Athletico de Madrid versloeg Nederlands Bondselftal (5-4) P.S.V. en Eindhoven laten D.W.S. en D.O.S. ruim achter zich BROMLEY ZEGEVIERDE MET 2-1 OVER VLISSINGS TEAM BELGEN HEER EN MEESTER IN HULSTER MOTORCROSS MAANDAG 14 JUNI 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE C O U n A N I i VELE LEGE VAKKEN BIJ OLYMPISCHE DAG Engelsman Chataway klopte Slijkhuis met minimaal verschil op 1500 meter (Van een speciale verslaggever). Het derde lustrum van de Olympische Dag, dat Zondagmiddag in het Olympisch stadion te Amsterdam werd gehouden, heeft niet dat grote aan tal bezoekers getrokken, zoals men het de laatste jaren gewoon was. Op de tribunes gaapten grote lege gaten. Dat was jammer, want de sportliefheb bers die er waren, hebben kunnen genieten van goede sport. Zo b.v. slaagde de estafette herenploeg van Trekvogels uit Den Haag er in het Nederlands record op de 4 x 400 meter hardlopen met 7/10 seconde naar beneden te ha len en te brengen op 3 min. 20.3 sec. Zoals gewoonlijk vormde ook nu weer voetbal de hoofdschotel van deze middag. Het Nederlands bondselftal ontmoette de Spaanse profclub Athle tico de Madrid. Na een spannende en een op goed peil staande wedstrijd zegevierden de donkere Spanjaarden in wier gelederen Faas Wilkes voor deze wedstrijd was opgenomen met 54. Op technisch en tactisch gebied en ook in snelheid waren de Madrilenen onbetwist de meerdere. Het enthou siaste spel van de Nederlanders, hun doorzettingsvermogen en onvermoei baarheid bleken goede wapens om de ze watervlugge Spanjaarden op een afstand te houden. Bij de rust hadden onze landgenoten een 21 voor sprong, die zeker niet onverdiend was. De tweede helft was nog geen half uur oud of de bezoekers leidden met 52. In het resterende kwartier zetten de deze keer in blauw shirt en witte broek spelende Nederlanders de tanden nog eens extra stevig op elkaar. Dit slot offensief was de Span jaarden te machtig en zo gebeurde het, dat Nederland met de zeer eervol le cijfers 54 verloor. Een bewijs, dat het deze keer niet aan productiviteit ontbrak bij onze spelers. De achterhoede bleek het minste deel van de ploeg, maar was over het algemeen niet onvoldoende. Om bril jante voetballers als Wilkes, Escude- ro en Callero het scoren te beletten moet men wel van heel goede huize komen. Vooral onze achterspelers kwamen snelheid te kort. Met na me Wiersma moest dikwijls z|jn meer dere erkennen in de razendsnelle Cal- lejo. Van het middentrio was Klaas- sens de uitblinker. De VW-er plaat ste beter dan gewoonlijk en scoorde zelfs een doelpunt. Goede voorhoede De aanval met een snelle man als Louer, een doorzetter als Cor v. d. Gijp en een tacticus als Wim v. d. Gijp, wist dikwijls tot gevaarlijke aanvallen te komen, maar het slechte plaatsen dat bij de Spanjaarden een sterk onderdeel vormde viel op. De dirigent van de Athletico-aan- val was ongetwijfeld Faas Wilkes. De oud-speler van Xerxes had van zijn ploeg Valencia toestemming gekre gen om te spelen en hij heeft dan ook zijn uiterste best gedaan om het Eubliek niet teleur te stellen. Hjj leek nog niets van zijn kracht te hebben ingeboet. Op voortreffelijke wijze bediende hij zijn maats met af gemeten passes. Meermalen legde hg twee-drie Nederlanders in de luren en rukte zo de verdediging uit haar verband. Ook in dit elftal was de defensie niet het sterkste deel der ploeg. De backs Cobo en Martin bleken bij her haling door de blauw-witte vleugel spelers te passeren. Keeper Menen- dez verdedigde zijn doel op stijlvolle wijze, maai' hij kón niet verhinderen, dat hij viermaal de bal uit het net moest halen. De wedstrijd Kort na het eerste fluitsignaal van scheidsrechter Bronkhorst het re gende toen tamelijk hard namen de Spanjaarden het initiatief in handen. Bij schoten van Wilkes en Escudero moest de M.O.C.-er al zijn capacitei ten tonen om doelpunten te voorko men. Aanvankelijk ging dat de Bra bander goed af, maar m de 17e mi nuut besloot Callejo een overrompe lende aanval met een onhoudbaar schot en doelman De Rijk had voor de eerste maal het nakjjken. Langza merhand kwam het Bondsteam er be ter jn en Louer bracht de partijen op gelijke voet. Nederland versaagde niet, maar schoten van Louer en Cor v. d. Gijp vonden geen genade in de ogen van Menendez. Met flitsende aanvallen trachtte Madrid de kansen te doen keren, maar door te lang te combineren, gingen enkele fraaie scoringskansen verloren. Vier minuten voor rust nam Neder land plotseling de leiding. Sijbers rende met de bal langs de lijn, storm de zijn bewaker Mujica voorbij en een afgemeten voorzet volgde. Met een harde kopbal voltooide Cor v. d. Gijp het voorbereidende werk (21). Met een betrekkelijk veilig gevoel verschenen de Nederlanders na rust weer tussen de krijtlijnen. Maar hoe gauw was deze voorsprong niet in een grote achterstand omgezet! In de vierde minuut kreeg Wilkes de bal op ongeveer 30 meter van het doel verwijderd toegespeeld. Met twee Ne derlanders op zijn huid scoorde de ex-internationaal onhoudbaar (22). Er volgde nu een periode van groot overwicht van de Madrilenen. Snel golfden de aanvallen naar het Neder landse doel toe. Voortdurend switch end en combinerend werd de defensie der gastheren uit haar verband ge rukt. In de 7e minuut scoorde de naar links uitgeweken midvoor Escudero het derde Spaanse doelpunt. Twaalf minuten later was het wederom Wil kes, die De Rijk het nakijken gaf. Ne derland zette in deze periode ook wel enige aanvallen op, maar verder dan een mislukt schot van Cor v. d. Gijp konden onze landgenoten het niet brengen. In de 28e minuut profiteer de Mujica handig van een verkeerd ingrijpen van de bondsdefensie en de bordjes wezen 52 aan. Het pleit voor het moreel van de Nederlanders, dat zij geenszins wa ren gedeprimeerd. Integendeel, lang zamerhand werden de bakens verzet en kreeg Menendez de gelegenheid te tonen wat hij in zijn mars had. Het fing hem overigens niet slecht af. In e 41e minuut maakte Sijbers zich weer eens van zijn bewaker los en zijn hoge voorzet werd door v. d. Kuil op fraaie wijze ingekopt (53). Dit gaf het bondsteam de nodige stimu lans om nog harder aan te pakken. Twee minuten voor tijd bracht Klaas- sens de stand op 5—4, toen een weg gewerkte corner vlak voor zijn voeten kwam. In de slotphase noteerden we nog een machtige kopstoot van de kleine v. d. Kuil, maar deze keer was Menendez paraat. Toen scheidsrech ter Bronkhorst voor de laatste maal floot, hadden de Nederlanders een nederlaag geleden, maar met eervol le cijfers. Overige sporten Der traditie getrouw werd deze Olympische Dag geopend door het optreden van 750 Nederlandse turn sters onder leiding van mej. S. Voor hoeft. Zij voerden rhythmische oefe ningen uit. De athletiekliefhebbers kwamen eveneens behoorlijk aan hun trek. Jammer was, dat Fanny Blankers Koen niet startte op de 80 meter hor den, welk nummer gewonnen werd door het Engelse meisje Jean Desfor- ges vóór Will Lust van Zaanland, eiden noteerden de tijd van 11.7 sec. Op het nummer 200 meter dames le verde Puck van DuyneBrouwer een enerverende strijd met de Engelse Pashley. Puck van Duyne won met minimaal verschil in de tijd van 25.5 sec. De Engelse athlete noteerde de- zeflde t|jd. Hardeveld van V. en L. toonde zich de sterkste op het nummer 200 meter heren in 21.9 sec. Theo Saat ging als tweede over de eindmeet met een achterstand van 2/10 seconde. Op de 1500 meter heren kregen de toeschouwers een enerverend duel te zien tussen de roodharige Engelsman Chataway en Wim Slijkhuis. Tot in de laatste bocht leidde de Brit met enige meters. Luid aangemoedigd door tienduizenden toeschouwers perste Slijkhuis er een fantastische eindsprint uit, maar hij kwam 1 me ter te kort. Chataway maakte de tijd van 3 min. 52.8. Derde werd de En gelsman Brasher. De coming-man Hoovers uit Etten werd vierde in 3.58. Na het spelen van de voetbalwed strijd v.as er een klassementsproef over acht ronden voor wielerama- teurs. Winnaar werd F. Mahn uit Amsterdam met 16 punten. De sier lijke pedaleur Vreeswijk uit Alphen a.d. Rijn legde beslag op de tweede plaats met 13 punten. Tot slot van deze vijftiende Olym pische Dag was er een ruiterwedstrijd tussen een Nederlands en een Engels team van het betzettingsleger aan de Rijn. De Nederlanders behaalden drie strafpunten en de Engelsen niet min der aan 71. Luitenant ter Zee Schee- ren maakte de beste tijd, nl. 79 4/4 sec., uiteraard zonder strafpunten. Het lang niet gemakkelijke parcours was 730 meter lang. ATHLETIEK Willy Cijsouw verbeterde Zeeuws record 80 m meisjes Tijdens wedstrijden te Rotterdam De Marathon-athlete Willy Cijsouw, die gisteren tezamen met haar clubge note Nel Labruyère deelnam aan athletiekwedstrijden te Rotterdam, heeft daar op de 80 m meisjes een nieuw Zeeuwse record gevestigd. Zij liep deze afstand in 10,2 sec. en werd daarmee eerste uit een veld van 54 deelneemsters- Het oude record stond ook op haar naam met 10.3 sec. Op het nummer hoogspringen werd de Vlissingse tweede geklasseerd. Zij eindigde daarbij achter het meisje Mo lenkamp, Nederlands recordhoudster, die evenals Willy Cijsouw 1-40 m liet noteren, maar één foutieve sprong minder maakte. Bij het discuswerpen tenslotte, werd zij vierde met een worp van 24.915 m. Nel Labruyère. maakte in haar se rie op de 80 m een tijd van 10.8 en in de demi-finale deed zij er 11.2 sec. over. Zij werd daardoor uitgeschakeld op dit nummer. Het verspringen was voor haar succesvoller. Hier eindigde zij als derde van de 45 deelneemsters met een sprong van 4.37 m. De wedstrijden waren georganiseerd door de Rotterdamse Athletiek Com missie. Nieuw record O'Brien Tijdens internationale athletiekwed strijden te Los Angeles heeft de Ame rikaan Parry O'Brien wederom het wereldrecord kogelstoten verbeterd. Op 22 Mei van dit jaar haalde hij 18,434 m en nu bereikte hij een af stand van 18,542 m (60 voet 10 inches). Kees Pellenaars en zijn stel stalen rossen" De prestaties van de Neder landse wielrenners in het bui tenland, maar ook van de „na tionale ploegleider" Kees Pel lenaars, trekken bij onze Zui derburen sterk de aandacht. Een Vlaams blad drukte zich omtrent als volgt uit: „Waar hebben onze Kaas- landse Noorderburen een der gelijk stel stalen rossen van daan gehaald? De Nederland se Bond komt zopas Kees Pel lenaars opnieuw te benoemen als officiële ploegleider voor de grote internationale geplogen heden. Kees heeft voor onbe paalde tijd dat baantje vast. Hij moet zelf de renners nagaan en de selectie doen, na rugge spraak met de grote bonzen van de bond. Kees stelt meka- niekers en verzorgers af en aan naar goeddunken. Als dic tator van het rennerskorps is Pellenaars de ware Jacob; zijn autoriteit is onaanvechtbaar, hjj kan zijn koereurs rond zijn vingers draaien". Het blad zegt dan verder in sappig Vlaams van de eigen Vlaamse ploeglei der: „Onze Sylveer Maes, die weg en weer geslingerd wordt op de kadans van de kuipe rijen van de Martelarenplaats. is eerder een lijder dan een lei der". vvvwv\^vvvvw\vvvvvvw In het heuvelland van Ronse in Bel gisch Vlaanderen werd gisteren fel gestreden door véle wielrenners om het wegkampioenschap van Vlaan deren. TAFELTENNIS M.T.T.C. en Sorry III promoveren. De Zeeuwse tafeltennlscompetitie is helemaal afgewerkt. Voor de pro motie naar de 2e klasse toonde MTTC dat door twee overwinningen toch reeds zeker was van promotie, ook in de laatste wedstrijd zijn superioriteit, want het klopte VSV met 9-1. VSV verloor ook nog van Sparta en ein digde zonder een enkel puntje op de onderste plaats. Sorry 3. dat begon nen was met een nederlaag tegen MTTC, won eerst met 10-0 van VSV en bezorgde daarna Sparta een 7-3 nederlaag. Hierdoor eindigden de Vlissingers op de tweede plaats en promoveren zij eveneens naar de 2de Kla ilasse. De eindstand is: MTTC 3 3 0 Sorry III 3 2 0 24- 6 21- 9 11-19 4-26 Een spelmoment uit de voetbalwed strijd VlissingenF.C. Bromley, wel ke ontmoeting met 21 door de En gelsen werd gewonnen. Foto P.Z.C.) „Vlissingen" won eigen jeugdtournooi Vhn 's morgens 9 uur tot 's avonds 6 uur is er in de Scheldestad gestre den in het tournooi voor spelers van 17 tot en met 20 jaar, dat door de V. C. Vlissingen was georganiseerd en zo als altijd goed georganiseerd. De orga niserende club wist de le prijs, de wis selbeker van „Het Vrije Volk", in de wacht te slepen, benevens een herin neringsbeker en 11 draagmedailles. Vlissingen, dat spelers als doelman Baart, De Nooijer, Kleinjan en Van Reems had opgesteld, wist alle wed strijden overtuigend te winnen- In de eindstrijd klopten de rood-witten Goes, dat goed partij gaf, maar tenslotte met 31 in het zand moest bijten. Na afloop van het tournooi werd de wisselbeker met een toepasselijk woord door de heer J. Brouwer na mens „Het Vrije Volk" aan het win nende team uitgereikt. De andere prij zen werden overhandigd door de twee de voorzitter van Vlissingen, de heer Schot. De uitslagen luidden: Vlissingen— Middelburg 40; Zeelandia—RCS 6 1; De ZeeuwenOostburg 51; Goes Terneuzen 40; VlissingenZeelandia 10—0; Middelburg—RCS 2—1; De ZeeuwenGoes 2—2 (Goes wint na strafsch.); OostburgTerneuzen 24; De ZeeuwenZeelandia 13; Middel burg—Terneuzen 04; Vlissingen— Goes 31. De eindstand luidde: 1 Vlissingen; 2 Goes; 3 Zeelandia; 4 De Zeeuwen; 5 Terneuzen; 6 Middelburg GROTE BELANGSTELLING Techniek en snelheid gaven de doorslag Het voetbalelftal F.C. Bromley (Kent, Engeland) heeft de Zaterdag avond tegen het Vlissings elftal gespeelde wedstrijd met 21 gewonnen. De gasten bleken over een goede techniek te beschikken, terwijl zij in snel heid de Vlissingers overtroffen. Het elftal van de Scheldestad speelde daar entegen zeer enthousiast en de ploeg wist tot ongeveer 10 minuten voor het laatste fluitsignaal van de scheidsrechter de stand op 1 1 te houden. Bjj de rust hadden de gastheren zelfs een 10 voorsprong, welke echter, ge zien de krachtsverhoudingen in het veld, geflatteerd te noemen was. Een groot aantal bezoekers was ge tuige van een voor ons begrip op een goed peil staande wedstrijd. Er werd soms tamelijk hard gespeeld vooral de Engelsen vochten een duel graag uit met behulp van hun lichaamsgewicht maar unfair was de strijd niet. Technisch en tactisch waren de spelers van Bromley onbe twist de meerdere; zij wisten het ho ge tempo tot het einde toe vol te hou den. Over het algemeen waren de be zoekers dan ook in de meerderheid, maar voor doel gekomen raakten zij de kluts kwijt. Daarbij komt nog, dat de Vlissingse-defensie met spil Schin kel aan het hoofd een moeilijk uit po sitie te spelen blok bleek. Het Vlissings elftal voldeed over het geheel genomen wel. Er werden dikwijls van het middenveld uit aan vallen opgebouwd, die niet van ge vaar ontbloot waren. De Bromley- verdediging, waarin rechtsachter Reynolds een sublieme partij speelde, Jurion en Breugelman wonnen Zaterdag werd in Hulst op het be kende wallenparcours een motor cross voor senioren gehouden, waar aan 30 renners deelnamen. Tengevol ge van de regen was de belangstelling niet zo groot als anders. Toch trok ken deze races nog 2000 toeschouwers- De wedstrijden waren verdeeld in drie manches, ieder van 3 km. De laatste manche vormde de finale. Het viel op, dat de Belgische renners absoluut de boventoon voerden Zij waren heer en meester in het deelnemersveld- De Duitsers konden niet mee en ook de Nederlanders leverden slechts matige prestaties. Bij de senioren ging de strijd tussen de Belgen Fiten, Jurion en Jennes. Fitten (Antwerpen) won de eerste manche en Jurion de tweede. Het was tenslotte weer Judion, die zich in de beslissende manche de sterkste toon de en met de eindoverwinning ging strijken. De uitslag van de finale luid de: 1 Jurion (Antwerpen); 2 F. Jen- nis (Borgerhout)3 G. Schouteroen (Brasschaet); 4 M. Michiels (Treme- loo); 5 Fiten (Brasschaet); 6 C. Maar schalk (Zeveneken); 7 A. Lamberts (Eindhoven); 8 E. van Balkom (Beek en Donk). Bij de junioren speelden vooral Breugelman en G. Dries de hoofdrol. De eerste en de tweede manche kwa men op naam van Breugelman. waar bij Dries hem steeds op de voet volg de. Ook in de finale gaf Breugelman geen enkele van zijn tegenstanders een kans- De einduitslag luidde: 1 J. Breu gelman (Antwerpen); 2 G. Dries (St. Job in 't Goor); 3 E- Goossen (Ant werpen); 4 E. Haentjes (Ekvaarde); 5 S. Huisman (Antwerpen); 6 H. Dries (St. Job in 't Goor) 7 M. van Oerle (Brasschaet); 8 J. Heylen (Antwer pen); 9 Leo Peeters (Brasschaet). Zondagmiddag is te Nijmegen tijdens de cricJcetwedstrijd van de Arnhemse cricketsclub tegen kampong 3 (Utrecht) de ACC-epeler K. C. zodanig door de bal in het oog getroffen, dat hij het oog zal moeten missen. ■fc De eerste étappe van de Dauphine Li- béré, een criterium voor profs in Frank rijk, werd een zege voor de Franse ren ner Bernard Gauthier. Onze landgenoot Jan Nolten eindigde als negende op l',£ minuut. KAMPIOENS- EN PROMOTIECOMPETITIE Hoopvolle promotiestart van Middelburg II De strijd om het landskampioenschap voetbal wordt het heeft er alle schijn van een Eindhovense aangelegenheid. P.S.V. versloeg namelijk D.O.S. in Utrecht met 30, terwijl Eindhoven de kans om zijn stadgenoot een puntje voor te blijven, niet aangreep. De Brabanders konden thuis D.W. S. niet helemaal op afstand houden (22). Beide Eindhovense clubs staan nu gelijk met 4 punten. De reserves van Middelburg speelden hun eerste wedstrgd voor een plaatsje in de rcs. eerste klasse. Zij wonnen van Baronie II en namen meteen de leiding in de competitie, hetgeen zeer hoopgevend is. De stand in de strijd om de hoog ste voetbaleer luidt thans: P.S.V. Eindhoven D.W.S. D.O.S. 3 2 0 1 4 2 1 9— 4 5— 4 7—10 4— 7 PROMOTIE 2e KLASSE In groep A werd de strijd besloten met een 63 overwinning van het reeds gepromoveerde Amersfoortse H.V.C. op West-Frisia, waarmee de mannen uit de Keistad nog eens lie ten zien, dat zij met kop en schou ders boven him mede-gegailigden uit steken. De eindstand is hief: H.V.C. 4 3 10 Fluks 4 112 West-Frisia 4 10 3 (H.V.C. promoveert). 13— 6 5— 9 8—11 Baronie liet in klasse B Helmon- dia niet over zich heen lopen. De Bredanaren wisten een gelijk spel te forceren, zodat D.F.C. zijn theore tische kans blijft behouden. De club uit Helmond zal uit de laatste wed strijd tegen de Dordtenaren de volle buit moeten halen. De stand luidt: Helmondia D.F.C. Baronie 3 2 10 2 10 1 7— 3 3— 2 2— 7 In groep C klopte Veendam de gro te rivaal Velocitas met 21, waar door de papieren voor de Veendam- mers gestegen zijn. De stand is: Veendam 2 2 0 0 4 74 Velocitas 2 10 12 74 Zwartemeer 2 0 0 2 0 511 Kerkrade toonde zich in groep D met 50 duidelijk de meerdere van W.V.C. De strijd zal hier dus gaan tussen de Kerkraders en de Kimbri- anen. De stand luidt: Kimbria Kerkrade W.V.C. 0 3 1 2 1 1 PROMOTIE RES. 2e KLASSE. Middelburg II heeft in de strijd om een plaatsje in de res. klasse I een goede start gemaakt. Schijndel II werd in de Zeeuwse hoofdstad met 42 verslagen, waardoor de groen- witten thans de leiding hebben. De stand is: Middelburg Baronie II Schijndel II H 1 1 0 10 1 2 0 1 1—1 3—5 DE UITSLAGEN. De uitslagen luidden: Om het kampioenschap van Ne derland: D.O.S—P.S.V. 0—3; Eind hovenD.W.S. 22. Promotie 2e klasse. Groep A: H.V. C.West-Frisia 63. Groep B: BaronieHelmondia 1 Groep C: VeendamVelocitas 21. Groep D: Kerkrade—W.V.C. 5—0. Noord. 2e klasse B: H.S.C.—Mun tendam 20. Promotie Res. 2e klasse: Middel burg IISchijndel II 42. Res. 3e klasse C: Zierikzee II Hero II 03. bleek zeer hecht en gaf weinig seri euze scoringskansen weg. Wat de voorhoede van de gasten betreft, deze speelde geen onverdien stelijke partij, maar er werd te veel en te lang gecombineerd. Steeds kreeg de Vlissingen-verdediging dan kans om zich te herstellen en de ont stane gaten te dichten. Overigens was de zege van de Engelsen verdiend. De wedstrijd Na het spelen van de beide volks liederen, namen de bezoekers in de beginphase van de wedstrijd het heft in handen en het duurde ongeveer 5 minuten, voordat Vlissingen voor het doel van Butler verscheen. Serieuze scoringskansen ontstonden er de eer ste 20 minuten niet. Toen de Schelde- stedelingen een serie Bromley-aan- vallen met succes hadden afgeslagen, was het W. Leynse, die van een fout profiteerde. Iets tegen de verhouding in leidde Vlissingen met 10. In de ze stand kwam voor de rust geen ver andering meer. Na de hervatting waren de Engel sen overwegend sterker. Na ongeveer 20 minuten scoorde rechtsbuiten Hill de gelijkmaker. Ongeveer 10 minuten daarna kreeg linksouiten Bennett de. bal in de buurt van de cornervlag toe gespeeld. Het doel van de thuisspe- lers was goed afgeschermd, maar Bennett ontdekte een gaatje en on bereikbaar voor keeper Baart ver dween de bal in het doel (12). Het verdere gedeelte van de strijd gaf aanvallen aan weerszijden te zien, maar doelpunten werden niet meer gescoord. „SPELDJES-RUILEN". Na afloop van de wedstrijd was er in hotel Termeulen een koffiemaal tijd, voor de bestuursleden van de contactorganisaties, van Vlissingen en voor de spelers en verdere geno digden. Tijdens deze maaltijd heeft de heer Charley King aan burgemeester mr. B. Kolff van Vlissingen een brief overhandigd van de mayor van Brom ley, waarin deze er zijn vreugde over uitspreekt, dat het voetbalcontact tussen de beide steden is hersteld. Burgemeester Kolff gaf in zijn rede de Engelsen zgn beste wensen mee voor hun burgervader en gewaagde voorts van de prettige sfeer waarin de ontmoeting ook nu weer verlopen was. De heer A. Verdonk, secretaris van de contactcommissie, kreeg van de Engelse gasten als herinnering aan het bezoek en voor zijn vele organi satorische werk. een geschenk. Daarna was het „speldjes-ruilen" tussen de Engelse en Nederlandse voetballers aan de beurt. Dit had tot gevolg, dat de Engelsen met de club insignes van hun Vlissingse vrienden naar huis vertrokken, terwijl de Scheldestedelingen verrijkt zjjn met het Bromley-insigne, Het gezelschap bleef daarna nog geruime t(jd gezel lig bijeen. Gistermorgen zijn de Engelsen ver trokken, tot Ostende begeleid door enkele bestuursleden. vs Middags werd overgestoken naar Dover, 's avonds arriveerde het gezelschap in Bromley. Pijlenrit Z.E.V.A.C. De Zeeuwsch-Vlaamse Automobiel club (Zevac) hield Zaterdag een Pij lenrit over een afstand van 155 km en met een voorgeschreven gemiddelde snelheid van 36 km per uur. In ver band met de bepalingen van de We genverkeerswet werd deze rit geheel over Belgisch grondgebied verreden. De start was te Watervliet, de finish in Belgisch Koewacht. Het is een zware rit geworden over veelal niet verharde wegen, langs smalle paadjes, dwars door korenvel den en met een aantal listig verborgen controles. Het wekt dan ook geen ver wondering. dat vijf van de 38 gestarte teams de strijd staakten. De uitslag was: 1 H. A M. v. d. Vij ver, bestuurder met mevr. v- d. Vij ver, kaartlezeres (Biervliet). 3 straf punten; 2 dr. C. B. Binkhorst en C. v. d. Peyl (Terneuzen) 5; 3 A Ramondt (Sluiskil) en J. Scheele (Terneuzen) 14; 4 dr. H. P. de Jong (Oostburg) en J. Bakker (Aardenburg) 15; 5 R. de Dobbelaere en A. Thomaes (IJzendij- ke) 15; 6 G. F. v. d- Steen en mevr. A. Wolfert (Terneuzen) 18; 7 A de Hul- lu en D Kotvis (Groede) 20; 8 L. Die- leman en P. C- de Feyter (Axel) 22; 9 D. Meeusen en A. Kools (Terneuzen) 31; 10 A. J. van de Ree en L. Ribbens (Terneuzen) 45.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3