KAPPIE W Axel verleent schoorvoetend tweede garantie EN HET SETH-ZAADJE WALCHEREN FRAAI ORGEL VOOR TH0LENS HERVORMDE KERK VERSCHEIDENHEID IN ZEEUWSE BIOSCOPEN VRIJDAG 11 JUNI 1954 PROVINCIALE ZBFÜW8B COURANT PROTESTANTS ZIEKENHUIS TERNEUZEN Er werden drie voorwaarden gesteld De raad van Axel heeft na een langdurige discussie besloten tot het verlenen van een tweede garantie ad f 160.000 aan de Stichting Protestants Ziekenhuis te Terneuzen voor aflos sing en rente van een geldlening De gemeente Axel verbond aan deze ga rantie drie voorwaarden, namelijk 1. het Stichtingsbestuur dient aan te tonen, dat de alsnog benodigde gel den zullen worden verkregen buiten In Zeeland weinig verlies van cultuurgrond Door aanleg van kunstwerken In de periode 1950—1965 zullen naar Schatting ongeveer 810.000 woningen moeten worden gebouwd," waarvan on geveer 750.000 door de provincie wor den verdeeld en ongeveer 60.000 wo ningen als speciaal contingent bijzon dere ontwikkeling niet door de pro vincies worden toegewezen. Van deze 750.000 woningen zal ongeveer 45 pet. van de te bouwen woningen in de min of meer stedelijke gemeenten (met meer dan 20.000 inwoners) worden ge sticht, waarvan circa 18 pet. in de ste den boven de 200.000 inwoners. Voor de uitbreiding van de be bouwing met alles wat daarbij be hoort, alsmede voor aanleg van ver keerswegen, defensie enz. zal uiteraard een beroep op de aanwezige cultuur grond en woeste gronden moeten wor den gedaan- Naar schatting zal hier voor in de genoemde periode jaar lijks maximaal 3500 ha en minimaal 2800 ha nodig zijn. Regionaal bezien zullen hiervan voor het Noorden (Groningen, Fries land, Drenthe) nodig zijn ongeveer 9 pet- van het jaarlijks totaal; voor het Oosten ongeveer 19 pet., voor het Westen (excl. Zeeland) ongeveer 43 pet, voor Zeeland ongeveer 1,5 pet. en voor het Zuiden ongeveer 27,5 pet. Tot deze conclusie is een studie commissie gekomen, bestaande uit vertegenwoordigers van het ministe rie van landbouw, de centrale direc tie van Wederopbouw en Volkshuis vesting en de Rijksdienst voor het Na tionale Plan. Jaarverslag C.B.T.B. In het jaar 1953 werd een viertal lagere land- en tuinbouwscholen toe gevoegd aan het reeds bestaande aantal van 60 christelijke lagere land en tuinbouwscholen, die van de Chris telijke Boeren- en Tuindersbond uit gaan. Aldus blijkt uit het jaarverslag van de CBTB, dat dezer dagen ver scheen. Vooral voor het volgen van christelijk landbouwhuishoudonder- wijs blijkt een sterk groeiende belang stelling te bestaan. Terugziende op de afgelopen 35 jaar kan vastgesteld worden, dat de C.B.T. B. de staat der volwassenheid ruim schoots heeft bereikt. Na jaren van strijd heeft de bond zich een plaats van betekenis veroverd in agrarisch Nederland en in ons gehele nationale leven. Het ledental groeide van 2100 in 1919 tot meer dan 25.000 nu. In 1953 liep het 'edental iets terug, en wel van 26.093 naar 25.764, aldus het jaarverslag van de C.B.T.B. Reclame-actie in de Goesse Lange Vorststraat. Zeven en dertig winkeliers van de Lange Vorststraat te Goes zullen ter gelegenheid van de Z.L.M.-dagen op aantrekkelijke wijze de bijzondere aandacht vragen voor deze winkel straat. In de met vlaggetjes en bloemen versierde straat zullen van Zaterdag a.s- tot en met volgende week Zater dag in de étalages van de deelnemen de winkeliers foto's van diverse land bouwwerktuigen worden geplaatst. Iedere bezoeker mag dan op gratis te verkrijgen formulieren de namen van deze werktuigen invullen. Met een rijmpje of slagzin over de landbouw en Goes, kan men dan in aanmerking komen voor een bromfiets. Nieuw- en St Joosland Polders Molen-, Mortiere en Johanna vergaderden. Dezer dagen werd in het Koffie huis „De Roode Leeuw" te Nieuw en Sint Joosland de algemene ver gadering van ingelanden gehouden, van de polders Molen-, Mortiere- en Johanna. Allereerst vergaderden de ingelan den van de Johanna-polder, onder voorzitterschap van de heer C. A. Polderdijk. De rekening over het dienstjaar 1953-1954 werd vastge steld m> 1121,81 in ontvangst en op 919,in uitgaaf met een batig saldo van 202,81. De begroting voor het dienstjaar 1954-1955 werd vastgesteld in ontvangst en in uit gaaf op 934,25. Het dykgeschot werd bepaald op 22,50 per ha, even als het vorig jaar. De ingelanden van de Mortiere polder vergaderden onder voorzit terschap van de heer Jac. Durink. De rekening over het dienstjaar 1953-1954 werd vastgesteld op 1064,64 in ontvangst en op 651,18 in uitgaaf met een batig saldo van 413,46. De begroting voor het dienstjaar 1954-1955 werd vastgesteld in ont vangst en in uitgaaf op 1137,78. Het dijkgeschot werd bepaald op 14,per ha, evenals 't vorig jaar. De ingelanden van de Molen-pol der vergaderden onder voorzitter schap van de heer J. Poppe Azn. De rekening over het dienstjaar 1953-1954 werd vastgesteld op 406,88 in ontvangst en op 275,47 in uitgaaf, met een batig saldo van ƒ.131,41. De begroting voor het dienstjaar 1954-1955 werd vastgesteld op 432,63 in ontvangst en in uitgaaf. Het dijkgeschot werd bepaald op ƒ13,per ha, evenals 't vorig jaar. bezwaar der gemeentekas; 2. dat de vier garanderende gemeenten: Axel, Hoek, Terneuzen en Zaamslag In het modcramen van bet Stichtingsbestuur vertegenwoordigd zullen zün en 3. dat binnen zes maanden een terzake kundige bedrijfseconoom zal worden aangesteld. De eerste spreker over deze aangele genheid was de heer C. van Bende- gem (P.v.d.A.), die verklaarde niet voor een tweede garantie te zijn- Hij zag daarin een stuk machtswellust der Nederlands Hervormde kerk. De ge meente Axel verarmt en moet tal rijke projecten door tekort aan mid delen onuitvoerbaar laten. De heer A. J. M. Kesbeke (K.V.P.) noemde deze garantie opgedrongen. De heer D. J. Oggel (GVP) betoogde, dat het Stichtingsbestuur verre van diligent was. Spr. zeide tegen de garantie te zullen stemmen. De heer J. Pljpelink (A.R.) betoogde dat iedere garantie- verlenende gemeente in het mode- ramen moet zijn vertegenwoordigd. De heer W- de Feijter (CH) wees op de noodzaak van een tweede garantie. De voorzitter zeide, dat men ten de- partemente zal trachten een oplossing te vinden voor de eventuele ontstane tekorten. Het voorstel tot verlening der tweede garantie werd tenslotte aan genomen. De heren Oggel en Kesbeke wensten de aantekening te hebben tegengestemd. Z.h.s. besloot de raad voorts om de gemeenschappelijke regeling Bouw en Woningtoezicht -Oost Zeeuwach- Vlaanderen op te zeggen Dit in ver band met d.e hoge kosten hieraan verbonden. Voorts werd besloten tot h,et in het leven roepen van een eigen dienst. Restauratie Engelse Kerk vergt hogere subsidie. B, en W. van Middelburg stellen de raad voor de subsidie voor de res tauratie van de Engelse kerk tc ver hogen van ÏO.OQO tot 10.600. En kele wijzigingen in het bestek, het optreden van tegenvallers en de laat ste loonsverhoging zijn er de oorza ken van, dat zowel de bouwkosten als de totale restauratiekosten zijn gestegèn. Deze bedragen luiden thans resp. 88.145 en 106-000. Het Rijk heeft de toegezegde subsidie reeds verhoogd tot 50 van het laatste bedrag, zijnde 53.000. De gemeente draagt maximaal 10 bij. Priesterfeest te Middelburg De heer P. J. Pouleijn uit Middel burg wordt Zaterdag a.s. door mgr. P. J. Huybers. Bisschop van Haarlem tot priester gewijd. Nog diezelfde dag celebreert hij 's avonds in de R.K. kerk aan de Bachten Steene te Mid delburg een Plechtig Lof. Zondagmor gen zal de Weleerwaarde heer Pou leijn in deze kerk zjjn eerste H. Mis opdragen. Hiervoor bestaat grote be langstelling, daar een dergelijke ge beurtenis sinds 13 jaar niet meer in de Zeeuwse hoofdstad is voorgeko men. Dit Priesterfeest wordt Zondag avond met een Plechtig Danklof be sloten. Bulldozers op het strand te Knocke Badstad Knocke treft thans de laatste voorbereidingen om zijn gas ten te ontvangen. In verband met de ontzanding van het strand is men met buldozers bezig nieuwe hoeveel heden zand aan te schuiven, op kos ten van de Staat en de stad. Het parkeervraagstuk is nog steeds niet opgelost. Op drukke da gen moet de stad plaats bieden aan duizenden auto's. Getracht wordt de tram uit de stad te doen verdwijnen, waardoor er in de straten meer par keerruimte zou komen. Middelburg Eindexamen R.M.S.v ,M. Aan de Rijks Middelbare School voor Meisjes te Middelburg werd voor de eerste maal het eindexamen afgeno men aan 1 candidate. Het was Jolly A. Olthoff te Middelburg, die het eerste diploma van deze nieuwe opleiding behaalde. Voor het examen „Sociale Verze kering" slaagde te Amsterdam de heer W. J. v. d. Voorde, ambtenaar bij de Raad van Arbeid te Middelburg. Successen hondenfokkers. Op de tijdens de Pinksterdagen gehouden hondentèntoonstelling te Eindhoven, behaalde de kennel „Duij- nenburg" van mej. C. E. Sprenger te Domburg met Gordon setters het praedicaat uitmuntend en Z.G. en net reserve kampioenschap. De heer C. Joziasse te Middelburg behaalde met de Engelse setter „Astra van Nieuw Walcheren" het praedicaat uitmuntend en het reserve kampi oenschap. Vlissingse brug wordt voor alle verkeer afgesloten Met ingang van Maandag 14 Juni a.s. zal de Vhssingse Brug te Middel burg voor alle verkeer zijn afgesloten. Deze afsluiting geschiedt in verband met de algehele vernieuwing, die deze overbrugging zal ondergaan. Dit werk zal ongeveer twee maanden in beslag nemen. Op de wieken. De Middelburgse Postduivenvereniging „Zeelandia" hield een wedvlucht van Or leans af. De eerste 10 prijzen werden ge wonnen door: 1 en 7 J. de Buck; 2. G. Verburg: 3 en 6 P. v. Sabben; 4 G. de Blaetj; 5 A. van Schaik; 8 Chr. de Graaf; 9 J. de Bree en 10 L. van Geel. Vlissingen GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie te Vlissin gen maakt bekend, dat in het tijdvak van 2 Juni tot en met 8 Juni 1954 de navol gende voorwerpen als gevonden aan zijn bureau zün gedeponeerd: Diverse glacé's, blauwe bal, oorbel, bad handdoek. kinderwant, ceintuur, drie hoek, damesvest, zwembroek met bad handdoek, sokje, damesrijwiel, shawl, he- renportemonnaie, hoofddoek, regenjas, pios, kinderrok en een gebloemde cein tuur. en dat aan zijn bureau inlichtingen zijn te bekomen omtrent de adressen der vinders van de navolgende voorwerpen: sleutels, zadeltasje, ring met sleutels, een paar rubberlaarsjes, ceintuur, strand- schop, bal, baret, muntbiljet, rubbermat, damesvesten, bankbiljetten, zilveren armband en een doublé armband. Tent van „Youth for Christ" stukgewaaid. Op de hoek Paul KrugerstraatHo- beinstraat te Vlissingen is de grote tent, waarin de bijeenkomsten werden gehouden van de actie „Youth for Christ" tengevolge van de vrij hevige wind in de nacht van Woensdag op Donderdag ernstig beschadigd. Een der spankabels raakte namelijk los en het tentzeil wapperde vrij, zo dat het niet lang duurde of er ver toonden zich enkele scheuren in het zeil. Een omwonende, die van een en ander getuige was, waarschuwde de politie, die op haar beurt het bij de t:nt betrokken personeel uit het bed aaide. Met vereende krachten werd toen de zaak weer enigszins op orde gebracht. Het tentzeil was evenwel dermate beschadigd, dat het niet op nieuw kon worden gespannen. Het moest opgezonden worden naar een reparateur in Hansweert. Zaterdag hoopt men de tent weer te kunnen opzetten. Tot zolang zullen de bijeen komsten der actie gehouden worden in de Geref. kerk. Politierapport Vlissingen Op de Kon. Mrj. „De Schelde" kreeg Woensdag zekere M. een ijzeren plaat op het onderlichaam. Het slachtoffer werd naar „Bcthesda" vervoerd voor een onderzoek. Woensdagavond kwam een Vlissin- ger onder de invloed van sterke drank thuis en begon het meubilair kort en klein te slaan. De politie moest er aan te pas komen om de man te kal meren. Een bromfietser, die op de Boule vard Bankert plotseling de weg over stak. werd gegrepen door een jeep. De bromfietser liep een bloedende hoofdwonde op en werd door een arts naar huis gebracht. Bij het passeren van een stilstaan de vrachtauto, die het zicht ontnam, reden op de Koudekerkse Weg twee personenauto's op elkaar in. De wa gens werden zwaar beschadigd en moesten door een kraanwagen wor den weggesleept. Persoonlijke onge vallen cfeden zich niet voor. Concert St. Caecilia Zaterdagavond om 8 uur precies geeft de Harmonie „St. Caecillfa" een concert in het Bellamypark te Vlis singen o.l.v. haar dirigent Jan de Graaf. Het programma bevat o.a. Gemengd zwemmen in Sas van Gent Raad kwam bijeen. In de Donderdagavond gehouden raad van Sas van Gent is het tot een uitvoerige discussie gekomen over het gemengd zwemmen. Aanleiding daartoe was een voorstel van B. en W, tot goedkeuring van een wijzi ging in het reglement van de Stich ting „Het Sasse Zwembad", die uit breiding inhield van de mogelijkheid tot gemengd zwemmen. Tot dusver wat dit alleen mogeiyk op Zaterdag en Zondagmiddagen, maar men wil de dit uitbreiden tot elke middag der week. Na langdurige besprekin gen werd tenslotte dit voorstel aan vaard met 7 tegen 4 stemmen. Walcherse Elf Dorpen en Stedentocht op 18 Juli De Middelburgse Gymnastiekver eniging „Achilles" organiseert dit jaar voor de tweede maal de Elf Dorpen en Steden Prestatiewandel tocht op Walcheren. Als datum voor dit wandelevenement is vastgesteld Zondag 18 Juli a.s. 'g Morgens om 8 uur wordt van het Nederlands Kof fiehuis op de Middelburgse Markt gestart. Het parcours is 55 km lang en voert door Veere, Vrouwenpolder, Oostkapelle, Domburg, Westkapelle. Zoutelande, Biggekerlte, Koudekerke, Vlissingen en Souburg. De algemene rust- en contröleplaatsen zijn in restaurant „Tramzicht" te Domburg en in hotel „Centraal" te Koudeker ke. Afkomstig uit Gallileërkerk te Leeuwarden. Dezer dagen hebben onderhandelin gen over de aankoop van een orgel voor dc Ncd. Herv- kerk van Tholen hun definitief beslag gekregen, zodat deze kerk een instrument van grote waarde zal krijgen. Zoals bekend is deze oude O.L. Vrouwekerk sedert enkele jaren in restauratie. Het langschlp is vrijwel gereed en ook aan het dwarsschip is men volop bezig. In het gerestau reerde gedeelte wordt nu het orgel opgesteld, dat in 1832 door de ver maarde orgelbouwers, de gebroeders Van Dam, voor de Gallileërkerk van Leeuwarden werd vervaardigd. Deze kerk werd in de oorlogsjaren ver woest en daar Monumentenzorg het gewenst achtte, dat het orgel dat gespaard was gebleven in een mo numentale oude kerk zou worden op gesteld, werd het in het kader van de kerkelijke adoptie aangeboden aan de kerk van Doesburg, die eveneens verwoest was. Het orgeJ werd voor lopig in Doesburg opgeslagen, maar daar de restauratiewerkzaamheden In deze IJsselstad maar niet op gang kwamen, achtte men het tenslotte toch gewenst een andere bestemming FILMS IN ZEELAND James Mason als Rommel De Zeeuwse bioscopen brengen dit week-end verhalen uit allerlei wind streken: de Congo, de Woestijn by Tobroek, do oceaan met de „Titanic", Texas, kortom een grote geografische verscheidenheid. In de Middelburgse Schouwburg draait van Vrijdag tot en met Maan dag de M.G.M.-avonturenfilm „Op de bres" met Clark Gable, Ava Gardner, Broderick Crawford en Lionel Barry- more. Het gegeven voert de toeschou wer naar Texas anno 1845. Deze staat dient te kiezen: of zelfstandig, dus geïsoleerd en zwak blijven met kans op Europese interventie, of zich aansluiten bij de Verenigde Staten. Zakelijke belangen spelen hierbij een grote rol. Ava Gardner is een ge- emancipeerde journaliste, die haar taak vooral ook van de politieke kant bekijkt. Tegenover haar, maar ten slotte ook naast haar, staat Clark Gable. Een interessante film met een historisch-politieke achtergrond. Susan Hayward en Robert Mit- ehum zijn te zien in Luxor, Vlissingen inv>,White witch doctor". Henri Ha thaway regisseerde deze film, die ver haalt van een jager en een verpleeg ster in het oerwoud van Congo. Een spannend verhaal, vakkundig in kleu ren opgenomen. In Grand, Goes wordt men gecon fronteerd met de ondergang van de „Titanic", die op 15 April 1912 ten onder ging na op een ijsberg te zijn gelopen. Bij deze ramp kwamen 1517 mensen om, terwijl slechts 712 dit tragische ongeval overleefden. Jean Neerulesco heeft dit gegeven aangegrepen om een film te maken met prominente acteurs, die op zich zelf reeds een aanbeveling zijn": Clif ton Webb en Barbara Stanwijck in de eerste plaats. Maar toch is de dramatiek van de ze film af en toe een beetje „over done" en zijn de figuren, waarmede de toeschouwer kennismaakt, niet al tijd even echt. Dat neemt niet weg, dat menigeen deze film zal waarde ren, al was het alleen maar door de uitbeelding van een gebeuren, dat nog steeds spreekt tot de verbeel ding van velen. Zondagmiddag draait in Grand „De trots van de zeemacht", gebaseerd op een boek van C. S. Forester, dat oor naast de ouverture „Maritana" en de fantasie „Faust" ook enkele beken de werkjes o.m. „de Posthoomgalop" (Solist de heer Outermans) en de „Zweedse Rhapsodie" van Fait Verder vermeldt het programma nog een selectie uit de bekende operette „lm Weissen Rössel". Uit deze operette hoort men o.a. het aardige melodietje van Sïgis- mond. Het concert sluit met de mars „Imperial Echoes" van Safronie. 12 Juni Vlissingen Terneuzen Ha-sweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. U.+N.AJP, U.—N.A.P. 11.24 1.58 23.42 1.45 5.13 1.84 5.30 2.04 6.05 2.21 5.58 1.61 12.48 1.50 6.03 1.84 11.49 12.16 12.35 0.12 1.79 1.95 1.21 17.32 17.50 18.27 18,26 18.34 1.60 1.81 1.97 1.36 157 log ter zee tijdens de eerste wereld oorlog behandeld. „Woesttfnratten", die in Alhambra draait, is de veel besproken film met James Mason als Rommel. Zij be strijkt de periode van 1941 in de ver dediging van Tobroek en laat zien, onder welke moeilijke omstandighe den de .Woestijnratten", de negende Australische divisie. Rommel weer stond. Tenslotte wordt in „Electro". Mid delburg, reeds eerder door ons be sproken ..Mandy" vertoond. Boven dien is er hier het optreden van de in de Zeeuwse bioscopen reeds vermaar de telepaath prof.'Cordoni. RAAD ARNEMUIDEN Nieuwe wethouder gekozen. Onder voorzitterschap van de heer D. J. la Soe, waarnemend burge meester, vergaderde Donderdagavond de raad der gemeente Arnemuiden. Burgemeester W. H. van der Heijde was wegens ziekte verhinderd. Wegens het bedanken van de heer J. L.' Joosse als wethouder o.m. in verband met zijn gezondheid, werd tot wethouder gekozen de heer J. Sie- reveld. Medegedeeld werd dat door jhr. Rademaeher Schorer, de heer M. Va der. de wed. L. Scheele en de heer J. Maljers bezwaren tegen het uitbrei dingsplan waren ingediend. Besloten werd aan een viertal per sonen grond in erfpacht te geven ten behoeve van de bouw van woningen aan de Molenweg. De heer J. Allaart vroeg of B. en W. een maatstaf heb ben, waardoor het aantal te bouwen premiewoningen is geregeld. De voor zitter antwoordde hierop ontkennend. Verder besloot de raad medewer king te verlenen aan de bouw van een badhuis aan de Zuidwal en bij te dra- fen in de exploitatiekosten. Ten be- oeve van deze bouw zal grond in erfpacht worden uitgegeven aan de vereniging „Het Groene Kruis", De herbestrating van de Walstraat werd gegund aan de heer M. Jongepier voor de som van 1779. Bij de rondvraag vroeg de heer M- de Ridder of er iets gedaan kon wor den tegen het stukgooien van ruiten door de jeugd, daar dit op verregaan de baldadigheid gaat lijken. De voor zitter zal deze zaak bespreken met de plaatselijke politie. De heer J. Al laart vroeg of er mogelijkheden be staan om de ouders van schoolgaande kinderen voor te lichten over de ver schillende voortgezette onderwijstak ken. Voorts vrecg hetzelfde raadslid, wanneer een begin gemaakt kan wor den met de werkzaamheden aan de zg. spoorsloot. De voorzitter ant woordde hierop, dat reeds een plan in vergevorderd stadium verkeert voor de bouw van een zuiveringsinstalla tie. Dit plan moet eerst verwezenlijkt worden alvorens tot demping van de sloot kan worden overgegaan. Officiële publicaties. MIDDELBURG. AFSLUITING VLISSINGSE BRUG. Bovengenoemde brug zal vanaf 14 Juni a.s. wegens het verrichten van werkzaam heden voor alle verkeer zijn afgesloten. Middelburg. 9 Juni 1954. 48. „Geef hier dat zaadje!" schreeuwde professor Lari- fix. Rivaldi aan zijn snor trekkend, „het behoort de wetenschap toel" „Kletsko". antwoordde Rivaldi, hét zaadje bulten bereik van de geleerde hou dend, terwijl hij zich met de andere hand zo goed mo gelijk trachtte te verdedi gen. „dat zaadkorrel heb IK gevonden, dus het is mijn bezit-eigendom!" „Niets daarvanl" riep Kappie, op de vechtenden toesnellend, „jullie mogen het geen van tweeën heb ben! Dat gevaarlijke zaadje heeft al genoeg narigheid gegeven!" En meteen gritste hij het Rivaldi uit de hand. „Maar Kapitein Kappie, wat wilt U er mee doen?" riep professor Larifix. „Ikzelf wil het niet heb ben", antwoordde Kappie, „dank je feestelijk". Er is er maar één, die het goed kan bewaren!" En met de ze woorden gaf hij het over aan de pyramidewachter. Deze grijnsde tevreden en zei enkele oud-Egyptische volzinnen. „Hij zegt, dat hij het weer in de pyramide gaat op bergen!" riep professor Larifix, teleurgesteld, „maar dan heeft de wetenschap er niets aan!" „En ik ben mijn vonds-vinding kwijt" voegde Ri valdi er aan toe. „Hoe dieper dat gevaarlijke zaadje Is opgeborgen. hoe beter" niela Kappie vol .dat moesten jullie toer, al gemerkt hebben!" En zo redetwistend liepen zfl met z'n «Rpn naai de haven. voor het orgel van de Gallileërkerk te zoeken. Na besprekingen, ook met Leeuwar den, werd het voor f 10.000 aan de Hervormde kerk vaat Tbolen ver kocht, waarbij echter voor restaura tie en opstelling nog een bedrag van ruim f 31000 bjj komt Het herstel van de orgelkast kon in het restau ratieplan van de kerk zelf worden opgenomen, zodat men in Tholen ook hiervoor van de subsidies van over heidswege profiteert. Reeds enige tijd is men bezig met het opstellen van het orgel, hoe wei de officiële overdracht pas zeer onlangs haar beslag heeft gekregen. Wat de dispositie van het orgel be treft. kan worden medegedeeld, dat het beschikt over drie manualen en een vrij pedaal (hoofdmanuaal, bo- venmanuaal, rugpositief en pedaal), 29 sprekende stemmen (oorspronkelijk 23). een mechanisch sleeplade- systeem en electrische windaandrij- ving. De restauratie van dit fraaie orgel, dat reeds ernstig had geleden doordat het enige jaren in een lek kende kerk was opgeslagen, werd op gedragen aan de firma J. C. Sanders Zn te Utrecht. Strandhuisjes beschadigd door hevige wind. Tengevolge van hevige windstoten zijn in de nacht van Woensdag op Donderdag diverse strandhuisjes in het kustgebied van Walcheren met name te Koudekerke. Zoutelan de en Dishoek beschadigd. Marktberichten VEILING GOES, io Juni. Exportveiling Kruisbessen 38. Aardbeien: Deutseh Evern 130—160. Ma- cherau Frühernte 190220. Mad. Le- feber 150. VEILING KAPELLE. 10 Juni. Exportveiling: Kruisbessen 33.60-38.10 Gewone veiling: Aartlbelen: Climax 4046. Madame Lefeber 34—56. Dutch Evern 3844. Machereau Frühernte 30 52, alles per doos. Madame Lefeber 103 —151 Dutch Evern 123. Machereau Früh ernte 98—157. Regina 107—148. alles p. kg. ElERVEILING MIDDELBURG. Minimumprijs voor pluimveehouders f 1.75 per kg. VISMIJN VEERE. 10 Juni. Export garnalen, aanvoer 1302 kg 137—215. Schar, aanvoer 111 kg. 40— 45. Bot, aanvoer 103 kg. 3445. Middel tong. aanvoer 61 kg, 85—260, Rog, aan voer 57 kg. 4266. Griet, aanvoer 4 kg, 105129. Paling, aanvoer 9 kg. 181252. Advertentie. LIKDOORNS SSSSnoüc Weg met onhandige llkdoornringcn en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACOP.N. neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wor tel en al. Bevat gezuiverde wonderolie. Jodium en het pijnstillende benzo- calne. Een flesje NOXACORN. Antisep tisch Likdoornmiddel van L 1.36 be eps art U veel ellende. DIT HE ZATERDAG 12 JUNI. HILVERSUM 1. 402 m 746 kc/S. 7.00— 24.00 KRO KRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Ge wijde muziek; 7.45 Morgengebed en literg. kalender; 8,00 Nieuws- en weerberichten; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.35 Wa terstanden, 9.40 Gram.; 10.00 Voor de kin deren; 10.15 Gram.; 10,55 Idem.; 11.00 Voor de zieken: 11.45 Chansons; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; 12.30 Land- en tufnbouwme- dedelingen; 12.33 Gram.; 12.55 Zonnewij zer; 13 00 Nieuws en fcath nws., 13.20 Amus. muziek; 14.00 Boekbespreking; 14.10 Gram.; 14.20 Engelse les; 14.40 Amateurs programma; 15.15 Kroniek van Letteren en Kunsten: 15.55 Promenade orkest: 16.20 „De Vliegende Hollander", causerie: 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans: 17.00 Vooi de Jeugd: 13.00 „Van 6en Klaar" Club. 18.15 Journalistiek weekoverzicht; 18.25 Gram.; 18.40 Regeringsuitzendfng: Atlantisch allerlei; 19.00 Nieuws; 19.10 Pianomuziek: 1920 Pari. overzicht; 19.30 Gram.: 20.25 De gewone man. 2020 „Licht baken" causerie; 2020 Gram.; 21.00 Me- tropole orkest en solist: 21.35 Act.; 21.45 Musette orkest en soliste: 22.05 Fanfare orkest; 22.20 Gram.: 22.30 wy luiden de Zondag in! 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto: 23.22 Franse muziek; 23.50— 24.00 Gram. HILVERSUM n. 298 m 1007 kc/s. 7.00 VARA 10.00 VPRO 1020 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA VARA. 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 720 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gr.; 8.55 Voor de vrouw; 920 Gym.; 9.10 Gr.; VPRO: 10.00 „Tijdelök uitgeschakeld", causerie: 10.05 Morgenwijding; VARA: 1020 Voor de arbeiders in de continube drijven: 11.35 Clavecimbelvoordracht; 12.00 Gram.; 1220 Land- en tuinbouwmedede- lingen: 1223 Orgelspel; 13.00 Nieuws; 13.15 VARA-Varla: 1320 Uchte muziek; 13.45 Sportpraatje; 14.00 Draaiorgel; 14.10 Film programma; 14.40 Voorbeschouwing Hol land Festival: 1520 „Van de wieg tot het graf"; 15.35 Orgelspel; 16.00 Kamerorkest en soliste; 17.00 Journ. 17.30 Gram.; 18.00 Nieuws en commentaar; 18.20 Gram.; 19.00 Artistieke staalkaart; VPRO: 19.30 „Pas separtout", causerie; 19.40 „Het Boek Han delingen", causerie: 19.55 „Deze week" causerie; VARA: 20.00 Nieuws; 20.05 Gr.; 20.50 't Hangt aan de muur en 't tikt; 21.15 Accordeonorkest: 21.45 Soc. commen taar: 22 00 Weense muziek; 22.30 „Een Ru bens op drift", hoorspel; 23.00 Nieuws; 23.15—24.00 Gram, TELEVISIE NTS GEZ. PROGRAMMA. 14 2816.30 Relais van de B.B.C.: 1 In ternat. athleUekwedstrijden2 Parade van de Royal Nevy: 3 Horse Show; 20.582120 Relais van de BS.C.: Studieprogramma: 22.40—23.00 Relais van da Tocht door Londen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3