KAPPIE EN HET SETH-ZAADJE ZANGCONCOURS TE GOES IN GEREFORMEERDE KERK WALCHEREN DRUKTE BLEEF NIET ZONDER VERKEERSONGEVALLEN BEZOEK UIT DEN HAAG AAN SCHOUWEN-DUIVELAND KIM!» VRIJDAG 23 MSI 195i PROVINCIALE ZJ BOW SE COURANT 6 Deelneming was gering, d och prestaties vielen mee. De Ring; Zeeland van de Konink lijke Bond van Chr. Zang- en Orato- riumverenigingen hield op Hemel vaartsdag in ae Geref. kerk te Goes het .jaarlijks concours. Uit de betrek kelijk geringe deelneming bleek, dat de ramp nog invloed doet gelden. Me de doordat verschillende koren door directeurswisseling met moeilijkhe den kampen, namen slechts dertien verenigingen deel. Niettemin mag dit concours, waar „Jubilate Deo" uit Goes de organisatie had, toch wel ge slaagd heten Want, zoals een der ju ryleden, de heer Marinus Voorberg uit Hilversum, ons verklaarde, zijn de prestaties van de Zeeuwse koren, wanneer daarbij nog in aanmerking genomen worden de moeilijkheden HiÉMÉ svoli landeljjk gezien, zeker niet slecht. En rdi ■nw m voor de verenigingen tengevolge van de ramp, waren de prestaties de jury meegevallen. Nadat de ringvoorzitter, de heer J. J. v. d. Velden van Wolphaartsdijk het openingswoord had gesproken en het bondslied was gezongen, volgde het optreden van de koren, die elk een verplicht en vrij nummer ten ge hore brachten. De jury, bestaande uit de heren Adriaan Kousemaker, Goes en Ma rinus Voorberg uit Hilversum, kon den hiervoor ae volgende punten en prijzen toekennen Derde afdeling: „Ons Genoegen Biggekerke, 185 p., 2e pr.; „Soli Deo Gloria", Borssele, 175 p.. 3de pr. Tweede afdeling: „Valerius" Vee- re 183 p., 2de pr.; „Looft den Heere Westkapelle, 178 p., 3e pr.; „Ons Lied", Ritthem, 205 pr.. 2de pr.; „Nieuwlands Dameskoor", Nieuw- land, 213p.. Ie pr. Eerste afdeling: Herv. Kerkkoor, Kloetinge, 180 p., 2de pr.; „Hosanna", Wissekerke, 174 p., 3e pr.; „Soli Deo Gloria", Oostburg, 201 p.. 2e pr.; Ingebruikneming jachthaven te Breskens Programma vastgesteld. Bij de ingebruikneming van de jachthaven te Breskens wordt door de „Royal Yacht Club Bruxelles" op Zondag 6 Juni (1ste Pinksterdag) een zeilwedstrijd georganiseerd voor jachten van Hansweert naar Bres kens. Talrijke jachten van diverse nationaliteiten hebben hiervoor reeds ingeschreven. Om ca. 14 uur worden de eerste jachten in Breskens ver wacht. Hierna zal de jachthaven in- gebruik wordfen genomen. Zoals be kend heeft de „Royal Yachtclub Bruxelles Breskens als thuishaven gekozen. m 16.30 uur zullen grote watersport demonstraties worden gegeven o.a. waterskiën. Bg gunstig weer belooft het een fraai watersportfeest te wor den. Men zal in Breskens zijn beste beentje voorzetten om alle genodig den en belangstellenden op feestelij ke wijze te ontvangen. „Het verraad der intellectuelen" In het vormingscentrum „Hedenes- se" werd onder het motto „Het ver raad der intellectuelen" een bijeen komst voor intellectuelen gehouden, waarvoor vrij grote belangstelling bestond. Uitgegaan werd van de ver onderstelling, dat vele intellectuelen zich al te zeer onttrekken aan hun maatschappelijke en geestelijke ver antwoordelijkheid. Ds. C. Blomaard, Ned. Herv. pre dikant te IJzendijke behandelde de vraag, wie de intellectueel is, en ging daarna dieper ln op „het verraad' dat. hij vooral meende te zien op het terrein van de politiek; religie en de kerk. Ten slotte gaf hij als zijn me ning te kennen, dat de oorzaak van het „verraad", d.w.z. het niet mede verantwoordelijkheid willen dragen", hierin is gelegen, dat de intellectueel 'zijn „geloof" neeft verloren. „Geloof" bedoelde spreker daarbij in ruimere zin dan alleen christelijk geloof. Mr. J. P. Hornstra, directeur van de Stichting Zeeland voor Maat schappelijk en Cultureel Werk, „ver dedigde" de intellectueel, althans hij opponeerde tegen de stellingen van ds. Blomaard. Het is onjuist, aldus mr. Hornstra, van de intellectueel meer te eisen dan van andere men sen, alleen omdat hij intellectueel is. Voorts betoogde spreker, dat het nog de vraag is of deze groep zich inder daad al te zeer afzijdig houdt van de maatschappelijke en geestelijke kan ten van het leven. Men verwachte het niet van intellectuelen of van hen. die daartoe door hun maatschap pelijke positie worden gerekend, al dus spreker, maar van een „elite", een „mtelligentia". Deze groep kdn gerecruteerd worden uit de intellec tuelen, maar dit behoeft niet. Na de broodmaaltijd werd nog ge ruime tijd over dit onderwerp van gedachten gewisseld. Het beroep—Van der Schee. I Niet mr. dr. A. J. J. M. Mes pre sideerde zoals abusievelijk vermeld de zitting van het college van Ge deputeerde Staten van Zeeland, waar in het beroep van de heer Van der Schee uit Zierikzee terzake van diens ongeldige candidatenlijst. werd behan deld, maar de heer C. Phillpse. Bondswandeltochten K.N.G.V. op Zaterdag 29 Mei. Op Zaterdag 29 Mei a.s. wordt voor de zesde maal na de bevrijding de K.N.G.V.-bondswandeldag gehou den. De organisatie is in handen van d® Middelburgse Turnvereniging „Wiihelmina". voor de jongeren i 15 jaar is een parcours van io km uitgestippeld, voor de ouderen een route van 30 km. De tocht zal voor een groot deel leiden over nieu we herverkavelingswegen van het eiland, die nog vrijwel onbekend zijn. Start en finish zijn op de Middelburg se Markt; tippelaars vertrekken tussen 14 en 14.30 uur. In totaal meldden zich voor beide categorieën reeds ruim 300 deelnemers, zodat het een succesvol evenement belooft te worden. Ned. Herv. Kerkkoor, Heinkenszand, 200 p., 2de pr.; „Tot Nut en Genoe gen", Nieuwdorp, 177 p.. 3e pr. Afd. Uitmuntendheid A: „Een in feest en streven", Biggekerke, 203 p., e pr. Afd. Uitmuntendheid: „Soli Deo Gloria". Souburg, 180 p., 2de pr. Voor een eerste prijs bedroeg het benodide aantal punten 210, voor een tweede prijs 180 punten en voor een derde prijs 160 p. Dr. C. Stam, Geref. predikant te Goes, sprak een slotwoord, waarin hij wees op de waarde van het Christe lijk lied. Na gebed werd daarop dit concours besloten met het zingen van Gez. 149 1 en 3. Botersmokkelaar kreeg 8 weken toebedeeld De Economische Politierechter te Middelburg veroordeelde A. L. de B. uit Beverwaes (B.) tot 3 weken ge vangenisstraf, waarvan 4 weken voorwaardelijk, met een proeftijd van 2 jaar. De officier had 6 weken on voorwaardelijk geëist. De B. had op een geraffineerde manier boter Nederland uitgesmok keld, door namelijk in zijn auto berg plaatsen aan te brengen, o.a. aan weerszijden van de spatborden en on der het chassis. De douane had het grapje echter spoedig door. De raadsman van verdachte, mr. W. F. P. Kurtz te Middelburg, voer de aan, dat De B. lange tgd ziek is geweest en ook thans nog niet mag werken. Dientengevolge geniet hg steun, waaraan hg echter niet ge noeg had, zodat een bijverdienste werd gezocht. De auto en de smokkel- opdracht zou hij vr n een „onbekende" hebben gekregen. Middelburg Nieuwe gastarieven. In verband met de invoering van het lange afstandsgas zullen de Middel burgse tarieven een wijziging moeten ondergaan. B. en W., die daartoe een voorstel bij de raad indienden, wen sen deze veranderde tarieven op 1 Ju li van kracht te doen worden. Het voorgestelde tarief luidt als volgt: vastrecht per jaar voor alle ge wone verbruikers f 4,80; gasprijs: 1 tot en met 20 kubieke meter per maand f 0,24 per kubieke meter, tot en met 50 kubieke "meter per maand f 0,20 per kubieke meter, bo ven 50 kubieke meter per maand f 0,19 per kubieke meter. Voor muntgasver- pruikers gelden dezelfde gasprijzen en een vastrecht van f 6 per jaar'. B. en W- menen, dat een voordeel van het tarief is, dat iedere verbruiker automatisch de gunstigste gasprijs in rekening wordt gebracht. Thans is niet, zoals bij het oude tarief, bij wij ziging van het verbruik herindeling in een andere vastrechtklasse nodig. Bij een gelijk over het jaar verdeeld verbruik blijven de jaarlijkse kosten voor de kleine verbruikers practisch dezelfde. Voor de grote verbruikers levert een tarief een voordeel op, stij gend bü toename van hun gebruik. Bij invoering van het tarief rekent het college voor 1955 op een klein batig saldo. Gaszinkers door kaden moeten verdwijnen. In de in 1931 gelegde gaszinker door de kade bij de Bellinkbrug te Middel burg is aan de zijde van de Koren dijk een lek geconstateerd, aldus de len B. en W. de raad mede. De kos ten van herstel bedragen ongeveer 6.700. Hierbij komt het risico, dat de toestand van de betrokken buizen zo slecht kan znn, dat vernieuwing noodzakelijk is. Dit zou een bedrag van ongeveer 25.000 vergen. Het college geeft de voorkeur aan een andere oplossing, omdat men zinkers in het buizennet zoveel moge lijk wil vermijden. Men wil thans een nieuwe 200 mm gasleiding doen leg gen van de Vlissingse brug af door de Teerpakhuizen straat, Blau wedij k, Stationstraat, Korendijk tot de plaats van de zinker, welke dan verwijdert zal worden. Ook bij de Vlissingse brug ligt nog een zinker. Deze brug wordt echter binnenkort vernieuwd, waarbij de gasleiding ingebouwd zal worden. Met deze werkzaamheden is een bedrag van 23.500 gemoeid. De gaszinkers verdwijnen dus; tegelijker tijd wordt de gasvoorziening van de Vitrite Works beveiligd. Van het leggen van de buisleiding willen B. en W. gebruik maken om in het gedeelte van de Vlissingse brug tot de Stationstraat een straat- verhchtingskabel bij te leggen, het geen niet meer graafwerk eist. Dit werk kost 1250. In totaal vraagt 't college de raad om een crediet van 24.750. Welkome afbraak in Middelburg. In de Segeerstraat te Middelburg is een begin gemaakt met de oprui ming van de panden aan de Westzij de, die moeten worden geofferd voor de verbetering van de rooilijn. Zoals bekend wordt de Segeerstraat over de gehele lengte verbreed. Alle pan den worden daartoe vroeger of later afgebroken. Voorlopig bepaalt men zich echter tot de drie huizen, die ge bouwd zijn tussen het nieuwe straat gedeelte en het Segeerslop. Een andere welkome en nuttige op ruiming voltrekt zich thans op „On der de Toren" bij de Koorkerk. Daar worden de houten keten en de schut tingen, die de fraaie kerk en de voet van de zinker, welke dan verwijderd oog hebben onttrokken, geheel afge broken. Dit met het oog op de a.s. herdenkingsplechtigheden en tevens omdat de restauratiewerkzaamheden zich langzamerhand in het stadium van voltooiing bevinden. Deze af braak betekent, dat de straat ter plaatse belangrijk verbreed zal wor den. Veere Geslaagde filmavond Op uitnodiging van burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael, ver konde de cineast Alex Roosdorp uit Deventer dezer dagen te Veere en kele fraaie kleurenfilms van Neder land, voor leden en genodigden van de herensociëteit „Belvedère". In het bijzonder een uitstekend geslaagde film over Veere viel zeer in de smaak. Na aflooD van de voorstel ling was er nog een gezellig bal. Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 26 Mei. Aardappelen: IJsolster grote 17: Bintjes grote 17. Groenten: Asperges 1,862,41; Kas bloemkool A 45—04; B 37—60: C 19—42; 12—28; Bospeen 37—59; Prei 3744; Kaskomkommers A 48—64; B 41; C 45; Postelein 18—34; Sla A 6—13; B 3—12; Rabarber 415; Radijs 45; Boskroten 3340; Nieuwe aardappelen 4975; Bos- selderij 22—26; Spinazie 8—28; Sla per kg 10; Andijvie 28—53. Komt er weer een kiosk op de Middelburgse Markt? Tot dusver hebben B. en W. van Middelburg, naar zij in een schrijven aan de raad mededelen, verzoeken om voor de verkoop van souvenirs, cou ranten en tijdschriften een kiosk op de Markt te mogen plaatsen, steeds geweigerd. Sinds het verdwijnen van de tijdelijke molenkiosk, is het colle ge echter de mening toegedaan, dat het geheel weren van een dergelijke verkoop op de Markt minder juist is. Voorgesteld wordt dan ook, dat de gemeente, mede om te voorkomen, dat verschillende kiosken zouden worden geplaatst, zelf een verplaats bare kiosk laat fabriceren. Deze zou dan verhuurd kunnen worden. Het komt het college voor, dat de meest geschikte kiosk er een is, die van hout wordt gemaakt en twee af delingen telt, waarvan de ene dient voor verkoop van souvenirs en de an dere voor tijdschriftenverkoop. Als standplaats denkt men zich de Zuid- Oost zijde van de Markt. Voor dit project wordt een crediet van 3800 verzocht. Het ligt in de bedoeling het souvenirsgedeelte te verhuren aan de huurder van de voormalige molen kiosk, terwijl voor het verhuren van het andere deel een inschrijving ge opend zal worden. Oogst van de straat. Op het politiebureau te Middelburg zijn inlichtingen te verkrijgen om trent de volgende gevonden voorwer pen: een aantal wanten en hand schoenen, sleutels, portemonnaie's m. en z. inh., zilverbons van 1, armbandjes, shawls, hoofddoeken, bo- vengebit, deel van gebit, nijptang, collier, padvindersriem, zakje m. zak doek, band v. regenjas, paraplu, lees boek, rode autoped op luchtbanden, ring m. 4 sleutels, broche, beige ca puchon, bonboekje, zak m. cokes, speelgoed locomotief, vistuig op has pel, rode bal, bl. vulpen, insigne van jongel. verb., benz. dop van auto, hondenriem, rood etui met armb., aanstëker, kruiwagen, bubb. rgwiel- tas, zakkam, br. alpinomuts, kruis- net. Leerlingen Chr. Kweekschool waren in Parijs. Onder leiding van hun leraren, de heren A. Beeftink, J. Rgn, N. Ver boon en J. van Wyk, maakten de leerlingen van de twee hoogste klas sen van de Chr. Kweekschool te Mid delburg een vierdaagse reis naar Pa rijs. Het gezelschap bezichtigde de voornaamste bezienswaardigheden van de Franse hoofdstad, waarbij de jongelui in aanraking kwamen met feiten en objecten, die zij tot dusver alleen uit hun studieboeken kenden. De reis was dan ook zeer leerzaam en heeft in vele opzichten verhelde rend gewerkt. Bij al dit nuttige werd het aangename niet vergeten. Ver moeid, maar voldaan is men in Mid delburg teruggekeerd. Onderzoek wijziging vuil- waterafvoer Middelburg. B. en W. van Middelburg verzoeken de raad een crediet van 10.000 be schikbaar te stellen ter financiering van een door de dienst gemeente werken in te stellen onderzoek naar de meest geschikte wijze van aan- Sassing van de vuilwaterafvoer van liddelDurg aan de afsluiting van het Veerse gat en de Zandkreek. Naar de mening van het college moet de wijziging van de vuilwaterafvoer be schouwd worden als een noodzakelij ke consequentie van de uitvoering van het Drie-eilandenplan. B. en W. wensen het vaststellen van een rege ling omtrent de subsidiëring van de kosten op te schorten, totdat meer bekendheid is omtrent de subsi diëring van deze werkzaamheden. Inzameling „'40 '45". De opbrengst van de Inzameling, die de Stichting 1940-1945 in Middel burg op de 4 Mei ter gelegenheid van Herdenkingsavond heeft gehou den, bedroeg f 1475,42, hetgeen meer is dan vorig jaar. Daarnaast won de Stichting een groot aantal contribuanten. Causerie over slechthorenden. Tijdens een bijeenkomst van de Vereniging van Hulsvrouwen, afde ling Middelburg in restaurant Wöh- ler, hield de heer J. Polet van de Ver eniging van Slechthorenden een cau serie over deze vereniging. Spr. ver telde, dat de V.V.S. een neutrale vereniging is, die zich bezighoudt met de belangen van de slechthoren- den. Zij helpt bij moeilijkheden in werkkring, maatschappij en gezin. Een in haar dienst zijnde maatschap pelijke werker verricht speciaal ar beid onder de slechthorenden jeugd. Voor ontspanning en vacantie van de leden is een landhuis te Lunteren ter beschikking. Spr. legde er tenslotte de nadruk op. dat men er naar streeft alle slechthorenden, die tengevolge van de ramp hun gehoor-apparaten verloren, een nieuw toestel te ver schaffen. Vlissingen Gecompliceerde aanrijding. In de Walstraat te Vlissingen ont stond Dinsdagmiddag omstreeks 5 uur een gecompliceerde aanrijding, welke echter zonder noemenswaardi ge persoonlijke ongelukken afliep. Aan de rechterzijde van de Walstraat stond een auto geparkeerd. Op een gegeven moment wilden twee brom- fietsberijders en een berijder van een scooter, die elkaar ter hoogte van de auto hadden ingehaald, passeren. Een der bromfietsberijders kwam in aan raking met de bestuurder van de scooter, waardoor beiden kwamen te vallen. Ook de andere berijder van de scooter liep lichte verwondingen op aan de schouder. Invoering schoolzwemmen in overweging Nu het bestuur van de Vlissingse Zwemclub weer de beschikking heeft gekregen over een behoorlijke zwem- gelegenheid, zjjn door B. en W. van Vlissingen met het bestuur van deze club, met de hoofden van de lagere scholen, de directeuren van de beide N.O.-scholen en met de leraren in L. O. besprekingen gevoerd om te komen tot de invoering van het schoolzwem men. Gebleken is, dat hiertoe de moge lijkheid bestaat voor de leerlingen van de 5e en 6e klassen der lagere scho len en voor de leerlingen van de open bare V.G.L.O.-school, de beide U.L.O- en Nijverheidsscholen. Voor de leer lingen van 5e en 6e klas der lagere scholen, die de zwemkunst nog niet machtig zijn, blijft de gelegenheid be staan om een zwemcursus te volgen te gen betaling van f 1.50.Naar raming zullen 400 kinderen deze cursus vol gen. Het aantal leerlingen van lagere scholen, dat voor schoolzwemmen in aanmerking komt wordt geraamd op 1400. B. en W. vragen de raad voor de kosten van een en ander een crediet te verlenen van f 1500 en van f 500, waarvan een bedrag van f 350 zal wor den terugontvangen als subsidie van het Ryk in de kosten van het Nijver heidsonderwijs (Slot van pag. 1) op Walcheren werd een wielrijder ter hoogte van de voormalige Zwanen- burgse Poort aangereden door een motorrijder, komende uit de richting Middelburg. De wielrijder werd met ernstige hoofdwonden naar het „Beth- esda"-ziekenhuis in Vlissingen over- Rotterdamse Bank. In de Woensdag gehouden commls- sarissenvergadering van de Rotter- damsche Bank heeft de heer mr. H. L, Woltersom de wens te kennen ge geven aan het eind van dit jaar zg'n tunctie van directeur neer te leggen. Commissarissen hebben besloten in 'n in December te houden aandeelhou dersvergadering voor te stellen dhr Woltersom met ingang van 1 Janua ri 1955 te benoemen tot president commissaris, waarna de heer Van der Mandele de functie van vice presi dent-commissaris zal gaan waarne men. Op verzoek van het college van commissarissen zal de heer wolter som als president-commissaris en als lid van de commissie van toezicht uit commissarissen belast bleven met de uitoefening van enige algemene spe ciale taken in het belang van de Bank. Jeugdverenigingen op Geref. Grondslag. Op Hemelvaartsdag hebben de bon den van Ned. Herv. Meisjes- en Jon gensverenigingen op Gereformeerde grondslag in Utrecht hun bodsdag ge houden. Er waren drieduizend jonge lui bijeen. De muziekvereniging „Ma- ranatha" uit Utrecht verleende haar medewerking. De bijeenkomst, die o.m. werd btj- gewoond door prof- dr. J. Severijn van de Utrechtse universiteit, stond onder presidium van de voorzitster van de meisjesbond. mevr. A. A. E. MulderRupke uit Houten. Tijdens de bijeenkomst werd o.m. het woord gevoerd door ds. A. J. Jorissen van Wilsum, ds, H. Hiensch uit Arnhem en ds. H. Harkema uit Zeist. De toespraken, werden afgewis seld door samenzang. Karei Doormanin New York. De „Karei Doorman" is Woensdag voor een bezoek van vijf dagen in New York aangekomen. Schout bij nacht-vlieger H. Schaper, vlagofficier van de Marineluchtvaartdienst, die, zoals bekend, de reis van de „Door man" meemaakt, zal Vrijdag in Washington een onderhoud hebben met Amerikaanse marine-autoritei ten. Ook zal hij gedurende zijn verblijf van de Amerikaanse Onbekende daat. rraf Op Hemelvaartsdag hebben de Rechtsridder van de Orde van St. Jan, A. Baron Calkoen en de Ere-rid- ders W. F. G. Baron van Heemstra en Jhr. mr. E. N. de Brauw uit Den Haag, vergezeld van hun echtgeno ten, een bezoek gebracht aan Schou- Waar zijn onze schepen Alkaid 26 te Santos. Alpherat 26 te Bahia. Arendskerk 26 te Genua. Averdjjk 26 te New York. Blommersdijk 25 v. Bremen naar Lon den. Duivendijk 25 te Londen. Hydra 26 v. Amsterdam te Port of Spain. Karimata 25 te Port Said. Leuvekerk 25 v. R'dam n. Hamburg. Lutterkerk 25 v. Rastanura n. Bahrein. Maasdam 25 v. Lissabon n. Southampton. Sibajak 26 te Southampton. Ternate p. 25 Ouessant naar R'dam. Van Linschoten 25 v. Bordeaux n. Dakar. Waterman 25 370 m. Z. ten O. Dakar naar Las Palmas. Westerdam 25 460 m. W.Z.W. Valentla n. New York. Zuiderkruis 25 v. Rotterdam n. Quebec. Ampenan 26 te Aden. Arendsdijk 25 te New York. Caltex The Hague 26 te Sidon. Caltex Utrecht 27 R'dam verw. Friesland SSM 25 te Kopenhagen. Johan van Oldenbarnevelt 25 260 m, Z.O. Ceylon naar Aden. Laertes 26 te Singapore. Limburg 26 te Pt. Sudan. Molenkerk p. 25 Dover n. Genua. Tjitjalengka 25 v. Kaapstad n. Rio de Janeiro. vaste I Esso Amsterdam 26 te Pt. Said. Indrapoera p. 25 Straat Messina n. Genua. wen-Duiveland, evenals de dames Van der Does, Bakker, Medemblik en Beukels, van de Haagse afdeling van de U.V.V. De gasten kwamen rich op de hoogte stellen van de huidige situatie op het eiland en werden in Zierikzee ontvangen. Vele ex-geëvacueerden bewaren prettige herinneringen aan de con tactmiddagen en de gezellige uitstap jes, door de Orde van St. Jan en U.V.V. destijds georganiseerd. Nadat men een rondrit door het getroffen gebied had gemaakt, werd in het Verenigingsgebouw te Zierik zee een koffiemaaltg'd gebruikt, waar mede aanzaten burgemeester jhr, mr. J. Schuurbeque Boeije, diens echtge note en ds. J. P. van Roon, die een welkomstwoord sprak en voorging in gebed. De burgemeester dankte de gasten voor de goede zorgen, waarmede zij zijn stadgenoten destijds hadden om ringd. Namens de Johanniterorde sprak jhr. De Brauw een dankwoord en namens de U.V.V, mevrouw Me demblik. Jhr. mr. Schuurbeque Boeije bood namens het gemeentebestuur een Delftsblauw bord aan, waarop de woorden „Watersnood 1958" zijn aangebracht Jhr. De Brauw zeide in zijn dankwoord, dat dit bord zal wor den overgedragen aan Z.K.H. Prins Bernhard, Rechts-i- - - van St. Jan. 3-ridder van de Orde !;cbracht De motorrijder bekwam geen etseL Op de hoofdverkeersweg in Goes reden twee motorrijders uit Yerseke tegen een voor hen rijdende bestel auto, bestuurd door B- uit Borssele, toen deze de Ravelijn De Grenadier wilde oprijden. Beide motoren werden beschadigd, terwijl een der motorrij ders, P., verwondingen aan handen en voeten opliep. Op de verkeersweg Bergen op Zoom Tholen werd de 55-jarige wielrijd- ster. mej. J. H. v. D uit Halsteren, toen zij een ogenblik geen aandacht aan het verkeer schonk, aangereden door een auto, bestuurd door mej. H. N. uit Kapelle-Biezelinge De vrouw kwam op de motorkap terecht en werd een twintigtal meters meege sleurd. Met een shock en inwendige kneuzingen moest het slachtoffer naar het Algemeen Burger Gasthuis in Ber gen op Zoom worden ovurgcbracht. Op de Rijksweg te Nieuw- en Sint Joosland gebeurde een ernstig ver keersongeluk, waarbij het echtpaar V. uit Breda zwaar werd gewond. Man en vrouw werden naar het ziekenhuis te Middelburg overgebracht' Ter hoogte van villa „De Boogerd" te Nieuw- en Sint Joosland naderde uit de richting Middelburg een Bel gische autobus, waarachter zich een personenauto, bestuurd door K. W. uit Oostkapelle. bevond, die in de zelfde richting reed. Uit de richting Goes naderde een motorrijder, de 37- jarige G- V. uit Breda, met zijn echt genote op de duo en zijn zoontje in het zijspan. Door tot nu toe onbe kende oorzaak kwam het motorrijwiel in botsing met de personenauto van W. Het zoontje van het echtpaar V. werd licht gewond aan het hoofd en liep vermoedelijk een lichte hersen schudding op. Later op de dag werd hij naar Breda vervoerd. De heer V, liep een gecompliceerde beenbreuk op en zijn echtgenote een dubble onder beenbreuk. Het motorrijtuig werd zwaar beschadigd; de auto licht GIT (H! ZATERDAG 29 MEL HILVERSUM 1 402 m 746 kc/s. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws 7,10 Gram. 7,45 Morgen gebed en lit. kai. 8,00 Nws.- en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de hulsvrouw. 9.35 Waterst 9.40 Radio-Rally. 10.00 Voor de kleuters 10.15 Amus. orkest 10.45 Gram. 10,55 Radio Rally. 11,00 Voor de zieken. 11,45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (125012,33 Land- en tulnbouwmededelin- gen. 12,33—12.40 Radio Rally) 1255 Zon newijzer 13.00 Nws. en kath. nws. 1320 Radio Rally. 13.25 Promenadeorkest. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Gram. 14.15 Radio Rally. 14 20 Eng, les. 14,40 Verzoek pro gramma en Radio Rally 16,30 De schoon heid van het Gregoriaans. 17,00 Voor de jeugd. 18.00 Gram. 18.15 Plechtigheden t. g.v de Heiligverklaring van ZR Paus Pius X. 19.15 Nws. 19.25 Regeringsuitzen ding: Atlantisch allerlei Een en ander over de veertien landen van het Atlan tisch Pact. 19,45 Gram. 20,25 Inleiding In dische Missie week. 20,30 Lichtbaken. 20,50 Gram. 21,00 Gevar. programma. 21,50 Act. 22.00 Een mens kan wat meemaken. 22.30 „Ziedaar Uw Moeder", klankbeeld Hier na: Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23,15 Nws. In Esperanto 23.25 Uitslag Ra dio Rally. 23.35—24,00 Kamerorkest. HILVERSUM IL 298 m 1007 kc/. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 1020 VARA. 19.30 VPRO 20.00—24.0C VARA. VARA: 7,00 Nws. 7,10 Gram. 7,15 Gym. 7.33 Gram. 8,00 Nws. 8.18 Gram. 8.35 Or gelspel 8,55 Voor de vrouw. 9,00 Gym. voor de vrouw 9.10 Gram VPRO: 10,00 „Tijdelijk uitgeschakeld", caus. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Voor de arbei ders in de continubedrijven 11,35 Piano recital. 12,00 Gram. 12,30 Land- en tuinb. mededelingen. 12,33 Gram. 13,00 Nws. 13,15 VARA-Varia. 13,20 Orgel en zang. 13,45 Sportpraatje. 14.00 Gram. 14.30 Zaanse streekuitzending. 14,55 Cello en clavecim- bel. 15.15 „Van de wieg tot het graf", caus. 15.30 Gram. 16.00 Boekbespreking. 16.i5 Kamerorkest. 17.00 Radioweekjour- naal. 17,30 Topsongs v Mei 1954. 18,00 Nws en comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistie- ke Staalkaart. VPRO: 19.30 „Passepar tout", caus 19,40 .Het Boek Handelin gen'. caus. 19,55 „Deze week", caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram 20.30 Het hangt aan de muur en het tikt" 20.50 Dansmuz. 21.15 Cabaret. 21.45 ..Kleine Na ties in de UNO", caus 22.00 Weense muz. 22.30 Interv. met gram. 23,00 Nws. 23.15 Sport. 2325—24.00 Gram. HOOG EN LAAG WATER 29 Mei Vlissingen Temeuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge 11.20 11.47 12.22 12.42 0.14 U.+N.A.P. U.+N.A.P. 1.93 23.39 1.84 2.14 2.26 1.54 1.44 12.56 1.75 U.—N.AJ» 5.20 2.0k 5.41 2.23 6.18 2.38 5.48 1.68 6.08 1.96 U.N.A.P. 17.39 1.82 18.02 2.03 18.40 2.18 18.18 1.42 18.39 1.68 37. „Dat heb Je er Ja van", zei Kappie boos tegen pro fessor Larifix. „door Uw schuld is het doosje met anti-groei poeder gezonken en nu ls er niets meer tegen te doen, wanneer dat Seth- zaadje opnieuw tot een al les overwoekerende plant uitgroeit!" „Het ls jammer, dat het belangwekkende poeder ver loren is gegaan" gaf de ge leerde toe, „maar het in teressante zaadje is er nog en dèt wil ik toch eens on derzoekon". „Nee, laat dat!" riep Kap pie, toen de professor op de pyramide-wachter toetrad, „dat zaadje is nu dubbel weinig voor, het zaadje uit handen te geven. Hij weer de de ongeduldige geleerde af en stiet enige onheilspel lende oud-Egyptische klan ken uit. Maar de weetgie rige professor liet niet af en weldra waren beiden in een worsteling om het zaadje gewikkeld. „wat is dat ja voor n Toen gebeurde er iets. dat hem deed verbleken van schrik. Het gevaarlijke zaadje glipte uit de hand van de pyramide-wachter rolde over de grond en.... meteen stoof een sip er gulzig op af: „Vortil Ksssssst i 11" riep Kappie, „O deksels, die kip pikt het Seth-zaadje opII"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3