Geslaagde Zendingsdag van Zeeuwse Chr. Geref. Kerken ZWITSAL tannËmmma» WALCHEREN 0P WALCHEREN WERD WEER NAAR DE RING GESTOKEN Het is gewoon een lieve lust om te wassen Gezonde Bal?/es WOENSDAG 9 JUNI 1954 PROVINCIALE ZEbUWtSE VOO a AN 1 Hangt Zending er „zo'n beetje bij"? Tweede Pinksteren hielden de Chr. Gereformeerde Kerken in Zeeland op „Westhove" te Oostkapelle een alleszins geslaagde zcndingsdag. Ds. D. Slagboom uit Middelburg opende deze samenkomst. De eerste spreker was ds. M. Geleijnse, missionaris te Hilversum. Hy beantwoordde de vraag, of het nog zin heeft by de veranderde politieke constellatie In Indonesië het zendingswerk voort te zetten, volmondig bevestigend: in Christus' kracht is dit werk nog mogelijk en het blyft noodzakelijk. De tyd van veilig en rustig werken onder de Toradja's is voorbij. De zendeling van thans ontmoet gevaren, dood en verschrikking, niet zozeer Knobelrit „Scheldegouwen" Tweede Pinksterdag hield de MAC „Scheldegouwen" haar traditionele knobelrit. Start en finish waren te Middelburg, terwijl de overige con- tróles zich bevonden te Souburg, Koudekerke, Oostkapelle, Westkapei- le en Veere. Er waren 36 deelnemen de voertuigen en 29 ingeschreven pas sagiers. De uitslag was: Rijders: 1 Willeboordse, St. Laurens 140; 2 A. de Pree, Middelburg 135; 3 W. Dekker, Middelburg 125; 4 W. S. Pouwer, Veere 125; 5 P. Tilroe, Vlissingen 125; 6 J. Geerse (brom fietser), Middelburg 124; 7 Bleuzé; Goes 123; 8 A. v. d. Weele, Middel burg 119; 9 Chr. Wondergem, Mid delburg 118; 10 A. de Ruysscher; Vlissingen 116; 11 J. Quaak, Tholen 115. Passagiers: 1 mevr. Tilroe, Vlissin gen 153; 2 mej. Steuleman, Vlissin gen 136; 3 Jan Pouwer, Veere 127; 4 F. Kwekkeboom 1195 mevr. Brug ge, Middelburg 117: 6 Reynierse ll"; 7 mevr. Eland, Vlissingen 113; 8 mevr. Matzinger, Vlissingen 112; 9 mevr. Hillebrand, St. Laurens 108; 10 mevr. de Later 107. VOETBAL Vlissingen deelde met F.C. Meulestede (22). Te IJzendijke speelde de voetbal club Vlissingen èen vriendschappelij ke wedstrijd tegen F.C. Meulestede uit België. In een spannende en sportieve strijd werden de punten eerlijk gedeeld (22). De Belgische ploeg liep hard van stapel en reeds na twee minuten had zy succes (1 0). Langzamerhand nam Vlissingen het initiatief over en het was De Kok, die tegenscoorde (11). Na de hervatting ging de strijd T^jwel geljjk op. Een goed opgezet te aanval van de Scheldestede) werd met een doelpunt door "Chr. de Nooyer bekroond (21). In de slotphase kwamen de Belgen gewel dig opzetten en dit offensief leverde hun de gelijkmaker op. Door het nemen van strafschoppen moest be slist worden, welke ploeg met de prijs naar huis zou gaan, De Belgen benutten twee van de drie straf schoppen. De Vlissingers misten alle strafschoppen, zodat de spelers van F.C. Meulestede de beschikbaar gestelde prijs in de wacht sleepten. Tevoren had IJzendijke een wed strijd gespeeld tegen Biervliet, wel ke door laatstgenoemde ploeg met 40 werd gewonnen. van de zijde der Toradja's zelf als wel van de guerillabenden. De jonge Toradpakerk is al martelaarskerk geworden. Treffende voorbeelden haalde ds. Geleynse aan van trouwe medewerkers, onder wie inlandse pre dikanten, die hun geloof met de dood hebben bezegeld. Ds. Geleijnse wees erop, dat voor al de Islam met een verbeten fana tisme de jonge kerk vervolgt. Vele Toradja's waren daarvoor aanvanke lijk bezweken, totdat een jonge vrouw weigerde haar geloof te verlooche nen. Dit bezorgde haar de marte laarskroon, maar haar voorbeeld sterkte anderen zó in het geloof, dat zij weigerden Christus te verlooche nen. Spr. had helaas in Nederland de indruk gekregen, dat vrij alge meen de zending wordt beschouwd als iets, dat „er maar zo'n beetje bijhangt." Dit moet spoedig veran deren. Ook de Toradja's en alle an dere heidenen, die bij Christus zijn ingelijfd, zullen eens met de ganse verloste Kerk aanzitten in het Ko ninkrijk der Hemelen. Nadat ds. A, Gruppen uit Bieze- linge een korte persoonlijke toe spraak had gehouden, was net woord aan ds. J. Keuning uit Barendrecht, die sprak over het onderwerp: „Is de oogst byna binnen?" Nadat by het oude Israël de eerstelingen van de oogst in de tempel waren ge bracht, moest het uitzien naar tel len en werken voor de volle oogst, die komende was. Ook de Kerk moet na de wonderen van Pinksteren uit zien, tellen en werken tot de volle oógst is ingehaald. De Kerk moet anders tellen dan de wereld. Die ge bruikt alleen het cHfer en getal. De Kerk moet dicht bij de Bijbel leven en in haar licht de tekenen der tijden verstaan en beleven. Er is haast. Vooral de anti-christelijke machten beseffen dat. Satan heeft nog maar kort de tijd. Maar God zal ervoor zorgen, dat de volle oogst binnen komt. Laatste spreker was ds. L. S. den Boer uit Den Haag, die sprak naar aanleiding van het visioen van Eze- chiël over de wateren des Geestes, welke van onder het altaar uit de tempel stroomden. Die stroom laat zich niet in kunstmatige banen lei den of systematiseren. Door zulke pogingen te ondernemen kupnen wh veel bederven. Ons gedrag is meestal niet zo, dat we de volken tot ja loersheid verwekken. Wij doen veel aan theologiseren, twisten en kerk jes stichten. Maar ondanks dat alles gaat de stroom, waarvan Ezechiël sprak, in de wereldhistorie door en wordt steeds breder en dieper. Ds. H. van Leeuwen uit Zaamslag dankte alle sprekers en sloot deze dag. De door verschillende vereni- f ingen bijeengebrachte en vervaar- igde goederen, werden vlot verkocht. 125 105 1125 950 1125 950 785 685 585 850 700 570 580 480 370 Marktberichten ROTTERDAMSE VEEMARKT. 8 Juni Aanvoer in totaal 4674. Vette koeien en ossen 1175: gebruiksvee (804); vette kalveren 120; graskalveren 193 (121): nuchtere kalveren 915; varkens 699, biggen 111: paarden 116; veulens 12; schapen of lammeren 82; Weide/zuiglam- meren 487: bokken of geiten 28. Vette koelen per kg in ct. Ie kw. 2.85— 3.05, 2e kw. 2.70—2.85. 3e kw. 2.20—2.55 Vette kalveren per kg in ct. Ie kw. 2.55 —2.65, 2e kw. 2.35—2.45, 3e kw. 2.00—2.15 Pr. p. kg ln ct. Pr. p st. in gld. Ie 2e 3e le 2e kwaliteit kwallt Graskalveren 430 330 Nuchtere kalveren 56 50 Varkens l.g 1.98 1.96 1.92 Biggen 75 65 Sl.paarden 2.00 1.95 1.85 Schapen Kalfkoelen Melkkoeien Vare koeien Vaarzen Pinken Vette koelen prijzen onveranderd: vet te kalveren prijshoudend; graskalveren prijshoudend; nuchtere kalveren prijzen iets hoger; varkens (lev. gewicht) prijzen iets lager, prima's boven not biggen prij zen als vorige week; slachtpaarden prij zen niet hoger: schapen prijzen onveran derd; lammeren prijzen onveranderd; weide/zuiglammeren prijshoudend: kalf- koeien prijzen als vorige week; melk koeien prijzen als vorige week; vare koeien prijzen onveranderd; vaarzen prijzen constant; pinken prijzen constant; TBC-vrij vee prijzen stabiel.' AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 8 Juni. Door de te kleine voorraad geen regelmatige prijzen meer. Prijsnote ringen zullen tot ongeveer half Augus tus niet worden gegeven. VISMIJN VEERE. 8 Juni. Export garnalen, aanvoer 1343 kg, 77—118. Schar, aanvoer 508 kg, 20— 35. Bot. aanvoer 185 kg, 20—23. Schol, aanvoer 169 kg. 32. Wijting, aanvoer 15 kg, 18. Middel tong. aanvoer 66 kg, 65 128. Rog, aanvoer 14 kg. 42—61. VEILING GOES. 8 Juni. Export-veiling: Kruisbessen: 25.70—30.55. Groenten: Bloemkool AI 47, A II 31— 43, afw. 33 Kropsla A I 9, A II 9, B I 78. Komkommers A I 47, A II 42, B 1 34. Aardbeien 3.50—5. Wortelen 4449. Kroten 27—29. Spinazie 36. Rabarber 13. Aardappelen (oude) 9—23. Gr. sjalotten 7—8- Peulen 160—210. Doperwten 80. Gr. Sav. kool 31. Zeekraal 61—64. Aardbeien 100—160. Vlissingen Politierapport Vlissingen Zaterdag werd door de Vlissingse politie een 25-jarige werkvrouw uit Koudekerke aangehouden, die zich schuldig had gemaakt aan diefstal van geldsbedragen ten nadele van haar werkgeefster. Eveneens werd aangehouden een 21-jarige Rotterdammer, die zich had schuldig gemaakt aan schaking van een minderjarig meisje. Zaterdagavond brak in de Paul Krugerstraat een begin van brand uit. Doordat een alleen thuis zijnde 13-jarige jongen met lucifers had ge speeld. waren de overgordijnen en Eet huisraad in brand geraakt. De buren, die de rookontwikkeling zagen, wis ten het vuur met emmers water te blussen. De brandweer behoefde niet op te treden. Op het politiebureau werd aangif te gedaan van vermissing van een rij wiel, dat onbeheerd in de Noord straat stond. Een onderzoek wees uit dat het rijwiel door een Middelbur ger aan het Jaagpad was gevonden. De eigenaar kon weer in het bezit ge steld worden van zyn karretje. Een bewoner van Koudekerke deed aangifte van vermissing van een Amerikaanse leger-regenjas, die hij achter op zijn rijwiel had gebonden. De fiets had hij voor een café laten staan. In de nacht van Zaterdag op Zon dag kwam een bewoonster van de Molenstraat op het politiebureau vertellen dat het slot van haar voor deur beschadigd was, zodat zij haar woning niet bmnen kon. Door bemid deling van de politie werd de deur geopend. Er wordt een onderzoek in gesteld naar de dader. Een Antwerpse automobilist reed in de Walstraat een verkeerspaal aan, waardoor deze beschadigd werd. Hij was zo welwillend, hiervan zelf kennis te geven op het politie bureau en de schade te vergoeden. In de nacht van Maandag óp Dins dag werd een Souburger geverbali seerd, die onder invloed van sterke drank een rywiel trachtte te bestu ren. Raad komt bijeen. De raad van Vlissingen zal in open bare vergadering bijeen komen op q Vrijdag 2 Juli a.s., des namiddags om 2 uur. GEEN SPREEKUUR De wethouder van Volkshuisvesting te Vlissingen is verhinderd spreek uur te houden op Donderdag a.s. Lager kader-opleiding In het schoolgebouw Badhuisstraat 64 te Vlissingen werden de getuig schriften uitgereikt aan de geslaagde candidaten der twee-jarige „Lager Kader Opleiding" cursus. Dit ge schiedde door de wethouder van on derwijs, de heer W. Poppe. Aanwezig waren de directeur en do centen, alsmede de heren J. P. Ber denis van Berlekom namens de N.V. „De Vitritiefabriek" te Middelburg en ir. C. J. A. Bax, hoofd opleidingen der N.V. Kon. Mg. „De Schelde", die bei den de geslaagde candidaten geluk wensten en wezen op het grote be lang van de Industrie by de vorming van geschikt lager kader. De namen van de geslaagde candi daten zijn (van de Vitritefabriek) J. J. Beije, P. M. Groenewegen, L A. van Houte, A. de Masier, J. Parent (met lof.) Van de N.V. Kon. Mij „De Schelde" slaagden: P. D. Blom (met lof), A. Bronke, W. J. de Kok, C. Maljaars, A. C. Slough met lof)H. C. van Uxem, A. Visser, I. Visser, C. de Witte. Middelburg Ledenvergadering P.v.d.A. De plaatselijke afdeling van de Partij van de Arbeid te Middelburg hield een ledenvergadering in „De Gouden Poorte", onder leidinp- van haar voorzitter, de heer A. J.' In plaats van mevrouw Ïoven-Woudstra, die ontslag leren- Van nam wegens vertrek naar Den Haag, werd tot lid van het bestuur gekozen me vrouw Wondergem-Bogaard. Serooskerke (W.) Muzikale rondgang. Maandagavond maakte de Mu ziekvereniging „E.M.M." een rond gang door Serooskerke (W.) Een en ander geschiedde naar aanleiding van de op die dag behaalde le prijs op het Muziekconcours te Kloetin- ge in de 2e afdeling fanfare. Voorts mocht de heer A. Joosse, dirigent van „E.M.M." een lauwertak, ge schonken door de heer J. van de Velde, in ontvangst nemen. Oostkapelle Uitslag verkoping Te Oostkapelle werd een openbare verkoping gehouden van drie perce len, waarvan de uitslag als volgt is: Het huis met tuin aan de Dorps straat 20, groot 4 a, werd gekocht door de heer Jac. Koopman te Oost kapelle voor 3800. Een perceel bouwland nabij de Grijpskerkseweg, groot 57 a 40 ca, en een perceel bouwland nabij dezelfde weg, groot 49 a 60 ca, gingen beiden naar de heer A. Minderhoud te Se rooskerke, resp. voor de som van 1550 en 1600. Nieuw- en St. Joosland Serenade. In verband niet het succes, dat de muziekvereniging „ONDA'' uit Nieuw- en St. Joosland Tweede Pink sterdag te Kloetinge behaalde in de vorm van een eerste prijs in de twee de afdeling fanfare, werd Dinsdag avond aan de oud-directeur van dit gezelschap, de heer P. Meliefste, een serenade gebracht, welke veel belang stelling trok. Herverkavelings- moeilijkheden. Zoals bekend, hebben zich te Scher- penisse enkele moeilijkheden voorge daan btj de herverkaveling tengevol ge waarvan ruim honderd landbou wers een request indienden. De werkzaamheden zijn daarop ge deeltelijk stopgezet. In Bruinisse doen zich thans soortgelijke moeilijkheden voor. Allerwege wordt geklaagd over het uitblijven van noodzakelijke be sprekingen en als gevolg daarvan uitvoering van werken, aie nog niet waren verwacht- Het is echter nog niet tot bepaalde stappen gekomen- Zeil-vossenjacht in de Zandkreek. Watersportvereniging ;ld op Tweede Pmk- De Goesse „De Werf" hield op sterdag haar jaarlijkse Pinkstertocht van 't Sas door de Zandkreek naar Veere en terug. Een twintigtal vaar tuigen, o.a. ook van de nieuwe jachtclub te Hansweert, maakte tocht mee. In verband met het weer moest van het plan worden afgezien om buitenom Noord-Beveland naar Vee re te varen. Als attractie was aan dit uitstap je een vossenjacht verbonden. Een tiental bakens met vladen waren uitgezet, welke moesten werden op gespoord. Slechts vier deelnemers, de neren W. Hamelynck, J. H. Wiertsema, J. J. Goedee en A. Paau- we, allen uit Goes, slaagden erin een „vos" te vinden. Niettemin we' het een gezellige, geslaagde dag. Officiële publicaties. VLISSINGEN. HINDERWET. VERGUNNING VERLEEND. B. en W. van Vlissingen. gelet op art. 12 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 1 Juni 1954 aan F. C. J. Boel te Vlissingen - de daarbij gestelde voorwaarden gunning is verleend tot het oprichten van een'inrichting voor machinale houtbewer king, waarin 3 electromotoren met een gezamenlijk vermogen van 3 pk gebezigd zullen worden in het perceel Schermin- kelstraat 26. Vlissingen. 3 Juni 1954. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Beroepen te Huizen (N.H.), R. Bruin te Barneveld. Benoemd tot hulpprediker te Laren (N.H.), A. Adriani, emeritus predikant te Rot- terdam-Delfshaven. Beroepen te We- zep„ toez., A. J. Timmer te Ouder kerk a. d. IJsel. GEREF. KERKEN Examens: Aan de V. U. zijn ge slaagd voor het cand. examen Theo logie, de heren H. Alting te Leiden en K. Smit te Soest. ART. 31 Beroepen te Maastricht, H. D.- Doo- renbos. cand. te Kampen. Beroepen te Albanië (W. Australië) H. van Tongeren te Rouwveen. GEREF. KERKEN Cand. A. Augustijn te Rotterdam heeft bedankt voor het beroep n de Geref. kerk te Tholen. Knuijt 23 r.; P. Hoebeke 20 Veel belangstelling. Op Pinksterdrie werden weer in vele plaatsen op Walcheren de traditio nele ringrijderijen gehouden. Ondanks de minder goede weersgesteldheid was de belangstelling voor dit jaar lijkse festijn ook ditmaal groot. Hieronder geven wij de uitslagen uit enkele gemeenten: NIEUW EN ST. JOOSLAND. De uitslag luidde: 1. P. Meijer 28 r. (37 beureten); 2. L. de Voogd, 25 C. A. Polderdijk 25 r.; 4. J. P. Pleyte 22 r.' 6. 7. C. Reynhoudt 18 r.; 8. G. Jansc; 9. J. van Waar de 12 r.; 10. Th. Mijnhere 11 r.; 11. H. van Waarde 10 r.; 12. A. West- veer; 13. P. van Eenennaam 9 r.; 14. G. Reijnhoudt 8 r. Om de bekers werd acht maal gereden. De beker van de ambachtsheer ging naar de bijna 61-jarige rjjder P. Pleyte met 7 ringen. De beker van de gemeen te viel ten deel aan P. Hoebeke met 6 ringen, de beker van de wed. De Jong was met 5 ringen voor L. de Voogd. De beker van de heer v. d. Berge ging naar C. A. Polderdijk en de beker van Van Eenennaam en Kooiman was voor P. Meyer. A. Westveer behaalde de pollepel. Voor de 180e gestoken ring werd een me daille uitgereikt aan P. Pleijte. C. A. Polderdijk kreeg eveneens een medaille, omdat hij 35 keer heeft meegedaan aan deze ringrydery. Ex tra prijzen veroverden de rijders P. Hoebeke, J. van Waarde, P. Pleyte, T. Mijnhere, P. Meyer en P. van Eenennaam. De ringrydersvereniging vierde hiermede tevens haar 130-ja- rig bestaan. SEROOSKERKE. De uitslag luidde: 1. W. Allaart Hz. 22 r.; 2. C. Huissoon 20 r.; 3. C. Maljaars 19 r.; 4. Kr. Coppoolse 17 r.; 5. J. Allaars Wz. 17 r.<i 6. D. Coppoolse 16 r.; 7. W. Sanderse 16 r.; 8. J. Allaart Hz. 16 r.; 9. C. Coppoolse 16 r.; 10. P. Christiaanse 11 r.; 11. J. Francke 11 r.; 12. M. Sturm 11 r.; 13. S. v. d. Broeke 10 r.; 14. C. Steenblok 10 r.; 15. J. Duvekot 10 r.; 16. P. Wat tel 9 r.; 17. P. Louws 9 r.; 18. M. Louwerse Jz. 6 r. C. Huissoon won de beker van de heer Huisse, terwijl de beker van de Provinciale Zeeuwse Courant in handen kwam van J. Duvekot. De door de heren Van Eenennaam en De Jongh beschikbaar gestelde bekers werden veroverd door resp. W. Allaart Hz. en W. Sanderse. De medailles van de heren S. Kodde, J. Cevaal en J. de Keijzer gingen resp. naar J. Francke, C. Huissoon en P. Wattel. De pollepel was voor S. v. d. Broeke. SINT LAURENS. De uitslagen waren: 1. M. Koole 28 r.; 2. P. Rooze 27 r.; 3. W. Roo- ze 26 r.; 4. C. Abrahamse 22 r.; 5. F. Wisse 21 r.; 6. J. Koole 19 r.; 7. Iz. Wisse 19 r.; 8. C. Bommeljé 16 r.; 9. C. van Sloten 14 r.; 10. M. Kwekkeboom 12 r. De beker van de firma wed. P. de Jong ging naar W. Rooze. de nieuwe beker, be schikbaar gesteld door de burgerij van St. Laurens, werd gewonnen door P. Rooze, de beker van de fir ma v. d. Have was voor F. Wisse, de beker van de firma Van Eenen naam ging naar I. Wisse. De pry's van burgemeester W. Baas was voor W. Rooze. Tenslotte wonnen een ex tra prijs: M. Koole, P. Rooze, J. Koole, M. Kwekkeboom, C. Abraham- se, C. Bommeljé, F. Wisse, I. Wisse en C. van Sloten. De pollepel werd gewonnen door C. Abrahamse. GRIJPSKERKE De eerste prijzen werden behaald door 1. A. Dingemanse. 2- H. Reinierse 3. J. Geschiere. 4. D. Vos, 5. J. I. Ce- vaal, 6. P. Duvekot, 7. C. Dingemanse, 8. M. Huisman, 9. H. van Leersum, 10. F- Vos, 11. Z. Poppe, 12. C. Bierens Munnikkenhof. De prijs voor de meeste volgringen ging naar D. Vos en de ertra prijs naar H. Reinierse. Er werden vijf bekers verreden, die gingen naar 1. A. Dinge manse, 2. J. Geschiere, 3. C. Dinge manse, 4. D. Vos, 5. C. Bierens Mun nikkenhof. De prys voor de jongste rijder werd uitgereikt aan C- Bierens Munnikkenhof. Een medaille van wet houder Cevaal ging naar J. L Cevaal. De bakkerstaarten gingen naar J. Ge schiere en H. van Leersum. De polle pel ging naar D. Vos. KOUDEKERKE De eerste prijs was voor S. Reinier se, 22 r. (36 beurten). De verdere uit slag was: 2. A. Verhage, 21 r. 3. J. Wisse. 21 r- 4. M. Vos, 18 r. 5. G. Sinke, 17 r. 6. D. Sandee, 16 r. 7. A. Ovaa 16 r. 8. D. Vos 14 r. 9. C. Jobse 13 r- 10- L. Verhage Jzn, 13 r. 11. A. de Pagter 11 r. 13. P. Jobse Jzn., 11 ringen. A. Kluijfhout 10 ringen. 15. J. la Bruyère, 10 r. 16. K- Wisse, 10 r. 17. J. van Sluys, 9 r. 18. A. Luteijn, 8 r. 19. Abr. Kluijfhout Izn., 7 r. 20- S. Kluijfhout, 7 r. 21. J. Labruyère, 7 r 22. P. Reinierse, 6 r. 23. K. de Witte, 6 r. 24. J. Roelse, 6 r. 25. J. Poppe, 6 r. 26. F. Brasser, 5 r. 27. A Labruycro, 5 r. 28. L. Vos Czn., 4 r. 29. P. Hollebrandse, 3 r. 30. D. Jasper- se, 2 r. Er werden vijf bekers verreden, die gingen naar G. Sinke 4 r. (6 beurten). A. Ovaa, 4 r. 3. J. Wisse, 3 r. 4. Abr. Verhage, 3 r. 5- D. Vos, 3 r. Een kleine beker werd gewonnen door A. Ovaa. VANDAAG deed ik de kinderwas met Castella Parels, 't Is ge woon een lieve lust om te wassen, vlekken zaten er niet meer in. Zy waren verdwenen als sneeuw voor de zon. In een ogenblik was mijn was klaar en geen nare zeepvlek- ken meer. Bij ieder die van een sneeuwwitte was houdt, beveel ik Castella Parels Zo schrijft ons één van de vele tien duizenden huisvrouwen die opgetogen zijn over de snelle en fantastische re sultaten, die zy bereiken met Castel la Parels, het wasmiddel van de nieu we tyd. Castella Parels Btrooit men zo in het water en direct ontstaat verrukkelijk schuim. Geen papje vooraf te maken! Alle vuil trekt enorm snel uit het goed: in paniek vluchten de vuilste vlekken Eén maal spoelen is genoeg. Door de veel kortere behandeling gaat het goed veel langer mee: hier is nu einde lijk eens een 100 veilig wasmiddel. En U staat ver steld van de blank heid, de helderheid en de zachtheid van alle goed, dat U behandelt met Castella Parels. Volg de beste raad, die U ooit werd gegeven: haal nog vandaag Castella Parels (47 ct per pak) in huis U üliegl nu door .de u)as heen! Uitsluitend bij Apothekers en Drogisten Waar zijn onze schepen Arendskerk 6 te Antwerpen. Aalsdijk p. 5 ten Z Azoren 7 970 m. O. Bermuda n. Houston. Alamak 7 te Port Said. Alhena 7 te Montevideo. Alkald 5 v Bahia n. Las Palmas. Alnati 5 v. Rotterdam n. Hamburg 6 te Bremen. Ampenan 5 te Genua. Altair 7 v. Bahia te Las Palmas. Axeldljk 8 v. Montevideo te Santos. Abbekerk 8 v R'dam te Hamburg. Alwaki 8 v. New York te Boston m. Ampenan 8 v. Genua te Marseille. Bintang 6 v. Bahia n. Las Palmas. Bloemfontein 6 Ouessant gep n. Las Pal- mas. Blommersdjjk p. 6 Ouessant n Port Said Bltjdendijk 6 te New York. Boskoop 8 v. A'dam te Bremen Congostroom 6 v. Takoradi n. Monrovia. Caltex Leiden p 7 Oran n Rotterdam. Caltex Utrecht 7 v. Sidon n R'dam. Eos 6 v Bremen te Amsterdam. Etrema t. 5 v. Port Said n. Spezia. Friesland KRL p 8 Finisterre n. pt. Said. Groote Beer 7 650 m. O .NO Kp Race n. Quebec. Hersilia 8 v, Laguaira n. Aruba. Ivoorkust 6 te Antwerpen. Japara p 6 Ceylon n. Penang. Johan van Oldenbarnevelt 7 150 m. W.Z. W. Kreta n. Amsterdam. Karimun 7 v. Marseille 8 Genua verw. Kedpe 5 v. Tj. Priok n. Semarang. Kiefdrecht 6 te Shlmoneseki Kota Agoeng 7 te TJ. Priok Kota Baroe p. 7 Sabang n. Singapore. Karimata 7 v. Marseille te Amsterdam. Kota Gede verm. 15 v. Damman n. Bom bay. Laurenskerk 5 te Rotterdam. Lawak 6 v Naujan n. Manilla. Lekhaven 5 v. Las Palmas n. Rotterdam. Lieve Vrouwekerk 8 te Marseille. Lemsterkerk 7 te Londen Meliskerk 6 te Amsterdam. Molenkerk 7 v. Suez n. Aden. Muiderkerk 7 v. Aden n Mombasa Meerkerk 7 te Antwerpen. Nieuw Holland 8 te Singapore. Nieuw Amsterdam 7 350 m. Z.W. Kp. Ra ce n. New York. Oranjefontein 7 te Antwerpen. Overijssel p. 7 Sabang n. Colombo. Ouwerkerk 7 v Lissabon n. Marseille. Pendrecht 6 te Port Said. Prins Willem v Oranje 7 450 m. W. Sell- lys 6 v Rotterdam n. MontreaL Prins Johan Willem Friso 7 v Pt. Alfred naar Rouaan. Sloterdijk 5 v. Rotterdam n. Hamburg. Talis9e 8 v. Singapore n. TJ. Priok. Utrecht 5 v. Philadelphia te New York. Westerdam 5 v New York n. R'dam. Willemstad 7 v. Cristobal n Cartagena. Woensdrecht 8 te Lissabon. Extra prijzen: 100e ring C- Jobse, 160e ring D. Vos, 200e ring F. Kluyf- hout. 280e ring J. Poppe. 285e ring A. Ovaa, 290e ring G. Sinke, 295e ring J. Wisse. 300e ring J. Reinierse. Extra prijs van vijf gulden C. Jobse- De prijs voor de meeste volgringen (5) ging naar S. Reinierse. De me daille voor een der zes jongste rijders werd gewonnen door J Reijnierse Azn. J. Wisse won een medaille, waar voor alle rijders mededingden. De potlepel ging naar A. de Pagter. OOSTKAPELLE De uitslag luidde: 1. J. Kooman, 20 2- A. Maljaars Jzn., 18 r. 3. S- Brou wer 18 r 4. J. A. Lous 17 r. 5. K. Poppe Kzn 17 r. 6. P. Maljaars 16 r. 7. J. Flipse 15 r. 8. F. Dekker 15 r. 9- P. Lous 14 r. 10. A Roose 13 r. 11. C. Kooman 13 r. 12. J. Maljaars 12 r. 13. J. Poppe Kzn. 12 r. 14. J. Poppe Jzn 12 r. 15. G. Wattel 12 r. 16. P. Wondergem 8 r- 17. C. de Visser Gzn 7 r. 18. J Poppe Jzn 6 r. De beker van burgemeester Spren- ger werd gewonnen door J. Flipse, de beker van wed De Jong uit Goes ging naar J. A. Lous, beker van J. Mal jaars Zeeduin voor F. Dekker, de be ker van de firma Van Eenennaam werd gewonnen door K. Poppe Kzn., de lauwerkrans van Pieterse uit Mid delburg ging naar P. Lous, de lauwer krans van Van der Have ging naar A. Roose, de medaille van de firma Van Eenennaam ging naar A. Maljaars Jzn en de lauwerkrans van de heer H. Luitwieler was voor Piet Wonder gem. Voor de vyf jongste rijders was er een draagmedaille, geschonken door J. Maljaars, welke werd gewonnen door P. Wondergem- Een tweede prijs, ge schonken door S. Brouwer, werd ge wonnen door A. Maljaars Jzn. De pollepel ging naar K. Poppe Kzn. Ex tra prijzen werden gewonnen door S. Brouwer en J. Kooiman. Versierde paarden: eerste prys, ge schonken door mevrouw Sprenger, J. Poppe Kzn, tweede prys, geschon ken door mevrouw Bom, A. Maljaars Jzn., derde prijs, geschonken door me vrouw Klok, K. Poppe Kzn. Maastrichtse rechter eiste drie maal twee jaar. In de Plurifort-zaak tegen de gebroeders Th. Dinsdag heeft de Maastrichtse rechtbank de behandeling van de ge ruchtmakende Plurifort-zaak voort gezet met het onderzoek naar de ten laste gelegde verduistering van goederen ter waarde van vele dui zenden guldens uit de zogenaamde J. en H.-winkels ln de Limburgse mynstreek. De officier van justitie, mr. C. H. Nuis, stelde gisteren zijn eisen in de Plurifortzaken. welke de vorige week behandeld waren, ter zake van bedrieglijke bankbreuk, oplichtin gen en verduisteringen. Het ging om Manipulaties met honderdduizenden Ealdens. waarvan speciaal de N.V. igervoet en Zoon uit Rotterdam voor enkele tonnen de dupe werd. Daarnaast zijn ongeveer 960 afbeta lingsklanten van Plurifort min of meer ernstig benadeeld. Tegen de voornaamste verdachte, de 39-jarige koopman H. Th., luidde de eis ter zake van bedrieglijke bank breuk en verduisteringen, tezamen en in vereniging, twee jaar. Volgen de week zullen enkele andere ten lasteleggingen tegen hem behandeld worden. Tegen zijn broer, de 31-jarige J Th.. èen ex-rechercheur en' hoofd- •litie, die als directeur agent van politie, die als directeur in de Pluritortzaak voor zijn broer was opgetreden, en die de verant- woordelykheid droeg voor het bedrog ten opzichte van de afbetalings klanten. werd wegens oplichtingen en verduisteringen twee paar geëist en ter zake van bedrieglijke bank breuk en verduistering in vereniging nogmaals twee jaar. De prijsstijging van consumptie-aard app elen Op vragen van het Tweede Kamer lid de heer Hakr - betreffende de prijs van consumptie-aardappelen, heeft de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, de heer Mansholt, schriftelijk geant woord, dat door de overstromings ramp de oppervlakte consumptie aardappelen op kleigrond aanmerke lijk kleiner is geweest dan normaal Deze omstandigheid en het feit, dat vele consumenten een duidelij ke voorkeur aan de dag leggen voor klei-aardappelen, heeft tot gevolg gehad, dat de voorraadspositie van deze soorten krapper werd, hetgeen de pryzen in het laatst van dit sei zoen aanmerkelijk heeft doen stij gen. 0 ln net Italiaanse dorpje Poggiana zijn bij 120 personen vergiftigingsverschijn selen opgetreden, nadat zij vlees van •fnn door ziekte gestorven kalf hadden gege- e komen advertenties. Heden overleed onze iieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder ENGEUNA ANTONTA VAN DE PUTTE Weduwe van CORNELIS VAN DIJK, in de ouderdom van 78 jaar. Vlissingen: H. J. VAN DLJK G. VAN DIJK— KNOP en Kinderen Zeist: L. TUINHOUT P. TUINHOUT Vlissingen, 8 Juni 1954 Van Woelderenlaan 32. De teraardebestelling zal plaats vinden op Vrijdag 11 Juni a.s., des namiddags -2 uur van af Van Woelderenlaan 32. De overledene is op gebaard ln het Zieken huis ..Bethesda'" Heden overleed onze geliefde Zuster, Be huwdzuster en Tante ENGELINA ANTOMA VAN DE PUTTE. Weduwe van CORNELIS VAN DLJK, in de ouderdom van 78 jaar. Uit aller naam: W. VAN DE PUTTE. Middelburg, 8 Juni 1954 3. C. PEECK arts te Middelburg IS AFWEZIG. Andere artsen nemen waar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3