CONGRES DEL TA-PLAN BREED SOCIAAL 0PB0UWPLAN DRINGEND NODIG Amsterdamse Renrs SPORT EN WEDSTRIJDEN NORMEN VOOR GIPSTOEWIJZING DIENEN TE WORDEN VERHOOGD Vaderda V „BIJOU" 10 PROVINCIALE Z EE UW 8 E COURANT VRIJDAG 18 JUNI 1954 PROF. ZEEGERS BETOOGT: Men zal een waarlijk menselijke levenssfeer dienen te creëren. (Vervolg van pagina 9) De planologische en sociologische aspecten van hot Deltaplan werden uitvoerig behandeld door professor G. H. L. Zeegers. zyn prae-advies liep ui vele opzichten parallel met het interim-rapport van de plan-commissie Zuidwest, dat dezer dagen verscheen en dat uitvoerig ln ons blad werd be handeld. Prof. Zeegers stelde als uitgangspunt van zyn betoog, dat by de heropbouw van levens- en werkruimte ln het rampgebied de planoloog en de stcdebouwkundige hun creatie zullen dienen to richten op het scheppen van een waariyk menselijke levenssfeer. Uitvoerig behandelde 'prof. Zeegers de ruimtelyke structuur van voor de ramp, waarbij hij betoogde, dat de factor, die de gehele structuur en ontwikeling van dit gebied beheerst, het verkeer is. In verkeerstechni- opzicht is het insulaire kerngebied er het ergste aan toe. De veerdien sten vormen de schakels tussen de eilanden zrjn economisch zeer duur, inefficient, vooral door de grote stag natie van in-, aan- en afvoer. Het Rampgebied is, zo concludeer de prof. Zeegers, mede tengevolge van zijn insulaire en perifere ligging niet meegegroeid met de ontwikke ling, welke zowel demografisch, eco nomisch. verkeerstechnisch als ten aanzien van de woon- en recreatie accommodatie vOor Nederland ken merkend ls geweest. Prof. Zeger ging vervolgens in op de planologische en sociologische perspectieven onder meer noemde hij de Braakman nu reeds van groot belang. Hierdoor zullen twee in levensstijl verschillende gebieden met elkaar in groter contact komen, het zal de mi- 5ratio naar de industriële kanaalzone oen toenemen en daarmede het te kort aan arbeidskrachten in de ka naalzone doen verminderen, evenals het overschot in de agrarische en in dustrieel minder bloeiende delen van West- en vooral van Oost-Zeeuwsch Vlaanderen. Ook zullen de doorver bindingen van geheel Zeemvsch- Vlaanderen verbeteren, terwijl de centrumfunctie van Terneuzen zal worden geaccentueerd. DE TOEKOMST By de bezining op de toekomst zal met twee gegevens rekening dienen te worden gehouden: 1 de noodzaak om het gebied te beschermen en voor een nieuwe ramp te behoeden door de uitvoering van net Deltaplan; de so cioloog mag deze uitvoering niet te genhouden. En in de tweede plaats, de mogelijkheid, dat door of aan de rand van dit gebied een internatio naal wegenstramien komt te liggen. Spreker betoogde, dat een breed sociaal reconstructieplan nodig is, dat vanwege het menselijk, religieus ethisch en algemeen cultureel be lang, mede het geweten dient te zijn van allen, die op het gebied van de teehnisch-ruimtelijke vormgeving verantwoordelijkheid dragen. Spreker wees er nog op, dat voor liet rampgebied een sterke versprei ding van de bevolking en een kleine omvang van de woonkernen kenmer kend zijn. Dat dit de culturele en maatschappelijke opbouw in zijn ont plooiing ernstig remt, achtte spreker overduidelijk. Nu het bovendien blijkt, dat kleine woonkernen in het econo misch leven van de streek een af nemende functie vervullen, is de con clusie gerechtvaardigd, dat uitbrei ding van de bebouwing en de her bouw van de panden en kerntjes geen aanbeveling verdient. In dit verband herinnerde spreker aan de ..bevrie zing", zoals voorgesteld in het re constructie-rapport Schouwen-Duive- land. 16 Juni 17 Juni Nederland 1951 (3%) 103% 03% b Nederland 1948 (3%) 100% 100% Nederland 1947 (3%1 3 100% 100% Nederland 1937 3 98% 96% Dol'larlening 1947 3 pet. 961;, 97 Investeringscertificaten 3 100% 100% Nederland 1962-64 3 101 101V', Ncd. Indië 1937 A 3 99% 99% Grootboek 1946 3 90 99 Nat. Handelsbank 152% 153 Ned. Handeimij. 180 181 A.K.U. 224% 225% Bergh's en Jurgens 295 296% Calvé-Delft 186 190 Kon. Ned. Hoogovèl 174% 177 Unilever 335% 338% Ned. Kabelfabriek 204% 205% Philips 256% 258% Wilton-Feijenoord 190% 187 Billiton 342 Kon. Petroleum Mij. 502% 508V4 Amsterdam Rubber 88% 87 Holland Amerika LÏjn 148% 149% Kon. Paketvaart 138% 139% Rotterdamse Lloyd 125 126% Ned. Scheepvaart Unie 139% 139% Stv. Mij. Nederland 139% 138% H.V.A. 125% 124% Deli Mij. 120% H8V2 B'ank van Ned. Gem. 4% 108'/, 109% Bank van Ned. Gem. 0-5-10 126% 128% Centfhï'e Suiker 188 190 Kon. M(j. De Schelde N.B. 138 139 Baltimore-Ohio 21% 22% New York Central 23% 23y4 Pennsylvania 16% 17 Anaconda 37% 37% Bethlehem Steel 68% 68% General Motors Intern. Nickel Kennecott Republic Steel U.S. Steel North American Cy. Midcontinental Shell Union Tide Water AKU 4% 71% 71 e.d. 42 42% 81% 81% 57% 58 18% 48% e.d. 22% 23 88% 88% 99% 95% BEURSOVERZICHT. Hoewel de betere stemming werd voort gezet. vertoonden de internationale fond sen niet die markante verschillen van Woensdag. Kon. Olie zette de opmars verder voort en kwam tegen slot op 508%. Certificaten Unilever stegen ruim 3 pun ten tot 338%. Philips stelde enigszins te leur. Weliswaar verbeterde de koers ruim 1 punt tot 258%. doch in het tele fonisch ochtendverkeer is 260 betaald. AKU goed prijshoudend op 225%. Prolongatie 3% pet. AMSTERDAMSE WISSELMARKT. Londen contant 10.62%—10.63%New York contant 3.78%3.78%: Parijs contant 1.0790»—1.0810: Brussel contant 7.56%— 7.57%; Frankfürt contant 90.46—90.56; Zürich contant 86.9287.02; Stockholm contant 73.2673.36: Kopenhagen contant 54.62—54.72; Oslo contant 53.07—53.17; Braz. dollar contant 3.77%^78%; Ar gentijnse verrekeningsdollar contant 3.81%3.82%? Japanse verrekeningsdol- lar contant 3.79%—3.80%. Levendige bespreking over voor- en nadelen (Slot van pag. 9.) Deze spreker betoogde, dat de bevol king reeds meer rampen te verduren heeft gekregen, watersnoodrampen, maar ook economische: de zoutziede rijen, eertijds bloeiend, gingen ten on der, evenzo de meekrabcultuur. En toch kwam de bevolking van de Zeeuwse eilanden er weer boven op. Zou z(j nu niet een Delta-plan over leven? Zijn we niet bezig een we tenschappelijk sprookje te creëren Dr. W. Kusters. Den Haag. die na mens professor Zeegers door om standigheden 's middags verhinderd de sprekers beantwoordde, moest hem in sommige opzichtten gelijk ge ven. maar wees niettemin op de so ciale labiliteit, die in deze streken de gevolgen zijn van ramp en even tueel kunnen zijn van Deltaplan. Ir. C. A. L. Horstmann. voorzitter van de Zeeuwsch-Vlaamse Kamer van koophandel, trad in debat met pro fessor Tinbergen, wiens berekeningen hij op sommige punten in twijfel trok. Hü bepleitte voorts voor het Noor delijke bekken (Zuidhollandse eilan den) uitvoering van het Deltaplan en voor het Zuldelyk bekken (Ooster- Schelde) van het plan tot dijkverho ging, waarop ir. Maris nogmaals op de noodzaak van de totaliteit der maatregelen wees. Dhr. J. Mieras-Adriaanse uit Yerseke vroeg of dergelijke grote plannen als de afsluiting der zeegaten geen tekort aan vakmensen zou ontstaan, zoals b.v. rijswerkers en steenzetters- Daar over kon ir. Maris weinig positiefs zeggen, maar hij meende niet, dat de ze aangelegenheid een factor van be tekenis zou zijn. Met het bestaande apparaat, ja, dan zou het moeilijk worden, zo zeide hij, maar er komt nu immers een lange aanloop-periode, zodat dit probleem wel mee zal val len. Op een vraag, waarom de dammen vrij ver naar binnen zijn geprojec teerd, antwoordde ir. Maris, dat de ri sicofactor bij werken verder buiten gaats steeds groter wordt. DE VOORZITTER De vergadering was des morgens be gonnen met een toespraak van de voorzitter van de Maatschappij, prof. G. A. Ph. Weijer, waarbij deze uit eenzette, hoe men tot de keuze van dit onderwerp was gekomen. Het ver langen was uitgegaan van het depar tement Zeeland der maatschappij. „Indien wij een eerste begin kunnen malcen met de popularisering van het probleem, dan doen wij wellicht goed werk", aldus de voorzitter. Hij zeide voorts reden te hebben om aan te nemen, dat binnen kort op grondslag van het derde interim-rapport der Delta-com missie een openbare behandeling van de afsluitingsplannen is te wachten, in de Staten-Generaal. Aan het eind van het congres ten slotte gaf hij een samenvatting van het besprokene, waarbij hij aan- ir. Maris de zilveren gedenkpenning van de Maatschappij aanbood. „Wy wensen daarmede uitdrukking te geven aan onze grote waardering voor de voortvarendheid en de toe wijding, welke de Delta-commissie onder uw voortreffelijke wijze heeft betracht", zo besloot prof. Weger. De Nederlandse baan- kammoenschaopen De grote verrassing in de voorrit- tcn van het kampioenschap van Ne derland achtervolging voor professio nals was, dat Wim van Est, kam pioen 1953, uitgeschakeld werd. De tyd van Wim van Est bedroeg 6 min. 58 sec., waarmee hij op de elfde plaats kwam. De tijden in de voorritten waren: 1 Van der Kamp 6 min. 45,0 sec. 2 Adri Voor ting 6.45.2. 3 Willekes 6.47.6. 4 Gerrit Voorting 6.49.4. 5 Plantaz 6.50.8. 6 Brinkman 6.51.0. 7 Kwantes 6.52.6. 8 Schoenmakers 6.53.6. 9 Nico van Est 6.53.6. 10 Koe man 6.57.6. 11 Wim van Est 6.58.0. 12 Lagrouw 6.59.0. In de halve finales, die 24 Juni a.s. worden verreden, hebben zich ge- ilaatst Adri Voorting, jiVUlekes, 'lantaz en Van der Kamp. VOETBAL Hulst - Roosendaal wordt 1—3 Het door Hulst na afloop van de promotiewedstrijd tegen Roosendaal ingediende protest heeft 'n averecht se uitwerking gehad. Het protest gold een aan Roosendaal toegekende penalty die een doelpunt opleverde. Het werd echter afgewezen. Roosen daal had zekerheidshalve ook een protest ingediend tegen een doelpunt, dat aanvankelijk door de scheids rechter was toegekend, maar op ad vies van de grensrechter werd afge wezen. Dit protest werd wel toege kend, waardoor de uitslag 13 in Bet voordeel van Roosendaal werd. De Fransman Gilbert Lavolne, Euro pees kampioen weïtergewicht heeft zich thans definitief bereid verklaard zijn ti tel in Nederland te verdedigen tegen Bep van Klaveren. Hoewel de financiële eisen van de Frans man zeer hoog zijn, zal Theo Huizenaar, de manager van Van Klaveren, alles in het werk stellen om tot een accoord te ko men. Deze tltelwedstrijd zal uiteraard al leen door kunnen gaan indien van Kla veren Maandag 21 Juni a.s. in de Ahoy- har te Rotterdam van de Duitser Herbert Glaser wint. Hongaren op schot; België bedwong Engeland (44). Om het wereldkampioenschap De wedstrijden om het wereldkam pioenschap voetbal in de achtste fi nale, werden Donderdag ln groep II en groep IV voortgezet. Hongarije behaalde een monsterzege op Zuid- Korea. Nadat de Magyaren de rust met een 40 voorsprong waren in gegaan, beslisten zy de wedstryd met 90 in hun voordeel. België boekte een fraai resultaat, door het eertyds opermachtige Albion een geiykspel (4 4) af te dwingen. De ruststand in deze wedstrjjd was voor de Engelsen. Ng de her vatting scoorden onze Zuiderburen tweemaal, terwijl de Engelsen een maal het vijandelijke doel wisten te vinden. Er was dus een verlenging nodig: Beide ploegen scoorden in die periode nog eenmaal, zodat de uit slag 4—4 was. Duitsland toonde zich met 41 de baas over Turkije, nadat de rust met de stand 11 was ingegaan. Zwit serland startte met een verdienste lijke 21 overwinning op Italië. De uitslagen van de in de achtste finales gespeelde wedstrijden luidden: Groep II; Zürich: HongarijeZ.-Korea 90 iruststand 40); Bern: Turkije iultsland 1—4 (1—1). Groep IV: Lausanne: ZwitserlandItalië 21 (11); Bazel: EngelandBelgië (3 3 (21) (na verlenging 44). De standen zijn: Groep II; Hongarije 1 1 0 0 2 9-0 Duitsland Turkije Zuid-Korea Groep IV; Zwitserland Engeland België Italië 1 1 0 0 2 4-1 10 0 1 0 1-4 1 0 0 1 0 0-9 1 1 0 0 2 2-1 10 10 14-4 10 10 14-4 10 0 1 0 1-2 ALGEMENE VERGADERING Z.L.M. De heren D. W. Lindenbergh en J. M. van Bommel van Vloten tot ereleden benoemd Met een hartelijk applaus steniden.de honderden Z.L.M.-ers Donderdag in met het. besluit van het hoofdbestuur, om de heren D. W. Lindenbergh, te 's Heer Arendskerke en J. M. van Bommel van Vloten te Goes, die ja renlang aan het ZX.M.-organisatieleven deelnamen, tot ereleden te be noemen. Voorts kenmerkte de vergadering zich weer door de typisch eigen Z.L.M.-sfeer. In een belangwekkende rede van de voorzitter, ir. M. A. Geuze, waarvan elders in dit nummer een uittreksel werden weer de grote landbouwvraagstukken besproken, terwijl dr. ir. F. P. Mesu een interessante lezing hield over de agrarische aspecten van het Deltaplan. Voordat de secretaris, mr. J. F. G. Schlingemann voorlezing deed van de openingsrede van de voorzitter, ir. Geuze, die op doktersadvies zijn stem moest sparen, sprak de voorzitter een welkomstwoord tot de talrijke geno digden. Verder deed de voorzitter medede ling van een besluit van het hoofdbe stuur, om aan de directie van Land- bouwherstel een telegram te zenden, waarin de ongerustheid wordt uitge sproken over het uitblijven van de taxaties van de afwijkende percelen in de geïnundeerde polders, terwijl de oogst voor de deur staat. Het hoofdbestuur was in zijn 's mor gens gehouden vergadering ook tot de conclusie gekomen, dat de normen voor de gipstoewijzing verhoogd die nen te worden, daar de omstandighe den thans anders zijn dan bij de vo rige inundaties. Ook was men van mening, dat het veer A. J. PolderZijpe alleen voor een goede verbinding zal kunnen zor gen, wanneer dit veer van overheids wege zal worden verzorgd. Hierop moet men blijven aandringen. Tot leden van verdienste werden be noemd de heren A. I. Risseeuw, Oost burg, P. J. Leenhouts, Schoondijke, H. van Gorsel, Lewedorp, J. Pilaar, Goes, J. Lindenbergh, Wolphaartsdijk, L. M. de Vos, Kats, M- Mol Oudelande, J. Huibregtse, Souburg, C. Franse, Ar- nemuiden, P. Wielemaker, Koudeker- ke en L. Overbeeke, Wolphaartsdijk. De rekening over 1953 werd goed gekeurd, waarbij met erkentelijkheid de steun van het K.N.L.C. en niet ge troffen leden werd gememoreerd. Bij de rondvraag wekten de nieuw benoemde ere-leden, de heren Linden bergh en Van Bommel van Vloten de jongere boeren op, zich aan het orga- nisatiewerk te wijden. Op de inleiding van dr. Mesu, volg de nog een geanimeerde discussie. Op een desbetreffende vraag deel de de voorzitter mede, dat de Grond kamer reeds een reorganisatie in be spreking heeft- Na een vriendelijk speechje van de voorzitter van de Brabantse Zuster organisatie. de heer De Waard, hield dr. ir. W. C. van Beekom nog een pleidooi om de groep Kruiningse boe ren, die hun bedrijf niet meer ren dabel kunnen voortzetten, te helpen door sanering toe te passen. Voorts vroeg een der leden nog aan dacht voor de gevaren van de spuit- middelen voor mens en dier. Aan het slot van de vergadering sprak nog de voorzitter van het Kon. Ned. Landbouw Comité, de heer Knottnerus. OFFICIËLE ONTVANGST. Na aflöop werd het hoofdbestuur officieel door het gemeentebestuur van Goes ten stadhuize ontvangen. De burgemeester, mr. W. C. ten Kate schetste hierbij de grote betekenis van de Z.L.M. voor het agrarische leven in deze provincie en eveneens voor de gemeente Goes. De voorzitter, ir. M. A. Geuze be antwoordde deze speech, waarbij htj zijn waardering uitsprak voor de goe de medewerking welke steeds wordt ondervonden. Als attentie bood spre ker het gemeentebestuur een oude historische kaart van Zeeland aan. Des avonds verenigde het Z.L.M.- bestuur zich met vele genodigden aan een diner in hotel „De Korenbeurs", terwyl het muziekgezelschap „Eupho- nia" op de Markt, waar de fraaie bloemen maquette over het Drieëi- landenplan van de Middenstandsver eniging „Handelsbelangen" veler aan dacht trok, een feestconcert gaf. Tijdens dit diner heeft o,m. mr. dr. A. J. J. Mes nog gesproken namens burgemeester van Goes, mr. ten Kate, aan de Z.L.M. de vergulde zilveren legpenning der gemeente aanbood. Voorts heeft de voorzitter van het comité Huldeblijk Z.L.M., mr. J. H. Roose, aan het Algemeen Bestuur en het Kringbestuur een reproductie van het Ceresbeeld toegezegd. De tentoon stellingssecretaris, de heer A. Brus- ket en de heer A. H. Suurland van de hofstede „Klein Frankrijk" mochten huldebewijzen in ontvangst nemen, terwyl ir. J. D. Dorst namens de ad viseur het traditionele vaantje voor de rytoer uitreikte aan de kring voorzitters van Schouwen-Duiveland en West-Zuid-Beveland. Z.L.M.-tento onstelling (Vervolg van pag. 11). Bijzondere aandacht wordt voorts gevraagd voor het werk der land bouw coöperaties op het gebied van de aan- en verkoop, de suikerfabrlca- ge, het bank- en verzekeringswezen. O.m. exposeren in deze afdeling de Coöp. Zeeuwse Aan- en Verkoopver eniging te Wemeldinge, de Coöpera tieve Zuivelfabriek „Walcheren" en de Eerste Ned. Coöp. Beetwortelsui- kerfabriek te Sas van Gent en de Ze- cova te Goes. „Onderwijs en Organisatie" staat er in de uitgebreide tentoonstellingsca talogus boven het hoofdstuk, waarin tent G wordt beschreven- En inder daad treft men hier in de eerste plaats het landbouwonderwijs in al zijn fa cetten aan. Een fraaie stand van het Landbouwhuishoudonderwijs, waar aan alle scholen in Zeeland medewerk ten, en verder materialen en foto's, betrekking hebbende op de Lagere Landbouwschool en de Landbouwwin- terschool. Daarnaast ziet men het re sultaat van cursuswerk van de Bond van Plattelandsvrouwen, demonstra tie-materiaal van de Plantenziekte- kundige Dienst en een buitengewoon instructieve stand van de Huishoude lijke Voorlichtingsdienst ten Platte- lande. Een wereldkaart geeft voorts een beeld van de verspreiding van oud-leerlingen van de Rijkslandbouw- winterschool te Goes over schier alle delen van de wereld. De Keuringsdienst Zeeland van de N.A.K. en de Zeeuwse Zaaizaadhandel hebben samen een tent voor hun re kening genomen. Vorig jaar was het juist een halve eeuw geleden, 'dat in Nederland met de keuring van ge wassen werd begonnen en dit „jubi leum" is aanleiding geworden, dat men op deze tentoonstelling eens uit gebreid aandacht heeft willen vragen voor het nuttige werk van deze dienst, die er zoveel toe heeft bijgedragen om ook het Zeeuwse zaaizaad tot een erkend kwaliteitsproduct te maken. Vanzelfsprekend exposeren ook tal van bekende en minder bekende han delsfirma's op deze Goesse tentoon stelling. De catalogus vermeldt er meer dan zestig en ongetwijfeld zal de bezoeker ook in deze afdeling veel interessants aantreffen# En dat geldt heus niet alleen voor de boer zelf. maar ook voor de da- mes, die voor haar huishouding nog menig nieuw snufje zullen ontdekken, en in niet mindere mate voor de ge ïnteresseerde „burger", die door deze buitengewoon goed geslaagde expositie hulde aan de afcL Bcveland Zuid- West toch wel een bijzonder goed beeld kan krijgen van hetgeen er in de moderne landbouw te koop is. Op de eerste dag werd de tentoon stelling bezocht door ruim 750 beta lende bezoekers. Wilt U even noteren Telef. aangesloten onder no. 3910 (K 1180) Lompen- en metaalhandel, M. VAN WIJNGEN, Vlissings Wagenplein 16, Middelburg. Geef zo'n kloeke staaf Afcer-shave lotion L vaste vorm. Een heerlijke p verfrissing, ook na het El electrisch scheren. Zuinig j p en gemakkelijk. Onze Kleintjes PENSION Fresh up elke man houdt ervan een product van Valdelis A Gevraagd bij familie pension voor moeder met 3 kinderen, 12 —5 jaar, liefst alleen inwonend, 15 Juli15 Aug., bij zee en duin. J. HELLINGA—RIE- MENS, Vossiusstraat 47 bv„ Amsterdam-Z., tel. 94774. >1VERSEN A Het voordeligst en meest verkochte rijwiel is toch DE LOCOMOTIEF. Kees in hel Bellamypark, Vlissingen. A Over te nemen: 2 plaatsen per bus naar Valkenburg op 14 Juli. Inlichtingen, in de i-" genuren, Bree 31, M'burg. De grootste sortering nylons vind U bij ons. Kristal nylons f 2.98, 2 paar f 5.50; Enkalons, zw. naad, f 2.65, 2 paar f5.— I Kousenhuls, Voorstad 3 a. Goes A Geweldig is onze sortering herensokken; heren ankiets; skisokken; werkkousen, enz. Alleen le kwaliteit en toch goedkoper. Kousenhuls, Voor stad 3 a, Goes. A Radio- en electro artikelen levert Radio-techn. Handel Mij, Maxwell op zeer gemakkelijke bet. voorw. Inl. via Agentschap IZeeland: Postbus 14, Middel burg. Ook 0 kont zich een echt Zwitsers Horloge permitteren! moet beslist geen genoegen nemen met horloges van twijfelachtige herkomst, die na korte tijd dienst weigeren. Reeds vanaf f 55.- kunt U bij uw juwelier of horloger een 100% Zwitsers klassehorloge met garantiecertificaat uitzoeken: de wereldberoemde PIERCE horloges! 15 steens ancre. ft PIERDE u fle. VaA1"*® A Telefonisch aangesloten on der no. K 1189—274. F. S. KOOLE, electr. winkel, Seroos- kerke (W.). A Koop nu een uiterst moder ne radio: Wega-Herold. Eerst f 398 en thans f 358. Vrijbl. demonstr. te bevr.: Postbus 14, Middelburg. A Bico-King wasmachine (vei lig: aut. tijdschakelaar). Bij zonder lage prijs: f 285 (met wringer!). Vrijbl. demonstr., te bevr.: Postbus 14, Middelburg. A Wij leveren alle soorten gummizolen en -hakken, gr. zolen en hakken voor f 2. Spijkers gratis. J. MEEUWSE, Gravenstr. 5961, Middelburg. A Joego-Slavië. Verzorgde 16- d. hotelreizen in Juli en Aug. Geen nachtreizen. Wegens uit- Spoed! Br. lett. S 61, Bur. P.Z. C., Vlisslngen. A Pfaft naaimachines, naalden, olie, onderdelen, riemsnaar. garens, scharen, enz. PFAFF Naaimachinehandel G. HEME- LAAR, Nieuwendijk 33, Vlis- singen. Tel. 729. A Mooie kousen, sterke kousen, ragfijne kousen, Enkalon-kóu- sen, voor slechts 2.95: prach tige sortering heren fantasie - sokken en Ankiets, in felle en: zeer rustige dessins. ,,'T IN- TERLOCKHUIS", St. Jacobs- straat 46, Goes. Ook v. kind. Daarom n. d. MEER, Herenkapper, Groe- new. 45 n.d. Huish. sch., Vllss. Zaterdags wordt ook geknipt. A Pfaff naaimachines ln alle uitvoeringen. Levenslange ga rantie. PFAFF Naaimachine handel G. HEMELAAR, Nieu wendijk 331 Vlissingen. TeL 729. A Donderdag 24 Juni bonnen inleveren met opdruk 30 April 1954 bij: J. MEERMAN. Haaks- bergsestraat 24, Oost-Souburg. A Financiering alle merken bromfietsen. Ass. kantoor C. WESTERWEEL, Zusterstraat 4, Middelburg. Tel. 3276. A Hier Dumppaleis met de py- ramide v. Cheops. Daar er overigens geen énkele andere versiering aanw. is, neemt men aan, dat dit kapiteel de opzette lijk ach ter gel. stand. maat voorst. Bij ons aanw. R.A.F.- windjacks (Lux), f 20. DUMP PALEIS, VliBS. str. 42—44, telef. 3210. Middelburg. A De pyramide meter als maat- st. v. d. pyramide wordt in merkw. verh. tot enkele getal len uit de kosmografie gebr. In iedere maat dames- en heren groene dubb. mil. linnen regen jassen. f 39.75. DUMPPALEIS, Vliss. str. 4244, Middelburg. A Vermenigv. men de hoogte v. d. pyramide, uitgedr. in py ramide duimen, met 1 millioen, dan komt men, in onze maten omger.. 148.208.000 km, en dat is 'n stuk, dat pree. de afst. v. d. zon tot de aarde aang. Fan- A ïn onze tijd stellen de astro nomen die afst. op rond 149.000.000 km. In onze tijd le veren wij kampèer-dekens voor de spotpr. v. f 6.50. DUMPPA- LEIS. Vllss. str. 42-44, Mid delburg. A Vermenigvuldigt men de py ramide meter met 10 millioen, dan krijgt men de lengte van de halve doorsn. v. d. wereld bol. Bij ons vindt U origin. Eng. kampeer-dekens, f 10.75. DUMPPALEIS, Vllss. str. 42— 44, Middelburg. A Verder wil men. dat ook het punt, waar de pyramide is op- gër., niet zonder betekenis is; dit betekent veel voor U. Pr. vetleren werkschoenen, spotpr., f 14.05. DUMPPALEIS, Vliss. str. 4244, Middelburg. middelpunt of, beter gezegd in het zwaartepunt v. h. vaste land staan. Deze z(Jn onmisb. Am. veldbedden, bulsmodel en uitneemb., 25. DUMPPALEIS. Vliss. str. 4244, Middelburg. A Zowel de lengtegr. ais de breedtegr. v. d. pyramide loopt door meer land dan welke an dere 1.- of br.graad ook. In iedere lengte en breedte grond zeilen. f 11. f 15 enz. DUMPPA LEIS. Vliss. str. 42—44, Middel burg. (Wordt vervolgd). A H. W. HARMS' wijn-, likeur en gedistilleerdhandel, Spuistr. 6, tel. 2013, Vlissingen. Zaak van vertrouwen. Franco toezen ding. Geef Vader eens iets anders Extra lekkere BRILLANTINE van Soir de Paria, per flacon 1.95. Een fyne bus TALCPOEDER voor na het scheren van Piver in de geur Pompeia 1.20. Afd. Parfumerieën. Lange Delft 44, MIDDELBURG. A Vergroot Uw levensvreugde koop een nieuwe, licht lopende fiets in de RIJWIEL CENTRA LE, Koudekerkseweg 59, telef. 2544, Vlissingen. J) Voor een prima en goed hou- end permanent het adres: SCHIPPERS. L. Noordstraat 32, Telef. 2400, Middelburg. Dames- en herenkapper. Zaterdags wordt ook geknipt. A De bekende merken sportrij- wielen: Germaan, Magneet, v. Hauwaert bij: D. J. KLAAS- SEN ZN., Winterstraat, Middelburg. Ruime sortering orgels (te :oop) met garantie. J. HART- HOORN. Hoofdstr. 14, 's Hec- renhoek. Tel. 247, K 1105.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 6