Hulst blijft derde klasser; Hontenisse promoveert Wim van Est behaalde een negende en een derde plaats VITESSE BOEKTE VERRASSENDE ZEGE OP TJ0BA (7-5) HAVERKAMP ZEGEVIERDE IN RONDE VAN VLISSINGEN DINSDAG 8 JUNI 1954 PROV IN riALE ZEEV SE COURANT 3 DE PROMOTIECOMPETITIE H.V.C. speelt volgend seizoen in de hoogste voetbalregionen Er is vreugde en teleurstelling in het Zeeuwse voetbalkamp. Hulst ver loor zijn thuiswedstrijd tegen Roosendaal, dat daardoor het tweede klas- serschap verwierf. Het is dubbel jammer, dat de Zeeuwsch-Vlaamse ploeg de wedstrijd niet heeft gewonnen, immers nu heeft Zeeland slechts drie tweede klassers. Verheugend was de overtuigende zege, welke Hontenisse in de beslissingswedstrijd tegen Steenbergen behaalde. De winnende ploeg promoveert naar de derde klasse. De opengevallen plaats van Breskens wordt dus door een Zeeuwse club ingenomen. OM DE NEDERLANDSE TITEL. Zaterdagavond werden de eerste wedstrijden gespeeld om het kampi oenschap ;van Nederland. Eindhoven won de plaatselijke derby tegen PSV (12). Het was een goed ge speelde wedstrijd, waarin tot de laat ste minuujt volop spanning aanwezig was. Bij Eindhoven sloten de gele deren beter aaneen dan het geval was bij PSV. De Philipsmensen na men in de eerste helft de leiding, maar nojg voor rust wist Louer te gen te scoren. In de tweede helft bezorgde Van Melis zijn ploeg de volle winst (2 DWS en DOS deelden te Amster dam de punten broederlijk. Met dit resultaat konden beide ploegen te vreden zijn. DWS had bij rust met 31 de leiding, welke stand geflat teerd te noemen was. Na de hervat ting kwame.h de Utrechtenaren er be ter in. Met twee fraaie doelpunten brachten zij de stand op gelijke voet. Tweede Pinksterdag werd gespeeld de wedstrijd PSVDWS, welke door de gastheren met grote cijfers (52) werd gewénnen. De PSV-ers speel den stukken beter dan in de wed strijd tegen Eindhoven. De zege was dan ook volkomen verdiend. De stand luidt: Eindhoven 1 PSV 2 DOS 1 DWS 2 1 0 0 2 2-1 3. - - - 0 0 12 6-4 10 13-3 115-8 PROMOTIE 2e KLASSE. In groep A speelde Fluks 22 gelijk tegen HVC. Dit was voor de HVC-ers genoeg om in de eerste klasse te komen. De stand: luidt: HVC 3 2 1 0 5 7-3 Fluks 4 1 1 2 3 5-9 West Frisia 3 1 0 2 2 5-5 In groep B had Helmondia niet de minste moeite met Baronie (4 1). De kans om te promoveren is nu voor de Baronnen wel zeer mi nimaal. Hier is de stand: 2 10 Helmondia DFC Baronie In groep C versloeg Zwartemeer met 5- Velocitas 1 Veendam 1 1 0 0 2 5-3 Zwartemeer 2 0 0 2 0 5-11 Kimbria in groep D behaalde een 20 zege op Kerkrade, waardoor de stand als volgt luidt: Kimbria 2 1 1 0 3 5-3 WVC 10 10 13-3 Kerkrade 1 0 0 1 0 0-2 0 4 6-2 1 2 3-2 2 0 1-6 Veendam -3. De stand is: 0 0 2 6-2 PROMOTIE 3e KLASSE. Hulst verloor zijn belangrijke wed strijd tegen Roosendaal (21), waardoor de benjamin het volgend Middelburg klopte F.C. Torhout met 31. De traditionele „voetbal-visite" van F.C. „Torhout" aan „Middel burg", is de Belgen ditmaal op een 31 nederlaag komen te staan. Technisch was Middelburg volko men de meerdere; de Belgen vielen ondanks hun pas aangekochte midvoor van 80.000 fr. tegen. Reeds kort na de aftrap nam Middelburg het initiatief, doch het wist pas in de 15 min. uit een vrije trap door Vogel te scoren. Na dit doelpunt kwamen de Belgen er be ter in en moest doelman Minder- houd, die een goed debuut maakte, enige malen ingrijpen. In de 20 min. van de tweede helft was het Dühulster die voor F.C. „Torhout" de gelijkmaker scoorde (11). Nog geen 5 min. later was het reeds 31 door de uitstekend spelende Carol, die de Torhoutse- doel verdediger Dijhuise, tweemaal wist te passeren. In deze stand kwam, ondanks het Middelburg-overwieht, geen veran dering meer, zodat de door de Sup portersvereniging „Middelburg" be schikbaar gestelde beker, voor de Zeeuwse gastheren was. DE KORFBALCOMPETITIE Scampolo had geen moeite met De Poel. In de eerste klasse van de Zeeuwse korfbalcompetitie heeft De Poel het zoals verwacht niet kunnen bol werken tegen Seampolo (310). Vi tesse verraste Tjoba door een 75 overwinning, te behalen. Zeelandia be. haalde de verwachte zege op Olympia (64). In de tweede klasse deelden Elto en Vios broederlijk (44). Derde klasse A.: Animo heeft vol gens de voorspelling tegen Atlas een kleine overwinning behaald. (43). Madjoe moest te Aardenburg een puntje laten vallen (55), wat het eerste winstpunt voor AKC beteken de. Top kon te Souburg aan een be nauwde 54 overwinning komen en behoudt de leiding. Derde klasse B.: Swift IV moest Donderdag j.l. zijn meerdere in Swift V erkennen. Het werd zelfs 10—3 Zeeuws Zaterdagelftal niet in bekerfinale Protest van Brabant toegeweien. Het blijkt, dat de afdeling Noord- Brabant van de KNVB protest heeft aangetekend tegen de deelname van Zeeland aan de wedstrijden om de Za terdagbeker. Een en ander als gevolg van de wijze, waarop in de voorronde te Roosendaal de beslissing werd ver kregen. De commissie van de afdelin gen heeft dit protest behandeld en met de grootst mogelijke meerderheid beslist, dat NIET de afdeling Zeeland, doch de afdeling Noord-Brabant deze voorronde heeft gewonnen en dus zal deelnemen aan de demi-finales en de finale, welke op Zaterdag 12 Juni te Bilthoven wordt gespeeld. Zoals bekend eindigden destijds de drie gegadigden precies gelijk. Bra bant nam de strafschoppen in eerste instantie beter dan Zeeland (32) en ook beter dan Dordrecht (21). Zee land scoorde tegen Dordrecht 3 maal in de strafschoppen-serie en Dor drecht trof de roos geen enkele maal. Na afloop werd o.m. met instemming van de voorzitter van de afdeling N. Brabant beslist dat Brabant en Zee land nog elk drie strafschoppen moes ten nemen. Hierbij toonde Zeeland zich de sterkste (13). De commis sie van de afdelingen besliste echter, dat na het nemen van de eerste serie strafschoppen waarbij Brabant zo wel van Dordrecht als van Zeeland won beslissend moest worden geacht en niet het aantal benutte straf schoppen. Wel een teleurstelling voor de Zeeuwse spelers en officials, die reeds alles hadden geregeld voor de eind strijd. voor de „oudjes", doch Zaterdag boek. te Swift IV een uitstekende prestatie door Stormvogels een punt te ontfut selen, wat daardoor de leiding aan Swift V moest afstaan. KVL versloeg Swift VI met 82- Derde klasse C.: Dios bleek te sterk voor Zeelandia II (31), terwijl ook Tjoba H tegen Volharding II met 4 2 aan het langste eind trok. Derde klasse D.Elto II en Vitesse II deelden met 22 eerlijk de punten, doch WKV stelde teleur door met 5 3 van. Vios H te verliezen. Vopo II en De Poel n deelden ook eerlijk 22. Adspiranten A.: De Poel toonde zich sterker dan Scampolo (31), terwgl Tjoba met 100 van Vios won. De adspiranten van Vopo en Togo speelden 22 gelijk. Adspiranten B.: Animo A haalde 'n wat onverwachte grote overwinning met 50 op Swift Kwiek, en Zuidwes ters eveneens een grote overwinning op de Madjoe adspiranten. Adspiranten C.: Swift Lenig bleef maar juist met 10 de baas over Swift Rap, terwijl Swift Vlug KVL met een 40 nederlaag naar huis te rug stuurde. De uitslagen luidden: Dinsdag 1 Juni, Adsp. Swift Rap Swift Lenig 0—1. Donderdag 3 Juni, HI B, Swift IV Swift V 3—10. Zaterdag 5 Juni, I, De Poel IScam polo I 310; Vitesse ITjoba I 75; Zeelandia IOlympia I 64. H Elto IVios I 44EendrachtVopo I 1 3. HI A: AtlasAnimo I 34; AK C—Madjoe I 55; Zuidwesters IT OP 4—5. Ill B: Swift IV—Stormvo gels 5—5; Swift VI—KVL 2—8. IH C: Zeelandia IIDios 13; Tjoba II Volharding H 42. IH D: Elto n Vitesse II 2—2; WKV—Vios H 3—5; Vopo HDe Poel H 23; Adsp. De PoelScampolo 31; ViosTjoba 0 10; TogoVopo 22; Swift Kwiek Animo A 0—5; Zuidwesters A Madjoe 6—13; Swift Vlug—KVL 4 0. Een spelmoment uit de voetbahoed- strijd Middelburg-F. C. Torhout, wel ke door de Zeeuwse hoofdstedelingen met 31 werd gewonnen. (Foto P.Z.C.). seizoen nogmaals in de derde klas se zal proberen. Door dit resultaat is de opengevallen plaats van Ter- neuzen door een Brabantse ploeg in genomen. Hulst heeft protest aange tekend, maar of dit toegekend zal worden, valt te betwijfelen. De eindstand luidt: Roosendaal 2 1 1 0 3 3-2 Hulst 2 0 1112-3 PROMOTIE 4e KLASSE. Hontenisse won in de beslissings wedstrijd met 30 van Steenbergen, zodat de Zeeuwsch-Vlaamse ploeg volgend seizoen in de derde klasse zal uitkomen. De eindstand is: Hontenisse 3 2 0 1 4 6-3 Steenbergen 3 1 0 2 2 3-6 PROMOTIE RES. 2e KLASSE. Middelburg II moest een uitwed strijd spelen tegen De Baronie II. De reserves van De Baronie kwamen echter niet op, zodat de Zeeuwse hoofdstedelingen de reis tevergeefs maakten. De Brabanders zullen on getwijfeld 2 punten in mindering krijgen. De uitslagen luidden: Om het kampioenschap van Ne derland: DWS—DOS 3—3; Eindho ven—PSV 2—1; PSV—DWS 5—2. Promotie 2e klasse. Groep A: Fluks —HVC 2—2. (HVC promoveert). Groep B: HelmondiaBaronie 4 Groep C: ZwartemeerVeendam 3—5. Groep D: KimbriaKerkrade 20. Promotie 3e klasse: HulstRoo sendaal 12. Promotie 4e klasse: Steenbergen Hulst (beslissingswedstrijd op het terrein van MOC '39) 03. Pronv res. 2e klasse: Baronie II Middelburg n (Baronie II niet opge komen) J. Haverkamp .M Fijnaart ging zege vierend, als eerste over de eindstreep in de op Tweede Pinksterdag te Vlis- singen gehouden wielerwedstrijd voor amateurs en nieuwelingen. (Foto P.Z.C.J. Nadat alle jachten, die hadden deelge nomen aan de tocht Hansweert-Bres- kens in Breskens waren gearriveerd, kon men dit kleurrijke schouwspel zien. (Voor verslag zie pag. fy). Foto P.Z.C.). De Ronde de France Goede prestatie van De Vries. In de Route de France, een klassie ke Franse wegwedstrijd in étappes, waaraan ook een Nederlandse ploeg deelneemt, slaat onze landgenoot De Vries een uitstekend figuur. Na 5 étappes bezet hij de 3e plaats achter de Fransen Hameau en Souron met slechts 40 seconden achterstand op. no- 1. De Nederlander Wolfs staat 20, Schoenmaker 42, Boelhouwer 43, Van Dongen 48 en Coonen 74. Borremans heeft opgegeven. VELE „SLACHTOFFERS" Rentmeester winnaar bij de nieuwelingen De Zesde Ronde van Vlissingen, een criterium over een afstand van 80 km (80 ronden), is gewonnen door Haverkamp uit Fijnaart (bij de amar teurs) en Rentmeester uit Yerseke (bij de nieuwelingen). In deze door de Z.W.C. „De Scheldemond" georganiseerde wedstrijd zijn vele renners het slachtoffer geworden van de zeer slechte weg. De Zeeuwse kampioen West- dorp uit 's-Heerenhoek o.a. reed tweemaal plat, waardoor hij de strijd moest staken. Overigens was er volop spanning in deze wedstrijd. Talrijke uitlooppogingen werden ondernomen, meestal zonder resultaat. De beslis sende phase ontstond na ongeveer 45 ronden, toen Haverkamp een voor sprong nam, welke hij regelmatig opvoerde. De meeste nieuwelingen had den toen reeds de strijd gestaakt, of lagen ver achter. Een stoet van 52 renners verscheen aan de start, onder wie 22 amateurs. Het begin van de cours gaf enige schermutselingen te zien, welke niet ernstig gemeend waren. Het waren vooral de amateurs,die steeds weer de lont in het kruitvat wierpen en zo kon het dan gebeuren, dat na ongeveer 40 ronden een twintigtal renners aan kop lag. Diverse deelnemers hadden toen reeds wegens pech de strijd moe. ten staken. Westdorp de Zeeuwse amateur-kampioen 1954 moest van fiets verwisselen, daar zijn wiel was kromgetrokken en hij daarbij een lek ke band had opgelopen. Verbeten zette hij de achtervolging in. Vele, reeds ge dubbelde renners probeerden zijn wiel te'houden, maar de 's Heerenhoeker reed in zulk een hoog tempo, dat geen der gedubbelden hem kon houden. Zijn voorsprong op hét leidende pe loton slonk zienderogen. Bijna had hij de staart van de groep te pakken, toen hij „plat reed". De 's Heerenhoe ker reed toen nóg een ronde op een geleende fiets, maar het nutteloze van zijn poging inziende, gooide hij het bijltje er bij neer. Intussen had Ha verkamp een voorsprong genomen, welke hij niet meer afstond. Enkele renners als Roks, Matthijssen en DE RONDE VAN ITALIË Hugo Koblet was heer en meester in 42 hm lange tijdrit Een tijdrit over 42 km, welke werd gewonnen door de Zwitser Hugo Ko blet, en een étappe over 131 km, resp, de Eerste en Tweede Pinksterdag verreden, hebben Nederland over het algemeen genomen weer enige winst gebracht in de Ronde van Italië. In de tijdrit was de best geplaatste Ne derlander Wim van Est (9e). Voorting werd 16e en verloor ongeveer 2 mi nuten op zijn naaste concurrenten voor de tweede plaats. In de rit op Tweede Pinksterdag was het Wim van Est, die in een groepje van 12 man arriveerde, ongeveer 6 minuten voor het peloton met de overige Nederlan ders, behalve Van Breenen. De „Man van 't Heike" veroverde in de sprint een fraaie derde plaats. Voorting staat nog steeds onbedreigd als tweede geklasseerd. In de tijdrit op Eerste Pinksterdag is het de Nederlanders niet voor de wind gegaan. Aanvankelijk draaide Gerrit Voorting zeer goed. Halfcours stond de Roosendaler nog achtste, maar in het verdere gedeelte van de rit kreeg hij weer veel last van zijn Vrijdag door een val geblesseerde hand. In dat laatste gedeelte ver loor hij vele seconden, maar tenslot te eindigde hg toch als zestiende. Zijn tweede plaats was niet in gevaar gekomen, daar Assirelli nog achter hem eindigde. Onze specialist in het tijdrijden, Wim van Est, „marcheer de" ook niet zo best. Hij bereikte de negende plaats, hetgeen niet on verdienstelijk is. Wagtmans klaag de over maagpijnen, terwijl Van Breenen met een defecte fiets de tijdrit uitreed. Zestiende étappe De zestiende étappe van Riva del Garda naar Abano Terme over een afstand van 131 km heeft weer vol op strijd gebracht. In de eerste ki lometers moest de 1200 meter hoge Piano del Fugazze „genomen" wor den. Het waren twee Spanjaarden, t.w. Ruiz en Lorono, die de lont iri het kruitvat wierpen. Lorono ging echter zo snel, dat Ruiz het tempo niet kon bijbenen, Eerstgenoemde bereikte het eerst de top, op 3.20 sec. gevolgd door zijn landgenoot. Vier minuten na Lorono passeerden Bartali, Coppi, Clerici, Koblet Van Est en Gerrit Voorting. Wagtmans volgde kort na dit groepje. In de af daling kwam alles weer tezamen, behalve Lorono, die zijn voorsprong behield. Enkele kilometers verder moest hij zich voor enige renners, die uit het peloton waren gevlucht en onder wie Wim van Est, laten passeren. Wim van Est stormde als eerste de baan in Abano Terme op, maar hij sloeg een verkeerde weg in. Toen hij bemerkte, dat hij fout reed, waren de andere renners al bij hem. De Belg Van Steenbergen zegevierde in de sprint. Wim van Est moest zich met een derde plaats tevreden stellen. Uitslagen. De 15e étappe van de Ronde van Italië, van Gardona naar Riva del Garda, een tijdrit van 42 km, is ge wonnen door de Zwitser Koblet in de tijd van 55 min. en 10 sec. Ge middelde snelheid 45,679 km per uur. De verdere uitslag luidt: 2. Coppi (It.) 55.37; 3. Magni (It.) 57.08; 4. Fornara (It.) 57.09; 5. De- filippis (It.) 57.18; 6. Albani (It.) 57.38; 7. Clerici (Zw.) 57.42; 8. As tma (It.) 58.24; 9. Van Est (Ned.) 58.28; 10. Aureggi (It.) 58.38; 16. Gerrit Voorting (Ned. 59.07; 41. Wagtmans (Ned.) 1 uur 1 min. 17 sec.; 72. Van Breenen (Ned.) 1.03.25. Het klassement van de 16e étap pe van de Ronde van Italië van Riva del Garda naar Abano Terme over 131 km luidt: 1. Van Steenbergen (Belg) 3.40.51; 2. Soldani (It.) z.t.; 3. Van Est (Ned.) z.t.; 4. Grosso (It.) z.t.; 5. Gismondi (It.) z.t.; 6. Biagioni (It.) z.t.; 7. Ruiz (Sp.) z.t.; 8. Pedroni (It.) z.t.; 9. Zuliani (ït.) z.t.; 10. Couvreur (Belg) z.t.; 13. Defilippis (IL) 3.46.35 aan het hoofd van een groep, waarin o.a. zaten Coppi (It.), Clerici (Zw.), Koblet (Zw.), Voor ting (Ned.) Assirelli (It.) en Wagt mans (Ned.)50. Van Breenen (Ned.) 3.49.32. Het algemeen klassement luidt: 1. Clerici (Zw.) 93.49.11; 2. Voor ting (Ned.) 94.03.29; 3. Assirelli (ït.) 94.09.34; 4. Koblet (Zw.) 94.15,10; 5. Magni (It.) 94.19.56; 6. Defilippis (It.) 94.19.57; 7. Fornara (It.) 94.22.19; 8. Astrua (It.) 94.22.22; 9. Coppi (It.) 94.22.23; 10. Schaer (Zw.) 94.23.46; 14. Impanis (Belg) 94.28.26; 18. Bartali (It.) 94.33.36; 19. Van Est (Ned.) 94.33.36; 20. Wagtmans (Ned.) 94.35.46; 64. Van Breenen (Ned.) 95.45.14. Oosthoek zetten individueel een ach tervolging in, maar de wegloper bleef onbereikbaar. Met ruime voorsprong zegevierde hij. De uitslag luidde: Amateurs: 1. J. Haverkamp, Fij naart; 2. Adr. Roks Sprundel; 3. W. Matthijssen. Wouw; 4. P. Goorden, Nispen; 5.. C. Oosthoek, 's Heeren- hoek; 6. J. Heeren. Sprundel; 7. M. A, Verhelst, Axel; 8. Jac. Maas, Heer len: 9. W. de Wit. Leur; 10. Th. van Wijchen, Goes. Nieuwelingen: 1 P. Rentmeester, Yer. seke; 2. J. de Roo, Sehore; 3. M. Korst, Willemstad; 4. P. Jansen, Sluis, kil; 5. F. van Woeselaar, Sluiskil; 6. R. Bosch, Oudenbosch; 7. P. van Overveld, Kruisland; 8. Ds Kraker, Aardenburg; 9. F, v. d. Zande, Hal steren; 10. J. Duyvelaar, Dinteloord. Boksschandaal in New York Frank Hogan, de procureur- generaal van de staat New York. heeft de arrestatie bekend gemaakt van de bokser Clarence -lenry. Henry wordt er van be schuldigd de middengewichl Bobby Jones 15.000 dollars te aebben aangeboden, op voor waarde dat deze zich in het de- te maand te houden gevecht door Joey Giardello zou laten verslaan. Clarence Henry is een zwaar gewicht bokser, die tussen 1950 én 1952 een indrukwekkende se rie overwinningen op zijn naam bracht, doch daarna nederlaag op nederlaag leed. Hulst verloor met 2—1 van Roosendaal Protest van Zeeuwsch-Vlamingen. In de thuiswedstrijd tegen Roosen daal heeft Hulst een 2l nederlaag geleden. De Brabantse ploeg promo veert door deze zege naar de tweede klasse. De Zeeuwsch-Vlamingen heb ben protest aangetekend, omdat vol gens hen de scheidsrechter Roosendaal een penalty toekende, welke niet te recht werd gegeven. Het was een enerverende strijd, waarbij voor beide ploegen alles op het spel stond. Roosendaal begon goed. Met snelle aanvallen werd de Hulst-veste telken male belaagd. De doelman en in twee. de instantie de paal brachten enige malen op het critieke ogenblik red ding. Langzamerhand luwde het of fensief van de bezoekers en kreeg Hulst de gelegenheid aanvallen op te zetten. Een fraaie kopbal van Picavet ketste tegen de paal. Hoe hard beide ploegen ook zwoegden, voor de rust werd er niet gescoord. Na de hervatting ging de strijd aan vankelijk gelijk op. Bij een Roosen- daal-aanval maakte een der Hulst backs in het beruchte gebied zijn te genstander de bal afhandig. Hoewel alles volgens de regels van het spel ge. beurde, kende de over het algemeen niet sterk leidende arbiter een penal ty toe aan de Brabanders. Dit bete kende 10 voor de bezoekers. De rechtsbuiten der gasten wist in bui tenspel-positie een tweede doelpunt te scoren, dat door de scheidsrechter werd toegekend. Op advies van de neutrale grensrechter keurde hg daar na het doelpunt af. De Zeeuwsch-Vla mingen zetten vervolgens een serie aanvallen op, welke niet van gevaar waren ontbloot, doch geen succes op leverden. Bij een plotselinge uitval van de gasten scoorde Gucht het mooiste doelpunt van de wedstrijd (02). Hulst was toen een geslagen ploeg. In de slotphase slaagde Van Dorselaer er nog in de achterstand tot 21 te reduceren, waarbij het bleef.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 5