ing van de tramdienst Burgh-Brouwershaven-Steenbergen rvöBöL C.B.T.B, Zeeland in opgewekte sfeer te Middelburg bijeen Zeeuwse Almanak VOOR STADHUISVERLICHTING TE MIDDELBURG Vrouwen! l ike land een brillant REDDINGSBOTEN INGESCHAKELD TIJDENS RAMPDAGEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 16 JUNI 1951 DRUK BEZOCHTE JAARVERGADERING Prof. Van Riessen sprak over „De Maatschappij der Toekomst" Christelijk georganiseerd agrarisch Zeeland was gisteren in Middelburg bijeen. Des morgens vergaderden de Chr. Boerinnen- en Plattelandsvrou wenbond en de Chr. Boeren- en Tuindersbond afzonderlijk, des middags was men tezamen in de Concert- en Gehoorzaal, waar o.a. een interessant betoog van prof. dr ir H. van Riessen uit Delft over „De maatschappij der toekomst" werd aangehoord. Daarna maakte het gezelschap in een groot aantal bussen en auto's een excursie over het herstelde Walcheren. De bijeenkomsten waren druk bezocht en kenmerkten zich door een opge wekte sfeer. De voorzitter van de C.B.T.B.. de heer C. de Putter uit Axel zei in zijn openingsrede, te betreuren, dat nog steeds de normen voor schadevergoe ding aan de rampslachtoffers niet bekend zijn geworden- Hy meende, dat dit onsympathiek aandoet en dat uitstel onnodig is. Spreker wierp een korte terugblik op de ramp, die ook voor de C BT B. niet zonder nadelige gevolgen bleef. De heer De Putter verheugde zich voorts over het feit, dat men dit jaar bijeen kon komen in de Zeeuwse hoofdstad op Walcheren, dat zijn herstel eerstdaags gaat vieren. Over het jaarverslag van de secre taris drs J. J. Knibbe, berichtten wij reeds. Drs Knibbe kon bij het uit brengen van het financiële verslag wijzen op een tekort van f 1605,14; het feitelijke tekort bedraagt echter f6105,14, daar men nog f4500 aan contributie aan het hoofdbestuur moet afdragen. Dit zorgwekkende deficit wordt voornamelijk veroorzaakt door de derving van contributie tengevol ge van de ramp. De heer P. S- Marinussen. directeur van het Boekhoudbureau kon in zijn verslag over 1953 melden, dat het le dental van deze C.B.T.B.-instelling tot 440 is gestegen. De rekening vertoont een overschot van f 477, de reserves namen toe tot f3785,88. De TOT ERELID BENOEMD- voorzitter sprak vervolgens waarderende woorden tot oud-burge meester J. Bosselaar van Aagtekerke, die onlangs aftrad als voorzitter van de afdeling Walcheren en thans ook afscheid nam als lid van het provin ciale bestuur. De heer De Putter stel de voor de heer Bosselaar wegens zijn vele verdiensten voor de Zeeuwse C.B.T.B. tot erelid van de bond te benoemen, waarmee de vergadering onder luid applaus accoord ging. Tenslotte voerden enkele genodig den het woord. Wethouder J. W. Kö- geler heette de C.B.T.B.-ers namens het gemeentebestuur welkom in de Zeeuwse hoofdstad, die naar hij zei een belangrijke functie ten opzichte van het platteland vervult. RÜkslandbouwconsulenl, dr ir CV W. C. van Beekom, sprekend namens het college van Rijksconsulenten in Zeeland, vestigde er de aandacht op, speciaal op de boeren van de S.B.L.- bedrijven, wier positie hij niet gemak kelijk noemde. Spreker was van me ning, dat wellicht het in het leven roepen van een speciale regeling ge wenst is. Voorts spraken nog de heren P. M. Kenter, namens de Stichting voor de Landbouw, A. Alderlieste, uit naam van de Chr. Landarbeidersbond en G. Koole, voor de CJ.B-T.B. DE C-B.P.B. De Zeeuwse Boerinnen- en Platte landsvrouwenbond vergaderde onder voorzitterschap van nievr. Op 't Hof- Frederiksen uit Biezelinge in de grote Schouwburgzaal. Na een openings woord van de presidente werden de jaarverslagen uitgebracht De secre taresse. mej. S. C. de Regt uit Hoek, kon constateren, dat er reeds groei in het ledental van de bond zit en dat ook in het afgelopen jaar het ver enigingsleven opgewekt was geweest. Mevr. Besuijen, de penningmeesteres- se, meldde in haar financiële verant woording over 1953 een gunstig saldo. Na het zingen van het bondslied hield mevr. Van Spronsen-Taal uit Goes een interessante causerie over „Emigratie, vroeger en nu". Zij ver geleek daarin de huidige toestand waaronder men emigreert met de si tuatie van de Nederlandse landver huizers uit 1840, zoals die in het boek „De grote stilte" is beschreven. Het betoog van mevr. Van Spronsen werd door de talrijke aanwezigen met gro te aandacht gevolgd. Aan deze vergadering werd voorts medewerking verleend door mej- Le Cointre uit Middelburg, die decla- ONTWIJDING VAN HET LEVEN. Prof. Van Riessen vestigde in zijn rede over „De Maatschappij der toe komst", die hij in de middagvergade ring hield, de aandacht op de cultuur crisis, waarin het Westen verkeert en die de Westerse cultuur kan doen on dergaan De Bijbel zegt, dat wij moe ten letten op de tekenen van de tijd, aldus spreker. Deze tekenen beschreef hij als de geestelijke toestand van het einde en de maatschappelijke toestand van het einde. Als symptoom van het eerste wees hij op het sterk verbreide nihilisme; het karakter van de maat schappij, die het einde nadert be schreef hij als totalitair, daarbij ge wagend van Duitsland onder Hitier en van het Russische regiem. Naar zijn mening wordt dit karakter hoe langer hoe sterker radicaal. Prof. Van Riessen betoogde, dat on ze tijd een tijd Is van ontwijding van het loven; er is geen plaats meer voor God. De huidige geestelijke crisis be schreef hij als de crisis van het hu manisme, dat de verloochening van Christus betekent. Sprekend over de maatschappelijke crisis, stelde spreker de individualis tische maatschappij van de vorige eeuw en de collectivistische maat schappij van de middeleeuwen tegen over elkaar. De maatschappij van de ze tijd noemde prof. Van Riessen de maatschappij van de zekerheid. „Dit zekerheids-ideaal leidt de maatschap- pij tot geen ontspanning meer moge- lijk is", aldus spreker. „Het is een j maatschappij van de „planning" waar- in geen ruimte wordt gelaten voor i Gods woord. Het is alles voor de mens en door de mens en het is zelfs de mens die zichzelf wil verlossen" Hiertegenover stelde spreker het le- ven naar en uit het woord van de Allerhoogste. Hij meende, dat ook de Christenen in Nederland zo vaak bij j afgeleide beginselen leven en dat ook i op deze wijze geen stand zullen kunnen houden in de „eeuw van de planning". Als mogelijkheden wees spreker tenslotte aan het terugkeren tot Gods woord en het gemeenschappelijk on derzoeken van de Schrift, oin daaruit het antwoord te vinden op de vragen van de tijd en dit antwoord te concre tiseren voor een nieuwe samenleving. Paardenmarkt te Goes Er was een goede handel Op de Beestenmarkt te Goes werd Dinsdagmorgen de jaarlijkse paar denmarkt gehouden. De aanvoer was niet overweldigend gToot een 25- tal paarden doch de kwaliteit was goed te noemen en er was een goede handel. In de categorie slachtpaarden bo ven 3 jaar werd het door de heer J. de Kok uit Goes ingezonden paard kampioen, waardoor de heer de Kok definitief in het bezit kwam van de wisselbeker. De heer S. van Hoeve uit Goes wpn een le en een 3de prijs, terwijl de heer A. Viergever, eveneens uit Goes, met zijn inzendingen beslag legde op de tweede prijs en een eer volle vermelding. In de categorie eenjarige handels- Saarden was de eerste prijs voor de eer W. Geus uit Heinkenszand en de 2de en 3de en een eervolle ver melding voor de heer A. Viergever. De overige uitslagen zijn: Tweejarige handelspaarden: le pr. W. Geus. 2de en 3de pr. A. Vierge ver, eervolle verm. M. Huige, Goes. Luxe paarden: le {trijs S. van Hoe ve. Vol jarige paarden: le prijs S. van Hoeve. 2de pr. A. Viergever. De ver zilverde krans voor de grootste aan voer kwam in het bezit van de heer Viergever. Advertentie VERRASSENDE BIJDRAGEN De 4000.is thans gepasseerd Kon verleden week geconstateerd worden, dat de Verlichtingscommis sie der Middelburgse V.V.V. erin ge slaagd was een derde deel bijeen te brengen van de voor de permanente Stadhuisverlichting benodigde 10.000, thans is op 1000.na de eerste helft bijeen. Men is namelijk de 4000-grens juist gepasseerd. Er kwamen verrassende giften binnen. Zo schreef de secretaris van de Zangvereniging „De Volksstem", de heer L. J. Geers, bij een gift van 5.—: Hierbij doe ik U toekomen het bescheiden resultaat van een inzameling onder onze leden, tot 5.afgerond uit onze, eveneens krappe, kas. Hopende, dat ons voorbeeld door velen gevolgd moge worden, omdat vele Kleintjes toch ook een grote maken, verblijf ik Hoogachtend L. GEERS. Secr. Inderdaad: vele kleintjes méken een grote en de gift werd met vreug de aanvaard. Een volmaakt onbekende stuurde uit Chateauroux in Frankrijk een briefje met als tekst: Groeten uit Chateauroux En succes met de actie! De brief bevatte een zilverbon van 2.50. En er was in de verlichtings commissie slechts één uitroep: Wel kom! Nieuwe beroepsgroepen meldden zich en een ervan is bizonder verheu gend: de Rechterlijke en Administra tieve Ambtenaren ten Kantongerech te te Middelburg stortten een bedrag van 25.Zij vormen daarmede de eerste personeelsgroep en ook hier feldt weer: Als er een schaap over e dam is komen er meer. Verder voegden zich bij de erelijst de Schilderspatvoonsver. Middelburg met 50.en de uit slechts enkele personen bestaande groep Middel burgse Journalisten met een bedrag van 45.De gezamenlijke Drukke rijen schonken 50. Ook de grote bedrijven van Middel burg kwamen weer uitstekend voor de dag met aan het hoofd de N.V. Vitrite Fabriek met een bedrag van niet minder dan 250.Verder schonken Hotel De Burg, Den Boers dat de boeren te weinig gebruik ma- meerde en door een koortje uit Zuid ken van het borgstellingsfonds voor Beveland, dat enkele liederen ten ge- de landbouw. In dit verband wees hij bore bracht. VAN &boin TOT De Deense minister van land bouw, de heer J. Smörum, heeft dezer dagen een bezoek aan Schouwen-Duiveland en Walche ren gebracht. Hij werd rondge leid door het lid van Ged. Staten, de heer C. Philipse. In het gezel schap bevond zich ook deland- bouwattaché van de Nederlandse ambassade in Kopenhagen, dr. D. de Waal. Aan de Marinesteiger te Vlisslngen heerst de laatste dagen een internati onale bedrijvigheid. In verband na melijk met de mijnenveeg-oefening „Bandeau X" doet een 14-tal mijnen vegers van Belgische, Portugese en Engelse nationaliteit dagelijks de Vliisingse haven aan. CONGRESSISTEN. In het gemeentehuis te Sluiskil werd een groot aantal deelnemers aan het te Brugge gehouden congres van gemeente-ontvangers uit Vlaan deren (B.) officieel door burgemees ter P. F. van Hootegem ontvangen. OVER DE KOP. Bij de zogenaamde Bierkreek te IJzendijke nam bakker J. van G. met zijn bestelauto de bocht'te kort. Het gevolg hiervan was, dat de auto en kele malen om zijn as draaide en over de kop sloeg. De bakker, die met SOLDAAT. Dezer dagen was in de vroege mor genuren in een Zeeuwsch-Vlaamse ge meente een deel der jongelingschap aangetreden, teneinde gezamenlijk af te reizen naar de garnizoenen van de Koninklijke Landmachtwaar voor het eerst de wapenrok zou wor den aangetrokken. De bus, waarme de de rets zou ivorden gemaakt, was echter nog niet gearriveerd en daar om kortte men de tijd met afschrik wekkende verhalen over „de dienst". De één had een broer daar-en-daar, een ander een vriend, nummer drie een aanstaande zwager, kortom al lerlei liedendie van alles schenen mee te maken. Ondertussen blééf de bus weg. Het werd alsmaar later, zeven uur, acht uur negen uurToen ging de ge meente-secretarie open en de jonge lui bestormden het raadhuis om na dere inlichtingen te verkrijgen. Want niet verschijnen, „man, das desertie", zei een van de knapen. „Minstens zwaar arrest!" taxeerde een ander. Doch de zaak was spoedig opge lost: door een ambtelijke vergissing waren de adspirant-landsverdedigers een maand te vroeg opgeroepen.... Gelukkig géén zwaar arrest.:.,. broden „gebombardeerd" werd, kwam met de schrik vrij, maar zijn voertuig werd ernstig beschadigd. BOTERSMOKKEL. De Nederlandse douane in de om geving van Philippine had dezer da gen weer succes in liaar altijddurende anti-smolckel-campagne. Zij hield na melijk een personenauto met Belgi sche kentekenen aan, waarin een la ding boter ter waarde van ca. 3200 (800 kg) werd vervoerd. De inzitten den wisten over de grens aan de hand der gerechtigheid te ontkomen. Bij nader onderzoek bleek, dat de auto gedeeltelijk was gepantserd. AANRIJDING. Onder de Molen te Oud-Vossemeer kwam de heer N. M. H. uit St. An- naland met zjjn personenauto in bot sing met een dito uit Alphen aan de Rijn. De auto van H. liep enige lichte schade op. OUDJES OP REIS. De spontane medewerking van par ticulieren in Sluis heeft het mogelijk gemaakt om voor de Ouden van Da gen uit die gemeente een reisje door west-Vlaanderen (B.) te organiseren. De trip zal op 22 Juni worden onder nomen. AMSTERDAMSE MUZIKANTEN. Zoals reeds gemeld, komt de Am sterdamse Politiekapel volgende week weer op Schouwen-Duiveland concerteren: Donderdag in Sirjans- land en Oosterland, Vrijdag ih het ziekenhuis van Noordgouwe en 's avonds op het Havenplein in Zierik- zee, Zaterdag in Zonnemaire, Nieu- werkerk en Ouwerkerb zijn in ver band met de plechtige herbegraving van deze week niet in het concert programma opgenomen. Wel zal de kapel in beide gemeenten door het gemeentebestuur worden ontvangen. De besprekingen over het zenden van een Amsterdams dirigent voor de muziekkorpsen van het eiland heb ben helaas geen resultaat opgeleverd. Voor Zierikzee zal er waarschijnlijk voorlopig een dirigent uit Bergen op Zoom overkomen. In de loop van deze zomer zal Am sterdam ook nog voor nieuw mate riaal voor de tafeltennissers zorgen. Het ligt in de bedoeling, dat twee tafels in de Concertzaal te Zierikzee zullen worden overgedragen; bij deze gelegenheid zullen spelers van inter nationale klasse een demonstratie ge ven. AMERIKA OP SCHOUWEN. De Amerikaanse Voorlichtingsdienst uit Den Haag zal einde deze maand enige openlucht filmvoorstellingen op Schouwen-Duiveland organiseren. Vertoond worden films over het Ame rikaanse leven en een film over de éénwording van Europa. Haamstede is op 28 Juni aan de beurt, Brouwers haven op 29 Juni, Zierikzee op 30 Juni en Ouwerkerk op 1 Juli.. NOG VOOR I JULI AUTOBUSSEN Het Rijk betaalt de R.T.M. ruim een half millioen gulden Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de begroting 1954 van verkeer en waterstaat. Hierin wordt voorgesteld het verlenen van een vergoeding aan de N.V. Rotterdamsche Tramweg Maat schappij inzake het beëindigen van de exploitatie van haar tramweg van Burgh over Brouwershaven naar Steenbergen. Aan de toelichting van de minister van Verkeer en Waterstaat a.i. is het volgende ontleend: In het kader van het herstel van het eiland Schouwen en Duiveland dient tot herverkaveling op dit eiland te worden overgegaan en dienen uit- breidings- en wederopbouwplannen te worden opgesteld. De aanwezigheid van de tramweg van Burgh naar Zrjpe, welke tram weg door de N.V. Rotterdamsche Tramweg Maatschappij wordt geëx- {iloiteera, vormt daarbij een zeer be- angrrjk obstakel. Alhoewel, uit> een verkeersoogpunt beschouwd, het verdwijnen van de tram op de duur wenselijk maar voor het ogenblik geenszins noodzakelijk is, is voor een rationeel herstel van het eiland het onverwijld opheffen van de tram van eminent belang. Die opheffing zal buiten de eigenlijke verkeerssector belangrijke bespa ringen opleveren, alle plannen aan zienlijk aan waarde doen winnen en een grote versnelling van de uitvoe ring van de reconstructie-werkzaam heden mogelijk maken. Bij behoud van de tram zou men met de baan re kening moeten houden. Het gehele herverkavelings- en wederopbouw- werk is dan minder doorzichtig en de baan zou een voortdurende bron van alternatieven en compromissen zijn. Een en ander heeft tot de conclusie geleid, dat getracht dient te worden de tramweg van Burgh naar Zijpe op zeer korte termijn te doen verdwijnen en door motorische wegverkeersraid- delen in het vervoer op het eiland te doen voorzien. De R.T.M. is bereid aan het verdwijnen van de tramlijn haar medewerking te verlenen, mits zij de schade, welke zij hierdoor lijdt, vergoed krijgt. Het komt de minister veraiïtwoord voor, dat de R.T.M. de volgende ver goedingen krijgt: vergoeding voor de tramweg met rollend materieel: 1.303.738,13, tegemoetkoming voor het vrijwillige prijsgeven van de con cessie en voor het risico van over schakeling op autotractie en in de Vrouwen hebben vaak moeilijke en pijnlijke trjd:n. Zij kunnen deze aan merkelijk verlichten, ja die pijnen doen verdwijnen door het gebruik van Togal, de grote pijnverdrijver. Togal ie onschadelijk voor hart, nieren en maag. 3g apoth. en drog. 0.95, 2.40 kosten van een wachtgeldregeling 250.000, vergoeding van de reeds uitgegeven herstelkosten watersnood- schade 104.116,01. Totaal 1.657.854,14. Daar gaat af een bedrag voor door de R.T.M. te behouden activa, groot 574.937,20, terwijl de R.T.M. een restant, groot 404.803,59 van dc van rijkswege voor deze tramweg verleen de renteloze voorschotten terug zal betalen. Per saldo moet het Rijk dus 678.113,35 betalen. De besparingen voor de herverka veling, doordat duikers, bruggen en andere werken niet behoeven te wor den uitgevoerd, belopen reeds meer dan 420.000. De besparing op de kosten van verder herstel van de tram is te stellen op rond 50.000. En de besparing op voorzieningen door de rijkswaterstaat ten behoeve van de tram zal bedragen rond 200.000. Onder voorbehoud dat de Staten- Generaal de benodigde credieten be schikbaar stellen, is bereids begin Mei 1954 met de R.T.M. een over eenkomst ter regeling van het voren staande gesloten, op grond waarvan de R.T.M. voorschotten zijn verleend, teneinde haar in de gelegenheid te stellen nog voor 1 Juli aanvang van het toeristenseizoen de,nodige autobussen aan te schaffen. Advertentie. Geschenkenhuis, IJstaria Jansen en de Coöp. Melk en Zuivelfabriek Wal cheren elk 50. De nieuwe verantwoordingslijst ziet er sedert de opgave van verleden week als volgt uit: Zangver. De Volksstem 5.Den Boers Geschenkenhuis 50.J. P. Joosse, Dameskapper 25.Rech terlijke en Administratieve Ambtena ren ten Kantongerechte Middelburg 25.Gezamenlijke Drukkerijen 50.Hotel De Burg 50.Coöpe ratie De Broederband 10.Corset- tenmagazijn Form 10.IJstaria Jansen 50.Kleermakerij Torbijn 2.N.N. uit Chateauroux 2.50, Middelb. Journalisten 45.Schil- derspatroonsvereniging Middelburg 50.—, N.V. Vitritefabriek 250.—, Melk en Zuivelfabr. Walcheren Coöp. 50. heugi Totaal deze week het ver merkwaardige is, dat het aan tal beroepsgroepen, hoewel snel stij gende, beneden de verwachting blijft. Als nu waar een beoefenaar van een bepaald beroep zijn steentje bijdroeg, de anderen maar niet achterblijven. BANDEN Delta-plan in de aether De AVRO zal op 1, 8 en 15 Juli des avonds van kwart voor acht tot acht uur een drietal series vraagge sprekken over het Deltaplan uitzen den. In deze uitzendingen, welke ver zorgd worden door Wim Ruth zul len o.m. de Commissaris der Koningin jhr mr. A. F. C. de Casembroot, prof. Thijssen, ir. A. G. Maris, direc teur-generaal van de Rijkswaterstaat, ir. H. M. A. C. Dibbits, hoofd van hei technisch bureau der domeinen, ir. J. K. v. d. Burgt, hoofdingenieur van de Rijkswaterstaat in Zeeland, drs. M. C. Verburg, directeur van het E.T. I., dr B. Breek van Kattendrjke, ir. J. Post, cultuurconsulent voor Zee land. de burgemeesters van Kortge- ne en Yerseke, de heren A. A. Schuit en A. C. Willemsen en een lid van de Commissie van dertien, de verschil lende facetten van het Deltaplan be lichten. De Proy. Tentoonstelling voor Beeldende Kunst Maandag komt de jury Meldden wij Dinsdag reeds, dat de belangstelling voor de Eerste Pro vinciale Tentoonstelling van Beelden de Kunst verheugend was, ook in de loop van gisteren kwam nog een groot aantal inzendingen binnen. Men treft thans in hef Middelburgse „Kunstmuseum" o.a. werken van het merendeel der prominente Zeeuwse of in Zeeland arbeidende schilders, alsmede een drietal inzendingen van plastische kunst aan. Het totaal aan tal ontvangen werken mag zeker op ongeveer 140 worden geschat, het aantal inzenders op ruim 50. Maandag a.s. zal de jury haar oor deel vellen. Vermeldenswaard is nog, dat prof. A. M. W. J. Hammacher, directeur van het Rijksmuseum Kröl- !erMüller verhinderd is van deze jury deel uit te maken. In zijn plaats komt nu prof. Jan Wiegers van de Academie voor Beeldende Kunst te Amsterdam naar Middelburg. Zoals bekend, zijn de andere juryleden bur- j gemeester jhr. I. F. den 'Beer Poor- tugael van Veere en ir. H. de Lussan- JAARVERSLAG REDDINGSMAATSCHAPPIJ Het begon met de „Bore VI" Het jaarverslag 1953 van de Ko ninklijke Zuidhollandse Maatschappij tot redding van schipbreukelingen is thans verschenen en het bevat als ge woonlijk weer vele gegevens over het reddingswerk van deze maatschappij. Afzonderlijk is daarbij vermeld de hulpverlening tijdens de watersnood, welke hulpverlening werd ingeluid met de assistentie aan het Finse stoomschip „Bore VT\ dat na de rampnacht zo lange tijd op het strand Haamstede vastzat. bij istede 1 Bij deze assistentie was ook de „M. C. Blankenheym" uit Veere betrok ken, die evenwel na 1% uur moest terugkeren, omdat de machinist be wusteloos was geraakt. De „Presi dent J. V. Wierdsma" uit Breskens werd in deze dagen enige tijd- naar Hoek van Holland gedirigeerd ter vervanging van de „President Jan die averij had. Van de Tien Ge- Leis' werden door de „Wierdsma" zeven personen gered. De „M. C. Blankenheym" onderhield contact tussen Veere en Noord-Beveland en tussen Veere en Schouwen. De mo- torreddingvlet „Zeeuwsch-Vlaande ren" uit Cadzand wist door het gat naar Ouwerkerk te varen en bereikte Oosterland, waar zes personen aan boord werden genomen. De „Ida Ma ria de Raath" was in reserve te Vee re, doch verleende eveneens hulp bij Schouwen en Noord-Beveland. In het verslag is een reportage op genomen van de Rotterdamse journa list C. Borstlap, waarin wordt ver teld over het werk van reddingsbo ten en redders tijdens de watersnood. Voorts wordt melding gemaakt van het dertigjarig jubileum van schipper J. Slis in Breskens. Slis kan terug zien op vele reddingen en grote pres taties, want niet minder dan 275 per sonen werden in die jaren door hem aan wal gebracht. Het verslag herinnert verder aan het overlijden van de heer P. M. van Iwaarden, de agent van de Maat schappij te Cadzand. Sinds 1941 be hartigde hij op uitstekende wijze de belangen van de Maatschappij. Men verloor in hem niet alleen een toege wijd agent, maar ook een goed vriend. De gemeentesecretaris van Cadzand, de heer P. J. L Verhage werd bereid gevonden om als agent op te treden. Commissaris der Koningin bij opening nieuwe weg De opening van de weg Uzendtjke WaterlandkerkjeOostburg, wel ke zijn voltooiing nadert, is uitge steld tot 29 Juni a.s. Bij de opening van deze nieuwe weg zal o.m. ook de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr A. F. C. de Casem broot, aanwezig zijn. tet de la Sablonière te Middelburg. Vrouwendag P.v.d.A. te Goes Het Gewest Zeeland van de vrou wenbond van de Partij van de Ar beid hield Dinsdag een internationale vrouwendag in „De Prins van Oran je", welke onder leiding stond van de gewestelijk voorzitster mevr. C. Gel- dof-Geers uit Middelburg die ruim 400 vrouwen w.o. 125 Belgische Vrou wen kon verwelkomen. In de morgenzitting hield mevr. A. v. d. Goes van Naters een inleiding over het onderwerp „Europa" welke met aandacht werd gevolgd. De vrou wen maakten vervolgens een geza menlijke wandeling door Goes, waar na een broodmaaltijd werd genut- de middagzitting voerden leden van de afdeling Goes een toneelstuk je op, mevr. Capello-Burgs zong enige soli. MIDDELBURG. Vandaag - Electro: „Vrouwen, die het teken dragen", (18 jaar), vooraf op treden Cordoni, 19 en 21.30 uur; Schouwburg: C.F.A. „Les Misérables" (14 jaar), 20 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Blondjes genie ten de voorkeur". (18 jaar), 7 en 9 uur; Luxor: „Sheriff zonder angst", (18 jaar), 8 uur. GOES. Vandaag Grand: „De trots van de zeemacht", (14 jaar), 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2