KAPPIE EN Streven naar éên melkfederatie voor gehele provincie PREDIKBEURTEN HET SETH-ZAADJE WALCHEREN TERNEUZENSE ONDERNEMING BINNENKORT 75 JAAR ""«"•AKKERTJE WOENSDAG 20 MEI 1954 PROVINCIALE Z) BV W 8 B COURANT REORGANISATIEPLANNEN Algemene vergaderingen in Goes en Middelburg De jaarlijkse algemene vergadering van de Melkfederatie voor Zeeland, buiten Walcheren, welke Dinsdagmiddag ln „De Prins van Oranje" te Goes werd gehouden, was voornamelijk gewijd aan de bespreking van een ingrijpende statutenwijziging. Daar door het bestaan van de Walcherense Melkfederatie naast de Zeeuwse federatie, veel extra werk moest worden gedaan, werd voorgesteld de Walcherse federatie bij de Melkfederatie voor Zeeland onder te brengen, waardoor één Zeeuwse Melkfederatie wordt verkregen. Voorts was de studiecommissie, welke de concept-statuten voor de nieuwe federatie samenstelde, van mening, dat hot beter was de afdelingen op te heffen, daar deze over het algemeen geen activiteit vertonen. Tegen deze maatregel werd van ver schillende zijden uit de vergadering, o.a. door de heer Kuyper van Ouwer- kerk, bezwaar gemaakt. Besloten werd daarom alsnog te trachten in de sta tuten de mogelijkheid open te laten om afdelingen te vormen. Voorts wil men de kringbesturen uitbreiden met vertegenwoordigers der fabrieken en melkcombinaties en aan de kringen en hun bestuur grotere zelfstandigheid en meer bevoegdheden verlenen. Uitvoerig werd een en ander bespro ken, doch daar de vereiste meerder heid niet ter vergadering aanwezig was, zal binnen een maand nogmaals een vergaderig worden belegd, ter vaststelling van deze nieuwe statuten. Bij de opening der vergadering her innerde de voorzitter, ir J, D. Dorst, aan de ramp, welke ook in de kring van de federatie slachtoffers heeft ge vraagd. Staande werden de overleden oprichter, de heer C. Zwagerman, als mede het bestuurslid, de heer Van Iwaarden, herdacht. In zijn terugblik over het afgelo pen jaar stelde de voorzitter vast, dat na het loslaten van de prijzen de fe deratie ook getoond heeft de belangen van veehouders, slijters en fabrieken te behartigen. Er is in Zeeland rust geweest rondom de prijzen. In andere delen van Nederland was er onrust over de melksanering. Hoewel deze sanering in deze provincie over het algemeen bevredigend werkt, moet de onrust elders ook voor hier een teken aan de wand zijn. Men zal er rekening mee moeten houden bij zijn verdere handelingen. Bij de behandeling van de exploi tatierekening, welke sloot met een voordelig saldo van f 967,75, werden o.a. uit Zaamslag bezwaren geuit te gen de gewijzigde contributie-rege ling. De balans werd goedgekeurd met "n totaalcijfer van f 93.781,80. Het jaarverslag van de secretaris, de heer C. Zee, ontlokte uit de ver gadering de vraag, waarom niet in al le delen van Zeeland dezelfde melk prijs aan de veehouders wordt uitbe taald. De kosten, welke op de melk drukken, zijn in de verschillende ge bieden van de provincie zo verschil lend, dat het niet mogelijk is, een zelfde prijs uit te betalen. Als bestuursleden werden herkozen de heren J. P Plasschaert, Sluis en D. Verburg, Kamperland. De secretaris deed daarop nog en kele mededelingen over de voorlich tingsbijeenkomsten voor de consumen ten, welke tot dusver in Vlissingen, Middelburg, Oost- en West-Souburg en Goes werden gehouden en een groot succes werden. Momenteel wordt in Goes en omge ving een proef genomen met de kwa- llteitsbepaling voor de boerenmelk. In dit verband deelde de heer Zee mede, dat waarschijnlijk nog dit jaar een Melkwlnnlngswet aan de Tweede Ka mer zal worden voorgelegd. In deze wet zal de overheid de uitbetaling naar kwaliteit verplichtend gaan voorschrijven. Op een desbetreffende vraag ver klaarde de voorzitter» dat het bestuur de melkprijzen voor de consument voorlopig ongewijzigd wil laten. Voorts wordt niet verwacht dat tot stan daardisatie van de melk in Zeeland zal worden overgegaan. Vlissingen K.A.V. vergaderde Te Vlissingen vergaderde in het Ariënsgebouw de K.A7V., onder voor zitterschap van mevrouw KintPi- cavet. Na de gebruikelijke opening werd medegedeeld, dat de spreekster voor deze bijeenkomst, mejuffrouw Stringa, verhinderd was aanwezig te zijn. Pastoor C. Ouwendijk sprak ver volgens over de viering van het Ma- riajaar in de Meimaand en voorts over de reis van mejuffrouw Stringa, die 't congres van de Chr. arbeids- internationale in Parijs bijwoont. Hij wees er op, dat niet iedere vrouw voor zulk een taak geschikt is en dat velen goed doen zich in alle ne derigheid aan haar dagelijkse taak te wijden. Spr. meende, dat dit de bes te eer is, die aan God en Maria be wezen kan worden. Hierna sprak hij over het voortgezet lager onderwijs. Tenslotte wekte hij de aanwezigen op om mede te werken aan de in Oc tober te houden bazar ten bate van bet parochiale leven. De voorzitster deed enkele mede delingen inzake de ledenwerf-actie en deelde mede, dat de te Vlissingen gehouden bazar voor het oud-ver pleegstersfonds ruim 900 had opge- i acht. Voorgesteld werd nog om clubjes te vormen voor het vervaar digen van attracties voor de parochie- bazar. Nadat het dameskoortje en kele liederen ten gehore had ge bracht, werd de vergadering gesloten. Biggekerke Paard door bliksem getroffen. Zondag werd het paard van de landbouwer J. Cal jé te Biggekerke, dat m de weide graasde, door de blik sem getroffen en gedood. Op Walcheren De Walcherense Melkfederatie kwam gisteravond in een der zalen van het Middelburgse Schuttershof in alge mene vergadering bijeen ter bespre king van hetzelfde onderwerp. Het bestuursvoorstel dat hier ter tafel kwam, bedoelde de Walcherense Melk. federatie'als kring onder te brengen bij de Vereniging van belanghebben den bij de productie en de handel in consumptieraelk in Zeeland, buiten Middelburg Morgenmiddag opening tennisbanen ,.De Veste" Walcheren. Zodoende ontstaat één lichaam, namelijk de Zeeuwse Melk federatie. Het voorstel werd door de voorzitter, ir J. D. Dorst, en de se cretaris, de heer C. Zee, toegelicht. Behoudens ten aanzien van enkele de tails ontmoette de voorgenomen wij ziging weinig critiek. Ir Dorst kon tot slot van de discussie dan ook de con clusie trekken, dat men in principe het voorstel steunde. Een statutenwijziging dient echter ook hier met een twee-derde meerder heid van het aantal leden te worden genomen. Er zal dus nog minstens één vergadering nodig zijn om de wijzi ging door te voeren. Is op de volgen de bijeenkomst geen twee-derde meer derheid aanwezig, dan kan men in de daaropvolgende vergadering de be slissing nemen. Uit het jaarverslag over 1953 bleek, dat de federatie per 31 December 761 leden telde. De balans wees in totaal f 12,610,81 aan; f 10.295,49 gaat naar de reserve. De exploitatierekening vermeldde een voordelig saldo van f 2385,44 en bedroeg in totaaltelling f 8929,80. Voorts werd nog medegedeeld, dat het bestuur besloten heeft, de huidige prijsregeling voor de consumptiemelk en voor de zuivelproducten te band haven- Indien de zulvelwaarde van de melk zou dalen, zal men de prijsrege ling opnieuw onder de loupe nemen, waarbij dan een verlaging van het te genwoordige prijspeil moet worden overwogen. Zoals reeds gemeld zullen op Hemel vaartsdag morgen om 13 30 uurt te Middelburg de tennisbanen van dc stichting „De Veste", gelegen bij het Zanddorp oficieel worden geopend. De Nederlandse kampioen Karamoy en de heren Dehnert, Holst en Van Dal- sum zullen een exhibition geven. Met dc opening van dit complex is de Mid delburgse Lawn Tennis Club drie ba nen met reserve ruimte voor een vier de baan en een fraai clubgebouw rijk Voor de oorlog beschikte men in Middelburg over enige tennisbanen, welke echter gedurende de oorlog werden verwoest, behalve een tegel- baan. In 1948 kwamen twee gravel- banen gereed maar ook deze boden te weinig mogelijkheden voor het Steeds groeiende aantal tennissers. Als enige mogelijkheid zag men ten slotte om een eigen complex tennis banen aan te leggen. De gemeente stel de hiervoor een stuk grond beschik baar, terwijl de leden een basiskapi taal. bijeen brachten, waarbij later nog meer gelden kwamen. Het resultaat is nu een prachtig complex met drie ba nen. Werd voor de oorlog de tennis sport beoefend door verschillende on afhankelijk van elkaar staande groe- fien, na de oorlog werden deze groep- es samengevoegd tot een grote ver eniging de M.L.T.C. „Spaar je geld en je leven" De tentoonstelling van de 51 be kroonde tekeningen uit de wedstrijd „Spaar je geld en je leven", die tot en met Vrijdag in het Middelburgse Kunstmuseum wordt gehouden, werd reeds door vele leerlingen van middel bare en lagere scholen bezocht. Het bezoek van volwassenen was tot dus ver nog slechts gering; ook voor hen is deze expositie echter leerzaam. Op Hemelvaartsdag is de tentoonstelling niet geopend. Onbewoonbaarverklaring van 34 woningen Nu verwacht kan worden, dat de minister van Wederopbouw en Volks huisvesting extra bouwvolume ter beschikking zal stellen ter vervan ging van krotten, terwijl tevens fi nanciële faciliteiten bij herbouw zijn toegezegd, stellen B. en W. van Mid delburg voor tot onbewoonbaarver klaring van 34 woningen over te gaan. Langere openstelling van aantal zaken Het komt B. en W. van Middelburg gewenst voor, dat zij de bevoegdheid verkrijgen, in verband met de ko mende herdenkingen e-d., toe te staan, dat bepaalde zaken op werkdagen lan ger geopend zijn. Zij hebben hierbij het oog op winkels, waarin prentbrief kaarten, souvenirs, goud- en zilver werken, byouterieën, foto-artikelen, rook-artikelen, vis, fruit, brood, ban ket-, chocolade- en suikerwerken wor den verkocht. Voorgesteld wordt te bepalen, dat op ten hoogste 12 dagen van de door de wet aangegeven sluitingstijd mag worden afgeweken, door de betrokken zaken tot 21 uur open te stellen. „Opmars der techniek". Ter gelegenheid van het jubileum van het garagebedrijf Louisse te Mid- delburg-Goes werden Maandag in het Schuttershof te Middelburg twee voorstellingen van het General Mo tors-programma „Opmars der tech niek# gegeven, 's Middags werd het publiek gevormd door leerlingen van middelbare scholen; 's avonds waren de volwassenen aan de beurt. Ook hier werd door middel van een groot aantal proeven een zeer interessante demonstratie gegeven van de ontwik keling der techniek op allerlei ge bied. De toeschouwers kregen, ver rassende indrukken te verwerken van de zich immer uitbreidende ge bieden der wetenschap. Biljartwedstrijd P.Z.E.M, Maandagavond werd in de Koffieka mer van het P.Z.E.M.-gebouw een biljartwedstrijd gespeeld tussen een biljartcombinatie van P.Z.E.M.-per- soneel van Vlissingen en de Biljart vereniging P.Z.E.M. te Middelburg. Er werden 8 partijen gespeeld, waar van er 7 door Middelburg werden ge wonnen, zodat deze wedstrijd eindig de in een 142 overwinning voor Middelburg. Op de wieken. De postduivenvereniging „Zeelandia" te Middelburg hield Zondag een wedvlucht van St. Denis (Frankrijk) uit. De af stand bedroeg 300 km. De eerste tien prij zen werden gewonnen door 1 G. de Blaejj, 2 J. Davidse, 3 en 10 J. de Buck, 4 en 8 J. J. Snoep, 5 J. W. Fetter, 6 en 9 P. van Sabben, 7 G. Verburg. Officiële publicaties. VLIS8INGEN. HINDERWET. VERGUNNING VERLEEND. B. en W. van Vlissingen, gelet op art. 12 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 18 Mei 1954 aan Shell Nederland N.V. te 's-Gra- venhage, op de daarbij gestelde voorwaar den, vergunning is verleend tot het uit breiden van een garage, door het oprich ten van een benzinepompinstallatie mpt een tank van 6000 1', waarin 1 electromotor met een vermogen van P.K. gebezigd zal worden op het perceel Breewaterstraat 31. Vlissingen, 21 Mei 1954. MIDDELBURG Afsluiting Langevielebuitenbrug. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat de Langevielebui- tonbrug op Vrijdag 28 Mei a s. wegens het verrichten van werkzaamheden voor het verkeer behalve voor rijwielen en voetgangers gesloten zal zijn. Middelburg, 25 Mei 1954 VLISSINGEN Geen spreekuur. De Burgemeester van Vlissingen is ver hinderd heden, Woensdag 26 Mei, spreek uur te houden. Ujst Van der Schee nu ingeleverd De heer J. A. v. d. Schee heeft Dinsdag de ontbrekende aantekenin gen onder zijn candidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezing van Zierlk- zee ter provinciale griffie van Zee land te Middelburg ingeleverd. De handtekeningen zijn nu alle in orde bevonden, zodat de heer V. d. Schee met de lijst, waarop hij als enige ean- didaat prijkt, kan uitkomen. Het hoofdstembureau van Zierikzee heeft thans de voorbereidende maatrege len getroffen om binnenkort tot num mering van de candidatenlijsten te kunnen over te gaan. Loos alarm op de Wesferschelde Op grond van een radiobericht heeft het Loodswezen te Vlissingen aan de schepen op de Westerschelde medegedeeld, dat een vliegtuig op de plaat Walsoorden een landing zou hebben gemaakt. De nationaliteit van het toestel was onbekend en ver dere bijzonderheden ontbraken. De reddingsboot van Breskens, de „Pre sident Wierdsma" voer na ontvangst van dit bericht uit. Ook de rijkspo litie in de omgeving van Walsoorden ging poolshoogte nemen, doch zij heeft niets kunnen ontdekken. De reddingsboot heeft eveneens niets van een vliegtuig gezien, men zie** Zoals sich zal herinneren, gebeurde enige tijd geleden hetzelfde Er is toen gebleken, dat een sport- vliegtuig een noodlanding had ge maakt en naderhand door een ander sportvliegtuig weer was „vlot ge trokken". Het vermoeden schijnt ge rechtvaardigd, dat de heren sport vliegers een voorliefde voor zand platen hebben. Plantjes voor „Zonneveld"- patiëntjes De afdeling Walcheren van de Koninklijke Nederlandse Maatschap pij voor Tuinbouw en Plantkunde heeft het plan alle patiëntjes van „Zonneveld'' met een Floralia-plantje te verrassen. Op de in September te houden Floralia-tentoonstelling hoopt men de resultaten te laten zien. VOETBAL MiddelburgCOAK 33 Een vrij zwakke „Middelburg"- combinatie speelde Dinsdagavond op het gemeentelijk sportveld te Middel burg: ten bate van de Stichting 1940- 1945 een voetbalwedstrijd tegen een elftal van de le COAK. De ontmoe ting eindigde in een gelijkspel, 33. De rust ging met een 11 stand in. Na de hervatting namen de groen- witten snel een 31 voorrJ!- echter door enkele RL ders weer verloren ging. Een talrijk publiek woonde de wed strijd bij. Samenstelling teams voor „Middelburg-Middelburg". De beide elftallen van „Middel burg", die Zaterdag a.s. om 7 uur te gen elkaar uitkomen op het Nadorst terrein te Middelburg ten bate van „Sport steunt Zonneveld" zijn als volgt samengesteld: Oud-Middelburg: doel: J. Jongepier; achter: A. Jongepier en Neufeglise; midden: A. de Bruyne, J. Ravenschot en P. Koster; voor: W. Hondsmark, F. Dlrkse, L. Outermans, A. Carol en C. Merk. Reserve voor dit elftal is de 60-jarige J. Koster. Middelburg doel: A. Overweel; achter: A. Klop en L. Gillissen; mid den: M. Scheenloop, E. van Manen en J. de Witte; voor: F. van Hercules, J. Huwaë, A. Vogel, J. Kolijn en H. Schotman. Een der voornaamste Terneuzen- se ondernemingen, de N.V. August de Meijer Zonen's Scheepvaart-, Ex peditie en Agentuur maatschappij, die In deze havenstad een zeer voor aanstaande plaats inneemt en in dc loop der jaren veel heeft bijgedragen tot dc ontwikkeling daarvan, viert op 12 Juni a.s. haar 75-jarig bestaan. Teven* wordt bU die gelegenheid het feit herdacht, dat de uit Sas van Gent afkomstige heer Franclscus Bernardus de Meijer, wiens zoon August ln 1879 het huidige bedrijf stichtte, zich in 1844 als scheeps makelaar te Terneuzen vestigde. Gedurende de 75 jaren van haar bestaan heeft de onderneming door de afdeling bevrachting en sleep dienst zich zowel in Nederland als in België, in reders-, kapiteins- en schlpperskringen en bij de bevrach tingskantoren een zeer goede naam verworven en is zij steeds een bron van veel werk geweest. Door stuwadoors- cargadoors- en bergingsafdelingan en door de sleep dienst voor de zeevaart behoren thans nagenoeg alle Nederlandse en buitenlandse rederijen tot de re laties en voor velen daarvan is de onderneming sinds jaren de ver- trouwensagente. 't Veembedrfjf. dat 8 eigen maga zijnen telt, die tezamen opslagruim te bieden voor circa 60.000 ton goe deren en dat verder de beschikking heeft over eigen 10-tons vlotkranen en moderne electrische kranen, droeg er in grote mate toe bij, dat de fir ma De Meijer vele handels-. Import en exportfirma's en industrieën, zo wel in binnen- als in buitenland, tot haar relaties mag rekenen. Dat ook in regeringskringen de Hoofdpijn Kiespijn Zenuwpijn Marktberichten VEEMARKT ROTTERDAM 25 Mei Aanvoer in totaal 4116 (5734) dieren, waarvan naar schatting Vette koeien en ossen 675: Gebruiksvee 802 (489); Vette kalveren 135: Graskaiveren 182 (83); Nuchtere kalveren 1338; Varkens 147; Big. gen 183 Paarden 150; Veulens 4; Schapen of lammeren 122: Weide/zuiglammeren 333; Bokken of geiten 45. Vette koeien in ets p. kg le kw. 200— 310. 2e kw. 270—290. 3e kw 220—260. Vette kalveren in ct. p. Kg le kw. 250 —260. lie kw. 230—240, 3e kw 190—210. Prijs in ct. p. kg. in gld p. st. le 2e 3e le 2e Sè kwaliteit kwaliteit Graskalveren 430 330 230 Nucbt. kalveren 50 45 39 Biggen 72 60 45 SI.paarden 208 200 190 Schapen 125 199 85 Weide/zuiglammeren 60 50 40 Kalfkoeien 1125 940 780 Melkkoeien 1125 030 730 Vare koeien 785 685 585 Vaarzen 850 700 570 Pinken 580 430 370 VISMIJN VEERE. 25 Mei. Aangevoerd: 607 kg export garnalen 60; 608 kg handels-garnalen 46 —67; 625 kg schar 16—25; 108 kg bot 16—19; 84 kg schol 21—29; 92 kg tong (middel) 70—1,38; 257 kg rog 26—65; 26 kg griet 58—87. Walcheren HEMELVAARTSDAG. Ned. Herv. Kerk. Biggekerke 9.30 ds. Abbing. Gapinge 9 ds. de Boer. Kleverskerke 9 ds. Otte. Middelburg Nieuwe kerk 10 ds. Sneller. Ritthem 10 ds. Van 't Hof. Serooskerke 10 ds. v. d. Wind. St. Laurens 10 ds. v. d. Lelie. Veere 11 ds. Otte. Vlissingen (Geref. kerk) 10.30 ds. Maas. Vrou wenpolder 11 ds. de Boer. Westka- pelle 9.30 leesdienst; Arnemuiden 10 ds. Korevaar. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 ds. Veldhurjzen. Domburg 10 dhr. de Jonge. Grijpskerke 10 ds. Goumare. Meliskerke 9.30 ds. Van Nes. Mid delburg 9.30 ds. Meister. Oostkapelle 10 ds. Hindriks. St. Laurens 10 ds. Bom. Veere 10 ds. Streefkerk. Vlis singen 9 ds. Verschoor. Vrouwenpol der 10 ds. Jager. Westkapelle 9.30 ds. Pontier. Geref. Gemeente. Westkapelle 9.30 leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 10 ds. Slagboom. Vlissingen 9.30 ds. de Vuyst. Ver. van Vrjjz. Herv. Middelburg 10 ds. Metz. Evang. Luth. Gemeente. Middel burg geen dienst. Vlissingen geen dienst. ZONDAGDIENST ARTSEN. Bij spoedgevallen is op Hemelvaarts dag te bereiken: Middelburg de heer J. C. B, Simons, arts, Vlissingse Singel 38, telefoon 2191; Vlissingen: de heer J. Va- der, arts. Badhuisstraat 106. telefoon 2472. In de overige gemeenten hebben de artsen dienst als op werkdagen. Apotheken. Middelburg: Apotheek Van der Harst, Korte Delft 12, telefoon 2789; Vlissingen: Apotheek J. M. H. van de Sande, Badhuisstraat 22, telefoon 2068. Examens. Geslaagd aan het psychologisch- paedagogisch instituut der R.K. leer gangen te Tilburg voor de akte pae- giek M.O.-A: A. van Nunen, lelburg. Aan de sportschool Felix Janssens te Bergen op Zoom slaagde voor de gele band Judo de heer J. G. W. Jeroemse uit Mid delburg. 3®. Kappie stond op het luchting het waardige hoofd van de professor en het ver bitterde gelaat van de tem pelwachter zag opduiken, Vlug sprong hij op de rand van dc kade. om hen op het droge te helpen. „Waarom hebt U die py- ramide-wachter ook niet met rust gelaten!" zei hij verwijtend, terwijl hij pro fessor Larifix op de kant trok, „nu hebt U zijn bootje doen kapseizenl" „Ik handelde in het be lang van de wetenschap" verdedigde de geleerde zich, „ik wil dat Seth- zaadje zien!" Zodra de wachter op het droge was barstte hij los in een stortvloed van klan ken. Dat wil zeggen, voor Kappie waren ze onbegrij pelijk, maar professor Larifix scheen het betoog te kunnen volgen. „Heel interessant", mompelde spreekt fosiel Egyptisch!" „Wat zegt hjj?" vroeg Kappie. „Op het ogenblik scheldt hij mij uit", antwoord de de geleerde aandachtig toeluisterend,„ik had nimmer vermoed, dat ook het oude Egypte op dxt gebied zo'n woordenrijkdom bezat!" Intussen wond de pyramidewachter zich meer en meer op. Hij stampte met zijn stok op de grond, terwijl hij nadrukkelijk iets herhaalde. Het gezicht van professor Larifix betrok. „Owee!" zei hij, „dat is lelijker". „Wat zegt hij 7" vroeg Kappie. „Hij zegt, dat zijn doosje met anti-groei poeder gezonken is", ant woordde de geleerde, „en dat er nu niets meer te gen te doen is, wanneer het Seth-zaadje weer zou ontkiemen 1" verdiensten van deze onderneming, die veel heeft bijgedragen tot de wel vaart van Terneuzen en die direct of indirect een bestaan verschaft aan een belangrijk deel der bevolking, worden erkend, bewijst wel het feit. dat de oud-directeur, de heer F. B. G. de Meijer, op 30 April J.l. tot rid der in de Orde van Oranje Nassau werd benoemd. Directie, thans bestaande uit de heren H. R. A. de Meijer en drs. Hub. A. M. A. de Mener, en het ongeveer 60 leden tellende vaste personeel, zullen het jubileum opgewekt vie ren. De directie zal 12 Juni a.s. in hotel „Rotterdam" recipiëren. Middelburgse Zangschool gaf openbare les De heer Schenk over de muziekschool De Middelburgse Zangschool van de Koninklijke Vereniging „Uit het Volk, Voor het Volk" hield Dinsdag avond in de Concert- en Gehoorzaal haar jaarlijkse openbare les onder leiding van de heer en mevrouw Kuijler. Tientallen ouders waren even als vorige jaren naar de Concertzaal getogen om daar getuige te zijn van de prestaties, waartoe hun spruiten op het gebied van de muziek in staat bleken. En inderdaad kan hier van prestaties worden gesproken, vooral bij de demonstraties van de Gehrels- methode. Mevrouw Kuijler heeft er slag van om op ongekunstelde wijze te laten horen en te laten zien. hoe ver haar pupillen reeds in de wereld der muziek zijn doorgedrongen. Het herkennen van intervallen, van di verse toongeslachten, improviseren, oefeningen ter ontwikkeling van het gevoel voor rhythme en metrum, dit alles ging de vele leerlingen van de Zangschool vlot af. Maar niet alleen theoretisch en vocaal werden er op merkelijke prestaties geleverd, ook instrumentaal kwam men goed voor de dag. Voor de pauze was het voor namelijk de blokfiuitengroep, die al ler waardering en sympathie ver diende, en na de pauze was er zelfs een compleet jeugd-orkest op het podium, dat met de jeugdige zange ressen en zangers een bewerking van de heer Kuijler uitvoerden: „Die Winter 18 ganghen". Na Ce pauze werd voorts uitge voerd een cantate voor kinderkoor, solo en piano van Kor Kuiler „Een Wintex'dag", waarvoor het talrijke publiek eveneens met een hartelijk applaus dankte. De pianobegeleiding was bij de heer Kujjler in goede han den. De voorzitter van „Uit het Volk, Voor het Volk", de heer L. A. Schenk sprak aan het slot van de avond een dankwoord, waarbij hij aan de heer en mevrouw Kuijler bloemen aan bood. Hij wees er op, dat „Uit het Volk, Voor het Volk" deze zangschool als een belangrijk onderdeel van haar werk beschouwt. Het bestuur prijst zich gelukkig, dat mevrouw Kuijler dit werk wil verrichten, zo zeïde de heer Schenk. „Toen ik aan het einde van deze avond een orkest van jongelui op het podium zag zitten", zo besloot de heer Schenk, „dacht ik even aan de muziekschool. Ik vind het belang rijk, dat de overheid aandacht aan het muziekonderwijs gaat besteden. Het doet me echter gToot genoegen, dat hier gewezen kan worden op het bestaan van een insteling. die de sympathie heeft van velen, een In stelling ook, die volle zalen trekt. Ik hoop, dat men zo wijs zal zijn het bestaan van deze school niet over het hoofd te zien". (Applaus). BILJARTEN J. Verhage kampioen 2e en 3e klasse libre. Te Souburg werd het biliartkam- pioenschap van de 2e en 3e klasse libre van Walcheren en Zuid-Beve land beëindigd. Di H. Verhage ABV Burgers ABV v. Eenenaam VEG Wisse ALM Pepers VEG Burgers v. Eenenaam J. Verhage ALM Melse ALM H. Verhage Pepers v. Luijk ABV Pepers Wisse v. Luijk H. Verhage Burgers Melse Pepers H. Verhage v. Eenenaam Burgers Wisse v. Luijk J. Verhage Burgers Pepers Melse Wisse H. Verhage v. Luijk J. Verhage EINDSTAND J. Verhage 10 punten, 2.53 gemidd;. H. Burgers 9, 3.50_gem.; H. Verhage 9, 2.74 gem.; J. v. Luijk 8, 4.36 gem.; A. v. Eenenaam 8, 3.24 gem.; F. Mel se 4, 5.25 gem.; A. Pepers 4, 4.28 gem.; J. Wisse 4, 4.10 gem. De heer J. Verhage werd kampioen en kreeg de wisselbeker in zijn bezit. i uitslagen waren: 90 36 11 2.50 110 36 17 3.05 115 35 20 3.28 151 35 '26 4.31 140 31 23 4.51 110 31 13 3.34 106 42 11 2.52 110 42 17 2.61 150 88 31 4.54 90 33 11 2.72 129 27 25 4.77 120 27 17 4.44 170 28 24 6.07 105 28 18 3.75 120 25 19 4.80 63 25 15 2.52 110 28 14 3.92 159 28 25 5.67 97 28 19 3.46 90 28 13 3.21 115 25 17 4.60 107 25 19 4.28 190 34 31 5.58 95 34 10 2.79 85 34 SO 2.50 110 34 33 3.23 84 24 13 3.50 190 24 35 7.91 190 34 35 5.58 83 34 13 2.44 101 32 14 8.15 110 32 11 8.43 Nagekomen advertentie. InpJaats van kaarten. Ondertrouwd: JAN JACOBUS LOUS en PIETERNELLA TAVENTER Kerkelijke huwelijksbe vestiging D.V. 28 Mei 1954 te 2.30 uur in de Gerefor meerde Kerk te Oostkapelle. Receptie Van 4.30 tot 5.30 uur, Vergaderlokaal Dorps straat, Oostkapelle. 25 Mei 1954.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3