Zaaizaadhandel wil eigen verantwoordelijkheid NIEUWS UIT DE KERKEN WALCHEREN DE AANLEG VAN WATERLEIDING OP NOORD-BEVELAND RUNDVEEKEURINGEN IN VEERE EN SER00SKERKE bit iib aether DONDERDAG 17 JUNI 191)4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 ZAADHANDELAREN TE GOES BIJEEN Jaarvergadering van Vereniging voor de handel in landbouwzaaizaden Een groot aantal leden van de Vereniging voor de Handel in Landbouw zaaizaden met hun dames totaal een gezelschap van 250 personen was Woensdag en vandaag te Goes bijeen voor de jaarlijkse reünie. Gistermiddag werden in „De Prins van Oranje" de huishoudelijke zaken der vereniging afgehandeld, waarbij de voorzitter, ir D. J. van der Have uit Kapelle, in een grote rede de positie van de zaaizaadhandel schetste- De dames be zichtigden intussen de stad en nadat bestuurs- en sectiebestuursleden in de namiddag officieel ten stadhuize waren ontvangen, verenigde men zich aan een diner in hotel „De Korenbeurs", waarbij o.m ook de Commissari« der Koningin in Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casembroot en de burgemeester van Goes, mr W. C. ten Kate, aanzaten. Vanochtend zou een rijtoer door Zeeland worden gemaakt, waarna de reünie zal worden besloten met een maaltijd op het bedrijf van de Fa D. J. van der Have te Kapelle. Voor de middaguren staat nog een bezoek aan de Z.L.M.-tentoonstelling op het programma. Bij de opening van de jaarverga dering wees de voorzitter op het be lang van deze reünie ook uit zake lijk oogpunt, terwijl hij voorts een tweetal overleden bestuursleden, de heren J. Visser en F. Goyaarts, her dacht. De balans welke een voordelig saldo aangaf van f 13.470,62 en de be groting met een totaal bedrag van f63.075 werden goedgekeurd. Na een aantal bestuursverkiezingen, hield daarop de voorzitter zijn rede over de positie van de zaaizaadhan del. Hij stelde daarbij de belangrijk heid van de taak van de handel in het licht. Jaarlijks bedraagt de omzet meer dan 100 millioen gulden, waar van voor 22 millioen gulden wordt ge ëxporteerd. De zucht tot steeds verdergaande reglementering, welke van diverse zij den wordt gedemonstreerd, vervult echter de handel met toenemende zorg. Het gevaar is niet denkbeeldig, dat de typische eigen verantwoorde lijkheid van de handel voor zijn pro ducten wordt verstikt, waardoor een sterke prikkel tot opvoering van de kwaliteit komt weg te vallen- Hier mee is niet gezegd dat men een volko men vrijheid zonder enige reglemen tering zou wensen. Sprekende over het werk van de Algemene Keuringsdienst voor Land bouwzaaizaden en aardappelpootgoed, was de voorzitter van mening, dat ge waakt dient te worden, dat deze dienst niet uitgroeit buiten de proporties. Dit zou ertoe kunnen leiden, dat de keu ringsdienst geen dienend, doch door een te grote inmenging veeleer een belemmerende werking zou kunnen uitoefenen op de werkzaamheden van het bedrijfsleven. De tendenz hiertoe valt nu en dan te constateren, het geen aanleiding kan geven en ook gegeven heeft tot conflicten. Een van de huidige strijdpunten ligt op het terrein van de kwaliteitscontrole. De wet voorschrijven Voorts merkte de voorzitter o.m. op, het onjuist te achten dat de landbouw wat betreft de kwaliteit van het zaai zaad aan de handel mzake zijn wijze van werken de wet wil voorschrijven. De Stichting voor de Landbouw dient zich bij haar eigen leest te houden. Mocht zij in de toekomst de zelfwerk zaamheden van de handel niet accep teren in de vorm, zoals de handel die verkiest, dan moet zij zich niet ver wonderen over het feit, dat het om gekeerde eveneens het geval gaat wor den en dat de handel het terrein van de landbouw zal moeten betreden. T.av. de kwaliteitscontröle zal het de handel moeten zijn, die ten ge- noege van de overheid, de regelingen moet kunnen voorbereiden en ten uitvoer brengen. In keuringsdienst verband betekent dit, dat de contröle en plomberingst'echniek op het han delsterrein thuis hoort, waarbij de landbouwvertegenwoordigers met een adviserende rol genoegen dienen te nemen. Hierna besprak de voorzitter nog de plaats van de zaaizaadhandel in het komende bestel van de P.B.O., Houtboot in Middelburg Gisteren meerde aan de Loskade te Middelburg- de 1400 tons coaster „Ali ce". Het schip heeft een lading groen- harthout aan boord, afkomstig uit Zuid-Amerika en bestemd voor een Middelburgse houthandel. Het was na de oorloj* nog niet voorgekomen, dat een houtboot rechtstreeks uit Zuid- Amerika met een lading naar de Zeeuwse hoofdstad voer. waarna hij instanties, die met rege lingen op 't gebied van im- en export te maken hebben, adviseerde, zich in de eerste plaats te laten leiden door de mening van die personen, die het vak werkelijk kennen en niet door theoretici of vertegenwoordigers, die in een vorige productieschakel iets met het artikel te maken hebben ge had Tenslotte wekte hij alle leden op tot samenwerking. Na de vorig jaar tot ere-lid be noemde oud-voorzitter, de teer A. Robertus uit Winschoten een oorkon de te hebben overhandigd, sloot de voorzitter daarop deze jaarvergade ring- Receptie Tijdens de hierna volgende receptie ten gemeentehuize heeft burgemees ter Ten Kate in tegenwoordigheid van de wethouders en de gemeente secretaris, de gasten verwelkomd en er zijn voldoening over uitgesproken dat de vereniging haar vijfde reünie in Goes heeft willen houden. Voorts dankte hij de zaaizaadhandel voor al les wat deze voor Goes betekent. De voorzitter, ir D. J. van der Ha ve, vertolkte de dank van het bestuur voor deze ontvangst, waarbij hij de burgemeester ook complimenteerde met de prachtige beurshal en de wij ze waarop nog vóór de hoogtijdagen de uitgebreide vernieuwingen van de straten tot stand zijn gekomen. Aan het diner heeft de Commissa ris der Koningin gewezen op de me dewerking van de provincie om de zaaizaadvoorziening te helpen. Als Zeeuw waardeerde hij het zeer, dat een Zeeuw, ir D J. van der Have, het voorzitterschap van deze landelijke vereniging bekleedt en dat thans het lustrum in Zeeland wordt gevierd. Voorts heeft ir J. D. Dorst, directeur van de Keuringsdienst Zeeland van de NA.-K., nog getuigd van de goede verstandhouding welke in Zeeland tussen de zaadhandel en de keurings dienst bestaat. Middelburg Oogst van de straat. Op het Middelburgse politiebureau zijn inlichtingen te verkrijgen over de vol gende van 9 tot en met 15 Juni jj. gevon den voorwerpen: een aantal handschoe nen. huis- en andere sleutels, portemon- naie's m. en z. inh shawls en hoofddoe ken, armbanden, ballen, passers, donker bruin damestasje, cape van regenj., br. baret, schoolagenda, gebl. zakje m. gym. schoenen, zakkam-étui, capuchon v. re genmantel, autoped z. banden en rode. autoped met nieuwe banden, souvenir dolkje, rood bl. kindervest en jasje, vierk. zilv. doosje, een bl. en een grijs kinder jurkje, kindersokje, badtas m. inh., r. pa raplu en hoes, pop, link. zw. damesschoen, koperen vleugelm., schaar in étui en huishoudschaar, zw. boerinnedoek, 1. met ringetje, bankbiljet van f 10, sn. im. pa rels, snoeimes, hamer, grijs gr. windjack, zilv. rammelaar, ceint. v. jurk. Vlissingen Spreekuur wethouder. De wethouder van Volkshuisves ting te Vlissingen houdt niet vandaag maar Vrijdag a.s. spreekuur van hal? vijf tot half zes op het bureau Volkshuisvesting. Nog dit jaar rijwielpad Oostkapelle-Vrouwenpolder? In het gemeentehuis te Vlissingen vergaderde Woensdagmorgen de ver eniging „Rijwielpad Walcheren", wel ke werd gepresideerd door burge meester mr. B. Kolff van Vlissingen. Aanwezig was ook o.m. de heer A. Schout, lid van Gedeputeerde Staten. De voorzitter deelde mede, dat thans besprekingen worden gevoerd met het gemeentebestuur van Oost- kapelle voor het aanleggen van het rijwielpad door de bossen tussen Oost- kapelle en Vrouwenpolder. De plan nen zullen dit jaar verder worden uit gewerkt. De uitvoering zal waar schijnlijk nog moeten worden beperkt tot een deel van het tracé. Zowel de rekening over 1953 als de begroting voor 1954 werd goedge keurd; de laatste met een kleine wij ziging. Van verschillende instellingen werd een verhoogde subsidie ontvan gen. De aanwerving van nieuwe leden begint thans enige resultaten te ver tonen. Mr. Kolff wees nog op het be lang van de vereniging en was van mening, dat zich meer leden zouden aanmelden, wanneer men slechts doordrongen was van de goede resul taten, welke de vereniging heeft be reikt o.a. met de aanleg van het rijwielpad VlissingenZoutelande waardoor Walcherens mooie duin- stranden voor een ieder gemakkelijk bereikbaar zijn. Li het bestuur werden by acclama tie herkozen mr. M. Tydeman, bur gemeester van Westkapelle en de heer A. H. S. Stemerding, burgemeester van Souburg. RAAD KORTGENE Kosten: ruim 1 millioen gulden Tijdens de gisteravond gehouden raadsvergadering van de gemeente Kortgene werd medegedeeld, dat. wanneer practisch alle percelen (plm. 1850) op Noord-Bcveland op het wa terleidingnet worden aangesloten, dit een bedrag van f 1.105.000 zou kosten Van dit bedrag is f 555.000 rendabel, terwijl er een onrendabele investering is van f550.000. Deze onrendabele in vestering vergt een jaarlijkse kapi- taalslast van f30.200. Dit bedrag zal jaarlijks als subsidie worden verstrekt. Het Rijk neemt hiervan f18.150 voor haar rekening en de streek f12.100. Aan het tekort zullen de beide Noord-Bevelandse gemeenten, Kort gene en Wissekerke, elk jaarlijks f3000 bijdragen. De jaarlijkse lasten zijn ongeveer f48.000, terwijl de op brengst volgens het momenteel gel dende tarief ongeveer f31.000 zal be dragen- Er is dus een ongedekt be drag van plm. f17.000. Wanneer men bedenkt, dat er ongeveer 1850 perce len aangesloten worden, komt het hier op neer, dat om tot een sluitende ex ploitatie te komen, elk perceel onge veer f 10 per jaar extra bij moet dra gen. Elk perceel, liggende binnen een af stand van 40 meter van de Weg, waarin de hoofdleiding is gelegen, zal verplicht gesteld worden zich aan te sluiten op het waterleidingnet. De kosten van aansluiting variëren tus sen 60 en 100. De vaste kosten per perceel zullen gemiddeld 30 per jaar vergen. De raad sprak zijn tevredenheid er over uit, dat de waterleidingkwes tie thans in een zo ver gevorderd sta dium is gekomen. De voorzitter, bur gemeester A. A. Schuit, feliciteerde aan het einde der vergadering de raadsleden met het feit, dat de lang verwachte aansluiting eindelijk vaste vorm gaat aannemen en dat Noord- Beveland binnenkort uit zijn zoet- water-isolement verlost zal zijn. Geen VlissingenAntwerpen De reizen van de Flandria-maat- schappij, die voor dit seizoen waren geprojecteerd van Vlissingen naar Antwerpen, namelijk op 3 en 10 Juli a.s., zullen geen doorgang vinden. Korfbal in Souburgse Sportweek „Animo" en „Zuidwesters" aan elkaar gewaagd In het kader van de sportweek te Souburg was de Dinsdagavond ge wijd aan de korfbal. De plaatselijke verenigingen „Animo" en „Zuidwes ters" kwamen tegen elkaar uit. Er werd met groot enthousiasme ge speeld, en beide clubs waren aan elk aar gewaagd. Alleen in afdeling B was „Animo" ver in de minderheid en moesten zij in de „Zuidwesters" hun meerdere erkennen. De uitslag was in deze afdeling 130 voor de „Zuidwesters". In klasse A was de uitslag 11. De wedstrijd Zuidwesters ITAni mo II eindigde eveneens in een gelijk spel 22. Zuidwesters IAnimo I speelden een vinnige strijd, die door scheids rechter Wisse voortreffelijk werd ge leid. Voor de rust was .het 2—1 voor „Animo" maar de „Zuidwesters" zo wel als „Animo" wisten na de rust nog eenmaal de mand te vinden. En hoewel er aan beide kanten hard is gewerkt om de score nog op te voe ren kwam de einstand met 23 voor Animo. Definitieve restauratie stadhuis Sluis in 1955? Algehele voltooiing duurt vier a vijf jaar. De raad van de gemeente Sluis kwam in vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester P. F. van Hootegem. De voorzitter deelde in het begin der vergadering mede, dat er gegronde hoop Destaat, dat nog in de loop van 1955 begonnen kan worden met de definitieve restauratie van het stadhuis. Men verwacht dat de algehele voltooi ing vier a vgf jaar in beslag zal ne men. Geschenk voor gemeente Kortgene VERLICHTE WIJZERPLAAT VOOR TOREN TE COLUNSPLAAT. De gemeente Kortgene kreeg van de familie Havelaardu Tilh uit Rotterdam een nieuwe verlichte wij zerplaat voor de toren te Colijnsplaat aangeboden. In 1944 sneuvelde luite nant Havelaar te Colijnsplaat en hjj is aldaar begraven. Voorts is er in Colijnsplaat een straat naar de over ledene genoemd. De familie Havelaar wenste dit geschenk beschouwd te zien als een symbolische dank van de Kortgeense geëvacueerden, die tijdens de ramp een onderdak vonden te Co lijnsplaat, aan de inwoners aldaar. Marktberichten VEELING MIDDELBURG. 16 Juni. Fruit: Kasperziken 12—34; Aardbeien per doos 2660; per kg 75— 1,26; Rode bessen per doos 46—53; Kas- tomaten A 1,41—1.46; B 1,29—1,32; C 1.07; Asperges 1.62—2,16. Aardappelen: grote 30—38; drielingen 28—36; kriel 28—32; oude aardappelen grote 1219. Aanvoer 13 ton. Groenten: Radijs 815; Rabarber 4 14; Boskroten 715; Doperwten 4974; Bloemkool A 2948; B 20—38; C 12—23; D 15; Postelein 2335; Tuinbonen 2534; Waispeen per kg 31—46; Kassnij bonen 1,28; Spinazie 38-48; Bosselderij 4—7; Bospeen 22—46; Sla A 2^—3; B 2; Kas- komkommers A 35—37; B 30—39; C 18 36; kg 37; Andijvie 617; Dubbele Prin- cessebonen 1,831,93; Spitskool 16—20; Peulen 1,72—1,80. VISMIJN 18 Juni. Aangevoerd: 2004 kg export- garnalen 6775; 499 kg schar 3447; 135 kg bot '22—31; 164 kg schol 35-48; 21 kg wijting 25—29; 124 kg tong (middel) 84 —1,61; 69 kg rog 24—71. Advertentie. De Zomeravondcompetitie De uitslagen van de in de afgelopen week voor de Zomeravond-competitie gespeelde wedstrijden luidden Rayon Middelburg: PZCFocus 3 1 gestaakt (Focus heeft zich terug getrokken) StavastPingelaars 2 Rayon Vlissingen: VAW IIICoal II 0—2; PVS H—WW 2—2; GPC I —VAW I 2—4; PVS I—VST I 0—2; VAW II—MWK I 2—6. Rayon Goes: Vet. GoesTypo's 7 1; Comb. NSKeuringsdienst 4 3; Gem. WerkenDe Zon uitg.; «SC Ford—PTT 2—1. Rayon Sas van Gent: SASCBS 2—2; ONA—SVG 5—2. De standen in de verschillende ray ons zien er thans als volgt uit: Honderdjarige te Oostburg Op 29 Juni a.s. zal in het Sint An- tonius gesticht te Oostburg mevrouw Nathalia Bernardina Jacques, wedu we van L. Dhondt, haar'honderdste verjaardag vieren. Zij werd geboren in Aardenburg en heeft daar 86 jaar fewoond tot zij haar laatste jaren in et gesticht voor ouden van dagen te Oostburg ging slijten. Na een 13-jarig huwelijk is zg 51 jaar weduwe geble ven. Kinderen werden uit haar huwe lijk niet geboren. Toevallig zal op 29 Juni door 250 ouden van dagen uit Aardenburg een uitstapje worden ge maakt naar Walcheren. Het is de be doeling, bij de terugkeer aan de ja rige Aardenburgse een bezoek en een serenade te brengen, waarbij bet ge meentebestuur van Aardenburg ook aanwezig zal zijn. De honderdjarige verkeert nog in een goede gezondheid, alleen is zg slecht ter been. Vrouw en jongetje door gas bedwelmd te Breskens. Woensdagmorgen ontdekten enige bewoners in de Philips van Kleef- straat te Breskens, dat er in een na burige woning een scherpe gaslucht hing. Onmiddellijk werd de politie ge waarschuwd, die de deur forceerde. In de woning trof men mevr J. G. en haar zoontje in bedwelmde toestand aan. Nadat kunstmatige ademhaling was .toegepast, kwamen beiden weer bij. De slachtoffers werden ter obser vatie naar het ziekenhuis te Oostburg vervoerd. Commissaris der Koningin opent Milva-expositie. Op Dinsdag 13 Juli a.s. zal de Com missaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, te 17 uur in het Middelburgse Stadhuis een ten toonstelling openen over het werk van de Milva, de Militaire Vrouwen Afde ling. Het gemeentebestuur van de Zeeuwse hoofdstad heeft voor het houden van deze expositie de hal van het gotische raadhuis ter beschikking festeld. Middelburg is na Utrecht de weede stad in ons land, waar deze tentoonstelling te bezichtigen zal zgn. Zij geeft o.a. door middel van ma quettes en foto's, een beeld van het geen bij de Milva wordt gepresteerd. De uitslagen van de dezer dagen door de Provinciale Commissie ter bevordering van Rijkswege van de RundveefokkerU in Zeeland gehouden veckcuringen In Veere en Serooskerke (W.), luidden: VEERE. Stieren: Dora's Leon, eig. L. P. Bras ser, 2e prijs. Ie kalfskoeten: 1. Mientje. eig. L. P. Brasser. 79 pnt. (medaille kring Z.L.M.); 2. Marijke, eig. N. de Looff. 78ft pnt.; 3. Juliana, eig. N. de Looff, 78 pnt.; 4. Ida, eig. J Wagenaar. 78 pnt.; 5. Vlekje, eig. H. J. Volkers, 78 pnt.; 6. Elsje, eig. J. Besuyen, 77>/2 pnt.; 7. Bontje, eig. J. Wagenaar. 77 pnt.; 8. Moortje, eig. J. de Buck. 76 pnt. 2e kalfskoeien: 1. Marijke, eig. L. P. Brasser. 80 pnt.; 2. Flora HI. eig. A. de Nood. 78 pnt.; 3 Addie. eig. J. Breel. 77 pnt4. Antje, eig. J. de Nood. 77 pnt.; 5. Jo. eig A. J. Volkers, 77 pnt.; 6. Elza. eig. W. de Kroo. 76pnt.; 7. Joke. eig. J. Breel, 76 pnt.; 8. Ankle, eig. J. Breel, 76 pnt.; 9, HUtje XXXVIII, eig. A. de Nood. 76 pnt. 3e kalfskoeien: 1. Coba n, eig. H. J. Volkers, 79 pnt.; 2. Frida. eig. F. de Bree. 78 pnt 3. Bontje, eig. J Besuyen. 78 pnt. 4e kalfskoeien: 1. Beatrix, eig. L. P. Brasser. 81 pnt.; 2. Coba. eig. H. J. Vol kers. 80 pnt., (prijs Eiland Walcheren); 3. Irene, eig. L. P. Brasser. 80 pnt.; 4. Mina. eig. J. de Nood, 79 pnt.; 5 Hiltje IXXX, eig. A. de Nood, 78 pnt.; 6. Starre, eig. H. J. Volkers, 77 pnt. Oudere koeien: 1. Honda van Gretba, eig. L. P. Brasser, 82 pnt., (prijs Melk fabriek Walcheren): 2. Beatrix, eig. H. J. Volkers. 80 pnt.; 3. Rika. eig. A. de Nood, 78 pnt.; 4. Hiltje XXXVH, eig. A. de Nood. 78 pnt.; 5. Nellie, eig. H. J. Volkers, 78 pnt. Kalf vaarzen: 1. Dora LXXVI, eig. L. P. Brasser: 2. Elza, eig. D. Kasse Wzn; 3. Emma, eig. H. J. Volkers; 4. Margriet II, eig. L. P. Brasser; 5. Juliana, eig. H. J. Volkers: 6. Koosje, eig. L. P. Brasser. SEROOSKERKE (Lepelstraat). Ie kalfskoeien: 1 Emma, eig. K. Be suyen. 80 pnt„ (medaille kring Z.L.M.); 2. Aukje XV, eig. Cult. Mij Loverendale, 79 pnt.; 3. Froukje, eig. K. Besuyen, 78 pnt.; 4. Elza, eig. W. Maljaars, 78 pnt.; 5. Truus, eig. A. Maljaars, 76y2 pnt,; 6. Martha, eig. J. de Visser Kzn, 76 pnt. 2e kalfskoeien: 1. Lena L. eig. Cult. Mij Loverendale. 80 pnt.. (prijs Eiland Walcheren); 2. Anne, eig. W. Maljaars, 80 pnt.; 3. Nora. eig. P. Boone en Zn. 78 pnt.; 4. Nora, eig. A. Maljaars, 78 pnt.; 5. Bontje IL, eig. Cult. Mij Loverendale, 78 pnt.; 6. Sul, eig. J. de Visser Kzn. 78 pnt.; 7. Coba, eig. A. Maljaars, 77 pnt.; 8. Nellie, eig. Cult. Mij Loverendale, 77 pnt.; 9. Frida, eig. Cult. Mij Loverendale, 77 pnt.; 10. Diana L, eig Cult. Mij Love rendale, 76 pnt.; 11. Tine VIII, eig. K. Besuyen. 76 pnt. 3e kalfskoeien: 1. Aafke II. eig. A. Mal jaars, 81 pnt.; 2. Ireentje, eig. J. de Vis ser Kzn, 79 pnt.; 3. Martha, eig. W. Mal jaars, 79 pnt.; 4. Bontje, eig. K. Besuyen, 77 pnt. 4e kalfskoeien: 1. Toos, eig. A. Mal jaars, 78 pnt. Particuliere Synode Geref. Kerken Zeeland Zending in Indonesië De Particuliere Synode van de Ge ref. Kerken in Zeeland kwam giste ren in de Geref. Kerk te Goes in ver gadering bgeen. Ds. R. A. Flinterman opende de bijeenkomst en liet zingen Psalm 89 no. 3. Na Schriftlezing uit Openb. 1 9-20 en gebed, wees ds. Flinterman op de heerlijkheid der Kerk cn op Christus als het Hoofd der Kerk, wandelende tussen de gou den kandelaren. Verder sprak hij zijn vreugde uit over het weerkerend herstel der ker ken in het rampgebied. Het moderamen der Synode werd samengesteld uit dr. C. Stam, prae- ses; ds. A. G. v. d. Stoel, assessor; ds. H. Pestman, le scriba en ds. W. J. Meister, 2e scriba. Door ds. P. van Til werd gerap- f'orteerd over het Zuider-zendings- errein, waarin blijkens berichten van ds. Schultz uit Blora, veel zegen op het werk der zending wordt ondervon. den. Tal van scholen worden opge richt of her-opgericht en de vraag naar onderwijs is zo groot, dat er bij gebrek aan onderwijskrachten met aan de behoefte kan voldaan worden. Ds. J. C. Streefkerk rapporteerde over de evangelisatie. Inplaats van de heer Ph. Steneker, die naar Voor burg vertrok, werd als evangelisa tie-predikant. hoofdzakelijk voor Vlis singen, Middelburg en Souburg, aan gesteld ds. G, Ponlier, em.-predikant van Domburg. Voortaan zal elk jaar één Recru- tendag worden gehouden, waartoe zullen worden uitgenodigd zij, die in dat jaar onder de wapenen moeten komen. Aan het verzoek der classis Rot terdam om medewerking tot ver vroegd samenkomen der Generale Synode, met het oog op het vraag stuk „Diaconie en Overheids-subsi- die" zal geen gevolg worden gege ven. Ds. J. C. Streefkerk van Veere zal de Part. Svnode vertegenwoordigen op de toogdag, welke op 30 Juni te Zou telande zal worden gehouden, uit gaande van de Hervormde Raad voor Kerk en Israël. Nadat nog door verschillende de- putaten rapport was uitgebracht over kerkelijke aangelegenheden, werd deze Particuliere Synode met dankge bed besloten. De Russische uitnodiging aan ds. Riemcrsma. Ds B. J. Riemersma te Stavoren, die, zoals gemeld een uitnodiging zou hebben ontvangen van de patriarch der Russisch-Orthodoxe kerk, en te zamen met ds T. W. Dekker te He- melum een aantal collega's wil in teresseren voor kennisneming van het kerkelijk leven in Rusland, ver klaarde ons desgevraagd, dat vrfl zeker toestemming zou moeten wor den verkregen van de „Vereniging van Vrienden van de Sovjet-Unie" In dat geval betwijfelde ds Riemers ma of hg aan de uitnodiging gehoor zou kunnen geven. NED. HERV. KERK Beroepen te Houten in Utr., A. J. Timmer te Ouderkerk a.d. IJsel; te Seurhuizen (Fr.) J. v. d. Marei, te Meedhuizen (Gr.). Aangenomen naar Alblasserdam, (Ver. van Vrijz. Herv.), W. van der Vlugt, hulpprediker te Drachten: naar Veenendaal, A. Wisgerhof te Oldenbroek; naar IJhorst de Wijk, mr H. van Ewg'ck te Gorinchem. Bedankt voor Doren, tweede pred plaats, toez. J. de Bruyn te Leeuw arden; voor Gorinchem, toez., C. M. Graafstal, legerpredikant te Erme- lo; voor Huizen (N.H.) vierde pred. plaats, A. A. Koolhaas te Amers foort: voor IJselmuiden, J. de Lange te Nunspeet. GEREF. KERKEN Beroepen te Valkenswaard, G. F. Ch. Goslinga. cand. te Buitenpost. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Nieuwpoort, E. Gene- ma te Maassluis en A. Zwiep te Schiedam. Bedankt voor Apeldoorn, D. H. Biesma te Hoogeveen. Oudere koeien: 1. Kenau, eig. A. Mal jaars, 82 pnt., (medaille Melkfabriek Walcheren); 2. Martha V, eig. J. Louwer- se. 80 pnt., (medaille Boerenleenbank); 3. Emma, eig. W. Maljaars, 79 pnt.; 4. Moore, eig. K. Besuyen. 78 pnt.; 5. Roza, eig. P. Boone en Zn. 77 pnt.; 6. Nora, eig. J. de Visser Kzn. 77'pnt.; 7. Lutske XI. eig. K. Besuyen. 77 pnt. Kalfvaarzen Mientje en Martha VII, beide eig. J. Louwerse. SEROOSKERKE (Petersburg). Stieren: Ronald, eig. A. Maljaars, 77 pnt., le prijs; Frans, eig. A. Kluyfhout, le prijs-klasse). le kalfskoeien: 1. Hertha II, eig. W. Sanderse 79 pnt.. (medaille kring Z.L.M.); 2. Jantje n. eig. A. Maljaars. 78pnt.: 3. Zwartje XXXI. eig. E. Israël. 78'.a pnt.; 4. Willie, eig. W. Sanderse, 78 pnt.; 5, Els, eig. P. Besuyen, 78 pnt.; 6. Dora, eig. K. Coppoolse, 77 pnt.; 7. Juffrouw II. eig. K. Coppoolse, 77 pnt.; 8. Bloemhof II, eig. A. Maljaars. 77 pnt.; 9. Stientje XII, eig. J. Meyers. 76 pnt.; 10. Ida, eig. S. v. d. Broecke, 75 pnt. 2e kalfskoeien: 1. Clara LV. eig. J. Meyer. 78 pnt.; 2. Sjoukje II. eJg. A. Maljaars. 78 pnt.; 3. Irma II. eig. A. Mal jaars. 78 pnt.; 4. Joukje LXXX, eig. J. Meyers. 77 pnt.; 5. Bleske VII, eig. W. Sanderse, 77 pnt.; 6. Anna. eig. S. v. d. Broecke, 76 pnt. 3e kalfskoeien: 1. Jaantje X, eig. S. v. d. Broecke. 80 pnt. (prijs Eiland Walche ren); 2. Jacoba's Zwartkop, eig. E. Is raël. 80 pnt.; 3. Jantje, eig. A. Maljaars, 80 pnt.; 4. Emma, eig. A. Maljaars. 79 pnt.: 5. Bloemhof, eig. A. Maljaars. 79 pnt.; 6. Starre II, eig. W. Sanderse. 79 pnt.; 7. Elske VU, eig. S. v. d. Broecke, 77 pnt. 4e kalfskoeien: I. Juliaantje, eig. K. Coppoolse, 79 pnt.; 2. Sjoukje I. eig. A. Maljaars, 78 pnt.; 3. Berber VII, eig. W. Sanderse, 77 pnt.; 4. Irma, eig. A. Mal jaars, 77 pnt. Oudere koeien: 1. Moor. eig. J. Maas, 81 pnt, (prijs Melkfabriek Walcheren); 2. Jaantje IX, eig. S. v. d. Broecke. 80 pnt.; 3. Stientje XI, eig. Jac. Meyer. 80 pnt.; 4. Anna XXXV, eig. Jac. Meyer, 79 pnt.; 5. Bertha, eig. K. Coppoolse, 79 pnt.: 6 Boerinne, eig. P. Besuyen, 78 pnt.; 7. Bleske V, eig. W. Sanderse, 78 pnt. Kalfvaarzen: Jantje in en Bloemhof V, beide eig. A. Maljaars. Examens Voor het examen ziekenverpleging diploma A slaagden de "zusters M. C. van Gassen, A. M. van Dam, en E. Lambregts, werkzaam in het St. Josephziekenhuis te Vlissingen. HUW VRIJDAG 18 JUNI. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/S. 7.00— 24-00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit kal.; 8.00 Nieuws- en weerberichten; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de huisvrouw; 935 Waterstanden; 9.40 Gram.; 9.45 Schoolradio; 10.00 Gram.; 10.30 Lichte muziek; 10.55 Gram.; 11.00 Voor de zie ken; 11.40 Kamerkoor; 12.00 Angelus: 12.03 Metropole orkest en solist; 12.30 Land en tuinbouwmededelingen; 12.33 Musette- orkest: 1255 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en kath. nieuws; 1330 Planoduo: 13.45 Voor de vrouw; 14.00 Gram.; 1430 Gram.; 15.00 Schoolradio; 15.30 Amus. muziek; 16.00 Voor de zieken; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Kinderkoor; 17.40 Salonorkest en solist; 18.00 Act.; 18.10 Lichte muziek; 18.40 Vragenbeantwoordtng; 1852 Act.; 19.00 Nieuws; 19.10 Regeringsuitzending: Verklaring en toelichting; 1930 Verzoek programma v. d. miL (gram.); 2035 De gewone man; 20.30 Promenade-orkest en solist: 2155 Luchtmachtkapel en solist; 21.35 Brabants halfuur; 22.10 Dansmuziek; 22.45 .Kerk en mens" causerie; 23.00 Nws.; 23.152450 Gram. HILVERSUM H. 298 m 1007 kc/a. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 12.00 AVRO 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA VARA: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7J5 Gym.; 733 Gram.; 8.00 Nieuws: 8.18 Gram.; 8.45 Voor de hulsvrouw; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9 10 Gram 9.40 School radio; VPRO: 10.00 „Thuis", causerie; 10.05 Morgenwijding; VARA: 10 20 Voor de kleuters; 10.40 Orgel en zang; 11.10 Ra- diofeuiUeton; 1130 Pianorecital; AVRO: 1250 Duetten; 12.30 Land- en tuinbouw mededelingen: 1233 Sport en prognose; 12.48 Gram.; 13.00 Nieuws: 13.15 Medede lingen of gram.; 1330 Gevar muziek; 14.00 Kookpraatje: 1430 Blaaskwintet. 1450 Voordracht en muziek; 15.10 Pianorecital; 1530 Musette orkest; VARA 16.00 Gram.; 16.30 Voor de leugd; 17.00 Orgelspel; 1730 Muz. causerie; 18.00 Nieuws; 18.15 Gram.; 19.00 ,,De Gouden Tijd van „Jonge Strijd"". causerie: 19.15 Pianospel. VPRO: 1930 „Op bezoek bij anderen": 19.45 Be richten; 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespre king: 20.10 Klarinet kwini 2030 „Een half millioen vluchtelingen', causerie: 20.40 ..Humanisme als levensbeschouwing" causerie; VARA: 21.00 De Heer en Me vrouw Grenzeloos en Marian ontdekken Europa', hoorspel: 22.00 Buitenlands weekoverzicht: 22.15 Lichte muziek; VPRO: 22.30 „Vandaag causerie; 22.45 Avondwijding; VARA: 23.00 Nieuws; 23.15 Klein koor; 23.47—24.00 Luit. viool en viola da gamba.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3