Prov. Zeeuwse Tentoonstelling vermoedelijk naar Engeland rti Ernstige critiek op Z.V.U. inzake voorbereiding „Don Pasquale" Zeeuwse Almanak HRmsn hand Gelei tzZijpe Een Hoover is geen wasmachine voor een blauwe Maandag Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE CO O iC ANT ZATERDAG 29 MEI 1954 NIEUW ASPECT MIDDELBURG—FOLKESTONE Massale uitwisseling met vele interessante onderdelen Zoals bekend, wordt van 5 tot en met 17 Juli In het Middelburgse „Kunst museum" voor het eerst een Provinciale Zeeuwse Tentoonstelling van Beel dende Kunst gehouden. Voor het inzenden van werken naar deze expositie zullen Zeeuwse kunstenaars worden uitgenodigd. Het ligt in de bedoeling, dat na afloop van de tentoonstelling alle werken of een gedeelte naar de Engelse stad Folkestone worden overgebracht en wel in de week, 'dat de Middelburgse sportlieden daar in het kader van de uitwisseling verblUvcn. Burgemeester mr dr N. Bolkestein. die voor besprekingen, ver band houdende met de uitwisseling, twee dagen in Folkestone verbleef, heeft deze gelegenheid te baat genomen ter plaatse naar een expositie- gelegenheid te zoeken. Mr Bolkestein vond deze ruimte in een zaal van de openbare leeszaal van Folkestone, waar regelmatig tentoonstellingen wu. den gehouden. De Zeeuwse kunst zal dus naast de Middelburgse sport - naar alle waarschijnlijkheid in Folkestone manifesteren. Hiermee zal deze uitwisseling op Zeeuwse cultureel niveau komen. Bovendien bestaat er kans, dat de Nederlandse kunstwerken daarna nog naar enfcele andere Englse steden overgebracht zullen worden, in het kader van een systeem van reizende exposities, dat men daar kent. Deze sportuitwisseling de groot ste van Nederland krijgt bovendien hoe langer hoe meer een representa tief karakter. Mr Bolkestein, die ver gezeld was van de heer D. A. Huijsse, voorzitter van de Middelburgse sport- adviescommissie. heeft bijvoorbeeld in Folkestone 't z.g. „mayor-making" bijgewoond. Dit is een plechtigheid, tijdens welke de nieuwgekozen burge meester ambtsperiode één jaar de oude opvolgt. Ruim 200 sportlieden uit de Zeeuw se hoofdstad zullen voor het meten van hun krachten met die der Engel sen. maar tevens voor het versterken der bestaande vriendschapsbanden naar Folkestone trekken. Wat het programma betreft, de zwemnummers zullen ongeveer gelijk zijn aan die van de vorige keer, met uitzondering van de damesnummers, waarvan de afstanden van 50 op 100 meter zijn gebracht. De Middelburg se zwemmers kunnen op sterke tegen stand van de ..Folkestone Swimming Club" en de „Dover Life Guards" re kenen. Er zit voor hun nog een bij zondere attractie aan de uitwisseling vast. Zij zullen namelijk des Zondags Dover bezoeken, waar zij de gasten zijn van de burgemeester, die hen een „Big tea" zal aanbieden. Voorts wordt een bezoek gebracht aan het bekende „Dover Castle". Goed nieuws Op athletiekgebied neemt Middel burg slechts met heren deel; de ho ckeyclub zal enkele mixed-wedstrij den spelen. Voor de Middelburgse ta feltennissers zal men in Folkestone ge lijkwaardige tegenstanders zoeken. Ook zullen bekende Engelse cracks Advertentie. Een vorstelijke handverzorging een demonstratie voor de gasten ge ven. Hetzelfde geldt voor de lawntennis- sers. De Middelburgers kunnen de ge hele week gebruik maken van banen en materiaal van de club uit Folke stone. Zij zullen voorts in die week een belangrijke Engelse wedstrijd kunnen aanschouwen. Voor de korfballers is er goed nieuws. De „Folkestone Basket Ball Club" is momenteel druk be zig met het bestuderen van de regels van het korfbalspel. De En gelsen hopen de sport in Augustus enigszins onder de knie te hebben, waarop zij tegen een „Swiff'-com- binatie zullen uitkomen. Misschien zullen zij het korfbal daarna per manent gaan beoefenen- Daar 'Hat tegenover, dat de mensen van ..Swift" op zich genomen heb ben de regels van basket-ball te bestuderen, teneinde op dit ge bied de Engelse vrienden te ont moeten. Dat worden dus twee in teressante wedstrijden Voor de gezelligheid Voor de hengelaars is in Folkestone een interessant programma opgesteld, dat echter een verrassing moet blij ven. Men kan er echter op rekenen, dat de Middelburgers ook nu weel een goede tijd tegemoet gaan Bowling wordt ten onzent niet be oefend. De bowlers van Folkestone willen echter toch graag de strijd te- fen de Nederlandse gasten aanbinden, taarom zal uit de aanwezige sport lieden een zestiental worden samen gesteld. dat zo goed als het maar kan tegen de Engelsen zal spelen. Met cricket is het al net zo gesteld. Ook hiervoor zijn de Engelsen zeer gebrand op een ontmoeting, al was het maar voor de gezelligheid. Men zal trachten aan hun verlangen te vol doen. In dezelfde week zal ook een „echte" cricketmatch te zien zijn- De turners zullen, zoals bekend hun medewerking aan de „All Dutch VAN TOT Een pierement is een in Zeeuwsch- Vlaanueren nogal zeldzaam voorko mend verschijnsel en het. was dus be grijpelijk, dat de inwoners van Ter- neuzen, Sas van Gent, Axel en ook van de andere gemeenten, bly ver rast waren, fcoen dezer dagen de op gewekte tonen van een onvervalst draaiorgel in de straten klonken! De modernste schlagers werden al draaiend vertolkt <sn deze muzikale onderbroking in de dagelijkse gang van zaken werd door velen op prijs gesteld. BAD De temperatuur bood er alle aan leiding toe, maar toch was het bad, dat de achtjarige J. de H. op Hemel vaartsdag in Tholen nam, niet wel kom. De knaap tuimelde namelijk met fiets en al van de zeedijk en kwam terecht in de spuikom van de afwateringssluis. Enige zwemmers verleenden gelukkig onmiddellijk hulp, zodat de onvrijwillige zwemmer er met een nat pak af kwam. TWEEGEVECHT Onenigheid, zo zegt men dikwijls, komt in de beste families voor en dat is uiteraard een waar woord. Wél zijn er veelal verschillen te ontdek ken in de wijze waarop de onenigheid wordt uitgevochten en zulks manifes teerde zich bijvoorbeeld bijzonder sterk in Axel. In deze goede gemeente kregen enige woonwagenbewoners twist, na een offer aan Bacchus te hebben ge bracht, hetgeen somtijds stimulerend op het slechten van geschillen schijnt te werken De twist liep hoog en zonder meer werd duidelijk, dat het geschil uitge vochten moest worden. Nu zijn er verschillende vechtwijzen op de vuist, gewapend, ongewapend, enfin, vult u maar in. Maar deze knapen vochten het geschil uit op een voor zover ons bekend vrij ongebruikelijke wijze. Zij deden het namelijk met auto's.' Ge zult moeten toegeven, dat het een stijlvolle wijze van vechten is, ook al zijn de auto's oud en roestig Nadat een der vehikels achter waarts in een sloot terecht was ge komen, kwam de Rijkspolitie er even wel aan te pas en dat vormde hel ontnuchterend slot van het stijlvol, in bijzonder moderne trant gevoerde tweegevecht VOOR DE TOEKOMST? De wielrenner Isodoor Merckx liit Clinge schijnt een belofte voor de toekomst. Niet minder dan 30 Clinr fjenaren gaven zich althans op als id van een wielersupportersclub, die zich ten doel stelt Merckx te steu nen! BOOMPJES Het ligt in de bedoeling, zo meldt men ons uit St. Annaland, om bij ge bleken geschiktheid van de bodem aan de Dorpsweg boompjes te plan ten. Ongetwijfeld een gedachte, die weerklank zal vinden In het dorp. DIAMANT Diamant ditmaal voor het echtpaar Van As-Maliepaard in Poortvliet dat Dinsdag 1 Juni a.s. zijn zestigjarig huwelijksfeest hoopt te vieren. VERBETERING Het voormalige distributiekantoor te Tholen onzaliger nagedachtenis thans Verenigingsgebouw, wordt van gemeentewege verbouwd en verbeterd. Van vergaderlokaal en een daarachter gelegen kamer zal één zaal worden gemaakt en voorts wordt er een nieuwe keuken ge bouwd. Bovendien krijgt het gebouw wachtkamers en een garderobe, zo dat de Tholenaren binnen afzienbare tyd de beschikking zullen hebben over een behoorlijk geoutilleerd ver enigingsgebouw. OUWERKERK Tweemaal Ouwerkerk; Aan het „Beijersdijkje" heeft een daraes-co- mite uit Naarden een aantal potplan ten verdeeld onder geëvacueerder uit Nieuwerkerk, die aan de Beijersdijk verbleven. Bij de Willemsbrug is een dam door de kreek gelegd, waardoor de caissons thans te voet bereikt kun nen worden. Planten en een dam: wederom twee, zij het bescheiden schreden op het pad naar algeheel herstel. Night" verlenen; dit zal beperkt blij ven tot grondgymnastiek. Ook de fol- kloregroep van „Medioburgum" treedt op die avond op. Daar van Middel burgse zijde geen motorrenners „gele verd" konden worden, heeft Folkesto ne het programma veranderd. Het ligt thans in de bedoeling de motor-evene menten een meer geanimeerd karak ter te geven, in de vorm van ringrij- den, tonsteken, aardappelprikken alles op de motor enz. Voorts zal van Engelse zijde een demonstratie stuntrijden e.d. worden gegeven. Fol kestone stelt 10 motoren ter beschik king van de Middelburgse liefhebbers! Wat voetbal betreft, is het in Mid delburg wat zonderling gesteld. Het is nameljjk zo, dat alleen van de voet balvereniging „Zeclandia" de toezeg ging is ontvangen, dat een vijftal spe lers de trip zal meemaken Men ziet zich zodoende genoodzaakt de rest van het elftal uit de overige deelne mers te recruteren. De voetballers worden door Folkestone in de gele genheid gesteld om in Londen of el ders 'n league-wedstrijd te gaan zien. Dit zijn in korte trekken de dingen, die gaan gebeuren- Uiteraard is er nog veel meer. Zo vermeldt het pro gramma één vrije dag, waarop mis schien pen bezoek aan Londen zal worden gebracht. Daarover zijn de „Folkestoners" echter in het geheel niet loslippig. Men kan er dus op re kenen. dat er nog vele verrassingen voor de gasten in petto zijn en dat maakt de vooruitzichten voor de hoofdstedelingen er des te prettiger op! N.V. Werf Zeeland in staat van faillissement Pogingen om bedrijf te doen voortbestaan De N.V. Werf Zeeland te Hans- weert, die vorig jaa- December sur séance van betaling kreeg, is thans in staat van faillissement verklaard. Ondanks de ernstige pogingen in de afgelopen maanden om tot ge zondmaking van de financiële posi tie der N.V. te komen, bleek het uiteindelijk niet mogelijk om met de grote aflossing van schulden uit de eerste periode van het bedrijf tot rendabele exploitatie te komen. Het ligt echter in de bedoeling het be drijf te doen Vóórtbestaan. Er is een behoorlijke orderportefeuille en na een accoord met de schuldeisers I hoopt men tot een gezonder, zij het lagere kapitaalsbasis te komen. Wie Hoover koopt, koopt levensduur, laren en Jaren zal hij Uw goed met de grootste voorzichtig heid wassen. Alt U dit rekent, plus zijn ►L geringe onderhouds kosten, dan weet U waarom mltlloenen huisvrouwen In meer dan 100 landen zeg gen: Hoover, de voordeligste van alle wasmachines! Vraag Uw handelaar demonstratie. Modal 307 wait 8 kg droog watgoed In een hall uur. Incluilat wringer 1.376. .Zon der wringer 1.299.— M/\/\ l/P n wast schoner, vlugger II WW V t II en voorzichtiger Nieuw orgel in Sluis aan kerkeraad overgedragen Adr. Kousemaker concerteerde Vrijdagavond is in de Ned. Herv. Kerk te Sluis het nieuwe orgel na een korte kerkdienst overgedragen aan de kerkeraad, waarna Adr. Kou semaker uit Goes een orgelconcert gaf. In de dienst °ing voor ds. L. P. W. Groenveld, waarna de president kerkvoogd, de heer A. J. de Bruijne, het orgel symbolisch overdroeg aan de kerkeraad. voor wie ouderling J. Lako het aanvaardde. De sleutel van het orgel werd overhandigd aan de organist van de Ned. Hervormde Ge meente, de heer C. Ruissaard, die het door de gemeente gezongen Ge zang 146. de verzen 1, 2 en 3. be geleidde. Het concert, dat Adr. Kousemaker daarna gaf op het nieuwe orgel, bestond voor een groot deel uit wer ken van J. S. Bach, waaronder het Preludium in Es grote terts en het Drachtige koraal „Ich ruf zu dir. Herr Jesu Christ". Voorts liet de or ganist een eigen compositie, een pre ludium over het lied „Lof zij de heer", horen. Tot besluit merkte ds. Groenveld nog op, dat het orgel nog niet geheel compleet was en dat het de taak van de gemeente was om te sparen voor de completering van het instrument. Voorts deelde hij mede. dat de tonen van het orgel vermoedelijk volgende maand via de radio te' beluisteren zullen zijn. Prov. Staten komen 6 en 7 Juli bijeen De nieuwgekozen Provinciale Sta ten van Zeeland zijn voor een gewone zitting bijeengeroepen op Dinsdag 6 Juli a.s. te 14 uur in de Statenzaal te Middelburg. Tijdens deze verga dering zal onder meer het onderzoek van de geloofsbrieven geschieden. De dag daarna wordt om 10 uur de volgende vergadering gehouden, waarin o.a, de leden van het col lege van fi. S. 7.1'l'en worden geko- izen. Daarna wordt de zitting ver daagd tot Dinsdag Augustus. KUNST „Don Pasquale" Na de opvoeringen van Donizetti's „Don Pasquale" in Terneuzen, Zie- rikzee en Vlissingen, werd dit kos telijke zangspel Vrijdag in de Mid delburgse Schouwburg uitgevoerd door de Nederlandse Reisopera en het Zuidhollands Orkest, het geheel on der leiding van Chris Burgers. Ook ditmaal werd deze opvoering voor de medewerkenden een groot suc ces en het langdurige applaus, dat zij aan het slot van de avond in ont vangst mochten nemen, was volko men verdiend. Het was opmerkelijk, dat deze Reisopera er in slaagde zul ke uitnemende resultaten te bereiken, terwijl de omstandigheden toch alles behalve gunstig waren. De zaal was eigenlijk te klein en met name het orkest had daarvan hinder. De be zetting normaliter ruim 40 per sonen wat teruggebracht tot 26, maar desondanks was het geluid dikwijls te hard. De orkestklank re soneerde niet, was vaak droog van toon en niet zeer soepel. Het zou echter onjuist zijn om het orkest daarvoor aansprakelijk te stellen. Dirigent Burgers en zyn musici de den hun uiterste best om de klank zoveel mogelijk binnen de perken te houden, maar dat lukte niet altijd... Ondanks deze bezwaren slaagde de dirigent er evenwel in om zangers en zijn overigens gedisciplineerd spe lend orkest samen te bundelen om tot uitstekend ensemble-werk te komen. Van de vocalisten moet in de eerste plaats worden genoemd Jan Duiveman, (Don Pasquale), die over een prachtig basgeluid beschikte, en voorts de bariton Ton Wink, (dokter Malatasta), die eveneens een zanger van formaat bleek. De tenor John van Kesteren Ernesto, verder de aria van Ernesto boren, evenals Cora van Doesburg, die haar heldere sopraan muzikaal wist te gebruiken. Er waren in deze opera tal van momenten, die vooral muzikaal wis ten te boeien, o.a. in het eerste be drijf het duet van Don Pasquale en Ernesto, verder de aria van rnesto in het begin van het tweede bedrijf en vooral het geestige trio Don Pas- ouale-Norina-Malatesta, en tenslotte de grappige samenzwerings-scène van Pasquale en de dokter Ook de RAAD VLISSINGEN Suggesties van de raad zouden niet gevolgd zijn De raad van Vlissingen heeft zich evenals in de vorige zitting ge ruime tyd met culturele aangelegenheden bezig gehouden enook dit keer hield de opvoering van „Don Pasquale" door de Nederlandse Reis opera de gemoederen bezig. Doch thans vielen er bittere woorden en wer den er ernstige verwijten gericht, voornamelijk aan het adres van de Z.V.U. De voorzitter van de P.v.d.A.-fractie, de heer M. J. van Poelje, die in eer ste instantie deze zaak bij de rondvraag aansneed, sprak zelfs van „Don Pasqualein Vlissingen een paskwil". De bezwaren van de raadsle den hadden geen betrekking op de kwaliteit van de uitvoering, die zij voor treffelijk noemden, maar op de voorbereiding. De heer Van Poelje herinnerde er aan, dat slechts 150 betalende bezoe kers door de gemeente gesubsidieerde ben, als er aan gedaan was, wat ge daan móest worden. Maar de voorbe reiding en de propaganda waren to taal onvoldoende. In de vorige raads vergadering waren verschillende sug gesties geuit, o.a. inschakeling van arbeiderskunstkring en de Raad van Overleg, om tot een geslaagd evene ment te komen, maar er is niets op uit gedaan. Wie is hier verantwoor delijk? zo vroeg de heer Van Poelje. De gezelschappen zullen zich in de toekomst wel tweemaal bedenken voor zij naar Vlissingen komen, aldus spreker. Bovendien was uitdrukkelijk bepaald, dat Z.V.U.-leden geen priori teit zouden hebben, maar toch kre gen zij een briefje met adressen, waar kaarten verkrijgbaar waren, vóórdat de advertenties verschenen. De heer J. Marijs (A.R.) sloot zich bij de vorige spreker aan. Een vorig maal was de organisatie van een con cert van 't Rotterdams Kamerorkest foed geregeld, vooral omdat de vak eweging hij de kaartverkoop was in geschakeld. Dit zou weer geschieden, maar helaas er is niets gebeurd Spreker betreurde deze gang van za ken. DE OUTILLAGE. Ir. J. H. Krietemijer (A.R.) meen de dat de geringe belangstelling eveneens te wg'ten was aan de onvol doende outillage van het Concertge bouw. Hij somde een groot aantal be zwaren hiervan op, en meende, dat het nodig zal zijn stappen te onder nemen om in Vlissingen een goede Concert- en Gehoorzaal te krijgen. HET ANTWOORD. Wethouder W. Poppe was het met de sprekers eens, dat de voorberei ding niet goed was geweest, maar „w§ hadden vertrouwen in de Z.V.U. De suggesties van de raad waren woordelijk aan de Z.V.U. overge bracht per brief, gedateerd 7 Mei 1954, en er was daarop bericht ont vangen, dat overeenkomstig de sug gesties zou worden gehandeld". „Het is mij ontgaan, dat het daar mede niet klopte. Hot vertrouwen in de Z.V.U. is door deze aangelegenheid ernstig geschokt! Het ergste van al les is evenwel, dat wij de kans lopen, dat dergelijke kunstmanifestaties in de toekomst aan Vlissingen voorbij gaan. Wij hadden deze voorbereiding in eigen hand moeten houden", aldus de heer Poppe. Nadat burgemeester Kolff ir. Krie- temeijer haa geantwoord, dat voor een betere concertzaal het nieuwe „Brittannia" uitkomst zal moeten bieden, werd in tweede instantie nog door verscheidene sprekers over deze kwestie het woord gevoerd, waarbij geen nieuwe gezichtspunten naar vo ren kwamen. De bureemeester wees er nog- op, dat de Z.V.U. tenslotte wel aan de suggesties had voldaan, maar veel te laat. CONSTANTEN GUYS- EXPOSITJE. Een andere culturele aangelegen heid, waarover werd gesproken, was het voorstel van B. en W. om een aanvullend crediet te verlenen ad 1500 voor de Constantin Guys-ten- toonstelling. De heer Van Poelje ver zocht het college in voorkomende ge vallen, er zich van te vergewissen, hoeveel de subsidie van hogerhand bedraagt. De heer H. van Rooijen (C.H.) sloot zich hierbij aan en ver klaarde sceptisch gestemd te zijn over het optimisme van B. en W. ten aanzien van het bezoek. Burgemees ter verklaarde, dat van de aanvang of op grond van het belang der ex positie was gemeend aanspraak te kunnen maken op provinciale subsi die. Er was hierover bovendien con tact opgenomen en de reacties wa ren gunstig. Het duurde echter lang, voordat zekerheid werd verkregen. Ten aanzien van het te verwachten bezoek zeide de burgemeester, dat cijfers van andere exposities optimis me wettigen. De tentoonstelling van werken van K. J. Huineman te Vlis singen trok 830 bezoekers, de jacht- tentoonstelling in IJzendijke zelfs 5000. Hierna werd z.h.s. besloten het aanvullende crediet te verlenen. ANDERE ZAKEN. Voor de verbetering van de Kou- dekerkseweg werd een bedrag gevo teerd van 37.950,72. By de behande ling van dit voorstel wees de heer H. B. J. Knoop (V.V.D.) er op, dat ter plaatse „Madjoe" nog steeds een ob stakel vormt. Hy verzocht B. en W. te trachten om dit bouwsel zo spoe dig mogelijk te doen verdwijnen. Wet houder M. A. van Popering zeide, dat hiertoe pogingen worden aangewend. Besloten werd een Stichting Inter naat De Ruyterschool in het leven te roepen, in het bestuur waarvan wer den benoemd mevrouw C. H. L. Spit houtNaerebout, mevrouw P. J. Sa reis van Rijn, de heer B. J. Schreuder, ir. E. Struyk, hoofdingenieur K.P.M., F. J. E Krips, directeur Nederlands Loodswezen en F. Edens, chef afde ling redery van de B.P.M. Tot leden van het bestuur der Stichting Sportpark Vlissingen wer den benoemd wethouder J. Post, en de heren H. B. J. Knoop, M. J. van Poelje en J. P. Ventevogel. De raad benoemde tot onderwijze res aan de openbare Bonedijkeschool mevrouw J. C. den HamerBos te Arnemuiden, en na besloten zitting tot hoofd van de openbare school voor V.G.L.O. de heer J. G. Smits te Noordgouwe, voorts tot onderwijzer aan de Jacob Catsschool de heer A. J. L. Osté te Westkapelle. Mej. C. P. van Weele werd op haar verzoek overgeplaatst als onderwijzeres van de Bonedykeschool naar de openbare Frans Naereboutschool koren slechts enkele malen optre dend waren de moeite waard. Het is te hopen, dat dit gezelschap er in de toekomst in zal slagen zyn repertoire uit te bouwen en dat het dan ook Zeeland zal weten te vinden. Wanneer een reisopera een dergelijk peil bereikt, kan men haar overi gens met een gerust geweten uitno digen: zij levert immers knap werk ook in costumering en aankleding en vooral; muzikaal is dit optre den verantwoord. Vermeld zij tenslotte, dat er voor Cora van Doesburg bloemen waren en dat de Schouwburg niet geheel bezet was. de K. Bekroonde inzending; „Ztf jij hier ook als reclame voor de Drie Hoefijzers7" „Natuurlijk! Heb jij ooit anders een paard op een barkruk zien zitten De heer D. v. d. Veen, Deliplein 36a te Gro ningen ontving voor het onderschrift.dat wjj hier bij afdrukken, een kist heerlijk Drie Hoefijzers Bier. Negen andere prijs winnaars ontvingen een zelfde beloning. Het aantal inzendingen op onze wekelijks terug kerende prijsvraag blijkt zó overweldigend te zijn, dat de Bierbrouwerij „De Drie Hoefijzers" te Breda besloten heeft, voortaan 50 kisten Drie Hoef ijzers Bier voor de 50 geestigste inzendingen beschikbaar te stellen. Win gratis Uw kist Drie Hoefijzers Bier Scherp Uw vernuft, neem pen of potlood ter hand en zend vóór 5 Juni a.s. een geestig onderschrift bij onze Sprekende Paar. den ln (niet meer dan 25 woorden gebruiken!) Inzendingen per brief kaart (7 ct postzegel) aan „Drie Hoefijzers Bier". Postbus 1702, Amsterdam MIDDELBURG. Vandaag Èlectro: „De zoon van nie mand", (14 jr.), 19 en 2115 uur; ma- tinée: „De Pechvogel", (a.l.), 15.30 uur; Schouwburg: „Getuige ver moord", (18 jr.), 20 uur Morgen Electro: als vandaag, 19 en 21.15 uur: matinée: als vandaag, 15.30 uur; Schouwburg: als vandaag, 14.30 en 20 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Zolang jij bij mij bent", (14 jaar). 7 en 9 uur; Lu xor: „Avontuur in de Zuidzee", (18 jaar), 7 en 9 uur. Morgen Alhambra: als vandaag, 3, 7 en 9 uur; Luxor: als vandaag, 3, 7 en 9 uur. GOES. Vandaag Grand: „Salto des doods", (14 jaar), 7 en 9 uur. Morgen Grand: als vandaag, 7 en 9 u. Z1ERIKZEE. Bioscoop Concertzaal Zaterdag en Maandag, 8 uur. Zondag 3 en 8 uur: „Luchtslag om Japan"; Dinsdag en Donderdag. 8 uur: „Tydrit met de dood". HAAMSTEDE. Bioscoop hotel Bom Zaterdag en Maan dag, 8 uur: „Slaven der hartstocht".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2