KAPPIE nn Ukcuïen haoen Groten ontketenden geen aanval in bergétappe door Appenijnen T0NID0 WON OVERTUIGEND VAN ZWAK E.B.H.V. (3-15) AMERIKAANSE ZELFSPOT IN .MEVROUW DE AMBASSADEUR' Amsterdamse Beurs EN HET SETH-ZAADJE ,_iire ac„ 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 1 JUNI 1954 ROKS DOOR VAL UIT DE GIRO Gerrit Voorting en Wout Wagtmans waren er ook nu weer bij De tiende étappe van de Ronde van Italië van Florence naar Cesenatico over een afstand van 211 kin, welke door de woeste Appenijnen voerde over zeer slechte en moeilijk berijdbare wegen, heeft niet die strijd gebracht, welke men had verwacht. Er waren wel renners die probeerden een voor sprong te nemen en daar in ook slaagden o.a. Lorono maar het gros bleef by elkaar. Zo kon het aan het einde der étappe gebeuren, dat drie renners 12 seconden voor waren op een peloton van ongeveer 30 renners, onder wie Gerrit Voorting en Wagtmans. In deze étappe heeft de moedige Boks de strijd moeten staken. Hij maakte In een der vele haarspeldboch ten een lelijke val, zodat hy moest opgeven. de groten ook Voorting en Wagtmans zette een fel tegenoffensief in. De voorsprong van het drietal slonk zienderogen. By de finish bedroeg deze nog 12 seconden. Giudici won de sprint van het trio, vóór Barozzi en Fornara. Monti won de sprint van het peloton. Voorting en wagtmans werden resp. 30 en 31e in dezelfde tyd als Monti. Van Est had een achterstand van ongeveer 2 minute; terwyl Van Breenen 9 minu ten na de winnaar door de finish ging. Voor de aanvang van deze zware étappe waren de verwachtingen hoog gespannen. In de rit van Florence naar Cesenatico zou Coppi wel aan vallen, aldus was de mening van ve len. Zij kwamen echter bedrogen uit. Het was niet Coppi, die het eerst bo ven was op de Passo Delia Consuma, een 1058 meter hoge top van de Ap penijnen, maar de Spanjaard Lorono, wel bekend uit de Tour de France 1953. Hij kwam met ruim 2 minuten voorsprong door op De Santi. Het pe loton had een achterstand van 5 mi nuten. Bij de beklimming van de tweede top, de Passo di Mandrioli, had Lorono zijn voorsprong nog opge voerd. Het bleek, echter dat de Span jaard te veel van zijn krachten had gevergd. Hij viel sterk terug. Op de aerde top kwam Fornara het eerst boven. Giudici en Barozzi volgden hem op de voet. Deze twee kregen aansluiting met de koploper en ge zamenlijk zetten zij de race voort. Het peloton, bestaande uit onge veer 30 renners, onder wie behalve DAMMEN Om het clubkampioenschap van Nederland G.D.C. IN VOORRONDE. De damclub G.D.C. uit Goes, welke dit seizoen kampioen van Zeeland werd, is in de voorwedstrijden om het kampioenschap van Nederland ingedeeld bij de provincies Zuid-Hól land I en Limburg. Op Tweede Pink sterdag speelt de Zeeuwse ploeg te gen D.I.O. uit 's-Gravenhage en op 13 Juni tegen „De Randschijf" uit Bleijerheide. De wedstrijden worden resp. gespeeld te Dordrecht en 's-Her- V de wedstrijd G.D.C.D.I.O. zul len de volgende partyen worden ge speeld: 1. L. AndersonMr. Dr. E. Vrieze; 2. R. RijkseJ. F. Kuijer; Z. J. Sin- keP. Schaaf; 4. C. van BiemenJ. J. Roels; 5. M. J. JeremiasseG. O. Veenendaal; 6. F. P. den HertogA. L. van Franck; 7. C. de KlerkO. Wolff; 8. L. Dekker—L. P. Kain; 9. J. MangeJ. van Vliet; 10. J. Beha- geJ. P. A. Leenaarts, De Limburgse ploeg bestaat uit de spelers: F. Zawiolkowsky, P. Ackens, J Scherjen, C. Niewierra,_H. Deceu- nink, M. Kockelkorn, L. Blatter, M. Brouns, J. Hanssen en A. Prins. Uitslagen De tiende étappe van Florence naar Cesenatico over een afstand van 211 km is gewonnen door de Italiaan Gi udici in 6 uur 15 min 25 sec. Het klassement luidde verder: 2. Barozzi (It.) z.t.; 3. Fornara (It.) z.t.; 4. Monti (It.) 6.15.37; 5. Zampi- ni (It.) z.t; 6. Schaer (Zwits.) z.t.; 7. Couvreur (Belg.) z.t.; 8. Martini (It.) z.t.; 9. Barducci (It.) z.t.; 10. Conterno (It.), z.t.; 21. Koblet (Zw.) z.t.; 25. Coppi (It. z.t.; 28. Clerici (Zw.) z.t.; 30. Gerrit Voorting z.t.; 31. Wagtmans (Ned.), z.t.; 33. Van Est (Ned.) 6.17.45; 45. Van Breenen (Ned.) 6.24.36. Opgegeven hebben Thys Roks (N.) Peeters (B.) en Pfannenmüller (D.). Het algemeen klassement luidt: 1. Clerici (Zwits.) 62.31.26; 2. Gerrit Voorting (Ned.) 62.43.13; 3. AssireUi (It) 62.45.09; 4. Minardi (It.) 63.01. 07; 5. Schaer (Zwits.) 63.02.08; 6. Conterno (It.) 63.02.45; 8. Koblet (Zwits.) 63.02.50; 9. Defilippis (It.) 63.03.25; 10. Fornara (It.) 63.04.56; 14. Coppi (It.) 63.07.42; 21. Wagt mans (Ned.) 63.12.41; 22. Bartali (It.) 63.14.16; 38. Van Est (Ned.) 63.23.56; 69. Van Breenen (Ned.) 63.51.14. De gouverneur van Oeganda, sir An drew Cohen, heeft Maandag opnieuw de noodtoestand in Boeganda, een provin cie van Oeganda, afgekondigd. De be woners van dit gebied hadden een boy cot tegen handelaren afgekondigd. DE HANDBALCOMPETITIE Walcheren-dames verloren In de eerste klasse Zuid I heren, van het Nederlands Handbal Verbond won Tonido de uitwedstrijd tegen E BHV met niet minder dan 153. Geel Blauw slaagde er Zaterdag in een onvolledig Agressive, dat de dag daarop tegen UDI moest spelen voor de promotiecompetitie naar de hoofd klasse, te overwinnen (511). In de staartgroep is het zo, dat EBHV moet degraderen. De tweede degra- datie-candidaat is niet bekend. Toni- do nl. heeft 10 punten met nog één wedstrijd te spelen. Geel Blauw is uitgespeeld en heeft 12 punten. Wan neer de Goesse ploeg de laatste wed strijd tegen Woensel wint, dan zal een beslissingswedstrijd tussen Toni-: do en Geel Blauw worden gespeeld. Voor de promotiecompetitie naar de hoofdklasse wonnen de dames van LEW met 82 van Animo. De heren van Agressive verloren hun eerste wedstrijd met 84 van de Oostelijke kampioen UDI. In de eerste klasse dames van de afdeling Zeeland verloor Walcheren met enige invallers zowaar van Hellas II (21). Marathon II bleef de baas over De Zeeuwen II (3—0). Meisjes junioren: Hier boekte Hel las uit Goes een 72 overwinning op het bezoekende Walcheren. 3Ieisjes adspirantcn: Hellas en Walcheren scoorden ieder tweemaal, zodat de buit eerlijk werd verdeeld. Een goede prestatie van de Goesse meisjes. Het ziet er naar uit, dat het vol gende seizoen vijf nieuwe clubs aan de .competitie zullen deelnemen, want in Kloosterzande en Kwadendamme werd een handbalvereniging opge richt, terwijl in Terneuzen, Ovezande en 's Heerenhoek plannen hiervoor reeds in een vergevorderd stadium zijn. Laatste wedstrijden om persoonlijke kampioenschappen. De strijd om de persoonlijke schaakkampioenschappen van Zee land heeft een uiterst traag verloop gehad en is eerst nu beëindigd, hoe wel men eigenlijk reeds aan de voorwedstryaen voor het volgende kampioenschap had moeten begin nen. In de hoofdklasse besloot Flisse- baalje de strijd toch niet helemaal zonder punten, want de laatste ont moeting, tegen drs. J. Scheltens, le verde hem remise op. Hierdoor luidt de eindsstand als volgt: W. J. Plin- singa (Vlissingen) 8 punten; J. L. Woudstra (Rilland-Bath), M. J. Quakkelaar (Terneuzen) en G. G. Boon (Middelburg), allen 6 punten, drs. J. Scheltens f Middelburg) 3i-i punt, W. Flissebaalje (Middelburg) punt. In de eerste klasse deelde Flisse baalje eerlijk met de De Vlieger V2 Er resten hier nog de beide ontmoetingen tussen Breel en De Vlieger, maar omdat deze van geen belang meer zijn, zullen zij niet meer worden gespeeld. De eindstand is hier: Mast 5% uit 8; L. J. Woudstra 4 uit 8; W. Flissebaalje 3% uit 8; Breel 3 uit 6; De Vlieger 2 uit 6. FILMS IN ZEELAND. „Er kan nog meer bij" in Donderdag-program. De Amerikanen verstaan van t\jd tot tijd uitnemend de kunst om de spot met zichzelf te dryven. Zy bewe zen dat al eens in de film „Berlyn" en thans kan men hetzelfde consta teren in de luchtige, sprankelende „musical" „Mevrouw de Ambassa deur" (Call me Madam), die Grand (Goes) brengt. Het is een geschiedenis, die zich voornamelijk afspeelt in het denk beeldige Groothertogdom Lichten- burg, alwaar mrs. Sally Adams (Ethel Merman) benoemd wordt tot ambassadrice. Beladen met staatsie gewaden gaat zy' op zoek naar haar standplaats en daarmede begint een reeks van kluchtige belevenissen, om lijst door veel muziek en zang, gecom poneerd door en met teksten van Ir- Nederland 1951 (3%) Nederland 1948 (3%) Nederland 1947 (3%) 3 Nederland 1937 3 Dollarlening 1947 3 pet. Investeringscertificaten 3 Nederland 1962-64 3 Nederland N.W.S. 2% Ned. Indië 1937 A 3 Grotoboek 1946 3 Nat. Handelsbank Ned. Handelmij. A.K.U. Bergh's en Jurgens Calvé-Delft Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton-Feijenoord Billiton Kon. Petroleum Mij. Amsterdam Rubber Holland Amerika Lijn Kon. Paketvaart Rotterdamse Lloyd Ned. Scheepvaart Unie Stv. Mij. Nederland H.V.A Deli Mij. Bank van Ned. Gem. 414 Bank van Ned. Gem. 0-5-10 Centrale Suiker Kon. Mij. De Schelde N.B. Baltimore-Ohio Missouri K.T. New York Central Pennsylvania Anaconda Bethlehem Steel General Motors Intern. Nickel Kennecott Republic Steel U.S. Steel North American Cy. Midcontinental AKU' 4 li 28 Mei 31 Mei 103% 99% 99% 99% 99% 97% 97% 95% 95% 100% 100% 100 Y/g 101 77% 77% 99% 146 147 187 186% 212(4 211% 298% 306 187 185% 175 175% 343% 342% 212 b 212% 327 (4 329% 190 193 507% 502% 9654 94 Cs 144 144% 138% 139% 127(4 126(4 137% 13654 13554 135% 123 121Y/s 122% 121% 107% 108% 125(4 190 1. 190 134 134% 21 Y/g 22(4 8 2254 23 16% 16% 37% 3754 70 69% 71% 42% 83% 8254 58% 59 49 49% 23 22% 82 81% 133 133% Advertentie. Een twee drie vier vijf zes zeven... waar Is nou die vlek gebleven? Gisteren nog gemorst met vet, met CETREX nu weer keurig netl C/^WUXKENWATEf W 40. Gewaarschuwd door het wilde gekakel van zijn ge vogelte, verscheen de kip- penhoeder ten tonele. Hij ontstak in grote woede, toen hij Kappie en de pyra- mide-wachter op zijn pluim vee zag jagen, want opwin ding in het kippenhok is schadelijk voor de eier- productie. Hédaarl" schreeuwde hij. „laat mijn kippen met rust, of ik ZAL jullie!" En hij zwaaide dreigend met een harde stok, „Neem ons niet kwalijk" zei Kappie verontschuldi gend. „maar één van Uw beesten heeft een zaadje opgepikt, dat" „Wel alle barnevelders op een stokje!" brulde de kip- penhoeder, „is DAT alles?! Als iedere kip, die een zaadje pikte zou worden opgejaagd, dan hadden die beesten geen leven meer en zou er geen ei meer gelegd worden! Opgehoepeld, jul lie en dadelijkl!" „Maar het is een gevaarlijk zaadjel" riep Kappie, „als het ontkiemd, overwoekert het de hele stad!" „OPGEHOEPELD!!" herhaalde de kippenhoeder. vervaarlijk met zijn stok zwaaiend. W' „Ja man, we gaan al", bromde Kappie, „kom py- ramide-wachter, kom professorehwat ls dat?De professor is verdwenen!!" Inderdaad, de geleerde was reeds ver van het kippendrama verwijderd. Onder het voortlopen be keek hij met glinsterende oogjes het Seth-zaadje terwijl hij tevreden murmelde: „Eindelijk gelegen heid voor een wetenschappelijk onderzoek!" BEURSOVERZICHT. Was de markt Vrijdag over de gehele linie vast gestemd. Maandag was de stem ming eerder in mineur, althans voor Ko ninklijke Olie, die wel boven de 500 ble ven maar een vijftal punten beneden het vorige slotpell. Het buitenland deed het erg kalm aan. zowel in olie als in Unile ver, hoewel de certifiiaten van laatstge noemd fonds zich na een zwakke opening vrij aardig wisten te herstellen AKU was aarzelend en nauwelijks prijshoudend. Het best van de vier grote internationale fond sen deed Philips het. Hierin werd bij op lopende prijzen een levendige affaire ge dreven. Na 327 werd weldra 331 gedaan, waar na weer een lichte afbrokkeling ontstond. Waaraan deze opmerkelijke vraag moest worden toegeschreven was ter beurze niet bekend, maar velen brachten haar in ver band met de deze week verwachte cijfers over het eerste kwartaal. Daartegenover stak de afdeling der cul tuurwaarden somber af. De animo was hier zo gering, dat Amsterdam Rubber 2 procent verloor. Het jaarverslag was nog vrijwel niet tot de beurs doorgedrongen. Ook H.VA. kon zich moeilijk handhaven. Deli was prijshoudend en deed het kalm aan evenals Senembah. Scheepvaart on regelmatig doch overwegend zwakker. De Amerikaanse hoek zorgde voor een verrassing door levendige affaire begin beurs in Packard Motor die zeer vast uit Amerika kwamen en hier op 4% gedaan werden. In het verder verloop handhaafde zich de grote belangstelling voor Philips. Ko ninklijke week slechts weinig van het openingsniveau af. Nederlandse staats fondsen hadden een kalm verloop maar waren aan de vaste kant. De beurs sloot rustig zonder veranderingen van bete kenis. Frolongatie 2*6 pet. AMSTERDAMSE WISSELMARKT. Londen contant 10.62(410.63(4; New York contant 3.78A3.78H; Parijs con tant 1.0785—1.0805; Brussel contant 7.56%— 7.57(4: Frankfürt contant 90.41—90.51; Zürich contant 86.82—86.92; Stockholm contant 73.2573.35; Kopenhagen contant 54.62—54.72; Oslo contant 53.08—53.18; Braz. dollar .contant 3.76%3.77(4; Argen tijnse verrekeningsdollar contant 3.79% —3.80%; Japanse verrekeningsdollar con tant 3.79—3.80. Interessante dividenden In de jaarvergadering van Unile ver N.V. werden de jaarstukken 1953 goedgekeurd en het dividend vastge steld op 14 De directie van de N. V. K.P.M. zal aan de aandeelhouders voorstellen over 1953 een dividend van 10 uit te keren. Dezer dagen is het jaarverslag van Albert Heyn N-V. te Zaandam gepu bliceerd. Hieruit blijkt, dat het afge lopen jaar voor de N.V. in het alge meen gunstig is geweest. Na aftrek van afschrijvingen bedraagt het net- to-winstsaldo f 2.447.446 tegenover f 2.028.031 in 1952. Voorgesteld wordt, een dividend van 9 procent uit te ke ren, tegen 8 procent in het vorig jaar- Ook de N.V. Rubbercultuur „Am sterdam" heeft een betrekkelijk goed jaar gehad. De exploitatierekening der ondernemingen in Indonesië wijst een batig saldo aan van f 4-480.096 (v.j. f 3.562.204). Voorgesteld wordt, een dividend van 9 procent (onver anderd) uit te keren en aan houders van winstaandelen een uitkering van f 2114 per stuk. ving Berlin. In deze bijzonder ge slaagde ontspanningsfilm wordt men sterk herinnerd aan Perle Mesta, de ambassadrice voor de V.S., die uit Luxemburg werd teruggeroepen. Zie daar de zelfspot! De befaamde Marilyn Monroe ver vult in „Niagara" (Alhambra, Vlis singen) een loofdrol als tegenspeel- (uiter ste? van de niet minder populaire peh Cotten. Het is (ui teur Jospeh aard) een liefdeshistorie, ditmaal echter met een nogal sterk drama tisch tintje. Joseph Cotten speelt een uit Korea met een shock terugge keerde militair, die door zijn echt genote regelmatig bedrogen wordt. Moordaanslagen zijn het gevolg en heel dit huwelijksdrama speelt zich af rond het natuurgeweld van de Niagara-watervallen. Een film met vele spannende momenten. Een plezierige avonturenfilm, met Johnny (Tarzan) Weismuller is „Jungle Jim in het verboden land" (Electro, Middelburg). Het is een oerwoudverhaal met aapmensen, oli fanten en vele spannende avonturen, die enkele uren ontspanning garan deren. Spanning vindt men ook in de spion- nagefilm „Contra-spionnage" (Luxor, Vlissingen)waarin Joel McCrea en Evelyn Keyes de hoofdrollen vertol ken. Het gaat ditmaal om atoomge heimen een actetas vol nog wel en er zijn vele verwikkelingen. Schouwburgbioscoop (Middelburg) vertoont Dinsdagavond een program ma ten bate van de vereniging „Die ren in Nood", waarin vertoond wor den „De geschiedenis van een ring" en „Gevleugelde acrobaten". DONDERDAG. In de serie speciale Donderdag avondvoorstellingen vertoont Grand (Goes) „De Ster', waarin Bette Da- vis een bijzonder geslaagde creatie geeft van 'n actrice, die als vertolk ster van „jonge rollen" heeft afge daan en daarin niet kan berusten. Een film, waarin uitstekend spel te zien wordt gegeven. Een kostelijke film is „Er kan nog meer bij" (Alhambra, Vlissingen). Cary Grant en Betsy Drake vormen in deze rolprent een gelukkig ouder paar, dat een zwak heeft voor zwer vende katten en honden en voor mis deelde kinderen. Het gezin Rose, dat reeds drie luidruchtige kinderen telt, breidt zich voortdurend uit altijd „kan er nog meer bij". Hoe dat kan Wel, dat kunt U beter zelf gaan zien! Electro (Middelburg) tenslotte ver toont in de Donderdagcyclus „The Miniver Story", het voortreffelijke filmwerk met Greer Garson en Wal ter Pidgeon. Dodenherdenking op Margraten Ter gelegenheid van de Ameri kaanse Memorial Day Is Maandag middag op de Amerikaanse militaire begraafplaats te Margraten in Lim burg, waar ruim 8000 Amerikanen begraven liggen, een herdenkings plechtigheid gehouden. „De plechtigheid werd met gebed geopend, waarna de Amerikaanse ambassadeur in ons land, de heer H. Freeman Matthews, een toespraak hield. Nadat kransen waren gelegd na mens H. M. de Koningin en de minis terraad, werden bloemen gelegd door schoolkinderen uit de omliggende dorpen. Tenslotte weerklonken over de dodenakker de signalen door hoornblazers van het Amerikaanse leger en salvo's door soldaten van de school voor onderofficieren te Weert. Minimumprijs vroege aardappelen De minimumprijs voor vroege aard appelen is, volgens een mededeling aan de veilingen, als volgt vastge steld: van 1419 Juni f 13 per 100 kg, daarna vermindert dit wekelijks met f 1 per 100 kg tot f 8 minimum. Dit is van toepassing voor alle soorten aardappelen, die geveild worden. De regeling duurt tot de officiële rooi- data voorbij zijn. fEUItlETON (JJar MARY BURCHELL 20. Plotseling viel haar oog op Tom's voor de deur staande auto en meteen dacht ze weer aan haar eigen be slommeringen. „Meneer Harmon", riep ze, hem in de salon achterna gaande, waarop hij zich dadelijk omwendde, „zou u me misschien een grote dienst wil len bewijzen?" „Natuurlijk, als ik kan heel graag", antwoordde hij met een glimlach, die haar deed begrijpen, hoe hij Adèle's hart zo stormenderhand had ver overd. „Waarmee kan ik u helpen?" „A.s. Vrijdag u weet wel, de eerste dag van Nan's weekeind-par tijtje komt hier een vriend van mij logeren. Zoudt u dan een half uurtje vrij kunnen maken, om me naar het station te ryden, opdat ik hem kan afhalen?" „Zeker wel. Met welke trein komt hfl?" „Ongeveer half vijf". „Ik zal even over vieren hier zijn om u mee te nemen". „Hartelijk dank! U zult het niet vergeten, wel?" „Neen, natuurlijk niet. Heeft Lucas het te druk om u naar het station te rijden?" „Iets in die geest", zei Fiora haas tig en spoedde zich toen naar Nan, wie ze Tom's boodschap overbracht. Op de Vrijdagmorgen, voorafgaan de aan de logeerpartij en nog voor één der gasten was aangekomen, ontstond eensklaps, onverhoeds een geweldige ruzie tussen Nan en Lu cas. Fiora, die toevallig binnenkwam om Nan iets over het huishouden te vragen, begreep uit enkele opgevan gen bittere woorden, dat de twist weer op de geldzaken betrekking had Lucas sprak weliswaar kalmer dan' gewoonlijk in zulke gevallen, maar Fiora bemerkte, enigszins ver rast, dat h(j doodsbleek was, terwijl zjjn blauwe op-en ongewoon hard en fel op zijn stiefmoeder gericht ble ven. „Je bent hier een soort vergiftige woekerplant", zei hij met de klank van koele, diepe haat in zijn stem. „Aan alles hecht je je vast om het te verstikken. Ik heb nooit tevoren iemands dood gewenst, maar als ik jou zie en bedenk, hoe nutteloos en schadelijk je bent, dan zijn er ogen blikken, dat ik me afvraag, hoeveel beter de wereld er zonder jou aan toe zou zijn". „Mijn beste Lucas, wat doe je toch melodramatisch", sarde Nan, de hand over haar zachte blonde haar strij kend. „Een heleboel mannen zouden het absoluut niet met je eens zyn, hoor. Daar heb je b.v. die arme Tom..." „Arme Tom, inderdaad!" viel hij haar in de rede. „Wat heb je van hem gemaakt? Er is nooit een bete re kerel geweest en wat zal er van die arme drommel worden als hij eens ontdekt, welk spelletje je ei genlijk met hem speelt". „Doe maar niet zo meewarig over Tom. Hij zou tóch nooit naar je lie ve kleine Adèle hebben omgezien", spotte Nan. „O, ik weet niet, waarom een van ons je niet al lang je nek heeft om gedraaid", riep Lucas woest. Meteen wellicht zelf bevreesd, dat hij zijn gedachten in daden zou omzetten draaide hij zich om en verliet de ka mer, langs Fiora heenstuivend, als of hij haar nauwelijks had opge merkt. Ook zij maakte zich uit de voeten', daar ze allesbehalve van zins was Nan's boosaardige opmerkin gen over het gebeurde aan te ho-. ren. Ze verliet net huis, waar plot seling een verstikkende atmosfeer scheen te heersen en ging de tuin in, zich angstig, bedrukt en verlaten voelend. „De gong voor de lunch is een kwartier geleden al geluid, Fiora", zei hij. „Heb je ze niet gehoord?" Zyn stem klonk bijna angstwekkend gewoon, vergeleken by de scherpte in die scène met Nan. „Neen", antwoordde ze, opschrik kend. „Het spijt me". „O, 't heeft niet veel ora het lijf', verzekerde hij, terwijl hy haar te rughield, toen ze hem wilde passe ren. „Wat scheelt er aan?" „Niets". Opnieuw keek ze hem aan, zichzelf niet bewust, hoe strak haar donkere ogen zijn bleke gezicht op namen. „Heeft iemand of heeft iets je bang gemaakt, opgewonden?" Tot haar verbazing sloeg hy' de arm om haar heen. En wat haar nog méér verbaasde, ze vond het prettig. Een ogenblik leunde ze tegen hem aan, zich terdege van zijn kracht bewust en er, wat vaag, genoegen in scheppend. „Neen, werkelijk niet... neen". Lucas fronste, als bij herinnering, het hoge voorhoofd. „Goede hemel, je kwam binnen, terwyl Nan en ik elkaar in stukken scheurden, niet waar?" „Ja", erkende Fiora, onwillekeu rig op fluistertoon, ,,'t Komt er niet op aan. Het zijn mijn zaken niet. Alleen..." ze bleef steken. „Alleen ben jij te lief, te beschaafd en te jong voor zulke tonelen", zei hij langzaam, half bij zichzelf. „Ik had er om moeten denken, dat je in de buurt was. Het spijt me, maar ik had je aanwezigheid hier helemaal vergeten". „O, 't komt er niet op aan. Je had vrijwel alles vergeten, nietwaar?" zei ze even glimlachend. „Alles, behalve dat ik haar zo in nig haat", gaf hij zachtjes toe. Op dit ogenblik zag Fiora hem als een geplaagd, wanhopig mens; hele maal niet als de arrogant-lachende, wat uitdagend optredende man, die haar altijd zo wist te irriteren. „Niet doen,Lucas!" riep ze uit. En met een impuls, die ze nauwelijks had kunnen verklaren, nam ze zyn gezicht tussen haa.- beide handen, zodat ze èn de harde maar vrH dunne lyn van zijn wang en het lichte klop pen van zyn slapen kon voelen. „Geef je niet aan zulke vreselijke ideeën over. Ze zullen jou, niet haar, maar narigheid bezorgen, begrijp dat toch". Een ogenblik bleef hy beweging loos. Daarop sloeg hn beide armen om haar heen en hield haar stevig vast. „JJj lief, verstandig kind!" zei hy, wel met een tikje spot, maar o zo teder. Toen gaf hij haar lachend een kus en kreeg geleidelijk zijn norma le uiterlijk terug. „Kom nu lunchen of je zult van de graat vallen en je ware uitverkorene zal nog beweren, dat we niet goed voor je zorgen". Fiora was enigszins onthutst over zijn binnen enkele minuten verander de houding, maar nog méér als ze bedacht hoe ze zelf slechts enige ogenblikken geleden had gehandeld. Toen ze echter samen door de tuin naar 't huis liepen, hield hij één van haar handen in de zijne - en gaf de stevige, ferme greep van zijn vingers rondom de hare haar tot haar eigen verbazing een ongekend gevoel van warmte en veiligheid. Aan tafel wisselden hij en Nan nau welijks een enkel woord, maar er bleek ook niets van een openlijke breuk en zo liep de lunch zonder in cidenten af. Dadelijk erna ontsnapte Fiora naar haar eigen kamer, waar ze zich vol ledig wilde wijden aan de heerlijke gedachte, dat Ashley nu al onder weg was en ze hem weldra zou terug zien. Toen Tom Harmon, overeen komstig zyn belofte, haar om vier uur kwam halen, stond ze reeds in de hall op hem wachten. Ondanks zyn grenzeloze verering en bewon dering voor Nan, kon hij toch niet nalaten, waarderend te glimlachen by het zien van Fiora's rood en wit geruite jurk en de witte mantel met rode ceintuur, die zij daarover droeg. (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 6