BEVA KLEDING KAPPIE EN HET SETH-ZAADJE Beslissing van minister was belangrijk voor de „Zeeland' WALCHEREN SPORT EN WEDSTRIJDEN VRIJDAG 4 JUNI 1954 PROVINCIALE ZEEUW HE C OU RANT 6 JAARVERSLAG 1953 VERSCHENEN Onzekerheid over Hoek van Holland als afvaarthaven thans ten einde In het zojuist verschenen jaarverslag over 195S van de Stoomvaartmaat schappij „Zeeland" merkt de directie o.m. op, dat de beslissing van minis ter Algera om Hoek van Holland als afvaarthaven voor de „Zeeland" te handhaven, van zeer groot belang zal blijken te zyn voor de toekomstige ontwikkeling van de maatschappij. Deze beslissing heeft een einde ge maakt aan de sinds jaren bestaande onzekerheid, aldns het jaarverslag. De stagende lijn, die het vervoer sinds April 1953 te zien gaf, werd slechts tijdelijk onderbroken, toen de afvaarten van Hoek van Hol land gedurende enige weken verlegd moesten worden naar Rotterdam ten gevolge van ernstige beschadiging aan de steigers te Hoek van Holland door de stormramp in Februari 1953. Het gemis aan directe spooraanslui- ting had toen een teruggang van het reizigersvervoer ten gevolge. Daarna steeg dit vervoer weer sterk, vooral in Augustus 1953, gedurende welke maand een record aantal passagiers werd vervoerd. De reeds in 1952 genomen tarief maatregelen voor de dagdienst heb ben het vervoer van Engelse, Neder landse en Duitse passagiers sterk be vorderd en de mogelijkheid geopend ondanks de nog steeds toenemende concurrentie van het luchtverkeer en van de Kanaaldiensten nieuw ver voer aan te trekken. Het goederen- en postvervoer is eveneens gestegen. Het ladingaanbod uit het achterland gaf speciaal reden tot tevredenheid. In het advies aan de aandeelhou ders van de raad van commissarissen wordt medegedeeld, dat aan de beurt van aftreden zijn als commissaris de St Annaland krijgt sportterrein Komt er ook een zwembassin? Tjjdens de rondvraag van de te St. Annaland gehouden raadsverga dering, wees de heer F. J. Stol er op, dat de werkloosheid in die ge meente de laatste tijd onrustbarende vormen aannam. Op deze vraag zeide de voorzitter, dat de werkloosheid bestreden kon worden door de aanleg van een sportterrein, de aanleg van een zwembad en inschakeling van arbei ders bij de verbetering van de riole ring. Na enige discussie besloot de raad z.h.s. tot de aanleg van een sport terrein. Met de stemmen van wet houder J. Moerland en de heer A. Dorst tegen, werd besloten plannen te laten maken voor de aanleg van een zwembad. Als derde mogelijkheid om de werk loosheid te verminderen zag de voor zitter, vergroting van het landbouw areaal. Besloten werd bij de betrok ken instanties te informeren of het ook mogelijk is het grote schor be noorden de Joanna Maria Polder en Hollarepolder in te polderen. Marktberichten 2 Juni. Aardappelen: Meerlanders, gro te, 16—19; Bintjes, grote, 17; Koopmans Blauwe, grote, 18—20; Furore, grote 19. Fruit: Bramley's Seedling I 43—53; id. II 31—32; idem K 3244; aardbeien, per doos, 5078; rode bessen, per doos, 67; asperges 158218. Groenten: bospeen 34—59; postelein 16 —25; kasbloemkool A 38—50; idem B 22 —35; idem C 12—29; idem D 9—13; ra barber 4—14; andijvie 20—45; waspeen per kg 4756; nieuwe aardappelen 4884; uien, per bos 4; sla, per kg, 12; bossel- derie 1826; boskroten 1048; sla A 4 11; idem B 49; bosradijs 316; spinazie 1123; glaskomkommers A 4347; idem B 3541; idem C 2739; idem per kg 38 47; dubbele princessenbonen 280; peulen 176. Heden werden de eerste dubbele prin cessenbonen aangevoerd door de heer K. Labruyére, Domburg, en de eerste rode bessen door de heer J. L. Dop, Middel burg. EIERVEILING MIDDELBURG. Minimumprijs voor pluimveehouders 1.85 per kg. VISMIJN VEERE. 3 Juni. Export garnalen 2064 kg 66 89. Schar 287 kg 37—47. Bot 247 kg 16— 22. Schol 105 kg 30—39. Wijting 21 kg 24. Middel tong 85 kg 80—162. Rog 79 kg 32— 68.. Alles in ets per kg. Nagekomen advertentie. Heden overleed onze geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, Mevrouw TANNETJE WILLEMINA VAN DER MEULEN in de ouderdom van 78 jaar. Groede: W. J. T. HAAK— V. D. MEULEN. D. HAAK. Accra (West-Afrika) D. J. HAAK. D. M. HAAK— TOLLEMACHE. Vlissingen: W. J. HAAK. Malang: F. C. v. d. HORST. Sluis, 2 Juni 1954. Rusthuis „Rozenoord" De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 5 Juni a.s., des namiddags om één uur. heren ir. F. Q. den Hollander en B. E. Ruys jr., die terstond herkiesbaar zfln. De heer E. M. Alberts gaf de wens te kennen als voorzitter van de raad van commissarissen af te tre den, zich daarbij echter bereid ver klarend lid van deze raad te blijven. Een woord van bijzondere dank wordt uitgesproken voor hetgeen de heer Alberts als voorzitter vooral in de moeilijke na-oorlogse jaren voor de maatschappij heeft gedaan. DE BATEN. Het totaal der baten bedroeg f 2.613.232 1952 (f 1.658.459). Na af schrijving en reservering van f 1.045. schrijving en reservering van f 1.045.782 (f 1.216.389) resteert een winstsaldo van f 1.567.449 (f 442.070) Aan de reserve voor vlootvernieu- wing wordt f 1.310.000 toegevoegd. Voorgesteld wordt een dividend van 6% procent over de preferent winst- delende aandelen (4% procent) en 7 procent over de gewone aandelen se rie A, B. en C (5 procent). SCHAKEN De schaakcompetitie. In de Zeeuwse schaakcompetitie wegen de laatste loodjes wel erg zwaar, want nog steeds is alles niet afgewerkt. Niettemin is in de tweede klasse A nu eindelijk de kampioen bekend. Souburg verloor van Koude- kerke (4%5%), zodat Vlissingen II de titel behaalde. De uitslagen waren; A. NiemarktP. Wismeyer 10; G. van ZweedenA. v. d. Hey- den 10; P. LijnseChr. Schipper 0—1; I. Kense—J. Steutel 1—0; W. J. GoorJac. de Witte 0—1; A. BruynoogeM. v. d. Heyden KerkvoortI. v. d. Heyden 01; v. d. BroekeA. Marinusse 01; M. EssersD. Joziasse 01; J. Keme- lingJ. Wielemaker 10. De eind stand is: Vlissingen II 6 5 0 1 10 34 Koudekerke 6 5 0 1 10 32% Middelburg III 6 1 0 5 2 26% Souburg 6 1 0 5 2 26 Er rest nu nog de promotiecompe titie voor een plaatsje in de eerste klasse, waaraan deelnemen VUK, Oostburg, De Pion en Vlissingen II. VUK won reeds van Oostburg en van de Pion, beide malen met 6%3%. De eerstvolgende ontmoeting is die tussen VUK en Vlissingen II. Indien VUK ook deze wint, heeft zij zich in de eerste klasse gehandhaafd en zul len de resterende wedstrijden niet meer worden gespeeld. van 't Hof, gecommitteer- Middelburg Eindexamens handelsavondschool Voor het eindexamen Handels avondschool met 5 jarige cursus zijn te Middelburg geslaagd: P. Adriaan- se, S. Christiaanse, P. A. van Gilst, J. H. Jongste, J. C. de Kubber, J. A. Kuijs, me], A. Portier en J. M. G. Vogel. Afgewezen 1. Voor het eindexamen Handels avondschool met 3-jarige cursus slaagden: N. van Aartse, mej. J. Bouwens, J. Davidse, J. C. Dronkers, C. A. Elenbaas, M. A. Mondeel, mej. J, W. Roelse, J. C. Sinke, mej. M. Verhage en I. A. Willemse. Afgewe zen 4. De diploma's werden met een toe passelijk woord uitgereikt door de heer J. P. de. Vlissingen Lezing over Z.-Afrika voor „In Dienst der Kerk". Voor de Herv. Mannenvereniging „In Dienst der Kerk" te Vlissingen hield ds. F. Don, Ned. Herv. predi kant te Middelburg, een lezing over zün reis naar Zuid-Afrika. De voor zitter, de heer W. de Ridder, heette in zijn openingswoord de talrijke be langstellenden, onder wie ook leden der Geref. Mannenvereniging „Be- za", welkom. Ds. Don vertelde op boeiende wijze van zijn ervaringen als predikant op het emigranten-schip „Waterman" en over enige grappige momenten, welke hij met zijn echtgenote mee maakte in de tussenhavens. Vervolgens sprak hij over de ont vangst in Zuid-Afrika, zijn werk en over de vele contacten met Neder landers, die in Zuid-Afrika hun nieuwe ^vaderland hebben gevonden. Aan met slot van zijn causerie werden aan ds. Don vele vragen ge steld, voornamelijk door hen, die in Zuid-Afrika verwanten hebben. De voorzitter dankte de spreker hartelijk voor zijn interessante en leerzame rede. Van onze adverteerders De heer Frans de Mug nek opende gisteravond zijn nieuw winkelpand aan de Oude Markt te Wissingen. De frisse zachte tinten, waarin het ge heel is uitgevoerd, maken een aange name indruk. Het geheel is uitge voerd in tegels en de verlichting met T.L.-buizen doet rustig aan. Ook de inrichting van de werk plaats is zeer modern. In de vïsbak- kery kan de heer De Muijnck in drie kwartier 250 voormalige „zeebewo ners" bakken. De aardige voorgevel, geeft deze moderne zaak het nodige cachet. Slijkstraat afgesloten. Officiële publicaties. MIDDELBURG. De Slijkstraat te Vlissingen zal vanaf vandaag vermoedelijk tot 1 Juli voor alle verkeer uitgezonderd voetgangers gesloten zijn. Vergadering Kolenvereniging In het C.J.M.V.-gebouw te Vlissin gen werd de jaarlijkse algemene le denvergadering gehouden van de Coöp. Kolenvereniging „Draagt Elk anders Lasten" onder voorzitterschap van de heer J. Talmon. De gebruike lijke jaarstukken werden behandeld, terwijl als bestuurslid werd herko zen de heer H. Blanken te Vlissingen. Oostkapelle Uitreiking diploma's verkeersexamen De leerlingen van de hoogste klas sen der beide lagere scholen te Oost kapelle, die aan het Verkeersexamen deel namen, kwamen op uitnodiging van burgemeester Sprenger, met hun ouders en verdere genodigden in het verenigingsgebouw bijeen In zijn openingswoord verwelkomde Burg. Sprenger o.a. verscheidene bestuurs leden van de Vereniging van Veilig Verkeer te Middelburg. Hartelijke woorden van dank uitte hij tot de opperwachtmeester der Rijkspolitie, heer Verhage. die de opleiding voor zijn rekening had genomen. De heer E- Visser, voorzitter van de V.v.V.V roemde het resultaat van het examen 37 van de 39 candidaten slaagden en hij wekte de jongens en meisjes op in de toekomst het geleerde in practijk te brengen. Hij wees er op, dat nog elk jaar pl.m 240 kinderen als slachtoffer vallen van verkeers ongevallen. Hierna reikte spr. samen met Me vrouw Mazure de diploma's uit. De heer Verhage mocht enkele cadeaux in ontvangst nemen. Westkapella Concert O.K.K. Zaterdagavond half acht geeft „O. K.K.'' te Westkapelle een concert. O.m. zal, naast enkele marsen wor den uitgevoerd: „Ouverture Triump- hale" van J. Farigoul, Kinderballet van L. Biesen, „Boven de sterren" arr van Leeuwen, „Bloemen uit Holland", Wals, F. Jahma en Ouverture „Re- gina" van G. Rossini, Actie van Middelburgse jeugd voor Duitse kinderen Fancy-fair en speelgoedactie Ook dit jaar zal weer op Don derdag 17 Juni a.s. door de Oe cumenische Jeugdraad te Middelburg op de Vismarkt een openlucht-fancy- fair worden gehouden. Het doel van deze fancy-fair is, een aantal vluchtelingen-kinderen uit West-Duitsland een onbezorgde va- cantie van zes weken op Walcheren te doen genieten. De mogelijkheid zal worden geschapen, dat pleegouders, die dit wensen, netzelfde kind als vo- ig jaar kunnen ontvangen. De fancy-fair, die het vorig jaar zo'n groot succes had, zal dit jaar meer bieden; kraampjes met zelf-gemaakte of ten geschenke ge geven artikelen, die door verkoop- in Zeeuwse dracht aan de man zul len worden gebracht, een Chinees- Indisch restaurant, theeschenkerii, een tent voor balgooien, trekbiljart, rad van avontuur, kop van Jut, een grabbelton en een loterij met fraaie handwerken als prijzen. Des middags zullen er kindervoor stellingen worden gegeven onder lei ding van het hoofd van een der scho len. Hét hoogtepunt van de da^ zal ech ter worden gevormd door het optre den van een „Spaanse" en een „Franse" balletdanseres. Deze voor stelling begint des avonds om vijf uur en zal worden afgewisseld door Zeeuwse volksdansen door de gym nastiekvereniging „Medioburgum". Ook „Jonge Strijd", de jeugdorga- N.V.V., gaat zich ac- uit Zij zullen nisatie van het 1 tief inspannen voor de vlucntelini 7., gaat zich ac- de kinderen ngenkampen. Zij zu een huis-aan-nuis inzameling houden van oud speelgoed, lappen stof, enz. Alles zal opgeknapt en tegen St. Ni- colaas naar de kampen gezonden worden. Hoe meer men geeft, des te groter het aantal van deze kinderen, dat op de vijfde December een onverwachte verrassing bereid kan worden! Belgische motorrijder sloeg over de kop. Een Belgische motorrijder kwam op de Nieuwe Vlissingseweg te Souburg in aanraking met de vluchtheuvel en sloeg over de kop. De man, die vrij ernstig gewond was, werd door dokter Bockel eerste hulp Verleend en daarna per taxi naar Vlissingen vervoerd. De motor werd ernstig beschadigd. KERKNIEUWS OIIR. GEREF. KERKEN. Beroepen te Leerdam, D. Slagboom te Middelburg. Waar zijn onze schepen Aldabi 2 v. Santos n. Rlo de Janeiro. Boschfontein 3 te Mombasa. Cottica 2 v. Paramaribo 3 te Georgetown. Heelsum 2 v. Havre n. Antwerpen. Kota Inten p. 2 Ouessant n. Rotterdam. Meïisk'erk 3 v. R'dam te Hamburg. Merwede 2 v. Savannah n. Havre. Nieuw Amsterdam 2 v. Southampton naar New York. Ouwerkerk 2 v. R'dam te Havre. Papendrecht 2 v. Dakar naar HavTe. Prins Willem IV 2 v. Detroit n. Chicago Sibajak p. 2 Ouessant n. Pt. Said. Soesidijk 2 v. New York n. Paulsboro. Alhena 2 v. Rio de Janeiro te Santos. Alkaid 2 v. Vitoria te Ilheos. Blommersdijk 2 v. Rotterdam n. Basrah. Drente 3 0200 u. v. Port Said n. Bahrein Indrapoera p. 2 1000 u. Finisterre naar Rotterdam. Oranjefontein 2 v. Las Palmas naar Southampton. Oranje 3 in Straat Banka n. Djakarta. Zeeland KRL 3 te Colombo. Abbekerk 2 v. Rotterdam n. Havre. Alamak 2 v. Genua n. Pt. Said. Arendskerk p. 2 Gibraltar n. Antwerpen. Areda 3 te Madeira. Ivoorkust 2 v. Hamburg te Adam. Karimata p. 2 Balearen n. Adam. Larenberg 2 te Djeddah. Oranje 2 v. Singapore n. Djakarta. Saroena 2 v. Singapore naar Saigon. Stad Schiedam 2 v. Bagnoli n. Casablanca. Waterman 2 v. Southampton n. R'dam. Advertentie. Hij lean tevreden zijn over z'n werk: die hond komt zo gauw niet los, en het hok gaat beslist1 'n mensenleeftijd mee... dat Is nu wat je noemt „extra versterkt"! Ook BEVA-Jongenskle- ding Is extra versterkt op alle plaatsen, die geweld moeten kunnen weer staan. De vlotte broekjes worden gemaakt van prima pool- en slijtvaste manchesterof van zuive re, Amerikaanse katoen. Net zo royaal en gemak kelijk als deze BEVA- Jongenskleding zitten ook de herenshorts en... U krijgt zowel bij de Jongens- als bij de heren modellen een schriftelijk garantiebewijs. BEVA werkkleding verkrijgbaar bij 'T BEVAHUIS W. BOS H. SIES „LONDON" HACCOU voor vakkieding sinds DUYM'S KLEDINGMAG. Fa L. E. RIVIÈRE L. Vorststraat 64-66 - Goes Vlasmarkt - Middelburg - St. Jacobsstraat 7 - Vlissingen Walstraat 37-39 - Vlissingen Markt 31 Middelburg VOETBAL Bromley F.C. voor wedstrijd tegen Vlissings elftal. Voor de wedstrijd tussen een Vlissings elftal en het team van de voetbalclub Bromley F.G. (Kent, En geland), welke wedstrijd Zaterda^ 12 Juni a.s. des avonds om zeven uur op het terrein aan de Bosweg te Vlissingen wordt gespeeld, is he' elf tal van Bromley als volgt samenge steld: doel: D. Butler; achter: R. Rey- Advertentie. Een goede keus uit de betere merken geelt U t beste dat er is: 20 stuks 75 et - 10 stuks 38 ct HOOG EN LAAG WATER U.+NJLP. U.+N.A.P. N.A.P U.—N.A P 23.42 2.26 B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat alle gemeentelijke bureaux gesloten zullen zijn op Dinsdag 8 Juni a.s. Het bureau van de burgerlijke stand zal echter geopend zijn van 9.30 uur tot 10 uur, uitsluitend voor het doen van aan giften van geboorte en overlijden. Middelburg, 3 Juni 1954. VLISSINGEN. nolds en L. Rouwle; midden: R. Dun- mall aanvoerder, L. Wages en H. Gurs; voor: R. Hill, G. L. Brown, D. Studley, T. Kerves en F. Bennett. Reserve is J. Simpson. Reynolds,- Dunmall, Wages, Gurs, Hill, Brown en Studley kwamen reeds uit in een vertegenwoordi gend Engels amateur elftal. De be zoekers spelen in witte Shirts en zwarte broek. Komen Engelse profs toch naar Zeeland? Van de zijde van de K.N.V.B. afdeling Zeeland vernamen wy, dat contact is opgenomen met de Engel se Prof. club „Folkestone" voor het spelen van een wedstrijd tegen het Zeeuws K.N.V.B.-elftal. De Engelse Prof club „Folkestone" is kampioen van zijn league-afdeling en wenst een trip naar Nederland te maken. Het initiatief van de K.N.V. B.-afdeling Zeeland is zeer toe te jui chen. Mogelijk kan men in Zeeland dan ook eens van goed voetbal geme ten. Mochten de thans gaande bespre kingen tot succes leiden, dan zal de wedstrijd op Zaterdagavond 3 Juli a.s. te Middelburg worden, gespeeld. Ongetwijfeld zal deze wedstrijd een grote publieke belangstelling trek ken. Zendtijd voor Zeeuws Zaterdagvoetbal De voetbalvereniging „Krabben- drjke", welke uitkomt in de Zater dagmiddagvoetbalcompetitie, heeft in een schrijven aan de Verenigings raad van de NCRV gevraagd om zendtijd voor het geven van de uit slagen en beschouwingen van de In de hoogste klasse van de Zeeuwse Zaterdagvoetbalcompetitie gespeelde wedstrijden. Dit voorstel is mede ondertekend door de heren A. H. Mol, Waarde; M. Verhage, Goes; J. Allewijn, J. Jonker en A. de Poorte, Middelburg; I. J. van Bortel, Schoondijke en Chr. J. Fey, Vlissingen, allen leden van de verenigingsraad. Van 20 voetbalverenigingen wer den reeds adhaesiebetuigingen ont vangen, n.l. Krabben dgke, XT: dorp, Zoutelande. V Driewegen, Rilland, Spui, Axel, Baarland, 0_, Serooskerke (W.); Zierïkzee, Kapel- Ie, Arnem-iden. Koudekerke. Axel, Terneuzen. 's-Heer Hendrikskinde ren. Waarde en Kloetinge. De verenigingsraad, die op 8 Juni a.s. in algemene vergadering te Arnhem byeenkomt, zal dan een be slissing nemen. 43. Meer en meer ranken van de Seth-plant drongen door de ramen naar buiten Temidden van al dat groen verscheen plotseling hel hoofd van professor Larlfix. „Wel, v/el," zei hij. „daar hebben we zowaar kapitein Kappie en mijn oud-Egyp tische vriend. Er is een on gelukje gebeurd: de Seth- plant is ontloken". „Dat hoef je ons niet te vertellen", bitste Kappie, „dat zien we ja duidelijk! Geleerde aardappel, die je bent! Was van dat Seth- zaadje afgeblevenl" Ook de Egyptenaar was weinig met de geleerde in genomen, hij balde zijn vuisten en foeterde in het oud-Egyptisch. Maar in- plaats van zich hiervan iets aan te trekken, luisterde de geleerde met wetenschappe lijke belangstelling toe. ,Welk een onvermoede woordenrijkdom hadden toch die oude talen", merk te hij op. Kappie had op dat ogenblik geen belangstelling voor oude talen. „Er moet vlug iets gedaan wor- DinrfM 13e PaksterdaB d,. hele sto<J d00r d,e pI",t °m- WAT «Htt TT B, en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat de Slijkstraat in beide richtingen gesloten zal zijn voor al le verkeer, uitgezonderd voetgangers, vanaf heden tot 1 Juli 1954, of zoveel lan ger als nodig of korter als mogelijk zal blijken. Vlissingen, 3 Juni 1954. OPHALEN HUISVUIL. De Directeur van Gemeentewerken te Vlissingen maakt bekend dat in verband met de Pinksterdagen, in die wijken waar het huisvuil 's Maandags wordt opgehaalo dit Zaterdag 5 Juni zal geschieden en in plaats Woensdag 9 Juni zal plaats vinden. „WAT wilt U ertegen doen?" vroeg professor La- rif ix belangstellend. Maar Kappie gunde zich de tijd niet om te antwoorden; zo hard hij kon, rende hij naar de haven. Op de kade, bij de ligplaats van de Kraak, trof hij Rivaldi aan, die hem vrolijk" te gemoet kwam. „Capitanol" riep hij, ,4k wilde U Iets vertel-zeg- gen!" „Ik...." „Geen tijd om naar je praatjes te luisterenI" sneed Kappie hem af, „de stad Is in gevaar I" Hij smeet zijn pet op de kade ensprong het water inl

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3