Ramp, afsluiting zeegaten en Schelde- Rijnverbinding Zeeuwse Almanak N.V.v.h. GEBR. POLAK VLISSINGEN TOREN VAN BAARLAND WORDT GERESTAUREERD VAN TOT STADHUISVERLICHTING MIDDEL BURG VOOR EEN DERDE BIJEEN. CONCENTRATIE NODIG VAN DE VLASBEWERKINGSBEDRIJVEN RADIO-UITZENDINGEN VAN DE HERDENKINGSDAGEN TOPPERS f 33.50 B0BBE Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 5 JUNI 1954 PLANOLOGISCHE DIENST OVER Jaarverslag over 1953 thans verschenen Het zojuist verschenen jaarverslag van de Provinciale Planologische Dienst voor Zeeland over 195S maakt melding van drie belangrijke zaken voor deze provincie, waarbij ook do planologie ook was of is betrokken: de ramp, de afsluiting van de zeegaten en de Schelde-Rynverbinding. En elk van deze drie onderwerpen bracht, naast het normale werk, een aanzienlij- ke hoeveelheid arbeid en studio voor de Planologische Dienst met zich mee, zo blykt uit het verslag. Zelfs moest 't werk voor het Streekplan Zeeuwsch- Vlaanderen noodgedwongen worden onderbroken omdat de rampgebieden zo zeer de aandacht vroegen. Nadat- geleidelijk aan de improvi saties van de hulpverlening van de eerste rampdagen waren omgezet in meer georganiseerde vorm, volgde voor de Dienst de bezinning op de wijze, waarop de werkzaamheden aangepast moesten worden aan de zo ingrijpend gewijzigde omstandig heden. Geadviseerd werd toen aan Ged. Staten tot instelling van de Reconstructiecommissie Schouwen- Duiveland. Maar ook op ander ter rein noopten de ontwikkelingen tot bezinning en zo werd geadviseerd een provinciale commissie in het le ven te roepen ter bestudering van de Zeeuwse problemen, verband hou dende met een nieuwe Schelde-Ryn- verbinding en tenslotte werd de in stelling bepleit van een interne pro vinciale commissie, ter bespreking van de vraagstukkeen, welke de in middels opgedoken plannen tot af sluiting van de zeegaten oproepen. Juist, deze Deltaplannen met het voor Zeeland zo belangrijke onderdeel, het Drie-eilaudenpian betekenden voor de dienst een volkomen nieuw werkterrein, im mers de totstandkoming van deze plannen zou voor Zeeland een radicale structuurverandering betekenen, een structuurwijziging, die overigens uit planologisch oogpunt hoogst wenselijk moet worden geacht, daar slechts door dergelijke radicale plannen een einde kan komen aan het isole ment en de verbrokkeling van het Zeeuwse gebied. De minister van wederopbouw en volkshuisvesting stelde een plan commissie Zuid West in, in de werk groep Zuid-West waarvan de plano logische dienst voor Zeeland met de diensten van Zuid-Holland en Noord- Brabant zitting heeft. De studies voor een eerste interimrapport van deze plancommissie zijn afgesloten, zodat dit rapport in de loop van 1954 in druk kan verschijnen. Ten be hoeve hiervan werden twee uitvoe rige rapporten door de Planologi sche Dienst Zeeland opgesteld, die de hoofdlijnen behandelden van de so ciaal-economische structuur van Zee land en de huidige betekenis van de recreatie en het vreemdelingen verkeer in deze provincie, enkele aspecten hiervan b„ ke afsluitmg der zeegaten. alsmede by mogelij- Advertentie. HET ADRES VOOR IJZERWAREN, GEREEDSCHAPPEN ENZ. Het Drie-ellandenplan vormde eveneens een belangrijk punt van studie. De onderzoekingen waren met name gericht op de demo grafische en sociaal-economische ontwikkeling van Noord-Beeve- Jand, d,e landbouw, het vervoer, de scheepvaartbeweging door het Veerse Gat en de Zandkreek, de visserij en het dljksonderhoud. OMVANGRIJKE WERKZAAMHEDEN. Het werk voor de rampgebieden was voor de planologische dienst zo omvangrijk, dat noodgedwongen de werkzaamheden voor het Streekplan Zeeuwsch-Vlaanderen moesten wor den onderbroken, t In verband met de overstelpende hoeveelheid werk moest een tweede sociaal-econoom bij de dienst worden geplaatst. De pogingen om een stedebouwkun dig ingenieur aan te trekken, tenein de aan de steeds groeiende stroom van werkzaamheden, de uitbreidings plannen betreffende, het hoofd te kun nen bieden, konden in het verslagjaar niet tot een resultaat leiden. Het te lage salaris, dat aan een dergelijke functionaris kon worden aangeboden, als mede de omstandigheid, dat op 't bureau nimmer zelfstandig stede- bouwkundige ontwerpen worden ge maakt, bleken onoverkomelijke be zwaren op te leveren. Uitvoerig wordt voorts behandeld de totstandkoming van het recon structierapport Schouwen-Duive- land. De werkzaamheden met betrekking tot de overige getroffen gebieden bepaalden zich, op een enkele uit zondering na, hoofdzakelijk tot het herstel en de wederopbouw van de aangerichte verwoestingen, alsmede tot de daarmede samenhangende pro blemen, uiteraard voorzover deze in de planologische sfeer waren gele gen. Met het oog op de herverkave- lingswerkzaamheaen op het eiland Tholen, werd een onderzoek steld naar de van dit gebied. inge- arische structuur resultaten hier van zullen te zijner tijd in een rap port omtrent dit vraagstuk worden uitgewerkt. Ten behoeve van de Gedeputeerde Staten werd na voorafgaand onder zoek eei nota opgesteld omtrent de herbouw van de kern Oostdijk (Zuid-Beveland). Het verslag maakt voorts melding van de werkzaamheden voor de uit breidingsplannen. Als gevolg van de overstromings ramp moest in verscheidene gemeen ten een wederopbouwplan worden opgezet. Voor het eind van het ver slagjaar konden nog van 8 getrof fen gemeenten de ontwerp-wederop- bouwplannen in vooroverleg worden behandeld. In het jaar 1953 werden door de onderscheidene gemeenteraden 23 uitbreidingsplannen in onderdelen en 11 plannen in hoofdzaak, waar onder respectievelijk 13 en 6 wijzi gingen c.q. herzieningen, vastgesteld. Door Gedeputeerde Staten werden 20 plannen in onderdelen goedge keurd en 5 plannen goedkeurin;. ont houden. Aan de uitbreidingsplannen in hoofdzaak werd in 8 gevallen goedkeuring verleend en 1 maal goedkeuring onthouden. Het verslag behandelt verder o.m. planologische vraagstukken in Be- neluxverband. de werkzaamheden in verband met de waterhuishouding de wijziging van gemeentegrenzen en geeft de stand van de uitbreidings plannen. Herinnerd wordt aan het tienjarig bestaan van de dienst op 15 October 1953. Op die dag kwa men de waarnemend Commissaris der Koningin en de Griffier der Staten de gelukwensen van het pro vinciaal bestuur aanbieden. De vriendelijke woorden die over en weer werden gesproken, bevestigden de goede verstandhouding, die in deze eerste tien jaren tussen het provinciaal bestuur en de dienst wa ren gegroeid. De toren van Baarland wordt thans grondig gerestaureerd, waarbij de spits voorlopig ten offer is gevallen aan de sloperhamer. De wijzerborden van de klok zijn eveneens verdwenen, hoewel het uurwerk normaal func- tionneert: elk heel en half uur galmt de klok over het dorp. Binnenkort zal echter de toren als vanouds gesierd zijn met een achtkantige spits, terwijl de wijzerborden zelfs verdubbeld zul len zijn: in plaats van twee komen er nu namelijk vier. Wellicht zal ook een electrische luidinstallatie worden aan gebracht, alsmede een verlichting van de wijzerborden. De op deze foto ver naar voren staande panden aan de Noordzijde van de Raadhuisstraat zullen binnenkort gesloopt worden. Het verdwijnen van deze beide panden betekent een ver ruiming voor het verkeer in dit nau we gedeelte van de Raadhuisstraat- Ook in het overige gedeelte der Raadhuisstraat is de breedte van het wegdek onvoldoende voor het huidige verkeer- Daarom besloot de raad van <3.win Morgen wordt, gelijk reeds gemeld, iet badseizoen te Vlissingen geopend. Tegelijk zal ook de Sint Jacobstoren weer voor bekli gesteld. De wachter, betrekt post en wel op werkdagen van tien tot twaalf en van twee tot vier uur en op Zondagen eveneens van twee tot vier uur. Vorig jaar, toen de be klimming slechts gcdurend© korte ACH JA Er was een kleine menigte samen gestroomd in een bepaald hoekje op de Middelburgse Markt en ogenblik kelijk richtte onze belangstelling zich op dat hoekje. Een mens schijnt het kudde-instinct nu eenmaal nooit hé lemaal te boven te kunnen komen. Bovendien spreekt een zekere be roepsnieuwsgierigheid in zulke ge vallen een woordje mee De kleine menigte bleek voorna melijk uit vrouwen te zijn samenge steld; vrouwen, wier belangstelling zich nadrukkelijk op één punt con centreerde. Op een winkeldeur, welke vooralsnog echter gesloten bleef. „Seizoen-opruiming"zo overwogen wij, „seizoenopruiming kan het niet zyn". Dat was het ook niet. Het ging om een bruidspaar Véél te zakelijk, te nuchterte man lijk was onze gedachtengang ge weestDie kleine menigte vrouwen wachtte eensgezind op die ene vrouwdie zich met haar uitverko- rene op de Grote Dag had laten foto graferen. ij" was in het wit Naar „hem" werd niet gekeken. ,J3ééldig", werd er twaalfstemmig gezucht. Een massale zucht, vol herinnerin gen, verlangentederheid en ontroe ring. Ach ja, die vrouwen tijd mogelijk was, namen toch nog 2000 personen de moeite de talryke treden te bestijgen. Het gemeentebestuur van Vlissin gen heeft besloten reductiekaarten uit te geven, welke voor de prijs van een halve gulden toegang geven tot de toren, het badstrand en het Stede lijk Museum. De normale prijs voor de drie gelegenheden is tachtig cent. IN EIGEN KERK Het herstel van het gebouw der Gereformeerde kerk te Scharendnke is thans zover gevorderd, dat Zondag a.s. (Eerste Pinksterdag) de plaatse lijke predikant ds H. M. Kuitert in het eigen gebouw kan voorgaan. OP „HEIDENESSE" Dertig Nieuwerkerkse leden van de Hervormde Vrouwen Vereniging waren drie dagen te gast in het vor mingscentrum „Hedenesse" te Cad- zand. De leiding berustte bij de so ciale werkster mejuffrouw Wijers en bij mevrouw Westerhof. Op de heen reis werden te Middelburg de Abdij en de Provinciale Bibliotheek bezich tigd. Burgemeester D. M. Vermet van Zuidzande had er voor gezorgd, dat de dames de tweede dag een be zoek konden brengen aan Brugge en Knokke. Vijftien particulieren hadden hiervoor een auto ter beschikking ge steld. Nadat men de derde dag te Oostburg „gemarkt" had. werd de thuisreis weer aanvaard. TEN GESCHENKE De leden der Christelijk Gerefor meerde Kerk te Zierikzee hebben van de zustergemeente te Aalsmeer 500 Dahlia- en 400 Chrysantenstekken ten geschenke gekregen. Vanmiddag zal deze mooie gift worden verdeeld. IN HET KORT Arbeiders, die werkzaam waren op het terrein aan de voormalige staal fabriek te Terneuzen troffen daar een onontplofte granaat aan. De oprui mingsdienst werd van deze vondst in kennis gesteld. Baarland in zijn laatste vergadering om over de gehele lengte van de Raadhuisstraat een nieuw wegdek te doen aanbrengen van klinkers ter breedte van 5V2 meter met trottoirs, welke werkzaamheden, afhankelijk van de verkrijging van goedkeuring, zullen worden uitgevoerd in 1954, dan wel voorjaar 1955. Beëdiging b\j de Marine Vrijdag 11 Juni Juni des mid dags te 3 uur, zal aan boord van H.HL's Van Heemskerck te Vlissingen worden beëdigd de adelborst C. D. Ie kL van de Kon. Mar. Reserve A.R. Lap. Vlasserij te Eede brandde uit Vermoedelijke oorzaak: kortsluiting Vrijdagmiddag brak brand uit in de vlassery van de heer E. Vfermeire aan de Hazewegeling te Eede. Het gehele gebouw alsmede grote voorraden vlas en lemen gingen verloren. De brand, welke vermoedelijk is ontstaan ten gevolge van kortslui ting, werd spoedig ontdekt. Men trachtte met een brandblusapparaat het vuur te bestrijden, maar dit greep zo snel om zich heen, dat binnen enkele ogenblikken het geheel een prooi der vlammpn werd. De brand weer van Aardenburg, welke spoedig ter plaatse was, kon zich slechts be perken tot het nablussen. De schade, welke ettelijke duizenden guldens be loopt, wordt door de verzekering ge dekt. Tentoonstelling tekenwerk Z.T.I. Goes Het Zeeuwsch Technisch Instituut te Goes dat tot dusver niet aan de weg pleegde te timmeren, hield Vrij dagmiddag in „de Prins van Oranje" een interessante tentoonstelling van tekenwerk der leerlingen. Een groot aantal tekeningen, zowel schetsen als detailtekeningen, op het gebied van de wegen-, water- en huizenbouw, gaven een goed beeld van de oplei ding welke aan dit instituut wordt genoten. De burgemeester van Goes, mr. W. C. ten Kate, sprak een openings woord voor deze expositie. Hij juich te dit initiatief toe, daar hiermee meer publiciteit wordt gegeven aan het werk van dit Instituut, dat dit werkelijk verdient. Talloos velen ge noten hun opleiding aan het Z.T.I., om daarna mooie posities in de maat schappij te verwerven. Dit instituut heeft het voor velen mogelijk ge maakt zich in de technische vakken te bekwamen, die anders bijv. door verre afstand of financiële bezwaren, niet tot deze studie zouden hebben kunnen komen. Goes is daarom trots dat deze school hier is gevestigd. Ge zien het grote gebrek aan goede op zichters, oetreurde spreker het, dat nog niet meer jongelui deze opleiding kiezen. Hij hoopte daarom, dat vele bezoekers door deze tentoonstelling zoudën worden aangetrokken om in een technisch vak te gaan studeren en daartoe dan de Z.T.I. uit te kie zen. De Guys expositie te Vlissingen Het gemeentebestuur van Vlissin gen heeft een keurig verzorgde circu laire het licht doen zien over de ko mende Constantin-Guystentoonstelling in het Stedelijk Museum te Vlissingen. Op de voorzijde is een reproductie van een werk van Guys afgedrukt, terwijl de andere pagina's een schets over leven en werk van deze kunste naar bevatten. Deze schets is in vier talen opgenomen. De folder zal op iruime schaal worden verspreid en is verkrijgbaar ten stadhuize en bij de V.V.V. De opening van de tentoon stelling is een week vervroegd en nu gesteld op 9 Juli. NOG 6667 NODIG Maar nog slechts 8 „beroepen" offerden als groep In ruim drie weken tijds werd voor de Stadhuisverlichtingsinzameling te Middelburg, welke zoals bekend door de V.V.V. georganiseerd is, een bedrag bijeengebracht van 3332,50. Van de 10.009,— die nodig zijn, is dus een derde deel binnen en dat geeft de burger moed. En er zijn nog andere be moedigende tekenen! Want nog slechts acht beroepen droegen hun bouw steen by als uitoefenaren van een bepaald beroep en er worden in Middel burg niet minder dan 200 beroepen u ilgeoefend. Het kan niet anders, of de andere beroepen zullen weldra volgen. De erelyst wordt tot dusver ge vormd door De Boekhandelaren, De Banken, De Notarissen, De Loodgieters en Fitters, De Fotografische Bedrijven, De Zuivelhandelaren, De Kruideniers en De Meubelmakers en Behangers. De banken hebben hier een ere plaats: zij .droegen elk afzonderlijk 50,bij, dus elk het bedrag, dat van de „groep" gevraagd werd! Maar men ziet, de „beroepen" be ginnen te komen. Als de eerste schapen over de dam zijn, volgende anderen. Ook de grote bedrijven weren zich best. De firma's Kunst, Vroom en Dreesmann en de P.Z.C. beten het spit af, de Wasserij „Zeeland", de fa. Brouwenaar en v. d. Kamer volgde met de firma's Goudsmit Hoff en de Confectiezaken Wijtman, Baars-Sybrants en Old England. Verleden week voegden zich de N.V. Stoomtram Walcheren, de fa. Jobse en de dameshandwerkfabr. „De Lelie" daarbij en deze week volg den Albert Heijn, de fa. L. Potter en Zn., havenbedrijf, de Alg. Zeeuw se Verzekeringsmaatschappij met 100,het Transport- en Aanne mersbedrijf W. Leys en van Gend en Loos. Men ziet: de grote bedrijven en zaken weren zich, maar men be hoeft slechts op de beroepenlijst te kyken, dat er nog veel ontbreekt. Hier en daar nemen, als de sa menwerking, blijkbaar niet onmiddel lijk te bewerkstelligen is, enkele za ken zelfstandig deel. Apotheek Pien- broek offerde 10,Arie van de Markt schonk 50,de N.V. Louis- se 5,En dan waren er de par- Algemene vergadering Kamer van Koophandel De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Zeeuwse Eilanden houdt 2 Juli a.s. haar algemene ver in hotel de „Korenbeurs" gadering te Goes. Oesterverzending In Mei 1954 werd als volgt verzon den: Nederland 4250 stuks (nihH); België 28.649 stuks (31.360); Enge land nihil, (2.1001Duitsland 3.400 stkus, (3.15Ö); Diverse landen 250 stkus, (nihil). Totaal 36.544 stuks te gen 36.610 stuks in Mei 1953. De tus sen haakjes geplaatste totalen zyn in 1953 verzonden. IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Aanwijzing van terreinen in Aardenburg, IJzendijke, Zuiddorpe, Koewacht, St. Jansteen De Va9te Commissie van de Provinciale Planologische Dienst heeft in het afgelopen jaar behandeld een voorstel tot aanwijzing van concentratie gebieden voor vlasbewerkingsbedrijven in Zeeuwsch-Vlaanderen. Dit voor stel hield in, dat voor deze bedrijven terreinen zouden worden opgenomen in de gemeentelijke uitbreidingsplannen van Aardenburg, IJzendijke, Zuid dorpe, Koewacht en St. Jansteen. Aanwijzing van deze gebieden houdt in, dat buiten deze terreinen in de genoemde gemeenten geen vestiging van vlasfabrieken zal zyn toegestaan. Voor de andere gemeenten in Zeeuwsch- Vlaanderen zal in incidentele gevallen nader worden bezien of vestiging op geschikte plaatsen kan worden toegestaan. Destijds werd in verband met de afvloeiing van rootwater in de pol ders een commissie ingesteld ter be oordeling van de vestigingsaanvragen voor vlasbedriiveii, alsmede een Com missie ter bestudering van de Water huishouding in Zeeuwsch-Vlaande ren. Ook de waterwinning Is namelijk ten nauwste betrokken bij dit vraag stuk, aangezien deze niet alleen be dreigd wordt door de afvloeiing van Dorpsavonden op Miniatuur-W alcheren Het spreekt wel vanzelf, dat de Herdenking van liet gereed komen van Herstel en Wederopbouw van Walcheren, welke georganiseerd wordt door de Stichting „Nieuw Wal cheren" met grootscheepse mede werking van talrijke instanties, ook een belangrijk onderdeel zal vormen van de radio-uitzendingen van die dagen. In onderling overleg hebben de om roepverenigingen besloten, dat de N. C.R.V. de ochtend voor haar reke ning zal nemen. Zij vangt haar uit zending op 25 Juni aan met het uit zenden van vyf minuten carilloncon cert en een reportage over Middel burg, zoals het er die morgen uit zal zien. Daarna volgt een directe uit zending van de Herdenkingsbijeen komst in de kerk. In de avonduren zal de N.C.R.V. een gedeelte uitzen den van het concert van het Maria- koor uit Nijmegen, voor het Stadhuis, terwijl de N.C.R.V. besluit met het uitzenden van een gedeelte van de show en taptoe, welke wordt uitge voerd door de Kon. Mil. Kapel, de Marinierskapel en het muziekcorps van de Luchtmacht en opening Mini atuur Walcheren Parade, folkloristi sche manifestaties zullen door AVRO en KRO in montage worden gebracht. Aangenomen mag worden, aat ook Concours d'Elegance en Concours de Comfort in Vlissingen op 26 Juni in de belangstelling van de radio zul len staan. In de loop van Juli en Augustus zullen door de AVRO voorts drie di recte uitzendingen vanuit Miniatuur Walcheren worden georganiseerd. Zij zullen bestaan uit een reportage en uit concerten van de SKymasters, Eddy Christian! en zijn orkest en Tom Erich en zyn Solisten. Voorts zal ook het N.I.R., de Belgische radio een directe uitzending van Miniatuur Walcheren brengen. DORPSAVONDEN. Gedurende Juli en Augustus zullen koren en muziekcorpsen van de Wal- cherse steden en dorpen zgn. Don>s- avonden brengen op Miniatuur Wal cheren. Een aardig idee eneen publiektrekker. Tenslotte kan vermeld worden, dat in de voormalige Centrale Keuken op het Molenwater een tot de Miniatuur behorende Miniatuurbioscoop wordt ingericht, waar smalfilms zullen wor den gedraaid. rootwater, maar evenzeer door het onttrekken van zoet water aan de bodem. Er moest daarom een nieuw §lan worden gevormd om de vlasbe- rijven op bepaalde gebieden te con centreren en zodoende de waterwin ning in Zeeuwsch-Vlaanderen veilig te stellen. Het resultaat van een stu die over dit vraagstuk culmineerde in het bovengenoemde voorstel, zo blijkt nu uit net jaarverslag van de Planologische Dienst. Het desbetreffende voorstel ont moette bij de vaste Commissie van deze dienst geen bezwaren, doch ten aanzien van de concept-bebouwings voorschriften werd besloten deze niet vast te stellen, maar de behandeling hiervan, in afwachting van de vast stelling van het Streekplan Zeeuwsch- Vlaanaeren, over te laten aan de Pro vinciale Commissie ter Beoordeling van de Gemeentelijke Uitbreidings plannen. Examens „Vrederust". ,5p 2 en 3 Juni 1954 werden in de Stichting „Vrederust" de eindexamens fehouden ter verkrijging van het zie- endiploma B. Aan dit examen namen deel 2 broeders en 16 zusters. Voor het examen slaagden: de broed:r-: H. Bouwman en J. A. Geluk en de zus ters J. C. Bakelaar. A. Blankenburgh, W. Buys, Tj. Douna, A. H. Geuze, G. E. Gouw, J. de Jonge, P. A. van der Klooster, A. F. Lurjks, M. G. van der Mast, M. Schults, de Smit, N. W. in 't Veld en N. Vermaas. Examen. Te Utrecht slaagde voor het exa men kantoorboekhandelaar de heer N. E. van Klaveren te Goes. Voor het examen vakbekwaamheid kantoorboekhandel slaagde te mej. M. J. Praat uit Aardenburg. Voor het diploma en ATV slaag den J. Verburg te Veere en J. M. Wal- hout te Terneuzen. Er werden 12 can- didaten afgewezen ticulieren, mej. Ermerins en de heer Joziasse, die hun steentje bijdroe gen. Er zit al met al vooruitgang in. Maar helaas: nog steeds is ae ge meente Middelburg, welke toezegde 2000,te zullen bijdragen, de voor naamste schenkster. Hoe lang nog De nieuwe verantwoordingslijst der V.V.V. ziet er als volgt uit: Middelburgse Notarissen 50, Bond van Loodgieters en Fitterspa- troons afd. Middelburg 50,Foto grafische bedrijven 45,Dhr. Jo ziasse, Houtkaai 10,Albert Heijn 50,Firma Potter en Zn. 50, Louisse-Middelburg 5.Algemene Zeeuwse Verzekeringsmy 100, Van Gend en Loos Middelburg 10, Zuivelhandelaren Middelb. en St. Lau rens 50,Transp. en Aann. Bedr. W. Leijs 50,Middelb. Meubelma kers en Behangers 50,Totaal 570,—. Verleden week was bijeengebracht 2762,50 zodat het eindbedrag thans 3332,50 bedraagt. Met spanning zien wij het resultaat van de komende week tegemoet. Blijft het gaan als deze week, of stijgt het tempo, dan is het waarschijnlijk, dat inderdaad nog deze zomer de Stad- hulsverlichting in Middelburg zal branden. Vlissingse Nutsspaarbank. Uit het financieel verslag van de Vlissingse Nutsspaarbank over de maand Mei 1954 blijkt, dat het to taal tegoed in dat tijdvak met f 139.456,52 steeg tot f 10.S95.073,47. Dit was als volgt verdeeld over het hoofdkantoor en de diverse bijkan toren: hoofdkantoor f 7.410.788,15, stijging f 86.064,89, afhaaldienst f 24.106,94, stijging f 14,98; bijkan toren:* Souburg: f o79.162.89, stijging f 4275,66; Goes: f 1.946.256,65, stij ging f 32.652,53; Wolfaartsdiik: f 426.217,36, stijging f 11.766,77; Terneuzen: f 370.550,13, de terug betaling was hier f 374,33 meer dan de inleg; Zaamslag: f 68.551,18, f 1957,21 meer uitbetaald dan in gelegd; Axel: f 69.440,17, stijging f 7013,23. Het aantal rekeningen bedroeg in totaal 19.410 (74 meer). Hoofdkan toor 13.481 (22 meer), afhaaldienst 341; Souburg 1393 (8 meer); Goes 2607 (21 meer); Wolfaartsdijk 779 (6 meer); Terneuzen 475 (10 meer); Zaamslag 105 (1 meer), Axel 229 (6 meer). Wij ontvingen op het laatste mo ment nog juist vóór Pinksteren een zending in diverse aparte modellen, van prima Velour Rayé (geheel op satin gevoerd), kleuren: wit, turquoïs, maïs en grijs, voor de speciale prijs Uw modehuis Vlissingen. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: Shane", (14 jr.), 7 en 9 uur; Luxor: „Gouden zwaard". (14 jr.), 7 en 9 uur: Boulevard Evert- sen: ingebruik neming gemeentelijk bad bedrijf. 3 uur. Eerste Pinksteren Alhambra: als van daag, 3. 7 en 9 uur; Luxor: als van daag, 3. 7 en 9 uur. Tweede Pinksteren Alhambra: „Van de wal in de sloot", (14 jr.), 3, 7 en 9 uur: Luxor: „Vijf dagen schrikbe wind", (14 jr.), 3, 7 en 9 uur. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „Het lot speelt met mr. Denning", (14 jr.), 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „Avontuur in de Zuid zee". (18 jr.), 8 uur. Eerste Pinksteren Electro: „Robinson Crusoë en Co.", (aJ.), 3.30, 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „Barbarossa, de zeeschuimer". (14 Jr.), 2.30 en 8 uur. Tweede Pinksteren Electro: als Eerste Pinksteren, 3.30, 7 en 9.15 uur; Schouwburg: als Eerste Pinksteren, 2.30 en 8 uur. GOES. Vandaag Grand: „Van de wal in de sloot", (14 jr.). 7 en 9 uur. Eerste Pinksteren Grand, als vandaag, 3, 7 en 9 uur. Tweede Pinksteren Grand: „Shane", (14 jr.), 2, 4, 7 en 9 uur. ZIERIKZEE. Bioscoop Concertzaal: Zaterdag, Maandag en Dinsdag 8 uur: „Maske in Blau"; Zondag en Donderdag, 8 uur. Maan dag, 3 uur: „Het hunkerende hart". HAAMSTEDE. Bioscoop hotel Bom: Zaterdag en Maan dag, 8 uur: „Het hunkerende hart".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2