Friese Siamese tweeling met succes gescheiden On Uf^ett ^a06n TSJECHISCHE AMBTENAREN KREGEN NIEUWE LOONSCHAAL JIMMY en de Bende van Bolletje Bink MAANDAG 14 JUNI 1954 GROOTSE PRESTATIE IN LEEUWARDEN Folk je en Tjitske de Vries zijn nu normale kinderen De Friese Siamese tweelingmeisjes FoJkje en Tjitske de Vries zijn Za terdagmiddag; in het Diakonessenhuis te Leeuwarden met succes geschei den. Al spoedig na de operatie bleek, dat de beide meisjes afzonderlijk vol ledige levensvatbaarheid hadden; zij gedroegen zich als elk ander „nor maal" kind van zeven maanden, dat een operatie heeft ondergaan. De kin deren, die nu in een baby-li ts-jumeaux naast elkaar liggen (omdat zy zich in afzonderlijke bedjes kennelijk eenzaam voelden) maken het goed. Wan neer zich geen complicaties voordoen, zullen zy over twee drie weken naar de ouderlijke woning in Molenend kunnen terugkeren. De operatie van de tweeling heeft in totaal maar drie kwartier geduurd, de scheiding werd in dertien minuten voltrokken. Om drie minuten over half drie Zaterdagmiddag leidden de beide anaesthesisten de narcose in, om vijf minuten voor half vier werd do eerste huidsnee gemaakt en dertien minuten later konden de kinderen elk op een afzonderlijke operatietafel verder worden behandeld. Om kwart over vier precies was alles achter de rug. Dat de operatie zo gunstig is ver lopen, is uiteraard een niet gering succes voor de Leeuwarder chirurgen en hun medewerkers. Ja, in feite is het een succes voor de gehele Leeu warder medische staf, zo is gisteren tijdens een persconferentie in het Dia konessenhuis verklaard. Het is name lijk zo, dat practisch alle Leeuwarder doktoren aan de voorbereidingen voor de operatie, die zeer omvangrijk zjjn geweest, deelnamen. Het is ook daarom, dat vier chirur gen, de kinderarts, de beide anaesthe sisten en de acht zusters, die actief deelgenomen hebben aan de scheiding van de tweeling, er geen prijs op stel len, dat hun namen worden vermeld. Als hier namen zouden worden ge noemd, dan zou men alle zusters en al het personeel van het Diakones senhuis de eer moeten geven, die him toekomt. Alle doktoren die bij de voorberei ding zijn betrokken geweest, hebben de operatie kunnen volgen van een in de grote operatiezaal gebouwde balustrade af. Deze toeschouwers (te vens adviseurs), twintig in getal, za ten achter een groene afscherming en waren evenals de chirurgen, dok toren en zusters, die actief aan de operatie deelnamen gekleed in het groen, en voorzien van groene kap jes en groene ooglappen. De groene uitrusting, ook schorten en lakens, geheel vervaardigd door het perso neel van het Diakonessenhuis was nodig in verband met het opnemen van een film door de „Universitaire Film" te Utrecht, welke film uit sluitend voor medische doeleinden zal zijn bestemd. Na de schelding zijn de kinderen onmiddellijk door ae beide teams van twee chirurgen op twee verschillen de tafels verder behandeld. De buik holte werd bij de kinderen gesloten en vervolgens werden de babies af zonderlijk naar een ledikantje ge bracht. Spanning De daaropvolgende uren zijn waar schijnlijk nog spannender geweest dan het moment van de operatie zelf. Nu moest blijken of de kinderen af zonderlijk levensvatbaarheid hadden. In angstige spanning hebben de doktoren de kinderen in de eer ste uren gade geslagen en gister morgen durfde men met zeker heid verklaren, dat zij onafhanke lijk van elkaar levensvatbaar zijn. De temperatuur is ver hoogd, maar dat is na een ope ratie niet abnormaal. Zij kunnen nu beschouwd worden als elk an der kind van die leeftyd dat een zware operatie heeft ondergaan. Advertentie. Zij zullen zich echter altijd van andere kinderen blijven onder scheiden, doordat zijgeen navel hebben. Die zat namelijk in de 8% cm lange brug die met de operatie is verdwenen. Onmiddellijk na de operatie heeft een van de chirurgen de vader van de tweeling, Sjjbe de Vries van Mo lenend. die moeilijke uren in de hal van de afdeling heeft doorgebracht, op de hoogte gesteld van het verloop en gezegd, dat het resultaat zeer gunstig leek. De Vries heeft daarna direct zijn vrouw gebeld, die bij ken nissen in de stad verbleef, omdat zü de spanning in het ziekenhuis niet had kunnen verdragen. Moeder de Vries is na het ontvangen van het bericht in huilen uitgebarsten. „God heeft gelukkig, gegeven, dat wij de kinderen mogen behouden", verklaarde de heer De Vries. „Wij hebben God Zaterdag gedankt voor deze goede afloop, want aan hem hebben wij dit in de eerste plaats te danken. Daarnaast natuurlijk aan de chirurgen, de doktoren en de zusters; wij zullen nooit vergeten, wat zij voor onze kinderen hebben gedaan. Twee nachten lang hebben wij niet gesla pen en de spanning is nog niet ge weken. Maar wij zijn nu vol vertrou wen in de toekomst van de kinde ren". Het samenwerkende team artsen moge veel gepresteerd hebben bij de operatie van de Friese Siamese tweeling en bij het gebeuren ervoor en erna. ook de portiers van het Leeuwarder Diakonessenhuis hebben op hun terrein een zware taak gehad. Zoals een van hen het uit- De samenwerkende medici, die betrokken zijn geweest bij de operatie van de Friese Sia mese tweeling, hebben meend, de ingreep geheel ne- langeloos te moeten verrichten zy meenden nog verder te moe ten gaan: zy' willen een bedrag bijeenbrengen voor Folkje eh Tjitske waarvan de onkosten zouden kunnen worden bestre den, die de ouders hebben moe ten maken en nog zullen moe- ten maken. Daarom stelden de i!01 s van de tweeling ter beschikking van de pers, die oiervoor extra bedragen voor le auteursrechten garandeerde sodat er een bepaald bedrag sal worden bereikt. Dokters en journalisten brach ten gezamenlijk de gedachte naar voren, of het ook nut had, bedrijven en particulieren er attent op te maken, dat ook zij giften gouden mogen schenken. Vader De Vries voelde hier ei. ff°hJk "ft „voor. „Wij willen niet bedelen", zei hij. Doch na veel aandrang zwichtte hij, orn aat er tegen de persmensen en ?wr6? ne't te redeneren wi® meent dat hij de tweeling en de ouders, die een penode van mateloze, afmat tende spanning achter de rug nebben, er deugd mee kan doen, iets by te dragen voor het fonds van de tweeling, kan dat doen aan de Amsterdamse Bank te Leeuwarden, gironummer 3049 onder vermelding „Voor dè Friese tweeling". y/^^VSA/VVVVVVV^VVVVVW drukte: „Wij hebben in één week wel veertien dagen gewerkt". Voortdurend stond er Zaterdag middag een portier bij de enige deur, die nog als in- en uitgang fungeerde. Alles was verder gesloten. Het nood zakelijk „verkeer' ging dus door deze ene deur, al glipte er wel eens een arts elders naar buiten of naar binnen, teneinde te ontkomen aan een groep wachtende fotografen en ver slaggevers. die poogden binnengela ten te worden, hetgeen slechts een paar gelukte. Tientallen keren ging de deur van de enige ingang op en van het slot. Smeekbeden van dege nen, die niets in het ziekenhuis had den te maken, maar er toch in wilden zijn, hielpen niet. De portiers bleven onverbiddelijk. Zelfs een Engelse arts, die een buitenlands dagblad ver- tegenwoordige, zag alleen een hoofd schuddend man voor zich: Neen! Er deden geruchten de ronde. Iemand zou zich hebben uitgegeven voor een Engelse arts, die by de ope ratie aanwezig mocht zjjn. Hy drong door in het inwendige van het zie kenhuis, maar werd herkend door 'n rechercheur, die hem zei, dat hy ge rust Nederlands kon praten. De man werd er met de sterke arm uitgezet. Politiemensen hielden voor in het ge bouw een oogje in het zeil. teneinde handelend te kunnen optreden, doch dat was niet nodig. Artsen poogden op allerlei manie ren te ontsnappen aan een fotograaf uit het Westen des land$, die achter muurtjes vandaan of openlijk opna men trachtte te maken. Het zat nem niet mee, omdat hij de meeste hoofd personen niet kende, en dus wel eens groot foto-wild liet ontsnappen. Er waren doktoren, die deden of zij pa tiënten waren, die naar huig gingen. Ook brak iemand door met als ca mouflage een kind op de arm. Soms werden mensen onverhoeds gefoto grafeerd, die totaal niets met het ge val te maken hadden, doch belang stellend naar het gedoe keken, zoals een bezoeker in een dure auto, die vorr aen snecialist werd versleten... Geen paspoort voor communistisch Kamerlid Het Tweede Kamerlid, de heer Wa genaar, heeft aan de minister-presi dent en de minister van buitenlandse zaken schriftelijk gevraagd of zij we ten dat door het Tweede Kamerlid P. de Groot en de secretaris van de een heidsvakcentrale B. Brandsen vroeg tijdig paspoorten zijn aangevraagd en dat deze tot op heden niet zijn ver strekt. De heer Wagenaar vraagt voorts op welke gronden tot op dit ogenblik de passen niet mochten worden afgege ven, door welke instanties of personen de opdracht is gegeven de passen niet te verstrekken, of het mogelijk is pas sen te weigeren aan burgers zonder dat de verantwoordelijke ministers daarvan op de hoogte zijn. of het wei geren van paspoorten hetgeen her haaldelijk voorkomt niet een dis criminatie en in strijd met de grond wet is en of de ministers bereid zijn ogenblikkelijk opdracht te geven de paspoorten te verstrekken aan de he ren De Groot en Brandsen. Prins Bernhard naar Zuid-Afrika Prins Bernhard zal op uitnodiging van de Zuidafrikaanse regering in September a.s. een bezoek aan Zuid- Afrika brengen De prins zal op 25 September in Zuid-Afrika aankomen en er twee weken vertoeven. Het reisprogramma draagt de eerste week een officieel karakter daarna zullen onofficieel bezoeken worden gebracht aan verscheidene streken van het land. Uit de trein gevallen De heer O. S. uit Abbekerk is Za terdagmorgen omstreeks kwart voor twaalf uit de trein gevallen, die in de richting Den Haag reed en juist het station Voorschoten was gepasseerd. De heer S. werd zeer ernstig gewond op de spoorbaan aangetroffen. BETALING NAAR ONTWIKKELING Ook de politieke gezindheid is een salarisfactor (Van een bijzondere medewerker) PRAAG, JUNI 1954 Het opgeblazen bestuursapparaat in de volks- democratische staten vormt een grote belasting voor de begroting, zonder dat de ambtenaren ook bekwaam blijken te z()n de toenemende bcatuurs- problemen meester te worden. Het zijn voor-.il de partygunstelingen in de ministeries, die door gebrek aan vakkennis dikwijls niet in staat zyn de lopende zaken bevredigend af te wikkelen. In Tsjecho-Slowakije werd on langs een nieuw salarisschema ingevoerd, dat als middel moet dienen om de bekwaamheid te bevorderen. Wie voor zijn betrekking onvoldoende op leiding heeft genoten, wordt enkele salarisklassen teruggezet, totdat h(J de ontbrekende kennis heeft opgedaan en dit door een examen heeft bewezen. Voor sommigen, die in de ministeries snel opgeklommen zyn, betekent dit een gevoelige financiële achteruitgang. De communistische party heeft de „trouwe partijgenoten" echter niet ge. heel in de steek gelaten en in de rege ringsverordening een paragraaf bin nengesmokkeld, volgens welke ook de politieke betrouwbaarheid een crite rium is. Maar als men weet hoe de kameraden vechten om de beste baan tjes, dan zal deze bepaling niet altyd veel helpen. Wie betere relaties met de minister heeft dan zijn concurrent, die kan deze invloed laten uitoefenen op de examencijfers, teneinde in het genot van het normale salaris te ko men. Kameraad Econoom In de communistische staat zijn de voor het leven benoemde ambtenaren al lang afgeschaft. 25e zyn net als hun collega's in de staatsbedrijven alleen maar employé's en kunnen dan ook opgezegd worden. Hun eigen pen- Hogere rijksambtenaren willen meer salaris De Centrale van Hogere Rijksamb tenaren heeft Zaterdag op een verga dering in Utrecht aangedrongen op salarisverhoging. De vereniging nam een motie aan, waarin wordt gezegd dat de salarissen van de hogere rijks ambtenaren door de regering welis waar de laatste tijd iets zijn verbeterd, maar het staat vast, dat de inkomens van de hogere ambtenaren aanzienlijk toch nog lager liggen dan die van an dere bevolkingsgroepen die, wat op leiding. ontwikkeling en maatschappe lijke positie betreft, met de hogere ambtenaren op een lijn kunnen worden gesteld. Kat en hond Sedert de poes van veehouder J. de Witte te Harkezijl bij WItmarsum door een auto is overreden, zijn de jongen van de poes door dc hond van de veehouder De Witte geadopteerd. Het feit, dat de hond steeds een voor liefde voor katten had. bracht de eigenaar van de moederloze poesjes op het idee. Wel zeer merkwaardig is echter, dat de poesjes odor de hond worden gezoogd, zonder dat de hond zelf ooit jongen heeft gehad. Bij de ouders jan de Friese Siamese tweeling in Molenend. Het gezin De Vries-Klompstra gezellig bijeen rond de tafel. Voor moeder De Vries zit het oudste dochtertje Tjettje. Aan de andere zijde zitten Geert, Douwe en Trijntje. Geheel rechts zit vader De Vries met de kleine Hinne. Een ge lukkig gezin waar straks naar wij ho- pen zeven kinderen zullen opgroeien tot harmonieuze godvruchtige men sen.dank zij een goede vader en een bijzoiider lieve moeder. sioenfondsen werden in de algemene verzekeringen opgenomen. Toch ver dringen de aanhangers van de party en ook de jeugd zich om staatsbaan- tjes, want deze zijn minder verant woordelijk en geven meer vrijheid. In de ministeries te Praag en by de pro vinciale besturen is het gebruikelijk, dat iedere ambtenaar een „luie Maan dag" neemt, zodra hij er zin in heeft. Een schriftelijke opdracht van de bu reauchef is voldoende om zich „op commissie" te begeven. Daar alles staatsbezit is of door de staat gecon troleerd wordt, zijn er iedere dag dui zenden ambtenaren als controleurs onderweg. Geen minister cn zeer ze ker niet de party is in staat de nood zakelijkheid van dergelijke commis sies na te gaan. Om aan dit euvel een einde te ma ken, worden de baantjes „gesystema tiseerd". Een leger van ambtenaren is tegenwoordig bezig voor iedere staatsambtenaar een werkplan op te stellen, dat de weidse benaming „functionele nomenclatuur" heeft ge. kregen. Het zal voortaan aan de no- f ere ambtenaren verboden zijn zich e omgeven met goedbetaalde gedien stige geesten. De nog uit de kapitalis tische tijd overgenomen beambtenti- tels worden vervangen door benamin gen, die meer overeen moeten komen met de werkelijk uitgeoefende werk zaamheden. Een secretaresse bij het ministerie van Binnenlandse Zaken zal dan bij voorbeeld niet meer kame raad hoofdambtenares heten, maar gewoon kameraad ,stenotypistka", een hoofdcommies bij het Planbureau alleen nog maar kameraad „eco noom". Prestatiepremie Op het ogenblik steken de staats ambtenaren de hoofden bijeen hoe ze een voorschrift kunnen toepassen, waarbij de vlijtige collega's prestatie premies van 20 procent van het basis salaris zullen krijgen. Deze premies kunnen namelijk ook aan ambtenaren toegewezen worden, die de leemten in hun ontwikkeling en opleiding door middel van avondcursussen aanvullen. De belangstelling hiervoor is nu zo groot, dat het ministerie van Onder wijs door het gehele land een omvang, rijke staatsorganisatie moet oprichten teneinde de zich zo plotseling mani festerende dorst naa'r kennis bij de bureaucratie te stillen. Maatregelen tegen Guatemala voorgesteld Welingelichte functionarissen in Washington hebben verklaard, dat de Verenigde Staten voorstellen zullen indienen bij een speciale conferentie van Noord- en Zuid-Amerikaanse mi nisters van buitenlandse zaken, die waarschijnlijk binnen enkele weken in Montevideo gehouden zal worden. De strekking van de voorstellen zou zijn, dat schepen met communistische wapenen voor Guatemala voortaan zullen worden aangehouden en hun lading in beslag genomen zal worden. Voorts zal er een blokkade-commis sie van vijf landen ingesteld worden voor het toezicht op communistische activiteit in Guatemala. De Verenigde Staten zouden deel uitmaken van de commissie. 98. Jimmy nam. zoals hem gezegd was. midden in de kamer plaats Op het luik. Maar er gebeurde voorals nog niets. HIJ keek tegen een soort gordijn aan, waar achter een der wanden van de kamer verborgen scher te zijn. 't Waa een soort toneelgordijnWat dat vooi poppenkast is", dacht Jimmy. Op hetzelfde ogenblik be gon het gordijn te bewegen. Een onzichtbare scheen het opzij te duwenJimmy deed alsof hij vol vrees toekeek. Hfj trok een heel bangelijk gezicht Achter het gordijn zat geen wand, zoals hij eerst vermoed had maar er stond een lange tafel, die verborgen was onder een groot hel groen tafelkleed en achter deze tafel zaten drie mannenEén ervan herkende Jimmy onmid dellijk. Het was commissaris MeubeL Die zat helemaal links. In het midden zat een kleine man met een groot kogelrond hoofd, waarin een paar slimme oogjes glin sterden en helemaal rechts zat een man met een ha viksneus. waaronder een klein zwart snorretje geplakt zat. Deze was het. die begon te spreken. Het was de zelfde stem, die Jimmy al eerder vernomen had. „Je bent in onze macht. Brown", zei hij. „Ik hoop. dat je dat beseft en dat je begrijpt, wat dit zeggen wil. Je staat boven op een luik en als dat open gaat. hetgeen voor mij maar een handomdraaien is. dan val je in een bodemloze put vol modder. Je bent dan reddeloos ver loren. Ik hoop. dat je verstandig bent en %-erder geen verzet pleegt". Jimmy knikte deemoedig van nee. Hij deed zijn best erg angstig te lijken rHÜiïuton 1 MAR 30 „Neen", riep ze bijna heftig uit. „Ik wil niet elk denkbeeldig spoor van verdenking volgen. Het leven wordt ondraaglijk, als we beginnen met op grond van een paai- woorden ieder te gaan verdenken en allerlei gissingen maken". „Maar het leven zou óók ondraag lijk worden", bracht Ashley haar ge melijk onder 't oog. „als we zo dwaas waren, ons natuurlijk instinct van zelfbehoud uit te schakelen, en hard nekkig weigeren, een verdachte om standigheid ook als zodanig te erken nen". Fiora haalde mismoedig de schou ders op. „Als je zó spreekt, Ashley, maak je me diep rampzalig. Je doet, alsof we door gevaren omringd zijn. In elk geval zullen de meeste gasten morgen vertrekken". „Dat vermindert tenminste het aan tal verdachten", gaf hij iets opgewek ter toe. „Inderdaad beperkt het zich dan tot de familieleden en... onszelf". „Met en benevens Tom Harmon", zei Fiora wat ondoordacht. „Lieve help ja! Ik had hèm totaal vergeten". Enige ogenblikken scheen Ashley het mogelijke verband tussen Nan's overlijden en Tom Harmon na te gaan, maar toen schudde hij het hoofd. „Neen, voor mij is hij niet ver" dachte Nummer Eén". „O, Ashley!" riep ze afwerend en toch vol spanning om 't geen hij zeg gen zou. „Wie is het dan?" „Dat heb ik ie al gezegd, daareven binnen. Natuurlijk Lucas". „O, neen!" protesteerde ze veront waardigd en wanhopig. „Je laat je door vooroordeel tegen hem meesle pen. Maar dat m&g je niet; het is ge meen! Bedenk eens. wat zo'n uitlating betekent. Je moogt iemand niet van moord beschuldigen, alleen omdat je 't land aan hem hebt". „Maar Fiora, kindlief, wordt nu niet vervelend", zei Ashley, deels boos, deels spottend. „Ik heb de man van niets beschuldigd. Je vroeg mij. wie ik het eerst verdacht, als 't gebeurde geen ongeluk zou blijken. En ik heb MARY BURCHELjfj het je gezegd: Lucas. Daar steekt niets gemeens of bevooroordeelds in. Wat mij betreft, mag hy me op zijn beurt als verdachte Nummer Eén be schouwen, maar dan hoop ik, dat je even vurig voor mij in de bres zult springen", besloot hii vrolijk. „Ja, maar Ashley, ik zou in dat ge val niet zo fel behoeven te zyn", glim lachte ze zwakjes, „want zo'n beschul diging zou kant noch wal raken". „Besef je wel. wat je nu eigenlijk hebt gezegd vroeghij nieuwsgierig. „Neen, wat dan?" De vraag klonk overspannen en angstig. „Kijk me niet zo aan, kindlief". Ash. ley sloeg de arm teder om haar heen. „ïk bedoelde slechts, dat je woorden feitelijk een beschuldiging aan Lucas' adres als helemaal niet ongerymd voorstelden". „Neen. Ashley, neen!" hield Fiora vol, wanhopig trachtend de door haar zoeven gesproken woorden in andere zin te verklaren. „Ik geloof niet, dat hy het gedaan heeft, eerlijk niet. Maar ik erken, dat zyn openlijk toegegeven haat jegens haar en het feit, dat Nan's dood al znn moeilijke financiële pro blemen oplost, een beetje twijfel kun nen wekken". „Zeg maar gerust: reden voor ge wettigde verdenking" meende Ashley. „Zo zou ik het niet willen uitdruk ken". sprak ze snel. „Niet?" vroeg Ashley een tikje sarcastisch. „Wat maakt je zo over tuigd van zijn onschuld?" „Alleen het feit, dat hy geen man :s om 'n moord te plegen. Misschien zou hy haar in een aanval van drift gedood hebben, maar dan zou hy 't later heb ben bekend. Hij zou niet "iet voorbe dachte rade een moord begaan en daarna proberen, er onder uit te ko men". „Wel, wel. vrouwelijke intuïtie" spotte Ashley, blijkbaar niet van zins haar woorden ernstig te nemen. „Nu zie je. je lacht er zelf om", zuchtte ze. „En toch: Wanneer je ie mand ként, weet hoe hij handelt en denkt..." „Misschien", 't I wel, of Ashley enigszins ontstemd was. Hij liet even. wel het onderwerp verder rusten en ging tot iets anders over. dat hij blijk baar ernstiger vond. „Fiora, ik zou graag van dit vrijwel academische debat over Lucas afstap pen; tenslotte is zijn persoon voor geen van ons beiden zo erg belangryk. Er is iets anders, dat je daareven zei en waarover ik me meer bezorgd maak". „Wat dan?" vroeg ze verrast. „Toen ik zuiver als veronderstel. ling opmerkte, dat je misschien wel iets over Nan wist, waaruit de on houdbaarheid van de ongeluk-theorie zou blijken, ging er m.i iets in je om. Je weet iets. dat je doet twijfelen aan de mogelijkheid van een ongeluk, niet. waar?" „Ashley... ik heb je al gezegd, dat ik er niet zeker van ben". „Ja dat weet ik. Maar... ik kom nu tot de conclusie, dat er nog iets an ders was. Wat je je herinnerde wees meteen Lucas als de schuldige aan, is 't niet?" „Dat... dat heb ik nooit beweerd". „Maar het is tóch zo, hé?" Hy hield dus koppig vol. koppiger en hardnekkiger dan ze hem ooit te voren had gekend en er was iets in zyn houding, dat haar deels vrees aan. joeg, deels boos maakte. Eén ogenblik het leek ongelooflijk zag ze een vijand in Ashley. Toen sprak ze, vriendelijk, maar vastberaden: „Je hebt het helemaal mis; 't had niets met Lucas uit te staan, helemaal niets". Hij slaakte en kreet van verbazing, scheen volkomen uit het veld geslagen en tenslotte maar m tig overtuigd. Maar Fiora was ten prooi aan een he vige emotie, gewekt door een wel zeer merkwaardig feit. Immers, ze had, door Ashley opzettelijk voor te liegen, zichzelf aan de kant van Lucas, tegen allen die hem eventueel zouden bela gen gepiaatst' HOOFDSTUK VI De avond, die nu volgde, droeg, wat wel onvermijdelijk was, een droefgees tig, slepend karakter. Nan was de eni ge factor geweest, die het zeer ge mengde gezelschap nog wat op een geheel deed lijken en nu lag Nan bo ven in haar mooie luxueuze kamer en zou nooit meer t -n van hen kunnen plagen of kwellen. De Fentimans, de Cheans en tot zekere hoogte ook Barbara, waren al len mensen, die niet wisten wat eigen, lijk te beginnen, tenzij ze. liefst op andermans kosten, e«n of ander fuifje hadden Wat Tom Harmon betreft, de. ze scheen maar niet te kunnen weg gaan en Fiora kon niet uitmaken, of zijn beweegredenen van sentimentele dan wel van min of meer laakbare aard waren. Tenslotte kwam ze echter tot de conclusie, dat hij enigermate troost vond in Adèle's gezelschap. In elk geval zat hy die aond bijna voort durend naast haar en voerden ze ook af en toe op zachte toon een gesprek. Van haar kant had Fiora, waarom wist ze niet precies, wel graag Lucas zien binnenkomen, maar behalve bH het uiteraard korte middagmaal bleef hij vrijwel steeds afwezig. En ofschoon ze anders met Ashley's gezelschap door-en-door tevreden zou zijn ge weest. drong zich nu, in het gesprek met hem, een 'aarr. onbehaaglijk ge voel aan haar op. Een gevoel, dat ze niet kon kwijtraken, daar ze h.i. voort, durend op haar hoede moest blijven, om niets te doen of te zeggen, dat Lu cas kon schaden. (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 5