KAPPIE EN HET SETH-ZAADJE NIEUWS IN EEN Belangrijke recreatieve functie voor stedenconcentraties WALCHEREN GEMEENTELIJK BADBEDRIJF TE VLISSINGEN GEOPEND RIMDVEEKEURINGEN OP WALCHEREN DINSDAG 8 JUNI 1954 PROVINCIALE ZEEUW HE 00 O te AN 1 7 ZEELAND IN DE TOEKOMST Aanbevelingen voor verder onderzoek Bijzonder veel 0 feitenmateriaal. (Slot van pag. 1) sen by de ingrijpende veranderingen en de die het economishce leven dien tengevolge zal stellen. Het is daar om wenselijk van meet af aan maatregelen te treffen, die deze aanpassing zo soepel mogelijk doen verlopen. Uiteraard zal een groot deel van de uitwerking hier van op locaal en provinciaal ni- vé&u kunnen en moeten geschie den, maar toch dient deze aange legenheid ook op nationaal niveau een vraagpunt te zijn. Dammen als verbindingswegen. Het rapport behandelt uitvoerig de functie van de dammen als verbin dingswegen. Het belang van deze ver bindingen zou tweeledig zijn: in de eerste plaats is te denken aan de re gionale ontsluiting van het thans ge- isoleerde eilandengebied door een rechtstreeks contact met de verschil lende streelccentra (Vlissingen, Mid delburg, Goes, Zierikzee) en de grote steden in het Westen, maar in de tweede plaats zou een dergelijke route over de dammen de „Zeeuw se weg" een internationale functie kunnen hebben. Het ligt voor de hand dan het oog te richten op een aanslui ting met het gebied van Gent en Brugge. Gent heeft Kortrijk en het industriecomplex van Lille en Rou- baix achter zich met verdere verbin ding naar Parijs. Brugge geeft aan sluiting naar de Belgische en Franse kustzöne en verder naar Engeland. Ontoereikend Maar van hoeveel betekenis de route over de afsluitingsdammen ook is, zo betoogt het rapport met na druk, deze oplossing zal niettemin in twee opzichten ontoereikend blijven. Ten aanzien van haar functie als in ternationale route dient men in het oog te honden, dat zij onderbroken wordt door de Westerschelde. En voorts: zy zal een typische kustweg zijn, waarvan Oost-Zeeland, Oost- Flakkee en West Brabant nauwelijks profijt kunnen hebben. Om dit laatste bezwaar te on dervangen, worden twee oplossin gen geopperd, namelijk aanleg van een zijtak (bijvoorbeeld over Schouwen-Duiveland) aan te sluiten op de route over de dam men, ofwel een afzonderlijke ver binding, gelegen tussen de Zeeuw se kustweg en de weg over de Moerdijk en ongeveer parallel hiermede lopend. Het lf|kt de moeite waard deze beide mogelijk heden, zo zegt het rapport, nader te toetsen op hun waardeerbare en niet-waardeerbare mérites. Voorts Burgerlijke Stand. MIDDELBURG. Bevallen: L. Alewijnsevan Flieren- burg, d.; J. J. MersieMoelaart, z.; D. van der HieleLuteijn, z.; G. J. van der LindenSwart, d,; C. A. H. Houtepen Blomjous, d.; T. van der MeulcLouw3, dochter. Ondertrouwd: H. Nijland, 24 j. en N. J. Louwerse. 24 j. Overleden: C. J. Pattenier, 44 j., gehuwd met J. Tissink; G. Roorda, 63 j.; N. Ste- vense, 86 j., wede. A. Assenberg. Getrouwd: L. W. Willeboordse, 25 j. en P. J. Stroo. 24 j.; C- de Bruijn, 23 j. en D. Vogel, 24 j.; C. C. Verheul, 26 J. en J. J. Schouten, 20 j.; M. de Munck, 26 j. en J. J. Schot, 20 j.; T. Klaver, 27 j. en C. E. Koster, 26 j.; T. van den Berg, 26 j, en F. S. Joziasse, 25 j.; A. H. Schonis, 31 j. en A. Simons, 23 j. VROUWENPOLDER. Bevallen: T. GideonseRoelse, z.; W. wordt er op gewezen, dat door uit schakeling van de getijdeninvloed de inrichting van de veren kan worden verbeterd. Het rapport noemt verder enkele gevolgen van de afsluiting voor de oester- en mosselcultuur, de land bouw en de landaanwinning. Recreatie en industrie. Twee belangrijke zaken worden aan het slot behandeld, namelijk de industriële ontwikkeling en de recre atie. Uit de beschouwing over de toe stand vóór de ramp kwam naar vo ren, dat de belangrijkste verruiming van de industriële werkgelegenheid tot nu toe plaats vond door uitbrei ding van bestaande bedrijven. Onder zoent zal nu moeten worden of in de nieuwe situatie nieuwe industriële impulsen moeten worden gegeven aan thans nog agrarische delen of dat men langs lijnen van geleidelijkheid de bestaande industrie-complexen (Vlissingen, Middelburg, Goes, ka- naalzóne) moet trachten uit te brei- Het Zuidwesten ligt temidden van een millioenenbevolkmg in de omrin gende Nederlandse en Belgische ste- aenconcentraties en daarom kan het een belangryke recreatieve functie vervullen, speciaal ten behoeve van de massa-recreatie. Men zou een rijk gevarieerde gelegenheid kunnen bie den op korte afstand van de Band stad Holland en van de Belgische ag glomeraties voor het beoefenen van watersport, voor verschillende vor men van recreatie aan de oevers voor zomerverblijf, kampeercentra e.d. Tenslotte geeft het rapport een aantal aanbevelingen voor verder onderzoek. De hoofdvragen zullen zo spoedig mogeijk in samenwerking met verantwoordelijke deskundigen worden bezien, naarmate tevens de arbeid van de Deltacommissie vor dert. De eigenlijke opgave is de greep te houden op het geheel, waarvan de delen kanoer in wisselwerking be ïnvloeden. Er is aan het rapport bijzonder veel feitenmateriaal toegevoegd (33 tabellen over uiteenlopende onder werpen en 23 kartogrammen en gra fieken, die over verschillende aange legenheden een duidelijk overzicht ge ven). Voor Zeeland hebben in de plan commissie Zuidwest zitting de leden van Ged. Staten C. Hamelink en A. L. S. Lockefeer. Vlissingen Uit het politierapport Te Vlissingen stak dezer dagen in de Walstraat ter hoogte van de Nieuw- straat een achtjarig jongetje onver wacht de rijweg over. Het ventje liep tegen een voorbijkomende fiets op, kwam te vallen en liep een gapende dijbeenwond op. Het kereltje werd naar het St. Joseph-ziekenhuis over gebracht. Gevonden voorwerpen. Aan het politiebureau te Vlissin- zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende voorwerpen: enkele dames- en heren rijwielen, enkele autopeds, diverse portemonnaies, verschillende zonnebrillen en gewone brillen, enke le fiets- en hulssleutels, zwart gum mi of plastic enveloppen inh." dubbe le loodplaat, overall, horlogeglas, padvindersriem, Nederlands pas poort, kinderwagendek, jongenson derbroek, meisjesvest, porter., bre tels, Belgisch muntbiljet, enige vul pennen, sportkous, rozenkrans, cein tuur, groene zeildoeken tas, kinder tasje, handdoek handdoek m. zwem broek, badhanddoek, autowieldop, en kele huissleutels, enige gummi bal len, fototoestel, kinderschoentje, zil veren kruisje, damesmantel, dasspeld, kindervestje, jongenspetje en een broche. OPENBARE LEESZAAL, VLISSINGEN. Het boekenbezit van de Openbare Leeszaal wérd uitgebreid met de vol- ëende werken: endermonde, De wereld gaat aan vlijt ten onder; Mons, „Monsieur de Paris"; Ooms-Vinckers, Eeuwige machten boven lage luchten; Oyen, van, Na afloop moord; Shercliff, Jane Avril van de Moulin Rouge; Simon, De voddenrapers van Emmalls; An dres, Der Knabe im Brunnen; Cotte- rell, Strait and narrow; Ages, Gids voor Zuid-Duitsland; Egeraat, van, Gids voor Italië; Poll van de. De Ne derlandse Antillen; Carroll, Van tijd studie tot tarief; Vliegende Hollan der, de; Lehning, De vriend van mijn jeugd; Interieur 1951. In de maand Mei werden uitge leend: Totaal 4362 boeken, waarvan 2439 Nederlandse romans, 180 Bui tenlandse romans, 845 studieboeken en 898 Jeugdboeken. De tijdschriften- en krantenzaal werd bezocht door 348 mannen en 73 vrouwen, en de Jeugdleeszaal door 35 jongens en 41 meisjes. GRIJPSKERKE. Bevallen: L. Dekker—Jacobte, d.; J. Goedbloed—Vlieger, z.; Overleden: M. van Sluijs, 73 j., gehuwd met N. Besuijen; L. Bi-ouwer, 63 j., ge huwd met A. Boogaard. 0 Zaterdagmiddag omstreeks half vijf is het 9-jarig zoontje van de familie J. S. uit 's Gravenzande te Naaldwijk door een zandauto overreden en gedood. Het Amerikaanse tijdschrift „Look" heeft Zondag medegedeeld, dat mevrouw Eleanor Roosevelt in Juli voor het tijd schrift naar Moskou zal gaan. 0 Een 27-jarige Amerikaan. John Fran cis Roche, heeft Zondagavond, nadaa hij te New York door de politie wegens een verkeersovertreding was aangehouden, bekend drie personen te hebben gedood en een vierde, een 14-jarig meisje, op 2 Juni te hebben aangerand en mishandeld. Het meisje overleed kort na de arres tatie van Rche. Maandagmiddag is een sportvliegtuig, dat uit Alengon (Frankrijk) kwam, in een weiland te Fiers neergestort. Drie personen, onder wie een vliegenierster. verloren het leven. 0 Het ledental van de Franse communis- tische partij is teruggelopen van 907.785 in 1947 tot 506.535 thanse aldus deelde Servin. een van de drie hoogste leiders van de partij, Zaterdag op het partij congres te Parijs mede Op het congres werd ook medegedeeld, dat jeugdbewe gingen ernstig zijn verzwakt. 0 Tijdens het weekeinde is voor de Zuidkoreaanse kust de veerboot van Poe- san omgeslagen en gezonken. Alle 22 passagiers en de acht bemanningsleden verdronken. 0 De Vereniging van Christelijke On derwijzers. die vlak na Pinksteren haar honderdjarig bestaan hoopte te vieren, heeft Zaterdag met een kranslegging op de graven van mr. G. Groen van Prinste- rer. mr. J. J. L. v d. Brugghen en dr J. Th. de Visser, een eresaluut gebracht aan de pioniers in de strijd voor de vrije Christelijke school De kransleggingen werden verricht te Scheveningen, Nij megen en Rotterdam. Middelburg Boekenbezit uitgebreid Het boekenbezit van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Middelburg werd met de volgende werken aan gevuld: Van Eemlandt: Kogels bij het des sert. id.: Arabeske in purper; E. S. de Jong: Een klokluider verliefd. Nyenhüis: Laatste wagon. Gibbs: On weer aan de einder. Melville: Moby Dick. Pape: Met hand en tand. Paton: De ijzeren wet. Shercliff: Jane Avril van de Moulin Rouge Simon: De voddenrapers van Emmaüs. Gibbs: Lady of the Yellow River Kooiman: Maarten Luther. Leerink: Joseph Haydn. Dr. A. Plesman: De Vliegende Hollander. Riess: Brandpunt Berlijn Rutgers: Tropische volière vogels Zimmerman: In zand geschreven; een vergeten episode uit het leven van Germaine de StaëL Ringrijderij. Zaterdag werd op het Molenwater te Middelburg een ringrijderij ge houden voor plaatselijke ringrijders. De uitslag was: 1. L. Huissoon, 15 r.; 2. Joh. Wallenburg, 14 r.; 3. Jaap Wallenburg, 13 r.; 4. C. Stroo, 12 r.; 5. J. Vader, 10 r.; J. C. Louws, 9 r.; 7. W. Koster 8 r.; 8. P- Verburg, 7 r.; 9. P. Neypjes 7 r.; 10. C. Jobse, 5 r.; 11. J. Wisse, 5 r. 12. J. Cevaal, 5 r.; 13 Van Dalen, 3 r. De pollepel was voor Jaap Wallenburg. De bekers werden resp. gewonnen door L. Huis soon, P. Neypjes, Jaap Wallenburg en Joh. Wallenburg. Eerste Ronde Stadhuis- tournooi v.v. Middelburg. Zeelandia is er in geslaagd zich voor de volgende ronde van het Middel burgse Stadhuistournooi te plaatsen door een verdiende 20 overwinning op De Zeeuwen. Kort na de aftrap zet ten de groen-zwarten een offensief in, waar de Vlissingers geen juist ant woord op konden geven. De jeugdige Zeelandia-rechtsbinnen De Bruijne had byna succes, toen een fraaie kop bal over de lat verdween. Zijn buur man J. de Bruijn schoot kort daarop aan de verkeerde kant van de paal. Doelman Florisse kreeg in deze pe riode handen vol werk. Zijn overbuur man, Stadhouders, had het wel heel rustig, aangezien De Zeeuwen-aanval, len beperkt bleven tot enkele uitval len, waarbij de snelle De Bart overi gens een gevaar vormde. Op vrij ge lukkige wijze kwam Zeelandia voor rust aan een voorsprong, toen een kennelijk als voorzet bedoelde bal door Beukert in de uiterste hoek van het doel werd geplaatst. Na de rust ontwikkelde De Zeeu wen een kort offensief maar het bleek een strovuur, want Zeelandia vond het juiste antwoord en het was geenszins tegen de verhouding dat Jac. de Bruijn nummer twee in het Zeeuwen-doel plaatste. De hoofdstedelingen bleven domineren, terwijl De Zeeuwen-mid denlinie volhardde in te verdedigend spel, waardoor iedere bal op het mid denveld een prooi werd voor de Zee- landianen. Nadat Wim Leynse, die stevig werd bewaakt, en v. d. Horst nog een kans onbenut hadden gelaten, kwam het einde met een verdiende 2 0 overwinning ooi Zeelandia, dat in de derde ronde Vlissingen als te genstander krijgt. Proefvaart „Zeeland" Onderzeebootjager vertrokken. De onderzeebootjager „Zeeland", die ls bestemd voor de Koninkiyke Marine en werd gebouwd by de Ko ninkiyke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen, is thans uitgevaren voor een proeftocht. Aangewezen als com mandant is kapitein ter zee A. van Karnebeek, Het schip vaart eerst naar Rotter dam en Nieuwediep, om van daaruit te vertrekken naar de Britse wateren. Het zal Rothesay, Greenock, Ports mouth en Portland aandoen en wordt op 4 Juli wederom te Vlissingen ver wacht. De „Zeeland" is de tweede van de twaalf nieuwe jagers voor de Konink. lijke Marine, welke de proeftocht maakt. De „Holland" maakte dit voorjaar de proeftocht. Ansjovis werd doorgedraaid. De vangsten van de komvisserijen in de Oosterschelde waren voor de Thoolse vissers goed, doch de op brengsten waren zo slecht, dat de ansjovis werd doorgedraaid. De vis werd verkocht als puf naar de vis- meelfabriek en bracht slechts 0.07 per kg op. Voor de microfoon. Ir. M. A. Geuze, voorzitter van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij, spreekt hedenmiddag om 12.33 voor de Avro-microfoon. in de rubriek „Voor ons platteland" over het onder werp „Als vreemdeling in Spanje". GROTE CAPACITEIT..... Vreemdelingenverkeer gebaat met deze nieuwe aanwinst. Zaterdagmiddag is te Vlissingen het nieuwe gemeenteiyke badbedryf ge opend door burgemeester mr. B. Kolff. Deze gaf In zyn korte toespraak een overzicht van de toestand, zoals deze voor de ramp was en schetste de thans gereedgekomen inrichting. Ojn. sprak hij zijn waardering uit voor de goed zorgen van Gemeentewerken. Vlissingen heeft nu een zeer modern badbedryf, dat met de cabines In de caisson ónder de boulevard een primeur In Nederland brengt. Voor de oorlog stond Vlissingen als vierde op de ranglijst van badplaat sen in Nederland, maar door ver schillende oorzaken moest het na de oorlog enkele plaatsen zakken. Thans echter heeft de Scheldestad een gele- Onderwijzeres benoemd. Tot onderwijzeres aan de Prins Bern- hardschool, uitgaande van de Vereni ging voor Bijzonder Lager Onderwijs op Geref. Grondslag te Vlissingen is benoemd mej. E. L. de Bokx te Wls- sekerke. Ongeval. Vrijdagmiddag had het twee-Jarig zoontje van de heer J. van Eenen- naam te Sint A nr. al and het ongeluk zodanig met zijn hoofdje op een uitstekende pin van het schoolplein- hek te vallen, dat het ventje een gapende wonde opliep, welke door dokter Van Es werd gehecht. De uitslagen van de Rundveekeuringen te Nieuw- en St. Joosland, Kleverskerke en Gapinge luiden als volgt: NIEUW- EN ST. JOOSLAND. Stieren: Frans, elg.: Wed. Janse en Zn„ le prijs, 76 pnt.; Gerald, elg.: Jac. Francke, le prijsklasse; Henny's Eduard, elg.: L. J. Boone, geen prijs. le kalfskoeien: 1 Bets 4, eig;: C. C. Brakman, 79 pnt., medaille Kring Z.L.M.; 2 Mina, eig.: Jac. Francke. 77% pnt.; 3 Ida, eig.: D. A. van Nieuwenhuyze, 77</2 pnt.; 4 Klaartje, eig.: idem, 76% pnt.; 5 Annie's Rina, eig.: Jac. Francke, 76 pnt.; 6 Mina, eig.: C. Baas, 76 pnt. 2e kalfskoeien: 1 Gerda, eig.: J. Francke, 79 pnt„ prijs Eiland „Walcheren"; 2 Truus, eig.: wed Janse en Zn., 77 pnt., prijs beste prod, koe: 3 Elsje, eig.: J. M. Klap. 77 pnt. 3e kalfskoeien: 1 Anneke, eig.: J. M. Klap, 80 pnt., me daille CB.T.B,; 2 Mina, eig,: D. A. van Nieuwenhuyze, 79 pnt., prijs beste prod, koe: 3 Marijke, eig: J. Poppe. 78% pnt.; 4 Geertje 6. eig.: wed. Janse en Zn., 77 pnt.; 5 Gretha, eig.: Jac. Francke, 77 pnt.; 6 Zwartje, eig.: idem, 76% pnt. Oudere koeien: I Geertje 5. eig.: wed. S. Janse en Zn., 81 pnt.. medaille melkfabriek „Walche ren" en pr. bste prod, koe; 2 Marie, elg.: idem, 78 pnt,; 3 Moortje, eig.: Jac. Francke, 78 pnt., pr. beste prod. koe. Kalf vaars: Nij lander 3, eig.: C. C. Brakman. KLEVERSKERKE. le kalfskoeien: 1 Boukje 4, eig.: Chr. Dekker, 78 pnt., medaille Kring Z.L.M.; 2 Saar 3, elg.: Gez. Kluyfhout, 77 pnt.; 3 Starre, elg.: C. Cor- nelisse, 77 pnt.; 4 Nora, eig.: K. San- derse, 77 pnt.; 5 Irene, eig.: W, Corré, 77 pnt.; 6 Boukje, eig.: K. Sanderse, 76V2 pnt.; 7 Bontje 2, eig.: Chr. Dekker, 76'/2 pnt.; 8 Irene, elg.: J. H. Janse. 78 pnt.; 9 Melis 3. eig.: Gez. Kluyfhout, 75 pnt. 2e kalfskoeien: 1 Eva, eig.: J. H. Janse, 80 pnt., me daille C.B.TT.; 2 Lena 7, eig.: Chr. Dek ker. 79 pnt.; 3 Juliana 2. eig.: J. H. Jan se,. 79 pnt.; 4 Fle, eig.: Gez. Kluyfhout, 78 pnt.; 5 Mina 2, eig.: idem. 77 pnt.; 6 Me lis 2, eig.: Idem, 76 pnt., pr. beste prod, koe.; 7 Annie, eig.: P. Polderdijk, 76 pnt. 3e kalfskoeien: 1 Wietske, eig.: J. H. Janse, 81 pnt., pr. beste prod, koe; 2 Jetske 3, elg.: W. Cor ré, 80 pnt.; 3 Jantje 2, eig.: Chr. Dekker, 79 punt.; 4 Bontje, elg.: Gez. Kluyfhout, 77 pnt.; 5 Boukje, eig.: C. Cornelisse, 77 pnt.; 6 Margriet, eig.: W. Corré, 76 pnt. 4e kalfskoeien: 1 Jet, eig.: P. Besuyen, 80 pnt., pr. Eiland „Walcheren"; 2 Emma, eig.: W. Corré, 79'/2 pnt.; 3 Mina, eig.: K. Sanderse, 77 pnt.; 4 Anna, eig.: Gez. Kluyfhout, 77 pnt., prijs beste prod. koe. Oudere koeien: I Lena 5. eig.: Chr. Dekker, 80 pnt., medaille melkfabriek „Walcheren"; 2 Emma, eig.: K. Sanderse, 78 pnt.; 3 Emma. eig.: Chr. Dekker, 77% pnt,, prijs beste prod, koe; 4 Melis, eig.: Gez. Kluyfhout. 77pnt.; 5 Bontje, eig.: C. Dekker, 77 pnt. Kalfv aarzen: 1 Lena 8, eig.: Chr. Dekker; 2 Els. eig.t idem; 3 Dina, eig.: idem. Gez. Kluyfhout; 2 Mi- Jonge vaarzen: 1 Lazina 14. eig.: ia 3, eig.: idem. GAPINGE. 8tieren: Ulker Adema 8 elg.: Stierenvereniging Gapinge, 83 pnt., le prijs; Christiaan, eig.: idem, 79 pnt,, le prijs. le kalfskoeien: 1 Mattie, eig.: S. de Visser. 81 pnt., me daille Kring Z.L.M.; 2 Juliana 3, eig.: B. Arendse, 79 pnt.; 3 Jantje 2. eig.: J. Lam- pert, 79 pnt.; 4 Dora, eig.: J Aarnoutse, 79 pnt.; 5 Free 4. eig.: J. Louwerse, 78 pnt.: 6 Elza. eig.: M. Goedbloed, 77 pnt.; 7 Bertha 2, eig.: A. Wattel, 77 pnt.; 8 Bontje 2, eig.: J. Wattel, 77 pnt,; 9 Ada, eig.: A. Wattel. 76'/2 pnt.; 10 Margriet 3, eig.: P. de Buck, 76',pnt. 2e kalfskoeien: 1 Ida 3, eig.: J. Louwerse. 80 pnt.; 2 Er na 60. eig.: W. Louwerse, 79 pnt.; 3 Em ma 24, eig.: Gebrs. Traas, 79 pnt.; 4 Trees, elg.: J. Joosse, 78 pnt.; 5 Zwartje, eig.. P de Buck, 78 pnt.; 6 Willy, eig.: B. Arendse, 78 pnt,: 7 Wietske 47. eig.: J. -Aarnoutse, 78 pnt.; 8 Grada 2, eig.: A. Wattel. 78 pnt.; 9 Nora 3. eig.: P. de Buck. 77 pnt. 3e kalfskoeien: 1 Juliana 17. elg.: W. Louwerse, 80 pnt.; 2 Ida 2, eig.: A. Wattel, 79 pnt.; 3 Zwartje 29, eig.: B. Arendse. 78 pnt.; 4 Antje 18. eig.: idem. 77 pnt.; 5 Pietje 4, eig.: C. Wattel. 77 pnt. 4e kalfskoeien: 1 Dania, eig.: W. Louwerse. 79 pnt.; 2 Pukkie 20, eig.: J. Louwerse, 79 pnt.; 3 Elza, eig.: C. Langebeeke, 78 pnt,; 4 Ju liana, eig.: B. Arendse, 77 pnt.; 5 Pietje 3. elg.: C. Wattel. 76% pnt. Oudere koeien: 1 Lena 23, eig.: C. Langebeeke, 82 pnt., medaille Melkfabriek „Walcheren": 2 Janke 25. eig.: J Lampert. 81% pnt,, prijs Eiland „Walcheren"; 3 Antje 17, elg.: B. Arendse. 80 pnt.; 4 Nellie, eig.: J. Aar noutse, 80 pnt.; 5 Bontje, eig.: J. Wattel. 80 pnt.; 6 Betje, eig.: idem, 80 pnt.; 7 Zwartpoot, eig.: K. Minderhoud, 79 pnt.; 8 Lutske 9. eig.: J. Lampert. 79 pnt.; 9 Nellie, eig.: P. de Buck. 78 pnt.; 10 Pietje 2, eig.: C. Wattel, 78 pnt,; U Johanna 31. eig.: J. Aarnoutse, 77 pnt.; 12 Hoekstra 7, eig.: K. Minderhoud, 77 pnt. Kalfvaarzen: 1 Jantje 3, eig.: J. Lampert: 2 Emma 25. elg.: Gebrs. Traas; 3Irene3. eig.: ld.; 4 Lena 26, eig.: C. Langebeeke: 5 Emma 26, elg„ Gebrs. Traas; 6 Jenny, eig.: S. de Visser; 7 Rlehtje 5. eig.: W. Louwerse: 8 SJieuwke 1, eig.: J. Lampert; 9 Uiltje's Zwartkop eig.: W. Louwerse: 10 Wietske 48, elg.: J. Aarnoutse; 11 Juliana 20. eig.: W. Louwerse: 12 Pietje 9, eig.; C. Wat tel; 13 Johanna 32, eig.: J. Aarnoutse. Jonge vaarzen: 1 Rika, eig.: C. Langebeeke; 2 Theba'e Juliana, elg.: M. Goedbloed; 3 Lina, eig.: C. Langebeeke; 4 Fokje 6, eig.: A. Won- dergem; 5 Elza 2. eig.: C. Langebeeke: 6 Pietje 5, elg.: C. Wattel. Groep afstammelingen van de stier Ulker Adema 8. Dieren met sterke len denen en goed gesloten schouders. De achterstellen zijn behoorlijk breed, ter wijl de staartinplanting bij enkele dieren iets beter kon. Een goede uniforme groep, die voor een verhoogde prijs t.o.v. de afstamming van Ulker Adema 8 in aanmerking komt. 45. Druipend klom Kappie aan boord en schudde zich uit als een nijdige terrier. „Waarom zei Je niet eer der, dat je het doosje met anti-groei poeder hebt op gevist!" snauwde hij te gen Rivaldi, „nu heb je me ja voor niets laten duiken 1" „Ik kreeg geen gelegen heid om het te vertel-zeg- gen", verdedigde Rivaldi zich, „hier is die doos kistje, Ik wil het by mij bewaren als memario aan die pyramide-avontuur". „Niets te bewaren!" riep Kappie, het doosje uit Rivaldis hand rukkend, „dat anti-groei poeder ls nodig, om de stad te redden I" En het doosje met de kostbare inhoud stevig omklemd houdend, sprong hij op de kade en begon te hollen". „He, wacht! Momentoï" riep Rivaldi, met hem mee rennend, „ik begrij p-snap er niets vanl Hoe kan dat poeder nu een stad red den?? Mystificando II" „De Seth-plant heeft wortel geschoten in het hartje van de stad", legde Kappie onder het lopen uit, „en nu dreigt alles overwoekerd te worden. Maar met dit poeder kunnen we de plant weer klein krijgen. Er is dus geen ogenblik te verliezen l" Er was inderdaad geen ogenblik te verliezen. Toen zij bij het museum aankwamen, was de Seth- plant zo gegroeid, dat het gebouw bijna uit elkaar werd gedrukt. Reeds duwden krachtige ranken het dak omhoog. genheld te meer tot het aantrekken van vreemdelingen, zodat de door de oorlog geleden schade op toeristisch gebied misschien kan worden inge- aald. Mr. Kolff noemde de Inrich ting een badbedrijf van grote capa citeit. Na de toespraak van de burgemees ter wandelde het gezelschap van ge nodigden de caisson door om de 96 cabines en de 4 omnibussen te be zichtigen en men kon niet anders dan bewondering uitspreken, voor het geen daar is gepresteerd. In het Strandhotel, waar het ge meentebestuur de genoegden thee aanbood, werd nog het- woord ge voerd door de heren J. L. Verhagen, voorzitter der plaatselijke Vereniging voor Vreemdelingenverkeer, en mr. J. Moolenburgh, voorzitter der Pro vinciale Zeeuwse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer, die net ge meentebestuur gelukwensten met de ze nieuwe aanwinst. Beide heren wa ren van mening, dat dit de ontwikke ling van het vreemdelingenverkeer zeer ten goede moet komen. Terwijl het gezelschap ln het Strandhotel nog van een verfrissing genoot, koesterden anderen zich op het Badstrand in de zon of verfris ten zi| zich door een koele duik in het opkomende water van de Schel de. Het bordje aan de Ingang van het badstrand wees 59 graden Financiering bouw Geref. Kerken. In de kringen van de Gerefor meerde Kerken is een stichting ln het leven geroepen voor de bouw van Gereformeerde kerken in Neder land. Voorzitter is prof. dr K. Dijk te Amsterdam, In verschillende centra van het land is do^r de massale stadsuit breiding en woningbouw, waardoor ook nieuwe kerkgebouwen nodig zijn geworden, de financiering van die kerkbouw in versneld tempo een dusdanig probleem geworden voor verscheidene plaatselijke kerken, dat van een noodtoestand kan gesproken worden. Zonder centraal geregelde lande lijke hulp is het voor die kerken on mogelijk. aan haar verplichtingen te voldoen. Aangezien by deze toestand alle Gereformeerde kerken zjjn be trokken, is een stichting in het le ven geroepen, waarin vooraanstaan de personen uit alle kerkprovincies in den lande zitting genomen hebben. De stichting stelt zich ten doel het verlenen van steun aan de Gere formeerde 'terken die niet in staat zön. zelf genoegzaam te voorzien in de door woningbouw ontstane be hoefte aan nieuwe kerkgebouwen, pastorieën, vergader- en verenigings lokalen, kosterswoningen, enz. Geslaagd. Aan de sportschool Felix Janssens te Vlissingen slaagden voor: Judo Groene Band: J. Verton uit Middelburg, Judo Oranje Band: P. Memelink, Goes; J. Wisse, Vlissingen; J. de Rid der, Vlissingen; A. v. d. Gruiter .Vlis singen; Jac. Elich, Vlissingen; C. Maas, Vlissingen en mevr. Keiler, VlisBingen. Judo Gele Band: J. v. d. Maas, Vlissingen; mevr. A. Preger, Vlissin gen: H. F. Janse, Souburg; J. Dor- Iand, Souburg; C. Grootjans. Vlissin- gen' J\9; Vlissingen: R. Her man, Vlissingen; B. Rfeulmeester, Vlissingen; C. de Nooijer, Vlissingen; B. F. Brouwer, Vlissingen; P. J. Bak ker, Vlissingen; J. Vlieger, Grypsker- ke; N. Zelders, Middelburg; J. de Looze, Middelburg: K. Saaman, Le- wedorp; F. Feleus, Kattendijke; J. v. d. Weele, Goes; J. Smith, Kapelle- Biezelinge; H. Weekers, Goes; J. de Jager, Kapelle-Biezelinge; K. Kievit, Goes; A. Hamelink, Goes; K. v. Leer dam, Kapelle-Biezelinge. Voor ae 2e graad Jiu Jitsu slaag den: G. J. Lepoeter, Kapelle-Biezelinge; J Wirtz, Vlissingen; J. de Ridder, Vlissingen; J. Wisse, Vlissingen: M. v. d. Gruiter. Vlissingen; D. Ver- planke, Breskens; Jac. Elich. Vlis singen; J. Berendsen, Vlissingen; P. de Rootj, Souburg; C. Maas, Vlissin gen; K. J. de Nooyer, Vlissingen; G. Vandepitte, Vlissingen; J. Kooman, Vlissingen; J. J. Minet, Middelburg; P. Zwartepoorte, Middelburg; mevr. Keiler, Vlissingen; _J. Heijkoop, Vlls- - t Vllssmg slngen. singen en J. v. d. Best, 1 Collecten. De Blauwe Week-collecte te Mid delburg heeft opgebracht f 324.47. De te Zonnemairc gehouden col lecte ten bate van het Ned. Rode Kruis heeft f 233,23 opgebracht. Korte Sprintjes Te Oosterwijk is een damwedstrijd gehouden tussen Nederland en België. Onze landgenoten wonnen met 173. Zweden heeft te Stockholm met 3-^) de interland voetbalwedstrijd gewonnen van Noorwegen. Met rust hadden de Zweden reeds een 20 voorsprong. Te Kolding, op Jutland, werd een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een Deens B-elftal en het elftal van Noord Nederland. Onze landgenoten wonnen met 6—3. Tijdens nationale zwemwedstrijden te Amersfoort hééft Daan Buyze van H.Z. en P.C. uit Den Haag het Nederlands re cord op de 100 meter vlinderslag verbe terd en gebracht op 1 min. 9.6 sec. Het oude record (1 min. 9.9 seo.), stond se dert 9 April van dit jaar op zijn naam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3