2$ Kwaliteit van landbouwproduct kan nog opgevoerd worden NIEUWS UIT DE KERKEN PREDIKBEURTEN WALCHEREN SPORT EN WEDSTRIJDEN ZATERDAG 5 JUNI 1954 PROVINCIALE ZB B UW 8 B 00X3 HA NT 7 ZEEUWSE GRAANHANDELAREN IN ZIERIKZEE BIJEEN Ook de handel kan bijdragen tot voor lichting van de boer De teelt van een kwalitatief beter product is niet in de eerste plaats een belang van de boer of de handelaar, maar een provinciaal en zelfs een nationaal belang. Aldus concludeerde ir. P. R. Bonman, Ryksland- bouwconsulent voor Zeeuvvsch-VIaanderen, gisteren in zyn inleiding, ge houden voor de jaarvergadering van de Vereniging van Handelaren in granen, zaden en peulvruchten in Zeeland in „Mondragon" te Zierikzee. En onmiddeliyk in aansluiting hierop behandelde hij de vraag, hoe de handelaar er toe kan bydragen tot deze kwaliteitsverbetering. Met andere woorden: hoe kan de boer gestimuleerd worden de kwaliteit van zyn pro duct verder op te voeren? En zijn antwoord hierop luidde: door een gro tere prysspreiding naar kwaliteit én door voorlichting, ook van de zyde van de handelaren. Ir. Bouman wees er in het begin van zijn inleiding op, dat de boer ln deze tyd geen „koning op eigen erf" meer is. Dat was in het verleden mis schien het geval, maar tegenwoordig is hij ook afhankelijk van anderen en heeft ook hij zich zeker te richten naai- zijn afnemers, de handelaren. Oolc de klant is nu koning! Die klant vraagt kwaliteit als ba sis voor zijn prijsbepaling en de ho gere prijs voor een betere kwaliteit mag men zien als een beloning voor de vakkennis en de toewyding van de boer. Spreker behandelde de kwaliteits kwestie aan de hand van zyn erva ringen in Zeeuwsch-Vlaanderen met de brouwgerst en de erwten. Hij be handelde daarbij achtereenvolgens vier punten: welke eisen worden ge steld in welke mate voldoet net Zeeuwse product aan deze eisen op welke wijze kan de kwaliteit nog worden opgevoerd hoe kan de landbouw gestimuleerd worden hier naar te streven? Ir. Bouman constateerde, dat het Zeeuwse product weliswaar aan re delijke kwaliteitseisen voldoet, maar dat verbetering toch mogelijk ls. Voor de boer en de handelaar is het vaak een rekensommetje hoe de grootste winst kan worden verkre gen, door kwantiteit of door kwali teit, maar spreker meende toch, dat provinciaal en nationaal bezien, kwa liteitsproductie een groot belang ver tegenwoordigt. Ten aanzien van de gerst wees hg hij er o.m. op, dat gestreefd dient te worden naar het verkrggen van een ras, dat verschillende goede kwali- teits-eigenschappen in zich verenigt. Hg achtte hiervoor mogelijkheden aanwezig in het ras Carlsberg, dat weliswaar nog niet on onze rassen- lijst voorkomt, maar dat in Zeeuwsch Vlaanderen toch wel reeds uit Bel gisch zaad geteelt is. Raszuiverheid dient bevorderd te worden. In het by- zonder wees spreker nog op het be lang van een gesprek over de behan deling van de grond en het gewas tussen de handelaar en de boer omdat eerstgenoemde hieruit iets te weten kan komen over onzichtbare kwali teitseigenschappen. In het bijzonder de behandeling b\j de oogst en de metereologische voorlichting ten aan zien van het tijdstip van het oogsten achtte ir. Bouman van grote bete kenis met name voor het verkrggen van het meest gewenste vochtgehal te. Ten slotte wees spreker op de gro te betekenis van de voorlichting, niet alleen door de landbouwvoorlichtings diensten, maar ook van de zijde van de handel. Tydens de op deze inlei ding volgende, zeer levendige discus sie werd voorgesteld, dat van de zij de van de vereniging een folder zal worden samengesteld, waarin het in Oostkapelle Aanbesteding Het gemeentebestuur van Oostka- Eelle heeft aanbesteed de doortrek ing van de weg Baantje van de boerderij van B. Wattel tot aan de Duinweg. Ingeschreven werd door fa,. Geldof, Serooskerke 20.490; fa. Duynhouwer 22.600; M. Wandel 21.100; Aann. Bedrijf Zeeland 20.862; Van der Klippe 22.600; Bunschoten, Noordwük 19.781; Jon- gepier, Serooskerke 23.100. De gun ning werd aangehouden. deze vergadering behandelde op be- vatteiy'ke wijze wordt samengevat. Dit denkbeeld zal door het bestuur verder worden uitgewerkt. De folder kan dan door de handelaren onder de boeren verspreid worden. De jaarvergadering Vóór deze inleiding werd de agen da van de jaarvergadering onder lei ding van de waarnemend voorzitter, de heer J. Balkenende, op vlotte Wijze afgewerkt. Aan de voorzitter, de heer G. Duvekot, die momenteel in Brazi lië vertoeft, werd een telegram ge zonden. De heer Balkenende herdacht de overleden leden en sprak er daar na zyn voldoening over uit, dat weer op ,'t rampeeiland vergaderd kon wor den. Hij hield een korte historische beschouwing, waarin hij herinnerde aan het verleden van Zierikzee als handelsstad, om vervolgens te con stateren, dat 1953 voor vele graan handelaren geen ongunstig jaar is geweest, met uitzondering natuurlijk van hen, die door de ramp werdén getroffen. De oogst was goed en de handel vlot met tegen het einde van het seizoen stygende prijzen. Spreker constateerde, dat de vooruitzichten voor 1954 nog onzeker zijn, ook al omdat de regeling voor de graanprij zen nog niet bekend is. Op 11 Juni zijn hierover de eerste besprekingen. Spreker had echter vertrouwen m de toekomst. In plaats van de heer M, K. Ver burg, die hiertoe zyn plaats ter be schikking stelde werd de voorzitter, de heer L. Duvekot, benoemd tot ge delegeerde in de L.P.O. De jaarver slagen van de secretaris, de neer A. Polderman, en de penningmeester, de heer L. D. van Damme, die van een vlot en voorspoedig verenigingsle ven getuigden, werden goedgekeurd. De contributie werd wederom op 10.bepaald. Als bestuursleden herkoos de vergadering de heren J. Balkenende, J. Cappon, P. Klouwers en W. Landegent. De volgende jaar vergadering zal in Tholen gehouden worden. Ten slotte werd nog medege deeld, dat men zich met klachten over de regeling van de bedryfsscha- de e.d. kan wenden tot de secretaris, die deze dan via de L.P.O. naar het departement kan doorgeven. Bomen voor Schouwen Na afloop van de vergadering ver enigde men zich aan een gemeen- schappeiyke maaltyd, tijdens welke verschillende sprekers het woord voerden die allen door de tafelpresi dent, de heer P. Ribbeng van Zierik zee, op slagvaardige wijze werden beantwoord. Een op initiatief van de heer Zuldema van Walcheren gehou den Inzameling voor de Boomplantac- tie op Schouwen-Duiveland bracht 106.35 op. Indien hiervoor een laan tje geplant zou kunnen worden, zou rien flit het nnnenrrentiplnnntie" Middelburg Contactavond school C De oudercommissie van school C te Middelburg belegde een ouderavond onder leiding van de heer Van de Berge. Aan het eerste deel van het programma werd medewerking ver leend door leerlingen, die enkele lied jes zongen en een toneelstuk opvoer den. Na de pauze vertoonde de heer Van Hekke enkele goochelnummers; de heer Groenewoud zorgde voor de muzikale omlijsting. Nadat het hoofd der school, de heer F. A. Roosen daal een kort woord had gesproken sloot de voorzitter de vergadering. Aanrijding tussen auto en bromfietser Donderdagavond ontstond er een aanrijding tussen twee personenau to's te Middelburg op het kruispunt BreeLutherse KerklaanZuiasin- gel. De beide voertuigen, waarvan er een werd bestuurd door de heer K. S. en de ander door de heer J. A. J. de J., liepen enige schade op. De heer S. had enige ogenblikken later op nieuw pech, want bij de Koepoort reed hij de bromfietser J. C. A. aan, die verzuimde voorrang te geven. A. kwam te vallen, doch liep geen letsel op. Wel werd de bromfiets bescha digd. Oost- en West-Souburg Interkerkelijke zangdienst. In de Geref. kerk te Souburg wordt a.s. Zondagavond een interkerkelijke zangdienst gehouden. Ds. Van Duijne, Ned. Herv. predikant, en ds Breder- veld, Geref. predikant, zullen beiden een kort woord spreken. Marktberichten VISMIJN VEERE. 4 Juni: Export garnalen 2309 kg 60—63. Schar 171 kg 20—25. Bot 19 kg 16. Schol 94 kg 20—22. Wijting 38 kg 16-17. Mid- del tong 161 kg 45—140. Rog 36 kg 44- 52. Griet 2 kg 42—51. Alles ln ets per kg. Kanselruil in Eikerzee en Scharendijke Na de ramp hebben de Hervormde gemeente van Eikerzee en de Geref. kerk te Scharendgke gezamenlijke kerkdiensten gehouden, zelfs geza menlijke vieringen van het Avond maal. Aanvankelijk werden de diensten gehouden in andere loealiteiten, maar gedurende het laatste half jaar in de noodkerk te Scharendijke. Nu het dwingende karakter van een ramp situatie voorbg is, zyn de gezamen lijke kerkdiensten beëindigd. De kerkeraden hebben ter gelegen heid daarvan een verklaring uitge geven, waarin zH hun droefheid en verontrusting uitspreken over het gescheiden voortleven van de beide gemeenten. De rampsituatie heeft de kerken wel dichter by elkaar ge bracht, doch de kloof tussen haar is nog te groot om tot eenheid van or ganisatie te komen. De beide kerkeraden hebben elkaar beloofd, niet op een tweede waters nood te wachten en blyk gegeven, dat men gezamenlyk begeert onder het zelfde woord te buigen. Ten teken hiervan zullen zy de z.g. „kansel- ruil" in de gemeenten invoeren. Voortaan zal in de loop van een afge sproken aantal weken eenmaal de Geref. predikant in de Hervormde kerk voorgaan en in de loop van het zelfde aantal daarop volgende weken eenmaal de Hervormde predikant in de Geref. kerk. Ds. I. Kievit overleden HIJ WERD IN OUD-VOSSEMEER GEBOREN. Te Dordrecht is Vrijdag overleden ds. I. Kievit, emeritus-predikant van de Ned. Hervormde Kerk te Baarn. Ds. Kievit werd in 1887 in Oud- Vossemeer geboren. Hij studeerde aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Op 23 November 1915 werd hij predikant in zijn eerste gemeente Garderen. Daarna stond hij in Benschot (1918 —1920). Lunteren (1920—1923), en Baarn, waar hij op 4 Nov. 1923 intre de deed en waar hij tot aan zijn eme ritaat in 1952 werkzaam was. Hij is een vooraanstaande figuur van de Gereformeerde richting in de Ned. Hervormde Kerk geweest. Als weinigen kende hij de geschriften der reformatoren en de vaderlandse ge reformeerde theologie: Vele jaren is hij medewerker, later redacteur geweest van het Gereformeerd Weekblad, waarin van zijn hand artikelen over exegetische, dogmatische, kerkhistori sche en kerkelijke onderwerpen ver schenen. Van zijn publicaties noemen wij: „Voor-onderwerpelijke predi king", „Tweeërlei kinderen des ver- bods", „Het boek Jozua", „Ontwerp regeling ener nieuwe kerkorde", enz. De begrafenis zal geschieden op Woensdag 9 Juni op de begraafplaats te Baarn, nadat vooraf om half drie des middags een rouwdienst in de Ned>. Hervormde kerk te Baarn is gehouden. RAAD SINT LAURENS. Nog geen subsidie voor Chr. Stichting Beroeps keuze. De raad der gemeente Sint Lau rens, welke Vrijdagmiddag in open bare zitting bijeen kwam onder voorzitterschap van burgemeester W. Baas, handelde in een minimum van tijd de vijftien punten tellende agenda af. Slechts een korte discussie ont stond bij de behandeling van een subsidie-aanvrage der Christelijke Stichting voor School- en Beroeps keuze in Zeeland. In het bijzonder ageerde de heer K. A. Hamelink (Gemeentebelang) tegen de beper king, welke het praedicaat Christe lijke inhoudt en hij was dan ook van mening, dat het verzoek zonder meer afgewezen diende te worden. Met de stem van genoemd raadslid tegen werd het voorstel van B, en W. om de Stichting te adviseren een nieuw verzoek in te dienen, wan neer de werkelijke k°sten bekend zijn, aangenomen. Voorts stemde de raad in met de voorstellen van B. en W. tot het verlenen van een bijdrage in de eventueel door de gemeente Oost- en West-Souburg te betalen kosten voor de Stichting Rusthuizen Wal cheren in verband met de garantie van deze gemeente; tot het vaststel len van een verordening betreffende het aantal ambtenaren ter secreta rie; tot het vaststellen van een kin dertoelageverordening; tot wijzigin gen der begrotingen 1953 en 1954; tot wijziging van het ambtenaren reglement; tot het afwijzen van een subsidie-verzoek der Middelburgse IJsclub; tot het afwijzen van een verzoek om een bijdrage door het Comité Nationaal Monument dr A. Plesman en tot het niet toekennen van een subsidie aan de buurtver eniging Brigdamme ten behoeve van do speeltuin. De winkelsluitingswet werd zo danig gewijzigd, dat de winkels in de maanden van April tot en met September geopend mogen zgn tot 19 uur. Koudekerke Enkele raadsvoorstellen B. en W. van Koudekerke stellen de leden der gemeenteraad o.m. voor om de nieuwe straat, welke wordt aangelegd op het aan de Biggekerk- sestraat grenzende bouwterrein, de naam te geven van „Weststraat". Voorts ls er een voorstel van B. en W. om aan de Chr. Stichting voor School- en Beroepskeuze een subsidie te verlenen van 10 voor ieder kind uit dé gemeente, dat aan een onder zoek wordt onderworpen. Ter stimulering van de particulie re woningbouw is.door het gemeen tebestuur een voorstel ingediend tot deelname in de N.V. Bouwkas voor Noord-Nederlandse Gemeenten. Conversie van een bedrag van 109.106,20 aan gemeentelijke lening gen zou een rentebesparing opleveren van 500 per jaar. Daarom stellen B. en W. voor hiertoe over te gaan. Voor de verwarming van de brand weergarage noodzakelijk tijdens vorstperioden wordt een crediet van f 450.gevraagd voor de a schaffing van een z.g. gas-ojar. Ook wordt een crediet van f 5Ó00.- verzocht voor woningverbetering en -splitsing. Dit bedrag is toereikend voor 10 aanvragen. E.H.B.O.-examens. Voor het eenheidsdiploma E.H.B.O. slaagden te Koudekerke de dames L, v. d. Broeke, J. M. Joziasse en T. de Regt en de heer C. Don. Burgemees ter J- L. Dregmans feliciteerde de ge slaagden en de docent, dokter D. N. van Gelderen uit Middelburg, met het behaalde succes. Examens Tydens het te Vlissingen gehouden examen voor schipper op de binnen vaart slaagden voor het diploma ATV de heren J. K. Berkhey P. G. Marys, M. Meulmeester en N. Schot, allen te Vlissingen; A. v. d. Berg, R. V. de Clerck, I. v. Oppen, P. Dees, A. A. Hamelink en L. W. d. Dikken te Ter- neuzen; H. J. de Baare te Breskens, C. C. F. Vermeirsen te Yerseke, W. P. Dees te Veere en J. C. van Peenen te O. Souburg. Voor het diploma kraamverzorgster slaagden de dames: W. J. Dekker te Vlissingen, J. E. Peene te Middelburg, J. P. van Wanrooy te Vlissingen en M. Wouters te Gapinge. allen opgeleid te Middelburg, Afgewezen: 1. Mej. J. M. Pleyte, werkzaam aan de Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Vlissingen, slaagde te Rotterdam voor het examen hulp-assistente van de Centrale van Openbare Leeszalen en Bibliotheken. Collecten. De collecte voor de Stichting „1940—1945" bracht in Vlissingen 1771,46 op. De „Blauwe Week"-collectie te Biggekerke heeft 12.86 opgebracht. RAAD AAGTEKERKE Gelden uitgetrokken voor feestelijkheden Vrijdagmorgen kwam de raad der femeente Aagtekerke in vergadering g'een onder voorzitterschap van bur gemeester J. Geuze, die voor de eerste maal de raad presideerde. Een verzoek van de Christelijke vereniging voor de verpleging van lijders aan vallende ziekte om subsi die werd afgewezen. De Geref. ge meenteschool te Aagtekerke ver kreeg een bedrag voor de aanschaf van nieuwe leesboekjes, vervanging van urinoirs en een springmat. Deze laatste in plaats van een zandbak. De wethouderssalarissen werden ge wijzigd en gebracht van 230 op 300. De jaarwedde van de ontvan ger kwam van 1050 op 1250. Vanwege de gemeente Souburg was een verzoek gericht aan de raad tot deelname en garantiestelling van een kapitaal ten behoeve van de Stichting Rusthuizen op Walcheren. De raad besloot, evenals in 1951, tot deelna me, mits alle dorpen van Walcheren dit doen. De Christelijke stichting voor school- en beroepskeuze zal in het vervolg 10 subsidie krijgen voor elk behandeld geval. De lagere land bouwschool der Z.L.M. te Oudelande, werd 25 subsidie per leerling uit de gemeente toegewezen. De nota der vleeskeuringsdienst keurkring Oost kapelle, werd goedgekeurd. De Middelburgse IJsclub zag zgn 75 subsidie verloren gaan. De raad besloot, dat zolang er geen gegadig den zijn om te sparen voor de N.V. Bouwkas voor Nederlandse gemeen ten, niet toe te treden als lid van de ze bouwkas. De commissie voor Hy giëne van het Kind kreeg een jaar lijkse subsidie van 0.20 per consult en per kind. Op voorstel van B. en W. werd de burgemeester benoemd tot ambte naar van de Burgerlijke Stand, belast met het sluiten van huwelijken. In verband met het Koninklgk be zoek aan Aggtekerke op 25 Juni a.s.; werd 300 uitgetrokken voor feeste lijkheden en 0.75 voor ieder school kind als tractatie. Aan het slot van de vergadering machtigde de raad B. en W. alle verantwoorde stappen te doen, die de bouw van een burge meesters woning kan bevorderen en versnellen. WIELRENNEN De Zesde Ronde van Vlissingen. Maandag Tweede Pinksteren wordt de Zesde Ronde van Vlissingen voor amateurs en nieuwelingen ver reden. Voor deze door de Z.W.C. „De Scheldemond" in Vlissingen georganl. seerde wedstrijd bestaat van de zgde van de renners grote belangstelling. Niet minder dan 25 amateurs en 35 nieuwelingen schreven in, onder wie de amateurs Piet van der Lijcke uit Groede, Jan Westdorp, 's Heerenhoek, Theo van Wilchen, Goes, en Jos Hee- ren, Sprundei. De start en de finish is op de Houtkade voor het stadhuis. Er worden 80 ronden gereden; de totale afstand ls ongeveer 80 km. VOETBAL F.C. Folkestone naar Middelburg Op 3 en 4 Juli Het staat tbans definitief vast. dat de Engelse prof-voetbalclub F.C. Fol kestone naar de Zeeuwse hoofdstad komt om daar een voetbalwedstrUd te spelen tegen een Zeeuws KNVB-elf- tal. Vrijdagmiddag nL ontving de Arnemuiden Op de wieken. De P. V. „Voorwaarts" te Arnemui den hield haar vijfde wedvlucht vanuit Quievrain. Deelname 210 duiven. De prijs winnaars waren: 1 C. Meerman; 2 J. Cor- nellsse; 3 J. Marijs; 4. 6 en 9 H. de Noo,er; 5 C. v. d. Graaff; ,7 Casp. van Belzen: 8 M. van Heizen; 10 D. C. van Dalen. Officiële publicaties. VLISSINGEN. OPENSTELLING ST. JACOBSTOREN. B. en W. van Vlissingen brengen het volgende ter openbare kennis: a. Openstelling St. Jacobstoren. Met ingang van 5 Juni 1954 zal de St. Jacobstoren weer voor het publiek voor beklimming worden opengesteld en wel op werkdagen van 10 tot 12 en van 14 tot 16 uur en op Zondagen van 14 tot 16 uur. De toegangsprijs bedraagt f 025. b. Reductiekaarten. Door de gemeente worden weer ductiekaarten uitgegeven, welke voor de prijs van f 0.50 toegang geven tot de St. Jacobstoren. het nemen van een bad op het badstrand en bezichtiging van het Ste delijk Museum. De normale toegangsprijs voor de genoemde 3 instellingen draagt f 0.80. De reductiekaarten zij)n verkrijgbaar aan de volgende adressen: Bureau V.V.V. Coosje Buskenstraat; Torenwachter St. Jacobstoren; Stedelijk Museum; Gemeentelijk Badbedrijf. Vlissingen, 3 Juni 1954. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat ingevolge het Amb tenarenreglement op de 3e Pinksterdag (8 Juni a.s.) de bureaux van alle openba re instellingen der gemeente voor het pu bliek gesloten zullen zijn. met uitzonde ring van het bureau van de Burgerlijke Stand, welk bureau op die dag zal zijn geopend des morgens van 9 tot 10 uui Vlissingen, 2 Juni 1954. ZONDAG 6 JUNI 1954. Ned. Herv. Kerk. Arnemuiden 10 ds. Aalders, 2.30 en 6 de heer Hu- bacht; Gapinge 10 ds. de Boer, 7 Pinksterzangd.; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Wisse; Kleverskerke 2 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. v. Dijl, 10 Jeugdk., 7 ds. v. Dgl; Vlissingse str. 2.30 ds. Durkstra; 't Zandt 10 ds. Durkstra, 10.15 Jeugdk., 7 ds. Durkstra (Pinksterzangd.); 12 Pink- eterdienst met Zondagsschool; Me- liskerke 10 de heer Barnard, 2.30 ds. v. Dgl; Middelburg Nieuwe kerk 10 ds. Sneller, 7 ds. v. d. Lin de; Oostkerk 10 ds. Don; Electro- bioscoop 10 cand. Bos; Nieuw- en St. Joosland 10 ds. v. d- Linden, 2.30 ds. Aalders; Oost- en West- Souburg 9.30 en 11 ds. Haitjema, 7.30 ds. v. Duyne en ds. Breder- veïd (Interk. Pinksterzangd.), 9.30 Jeugdkerk in jeugdlokaal; Oostka- Selle 10 en 2.30 ds. Richard; Rit- lem 10 en 2.30 ds. van 't Hof; Se rooskerke 10 ds. v. d. Wind, 7 Pink- sterzangdienst; St. Laurens 10 en 2.80 ds. v. d. Lelie; Veere 10 en 7 (zangd.) ds. Otte; Vlissingen Ger. kerk 10.30 ds. Kloosterman, 7 ds. Johannes en ds. Maas (Oecum. jeugdd.); Engelse kerk geen kerk voor jongeren; Noorderkapel 9 en 10.30 ds. Kwast; Havendorp 10 ds. Maas; Vrouwenpolder 10 ds de Groot, 2 ds. de Boer; Westkapelle 9.30 Zondagsschoold., 2.30 ds. Oost hoek; Zoutelande 9.30 ds. Wagener, 7 idem (Pinksterzangd.) Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen; Domburg 10 de heer de Jonge, 2.30 ds. v. TU; Gapinge 9.30 en 2 ds. Boer, 7.30 Zendings rede ds. Boer; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. Van Nes; Middelburg (Hof plein) 9.30 ds. v. Til (openb. bel.), 5 en 5 ds. Meister; Noorderkerk 9.30 ds. Meister, 5 ds. v. Til; Lu therse kerk 7.15 ds. Meister; Oost en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld (voorb. H.A.); 7.30 (In terk. Pinksterzangd.) ds. v. Duyne en ds. Brederveld; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Bakker; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9 en 5 ds. v. d. Schaaf; Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. Jager; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Verschoor. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd,; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Rijksen; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 lees- dienst. Chr. Geref. Kerk. Arnemuiden 6.15 ds. Slagboom; Vlissingen 9.30 en 5 ds. de Vuyst. Ver. v. Vrijz. Herv. Middelburg 10 ds. Metz. Ver. v. Vryz. Herv. en Remonstr. Kring. Vlissingen Engelse kerk 7 ds. v. d. Wall. Evang. Luth. Gem. Middelburg 9 ds. Johannes; Vlissingen 10.30 ds. ■Johannes. Doopsgez. Geoi. Middelburg 10.30 mei. dr. Bakker; Vlissingen 10 ds. de Boer. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlis singen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlis singen (Kasteelstraat o) 10 en 5 Evang. v. Hengel. Leger des Hells. Middelburg 10 Heiligingsdienst, 4 openl. samenk., 7.30 verlossingssamenk. o.l.v. kapt. v. Greven. Herv. Evang. Vlissingen „Concor dia" 10 en 5 de heer Polderman. Evang. Ver. op G.G. Vlissingen (Oranjestraat) 10 en 5 de heer v. d. Kraats. TWEEDE PINKSTERDAG Ned. Herv. Kerk. Arnemuiden 10 de heer Hubacht; Nieuwe kerk 10 ds. Aalders (Bonifatiusheid) Noorder ka pel 9.30 ds. de Groot; Westkapelle 9.30 ds. Oosthoek. Eglise Wallonne. Middelburg 10.30 dans l'Eglise memonite Monsieur le Pasteur Risseeuw. Geref. Gem. Arnemuiden 3.30 ds. Aangeenbrug, Vrijdag a.3. 7.30 ds, Mallan; Oostkapelle 9.30 ds. Hon- koop. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Bij spoedgevallen is te Vlissingen te bereiken: Eerste Pinksteren de heer L. P. Boone. arta, Badhuisstraat 31. teL 2950, Tweede Pinksterdag de heer W. A. Bouwman, arts. Koudekerkseweg 78, tel. 2525. Te Middelburg is te bereiken 6 en 7 Juni de heer A. W. Boerwinkel, arts, Noordweg 20. St. Laurens, tel. 2460. Te Veere, Serooskerke en Oostkapelle is te bereiken: Eerste en Tweede Pinksterdag de heer P. J. Bom. arts te Oostkapelle. Dorpsstraat 2. tel. K 1188—276. Te Kou dekerke, Westkapelle en Zoutelande is te bereiken: Eerste en Tweede Pinksteren de heer M. Huygens, arts. De Cas brootstraat 26, tel. K 1187—234. APOTHEKEN. Middelburg: Apotheek M. J. van Pien- broek. Markt 69. tel. 2134: Vlissingen: Apotheek mej, D. H. v. d. Kleinemul der, Singel 5, tel. 2730 (Eerste en Tweede Pinksteren). voorzitter van de adviescommissie voor de sport te Middelburg telegra fisch deze verheugende mededeling. De Engelsen brengen Zaterdag 3 en Zondag 4 Juli ee>n bezoek aan Zeeland. Zaterdags 3 Juli des avonds om 7 uur, wordt de wedstrijd op het terrein aan de Nadorst gespeeld. Vlissings elftal tegen Bromley F.C. Het Vlissingse voetbalelftal, dat Zaterdag 12 Juni a.s. een vriend schappelijke wedstrijd speelt tegen de Engelse amateurploeg Bromlev F. C., is als volgt samengesteld: doel: P. Baart (VlisBingen), achter: C. Bode (Vlissingen). en P. Barten (Vlissingen); midden: W. Struijwigh (Vlissingen), A. Schinkel (De Zeeu wen) en T. van Ryswnk (De Zeeu wen); voor: P. v. d. Schraaf (Vlis singen) aanvoerder P. Weststrate (Vlissingen), W. Leijnse, (De Zeeu wen), K. Dingemanse (Vlissingen) en P. van Reemst (Vlissingen). Als reserves zyn aangewezen: G. de Boucherie (De Zeeuwen), P. Stroo (De Zeeuwen), J. Marys (Vlissingen) A. de Bart (De Zeeuwen) en A. Cla- risse (Vlissingen). HANDBAL Tonido staat voor zware opgave. Het handbalprogi amma voor Maan dag Tweede Pinksteren - vermeldt de belangrijke wedstrijd Tonido— Woensel. De Goesse plo-^ moet win nen om in puntenaantal gelgk te ko men met Geel Blauw. Is dit het eeval, dan zal er een beslissingswedstrijd tussen Tonido en Geel Blauw worden gespeeld. De verliezer van de party moet dan degraderen. In de eerste klasse van de afdeling Zeeland wonnen de dames van Wal cheren Donderdagavond met 40 van de Marathon-reserves. De meis jes adspiranten van Walcheren klop ten Marathon met 31. Walcheren heeft nu in de twee resterende wed strijden genoeg aan een gelijk spel om de titel te benalen. Advertentie. De kans om op een partij Engelse zemen beslag te leg gen, op inderdaad echte Engelse zemen, is het hele jaar welkom, maar ze te kunnen kopen voor een prijs die 30 tot 40°/o lager is dan normaal, dat is een dubbel voordeel. Ertgelse zemenzonder naden van heerlijk zachte huiden, die goed afnemen, soepel en duurzaam zijnen die U nu kunt kopen voor nog geen drie gulden, dat is een postorder-aanbieding die onze klanten zich nog jaren zullen herinneren. Onze postklanten kunnen deze grote Engelse zemen bestellen, een maat en kwa liteit die wij tot heden nog steeds voor 4.50 verkochten. Door het grote aantal be stellingen, dat wij telkens opnieuw van onze postklanten ontvangen, bestond het ge vaar, dat de orders niet meer oamiddellijk zouden uitge voerd worden In verband daarmee zullen wij onze aanbiedingen tijde lijk, niet wekelijks, maar om de veertien dagen plaatsen, waardoor wij U omgaande toezending van de goederen kunnen garanderen. WINKELCENTRUM BINNENWEG TEL. K 1800- 117680 R OAM

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 15