Gerrit Voorting was één etappe in rose trui gekleed Optica Z)n Ukcübw kaocn ZWITSAL Gezonde Ba b fes JIMMY en de Bende van Bolletje Bink „BENELUX-SCHAAKTOURNOOI": WEER ZEGE VOOR BELGEN Van de Velde IN DE ZEEUWSE REISGIDS CHEF-TYPISTE 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 28 MEI 1954 NEDERLANDSE SUCCESSEN IN RONDE VAN ITALIË. Roks sprong naar 5e plaats; Nolten en Van Breenen uit de strijd In de afgelopen dagen is de Ronde van Italië 1954, die zün pri'ie begin thans voorby is voor de Nederlandse renners wat succesvoller geworden. Gerrit voorting presteerde het, zich in de 5e etappe rechtstreeks naar „II maglia rosa", de rose trui, te rijden. By Avellini, toen er 221 kra was gere den, ging hij er van door met Rik van Steenbergen, Gismondi, Baroni en Corrieri. Dit groepje trok in prettige samenwerking op Napels af. Toen er nog ongeveer 50 km te ryden waren, trok Gismondi er tussen uit. Hü nam twee minuten voorsprong, maar Voorting en Van Steenbergen wisten hem spoedig te achterhalen. Gedrieën reden zij Napels binnen, waar de sprinter Van Steenbergen de eindspurt won. Reeds 15 minuten was Voorting binnen, toen hem de begeerde trui werd aangetrokken. Zijn tijd over de 279 km was 7.45.29. Hij had in het algemeen klasse ment 6 minuten en 21 seconden op Minardi achtergestaan en mocht zich dus al in een ruime voorsprong ver heugen. Er gingen nog 6 minuten voorbij totdat het peloton de baan op kwam stuiven, waarin alle bekenden en de Nederlanders Nolten, Roks en Wagtmans. Voor hen werd 8 uur en 7 minuten genoteerd. Nog drie minu ten later kwam Van Brenen binnen en Adri Voorting eindigde als laatste in 8.21.0. Voor die laatste 50 km was de strijd ook reeds fel geweest. Ne derlanders en Belgen hebben steeds in de voorste gelederen gezeten, tot dat Voorting zijn slag wist te slaan. Trui weer kwijt. Was Gerrit Voorting gekleed in het rose met de beste voornemens bezield, anderen waren dat ook en zo raakte de Nederdlander in de 6e etappe dit fraaie kledingstuk weer kwijt. Het was dit keer een Zwitser, namelijk Clerici, die een sterk staal tje leverde. Advertentie. Advertentie. h.uiiiw" iianjjillnÉ Uitsluitend bij Apothekers en Drogisten Hij ontsnapte en met hem gingen zijn landgenoot Metzger, Thijs Rok, de Belg Peeters en de Italiaan Assi- relli. Het peloton liet zich rustig in slaap wiegen en dacht er niet aan te volgen. Het viertal nam steeds groter voorsprong, die op 88 km reeds 11 minuten bedroeg. Na 150 km noteerde men zelfs 22 minuten! Hiermee was Voorting zijn rose trui kwijt aan de Zwitser. Het verhaal wordt eentonig, want de voorsprong groeide maar steeds, op de duur zelfs tot een half uur. Maar toen waren Clerici en Assirelli ook alleen, want Peeters en Roks hadden dit hoge tempo niet kunnen volgen, vooral niet door de bergen, die het laatste gedeelte, van de etaDpe domi neerden. Ih Aquila, de finish, stonden de twee van wie Clerici de sprint won reeds 35 minuten weer op de begane grond, toen het neloton met de groten aankwam. Roks op 15 minuten was hieraan voorafge gaan. De dappere man uit Sprun'del sprong daardoor van de 3Se naar de 5e plaats Slecht nieuw is. dat Jan Nolten en Adri Voorting uit de strijd genomen moesten worden. Het ging niet met hen in deze etappe, steeds waren zij ver achter en toen de contrfile In Aquila reeds lang gesloten was, kwa men zij binnen. Uitslagen en klassementen. De uitslag van de vijfde etappe van Bari naar Napels over een af stand van 279 km luidde: 1. Van Steenbergen (Belg.) 7 uur 45 min. 29 sec. 2. Gismondi (It.) z.t. 3. Gerrit Voorting (Ned.) z.t. 4. Cor rieri (It.) z.t. 5. Baroni (It.) z.t. 6. Coletto (It.) 8.06.52. 7. Grosso (It.) z.t. 8. Assirelli (It.) z.t. 9. De Filippis (It.) 8.07.10. 10. Benedetti It.) z.t. 15. Van Est (Ned.) z.t. 20. Coppi (It.) z.t. Allen in dezelfde tijd als De Filippis. 22. ex aequo allen in dezelf de tijd als De Filippis: o.a. Aetrua (It.), Bartali (It.). Couvreur 'Belg), De Santi (It.), Huber (Zwits.), Loro- no (It.), Minardi (It.), Nolten, Roks en Wagtmans. 87. Van Breenen 8.10.25. 91. Adri Voorting 8.21.0. De uitslag van de zesde étappe, van Napels naar 1' Aquila over een afstand van 252 km luidt: 1. Clerici (Zwits.) 7 uur 3 min. 50 sec. 2. Assirelli (It.) z.t. 3. Peeters (Belg.) 7.15.15. 4. Metzger (Zwits.) 7.16.53. 5 Roks (Ned.) 7.19.18. 6. Nencini (It.) 7.28.07. 7. Conterno (It.) z.t. 8. Pellegrini (It.) 7.28.19. 9. Grossi (It.) z.t. 10. De Santi (It.) 7.29:34. 15. Bartali (It.). 16. Van Est (Ned.). 24. Coppi (It.). 26. Wagt mans (Ned.) allen in dezelfde tijd als De Filippis. 27. ex Aequo in dezelfde tqd als De Filippis een grote groep, onder wie Gerrit Voorting (Nea.). 79. Van Breenen (Ned.) 7.45.53. Uit de strjjd genomen na sluiting van de contróle zijn. Chiti (It.), Preiskeit (Duitsl.)/MUller (Duitsl.), Adri Voorting en Nolten (Ned.) Op gegeven hebben Rivola (It.) en Ghi- rardi (It.). Het algemeen klassement na de 6e etappe luidt: 1 Clerici (Zwits.) 41.16.26. 2. Assi relli (It.) 41.30.09. 3. Gerrit Voorting (Ned.) 41.31.03. 4. Peeters (Belg.) 41.38.14. 5. Roks (Ned.) 41.45.27. 6. Minardi (It.) 41.46.07. 7. Conterno (It.) 41.47.39. 8. Pellegrini (It.) 41.48.52. 9. Schaer (Zwits.) 41.49.58. 10. Magni (It.) 41.10.35. 17. Coppi (It.) 41.55.32. 36 Wagtmans (Ned.) 42.02.30. 57. Van Est (Ned.) 42.12.17. 75. Van Breenen (Ned.) 42.27.15. Zierikzee veüig; S.C.O. moet desraderen. In de 3e klasse C Zuid I van de Ko ninklijke Nederlandse Voetbalbond heeft Zierikzee zich door een 11 ge lijk spel tegen R.K.C. veilig gesteld. S-C.O. is het kind van de rekening. Deze ploeg verloor met 20 van W.V. O. Hero behaalde de volle buit in de wedstrijd tegen D.H.V. (0—3). De stand luidt: Roosendaal 22 14 5 3 56—27 33 W.S.C. 22 14 3 5 46—27 31 B.S.C. 22 10 5 7 64—50 25 Virtus 22 11 3 8 40—39 25 W.V.O. 21 8 7 6 34—30 23 Hero 21 9 4 8 37—39 22 D.H.V. 22 6 9 7 37—36 21 Dongen 22 9 2 11 47—52 20 V.E.S. '35 22 8 3 11 48—41 19 R.K.C. 22 6 4 12 35-49 16 Zierikzee 22 6 3 13 41—63 15 S.C.O. 22 3 6 13 30—59 12 In de le klasse A werd gespeeld de beslissingswedstrijd Ajax—D.WS. om het kampioenschap van die afdeling. D.W.S. zegevierde met 52. Alle kam pioenen van de le klasse zijn nu be kend. In de le klasse D behaalde A.D.O. een 3—1 overwinning op Hermes D.V.S. De Haagse ploeg klom daardoor nog 2 plaatsen in de algemene rang schikking. Te Osnabrück is een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de elftallen van Noord- Duitsland en Noord-Nederland. De Duit deze match met 31, na dat zij bij de rust reeds met 21 de lei ding hadden. -X- Op de wielerbaan te Bielefeld (Duits land) werd voor 10.000 toeschouwers een koppelwedstrijd gehouden over 100 kilo meter. Onze landgenoten Bakker en De Kamp 85. Toen Jimmy aan Piet Potlood had toevertrouwd, dat diens verslaggever Simon Snuffel een der leden van de dievenbende was, begon Piet Potlood te stikken van het lachen. „Hou op met deze malligheid. Jimmy", riep hij. „Siem, een der bendeleden! Straks ga je ook nog beweren dat ik in het complot zitJimmy schud de zijn hoofd. „Nee Fiet", zei hij ernstig. „Dat zal ik nooit beweren, maar die Snuffel van jou, die wan trouw ik. Je moet weten dat ik langer dan het laatste uur achter deze misdadigersbende aan jaag. Karei Krukas', die mij hierbij trouw terzijde staat, en ik heb ben ons nu vermomd teneinde zo ongemerkt mogelijk het kasteel Blauwenrode te naderen, want naar onze mening zit diér op 't ogenblik het hoofdkwartier van de bende". Piet Potlood knikte. „Dat vermoeden Siem en ik ook en vandaat dat wij het huis ook in een vermomming proberen te naderen. Nog sterker, wij proberen er als schoorsteenvegers binnen te dringen Siem is namelijk ook als schoorsteenveger verkleed enJimmy viel hem in de rede. „Ja. dat zie ik" zei hij. „Daar komt althans nog een schoorsteenveger aanwandelen". Piet Potlood wuifde. „Goed volk", riep hij. „Nog twee heden, die achter die dievenbende aan jagen, Siem. Kom eens hier en kom eens even kennis maken". Jimmy en Karei Krukas keken wantrouwig maar de smoezelige figuur, die naderbij kwam Zaterdag Ajax—Blauw Wit in Renesse. Zoals wy reeds enige tijd geleden meldden, zullen de eerste elftallen van de voetbalverenigingen Blauw wit en Ajax uit Amsterdam Zater dagavond a.s. een wedstrijd spelen te Renesse. Om ongeveer kwart over vier Zaterdagmiddag worden de bei de elftallen en hun begeleiders te Zijpe verwacht. De commissie van ontvangst, onder leiding van burge meester mr. G. F. Lunsingh Tonekens zal aldaar het gezelschap begroeten. Om vijf uur gaat het muziekge zelschap „Luctor et Emergo" te Re nesse naar het sportterrein om de wedstrijd welke om zes uur be gint op te luisteren. De Amster damse gasten arriveren omstreeks kwart over vijf in Renesse. Na afloop van de voetbalwedstrijd biedt de gemeente Amsterdam de spelers en genodigden een maaltijd aan in het „Wapen van Zeeland". De opstelling van het Blauw Wit team luidt: doel: Eijpe; achter: Vlietman en Mesman; midden: Corbran, Garrel en Plempen; voor: Heffels, Dahr, Koekebakker, Van de Mee en Tol- meyer. De definitieve opstelling van Ajjax is nog niet bekend. Negen Belgische arbeiders verongelukt. Woensdagochtend zijn by een in storting in de steengroeven van Flor- ze, nabij Rouveux (België), negen ar beiders om het leven gekomen. Het ongeval deed zich voor in een oude hardsteengroeve, welke door een Luikse firma wordt geëxploi teerd. De negen arbeiders werden door een steenstorting bedolven en eerst uren later werden hun lijken gebor gen. FELLE STRIJD AAN 79 BORDEN. Beslissing viel in laatste partijen. Het trartlitionele „Benelux-schaaktournooi", dat op Hemelvaartsdag in de met de Belgische en Nederlandse vlaggen getooide zalen van hotel „Des Pays Bas" te Terneuzen werd gehouden, kan wederom zeer geslaagd wor den genoemd. Aan niet minder dan 79 borden werd een weliswaar niet zozeer spectaculaire, doch niettemin felle stryd gestreden. Hoewel Zeeland tot kort voor het einde steeds de leiding had, bleken de laatste partyen beslissend. Met 40'/239 [/2 pt legden de Belgische gasten voor de tweede achtereenvolgende maal beslag op de wisselbeker. De organisatie van het tournooi bleek by de Terneuzense Schaakver eniging in goede handen. Ook de wedstrijdleider, de heer Joh. van de Ree, heeft zich zeer goed van zjjn taak gekweten. Aan Belgische zijde waren de schaakcubs uit Brugge, Oostende, Kortryk, Tiel, Yperen, Ghistel, Bredene, Assenbroek en Meerdonk vertegenwoordigd. De Zeeuwse spelers waren gerecruteerd uit de verenigingen Middelburg, Zeeuws Zaterdagteam naar Weekenstroobekerfinale. De demi-finales en de finale om de landelijke voetbalbeker voor Zater dagvoetbal, de z.g. Weekenstroobeker, zullen op 12 Juni door de afdeling Utrecht worden georganiseerd. De wedstrijden zullen gespeeld worden op het terrein van B.V.C. te De Bilt. Demi-finalisten zijn de elftallen van Amsterdam, Gouda, Twente én Zee land. De bekerhouder Zwolle is in de voorronde reeds uitgeschakeld. Axel, Sluiskil, Breskens, 's-Graven- podler, Kapelle, Goes. Vlissingen, Souburg, óostburg, Zuidzande en Terneuzen. Vóór de aanvang van het tour nooi, sprak de voorzitter van de Zeeuwse Schaakbond, drs. J. Scheltens, een kort openings woord, waarin hy de deelnemers en In het byzonder de Belgische gasten verwelkomde en de Ter neuzense Schaakvereniging ge lukwenste met haar promotie naar de K.N.S.B. Namens de Belgische schakers dankte hierna de neer J. Himpers voor de vriendelijke ontvangst. De uitreiking van de wisselbeker ge schiedde eveneens door drs. Schel tens, die daarbij wees op het welsla gen van dit tournooi en de Belgen de verzekering gaf, dat de Zeeuwse schakers het volgend jaar hun uiter ste krachten zullen inspannen om de beker te heroveren. Voorts sprak hy dank aan het adres van allen, die bijdroegen tot het welslagen en in 'het bijzonder aan de organiserende vereniging. VERLOOFD: WIM WOITTIEZ MARGA ZEGWAARD. Vlissingen - 27 Mei 1954. Ondertrouwd: PIET ONDERDIJK en JANNY RIEMENS. Huwelijksvoltrekking D.V. Donderdag 17 Juni des na middags 2 uur. Kerkelijke bevestiging om 2.30 uur in de Hofpleinkerk door de Weleerw. Heer ds. W. J. Meister. Middelburg, 26 Mei 1954. Middelburgswegje 16. Nieuwe Oostersestraat 28. Gelegenheid tot feliciteren van 4.30 uur tot 5.30 uur - in zaal Montaan, Lange Giststraat 13. Heden werd zacht en kalm, na een moedig gedragen lijden, van ons weggenomen mijn innig geliefde Vrouw, onze lieve zorgzame Moeder en Behuwd- moeder, MARIA FREDERIKA VAN LEEUWEN— RU YTEN SCHILDT, in de leeftijd van 58 jaar. Amsterdam: H. VAN LEEUWEN. Vlissingen: M. STOPPELEN BURG- VAN LEEUWEN. Ir. D. C. STOPPE LENBURG. Amsterdam: H. VAN LEEUWEN Jr P. G. VAN LEEU WEN—FRANSE. Amsterdam-Oost, 26 Mei 1954. Breedeweg 31 huis. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 31 Mei a.s. tegen 11 uur op de Nieuwe Oosterbegraaf plaats. Vertrek woon huis te 10.30 uur. Heden overleed vrij onverwacht, onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot, en Overgroot moeder, Mevr. de Wed. NEELTJE ASSENBERG— geb. STEVENSE, in de ouderdom van ruim 86 jaar. Uit aller naam, Mevrouw R. BLOK ASSENBERG. Middelburg, 26 Mei '54 Gevraagd HUISHOUDSTER 35 jaar, P.G., bij man met 2 schoolgaande kinde ren op dorp in Noord-Hol land. Brieven No. 635, bur. P.Z.C., Middelburg. Op 22 Mqi overleed plotseling onze Broe der en Zwager, I. VERSTRAATE, techn. ambtenaar R.W. te Wieringermeer, waarvan de begrafenis- op 25 Mei te Middel burg heeft plaatsgehad. Fam. VERSTRAATE. Veere. Enige en alg. kng. Uw drukker! RAVIO-SCRVICh VAN ft# MM Ruime keuze in Philips-, Erres-, Tekadé- en Test radio's met F.M. en desgewenst met pick-up. Ook inruil van uw gebruikte radio. .Vraag demonstratie (door geheel Zeeland). Specialisten op radio- en televisiegebied. Segeerstraat 27, Telefoon 3060, MIDDELBURG. vindt U alle dienstregelin gen van vervoersonderne mingen in Zeelandmet aan sluitingen naar Brabant en België. Accountantsdienst te 's Gravenhage vraagt voor spoedige indiensttreding Voor haar, die een type-kamer kan leiden en organiseren, een goede positie. Brieven met uitv. inl. onder No. 22791 Adv. Bur. Belinfante, Regentesseplein 8, Den Haag. Een nieuw voorjaar een nieuwe bril. Een keur-collectie van de beste fabrieken kunnen we U tonen. Voor een goed aangepaste en juist zittende bill AL KAMPMAN -i iM *6HARTJE(^RfD^LANGEVORSl Tri. ZOSWN/^GOES ZONNEBRILLEN met de goedgekeurde A-Rovil-glazen. Ook in optische sterkte. De moderne zaak met de ruime service!! Notaris R. BATTEN te Middelburg is voornemens op Dinsdag 1 Juni 1954 des namiddags 2 uur in het café van de heer Wattel te Oostkapelle publiek te ver kopen: in de gemeente Oostkapelle een SCHUUR met erf en tuin aan de Noord- weg te Oostkapelle, groot ongeveer 8 aren 50 centiaren. Dadelyk te aanvaarden. Bezichtiging daags voor de verkoopdag van 1012 en van 24 uur en op de ver koopdag van 1012 uur. Nadere inlichtingen ver krijgbaar ten kantore van voornoemde Notaris Batten, Pijpstraat 1. Notaris R. BATTEN i.v. op Woensdag 2 Juni 1954 aanvang 10 uur in het No tarishuis te Middelburg contant te verkopen nette inboedel w.o.: tafels, stoelen, kachels, beddegoederen, porselein- en glaswerk, 1 paar antieke delftsche koeien, goud en zilver en hetgeen meer is te zien Dinsdag 1 Juni van 10 tot 12 en van 1% tot 4 uur. Nette goederen kunnen worden ingebracht, op te geven aan het Notarishuis. Makelaar W. H. Bal. rfiÜItlETOH 17. „Ja, dat is wel ongeveer zo", gaf Lucas droogjes toe. „En niemand weet hoe het gegaan zou zijn als Nan hier niet was geweest". „O, jawel" verzekerde Fiora op be sliste toon. „Tenminste, het is vrij ge. makkelijk te gissen. Zag je niet, hoe hij vanmorgen keek, toen je hem aan de eerste keer, dat hij Adèle en jou ontmoette herinnerde? Hij keek... als iemand die uit een verdoving ont- Lucas lachte, een korte maar toch bewondei-er.de lach. Toen greep hij Fiora zachtjes bij de arm... een ge baar, dat ze, ondanks zichzelf, niet eens onaangenaam kon vinden. „Er ontgaat je niet veel hè, mijn verstandig nichtje? Zeg me eens, wat Adèle zich liet ontvallen, dat jou op het spoor bracht van de verhouding tussen Tom en Nan". „Ze waarschuwde me vriendschap pelijkHier aarzelde Fiora. „Deed ze dat heus vroeg Lucas geïnteresseerd. „Voor watof wie?" Fiora vond het allesbehalve prettig, in zulk een delicate kwestie tekst en uitleg te moeten geven, maar nu ze eenmaal A had gezegd, kon ze B niet verzwijgen. „Och, het ging over Ashley's komst hier als Nan volgende week haar lo geerpartij geeft. „O, dus hy komt, nietwaar?" „Ik heb hem geschreven en uitge nodigd", antwoordde Fiora rustig. Waarop Lucas begon te fluiten on beschaamd, vond ze en zij demon stratief haar arm terugtrok. „Adèle", ging ze voort, „heeft me heel gematigd, hoor verteld, dat het niet verstandig is om iemand van wie je veel houdt met Nan in contact te brengen." „Ja, ja. Ze nam dus aan, dat jij veel van Ashley houdt." „Ik denk van wel. O, ze bleef vol komen correct.En meteen besloten om nu maar met de waarheid voor den dag te komen, voegde Fiora er bij: „We beschouwen ons als verloof- MARY BURCHEIL den en willen trouwen zodra ik één- en-twintig ben." Heimelijk nam ze "t Lucas kwalijk, dat hij op haar vrij plechtstatige ver klaring wat lachend en als terloops reageerde. Zijn uitroep had daarenbo ven nog ongelovig geklonken ook! „Heb je er soms iets op tegen?" vroeg ze kortaf. „Héél veel" antwoordde hij vrolijk. „Maar 't is nu niet de tijd, om in bi- zonderheden te treden. Tussen twee haakjes: waarom doen jelui zo ge heimzinnig met die verloving?-Waar om draag je geen ring?" „Iemand kan heel best zonder ring verloofd zyn." „Zeker wel, maar een ring is toch beter, weet je, als 't om een knappe meid zoals jou gaat", betoogde Lu cas. „Zo'n ring zou arme kerels als ondergetekende er b.v. van weerhou den om onbewust op andermans ter rein te stropen." Fiora glimlachte spottend. „Je kan sen staan slecht omdat je een stro per bent", verzekerde ze. „Wees daar niet zo zeker van, lie ve kind", antwoordde Lucas lachend. E_ nog voor Fiora begreep wat hy van plan was, sloeg hrj achteloos een arm om haar heen, drukte haar tegen zich aan en kuste haar op de wang. „Hoe durf je? riep ze, met een blos van verontwaardiging, terwijl ze hem enigszins heftig wegduwde. „Kom nu. Geen stroper, die zich zelf respecteert, zou die uitdaging over zijn kant laten gaan; dat weet je ook wel." „Het was geen uitdaging." „Nu 't klonk er heel erg naar", vond Lucas. „Maar je hebt me nog niet verteld, waarom de verloving met Ashley zo geheim is." „Ik behoef jou geen tekst en uit leg van alles te geven, wel?" „Neen, maar soms kan een beetje tekst en uitleg veel speculatiefs voor komen", voerde hij, op zijn manier buitengewoon redelijk, aan. „Er valt niets te speculeren", her nam ze vlug. „Je maakt veel te veel ophef van het feit, dat ik geen ring draag. Het is geengeen geheime verloving waar iets achter steekt. We waren allebei eenvoudig van oordeel, dat het geen zin had, er juist nu be kendheid aan te geven." „Waarom?" „Dat is jouw zaak niet", antwoord, de ze vast beraden. „Neen, dat spreekt van zelf. Strikt genomen is de hele historie mijn zaak niet", gaf Lucas opgewekt toe. „Ik kan alleen maar hopen, dat je mij er wat van zult vertellen, b.v. opdat ik geen onvriendelijke conclusies zou trekken." Weer lachte Fiora even, doch die lach klonk verontwaardigd. „Ik moet je helaas teleurstellen, maar er school niets verkeerds achter ons besluit om onze eigen zaken voor ons zelf te houden. Het gaai er een voudig om, dat mijn vaaer me heel wat meer naliet dan wie dan ook ver wachtte en zeker veel meer dan Ash ley of ik hadden vermoed. We kwamen beiden tot de slotsom, dat het op dat ogenblik openbaar maken van onze verloving een totaal verkeerde indruk van onze wederzijdse verhouding had kunnen geven." „Wat er op neerkomt", constateer de Lucas grinnekend, „dat er in hoe heet het ook weer? Pakminster ook een stel ondeugende, achterdoch tige lui zoals mijn persoon rondlopen, die Ashley konden verdenken, vooral niet minder op je gesteld tc zijn van wege je lieve geldje." Fiora was zo verontwaardigd, dat ze eerst niet meer wist waar ze iets dergelijks meer gehoord had, maar weldra herinnerde ze zich, hoe Ashley zich in die geest had uitgelaten toen hij haar voor L.ucas' bedoelingen waarschuwde. „Ik ben bang", sprak ze liefjes, „dat je andere mensen en misschien Ashley in 't byzonder naar je zelf beoordeelt." Haar veronderstelling scheen Lu cas' lachlust sterker op te wekken dan ze in de gegeven omstandigheden oirbaar vond. „Lieve kind, je bent heel wat ver standiger omtrent andermans zaken dan wat die van jezelf aangaat", zei hij, haar verwijt terugkaatsend. En voegde er toen tot haar grote verba zing bij: „Grappig, dat het met je vader precies zo gesteld was." „Mijn vader? Wat weet jij van mijn vader?" vroeg ze heftig. „Ik heb hem vrij goed gekend." „Jij? Ik heb hem je nooit horen noemen", hernam ze, argwanend en toch door zijn woorden erg nieuws gierig geworden. „Neen? Och ik zou ook niet den ken, dat hij iemand was die met zijn dochter over zijn vrienden en beken den sprak. Was hy thuis niet erg stil en teruggetrokken?" „Ja, dat was hij", moest ze erken nen. ,,'t Is waar. dat ik hem uiterst zelden over iemand persoonlijk hoor de spreken." „Zelfs niet over Nan?" „Over Nan? Helemaal niet. Hij praatte nooit of te nimmer over de familie van mijn moeder. Ik geloof... ik geloof, dat ze haar huwelijk bene den hun stand vonden en dat hij hen daarom minachtte." „Heel waarschijnlijk." Ze keek hem nieuwsgierig aan. „Hoe weet je dit alles? Je behoort feitelijk helemaal niet tot de fami lie-relatie, die me met je vader in kennis bracht. Ik ontmoette hem voor zaker. in Londen. Eerst een tijdje la ter kwamen we tot de conclusie, dat we nog gemeenschappelijke familie hadden." (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 12