Scherpe discussie in raad Zierikzee WALCHEREN RUNDVEEKEURINGEN TE GRIJPSKERKE EN MELISKERKE WRIGLEY VERGEEFSE POGING BIJ BATH OM „FRANCESCA" TE LICHTEN ,Z WITS Al. WOENSDAG 2 JUNI 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Over de nummering van de candidatenlijsten bij de a.s. verkiezing In cle gisteravond te Zierikzee gehouden raadsvergadering waarschyn- lyk de laatste voor de raadsverkiezing ontstond tijdens de rondvraag een scherpe discussie naar aanleiding van een opmerking van de heer J. Catshoek (P.v.d.A.) aan het adres van de V.V.D. en het raadslid J. Steu- tel. De heer Catshoek zeide niet te begrijpen, dat het hoofdstembureau het tot een loting tussen de V.V.D. en de A.R. heeft laten komen voor de iijst- nummers 2 en 3 bij de aanstaande raadsverkiezingen. Hij meende, dat de A.R. met 3 leden in de raad zonder meer recht had op no. 2 en merkte voorts op, dat de heer Steutel „indien deze politiek fatsoen had gehad", voor zijn raadslidmaatschap had moeten bedanken, toen hij toetrad tot de V.V.D. Nu is hy de plaats, die de Middenstandsparty toekomt, blijven be zetten, en hij heeft de V.V.D. gesteund bij haar poging, een hoger rangnum mer voor de verkiezing te venverven. Bij de aanvang van deze raadsver gadering complimenteerde de voor zitter de heer A. Groenendijk met de hem verleende Koninklijke onder scheiding en hij speldde hem de daar bij behorende versierselen op de borst. Medegedeeld werd dat de zelfde morgen de acte was gepas seerd, waardoor de gemeente na 14 jaar onderhandelen eigenaresse is ge worden van het Tempelierenhuis (koopsom f 10.000). Gedeputeerde Staten hebben het desbetreffende raadsbesluit goedgekeurd. De voor bereiding van de restauratie werd op gedragen aan het architectenbureau Dingemans. Wouda en Van den Bergh te Utrecht. De bespreking over de vraag, of Zierikzee zal toetreden tot de Stich ting Zeeuwse Muziekschool werd op voorstel van de heer J. W. van den De heer Steutel protesteerde tegen deze uitlating, en ook de voorzitter, jhr. mr. J. Schuurbeque B'oeye, ver zocht de heer Catshoek zijn woorden over „politiek fatsoen" terug te ne men. Doch deze wenste hieraan niet te voldoen. De heer Steutel zeide reeds enige ty'd lid van de V.V.D. te zijn. De Mid denstandsparty was naar zijn mening opgeheven. Mr. C. J. B. du Croo (V. V.D.), de heer J. W. van der Doel (A. R.) en ook de wnd. gemeentesecreta ris, de heer E. H. Sinck, zetten uit een, dat de gang van zaken by de nummering formeel volkomen juist is feweest. Het gaat hierbij ingevolge e wettelijke bepalingen niet om par tyen, maar om zittende raadsleden, die hun voorkeur ten behoeve van een bepaalde lijst kunnen uitspreken. Dit heeft de heer Steutel gedaan ten be hoeve van de lyst, waarop hy zelf candidaat is. Zo kregen zowel de A. R.- als de V.V.D.-lyst drie voorkeur stemmen. Waalse gemeenten vergaderen in Middelburg Sinds Zondag zyn in Middelburg de Waalse gemeenten van de Ned. Her vormde Kerk bijeen. Deze jaarlijkse reünie wordt steeds in een andere plaats gehouden en dit keer was Mid delburg de ontvangende gemeente. Zondag werd in de Doopsgezinde Kerk een dienst gehouden, waarin voorging ds. J. Baudraz uit Haarlem, waarna Maandag en Dinsdagmorgen werd vergaderd onder voorzitter schap van ds. G. A. Roth uit Amster dam. De agenda vermeldde groten deels dezelfde punten als van de clas- sicale vergaderingen der Nederlands Hervormde Kerk, terwijl voorts di verse jaarverslagen van Waalse in stellingen werden behandeld. Dins dagmiddag werd per autobus een ex cursie over het eiland gemaakt, waarbij o.m. een bezoek aan het wa terwingebied by Oranjezon werd ge bracht. Vanmorgen wordt de slotver gadering gehouden. De bijeenkomsten werden gehouden in het gebouw van het Zeeuws Genootschap te Middel burg. Plechtigheid te Sluis Dinsdag werd in de R.K. kerk te Sluis een plechtige rouwdienst ge houden, welke voorafging aan de her begrafenis in de kathedraal van St. Omer van de in Sluis overleden en by het pensionnaat St. Joseph aldaar begraven broeders. De plechtige Requiemmis werd in de morgenuren opgedragen door pastoor G. Rombouts, waarna des middags de stoffelijke overschotten onder ïtlok- gelui naar de grens werden vervoerd. e officiële bijzetting zal a.s. Don derdag in St. Omer geschieden. In hotel „De Korenbeurs" werd daarop afscheid genomen, waarbij o. m. aanwezig waren frère Flavien Ma rie, algemeen directeur van de Con gregatie van Broeders der Christe lijke Schulden in Frankrijk, de prior van het semenarie St. Augustinus, pater Even te Sluis, burgemeester en oud-burgemeester van Sluis, pastoor Rombouts en verscheidene oud-leer lingen van het voormalig pension naat. De heer Flavien Marie bracht dank voor de in Sluis ondervonden gast vrijheid, burgemeester P. F. van Hootegem sprak zijn waardering uit namens de bevolking voor het geno ten vertrouwen en oud-burgemeester A. F. J. Aernouts haalde oude herin neringen op. Tijdens deze bijeenkomst werd o.m. nog besloten, elk jaar te Sluis een reünie te houden van oud-leerlingen en docenten van het pensionnaat. Restauratie N.H. kerk en toren te Dreischor. Het gemeentebestuur van Dreischor heeft in principe besloten over te gaan tot de restauratie van de N.H. kerk en toren met dien verstande, dat ge tracht zal worden de maximum-sub sidies van Rijk, Provincie e.a. te ver krijgen. Het resterende deel van de kosten, voor zover dit ten laste blyft van de plaatselyke kerkelijke en bur gerlijke overheid zal door de N.H. Kerkvoogdij te Dreischor en de Ge meente Dreischor worden gedragen, ieder voor de helft. Aan de architect M. J. J. van Be- veren te Middelburg zal opdracht ge geven worden tot het maken van een restauratieplan met bijbehorende be groting van kosten. Op de gemeente begroting zal een bedrag van 5000 worden uitgetrokken, in welk bedrag uiteraard de toe te zeggen subsidie percentages kunnen worden verwacht welk besluit aan de goedkeuring van Gedeputeerde Staten zal worden on derworpen. Een restauratie-commis sie van vijf leden zal worden ingesteld aan welke commissie de navolgende taak zal worden opgedragen om de bevoegde colleges (N.H. Kerkvoogdij en Gemeenteraad) te adviseren over de te nemen besluiten, het afdoen van de dagelijks voorkomende zaken en het voeren van besprekingen met de architect e.a. en in het algemeen de behartiging van de belangen aan deze restauratie verbonden. Benoemd bij het Rotterdams Philharmonisch Orkest. De heer Johan van Loo, die en kele jaren lid was van de Vereni ging voor Instrumentale Muziek te Middelburg, is aangesteld tot plaats vervangend solo-cellist bij het Rot terdams Philharmonisch Orkest. Doel aangehouden, daar de raadsle den de betreffende stukken, die wet houder Gerritsen onder zijn berus ting had, nog niet had kunnen bestu deren. Bromfietser aangereden Dinsdagmiddag werd een bromfiets- beryder, de heer S. uit Middelburg, die de rijksweg te Schore overstak, §egrepen door een personenauto. De romfietser was uit het spoorwegvi aduct komen rijden en plotselJTig de bromfiets werd vernield en de heer S. werd met een hoofdwonde naar het ziekenhuis te Goes vervoerd. Herstel havenhoofden te Zierikzee aanbesteed. Dinsdag werd op het bureau van de Dienst Dijkherstel in 's Landskamer te Zierikzee aanbesteed het herstel len van de havenhoofden te Zierik zee. De uitslag van deze aanbeste ding op uitnodiging was als volgt: Comb. fa. C. en J J. Geluk en Bag- germij Holland, Gorinchem-Har- dinxveld 2.248.750; N.V. Aann. en Handelsbedr. Van Oord, Werken dam 2. 359.600; N.V. Aann. bedr v.h. fa. T. den Breejen v. d. Bout. Aardenhout 2.379.0Ó0; Ui tv. bur. v. Gez. Werken der N.V Amst. Ballast- my en D. Blankenvoort Zn. N.V Haarlem 2.406.000; Aann. bedr. fa. Jac. G. v. Oord N.V. Utrecht voor 2.418.765; Fa. J. v. d. Vlies, Slie- drecht 2.434.600. Het werk werd gegund aan de liagste inschrijfster Middelburg Jaarvergadering A.N.B. De afdeling Middelburg van de Al gemene Nederlandse Bouwbedrijfs- bond hield in „De Gouden Poorte" haar jaarvergadering onder voorzit terschap van de heer J. Goossen. Uit het jaarverslag over 1953 van de se cretaris, de heer S. A. Wondergem, bleek, dat de afdeling per 31 De cember van het vorige jaar 442 le den telde. Een jaar tevoren bedroeg dit cijfer 373. In 1953 werden 138 le den ingeschreven en 69 afgevoerd. De penningmeester, de heer J. Lie- vense, kon een batig saldo van 1.048,14 melden. Bij de bestuursverkiezing werder de aftredenden weer in het bestuur benoemd. In de kascommissie wer den gekozen de heren J. Hubregtse en J. van der Made. Voorts werd ge sproken over de nieuwe C.A.O. voor het bouwbedrijf. De vergadering had daarna een enigszins feestelijk tintje. Men vierde namelijk het feit. dat ongeveer een jaar geleden het ledental de 400 was ggepaseerd. Bij loting was bepaald dat de heer M. F. Boogaard als het 400e lid en dus als het „feestvarken" beschouwd diende te worden. Jaarsluiting Zondagsschool. Zondag werd de jaarsluiting gehou den van de Zondagsschool der Vrij zinnig Hervormden te Middelburg. Des morgens was er in de Koorkerk een kinderdienst voor de oudere kin deren en des middags voor de jonge re kinderen en de West Hill-klasse. In beide diensten waren veel bloemen aanwezig, welke na afloop aan zie ken en thuiszittenden werden be zorgd. De kinderen die de Zondags school verlieten waren in de gewone avond-kerkdienst aanwezig, na af loop waarvan in de consistorie van deze jongens en meisjes afscheid werd genomen. Molenwaterconcert. De Middelburgse muziekvereniging .Excelsior" geeft Vrijdag a.s. haar eerste Molenwaterconcert, Uitge voerd worden The Middy, Les Sal- timbanques, Suite Brève, Zweedse Rhapsodie, Viscount Nelson, Suite Aqurelles. Op een Perzische Markt, Fantasie Le Trouvère en Finale. Marktberichten VEEMARKT ROTTERDAM. 1 Juni. Aangevoerd werden in totaai 4263 5329) dieren, waarvan naar schat ting 675 vette koeien en ossen, 725 (508) stuks gebruiksvee. 150 vette kalveren. 225 (105) graskalveren. 1239 nuchtere kalve ren. 162 varkens, 196 biggen, 183 paarden, 17 veulens, 91 schapen of lammeren, 566 weide-zuiglammeren, 34 bokken of geiten Vette koeien prijs in ets per kg le kw 285—305, 2e kw 270—285, 3e kw. 220— 255. Vette kalveren prijs in ets per kg le kw 255—265, 2e kw. 235—245, 3e kw 200—215. Prijs in ets p, kg. in gld. p. st. le 2e 3e le 2e 3e kwaliteit Graskalveren 430 330 230 kalveren 54 48 42 Biggen 75 65 48 Sl.paarden 200 195 185 Schapen 125 105 85 Lammeren 60 50 40 Kalfkoeien 1125 950 800 Melkkoeien 1125 950 800 Vare koeien 785 685 585 Vaarzen 850 700 570 Pinken 580 480 370 Vette koeien: Prijzen vooral niet ho ger dan Maandag, prima's boven note ring. Vette kalveren: wat stijver ln prijs. Graskalveren: prijshoudend. Nuchtere kalveren: stijgende prijzen. Biggen: iets stijver. Slachtpaarden teruglopende prijzen. Schapen: onveranderd. Lammeren: als vorige week. Kalfkoeien: le kw. prijshoudend, 2e en 3e kw even stijver. Melkkoeien: le kw. prijshoudend. 2e en 3e kw even stijver. Vare koeien: onveranderd. Vaarzen: goed prijshoudend. Pinken: goed prijshoudend. T3.C.-vrij vee- ruim prijshoudend. VISMIJN VEERE. 1 Juni: Export garnalen 2717 kg 8296. Handels garnalen 92 kg 60. Schar 497 kg 24—41. Bot 239 kg 16—21. Wijting 47 kg 1718. Middel tong 181 kg 53138. Rog 101 kg 23—60. Griet 3 kg 44—60. Schol 179 kg 2944. Alles'in ets per kg. GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie te Middel burg, maakt bekend dat in het tijdvak van 25 tot en met 31 Mei 1954. aan zijn bureau kennis is gegeven van het vinden van de olgende voorwerpen, die aan het bureau van politie zijn terug te beko men: Hondenpenning No. 66, bruin ge blokte das. bruin beursje lnh. enig geld. rozenkrans, kinderportemonnaie, inh. 15 ct., kinderzonnebril, zwart vulpotlood, grote staaflantaarn, knikkerzakje, pad vindersinsigne. kinderkoffertje, riempje, hangertje (3 schapen), duimstok, 40 pak jes margarine, en verder enige huis- en andere sleutels, blauwe kindermanteltje met oranje voering, muntbiljet ad f 1, rood bruin damestasje, zakdoek (wit- iood), knipmes, springtouw,- zilveren schakelarmband, zonnebril, kindierry- wiel, zwarte dames glacéhandschoen, blauwe zwembroek en bl. handdoek, groene en paarlemoer vulpen in etui, padvinderszakmes, muntbiljet van f 2.50, portemonnaie inh. 25 ct.: donkerbl. glacé handschoen, rood-bruin kinderwantje, geklede jas, paar glacé handschoenen, zilveren ringetje, damesschort, Zeeuwse broche (6 kleine knoopjes), zilveren ro zenkrans. jasje, zilverbon van f 1, hou ten broche, parclsnocrtje, gouden boe- rinneknoop, postduif No. 1153. RAAD VEERE Begrotingswijzigingen behandeld Maandagavond kwam de raad van de gemeente Veere in vergadering bijeen onder voorzitterschap van bur gemeester jhr. I. F. den Beer Poor- tugael. Afwezig was de heer S. Kod de wegens ziekte. Binnengekomen was een bericht van Gedeputeerde Staten, waarin toe- Tweedaagse expositie Vlissingse Huishoudschool. (Van onze verslaggeefster). Eendrachtig en met enthousiasme hebben leerkrachten en leerlingen van de Vlissingse Huishoudschool ge werkt aan het totstandkomen van een tentoonstelling, welke momen teel gehouden wordt in de lokalen van het schoolgebouw aan het Groe- newoud te Vlissingen. Nijvere han den hebben daar een aantal lokalen herschapen in aantrekkelijk ingerich te expositie-ruimten, waarin gister middag al spoedig na de opening tal van belangstellenden rondawndelden. Niet alleen geeft deze tentoonstel ling een indruk van hetgeen de leer lingen in de diverse klassen aan leer stof te verwerken krijgen, ook de resultaten zyn te zien. Die resultaten variëren uiteraard, al naar gelang de begaafdheid en de ervaring van de maaksters, en er is dan ook een grote verscheidenheid van werkstuk ken te bewonderen. De verstellap het werkstuk, waarmede we alle maal de eerste stappen op het moei lijke pad der naaikunst gezet heb ben! is evengoed aanwezig als 'n fraaie collectie „grote stukken", ver vaardigd door meiskes, die op dit moeilijke pad al een heel eind gevor derd zijn. En tussen deze beide uiter sten in vinden we nog een hele ver zameling frisse en fleurige kleding stukken en gebruiksvoorwerpen. Via een stand van de Voedings raad, waar men nog eens kennis kan nemen van allerlei waardevolle advie zen inzake de dagelijkse voeding van het gezin, stapt de bezoekster de keuken-afdeling binnen, waar vele smakeliike hapjes staan uitgestald, resultaat van hetgeen de adspirant- huisvrouwen op de kooklessen leer den. De afdeling handenarbeid is wel bijzonder aantrekkelijk met zijn vele. vaak artistieke producten van urenlang geduldig werk! En in de af deling kinderverzorging zal menige aanstaande of jonge moeder nog wel wat nuttige wenken kunnen verza melen Na een bezoek aan de afdeling huishoudelijk werk en aan het film zaaltje kunnen de bezoeksters ten slotte uitrusten in een gezellige thee- schenkerij. Burgemeester mr. B. Kolff, was in gezelschap van twee der wethouders en de gemeentesec retaris aanwezig bil de opening van deze expositie, welke ook vanmid dag en vanavond nog te bezichtigen is. stemming werd verleend voor het bouwen van twee woningen. Aan de heer L. Schout werd op zijn verzoek eervol ontslag verleende als inner ka- degelden en brugwachter, in verband met zyn benoeming in vaste dienst by Rijkswaterstaat als kantonnier-ha- venmeester A te Zijpe, gemeente Bruinisse. Een voorstel tot het garanderen van de rente en aflossing van een ge deelte van een geldlening, aangegaan door de stichting „Rusthuizen op Walcheren", werd aangenomen. Een voorstel tot wijziging van de veror dening op het „Godshuis" werd aan gehouden tot de volgende vergade ring, aangezien de vergadering niet Vbltallig was. Een voorstel tot het verlenen van goedkeuring aan de besluiten van het bestuur van de stichting „Het Gods huis" tot wijziging van de begroting van inkomsten en uitgaven voor de jaren 1953 en 1954 werd aangenomen Ook de begrotingen voor 1953 en '54 voor de gemeente Veere werden ge- Wststelling van een vyfjaarlijks bedrag der vergoedingen en der voor vergoeding in aanmerking komen de uitgaven voor het B.L.O. over de jaren 1948 tot en met 1952 werd goedgevonden. De uitslagen van de rundveekeuringen te Grijpskerke en Meliskerke waren: GRIJPSKERKE. Stieren: Adema 16 v. d. Beemsterhoe- ve, eig. Stierenver. Grijpskerke, le prijs 82 pnt.. Julius, eig. A. Geertse, le prijs klasse. le kalfskoeien: 1. Nellie, eig. L. Francke 80 pnt.; 2. Rita, eig. Voorbeeldbedr. Wal cheren 79 pnt.; 3. Saartje, eig. L. J. Bie- rens 78','2 pnt.; 4. Truus, eig. K. Poppe 78',pnt.; 5. Marijke, eig. H. Willemse 78',2 pnt.; 6. Juffrouw, eig. F. Dinge- manse 77 pnt.; 7. Juliana, eig. A. Maljaars 76% pnt 8. Marijke, eig. A. Vos 76 pnt. 2e kalfskoeien: 1. Betsie. eig. K. Poppe 81 pnt.; 2. Tjamke. eig. Voorbeeldbedrijf Walcheren 81 pnt.; 3. Rika, eig. K. Pop pe 80% pnt.; 4. Wilhelmina, eig. L. J. Bierens 80 pnt.; 5. Emma, eig. J. Moens 79 pnt.; 6. Juliana, eig. L. J. Bierens 79 pnt.; 7. Ike, eig. Voorbeeldbedr. Walche ren 78 pnt.; 8. Trui, eig. J. Moens 78 pnt.; 9. Bertha, eig. L. Francke 77 pnt.; 10. Bontje, eig. A. Willemse 77 pnt.; 11. Pietje, eig. A. Vos 77 pnt.; 12. Ada, eig. L. J. Bierens 77 pnt.; 13 Elza, eig. J. H. Geschiere. 77 pnt.; 14. Els, eig. J. Moens 76 pnt; 15 Belia 2. eig. J. H. Geschiere. 76 pnt. 3e kalfskoeien: 1. Pel Jantje, eig. Voorbeeldbedr. Walcheren 81 pnt.; 2. Lineke 2. eig. L. J. Bierens 80%; 3. Kla- ra. eig. L. Francke 80 pnt.; 4. Wilhelmina. eig. K. Poppe 80 pnt.; 5. Juniana. eig. Vos 80 pnt.; 6. Emma, eig. K. Poppe 1 pnt 7. Lotje, eig A. Vos 78 pnt. 4e kalfskoeien: 1. Marijke, eig. K. Pop pe 81 pnt.; 2. Clara 11, eig. L. J. Bie rens 80 pnt. prijs molenaar beste prod, koe; 3. Bontje, eig. L. Francke 80 pnt.; Juliana, eig. K. Poppe 79% pnt.; 5. Els, eig. K. Poppe 79 pnt. Oudere koeien: 1. Martha, eig. A. Vos, 81 pnt. med. melkfabr.; 2. Reina, eig. F. Dingemanse 80 pnt,, prijs Eil. Walch.; Margriet, eig. K. Poppe 80 pnt.; 4. Saar 4, eig. L. Francke 79 pnt.; 5. Lena, eig. J. Moens 79 pnt.; 6. Irene, eig. K. Poppe 78% pnt.; 7. Emma, eig. A. Vos 77 pnt. Kalf vaarzen: 1. Wilhelmina 2. eig. L. J. Bierens; 2. Ella, eig. L. J. Bierens: 3. Tine, 4. Hannie. 5. Corrie, allen eig. K. Poppe; 6. Mina 4. eig. L. Francke; 7. Sarie. eig. K. Poppe; 8. Irene, eig. F. Dingemanse; 9. Elsje, eig. A. Maljaars; Harmke, eig. idem; 11. Geertje, eig. K. Poppe. inge vaarzen: 1. Sophie, eig. L. J. Bierens; 2. Beatrix, eig. K. Poppe; 3. Alie, eig. idem. Kalveren: 1. Agatha, eig. K. Poppe; 2. Annelies, eig. K. Poppe. 2 fokgroepen van L. J. Bierens. MELISKERKE. Stieren: Lucas, eig. Stierenver. Melis kerke. le prijs 79 pnt.; Flap, eig. idem. le prijs 79% pnt.; Dirk, eig. Joh. Pleyte. 2e prijs 74% pnt. le kalfskoeien: 1. Jannie, eig. W. de Visser Pzn. 80 pnt.; 2. Trientje v. Bontje eig. J. S. Matthijsse 78 pnt.; 3. Bontje, eig. P. Wisse Wzn. 78 pnt.; 4. Sul, eig. A. Maljaars 77 pnt.; 5. Frida, eig. A. Hotuerman 77 pnt.; 6. Agatha 8, eig. J. 5. Matthijsse 77 pnt.; 7. Martha, eig. A. Houterman 76 pnt. 2e kalfskoeien: 1. Beatrix, eig. W. de Visser Pzn. 81 pnt.; 2. Marijke, eig. id. 79 pnt.; 3. Emma, eig. J. Maljaars 78% pnt.; 4. Trui, eig. J. Wisse 78 pnt.; 5. Nora 3, eig. J. Pleyte 77 pnt.; 6. Thea 4. eig. J. S. Matthijsse 77 pnt. 3e kalfskoeien: 1. Juliana 4, eig. P. Wisse Wzn., 81 pnt. med. N.H. Hollandia; 2. Rina, eig, J. Wisse 80% pnt.; 3. Roza, eig. W. de Visser Pzn. 80% pnt.; 4. Willy 2. eig. P. Wisse Wzn. 79 pnt.; 5. Nelly, eig. Joh. Pleyte 78 pnt.; 6. Betje. eig. J. Melse 78% pnt; 7. Sul, eig. A. Krijger 77 pnt.; 8. Sophie, eig. A. Maljaars 75 pnt. 4e kalfskoeien: 1. Janke 45, eig. J. S. Matthijsse 82 pnt., beker v. fa. v. Eenen- naam; 2. Rika 2, eig. W. de Visser Pzn., 81 pnt.; 3. Janny. eig. A. Krijger 79 pnt.; 4. Dina. eig. J. Malja.rs 78 pnt.; 5. Mina. eig. J. S. Matthijsse 78 pnt. Oudere koeien: 1. Rika. eig. W. de Visser Pzn. 82% pnt, med. melkfabriek Walcheren; 2. Aafke 2, eig. J. S. Mat thijsse 82 pnt., prijs Eil. Walch. 3. Bertha eig. idem 81 pnt.; 4. Bertha, eig. Joh. Pleyte 79 pnt. prijs molenaar beste prod, koe; 5. Irene, eig. J. S. Mathijsse 78 pnt.; 6. Leida, eig. A. Maljaars 77 pnt.; 7. Pietje, eig. J. Melse 77 pnt.; 8. Willy, eig. P. Wisse Wzn. 76 pnt.; 9. Agatha 5, eig. J. S. Matthijsse 76 pnt.; 10. Nelly, eig. A Maljaars 75 pnt. Kampioene: Janke 45. eig. J. S. Mat thijsse. Res.-kamp.: Beatrix, eig. W. de Vis ser Pzn. Kalfvaarzen: Agatha 9, eig. J. S. Mat thijsse; Aafke 3. eig. idem; Wilhelmina 1. eig. P. Wisse Wzn.; Amigje 8, eig. J. Wisse. Jonge Vaarzen: 1. Willemtje, eig. A. Maljaars; 2. Nellie, eig. A. Krijger; 3. Mina. eig. J. Melse. Fokgroep van A. Maljaars. De molenaar stelde diverse prijzen be schikbaar voor de beste koeien. tob niet langer verhoogt Uw werklust Verkwikt en ve,/rlItl "«vordert Uw .«1 ,D,"v»"er(„s. 99 Drie sleepboten trokken zonder succes Dinsdagmorgen hebben drie Belgi sche sleepboten een vergeefse poging fedaan om het achterschip van het taliaanse s.s. „Francescu", dat op 4 April by Bath omhoog voer en doormidden brak, op de slikken te slepen. Van onze adverteerders. Chinese kunstnijverheid. De Atlantic Pacific Company te Amsterdam heeft in Middelburg op de bovenverdieping van het pand Korte Delft 44, waarin „Loek's Boekhandel" is gevestigd, een toon- kamer ingericht, waarin een uitge breide collectie producten van Chi nese kunstnijverheid te bezichtigen is. Men vindt er vele porceleinen ge bruiksvoorwerpen, goed afgewerkte Chinese figuren en passend meubi lair. Ook waaiers, eetstokjes en fraaie kleden ontbreken uiteraard niet. Het ligt in de bedoeling de col lectie regelmatig met nieuwe arti kelen aan te vullen, reden waarom een bezoek aan deze toonkamer in teressant zal biyven. Waar zijn onze schepen Amerskerk 30 v, Colombo n. Adelaide. Aldabi 30 v Montevideo n. Santos. Almdijk 31 te Havana. Annenkerk 31 te Cairns. Arendskerk 1 v. Barcelona n. Antwerpen. Alamak 31 v. Marseille n. Genua. Aldabi 1 v. Monteideo te Santos. Algenib 31 v. Antwerpen te R'dam. Almkerk 2 te Sydney verw Ampenan 31 te Port Said. Arendsdijk p. 31 Kp. Hatteras naar Houston. Aalsdijk 29 v. Rotterdam 30 te Antwer pen. Alchiba 30 St. Vincent K.V. n Santos. Alhena 30 te Rio de Janeiro. Alkaid 29 v. Rio de Janeiro n. Vltoria. Alnati 30 te Rotterdam. Alphard 31 te Soa Francisco do SuL Annenkerk 29 v. Brisbane n. Carins. Bloemfontein 1 v. Antwerpen te Adam. Blommersdijk 31 v Londen te R'dam. Boschfontein 30 te Tanga. Boskoop 31 te Amsterdam. Breda 29 v Amsterdam naar Chili. Cronenburgh 2 te IJmuiden verw. Caltex Utrecht t. p. 31 Finisterre n. Sidon. Caltex The Hague t. 30 Malta gep. naar Rotterdam. Cottica 30 te Paramaribo. Chama t. 31 te Pt. a Cardon. Eos 1 v. Adam n. Hamburg. Esso Amsterdam t. 31 Malta gep. n. Har burg. Etrema t. 31 nm. te Port Said verw. Hersilia 1 v. Barbados te Trinidad. Indrapoera 31 90 m. O.N.O Gibraltar n. Cowes Jagersfontein 31 v.m. te Durban verw. Johan van Oldenbarnevelt 1 v Aden naar Port Said. Karimata 31 v. Genua n Marseille. Karimum 31 v. Southampton n. Marseille Karimata 1 te Marseille. Kota Inten p. 1 Oporto n. R'dam. Kota Inten p. 31 Kp. St. Vincent naar Rotterdam. Karimata 30 te Genua. Kieldrecht 29 Shanghai n. Takubar Karimun 30 v. Amsterdam n Indonesië. Laurenskerk p. 31 Gibraltar n R'dam. Lawak 30 v. Singapore n. Zamboanga Lieve Vrouwekerk 30 v. Amsterdam naar Marseille. Laertes 30 te Belawan. Larenberg 30 v. Suez n Djeddah. Lekkerkerk 30 v. Rangoon n. Calcuta. Loosdrech' 30 v. Suez. Molenkerk 31 te Genua. Merwede p. 29 Key West n. Savanna Metuda t. 29 te Geelong. Muiderkerk 30 te Port Sudan. Maas 1 v. Adam te Cristobal. Nestor 31 v. Funcha! n. Barbados. Overijsel 30 te Belawan Oranje p. 31 Sabang n. Belawan. Oranjefontein 1 nm. te Las Palmas. Prins Willem IV 27 te Toronto. Prins Willem v Oranje 31 te Rotterdam Pendrecht p. 30 Finisterre. Prins Willem Willem 30 v. Hare naar Bremen. Radja p. 30 Aden naar Tj. Priok. Rijnkerk 30 te Rotterdam. Stad Maassluis vertr. 1 v. Narvik naar Vlaardingen. Sloterdijk 1 v. New Vork te R'dam. Saroena 1 31 te Singapore Sloterdijk 30 te Antwerpen. Stad Maastricht 30 v. Rotterdam naar Barcelona. Tjipanas 29 v. Port Louis n. Lor Marques. Waterman 3 Hoek van Holland verw. Westerdaro 30 510 m. O. New York 1 Juni New York verwacht. Willem Ruys - v Gibralt. te Southampton Zuiderkruis 31 580 m. O.Z.O. Kp. Race n. Quebec. Het m.s. „Sibajak" van de Rotter- damsche Lloyd is uit Rotterdam met Ne derlandse emigranten naar Australië ver trokken. Onder de 949 volwassenen en 354 kinderen beneden de twaalf Jaar. be- ond zich de 50.000ste emigrant die na de oorlog naar Australië vertrok, mej. M. A. Scholte, een 20-jarige kapster uit Amsterdam. Zoals bekend, werd het 6460 ton metende schip, dat geladen was met erts, tot wrak verklaard en aange kocht door de Belgische slopersfir ma Van Loo. De Antweipse ber gingsmaatschappij Herbosch had op zich genomen, net wrak op te rui men. De lading was reeds gelost, ter wijl ook de bovenbouw wat» verwn- derd. De rest wil men slopen op de slikken van Bath. Gistermo-gen werd getracht het achterschip dat onge veer 12 voet in het zana zit en aan de onderzijde nog met het voorschip is verbonden, los te trekken en te verslepen. Nadat het was leegge pompt, hebben de drie sleepboten van half tien tot half twee getrokken, doch zonder succes. Toen het water de ruimen weer begon binnetf te stro men. moesten de pogingen worden gestaakt. Met behulp van een duiker zal thans eerst net achterschip worden losgebrand, waarna een hernieuwde poging zal worden ondernomen. Het ligt in de bedoeling, dat later ook het voorschip op de slikken verder zal worden gesloopt. Advertentie. LIKDOORNS wonoeroüï Weg met onhandige Ukdoornrlngen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel. NOXACORN. neemt de pun weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wor tel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzo- «tfne. Een flesje NOXACORN. Ant.sep tisch Likdoormmddel van t 155 be spaart U veel ellende. Advertentie. Gezonde Bab/è? Uitsluitend bij Apothekers en Drogisteik Advertentie KMiKKKJt HIT lig 4ETHER DONDERDAG 3 JUNI HILVERSUM 1 402 m 146 kc/s. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00— 24.00 NCRV KRO 7 00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Mor gengebed en Ut kal.; 8.00 Nieuws- en weerberichten; 8.15 Gram 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden 9.40 Gram.; NCRV 10.00 Gewijde muziek: 10.30 Mor gendienst; KRO- 1100 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 1150 „Als de Ziele luistert": 12.00 Angelus; 12.03 Lunchconcert; (12.30 —12.33 Land- en tuinbouwmededelingen; 12.33—12.40 Wij van het land): 12.55 Zon newijzer: 13.00 Nieuws en kath nieuws; 13.20 Pianovoordracht: 13.45 Gram. NCRV: 14.00 Gram 1450 Viering 100-jarig be staan Theologische Hogesenool der Ge- rev Kerken in Nederland 15.30 Strijk- kwart.; 16.00 Bijbellezing; 1650 Vocaal ens.: 17.00 Voor de jeugd; 1750 Gram. 17.40 Voordracht: 18.00 Marinierskapel; 1855 Raadhuispraat; 18.45 Muziek van het Leger des Heils; 19.00 Nieuws en weerbe richten: 19.10 Voor de leugd; 1950 Gram. 1955 Ga mee naar JUBC H; 20 00 Radio krant; 2050 Metropole-orkest; 20.45 Herin neringen aan JUBO 1949; 21.15 Omroep orkest; 22.05 Gram.; 22.15 Orgelconcert; 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS-berichten; 23.152459 Gram. HILVERSUM IL 298 m 1007 kc/. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO. 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; VPRO: 750 Dagopening; AVRO: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.. 9.u0 Morgenwij ding; 9.15 Geestelijke liederen. 950 Voor de vrouw: 9.35 Gram.; 10.50 Voor de kleu ters: 11.00 Vlaams programma: 11.45 Gr.: 12.00 Zang en piano: 1255 Intermezzo: 15.30 Land- en tuinbouwmededelingen; 1253 Zigeunerinuziek; 1250 „Uit het be drijfsleven", causerie: 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen oi gram.. 1350 Promenade orkest; 14 00 Cabaret; 1450 Hobo en piano; 15.00 Voor de zieken; 15.45 Gram.. 16.00 „Tussen vier et) vijf"; 17 00 Voor do jeugd; 17.45 Regerlngsuitzenaing: Rijksde len Overzee: Muziek uit Suriname, doo, A. R. Miamut; 18.00 Nieuws: 18.15 Spori- problemen, 18.25 Voor de Jeugd; 18.40 Da Conferentie in Genève; 18.45 West-Indisch Orkest, 19.00 Gesproken briel uit Londen; 19.05 „in de gekroonde baan", hoorspel; 19.45 Vacantietips; 20.00 Nieuws; 20.05 Zang en piano; 20.10 Intern Radio bridge drive; 20.15 Radio Philh. orkest: 21.10 „Hoe mooi was het lever' r.oorspel; 2255 Meisjeskoor en orgel; 22.45 Sportact 23.00 Nieuws; 23.15—24.00 Gram. HOOG EN LAAG WATER .3 Juni. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge U.+N.AJ». U.+NJLJ>. 3.09 2.24 15.31 2.18 3.39 2.44 4.27 2.46 4.49 1.60 5.03 1.8( 16.05 2.3 16.51 2.38 17.14 1.50 17.27 1.76 U.—N.A.P. U.N.A.F. 9.35 2.12 22.07 2.27 10.02 2.31 10.44 2.46 10.06 1.58 10.33 1.85 22.34 2.46 23.14 2.61 22.41 1.74 23.01 2.02

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3