Iedere week 50 buitenlandse reizen voor de prijswinnaars Zeeuwse Almanak Overstelpend vreemdelingen- bezoek in Zeeland TE KL0ETINGE ONTMOETTEN 22 ZEEUWSE KORPSEN ELKAAR Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 8 JUNI 1954 HANDELSBELANG OPENT ORIGINELE KOOPACTIE Ons Genoegen" (VI.) geeft openings concert met Slag bij Waterloo De Vereniging Handelsbelang te Middelburg start Woensdagavond liaar „Reisactie 1954 met muziek! „Ons Genoegen" uit Vlissingen goede wyn behoeft geen krans maakt tussen half acht en half negen een mare door de stad. daartoe uitgenodigd door Handelsbelang en biedt daar na Handelsbelang een concert aan op de Markt. Het voornaamste nummer van het. programma is de befaamde „Slag bij Wat erloo" Alleen dit num mer zal al talloze muziekliefhebbers naar de Markt lokken Men mag Handelsbelang de eer niet onthouden ditmaal een wel zeer origi nele en aanlokkelijke actie te hebben uitgedacht om kopers naar Middelburg te trekken. Niet minder dan 50 buitenlandse reizen worden door deze vereniging iedere week beschikbaar gesteld voor degenen, die in Middelburg eekocht hebben voor een bedrag van ten minste f 50-Iedere koper ontvangt bij de deelnemende winkeliers voor iedere bestede f 0.50 een zegel. Elke week kunnen lijsten met zegels voor ten minste f 50.worden ingezonden en dan gaat het erom Dan staan wekelijks voor inzenders van f 50-aan zegels 20, voor inzen ders van f 100 aan zegels 15, voor in zenders van f 500.— aan zegels 10 en voor inzenders van f 1000.— aan ze gels 5 buitenlandse reizen beschik baar. De prijzen worden toegewezen aan die inzenders, die bü hun inzending het beste antwoord hebben gegeven op de vraag: „Waarbm koopt graag in Middelburg?" Een jury beoordeelt deze antwoorden. Onder deze reizen, te maken met Middelburgse touringcar- onderne mers, bevinden er zich van verschei dene dagen naar Parijs, voor 6 dagen naar de Beierse Alpen, enz. Ten overvloede worden aan het einde van de actie, welke duurt van 9 Juni tot 21 Juli, een aantal bijzon dere reizen beschikbaar gesteld voor alle niet-prijswinnaars, ongeacht het bedrag aan ingezonden zegels- Ook deze prijzen worden door de jury toe gekend. Iedere Zaterdagavond, te beginnen met 19 Juni, worden de namen der prijswinnaars op de Middelburgse Markt bekend gemaakt. Men ziet: Handelsbelang heeft in derdaad met deze Reisactie 1954 een goed bedachte koopactie georgani seerd. Velen kan een onverwacht bui tenlands reisje ten deel vallen. En de grenzen overschrijden, het blijft toch altijd een attractie. ROUTE MUZIKALE MARS. De route van de muzikale rondgang van „Ons Genoegen", Woensdagavond luidt: Militair Hospitaal. Lange Viele, Markt, Noordstraat Herengracht, Zuidsingel, Koningstraat. Bagijnhof, Bree, Wagenaarstraat, St. Pieterstraat, Korte en Lange Delft, Segeerstraat, Houtkaai, St. Janstraat, Zusterstraat, Gravenstraat, Markt, Lange Delft, Koorkerkstraat, Nieuwe Burg, Burg, Markt. PROGRAMMA CONCERT. Het programma van het concert, van de Kon. Harmonie „Ons Genoegen", dat om 8.30 uur aanvangt, luidt: „Ostende in Bloemen", Mars, met tamboers en clairons, .Réné; „Orphee aux Enfers", Ouverture, Jac Offen bach, arr. Rugers; „Une Soirée d' Au- tomne aux Ardennes", fantasie, A- Govaert; „Romantische Ouverture" F. Jakma; „Rachel", Wals, L. Lang- lois; „Episode Militair", Herinnering aan de slag bij Waterloo. M. J. H Kessels; „Triumph Silva Ducis" Mars, S. Spiero. Dirigent is de dirigent van de Ko ninklijke Harmonie ,Ons Genoegen" de heer P. de Rooy. 5000 voor „Rozenoord". In een gezamenlijke vergadering van het bestuur van de stichting „Rozenoord" te Sluis en het bazar- comité, werd het eindresultaat be kend gemaakt van de onlangs in de Chr. school gehouden bazar. Aan de voorzitter van de stich ting, de heer C. M. v. d. Broecke, werd een chèque ter waarde van 5000 overhandigd. De heer v. d. Broecke bracht de leden van het comité hartelijk dank voor de vele en spontane arbeid en hij sprak de hoop uit, dat vele andere plaatsen in Zeeuwsch-Vlaanderen dit goede voorbeeld zouden volgen. Dan zou een herbouw van het oude gedeelte spoedig gerealiseerd kunnen worden. De heer C. A. Arnoijs te Middelburg herdacht vorige week het feit, dat hij 25 jaar geleden in dienst tra', bij de Ijzergieterij en Machinefabriek Bod- daert en Co. N.V. te Middelburg. De directeur der N.V., ir. L. G. H. M. van Gooi, sprak de jubilaris in waar derende bewoordingen toe en over handigde hem een geschenk, onder couvert. Bovendien ontving de heer Arnoijs een fraai getuigschrift met een zilve ren medaille van de Coöperatieve Ver eniging van Nederlandse Ijzergiete rijen G. A. te Amsterdam. De Neder landse Maatschappij voor Nijverheid en Handel bood de jubilaris het ge bruikelijke diploma aan. RODE BESSEN. Ere wie ere toekomt. Zaterdag meldden wfl, dat de eerste rode bes- STEKSKES Onze naaste Zuiderburen het is bekend hebben om bepaalde com merciële redenen en vele gevallen ongetwijfeld gelukkig ook om andere redenen een bijzondere voorliefde voor ons land gekregen. Ook in Zee land blijkt dat telkens weer en niet zelden zijn er dagen, waarop de auto's met de wit-rode nummerborden in be paalde gebieden van onze provincie zelfs domineren! Dat drukke Belgische bezoek brengt uiteraard bepaalde consequenties met zich, zo o.m. op taalgebied. De moei lijkheden zijn over het algemeen wel iswaar niet bijster groot, maar mis verstanden blijven niet altijd uit, zoals de Belgische madam ondervond, die in een kruidenierswinkel om ,jdüumet- tes" vroeg. Men begreep haar niet, hetgeen de madam op haar beurt ook weer niet begreep. ,jAlleë', sprak ze (zo ongeveer „allumettes, gewoon aUumettes. Of als ge dat niet begrijpt: stekskes, ge woon een pakske stekskes!" Het mocht allemaal niet baten. Diep teleurgesteld heeft ze, zo lucifersde winkel verlaten sen aan de veiling Westerlee bij De Lier werden aangevoerd door de wed. Van der Hoeven. Op de veiling te Mid delburg werden de eerste rode bessen echter reeds Woensdag aangevoerd door de heer J. L. Dop. MANIFESTATIE. Vijfenvijftig Ovezandse vrouwen hebben zich aangemeld om in de plaatselijke klederdracht deel te ne men aan de grote Zeeuwse manifes tatie te Middelburg. HOOIBROEI. Het dagelijks bestuur der gemeente Axel heeft een waarschuxcing uitge geven, dat de kans op hooibroei op het ogenblik zeer groot is. ARM GEBROKEN. De tienjarige J. L. te Vrouwenpol der kwam zodanig met zijn fiets te vallen, dat hij een arm brak. Over brenging naar het ziekenhuis was noodzakelijk. HUWELIJKSJUBILEA. Het echtpaar M. van As-Malipaard te Poortvliet vierde dezer dagen zijn 60-jarige echtvereniging. Te Bruinisse herdacht het echtpaar L, van Popering-van Popering de dag waarop het 55 jaar geleden in het hu welijk trad. IN HET KORT. De heer A, P. Bil te Sint Annalajid, die jarenlang onderwijzer was aan de openbare lagere school aldaar, gaat het dorp thans verlaten. De heer Bil, die voor de P.v.d.A. lid is van de Pro vinciale Staten, zal zich in Vlissingen vestigen, waar zyn zoon arts is. Jongetje door trein gegrepen Bij onbewaakte overweg te 's-Heer Arendskerke. Zaterdagmorgen tegen tien uur is het 12-jarig zoontje van de familie W. uit Eindewege te 's Heer Arendskerke bij liet passeren van de onbewaakte overweg tussen het station en het via duct aldaar met zijn fiets door een uit de richting Vlissingen komende die- sel-electrisclie trein gegrepen. De trein raakte het achterwiel van de fiets, waardoor het knaapje een eind werd weggeslingerd. Met vrij ernstige verwondingen werd de jon gen naar het ziekenhuis Oostwal te Goes overgebracht. Zijn toestand was Maandag redelijk. Het treinverkeer ondervond enige vertraging. V.V.V.'s in Z.-Vlaanderen elk najaar bijeen Eerste congresvergadering in September te Aardenburg. Naar wjj vernemen zal in Septem ber a.s. te Aardenburg de eerste congresvergadering voor V.V.V.'s in West Zeeuwsch-Vlaanderen wor den gehouden. Het ligt in de bedoe ling een dergelyke bijeenkomst ook te houden iri Hulst, voor Oost- Zeeuwseh-Vlaanderen, en er zal naar worden gestreefd in overig Zeeland streekgewys tot eenzelfde resultaat te komen. Voor de vergaderingen in Zeeuwsch- Vlaanderen, waarop deskundigen op het gebied van hotellerie en foeris- me zullen spreken, zullen eveneens de burgemeesters van de gemeen ten, waar V.V.V.'s bestaan, worden uitgenodigd. Het ligt in het voorne men om elk najaar een dergelijke bijeenkomst te beleggen, waarbij de Slaatsen van bijeenkomst in alpha- etische volgorde gekozen zullen worden. Zoals bekend, bestaan er in West Zeeuwsch-Vlaanderen negen samenwerkende V.V.V.'s en wel in Aardenburg. Breskens, Cadzand, Groede. Nieuwvliet. Oostburg, Re- tranchement, Sluis en IJzendrjke. In Oost Zeeuwsch-Vlaanderen zijn het de V.V.V.'s in Axel. Hulst en Ter- neuzen. De aanbestedingen op Schouwen-Duiveland Minister herziet zijn standpunt. De laatste tijd is in verschillende plaatsen op Schouwen-Duiveland, a. te Oosterland en Nieuwerkerk, de herbouw, van verwoeste woningen aanbesteed. Daarbij zijn moeilijkhe den gerezen, doordat de uitslag van alle aanbestedingen een prijs, hoger dan 41,per kubieke meter was. De minister van wederopbouw en volkshuisvesting wilde aanvankelijk geen toestemming tot gunning ver lenen voor boven dit bedrag Eggen- Besprekingen hebben tot resultaat Sehad dat de minister, voor wat osterland en Nieuwerkerk betreft, zyn standpunt heeft herzien, zodat de bouw daar kan beginnen. Een oplossing is hier gevonden in een verhoging van de rijksbijdrage voor het aantrekken van vreemde bouw vakarbeiders. Voor Zierikzee wordt nog een oplossing gezocht. 32e MUZIEKCONCOURS Hoogste waardering was voor „Vlijt en Volharding" uit Souburg. Kloetinge was Tweede Pinksterdag in een feestelijke stemming. Vele inwoners hadden de vlag uitgestoken en muziekkorpsen uit de beide Beye- landen en Walcheren marcheerden af en aan door liet dorp. Op de weide van de heer C. van Iwaarden werd ter gelegenheid van het 55-jarig bestaan der plaatselijke muziekvereniging „Excelsior" het jaarlijks door de Bond van Harmonie- en Fanfareverenigingen,in Zeeland georganiseerde muziek concours gehouden, waaraan 12 korpsen deelnamen. Des morgens werden de leden van de jury. het erecomité, het bonds- bestuur, alsmede de dirigenten en voorzitters van enkele der deelne mende verenigingen in het gemeen tehuis door burgemeester mr. H. N. baron Schimmelpenninck van der Oye en de beide wethouders offici eel ontvangen. Tijdens deze ont vangst werd het woord gevoerd door de burgemeester en de lieren W. P. Berje, voorzitter der plaatse lijke fanfare, J. C. Maas, eerste voorzitter van het Bondsbestuur, M. Adam, jurylid, en M. A. Nijsse, voorzitter van „Excelsior" te 's- Heer Arendskerke. Naar schatting brachten 2500 belangstellenden een aan het concoursterrein om getuige te zijn van de sportieve en vredelie vende stryd, welke daar werd ge streden. De jury, bestaande uit de heren musici M. Adam te Haarlem, H. Broekhuysen te Hillegersberg en D. Blokker te Den Haag, waardeerde de deelnemende verenigingen als j volgt: l Hookste ere-afdeling fanfare: le 'pr.: ,,O.K.K.", Wemeldinge, 182 p.,; 2e pr. Apollo", Domburg, 158 p. Ere-afdéling harmonie: 2e pr.: .Wilhelmina", Colynsplaat, 152 p. Ere-afdeling fanfare: le pr. met lof: „Vlijt en Volharding", Souburg, Werkloosheidscijfers in Zeeland op 1 Juni. Op het Gewestelijk Arbeidsbureau te Goes stonden op 1 Juni 156 manne lijke werkzoekende ingeschreven. Hievan waren 123 geheel werkloos, 9 werkzaam op DUW-objecten en 24 tewerkgesteld op gemeentelijk sociale werkvoorzieningsobjecten. Van werk- f'evers kwamen 98 aanvragen binnen, n Middelburg waren deze cijfers resp, 456, 181, 201, 74 en 239; in Terneuzen 549, 317, 187, 45 en 219 en in Zierikzee 108, 108, geen, geen en 340. Te Goes stonden voorts ingeschre ven 82 vrouwelijke werkzoekenden, waarvan 65 geheel werkloos en 17 niet werkloos. Er waren 17 aanvragen van werkgevers. Voor Middelburg Tui. den deze cijfers 24, 12, 12 en 102, voor Terneuzen 31, 13, 18 en 147 en voor Zierikzee 6, 6, geen en 22. Het totale aantal mannelijke werkzoekenden in Zeeland was 1269 en vrouwelijke 143. Nutsspaarbank Middelburg. In Mei van dit jaar liep het totaal tegoed bij de Nutsspaarbank Mid delburg met 218.622,30 op tot 10.842.206,56. Het aantal rekenin gen steeg met 78 tot 12.225. Aan iet bijkantoor te Oostburg werd 8.855,93 meer ingelegd dan terug betaald, waardoor het saldo tegoed steeg tot 1.594.982,66. Het aantal rekeningen kwam van 1461 op 1470. Op de zitdagen te Oostkapelle werd 4.758.28 ingelegd en 1.183,71 te- Verdwenen jongeling terecht. Naar wy vernemen heeft de sinds 25 Mei j.l. vermiste 17-jarige A. M. de Rijke uit Dreischor zich in Frankrijk (Marseille) gemeld bij het Nederlandse consulaat. Via de Ne derlandse ambassade te Parijs is hij inmiddels in de ouderlijke woning teruggekeerd. Promotie dokter Krijger. De heer M. W. W. Krijger Bz., neus-, keel- en oorarts te Tiel en af komstig uit Tholen, zal op 22 Juni a.s. aan de Rijksuniversiteit te Utrecht promoveren tot doctor in de Geneeskunde op een proefschrift over „De betekenis van het even- wichts-orgaan voor de vlieger." Als promotor zal optreden prof. dr. A. A. J. van Egmond te Utrecht cn als paranimfen dr. Aris, chirurg te Amsterdam en dr. Prins te Utrecht. Sluiting Waddenzee voor mosselzaadvisserij. De sluiting van de Waddenzee voor de visserij op mosselzaad, welke oor spronkelijk was gesteld tot 18 Juni, is met oop week vervroegd. Voor de meeste mosselzaadvissers is de slui tingsdatum van 12 Juni niet onwel gevallig, daar de vangst uitermate rugbetaald. Het saldo Schoolsparen j slecht was. Het Friese Wad is was eind Mei 45.193,98 doordat practisch schoon gevist. Nieuwe 1.313,70 meer werd ingelegd dan banken werden zo goed als niet ont- terugbetaald. dekt. DRUKKE PINKSTERDAGEN Op het veer Vlissingen-Breskens werden wachttijden van bijna 4 uur genoteerd! De drukte op de Zeeuwse eilanden en in Zeeuwsch-Vlaanderen is tjjdens de afgelopen Pinksterdagen weer enorm geweest. Lange ryen bussen en auto's van allerlei nationaliteiten, files van fietsen, bromfietsen en motoren bewogen zich over de wegen en veroorzaakten bij de veren dikwijls lang durig oponthoud. Het vervoersaanbod was bijvoorbeeld op de lyn Vlissingen Breskens zo groot, dat hier door de automobilisten bijzonder lange wacht tijden werden gemaakt, zowel in Vlissingen als in Breskens. Automobilis ten, die zicii Maandagavond omstreeks 7 uur opstelden in de file te Bres kens, werden pas over elven overgezet! In Vlissingen was de Prins Hen- drikweg geheel bezet met auto's en bussen, evenals de wegen langs de eerste binnenhaven. Er werd met twee boten gevaren, namelijk de grote ferryboot, de „Koningin Juliana" en de kleinere, de „Koningin Wilhelmina". Zoals bekend is het zusterschip van de „Koningin Juliana", de „Prins Bernliard" nog steeds uit de vaart, omdat het deze winter ys-schade opliep. De grote stroom naar en van het veer VlissingenBreskens moest vanzelfsprekend verwerkt worden via de Baileybrug over het kanaal te Vlissingen. Verscheidene automobilis ten spraken er hun grote verwonde ring over uit, dat in de late avond uren, toen nog steeds tientallen en nog eens tientallen auto's de brug moesten passeren, de stoplicht-instal latie was uitgeschakeld. Dat bete kende vaak nog meer oponthoud, om dat men van beide zijden zo spoedig mogelijk dit verkeersobstakel over het kanaal wilde passeren. En op de brug is slechts éénrichtingsverkeer mogelijk De Vlïssingse brandweer moest nog even assisteren op de Prins Hendrikweg, waar by het kantoor van de Rykswaterstaat het gras in brand was gestoken. Daardoor ontstond een hevige rookontwik keling, die de wachtende automo bilisten overlast bezorgde. De brandweer echter wist de rook spoedig te bedwingen. Ook op andere veren werden door de toeristen aanzienlyke wachttyden f emaakt, o.a. bij het veer Anna Jaco- apolderZijpe. Overigens bleek hieruit, dat ook Schouwen-Duiveland weer in de toeristische belangstelling is gekomen. Vooral de Westhoek van het eiland werd door velen bezocht. Onder hen bevond zich prinses Beatrix met haar schoolvriendinnen, die sinds Vrijdag te Haamstede kam peerde. Vandaag vertrekken de meis jes. De drukte in Haamstede werd nog vergroot door de vele belangstellen den, die hier het eerste muziekfesti val na de ramp bezochten. Dit festi val was georganiseerd door de mu ziekvereniging „Witte van Haam stede", terwyl de corpsen uit Brou wershaven, Bruinisse, Dreischor en Ellemeet er aan deelnamen. De bestu ren van deze verenigingen werden door het gemeentebestuur van Haam stede ontvangen, tijdens welke ont vangst het woord werd gevoerd door locoburgerr.eester M. den Boer en de voorzitter van „Witte van Haamste de", de heer C. A. Hartog, die o.m. herdacht de bij de ramp omgekomen directeur van Ouwerkerk, de heer C. A. Swenne, die zo uitzonderlijk veel voor het muziekleven op het eiland had gedaan. Uit de Westhoek meldde men ons echter tevens, dat het vreemdelingen bezoek één onaangename kant had: vele toeristen plukten de brem en de meidoorns zodanig, dat de struiken zelfs werden vernièld De drukte was ook in andere delen van Zeeland overstelpend, in West Zeeuwsch-Vlaanderen, waar Groede en Cadzand het nodige te verwerken kregen, in Zuid-BeveTand en op Wal cheren, waar de Horeca-bedrijven goede zaken maakten. In Vlissingen liepen de eerste „Flandria-botcn" weer binnen, als vanouds „volgela den" met Belgische bezoekers. De Belgen waren overigens in de meerderheid bij dit Pinksterbezoek, hoewel ook de Fransen zich niet on betuigd lieten. Het aantal Duitsers was aanzienlijk minder dan tijdens de Paasdagen. Er werden ook weer enkele onge vallen gemeld. In Haamstede sloeg de motorrijder P. M. K. uit Burgn over de kop en werd vry ernstig ge wond. Dokter Stenger verleende eer- weg een Belgische personenauto met elkaar in botsing. Beide auto's reden achter elkaar. Toen de Belg, die voorop reed, zh'n vaart inhield om op de wegwijzer te kijken, kon de bestuurder van ae ach teropkomende wagen, ondanks sterk remmen, een botsing niet meer ver- myden, en schoot met zijn wagen ach ter op die van de Belg. De. voorzijde van de Brabantse wagen werd zwaar beschadigd: de auto moest worden weggesleept; de Belgische wagen liep lichte schade op. Een meisje, dat in de auto uit Brabant zat, liep een hoofdwond op en werd door dokter Van der Slikke verbonden. 194 p. (maximum 210 p.); le pr. Euterpe", Heinkenszand, 174 p.; le pr. „Excelsior", Kloetinge,. 172 p. Afdeling uitmuntendheid harmo nie: 3e pr. „Voorwaarts", Koude- kerke, 135 p. Afdeling uitmuntendheid fanfare: 2e pr. „Crescendo", Oostkapelle, 151 p.; 2e pr. „Ons Genoegen'', Kam perland, 149 p. Eerste afdeling harmonie: 2e pr. „Mozart", Yerseke, 152 p. Eerste afdeling fanfare: le pr. „O. K. K.", Westkapelle, 180 p.; le pr. „Excelsior", Middelburg, 1Y2 p.; le pr. „O.N.D.A.", Middelburg, 168 p.; 2e pr. „Luctor et Emergo", Zoute- lande, 158 p. Tweede afdeling harmonie: le pr. „E.M.M.", Kortgene, 179 p.; 3e pr. „Excelsior", 's-Heer Arendskerke, 128 p. Tweede afdeling fanfare: le pr. „O.N.D.A.", Nieuw- en St. Joosland, 180 p.; le pr. „E.M.M.", Seroosker- ke (W.), 169 p.; 2e pr. „O.N.D.A.", Ritthem, 156 p.; 2e pr. „Advendo", Wolphaartsdijk, 147 p.; 3e pr. „Ons Genoegen", Nisse, 133 p. Derde afdeling fanfarele pr. „Vooruit", Waarde, 170 p. Spreekgestoelte Een opvarende van het Pana mese schip „Sabrina", die met een aantal collega's Maandag in Terneuzen passagierde en rijkelijk aan Bacchus had geof ferd, sprong zonder dralen van de Axelse brug ir de kade. De zeeman beklom vervolgens een ducdalf, van waar hij tot het samengestroomde publiek een toespraak hield. De politie wist de redenaar van zijn zonderling spreekgestoelte te verwijderen en bracht hem, nadat hij van droge kleren was voorzien, te rug naar boord. ^SA/VWVVVVVVV KERKNIEUWS Classis Walcheren Herv. Kerk bijeen Bespreking opheffing processieverbod. De classicale vergadering van Mid delburg (Walcheren) van de Her vormde Kerk, kwam in vergadering bijeen. De byeenkomst ving aan met een door de praeses van de classicale vergadering, ds. E. Durkstra, van 't Zandt, in de Koorkerk te Middelburg gehouden „Morgengebed". Om 10 uur werd in het Ned. Koffiehuis, aan de Markt aldaar, de vergadering met een inleidend woord door de praeses geopend. Nadat mededeling was ge daan van de werkzaamheden van net breed-moderamen van de classis, hield ds. A. Dronkers uit Utrecht, een inleiding over de a.s. najaarsactie „De Grote Trek". Des middags werd uitvoerig ge sproken over het voorstel van de Staatscommissie-Van Schaiek, tot op heffing van het processie-verbod, dat door de Generale Synode aan de clas sis om advies was toegezonden. De vergadering werd voorgelicht door ds. P. J. Th. Aalders en ouder ling D, Botje, beiden te Middelburg. De discussie groepeerde zich, in hoofdzaak, om een drietal punten: le. de betekenis van het begrip vrijheid; 2e. het wezen van de processie en 3e. de taak van overheid in deze. De vergadering sprak zich, in gro te meerderheid uit tegen uitbreiding van de processie-vrijheid en dus voor handhaving van de bestaande toe stand. De minderheid gaf van een an der standpunt blijk. Ontkend werd o.m. dat bij de processie van een cul tus sprake is. Tussen de minderheid en de inleider, ds. Aalders, ontspon zich een interessante discussie over 'het Protestants karakter van de na tie en over de handhaving van dat karakter. De meerderheid verenigde zich ten slotte met het adres, zoals dit door de acht in de Oecumenische raad sa menwerkende kerken, met de Geref. Kerken en de Chr. Ger. Kerken, op 9 April 1949, aan de Raad der Minis tère werd gericht, waarbij deze ker ken, o.m. met een beroep op een uit spraak van het Trentse concilie, ver klaarden, dat de processie meer is dan een proclamatie; zij stelt niet voor een beslissing, maar legt een reeds gevallen beslissing aan anderen op, een beslissing, die ae ruimte van het openbare leven, naar een bepaald theologisch inzicht wil vullen en be heersen". Ouderling I. J. de Boer uit Mid delburg. deed als afgevaardigde der classis ter Generale Synode tenslotte verslag van de vergadering der Syno de, waarin hy uitvoeriger inging op de behandeling van de zaak-as. Loos, uit Hilversum. MIDDELBURG. Vandaag - Electro: „The Jazz singer", (a. L), 7 en 9.15 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Van de wal in de sloot", (14 Jr.), 7 en 9 uur; Luxor: „Vijf dagen schrikbewind", (14 jr.). 8 uur. GOES. Vandaag Grand: „Shane", (14 jr,), B-u.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2