Braakmanfeesten beloven groot succes te worden WALCHEREN OFFICIËLE PUBLICATIES HOGE AANNEMINGSSOMMEN BELEMMEREN WEDEROPBOUW FANCY-FAIR TE MIDDELBURG VRIJDAG 18 JUNI 1954 PRO V 1 N C 1 ALE ZEEUWSE COURANT 7 BIERVLIET ROERT DE TROM Eerste koolzaadoogst uit Braakmanpolder De dichting van de Braakmanpolder is voor geheel Zeeuwsch-Vlaanderen een feit van grote betekenis geweest Niet alleen is het landbouwareaal er belangrijk door vergroot en bestaat er daarnaast een mogelijkheid tot het scheppen van een groot recreatieoord, dat met name het vreemdelingen verkeer ten gcede zal komen, ook tot een betere verbinding tussen Oost en West zal zij aanzienlijk bijdragen. Nog is liet wegenplan niet geheel de finitief vastgesteld, zeker is wel, dat het vroeger achterafllggende gebied van Biervliet en Hoofdplaat er belangrijk door ontsloten zal worden en wellicht het middelpunt van geheel Zeeuwsch-Vlaanderen kan worden. Het is dan ook niet verwonderlijk, dat men in Biervliet gemeend heeft het binnenhalen van de eerste oogst uit de 1500 ha grote nieuwe polder met enige feestelijkheden gepaard te doen gaan Om ook aan de bewoners de be tekenis van de indijking duidelijk te maken, zal een grote tentoonstelling worden georganiseerd, waarop een in zending van Rijkswaterstaat met 104 vierkante meter wel de hoofdschotel zal vormen. Tegelijk met de oogstfeesten zal de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casembroot, het nieuwe gemeentehuis officieel openen. Deze opening kan beschouwd worden als het Sluitstuk van Biervliets we deropbouw. Daarnaast staat een fok- veedag en diverse volks- en kinder feesten op het programma, terwijl het optreden van het bekende radio-en semble „De Bietenbouwers" op Za terdagavond de festiviteiten zal be sluiten. In het ere-comité heboen vele voor aanstaande Nederlanders, die een grote rol hebben gespeeld bij de dich ting van de Braakman, zitting geno men. Voorzitter is de Commissaris der Koningin, jhr mr De Casembroot, ter wijl voorts in het comité plaats heb ben genomen de heren C. Hamelink en A. L. S. Lockefeer van Gedepu teerde Staten, ir H. A. M. C. Dibbits, hoofdingenieur-directeur van Rijks waterstaat en ir J. Kluytenaar, Rent meester der Domeinen. In de 14 bij 40 meter grote tentoon stellingstent, die op het Oude Haven plein zal worden opgetrokken, zullen naast de inzending van Rijkswater staat onder meer nog te zien zijn een inzending van de Rijkslandbouwwin- terschool uit Schoondijke, van de Voorlichtingsdienst voor landbouw, tuinbouw, vee- en bijenteelt en de Plantkundige Dienst, en een stand met KERKNIEUWS. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Kampen: C. J. van den Broek te Est-Meteren; naar Oldebroek: J. Verwéüus te Bodegra ven, Bedankt voor Meppel: toez, J. van den Berg te iJmuiden. GEREF. KERKEN. Beroepen te Moerdijk en te Olde- markt: C. L. Tlmmers, cand. te Heem stede; te Poortvliet: H. D. Bakker, cand. te Velsen. Beroepbaar: dc heer J. E. F. Bres- selhuis, cand. te Roermond, stelt zich met ingang van 1 Juli a.s. beroepbaar. GEREF. GEMEENTEN. Tweetal te Zeist: A. de Blois te Rotterdam-Z. en M. Blok te Rotter dam-C. GEREF. GEMEENTEN IN NEDERLAND. Bedankt voor Ederveen: D. L. Aan- geenbrug te Terneuzen. geschiedkundige en natuurhistorische bijzonderheden over de Braakman, die samengesteld wordt door de heer L. M- de Die. Bij deze inzending be vindt zich een fraaie verzameling vo gels, die de schorren van de vroege re polder bevolkten. De eerste koolzaadoogst zal Zater dagmiddag feestelijk op praalwagens worden ingehaald en gedorst worden op de ouderwetse wijze met de vle gel. terwijl ook een gedeelte met de combine op moderne wijze zal wor den verwerkt. Vermeld zij voorts nog, dat dank zij de medewerking van de plaatse lijke middenstandsvereniging de toe gang tot de tentoonstelling geheel gra tis zal zijn. Aan de feestelijkheden zullen nog medewerken een goochelaar, die voor de schooljeugd optreedt onder auspi ciën van het Prinses Irene-fonds, de Kon. muziekvereniging „De Harmo nie" en de zangvereniging „Excelsior" uit Biervliet en de accordeonvereni ging „Flandria". Voorbereidingen voor de „Benelux Ronde" Nu de Zeeuwse motorcross achter de rug is, wordt er bjj de MAC. „Schetdegouweu" koortsachtig ge werkt aan de voorbereiding van de Benelux Ronde. Een jubileumronde, want dit evenement wordt nu voor de vijfde maal gehouden. Vrijdag 6 Augustus starten naar de organisatoren hopen de tallo ze deelnemers in Bergen op Zoom voor het 1100 km lange traject, dat hen langs vele fraaie plekjes in Ne derland, Bolgië en Luxemburg zal voeren. Na de start gaat het via Zeven bergen en de Moerdnkbrug naar Rot terdam. Vandaar via Gouda naar Schoonhoven, langs de Vlist naar Utrecht en naar de Pyramide van Austerlitz voorbij Zeist, waar de eer ste hoofdcontróle is gevestigd. Men zal dus dit jaar voor het eerst deze contróle niet in de landelijke hoofd stad houden. De K.N.M.V. zal zich hier met de contróle belasten. Van de Pyramide loopt de route over de Veluwe naar Arnhem, van daar naar het Zuiden over Nijmegen naar Velden, waar de neutralisatie geschiedt en het nachttraject begint. Dit loopt via Maastricht, waarna de rijders de Ardennen in gaan. In Lu xemburg gaat het onder meer door Vianden en Diekirch, waarna de rou te weer naar het Noorden ombuigt en de richting Nederland wordt ingesla gen. Ditmaal komen de deelnemers niet bij Putte aan de Nederlandse grens, maar bij Draaibrug. De finish is in Breskens, waarna de Schelde wordt overgestoken en tenslotte Middelburg wordt bereikt. Men hoopt dit jaar op meer deelne mers dan vorig jaar. Vooral van Duit se zijde blykt er nog al wat belang stelling voor dit evenement te be staan. Geslaagde demonstratie van honden van „Walcheren" De sportweek Souburg Op de derde dag van de Souburgse sportweek hebben drie honden van leden van de politiehondenvereniging „Walcheren" getoond tot welke pres taties zij in staat zjjn. Speurderswerk, spoorzoeken, begeleiden van misda digers en over Hekken en dammen springen bleken goed verzorgde on- derdeleen bij de dieren. Wee diegene, die zich trachtte te verzetten! Dit on dervond een „namaak-misdadiger". Deze man, die een dief en smokke laar voorstelde, mocht bly zijn zijn colbert voor een deugdelijk gewat teerd pak te hebben verwisseld. Voorts waren er aardige staaltjes van dressuur te bewonderen. Dat deze demonstratie door de talrijke aanwe zigen zeer op prijs werd gesteld, bleek wel uit het feit, dat het publiek zijn bewondering niet onder stoelen of banken stak. Na afloop van de hondendressuur- demonstratie werd er een volley balwedstrijd gespeeld tussen Mara thon I en Zuidwesters I. Na een spannende en aantrekkelijke strijd ze gevierde Marathon. De transport-co lonne van het Rode Kruis gaf ten- slote nog een demonstratie. Middelburg Geslaagde paardenmarkt Het Molenwater te Middelburg was gisterenmorgen het toneel van de jaarlijkse paardenmarkt, die steeds veel publiek uit de stad en van de dorpen trekt. Uiteraard was er thans wat minder belangstelling tengevolge van de Z.L.M.-feesten in Goes. Toch - er vooral van de zijde van de handel veel interesse voor de paar den. In totaal werden gisteren 135 paar den aangevoerd, hetgeen weinig ver schilt van het vorig jaar. toen men 138 dieren noteerde. Opvallend was, dat er weinig jonge beesten aanwezig waren. Het grootste deel van de aan voer bestond thans uit jarige en ou dere dieven. Ondanks dit alles, kan gezegd worden, dat Ook thans dit jaarlijkse evenement weer prettig verliep en uitstekend slaagde- MIDDELBURG. Bevallen: Th. K. C. FreriksRietveld, d.; M. Geelhoed—Faasse, d.; D. A. van Doezelaar— Geense, d.; J. FlliusM51n- naard, z.; N. Krijger—Taal, z.; D. A. Lichtendahl—Meijer, d.; P. E. Rijken— Hesseling. d.: D. Fraanjeden Herder, z. Ondertrouwd: L. Joosse, 25 j. en L. Boone, 22 j.; W. J. Kusee, 41 j. en J. C. M. de Poorte, 39 j.; R. Zappeij, 29 j. en K. F. Gillissen, 26 j.j L. R. Brand, 24 j. en G. Hubregtse, 24 j. Getrouwd: J. W. Righolt, 27 j. en A. C. van Oost, 32 j.; W. S. F. Miller, 37 j. en J. J. Boone, 33 j.; J. F. Nijsen, 23 j. en J. J. van Belzen, 21 j.; F. A. Raadman, 30 j. en M. A. Pluijmers, 22 j. Overleden: A. J. Leijnse, 67 j., geh. met J. F. Provoost: H. van den Brink, 58 J„ geh. met J. C. Damman. Vlissingen Langs de Koninklijke route Langs de route welke de Koninklij ke stoet by het bezoek aan Vlissin gen op Vrijdag 25 Juni door de stad volgt, zal een vak worden vriigehou- ■-*1 kunnen .die van gelegenheid gebruik willen ma ken, kunnen zich hiervoor schriftelijk opgeven by de Commissaris van Po litie. Concert „Ons Genoegen" Zaterdagavond om 8 uur geeft de Koninklijke harmonie „Ons Genoe gen" te Vlissingen haar vierde con cert op het Bellamypark- Het pro gramma ziet er als volgt uit: 1. With Sword en Lance, mars, H, Starke. 2. Romantische Ouverture, F. Jakma. 3. Gemaskerd bal (Suite 3 de len). J. Beekhoven. 4. Fragmenten uit werken van Tsjaikowsky, arr. A. Meyns. 5. Triumph Silva Ducis, mars, A. Spiers. Pauze. 6. Fantasie Ballet, L. Montagne. 7. Parade in 't Sprook jeswoud, P. Noach. 8. Rachel, wals, L. Langlois. 9. Folies Sergères. mars, P. Lincke, arr- S. P. van Leeuwen. VERGUNNINGEN VERLEEND. B. en W. van Vlissingen, gelet op art. 12 der Hinderwet, brengen ter openbare ken nis, dat bij hun besluit van 15 Juni 1954 bij de daarbij gestelde voorwaarden de volgende vergunningen zijn verleend en wel aan: P. C. DRONKERS te Vlissingen tot het oprichten van een brood- en banketbak kerij, waarin 3 electromotoren met een gezamenlijk vermogen van 2 PK. en een gasoven gebezigd zullen worden, in het perceel Vrouwestraat 28; ESSO NEDERLAND N.V. te 's-Graven- hage tot het oprichten van een benzine pompinstallatie met tank van 6000 1, waarin 1 electromotor van 1/3 P.K. gebe zigd zal worden in het perceel Grave- straat 68; J. VERHAGE te Vlissingen tot het op richten van een brood- en banketbakke rij, waarin 2 electromotoren met een ge zamenlijk vermogen van 3 PK., alsmede een stalen heetwateroven gebezigd zul len worden in het perceel Scheldestraat 47. KONINKLIJK BEZOEK VRIJDAG 25 JUNI. B. en W. van Vlissingen, brengen ter openbare kennis, dat ter gelegenheid van het Koninklijk bezoek op Vrijdag 25 Juni a.s. voor verenigingen de mogelijkheid bestaat om in verenigingsverband te wor den opgesteld langs de route van de Ko ninklijke stoet; hiervoor zal dan een vak langs de weg worden vrijgehouden; dat de besturen van verenigingen welke hier aan wensen deel te nemen dit zo spoedig mogelijk schriftelijk dienen op te geven aan de Commissaris van Politie, Politiebureau. Breestraat. Vlissingen, 16 Juni 1954. Voetbalwedstrijden. Zaterdagavond bindt een elftal van de oude garde van de voetbalvereni ging EMM uit Vlissingen de strijd aan tegen de oudjes van de Noormannen uit Westkapelle. De jongste speler van het elftal van EMM is 36 jaar. Zevenhandbalwedstrijden. Zaterdagavond worden op de speel plaats van de Bonedijkeschool te Vlis singen zevenhandbalwedstrijden ge speeld tussen damesploegen van Olympus en Walcheren en de heren teams van Olympus en een combinatie H.B.S./M.T.S. Politierapport Vlissingen Een caféhouder aan de Boulevard Bankert te Vlissingen deed bij de po litie aangifte van diefstal van twee rieten stoelen in de nacht van Dins dag op Woensdag van zfln terras. De politie vond de meubelen terug in de salon van een Zweeds schip, dat in de jiaven lag. De machinist en de te legrafist bleken de stoelen meegeno men te hebben, om te kunnen uitrus ten van hun nachtelijke omzwervin gen door de stad. Veere Beiaardconcert. De stadsbeiaardier van Veere, de heer P. Broerse, zal Zaterdag a.s. het derde zomeravond-beiaardconcert uitvoeren. Het programma vermeldt: I. Improvisatie; 2. Mars; 3 Gavotte; 4. Diverse volksliedjes; 5. Melodie; 6. Wiegenlied; 7. Chanson triste; 8. An dante contabile; 9. Jesu, joy of man's desiring; 10. Abide with me. Serooskerke (W.) Serenade Woensdagavond bracht de muziek vereniging „Eendracht maakt macht" te Serooskerke (W) een serenade aan haar directeur, de heer A. Joosse te St. Laurens. Aanleiding hiertoe was, dat E.M.M. op het Kloetingse muziekconcours de eerste afdeling had bereikt. Bij monde van de voor zitter, de heer F. de Steur, werd aan de heer Joosse een dirigeerstok aan geboden. Mevrouw Joosse kreeg bloemen. Vrouwenpolder Rundveekeuringen De uitslagen van de door de Provinciale Commissie ter bevordering van Rijkswe ge van de Rundveefokkerij in. Zeeland gehouden veekeuringen in Vrouwenpol der luidden: Stieren: 1 Jaap van Groede, eig.: gebr. Maas. Ie prijsklasse; 2 Dorus. eig.: S. de Bruijn. eervolle vermelding. Ie Kalfskoelen: 1 Moortje. S. de Bruijn, 78 p., medaille Kring Z.L.M.; 2 Marijke wed. Goedbloed, 78 j.; 3 Betsie, M. J. de Vlieger, 77 p.; 4 Beatrix, Chr. Geertse, 77 p.; 5 Nella, A. Maljaars, 76 p.; 6 Pietje, de Bruijn, 76 p.; 7 Dora, wed. Goed bloed, 75 p. 2e Kalfskoeicn: 1 Hiltje 22. A. v. Taten- hove, 81 p.; 2 Dora, idem, 80 p.; 3 Grietje, 5. de Bruijn, 78 p.; 4 Juliana, Chr. Geert se, 78 p.; 5 Willie 2, wed. Goedbloed, 77 p.; 6 Betsy 2, M. J. de Vlieger, 77 p.; 7 Ema 2, Adr, Mesu, 77 p.; 8 Coba, W. Maas, 76 p.: 9 Starre, C. Tilroe, 75 p.; 10 Bertha, wed. Goedbloed, 74 p. 3e Kalfskoeien: 1 Betsie, M. J. de Vlie ger, 79 p., prijs Eiland Walcheren; 2 Bon tje, S. de Bruijn, 74 p. 4e Kalfskoeien: 1 De Kleine 1, M. J. de Vlieger, 78 p.; 2 Mina, S. de Bruijn, 78 p.; 3 Doortje, idem, 77 p.; 4 Nellie, wed. Goedbloed, 76 p. Oudere koeien: 1 Hiltje 21, A. v. Ta- tenhove, 83 p., medaille Melkfabriek Wal cheren; 2 Alida, idem, 80 p.; 3 Fokje 13, M. J. de Vlieger, 79 p.; 4 Moore, Adr. Mesu, 79 p.; 5 Neeltje, S. de Bruijn, 78 p.; 6 Aaftje, Chr. Geertse, 78 p.; 7 Emma, W. Maas. 78 p.; 8 Bontje. P. Boone, 77 p. Kalfsvaarzen1 Hiltje 23, A. van Taten- hove; 2 Alie Adema, idem; 3 Betsie 4, M. J. de Vlieger; 4 Kleine 8, idem. Kalveren: 1 Antje; 2 Juffrouw, S. de Bruijn. LAATSTE NIEUWS Mendes-France als premier bevestigd De Franse Nationale Vergadering heeft Mendes-France bevestigd ais premier. Hij kreeg 419 tegen 154 stemmen by 47 onthoudingen. Twee kinderen verdronken Donderdagmiddag is het lijkje van een 3-jarig jongetje opgehaald uit het water aan de Noorder Akerweg bij Sloten. Uit het water van de Tienhovens- gracht (Tuinstad, Slotermeer) is het lijkje opgehaald van een 2-jarig knaapje. Burgerlijke Stand. OOSTKAPELLE. Bevallen: M. L. van der Welle, z.; LampersDekker, d L van Oord—Pat- tenier. d. Getrouwd: A. Janse, 28 j. en J. Schoe, 23 j.; J. Antheunisse, 27 j. on P, de Kam, 20 j.: P. Schoe. 25 j. én C. Jobse, 20 j.; C. Slikker. 35 j. en S. Roose. 32 j.; J Lous. 25 en P. Tavenier. 23 j. Overleden: A. Louwerse, 78 j.. weduwe van J. Riemens; D. P. de Putter, 84 j., weduwe van J. Openneer: G. Roorda. jaar. WESTKAPELLE. Bevallen: J. Huibrcgtsevan Dorp, d>; W. HulbregtseRoelse. z.; A. M. Schlooz Steijns, d.; J. DekkerMlnderhoud. d. Getrouwd: J. Faasse. 22 j. en M. Ver huist, 26 j. Overleden: M. Slabber, 67 j.; P. Peene, 8 j- NIEUW- EN ST. JOOSLAND. Bevallen: J. HageBaas, z.; J. van WaardeCevaal. d. Overleden: W. M. Geertrulda, weduwe van J. W. Fritz, 77 jaar. Getrouwd: J. Markusse, 23 j. en N. P. Wisse. 23 j.; J. Rijkse. 41 j. en W. G. M. Verheijen, 31 j.; W. van 't Hof, 25 j. en van Zweden, 24 j.j L. Meedendorp, 23 j. en A. van Boven. 24 j. Advertentie. Waar zijn onze schepen Arendskerk 16 v. Hamburg n. A'dam. Blitar 15 te Pt. Elisabeth. Congostr'oom p. 16 Las Palmas n. A'dam. Enggano 16 v. Colimbo n. Rangoon. Jagersfontein 17 v. Pt. Elisabeth te Kaap stad. KarlmUn 16 v. Suez te Djeddah. Ouwerkerk 16 v. Genua te Pt. Said. Pendrecht 17 te Mena a Lahmadi, Algenib p. 16 Fern Noronha n. Recife. Alkaid 16 v. Las Palmas n Antwerpen. Blitar il v. Pt. Elisabeth te East Dondon. Bloemfontein 16 510 ïh O. Aséension Eil. Kaapstad. Blommersdijk 17 v. Aden te Pt. Said. Blijdendijk 16 v. New York n. Antwer pen. Oranje p. 17 Maladiven n. Suez. Oranjestad 16 200 m. WJZ.W. .Madeira n. Trinidad. Willem Ruys 17 v, Pt. Said te Suez. IJssel 16 v. Malta n. Piraeus. Abbekerk 17 te Rotterdam. Aldabi p. 17 Casablanca n Antwerpen. Arendskerk 1? te Rotterdam Arnedijk 14 v. Mobile n. Houston. Kota Inten 17 0200 te Hamburg. Papendrocht 17 v. Huil n. Rotterdam. Prins Johan Willem Friso 17 te Rouaan. Schie 16 v. Rotterdam n. Bremen. Stad Schiedam 17 te Vlaardlngen. Groote Kerk 17 te Zamboanga. Hersilia 16 v. Barranquilla n. Port Sulfur Kieldrecht 16 te Hongkong Lemsterkerk 17 v. Rotterdam n. Port Said. Lieve Vrouwenkerk 17 v. Suez n. Port Sudan. Oranjefontein 16 te Bremen. Thalatta 20 Suez verw. éÊÊSÊÊÊÊÈk OXO SOEPEN OXO „CHICKEN" - OXO VERHICEU1S0EP - OXO TOMATENSOEP OXO CHAMPIGNONSOEP - OXO JULIENNES0EP BOOMPLANTDAG OP SCHOUWEN-DU1VELAND Waar blijft uitbetaling van huurwaardevergoeding In de bestuursvergadering van de stichting Nieuw Scliouwen-Duiveland is besloten een schrijven te richten tot de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting met betrekking tot bepaalde moeilijkheden op het punt van de wederopbouw. Nog steeds blijkt, dat de aanbestedingssommen belangrijk boven de door de minister vastgestelde normen uitgaan én het gevolg hiervan is, dat vele particulie ren vooral in de sector van de boer- deryenbouw niet tot herbouw kunnen overgaan. Men komt voor te zware lasten. Van de minister zal worden ge vraagd aan dit probleem alle aan dacht te besteden en naar een oplos sing te streven, b.v. in dien zin, dat renteloze credieten zouden worden verleend, welke in 20 jaar zouden kunnen worden terugbetaald. In gemeenten als Nieuwerkerk dreigt deze situatie tot een ernstig probleem uit te groeien, ook al is voor de bouw van woningwetwonin gen nu een oplossing gevonden. Ook al door het grote aantal slachtoffers en.het'.vertrek van sommige andere ingezetenen komen steeds meer her- bouwplichten, die niet meer worden vervuld, beschikbaar. Van volledige herbouw van de gemeente kan op de ze wyze niet veel terecht komen. De aandacht van de minister van financiën zal voorts worden geves tigd op de kwestie van de huurwaar de-vergoeding, welke wel is toege zegd en zelfs in de wet is vastgelegd, maar nog nimmer werd uitbetaald. Vooral voor renteniers, die van huur opbrengsten moeten leven, is dit fu nest. Voorts zal men nogmaals de aandacht vestigen op de moeilijkhe den van hen, die na hun terugkeer uit de evacuatie zelf hun woonbarak hebben gebouwd, soms zelfs belast met een hypotheek, maar daan-oor nog geen enkele tegemoetkoming ontvingen. Ten slotte werd nog melegedeeld, dat mogelijk op enkele plaatsen van het eiland, Zierikzee en Bruinissc b. v., nog dit jaar met de herbeplanting kan worden begonnen. Men wil hier voor een bijzondere boomplantdag or ganiseren. Met de heer Koning van de Am sterdamse plantsoendienst is reeds overleg gepleegd over de herbeplan ting. Öe gemeenten zullen hun plan nen kunnen indienen, waarover de heer Koning dan advies zal uitbren gen. Pas wanneer bekend is, hoeveel subsidie zal worden verkregen, kan worden uitgemaakt in hoeverre het mogelijk is de kosten voor rekening van het boomplantfonds te nemen. Eventueel kunnen de gemeenten zelf het ontbrekende bedrag bijbetalen. Op verreweg de meeste plaatsen zal waarschijnlijk pas in het najaar van 1955 of het voorjaar van 19f~ plant kunnen worden. ge- DRUK BEZOEK, VEEL ATTRACTIES Geld in het vluchtelingenlaatje „Komt naar de Vismarkt en uw kwartje helpt mee, het lot van de vluchtelingen iets te verzachten! Een dertigtal kinderen zit verlangend te wachten! Zo luidden de laatste re- 8 els van een lied, dat Donderdag op e oude Middelburgse Vismarkt wera rgelezen. Het was het schilderachtige de tot een traditie gewor- len fancy-fair van de Middelburg se Oecumenische Jeugdraad heeft velen van binnen en buiten de stad getrokken. Het doel was ook pleintje; den fancy Marktberichten VISMIJN VEERE. 17 Juni. Aangevoerd: 1452 kg export garnalen 6064; 636 kg schar 21—34; 131 kg bot 16—21; 95 kg schol 28—34; 46 kg wijting 16—19; 118 kg tong (middel) 83 —1,36; 57 kg rog 3181; 4 kg griet 49—68. WALCHEREN Van onze adverteerders In de Middelburgse binnenstad werd Donderdag één zaak geopend en één heropend. Het eerste was het feval met de groenten- en fruithan- el van de heer M. de Steur, aan de Vlasmarkt 34. De winkelruimte werd ingrijpend gemoderniseerd en her schapen tot een doelmatig ingerichte zaak, waar men van gebrek aan ruimte geen hinder heeft. Deze nieu we winkel maakt een aantrekkelijke indruk. De heer A. J. Adriaanse, kruidenier aan de Korte Noordstraat 29, kon zijn klanten van Donderdagmiddag af in een van top tot teen gemoderniseerde en verbouwde winkelruimte ontvan gen. De zaak Is belangrijk groter ge worden en maakt wel een bijzon der fraaie indruk, vooral door de fraaie betimmering en de doelmatige indeling. Het gehele interieur is keu rig afgewerkt en modern uitgevoerd. Tevens werd een portiek gebouwd, hetgeen de toegang tot het magazyn vergemakkelijkt. ditmaal het verkrijger: van geld voor een zesweekse vacantie van een aantal Duitse vluchtelingenkinderen op Walcheren, Op het met rieten matten afgezette plein was een veelheid en verschei denheid van attracties opgesteld, die de bezoeker dc keuze niet gemakke lijk maakte. Verkoopkraampjes, rad van avontuur, Kop van Jut, trekbil- jart. Chinees-Indisch restaurant, theeschenkerij, een tent voor het bal gooien, een grabbelton, enz. enz., za ken die altijd succes hebben. Veel belangstelling was er voor de bijzondere attracties. Zo worden pop- penkastvoorstelingen gegeven in een daartoe afgeschoten ruimte. Telken male waren de reacties van het in spanning verkerende publiek op een afstand duidelijk hoorbaar. Op het grote podium traden 's middags een danseres en een danseur ..de ballet" op, die fraai uitgedost sierlijke dansen uitvoerden. FEESTELIJK. Nog gezelliger was het 's avonds toen de lichtjes brandden en het ge hele plein een bijzonder feestelijk ca chet kreeg. De bekende dansgroep van de gymnastiekvereniging „Medio- burgum zette extra luister bij door het uitvoeren van folkloristische dan sen, zoals de klompendans e.d. Het was reeds vry laat toen de laatste bezoekers het plein verlieten. Men mag zeggen, dat alle mede werkenden, velen waren in Zeeuws costuura, zich uitgesloofd hebben om de fancy-fair te doen slagen. Wat ge boden werd was dan ook af. Een bij zonder woord van lof voor de enthou siaste omroeper, die met tomeloze energie zyn microfoon „bediende" en zyn klanten tot meer dan kijken wist te animeren. Ook deze fancy-fair was succesvol en zai ongetwijfeld geld in het vluchtelingenlaatje hebben ge- Adviescommissie voor goederenvervoer in Zeeland. Geïnstalleerd door de rijksinspecteur verkeer De rijksinspecteur voor het ver keer in Zeeland, mr. J. L. Nieuwen- huis heeft tijdens een vergadering in restaurant Wöhler te Middelburg een districtsadviescommissie geïnstal leerd voor het goederenvervoer over de weg en te water. De instelling van deze commissie u de nieuwe wet-ingevolge nodigo was nodig ingevolge de nieuwe wet ten voor het weg- en autogoederen- vervoer en het goederenvervoer beurt vaart. Deze wetten zijn 15 Februari 1.1, in werking getreden. De verschillende organisaties, die bij het bedoelde ver voer zyn betrokken, werden in de ge legenheid gesteld personen voor te dragen om te worden benoemd tot lid fn de districts-adviescommissie en wel vijf werkgeversleden waterver voer, vyf idem wegvervoer, drie werknemers leden watervervoer en drie idem wegvervoer. Kort geleden heeft de minister-van verkeer en waterstaat de commissie leden benoemd, die voor wat Zee land betreft thans door mr. Nieu- wenhuls zijn geïnstaleerd. De commissie koos tot voorzitter de heer A. C. Caljouw uit Veere en tot vice-voorzitter de heer J Roose te Goes. Het secretariaat zal berus ten bij de heer A. Rijnberg, ambte naar bij de Rijksverkeersinspectie. Er werd een kleine commissie aan gewezen. die een reglement van orde zal opstellen, waarna in de eerstko mende vergadering de adviescommis sie met haar eigenlijke arbeid zal aanvangen. Op de wieken De postduivenvereniging „Voorwaarts" te Arnemuiden hield van Noyons uit haar 6e wedvlucht, waaraan door 233 duiven werd deelgenomen, De eerste tien prijs winnaars waren: 1 L. Marijs: 2 G. Stit- zinger; 3 C. de Nooijer; 4 H. de Nooijer; 5 W. Schroevers; 6 en 7 B. de Ridder: 8 J. Marijs: 9 M. Schroevers; 10 J. van Bel zen. De 7e wedvlucht van „Voorwaarts" werd gehouden van Pt. St. Maxence uit en had een deelname van 196 duiven. De eerste tien prijswinnaars waren: 1 en 9 G. Stitzinger; 2 K. Schroevers: 3 en 8 J. Cal jouw. 4 H de Nooijer; 5 W. Schroevers; 6 C. van Belzen; 7 L. v. d. Ketterij Lz.; 10 Jac. de Ridder. Advertentie. lllllllllJIIIIIlil"" i ii I VoorVader -/Biro 11\ ballpoint iiOMimi llll HOOG EN LAAG WATER 19 Juni. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge 3.40 4.07 4.50 5.14 5.27 O.+NAP. U.+N.A.P. 1.9< 2.14 2.22 1.46 1.72 15.54 16.23 17.03 17.28 17.44 1.» 2.06 2.14 1.34 1.60 U.—N.A.P. 10.00 1.91 10.19 11.00 10.35 10.58 2.10 2.25 1.53 1.74 -N.A.P. 22.30 2.15 22.49 23.30 23.09 23.24 .34 2.50 1.78 2.01

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 15