkea Al leen reeds tienduizend betalende bezoekers waren getuige van de grote dierenshow, welke des middags als een machtig en verrukkelijk schouw spel enkele uren de aandacht trok. Een show, waarbij het prachtigste paar- denmateriaal, tientallen stuks van het beste rundvee en ook geiten in bonte afwisseling werden voorgeleid. Een demonstratie, welke iedere Zeeuwse boer met trots heeft vervuld! Terwijl op het tentoonstellingster rein reeds een begin was gemaakt met de keuringen van de honderden dieren en de voorwedstrijden van de landelijke ruiters waren begonnen, vertrokken des morgens om stipt kwart over negen de ruim honderd- vijftig auto's en bussen van het Sta tionsplein en omgeving voor de tra ditionele rijtoer. Dank zij de goede organisatie van de gemeentepolitie, die in deze dagen versterkt is met Rijkspolitie, verliep alles vlot. Onderweg werd overal in de dorpen druk gevlagd, men liet het werk overal voor een ogenblik rusten, de schoolkinderen juichten de stoet uit bundig toe, kortom het werd een wa re triomftocht. IMPOSANTE SHOW. Na beëindiging van de rijtoer rond het middaguur begon het tentoonstel lingsterrein zich steeds meer met be zoekers te vullen. Nu werd het eerst goed! Bij duizenden verdrongen de belangstellenden zich rond de werk tuigen, de keuringsbanen en in de ex positie-tenten- De grote Z.L-M.-fa- milie was weer bijeen! Rond twee uur nam de grote show een aanvang. Met opgewekte fanfa res luidden de herauten van de lan delijke ruiters het festijn in. In bonte afwisseling paradeerden de bekroon de koeien, paarden en geiten in de ring. Vijf achttallen van de landelijke ruiters maakten hun opwachting en de Schouwse ruiters deden genieten van een mooie demonstratie. De kampioen hengsten, merries, viertallen en wat al niet meer brach ten de toeschouwers in extase en na dat de trotse eigenaren de vele waar devolle prijzen in ontvangst hadden genomen, moest nog menig ererondje worden gemaakt. Het rijk gevarieerde programma leek geen eind te zullen nemen, al kwam uiteindelijk het slot voor velen nog te vroeg. Het was een nationale ten toonstelling in het klein. Wie dit jaar lijkse paardenfestijn in Den Bosch wel eens heeft bijgewoond, zal be amen dat paardenkenner èn leek op een dergelijke demonstratie nooit uit gekeken is. EEN PRIMEUR VOOR NEDERLAND Een zeer aantrekkelijk nummer op deze show vormde de demonstratie met de remwagen, waarvan Zeeland voor Nederland de primeur had. Op vernuftige wijze kon hiermee de trek kracht van de paarden worden geme ten. Het was een machtig gezicht om te zien, hoe de deelnemende paarden het presteerden om de trekkracht van (Vervolg op pag. 2) KORTE PRED1CATIE Profetie, visioen, droom. Hand. 2 17. In het moderne leven speelt het „feit" een bijzondere rol: de krant te er mee bezig, maar ook de dokter, de notaris, de landbouwer, de geschied vorser en de machinist. Schuwt de bybél de feitent Bren gen de feiten ae gelovigen in verle genheid f Wanneer w\j de tekst lezen, zouden icjj het bijna geloven, want het gaat daarin over profetie, ge zichten zien en dromen dromen. En dat zijn nu juist dingen, die zich wei nig gelegen laten liggen aan feiten. Toch is het de vraag, of dut waar is. Wie zich de moeite getroost het stuk te lezen, waarin de tekst voor komt, zal tot een andere conclusie komen. Om te beginnen zal dan bly- ken dat profetie niet zo iets is als waarzeggerij, maar de kunst van het bespreken van bepaalde feiten. Het gaat gelovigen ook om feiten, maar van een bepaald soort, namelijk fei ten rondom en aangaande Jezus Christus. Wie over Jezus Christus spreekt en de feiten noemt, die met Hem in verbinding staan, die profe teert. Voorts zal bljjken, dat gezichten zien niet is het schouwen van idealen, maar het visioen is de kunst van het bekijken van bepaalde feiten. De ge lovige ziet dingen, die er zijn, en geen idealen Hij ziet Jezus Christus en de feitelijkheid, die met Hem in verband staat, namelijk het Koninkrijk Gods. Het vermogen door de werkelijkheid van elke dag heen dat Rijk te ontwa ren, dat is gezichten zien. Met de droom staat het niet an ders. De dromen der gelovigen zijn geen gefantaseerde wensen. Het gaat met om een schijnwereld, een oord van gelukzaligheid, maar de droom, ts de kunst van het wensen van be paalde feiten. En het zijn weer de feiten rondom en aangaande Jezus Christus. Wie Jezus Christus wenst en droomt van Goede Vrijdag en Pasen, die behoort tot hen, die dro men dromen. Stoot evenwél de profetie en het af op de keiharde werke- lykhexd van alle dag f Helpt de wer kelijkheid van het leven ons juist niet uit de droom? Tegenover deze vraag wagen wij de uitspraak: de werkelijk heid van elke dag is een schijnwerke lijkheid. Die keiharde werkelijkheid is y^cmn.hgt achter ons als verleden tijd. Zij heeft de schijn mee, maar zij ts zonder grond, zonder innerlijke kracht, want zij is uitgehold en over wonnen door de echte werkelijkheid en achterhaald door de wezenlijke fei ten: het nieuwe leven, het Konink- ryk Gods. Met welke feiten wij ons ook bezig houden: toy worden dllen uitgenodigd ons te scharen in de rij van hen, die in hun leven de feiten rondom en aan gaande Jezus Christus Uiten gelden. Wt eoan deze uitnodiging gehoor £eeff, leert profeteren, gezichten zien en dromen dromen. Ritthem. J. P. C. van 't Hof. VERWACHT: ZONNIGE PERIODEN. Overwegend droog weer met zonni ge perioden. Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. Vrij warm maar later plaatselijk enige afkoe ling bij wind van zee. 20 Juni: Zon Maan 21 Juni: Zon Maan ZON EN LAAN Op: 4.19 Op: 23.19 Op: 4.19 Op: 23.36 Onder: 21.03 Onder: 8.34 Onder: 21.04 Onder: 9.54

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 1