CARLTON Bijna negen ton aan werken van herverkaveling gegund On Ul^en ka0<in ijn familie dacht, dat ik er teveel ophef van maakte Amsterdamse Beurs JIMMY en de Bende van Bolletje Bink öiefariraeA 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 2 JUNI 1954 HERVERKAVELINGSCOMMISSIE ZEELAND Er zijn thans 219 gegadigden voor bedrijven elders De Herverlc .-llngscommissie Zeeland, welke dezer dagen te Goes in vergadering bijeenkwam, heeft in de afgelopen maand wederom vier be langrijke werken aanbesteed en gegund voor een totaalbedrag van onge veer f 880.000. Het betreft hier het aanleggen van ca. 4900 m verharde weg met kunstwerken in de polder Waarde. Voorts drainage en egalisatie van ca. 210 ha in de polder Scherpenisse, het bouwen van een gemaal voor het midden-gebied van Schouwen-Duïveland en het aanleggen en verbete ren van de Tureluurweg en de Klapweg (Duivendijkseweg) op Schouwen. Voorts is besloten om de Kuijerdam- seweg en de Boerenweg op Schouwen te doen uitvoeren als landbouwweg. A, inplaats van als landbouwweg B. Bestekken voor het aanleggen van rondwegen buiten de bebouwde kom men van St. Maartensdijk en Scher- fenisse zijn binnenkort te verwach- en. Voorts is in studie de kwestie van de aandrijving van de bemaling voor Schouwen. Gemengde aandrijving, dus deels electrisch en deels diesel, is weliswaar iets duurder doch biedt meer bedrijfszekerheid. PROEFBEDRIJF IN „PLATTE" VAN SCHOUWEN. In principe zal de Herverkave lingscommissie medewerken aan 't tot standkomen van een proef bedrijf, uitgaande van de Stich ting Proefboerderijen, in het „platte" van Schouwen. In de polder „Vier Bannen" van Duivelana, waar reeds voor de ramp de Ruilverkaveling ver was gevor derd, is door de Herverkavelingscom missie in 47 gevallen toestemming gegeven tot het stichten van bedrijfs gebouwen op „gesaneerde" bedrijven. In het algemeen is voor alle muta ties inzake grondrechten en pacht in herverkavelingsgebieden steeds de toestemming van de Commissie no dig. Een dergelijke toestemming wordt, indien de mutatie geen af breuk doet aan de plannen, als regel snel verleend. Wordt echter met overgegaan tot het afgeven van een verklaring van „geen bezwaar", dan kunnen betrokkenen aannemen dat hun verzoek weliswaar in ernstige overweging is geweest, doch dat er inderdaad zodanige belangen op het spel staan, dat daaraan niet kan worden voldaan. De oproep van gegadigden uit de herverkavelingsgebieden voor een bedrijf in de Noord Oostpolder, de Quarlespolder en de Braakman wordt beantwoord door 219 grondgebrui kers. waarvan 113 uit Schouwen en Duiveland, 46 uit Tholen, 41 uit de Zak van Zuid-Beveland en 19 uit Waarde. Duitsers in het Franse Vreemdelingenlegioen Onder de 14.000 militairen van de Franse Unie, die in Dien Bien Phoe gestreden hebben, bevonden zich 1600 Duitsers, zo is officieel te Pa rijs bekend gemaakt. Naar schatting zijn 100 Duitse gewonden uit Dien Bien Phoe naar Hanoi overgebracht. Aanvankelijk had men geweigerd om de aantallen bekend te maken, „zulks in overeenstemming met de tradities van anonvmiteit van het vreemde lingenlegioen". Duitse kranten had den echter cijfers gepubliceerd, die volgens de Franse autoriteiten over dreven waren. Daarom was besloten bovenstaande bekend te maken. In de Quarlespolder zijn uitsteken de gronden gereserveerd voor de fruitteelt. Fruitkwekers in de her verkavelingsgebieden zullen goed doen te bedenken dat hier een kans geboden wordt, die niet zo spoedig meer zal terugkeren. Ten aanzien van de uitbetaling van door de Stichting Beheer Landbouw- 5ronden overgenomen bedrijven wer en verzoeken ontvangen om de af wikkeling meer te bespoedigen. Dit is voor de Herverkavelingscommissie aanleiding geweest een onderzoek naar de trage afwikkeling in te stel len. Overal waar mogelijk, zal zo spoedig als dat kan betaling volgen. Uitsluitend diè gevallen, waarin in gewikkelde verhoudingen uitbetaling niet mogelijk maken, zullen nog eni ge tyd moeten biyven wachten. LEZERS SCHRIJVEN Kerk- en sportnieuws. „Kerknieuws" en „Sportnieuws" plegen weinig punten van aanraking te hebben, tenzij een enkele maal in het sensationele. Maar in de achter ons liggende week schijnen ze elkaar toch een keer gevonden te hebben. Het eerste bericht was „Kerk nieuws", overgenomen uit „Het Pa rool". Enige Hervormde predikan ten blijken een uitnqdiging van het Moskouse Patriarchaat aanvaard te hebben om een bezoek aan Rusland te brengen. Het tweede bericht was „Sport nieuws". „Zeeland's meest beloven de renner" is teruggekeerd van de etappe-wedstrijd WarschauPraag. De overeenkomst in de twee be richten bestond in de verschillende beoordeling. Voor de predikanten af keuring in "de vorm van enkele vraagtekens. Voor de wielrenner met zijn 16e plaats in het eindklassement hulde met tot slot een uitroepteken. Maar bjj deze verschillende beoor deling van een reis naar het Oosten zet ik op mijn beurt toch enkele vraagtekens. Want, als ik goed ben ingelicht, was de wegwedstrijd War schauPraag niet veel anders dan een communistische tegenhanger van de Tour de France, openlijk ge propageerd als „Vredes-tour" of iets m die geest. Nu zal de wielrenner wel niet teruggekeerd zijn als pro pagandist voor dit soort vrede. (Maar er lijken mij desondanks zeer gegronde bezwaren aan te voe ren tegen de deelneming aan derge lijke sportevenementen, die totaal andere doeleinden dienen moeten dan de z.g. verbroederende sport). Waarom dan evenwel predikan ten, die op uitnodiging van een ker kelijke instantie naar Rusland wil len gaan, meteen in het schijnsel van de rode lamp gezet moeten worden, is mrj niet duidelijk. Er zouden toch in elk geval geloofsmotieven in het spel kunnen zijn, en die wegen heel wat zwaarder dan het motief van het oogsten van sportroem. Overigens vraag ik mij natuurlijk met u af, waarom dergelijke uitno digingen aan particuliere predikan ten gezonden worden en niet aan de Synode zelf. Maar daarmee is bi' mij het kwalijke gevoel nog niel weggenomen, dat in de beide be richten met twee maten gemeten is. Ds. J. H. VAN BEUSEKOM. Breskens. Naschrift der Redactie. De geach te inzender heeft gelijk. Er wérd met twee maten gemeten. Ter veront- 1 schuldiging kan slechts worden aan- gevoerd, dat, als wij goed zijn in- 1 gelicht, de Synode het gaan der pre- dikanten naar Rusland ontraadt, terwijl de Kon. Ned. Wielren Unie een officiële Nederlandse ploeg naar WarschauPraag uitzond. Dit I maakt toch wel enig verschil. Advocaat gearresteerd in Den Bosch. Van verduistering verdacht. Bosch de 35-jarige advocaat en procureur mr. H. W. gearresteerd, aldus De Tel. H(j wordt er van verdacht gelden te hebben verduisterd, doch het advo catenkantoor, waaraan mr. W. was verbonden, heeft verklaard, dat de afrekeningen met de cliënten vol komen in orde waren. Wel schijnen er onaangenaamhe den te zijn geweest met een proces over de zgn. Voorste Stroom, een klein onwelriekend riviertje, waarbij de gemeente Tilburg werd veroor deeld een aanzienlijke schadevergoe ding te betalen en werd verplicht tot het bouwen van een zuiveringsinstal latie. Mr. W. was daarbij raadsman van de eisers. Naar gebleken is had W. kort voor zijn inhechtenisneming een bespre king in aanwezigheid van de of ficier van justitie waarbij hem werd aangeraden zich onder psychi atrische behandeling te stellen om strafvervolging te voorkomen. On de morgen van zijn arrestatie heeft mr. W. zich nog naar de of ficier van justitie begeven om deze kenbaar te maken, dat hjj zich aan geen enkel strafbaar feit had schul dig gemaakt. Verwondering heeft het bericht ge wekt, dat de advocaat zich uit eigen beweging zou hebben aangegeven. Zowel het betrokken advocatenbu reau als de officier van justitie heb ben dit echter- bevestigd. De naam van de jurist is sinds enige tijd van het naambord van het advocaten bureau verwijderd. Burgerlijk overheids personeel in Indonesië Wijziging garantiewet aanvaard (Van onze parlementaire redacteur) Er zat voor minister Luns, die verleden week in de Tweede Kamer 't wetsontwerp tot wijziging van de garantiewet burgerlijk overheidsper soneel Indonesië tegen de daar op ge richte vrij felle aanvallen had verde digd, 'n wrang kantje aan de aanne ming van het wetsontwerp zJi.s., waartoe de Tweede Kamer Dinsdag middag heeft besloten. Voor de uit spraak verklaarden nl. de heer Stuf- kens van de PvdA namens zijn frac tie dat de PvdA onder protest voor stemde. Er waren enkele amende menten ingediend en hoewel de minis ter de Kamer er niet van heeft kun nen overtuigen, dat deze amende menten ongewenst waren, sprak hij er nu het onaanvaardbaar over uit. De regering, aldus de heer Stufkens, heeft bat gemeen overleg tussen re gering en Staten-Generaal tijdelijk onmogelijk gemaakt. Inderdaad nad mr. Luns een amendement van de heer De Graaff (KVP) en een van de heer Van de Wetering (CH) onaan nemelijk verklaard. Deze beide af gevaardigden konden niet veel meer doen dan hun amendementen intrek ken. Zij deden het met tegenzin, en na de toezegging van de bewinds man, dat hg met hun belangen zo veel mogelijk rekening zou houden. Mi*. Luns kreeg het wetsontwerp nu aangenomen in de vorm, zoals hij het in het Staatsblad opgenomen wenste. Een fraaie overwinning was het niet. Prijs van 50.000. In de 523e Staatsloterij is giste ren in de vierde klasse, 14e lijst, de prijs van f 50.000 gevallen op No. 11892. In het Paleis SoestdijJc werd Dins dagmorgen een -persconferentiege houden over de ,J5ïlderberg Confe rentiedie in de afgelopen week te Oosterbeek, op initiatief van Z.K.H. Prins Bernliard werd gehouden. Prins Bernhard leidde de persconferentie. water en direct ontstaat verrukkelijk Het is mü gebleken, dat ik met schuim. Geen papje vooraf te maken! iets heb bereikt, ols met dit wonder- Alle vuil trekt enorm snel uit het 1 n goed: in paniek vluchten de vuilste wasmiddel: Castella Parels. vlekken. Eén maal spoelen is genoeg. Prachtig, in één woord. Mijn familie Deze nieuwe, veel kortere wasbehan- dacht, dat ik er teveel ophef van deling is ook veel beter voor alle tex- tielweefsels: on- maakte, maar nu danks de geweldi- profiteren z\j ook ge waskracht van van Castella Pa- Castella Parels is reis en z(jn in hun van sHitast-ih- ■BBHBHBHBKBBi de-was geen spra- 8as' ke meer. Zo schrijft ons één van de vele tien- En U staat versteld van de blank duizenden huisvrouwen die opgetogen heid, de helderheid en do zachtheid z(jn over de snelle en fantastische re- van alle goed, dat U behandelt met sultaten, die zij bereiken met Castella dit wonderwasmiddel. Parels, het wasmiddel van de nieu- Volg de beste raad ,die U ooit werd we tijd. gegeven: haal nog vandaag Castella Castella Parels strooit men zo in het Parels (47 ct per pak) in huis! 31 Mei 1 Juni. Nederland 1951 (3%) 103% Nederland 1948 (3%) 99% 100 Nederland 1947 (3%) 3 99% 100 Nederland 1937 3 97% 97%s Dollarlening 1947 3 pet. 95% 95% Investeringscertificaten 3 iooy8 100% Nederland 1962-64 3 101 101% Nederland N.W.S. 2% 77% 79 Ned. Indië 1937 A 3 99% 100 Grootboek 1946 3 98 Nat. Handelsbank 147 145% Ned. Handelmij. 186% 188%- A.K.K. 211% 215% Bergh's en Jurgens 306 306 Calvé-Delft 185% 188 Kon. Ned. Hoogovens 175% 177% Unilever 342% 344% Ned. Kabelfabriek 212% 212 Philips 329% 337% Wilton-Feijenoord 193 194 Billiton 338 343 b. Kon. Petroleum Mij. 502% 505% Amsterdam Rubber 94% 95% Holland Amerika Lijn 144% 144% Kon. Paketvaart 139% 137 Rotterdamse Lloyd 126 126% Ned Scheepvaart Unie 136% 137% Stv. Mij. Nederland 135% 134% H.VA. 121% 121% Deli Mij. 121% 122 Bank van Ned. Gem. 4% 108% 108% Bank van Ned. Gem. 0-5-10 125% Centrale Suiker 190 190 it voer h§t l»v»nsbetang luivert bloed, darm en sappen. Het houdt U gezond en fit Vraagt Uw Apotheker ot Drogist 89. Karei Krukas en Simon Snuffel liepen eerst naar de herberg 't Laatste Stuivertje om zich te verkleden en vandaar souden zij naar de Broekenburg rijden. Met de auto van Krukas. De mannen stapten aanvankelijk zwijgend naast elkaar voort. Maar na enige tijd begon Simon Snuffel te praten. „Dit is in mijn ogen een héél dwaze geschiedenis", zei hij op een niet onvriendelijke toon. „Ik heb blijkbaar de schijn tegen, maar hoe héólt uw vriend Brown het in zijn hoofd, dat ik iets met die boeventroep te maken zou hebben. Het is te belachelijk, om er over te praten. Ik zit de heren al weken en weken achter hun broek en thuis ligt een heel pakje brieven, waarin zij mij met alles en nog wat bedreigen, als ik niet onmiddellijk ophoud hen achter na te jagen. Ik trek mij daar echter niets van aan. Ik doe m'n werk voor m'n krant en daarmee basta., 't Mooiste is nog, dat ik door het allerlaatste briefje van de heren heb kunnen uitzoeken waar zij zich nu be vinden". Zij waren nu vlak bij de herberg 't Laatste Stuivertje. „En waar zitten zij dan?" vroeg Karei Krukas, die toch een beetje begon te twijfelen aan de misdadigheid van Siem Snuffel. „Op het kasteel Blau- wenrode natuurlijk", zei Siem Snuffel. „Dat staat voor mij als een paal boven water. Waarom uw vriend Brown ons naar de Broekenburg stuurt is mij een volslagen raadsel. Ik begrijp daar werkelijk geen sikkepit van.." Kon. Mij. De Schelde N.B. 134% 135% Baltimore-Ohio 22% Missouri K.T. 8 8% New York Central 23 22% Pennsylvania 16% 16% Anaconda 37s,4 37% Bethlehem Steel 69% 69% General Motors 71% 71% Intern. Nickel 42% 42% Kennecott 82% 82% Republic Steel 59 59% U.S. Steel 49% 49% North American Cy. 22% 22% Mldcontinental 81% 81% Shell Union 95% Tide Water 22% A.K.U. 4% 133% BETJRSOVERZICHT. Een markt met behoorlijke bedrijvig heid, met merendeels hogere koersen en een goede ondertoon, dat was het ken merk van de beurs van gistermiddag, waarin aandelen Philips een hoofdrol speelden. In een koerswinst van 7 punten (gedaan tot 337) werd evenals eergisteren weerspiegeld de hoge verwachtingen, welke men heeft van het eerste kwartaal 1954 van het Eindhovense concern, dat voor de eerste maal kwartaalcijfers gaat publiceren overeenkomstig de recente be lofte aan aandeelhouders. De gehele mid dag heerste er in de hoek grote activiteit, die de andere internationale fondsen scheen te stimuleren. Ook Olie, Unilever en vooral AKU waren beter gestemd, doch lieten een rustige affaire zien. Wat het margarineconcern betreft, eergisteren is in de jaarvergadering de mogelijkheid van noteringsaanvraag in New York be sproken. Inzake het rayonconcern ver keert men in afwachting van het jaar verslag. Koninklijke werd gedaan tot cir ca 50512. In de cultuursector trok de aandacht de weinige reactie van Amsterdam Rubber op het jaarverslag, dat fraaie cijfers laat zien, maar de minder gunstige factoren niet verdoezelt. Er was vraag, maar mondjesmaat, want voor Indonesische fondsen neemt de beurs nu eenmaal re serve in acht. Prolongatie 2% pet. AMSTERDASE WISSELMARKT. Londen contant 10.61%10.62%; New York contant 3.78%—3.78%; Parijs con tant 1.0800—1.0820; Brussel contant 7.56% 7.57%; Frankfulirt contant 90.4390.53; Ztlrich contant 86.82—86.92; Stockholm contant 73.2673.36; Kopenhagen contant 54.59—54.69; Oslo contant 53,0453.14; Braz. dollar contant 3.76%3.77%; Argen tijnse verrekeningsdollar contant 3.80y2 3.81%; Japanse verrekeningsdollar con tant 3.79%—3.80%. Chefarine „4" maakt deze uit drukking tot werkelijkheid. Een* drachtige samenwerking van 4 beroemde geneesmiddelen geeft bij pijnen en griep een beter resultaat dan elk middel afzonderlijk. De MILDE Amerikaan 7C In cellophaan f J ct r«UlilETOH j I MAD 21. Ze had geen hoed op en toen ze naast Tom in de auto zat, speelde de door het open venster binnendringen de bries met haar weelderige donkere haardos. Haar ogen gloeiden van op- i winding en van geluk en een zacht blosje kleurde de lieflijke wangen. „U gaat zeker een bijzonder goede vriend afhalen" vroeg Tom Harmon vrolijk. En Fiora, die geen bezwaar had, om voor de waarheid uit te ko men, zei: „Ja, ik ga trouwen als ik één-en-twintig ben". „Zo, zo!" riep hij, maar op heel an dere toon dan Lucas had gebezigd, toen hij van het trouwplan hoorde, en voegde er wat van zelf sprak bij: „Wat zegt Nan er van?'f „Ik heb 't haar niet verteld", ant woordde Fiora kalm. Nu fronste hij de wenkbrauwen. „Vindt U niet, dat U 't haar had moeten mededelen?" „Och meneer Harmon het zou haar niet interesseren, denk ik". „Maar natuurlijk wel, lieve kind!" Tom was blijkbaar zeer ontdaan over die Nan weinig vleiende opvat ting „Nan laat zich veel aan uw be langen gelegen liggen". „Neen, meneer Harmon', weer sprak Fiora hem, in de hoop, Tom op Jïn m.nin. O.T1 Koofl'l, do nO*PTl tp OHP- die manier een beetje de ogen te ope- nen. „Nan let alleen op haar eigen belangen. Ik geloof, dat U verstan dig zult doen, met dit als een feit te aanvaarden: het kan U later alleen maar van nut zijn". „Lieve help!" riep Tom zowel ver schrikt als verwijtend; „wat spreekt u minachtend over uw nicht. Het is eenvoudig onwaar, hoe dan ook. U hebt zeker naar Lucas geluisterd, die belachelijke vooroordelen heeft tegen haar, omdat zij niet, zoals hij, veel belang stelt in het landgoed". „Neen", hernam Fiora, vriendelijk, maar hardnekkig. „Ik luister niet vaak naar Lucas. Maar wel luister ik soms naar Nan, als ze heel openhar tig over zichzelf spreekt. U moet niet denken, dat ik het slecht bedoel, me neer Harmon. Ik heb niets tegen Nan persoonlijk en ik erken, dat er een grote bekoring van haar uitgaat, I MARYBURCHEU maar ik weet, dat iemand die diepe en warme gevoelens bij haar veron derstelt, als het ware om teleurstel ling vraagt". „Heus, u is heel onrechtvaardig wat Nan betreft", protesteerde Tom op ernstige toon. „Ik raag niet toelaten, dat u zulke dingen zegt". Fiora glimlachte even. „Ik hèb die dingen al gezegd", ve"klaarde ze „en daarbij het risico gelopen, voor een valse kat te worden gehouden. Maar ziet u, meneer Harmon, ik mag u graag lijden, ik begrijr». waarom Adèle zo roerend over u praat als over een oude vriend en..." „Doet Adèle dat?" „O, ia, zij was het, die me 't eerst vertelde, hoe bescheiden en loyaal u is en hoezeer men op u kan vertrou wen". Tom Harmon was blijkbaar niet erg op zgn gemak. „Ik wist... ik wist niet dat Adèle ooit zo over mij praatte", hakkelde hij. „O ja. Zij en Lucas hebben huizen op u gebouwd". „Hébben ze dat?," „Och, ze doen het nóg wel, daar ben ik van overtuigd. Alleen kregen ze het gevoel, dat u tegenwoordig heel ver van hen af is gedwaald". „Heeft Aaèle u dit alles verteld?" „Niet alles; ik heb zelf ook mijn conclusies getrokken. Ik geloof, dat ze soms erg ongelukkig is, omdat ze er niet in slaagt, de oude intimiteit tussen u drieën te herstellen". Tom was bliji jaar nder de indruk. Met gefronst voorhoofd en een beetje somber, mompelde hij: „Ik moet eens zien, dat ik Adèle onder vier ogen spreek, want ik zou haar voor geen geld ter wereld verdriet willen doen". „Neen, dat begrijp ik", stemde Fio ra in, „want ze is de bovenste beste". Op dit ogenblik bereikten ze het station en aldus ontliep Fiora de kans dat Nan weer het onderwerp van het gesprek zou worden en Tom ander maal zou pogen, de nobele inslag van haar karakter uiteen te zetten. Vol tact bleef hij in de auto zitten, zodat Fiora alleen het kleine perron kon op wandelen nu geheel vervuld van Asn. ley's op handen zijnde komst en zon der aan iets anders te denken. Toen de trein binnenreed en Ashley uit een nabnzgnde coupé stapte, werd Fiora zich bewust, dat al haar her inneringen en verwachtingen onvolle dig en onduidelijk waren geweest. Op het ogenblik, dat hij haar, die hem te gemoet was gesneld, in de armen nam en kuste, gevoelde ze, nimmer te heb ben geweten, hoe lief en knap hij was, kortom hoeveel ze van hem hield! „O. lieveling, wat ben ik blij je te zien!'' Even hield hij haar op armleng. te van zich af en kuste haar toen op nieuw, alsof hij dit ogenblik van weer zien, zoveel mogelijk wilde verlengen. „Ik had heus vergeten, dat je zo mooi was". „In zo korte tijd?" trachtte Fiora te pruilen, maar meteen lachte ze overgelukkig. „Kom mee", zei ze, „er wacht een auto voor et station". „Heb jij die bestuurd?" Neen, Tom Harmon, een landeige naar in onze omgeving". ,/Toch geen medeminnaar, hoop ik want ik ben in een jaloerse bui", zei hij schertsend, toen ze hij met de arm om Fiora heen naar de uit gang liepen. „O, neen, hij is gek op Nan en denkt, dat ze mrjn nicht is, niet mijn tante. Wees dus een beetje voorzichtig met je uitlatingen". „Is het zo gesteld?" grinnikte Ash ley. „Ja, je zult het wel begrijpen, als je Nan ontmoet. Ze ziet er jong genoeg uit om de rol van nicht te spelen". Onderwijl hadden ze de auto be reikt, Tom stapte even uit en heette Ashley hartelijk welkom. „Gefeliciteerd", sprak hij, met een stevige handdruk. „Ik hoorde dat jul lie tweeën later met elkaar gaan trou wen". „Dank u wel", zei Ashley, een tikje onthutst, zodat Fiora haastig inviel: „Ik heb het heel weinig mensen verteld, maar o.a. wel aan meneer Harmon". „Dat begrijp ik", hernam Ashley, blijkbaar weer gerustgesteld. Zodra ze op Srierley Manor waren aangekomen, nam Fiora hem mee, om met Nan kennis te maken. Gedu rende haar korte afwezigheid waren er al een paar andere gasten gearri veerd en Nan hield een soort niet-offL ciële receptie in de salon, waar een nogal zenuwachtig schijnende jonge man op de vloer aan haar voeten zat, terwijl een tweede Jlijkbaar zijn broer al lachende en pratende over de rug van haar stoel hing. Ashley nam het gehele toneeltje kalm goedmoedig op en ook de keu rende blik in Nan's violet getinte ogen toen ze zich naar hem toekeerde. Minder gesticht dat zag Fiora dadelijk toonde zich Tom Harmon, die tegelijk met hen binnentrad. Er kwam een trek van verbazing op zijn gezicht, dat weldra zowel letterlijk als figuurlijk enigszins verstijfde. Voor het jongmens op de vloer had Tom slechts een blik van afkeer over en toen even later Nan de twee ge broeders voorstelde als Leslie en Pe ter Fentiman, volstond hij met een kort knikje, meteen proberend Nan in een gesprek te wikkelen. Wat intussen nogal moeilijk bleek, om dat ze hem maar nu en dan een achteloze blik toewierp en een enkel woord tot hem sprak, vooral niet meer dan tot een zeer oppervlakkige kennis. Fiora, of schoon grotendeels in beslag genomen door eigen geluk nu Ashley weer bij haar was, zag toch opperbest, dat de gang van zaken Tom allesbehalve aanstond. Zijn vertoornd uiterlijk liet daaraan geen twijfel. (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 12