Geen kiosk op Middelburgs Markt eibmiik. PU ROL OPERATIE „HAUL" IN KANAAL EN ZUIDELIJK DEEL NOORDZEE van Zeenwsp Almanak tot „STANDWERKERSCONCOURS" AANTREKKELIJK EVENEMENT BoTH KEIZERSTRAAT ONZE tiHOWS .'.d. MODE-TEAROOM helpen Uw dagelijkse mode-problemen oplossen. VLASSERSZ00N -17 JAAR - UIT DREISCH0R VERDWENEN BELGEN BEZOCHTEN ZEEUWSE RAMPGEBIEDEN Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 1 JUNI 1954 Algemene instemming met onderwijstak Bijbelkennis op Stedelijk Gymnasium Met 13—6 stemmen heeft de Middelburgse gemeenteraad Maandagavond het voorstel van B. en W. verworpen om op de Markt een verplaatsbare kiosk te bouwen. B. en W. bedoelden een kiosk half voor de verkoop van souvenir-artikelen, welke helft dan verhuurd zou worden aan de vroegere pachter van de Molenkiosk en half voor de verkoop van tijdschriften en SSf"'- a V£° vf" B- en w- reeds vergezeld van een afwijzend advies van de Commissie van Financiën. ven de onbewoonbaarverklaring i Middelburg op grote schaal zou moe ten plaats vinden. De heer Wattel vroeg of er een bord „onbewoonbaar verklaarde woning" op deze huizen komt. Hy vond dat onprettig voor de bewoners. De voor zitter antwoordde, dat dit wettelijk verplicht is. De raad ging daarna z.h.s. met het voorstel accoord. Presentiegeld voor Stadhuis verlichting? De raadsleden hebben langdurig j over dit voorstel gedebatteerd. De heer VV. P. J. Baars (C.H.) opende de discussie en ging accoord met 't ad vies van de financiële commissie en noemde het met name onjuist, dat reeds bh voorbaat besloten wordt om achtte de kiosk overbodig en vreesde stander te verhuren. Bovendien meen de hjj dat er voldoende boekhandela ren in de gemeente zijn om boeken, tijdschriften en kranten te verkopen. Drs. Th. J. Westerhout (P.v.d.A.) was het met de heer Baars eens. Hij achtte de kiosk overbodig en vreesde ontsiering van de markt. Met een marktkraam zou hij desnoods ac coord gaan. De voorzitter bracht in herinnering, dat het destijds zeer moeilijk was om de molenkiosk te verhuren. Slechts één gegadigde meldde zich en exploi teerde die kiosk uitstekend. Het mo-1 lentje moest om aesthetische redenen verdwijnen en de huurder werd daar door gedupeerd. Hij heeft daardoor volgens spr. zekere morele rechten. Spr. maakte melding van twee adres sen, een van de Ver. Marktbelangen, een van de boekhandelaren. Laatst genoemden vragen de kiosk eventueel alleen te verhuren aan een insider. Spr. meende, dat de gemeente vrij is om zo nodig aan een outsider te ver huren. De heer L. A. Schenk (V.V.D.) schaarde zich achter de boekhande laren en de heer A. J. Kalland (C.H.) twijfelde aan de morele rechten van de vorige pachter. Voorts achtte hy het onjuist dat de gemeente een kraam gaat plaatsen. Dat moeten de gegadigden zelf maar doen. De heer L. J. Breel (P.v.d.A.) acht te geen behoefte aan een kiosk of kraam aanwezig en vreesde boven dien ontsiering van de Markt. De heer Schenk achtte tegemoetko ming jegens de vorige huurder over bodig. omdat deze een zaak heeft in dezelfde artikelen, die hy destyds in de molenkiosk verkocht. Terwijl de heer M. Wattel (A.R.) plaatsing van een kiosk onbillijk achtte tegenover de andere marktbewoners, die niets van hun zaken uit mogen stallen. Nadat de Voorzitter nogmaals de morele rechten van de pachter van de molenkiosk had bepleit, verwierp de raad het voorstel van B. en W. met 13—6 stemmen. AMBTENAAR B.S. Tot ambtenaar van de Burgeriyke Stand werd overeenkomstig de voor dracht van B. en W. benoemd de heer L. A. Schenk. Onbewoonbaarverklaring By het voorstel tot onbewoonbaar verklaring van 34 woningen deelde de voorzitter in antwoord op een vraag van de heer Kalland mede, dat deze onbewoonbaarverklaring ge schiedt om te komen tot krotoprui ming. De woningen zullen evenwel voorlopig nog bewoond blijven. Er is immers geen bouwvolume beschik baar om deze woningen te vervan gen. De voorzitter merkte op, dat by net aanleggen van strenge maatsta- Bij zonnebrand, doomt- een, schrijnen, smetten Onderwijs Bijbelkennis Gymnasium Voorts kwam aan de orde het voor stel van B. en W. om op het Gymna sium het leervak Christelyke Cul tuurgeschiedenis in te stellen. De heer A. J. Schot (S.G.) herin nerde eraan, hoe eertyds de Bybel uit de openbare school werd geweerd. Toch achtte hy het terrein, dat men betreedt, er een met voetangels en klemmen. Wie zal byvoorbeela dit on- derwys geven? Omzichtigheid bij de keuze van de leerkracht achtte hy geboden en persooniyk zou hy de voorkeur geven aan een theoloog. De heer Th. J. Westerhout (P.v.d.A.) achtte de naam: Christeiyke Cultuur geschiedenis niet gelukkig. Beter zou zyn: Cultuurgeschiedenis van 't Chris tendom. In tegenstelling met de heer Schot achtte spr. het noodzakelyk dat de leraar, geen theoloog zou zijn omdat men anders in catechisatie zou vervallen, wat in strijd zou zyn met de wet. Voorts achtte spr. het ge wenst de andere geestelijke stromin gen in het onderwys te betrekken. Tenslotte drong hy op invoering van hetzelfde onderwys aan andere scholen. De heer M. A. C. Hubregtse (P.v.d. A.) vertolkte het humanistische wan trouwen tegen alles wat zweemt naar pogingen om de openbare school weer te kerstenen. Ook deze spreker achtte be trekking van de andere geestelijke stromingen in dit onderwijs gewenst. De heer L. A. Schenk sloot zich aan bij de woorden van de heer Wester hout. Wethouder J. W. Kögeler gaf ui ting aan dankbaarheid voor de wel willende ontvangst van dit voorstel. Hy deelde mede, dat de raad de leer kracht zal benoemen en dat dit geen theoloog zal zyn, dat althans het on derwas geen theologische richting zal hebben, maar objectief zal zijn. De naam van het onderwijsvak zal over eenkomstig de suggestie van de heer Westerhout veranderd worden. Nog merkte de heer A. J. Kalland (C.H.) op, dat de leerkracht wel de- gelgk goed geschoold zal moeten zijn. Wethouder Kögeler was het daarme de volkomen eens. De wethouder ver klaarde zich voorts bereid andere scholen dan het gymnasium van dit besluit op de hoogte te brengen. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen. Bij het voorstel van B. en W. om* 'n crediet te voteren van f 10.000. voor de bestudering van de maatrege len, die getroffen moeten worden voor de afvoer van afvalwater uit de gemeente als straks het Drie-ei landen-plan wordt uitgevoerd, pro testeerde de heer M. Wattel. Hij meen de. dat er reeds zoveel uitstekende zuiveringsinstallaties zijn in ons land dat zulk een groot bedrag overbodig is. De voorzitter antwoordde, dat het hier gaat om de afvoer van het af valwater in een geheel andere geo grafische richting. De heer Wattel achtte het crediet dan wel verantwoord, maar wees toch op de uitstekende resultaten die met waterzuivering zijn bereikt. Dan zou den misschien toch uitgaven worden vermeden. De voorzitter antwoordde, dat het crediet juist dient voor het aantrek ken van de kracht, die alle mogelyk- heden bestudeert. Het voorstel werd hierna z.h.s. stemming aangenomen. Het voorstel van B. en W. tot het sluiten van een ongevallenverzeke ring ten behoeve der wethouders werd aangehouden tot een volgende ver gadering. Rondvraag By de rondvraag begroette de heer Kalland de V.V.V.-actie voor de Stad huisverlichting met zeer veel sym pathie. Hg stelde voor, dat de raads leden gezameniyk hun presentiegeld voor deze vergadering in het verfich- tingsfonds zouden storten. De voorzitter meende dat dit voor stel buiten de orde viel, maar begroet te het voorstel met grote instem ming. Primeurs in Kapelle en Goes liddag werd op de veiling fruitseizoen geopend Maandag! te Kapelle bet J - met de veiling van de eerste kruisbessen: een hoeveelheid van 3000 kg. zy brachten de goede prys op van 93.20 per 100 kg. De eerste aardbeien van de koude grond werden aangevoerd door de kweker A. van Liere uit Kapelle, die voor zijn acht doosjes 46 cent per stuk ontving. De Goesse veiling stond ook in het teken van de primeurs. De eerste peulen werden aangevoerd door de neren H. P. van Schaik en J. A. de Punder, resp. uit 's-Heer Hendriks kinderen en Kwadendamme. De heer M. Eversdijk Vleugel uit Kapelle voerde de eerste vroege aardappelen aan, de heer J. A. Hoogstrate uit Ka pelle de eerste groene savoyekool en kroten, terwnl de gebr. P. C. en L. de Jongh uit Goes de eerste wage naarsbonen aanboden. VAN 16 TOT 25 JULI Ook Marineschepen uit Vlissingen nemen deel In het Kanaal en Ijët Zuidelijk deel van de Noordzee zullen zeestrijd krachten van België, Frankrijk, Groot-Brittannië, Noorwegen en Ne derland tezamen opereren tydens de oefening „Haul", welke van 16 tot 25 Juli zal worden gehouden. Deze oefening zal onder Brits- commando staan. Tot de aandeze oefening deelne mende eenheden behoren mijnenve gers, escorteschepen, snelvarende pa trouillevaartuigen, onderzeeboten, hulpvaartuigen en marinevliegtuigen. De oefening „Haul" valt samen met een oefening van de Britse lucht verdediging, genaamd „Dividend" en met oefening „Winch", een oefening van Britse landingsstrijdkrachten, die voorraden op de Belgische kust aan land zullen brengen. Het doel van de oefening „Haul" zal zyn o.a. het leggen van mijnen, de De heer G. de Neve uit Zuiddorpe maakte vorig jaar op zyn race-fiets een tocht van drie weken naar-Frans Marokko. Het schijnt, dat hy daar door de smaak te pakken heeft ge kregen, want hij treft nu voorberei dingen om dit jaar een „tochtje" naar Egypte te maken. UITSTAPJE De hoogste klasse van de monteurs- en schilders-afdelingen der Goesse Ambachtsschool maakten een uit stapje naar Antwerpen. Daar werd een bezoek gebracht aan de fabriek van General Motors en aan de dieren tuin. Na de rondvaart door de Ant werpse havens werden de Bevelanden weer opgezocht. STIL Wélgisteren was het dan zo ver en wü kunnen u verzekeren, dat er verscheidene gemoederen bewogen waren! Lang was er op gewacht, sterk ■was er naar verlangd, en toen het be richt binnen was, wel, toen kende de vreugde welhaast geen grenzen. Maar niet alleen vreugde heerste er, nee ook ontroering om de hernieuwde kennis making, die zoals uit het bericht bleek aanstaande was De hernieuwde kennismaking met de nieuwe haring, die niet alleen Zee land had bereikt, maar ook gekomen was binnen de grenzen van hetgeen financieel redelyk mocht worden ge acht. Zodat het züte zeebanket zachtkens langs de verhemelten is gezinderd Zo maar, tussen de bedrijven door. Het was wederom een plechtig ogen blik, waarin verrukking, nationale trots om zulk een product en ontroe ring om de voorrang streden. De verrukking heeft gewonnen Wij zijn er nog stil van. GRENSPERIKELEN De Belgische pers heeft er gewag van gemaakt, dat autobussen met Belgische kinderen, die een school reisje naar Nederland willen onder nemen, aan de Néderlandse douane kantoren worden teruggestuurd. Vol gens de nieuwe bepalingen namelijk moeten de begeleiders m het bezit zyn van een lijst in drievoud, waarop de namen der kinderen staan ver meld. Deze ïysten moeten getekend zijn door de burgemeester der plaats van inwoning en de gouverneur der Provincie. NIEUWE AARDAPPELEN Vorige week werden aan de veiling te Middelburg de eerste aardappelen van de koude grond aangevoerd door de heren J. Warners uit Domburg en B. Koole uit Souburg. WILD ZWIJN Te Graauw werden enige tyd gele den twee wilde zwijnen neergelegd. Voor hun broeders en zusters is dit blijkbaar een onvoldoende waarschu wing, want dezer dagen signaleerde de landbouwer O. te Koewacht een ztvjjn in zjin aardappelveld. Toen de jagers arriveerden had het dier ech ter reeds de „kuierlatten" genomen. VOETBALWEDSTRIJD Ten bate van de muziekvereniging „Geduld Overwint" te Uzendyke speel den de leden van deze vereniging een voetbalwedstrijd tegen het personeel van de Roomboterfabriek en leden van de NCB te IJzendijke. De muzi kanten hadden de langste adem en verlieten het veld met een 2-1 over winning. IN HET KORT Belgische gemeentelyke ontvangers, die 12. 13 en 14 Juni a.s. een congres houden in Brugge, zullen ook een be zoek brengen aan Sluis, waar zy in het gemeentehuis door het gemeente bestuur zullen worden ontvangen. en de verde- a patrouille- Het zwaartepunt zal liggen in het oefenen met de verbindingen tussen de maritieme autoriteiten van de Navo en de luchtverdediging van de verschillende landen voor zover deze zyn betrokken by 't geven van lucht steun aan de scheepvaart. Van de koninklyke marine nemen aan de oefening „Haul" deel de tor- pedobootjagers Evertsen en Korte- naer, de fregatten Van Amstel en De Zeeuw, de onderzeeboot Zeeleeuw, het radar-instructieschip Soemba, de mijnenveger Rozenburg, het netten- werkschip Cerberus, een viertal kust- mijnenvegers van het type Byms, twee van de nieuwe mijnenvegers, welke kort geleden uit de Verenigde Staten kwamen en het stoom-beton- nings- en verlichtingsvaartuig „Bar- nehurst", dat in gebruik is by de dienst van het loodswezen. Opnieuw Rijkssubsidie voor „Don Pasquale"- uitvoeringen Zoals bekend heeft een groep solis ten van de in liquidatie zynde Utrechtse Opera onder de naam „Ne derlandse Reisopera" en onder leiding van Chris Burgers in de afgelopen maanden een aantal voorstellingen ge geven van de opera „Don Pasquale" Dit was mogelijk, doordat van over heidswege (Rijk, provincie, gemeen te) financiële steun werd verleend. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft thans opnieuw een Rijks-subsidie in uitzicht gesteld, opdat nog in de loop van dit seizoen het geven van een tweede reeks van voorstellingen van bedoelde opera ip de provincie kan geschieden. Uitzending naar vacantie-oorden. Het bondsbestuur van het Chr. Nat. Vakverbond heeft besloten het resterende bedrag, byeengebracht door de leden van de Chr. vakbewe ging ten bate van de rampslachtof fers, te bestemmen voor uitzending naar vacantieoorden van vrouwen uit het getroffen Zeeland. Geschenken voor Koninklijk Paar Tijdens Walcheren-rondrit op 25 Juni Zoals bekend zullen H.M. de Ko ningin en Z.K.H. Prins Bernhard op 25 Juni na afloop van de Provinciale Folkloristische Manifestatie een rondrit over Walcheren maken, ver gezeld van het Corps Diplomatique en de aanwezige Nederlandse minis ters om de resultaten van het herstel in ogenschouw te nemen. Daarby zullen in verschillende dor pen, welke het Koninklijk Paar pas seert geschenken worden aangebo den. In Grypskerke zal dit typisch Grypskerks houtsnywerk zyn, in Me- liskerke en Aagtekerke zal schapen kaas worden aangeboden en tevens zal hier het rundvee worden voorge leid, dat destijds als pink door Prin ses Wilhelmina werd geschonken. In Ritthem zal een „sipje" met cham pignons worden overhandigd. Tydens deze rondrit wordt een rustpauze gehouden in het Stadhuis te Vlissingen, waar thee wordt ge serveerd. Hier zal tevens een kleine tentoonstelling bezichtigd worden van tekeningen en grafieken, betrek king hebbende op wederopbouw, her verkaveling en landbouwherstel. Protestvergadering te Scherpenisse Inzake de herverkaveling te Scherpenisse In Hotel Bijl te Scherpenisse werd een protestvergadering gehouden te gen het uitvoeringsplan van de her verkaveling, zoals dat is opgesteld door de Ned. Heide Maatschappij. De bedoeling van dit plan is, een ge deelte van de Scherpenissepolder. n l "Westkerke, te draineren en te egali seren. Door deze maatregelen zou ech ter het te velde staande gewas wor- 'den vernield. Men heeft nu een re quest opgesteld, waarin wordt ge vraagd öf het werk te doen stopzet ten óf de schadenormen voor het te velde - staande gewas bekend te ma ken. Het petitionnement is onderte kend door 102 landbouwers en zal door een deputatie naar het Bureau van Uitvoering te Middelburg worden gebracht. Een afschrift zal aan minis ter Mansholt worden gezonden. OP DE MIDDELBURGSE MARKT Een jaarlijks gebeuren? Zoals bekend, zal op Donderdag 3 Juni a.s. op de Middelburgse Markt een „standwerkersconcours" worden gehouden. De organisatie van dit ge beuren, dat het eerste van die aard in onze provincie wordt, is in handen van de afdeling Middelburg van de Centrale Vereniging voor de Markt-, Straat- en Rivierhandel. Het con cours belooft een aantrekkelijk eve nement te worden. Er wordt tevens naar gestreefd het „standwerkerscon cours" tot een jaarlyks terugkerende gebeurtenis te maken. Het programma vermeldt 'smid- het Marktterrein Noord, gedeeltelyk op het pleintje voor de sociëteit een plaatsje zullen krygen. De jury van het concours, dat wordt georgani seerd onder de titel „Herrezen Markt Middelburg", zal uit zeven leden be staan. De volgende personen hebben reeds toegezegd zitting te zullen ne men: mr. J. A. Dumon Tak, voorzit ter V.V.V., en de heer A. Sprayt, na mens de Middelburgse Middenstands Centrale. Ook de Vereniging „Han delsbelang" zal nog een vertegen woordiger aanwijzen. Voorts nemen deel de heren W. H. M. Bleyenberg, adjunct-directeur van gemeentewer ken en N. C. van Oost, marktmees ter, alsmede twee vertegenwoordi- dags te 13 uur de officiële ontvangst gers van de Zeeuwse pers. van juryleden en verdere genodigden Voor het concours zijn reeds ;n nnef^nronl- Wüblor Om 14. mir Vip- nrhVpn hARphikhflar ctprI-aIH in restaurant Wöhler. Om 14 uur be gint het concours, dat wil zeggen de deelnemende standwerkers zijn uiter aard al eerder opgesteld, maar het geen zij van 14 uur af „ten beste ge ven", zal door de jury worden beoor deeld. Op dat tydstip zal wethouder J. W. Kögeler namens het gemeente bestuur een officieel openingswoord spreken. Het concours zal een twintigtal deelnemers tellen, die gedeeltelyk op Advertentie. ROTTERDAM Marinierskapel naar Terneuzen Op Donderdag 24 Juni a.s. zal de Marinierskapel o.l.v. Gybert Nieuw- land te Terneuzen een zomeravond concert geven. De plaatselijke WV nam hiertoe het initiatief. Het con cert zal door de NCRV worden uitge zonden. Het laatst gesignaleerd bij de Belgische grens Sinds vorige week Dinsdag heerst in het gezin van de vlasser R. te Dreischor grote ongerustheid. De 17- jarige zoon Adriaan, die reeds bij zyn vader in het bedrijf is, was Zondag naar Eede vertrokken, om daar Maandag en Dinsdag de vlassers- school té bezoeken. Hy zou de nach ten doorbrengen by oen familie in Eede, waar hij na de ramp geëva cueerd was. Dinsdag zou hy naar Dreischor terugkeren. Tot dusver is hy echter nog niet in de ouderlijke woning aangekomen. Een door de vader ter plaatse in gesteld onderzoek heeft uitgewezen, dat hij inderdaad de school bezocht en op het bekende adres gelogeerd Inaugurele rede Prof. dr. L. Geschiere Prof. dr. L. Geschiere, afkomstig van Serooskerke (W.), en benoemd tot hoogleraar in de Franse taal- en letterkunde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, hield Vrijdagmiddag in Amsterdam in het A.M7V.J.-ge- bouw aldaar zyn inaugurele rede over de beoefening van de Franse syn taxis. Door de benoeming van dr. Ge schiere is het thans ook mogelyk aan de Vrye Universiteit Frans te stude ren. Verbaasd over snelle wederopbouw Een uit ongeveer 30 personen bestaand gezelschap van ambtenaren van de wederopbouw in het district Antwerpen heeft onder leiding van de di recteur van deze dienst, een bezoek gebracht aan Stavenisse. De gasten werden door het college van B. en W. officieel ontvangen, waarna burgemeester L. A. Verburg een uitvoerige uiteenzetting gaf van de gevolgen van de watersnood in zyn jemeente en de wyze, waarop de we- leropbouw ter hand is genomen. O. m. werd stilgestaan by de financie ring van de wederopbouw en de tot standkoming van het wederopbouw- plan. Hierna bracht het gezelschap een bezoek aan de begraafplaats, waar bloemen werden gelegd Dij de graven der rampslachtoffers. Tenslotte maakten de gasten een rondwandeling langs de in aanbouw zynde woningen. Men toonde zich verbaasd over de vlotte wederop bouw. Na Stavenisse bracht men een bezoek aan Schouwen-Duiveland. heeft. Daar is hy Dinsdag vertrokken maar sindsdien heeft men niets meer van de jongen vernomen. De familie by wie hy logeerde, had in zyn ge drag geen enkele aanwijzing gevon den voor zyn verdwyning. De ouders hebben thans de Rykspolitie in de zaak gemengd. Gisteravond kreeg de ze bericht van de Kon. Marechaussee te Sluis, dat R. vorige week Dinsdag met zyn rywiel te St. Anna ter Mui den op legale wyze de grens is ge passeerd. De Belgische Rykswacht is nu gevraagd, naar de jongen uit te zien. De radio heeft gisteravond bo vendien een opsporingsverzoek met het volgende signalement verspreid: Hij is 1.70 meter lang, heeft blond krullend achterovergekamd haar en een frisse gelaatskleur, hy draagt een bril met donker hoornen mon tuur. Hij heeft een beige geruite jas je, een rood sportovernemd en een bruine broek aan en draagt lage schoenen. Hij is in het bezit van een lichtgroen sportrijwiel. Een ongeluk wordt gevreesd. De burgemeester van Dreischor verzoekt inlichtingen. Programma Culturele Dag in Hulst Het programma voor de Zeeuwse Culturele Dag, welke zoals gemeld, 12 Juni a.s. te Hulst zal worden gehou den, is thans bekend. Om 11 uur des morgens zullen de deelnemers, na de officiële opening, worden verwelkomd en is er een academische zitting in de Burgerzaal van het stadhuis. Een Belgische en een Nederlandse spreker zullen onderwerpen behandelen, be trekking hebbend op volksontwikke ling en volkscultuur- Om een uur is er een koffiemaaltijd, gevolgd door een officiële ontvangst in het gemeentehuis. In het bioscoop- en concertgebouw begint om drie uur een feestvergadering, waarin de jury leden verslag zullen uitbrengen over het gehouden Zeeuwse Landjuweel e% waarby de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr mr A. F C- de Ca- sembroot, de prijzen zal uitreiken. Herman Bruggen, Vlaams toneellei der, zal een feestrede uitspreken, waarna het gemengd koor „Sint Cae- cilia" uit Sint Jansteen optreedt. Om half zeven des avonds concerteert de Kon. Sted. Harmonie uit Hulst en om 8 uur begint dan de erevoorstelling van „School der Dapperen" door „De Sint Josephs Ghesellen" onder regie van René Staes, in het Concertge bouw. prijzen beschikbaar noofdprys wordt geschonken door de gemeente en zal vermoedelyk uit een wisselbeker bestaan. Het hoofdbe stuur van de Centrale Vereniging geeft eveneens een beker, terwyl ook ae afdeling Middelburg voor eenN prys zorgt. Voorts komen er pryzen van de Nederlandse Middenstands centrale. van de V.V.V. Middelburg, van de Provinciale Zeeuwse Courant en vermoedelyk van „Handelsbe lang". Wat de deelneming betreft ten slotte, men zal 2 „hoogwerkers" aan het werk kunnen zien en 2 „zwem mers". De overige 16 deelnemers worden gevormd door „demonstra- teurs" en „gewone" standwerkers. Candidatenlijsten te Zierikzee genummerd Grote opkomst van kiezers verwacht In een zitting van het hoofdstem bureau te Zierikzee zijn Maandag middag de candidatenly'sten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing (23 Ju ni) genummerd. Door zg. voorkeurs verklaringen. gebaseerd op het aan tal zittende raadsleden, kreeg de P. v. d.A. no. 1, de A.R. Party en de V.V. D. (waarby de heer J. Steutel zich thans heeft aangesloten na loting resp. no. 2 en no. 3, de %H.U. no 4) de KVP no 5. De Middenstandsparty, „Alg. Belang*' (iyst-v. d. Schee) en de lijst „Recht Door Zee" (Kiesver. „Het Roer Om") kregen na loting resn. de- nummers 6, 7 en 8. Naar wij vernemen, rekent men op het ogenblik op een vrij hoog aantal deelnemende kiezers. By de jongste Statenverkiezing was het aantal gel dige stemmen 3633, by de vorige raadsverkiezing (1949) 3650, maar thans rekent men op ongeveer 3900 geldige stemmen. Deze verwachting is gebaseerd op het grote aantal aan vragen om bij volmacht te mogen stemmen en de terugkeer van een aantal ingezetenen sinds de Staten verkiezing. Bovendien zullen de deel nemende partyen meer werk maken van het vervoer van kiezers. Het aan tal kiezers bedraagt in Zierikzee mo menteel pl. m. 4100. Bij 3900 geldige stemmen zou de kiesdeler 300 bedragen, zodat dan 225 stemmen (75% van do kiesdeler) nodig zouden zyn om by de verdeling der zetels te kunnen „meedoen". Vreemdeling de grens overgezet Dezer dagen werd te Axel een Joe goslaaf aangehouden, die volgens ei gen verklaring al liftend en lopend vanuit Italië naar ons land was ko men afzakken. De 28-jarige Joego- Slaviër was afkomstig uit een plaats op 6 km van de ItaliaansJoegosla vische grens nabij Triest. Sedert 1952 was hij geïnterneerd geweest. Enige tyd geleden wist hy uit het kamp te ontvluchten en sedert 25 April was hy op zwerftocht naar ons land. Hij werd de grens overgezet. HAMEA Zonnefiller voorkomt zonnebrand. Flacon 1.25 VLISSINGEN, Vandaag Alhambra: ..Niagara", (18 Jr.), 7 en 9 uur; Luxor* „Contra-spionna- ge", (14 jr.), 8 uur. MIDDELBURG, Vandaag Electro: „Jungle Jim in het verboden land". (14 Jr.), 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „De geschiedenis van een ring" en „Gevleugelde acro baten", (aJ.), 7 en 9.15 uur. GOES. Vandaag Grand: „Call me madam", (a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2