ons mnswnnonRAmEL MICHELIN KAPPIE EN HET SETH-ZAADJE PnzzJe-nabriek De grote Nederlandse taxi-ondernemingen MICHELIN De Nederlandse kwaliteitshand gembriceerd n .■hertogenbosch ZAL STERKER GEACHT SWIFT TOGO IN VLISSINGEN SLAAN? De drie radio-sprekers ZATERDAG 29 MEI 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 15 Op veler verzoek zullen wy met ingang van vandaag weer elke week een puzzle plaatsen. De puzzelaars behoeven in de zomermaanden niet de oplossing in te zenden. In deze periode nl. zijn hieraan geen prijzen ver bonden. De oplossingen van de puzzles zullen wjj een week later brengen. loos, 46 geliefde van Zeus, 47 lucht reis. Horizontaal: 1 Ontspaning, 9 wind richting, 10 baat, 11 volksuniversi teit, 12 grafsteen, 14 maaimes, 16 bedrukt, 17 gemeen 18 bevel, 21 per expresse, 22 telwoord, 24 aanslibbing. 26 oude lap, 27 rangtelwoord, 28 transportonderneming, 29 aarde, 30 vele, 31 riviertje, 34 muzieknoot, 35 onjuist, 36 bont, 38 steekvlieg, 41 kneedbak, 43 rondhout, 44 krachte- VerticaaJ: 2 meisjesnaam, 3 knorrig, 4 voegwoord, 5 Europeaan, 6 ver zoek om .stilte, 7 deel van bakkerij, 8 eigenschap van vogels, 12 voorge vend, 13 geluid, 14 betekenis, 15 stadsbewoner, 19 persbureau, 20 her steld, 21 kaliumcarbonaat, 23 ik, 24 windrichting, 25 titel (Eng.), 26 Ver- hebben hun vertrouwen geschonken aan Ook U kunt zich gerust verlaten op Zomeravondvoetbal. De uitslagen van de voor de zomer avondvoetbal afd. Zeeland gespeelde wedstrijden luidden: Rayon Middelburg: P.Z.C.Pingelaars 03; B. en v. B. PGZ 2—0; VSV—Focus 4—3; EM VVVStavast 83; OlympiaNed. Heide Mij. 1—2. enigde Staten (afk.), 32 stellig, 33 bedorven, 35 brievenzak, 37 zang stuk, 39 vogel, 40 bewijs van beta ling, 42 lichaamsdeel, 44 onderwijs, 45 eerstvolgend. DE KORFBALCOMPETITIE Beperkt programma voor vandaag EERSTE KLASSE. Swift trekt naar Togo, en hoewel de Middelbur gers sterker geacht moeten worden, ook hier kan een korfbal onverwach te wendingen maken. Scampolo zal zich tegen Olympia wel niet laten verrassen, terwijl Tjoba thuis wel van De Poel zal winnen. Tweede klasse. Hier staat alleen 38. Met een gulzige pik greep de kip het Seth- zaadje en trachtte het door te slikken. Het was echter te groot voor haar keelgat. Juist wilde zy volgens de beproefde kippenmethode het zaadje met enkele forse pikken in tweeën delen, toen Kappie kwam aanstui ven. ..Vort beestl Hier met dat zaadjeI" riep hij. Maar zo gemakkelijk liet de kip zich het hapje niet ont gaan. Fluks greep zij het Seth-zaadje in de snavel en ging er met een wiebelende, doch uiterst snelle pas van door, om zich op een rusti ger plekje aan de zaad splitsing te kunnen wyden. De angst sloeg Kappie om het hart bij het besef, wat er dan zou gebeuren; elke keer immers, dat het zaadje in tweeën zou worden ge deeld, zou elk deel -dade lijk tot een volledig zaadje aangroeien, zodat er al gauw voldoende zaadjes zouden zyn gevormd, om de hele wereld te overwoekeren. De kip hield een mogelijke wereldramp in haar snavel 1 Professor Larifix en de pyramide-wachter staak ten hun worsteling, toen zij Kappie onder schelle kreten achter de kip zagen aanhollen Toen zy be- seften, wat er gebeurd was, zetten ook zy verwoed de achtervolging in. Langzaam maar zeker haalden zij het dier in. Reeds strekte Kappie de hand uit, om het te grijpen, toen het hem met een snelle zijwending verschalkte en tussen een troep soort genoten onderdook. Het volgende ogenblik was de lucht gevuld met kip; overal renden en fladderden de kakelende dieren rond. „O dekselsI" kreunde Kappie, „welke is nu het beest met het Seth-zaadje?!" de wedstrijd Vopo ITjoba n op het programma, welke door de thuisclub gewonnen moet kunnen worden. Derde klasse. A. Swift HI moet op bezoek bii Atlas;,de Middelburgers kunnen een kleine overwinning beha len. Zuidwesters zal het bezoekende B.K.C. met een nederlaag naar Bres- kens terugzenden. Derde klasse B. K.V.L. ontvangt Animo n, en zal de buit wel opeisen. Derde klasse C. Scampolo II moet een grote overwinning op Olympia II kunnen behalen. Dios zal het bezoe kende Scampolo III verslaan, terwijl Tjoba II de punten bij Zeelandia II zal gaan weghalen. Derde klasse B. Luctdr II ont vangt Vios II en zal het zwaar te verantwoorden krijgen. Van de wed strijd Vitesse II—vopo H valt wei nig te voorspellen. W.K.V. moet thuis sterker geacht worden dan Blauw wit n. Adspiranten. Swift A zal wel sterker blijken te zyn dan Togo adsp., terwijl Tjoba en De Poel elkaar niet veel zullen ontlopen. In B zal Madjoe aan de Zuidwesters A de handen vol werk geven. In C zal Animo B mis schien te sterk zijn voor Swift Lenig. PROGRAMMA. Het programma voor Zaterdag luidt als volgt: Eerste klasse: Togo ISwift I; Scampolo IOlympia I; Tjoba I De Poel I. Tweede klasse: VOPO ITOGO II. Derde klasse A: Swift mAtlas; Zuidwesters IBKC. Derde klasse B: KVLAnimo n. Derde klasse C: Scampolo n Olympia II: DIOSScampolo HE; Zeelandia IITjoba II. Derde klasse D: Luctor IIVIOS Grote belangstelling voor „Kaperprijs" Heinkenszand Voor de op 10 Juli a.s. te houden „Kaperprys van Heinkenszand era wielerwedstrijd voor amateurs, blijkt grote belangstelling te bestaan. Bin nenkort zal de voorzitter van het wie. lercomité, de sportieve burgemeester van Heinkenszand, de beer H. J- Dereloc, in het kader van de propa- ganda-varia, met een reclame vlieg tuig door hem zelf bestuurd bo ven Zeeland en West-Noord-Brabant vliegen. Het comité van voorbereiding werkt momenteel op volle toeren. De In schrijvingen voor de wedstrijd over treffen alle verwachtingen. Niet min der dan 150 renners, onder wie allo prominente Nederlandse amateurs en vele bekende buitenlanders, schreven reeds in. En nog steeds komen de in schrijvingen binnen. Daar er „slechts 75 renners aan de wedstrijd mogen deelnemen, zal het comité het niet ge makkelijk hebben met de selectie. Aan de finish worden tribunes ge bouwd, terwijl het parcours aan 15.000 toeschouwers plaats biedt. Vóór de aanvang der wedstrijd zal er een dén. Ié door handel en industrie worden gehouden, waaraan vele grote bedrij ven zullen deelnemen. Ten gerieve van de toeschouwers zullen er eetge- legenheden en mobile cantines verrij zen, waartoe de plaatselijke midden stand medewerking verleend. Tenslotte is er een officiële ont vangst ten gemeentehuize, waarvoor alle officiële personen uitgenodigd zullen worden. H; Vitesse n—VOPO 2; WKV— Blauw-wit II. Adspiranten: TOGOSwift A; TjobaDe Poel; MadjoeZuidwes ters A; Swift Lenig—Animo B. Natuurlijk komt het wel eens voor, dat er op jullie sportclub, padvin derstroep of vrienden clubje een feestje wordt gegeven en dat je dan wordt verzocht het één of ander stukje op te voe ren. Nu, dan heb ik hier een voordracht, waar je haast mets bij uit het hoofd hoeft te leren en waar je vast succes mee zult hebben. Je schrijft de onder staande tekst driemaal over want de drie mede spelenden zyn radiospre kers, die per ongeluk alle drie tegelijk op hetzelfde uur zyn opgeroepen. Je zet in het midden een na gemaakte microfoon en dan gaat het spel be ginnen. J- (Komt op): Goede middag dames en heren, mer is radio Hilversum. Ik zou u graag eens iets willen vertellen over de verzorging van uw hond jes en uw katjes". K. (Komt op, duwt J. °P zij: „Dit is een ver gissing, luisteraars. Ik zou op dit uur een praat je houden over het onder houd van uw tuintje". L. (Komt op, duwt K. op zij)„Hier klopt iets niet, dames. Ik ben aan de beurt om u het ant woord te geven op de moeilijke vraag: „Hoe behandel ik schoolgaan de kinderen!" (Het drietal kibbelt nu een beetje maar wor den het toch spoedig eens). L.: „Ik weet de oplos sing, dames en heren, we lezen om de beurt één zin!" J.: „Goed, ik begin. Da mes en Heren. U moet Uw hondje natuurlpk ie dere avond uitlaten, maar denkt u er om, als het beestje binnen komt moet U zijn pootjes. K.: ...afhakken, luiste raars, gewoon afhakken. De takken aan de strui ken mogen niet te lang worden. Het beste kunl U ze in het najaar met een bijl afhakken en daarna... L.: ...stuurt U ze naar bed. Kinderen, die niet willen leren, stopt U om zeven uur onder de wol. U moet niet denken dat de onderwijzers op school zitten om vliegen te van gen... J.: ...nee, ze vangen ook muizen en ratten. Daar moet U als U last van deze dieren hebt, uw hond of kat op africh ten. En als ze er een ge vangen hebben. K: ...stopt U ze In Maart of April in de grond. Deze bloemen groeien als kool en zi hebben weinig water no dig. Ik geef u de verzeke ring, dat U van de zomer in Uw tuintje de mooiste kleuren kunt bewonde ren. Rode, witte, gele... L.: ...maar vooral luie- slaapkoppen. Dit soort jongens maakt geen vor. deringen op school. Ze blijven steeds maar zit ten en als ze later groot zijn kunnen en kennen ze juist genoeg om krullen te rapen. Als uw zoontje om vier uur thuiskomt, vraagt U eerst... J: ...moet ik met hem naar de dierenarts? Ja, dames en heren, als Uw katje zo duister uit zijn oogjes kijkt moet U met het beestje naar de dok ter gaan. Meestal is het nog niet zo erg en is Uw poesje na twee dagen... K.: ...zo dood als een pier. Dan is het Uw eigen schuld. Als Uw plant geen water krijgt blijft er na verloop van tijd niets anders over dan een hoopje dorre, dro ge... L.: ...sommen en een paar bladzijden aard rijkskunde. U weet hoe dol Uw kinderen op deze vakken ?ijn. Het is te be. treuren, dat de onderwij zers hieryan niet meer huiswerk opgeven. Als ik onderwijzer was dan gaf ik... J.: ...alle hondjes iede re dag een vette kluif en de poesjes een bakje warme melk. Daar blij ven ze gezond by er gaan ze prachtig van glimmen. U kunt dan als do trotse eigenaar met Uw huisdier gaan... K.: ...schoffelen en aanharken. Dat moet U minstens één keer per week doen, anders gaat Uw tuintje er uit zien als een... L.: ...meisje met een tien voor vlijt. Ja, da mes en heren, houdt de wekelijkse puntenboekjes van Uw lieve kindertjes goed bij. Daar kunt u aan zien of ze later in een J.: in het bad moe ten. Uw hond kan zich zelf niet schoonhouden dus zou ik U aanraden hem eens per maand te zetten in een flinke was bak vol met... K.dorre bladeren. U kunt in de herfst deze bladeren het best laten liggen. Het is prima mest in Uw tuin en beschermt meteen tegen de kou en. L.: ...doorgesleten schooltassen! Er zijn zelfs jongens die een ou de krant om hun kost bare boeken draaien, het een wonder dat de onderwijzer zegt... J.: ...hij zit altyd zo te krabben. Het komt wel voor dat een huisdier last heeft van ongedierte. Probeert U het dan eens flink in te smeren met... K.: ...kunstmest. Het is nogal zwaar werk maar Uw tuin knapt er heel mooi van op. Uw bloemen en planten zul len er veel beter by gaan staan dan... li.: ...zo'n jongen met van die ongekamde ha ren! Een kam is er toch niet voor niets? Soms lyken die jongens op een gebruikte ragebol... J: ...en dat staat toch zo prachtig mooi! Voor al als het door de vak man is gedaan. Een ge knipte hond is een juweel in Uw huis. Nu, dames en heren, dit moet het einde zijn van mijn praatje. Ik hoop dat U... K.: ...tot Uw knieën toe in het water moet gaan staan om het vij vertje schoon te maken. Tóch moet U dat doen. Al die rommel op de bo dem van Uw vijver ver troebelt het water. Ik ga nu sluiten. De volgende week kunt u weer... L.: ...wanhopig worden van die druktemakers. Dit is het einde van mijn praatje over schoolgaan de kinderen. Ik groet U tot de volgende week. J. K. L.: déMéóg... KIJKEN RADEN SCHUIVEN. Ja, je moet eerst kijken, dan moet je raden en tenslotte schuiven. Let op, dan zal ik je vertellen hoe het gaat. Rondom de hierbij ge tekende vakjes staan 13 tekeningen. Nu moeten er ook van boven naar beneden 13 woorden van vijf letters worden inge vuld, zodat jullie wel be grijpen dat de namen van de voorstellingen tevens deze woorden vormen. Het eerste woord staat achter dc pijl en moet ge. heel links worden inge- vuldd, en daarna vervol gens alle andere woor den. Tenslotte gaan we schuiven. Wanneer je namelijk de woorden op en neer gaat bewegen verschijnt er van links naar rechts een woord door de vakjes heen. Een woord dat de naam van 'n bijzondere school aan duidt. Welke school is dat? (Als je goed op de lyn let die op en neer door de vakjes gaat, zul je de op lossing spoedig vinden.) Mies bezocht laatst, op de kermis, Ook de schiettent, ddt ivas wat! „Oh, wat zou het fijn zijn!" riep ze, Als ik zelfs zo'n buks eens had!" Nu, na dertien weken spraen, Kocht de Muis zo'n mooi geweer. En ze kreeg cadeau een schietkaart. ,JDank U wel!" riep ze, meneer1" Miesje ging direct naar huis toe En sprak: ,Jk probeer 'm gauw!" „Zet de schietschijf op vijf meter Voor de vaas daar op de schouw!" Toen kneep Mies de Muis een oog dicht. Legde aan. Een schot, een knal Daarna veel rinkel- de-kinkel Wat was er nu het geval f Och, die mooie vaas van Miesje, Vloog aan schreven in het ro7id... „Wat een domoor wat een ezel Dacht de Muis met open mond HANNEKE. MANNEKE Hanneke, myn manneke, wat heb iy mooie klom- nen! Geel, met bloeme tjes er op. Maar, mijn jongen, wat een strop, er Is er een gebroken! Ja, mevrouw, ik droeg een steen en die viel juist op mijn teen! Hanneke mijn manneke, wat heb je een leuk hemdje! Met een mooie strik er aan. Maar, wat beb je nu gedaan? Er zit een grote scheur in! Ik zag, mevrouw, het pas te laat. Mijn hemd zat vast aan prikkel draad! Hanneke, mijn manneke, wat heb je een mooie pet! Kleine ruitjes, groen en rood. Maar, aaar zit een vlek... zóóó groot! Hoe is dat ge komen Och, mevrouw, dat is wat teer of misschien wat wagensmeer! Hanneke, myn maÜineke, wat heb je mooie kle ren: Hemd, broek, pet je, klompenpaar. Jasje, sokken maar... 't is waar, jij bent heel erg slordig! Maak je klom pen niet meer stuk. Prikkeldraad geeft on geluk. En pas op voor wagensme ,r. Word je een net ventje weer?

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 11