KAPPIE EN HET SETH-ZAADJE WALCHERENS' HERSTEL WORDT IN NIEUWE KERK HERDACHT WALCHEREN DRIE STERREN VAN FORMAAT IN „DE ^ORSYTHE SAGE" Daar had ik altijd naar uitgezien Hint» I KLANKEN DINSDAG 25 MEI 1954 PROVINCIALE ZJEVW8E COURANT 1 VORSTELIJK PAAR NAAR MIDDELBURG Ds. Durkstra houdt rede in plechtige bijeenkomst. Nadat Koningin Juliana en Prins Bernhard op de morgen van Vrijdag 25 Juni a.s. ter bijwoning van de herdenkingsplechtighedeii in Middelburg zijn gearriveerd, zullen zij de Koorkerk en de z.g. trouwkerk bezichtigen, zoals wij gisteren reeds meldden. Het volgende onderdeel van het program ma is de plechtige herdenkingsbijeenkomst in de Nieuwe Kerk, tijdens wel ke gesproken zal worden door ds. L. Rijksen, Oud-Geref. predikant, ds. P. van Til, Geref. predikant en ds. E. Durkstra, Hervormd predikant, praeses van de classis Walcheren, allen te Middelburg. Ds. Durkstra houdt de her denkingsrede. Vóór de aanvang der bijeenkomst -11 uur preludeert Jan Rijn op het nieuwe orgel. Om 10.45 uur wor den de kerkdeuren gesloten. Als de hoge gasten de kerk betreden, klinkt het „Wilt heden nu treden". De Marinierskapel, die onder lei ding van de kapitein der Mariniers Gijsbert Nieuwland op het podium staat opgesteld, brengt vervolgens een ouverture ten gehore, waarna de drie sprekers in een nader vast te stellen volgorde, de kansel betreden. Nadat ds. Durkstra de herdenkings rede, die ongeveer 10 15 minuten duurt, heeft uitgesproken, speelt de Marinierskapel de „Marcne He- roïque" van St. Saëns. De bijeenkomst wordt met Schrift lezing en gebed aangevangen. Aan het einde wordt een dankgebed ge zegd, waarna men met begeleiding van de Marinierskapel het Wilhelmus zal zingen. BEZOEK R.K. KERK. Van de Nieuwe Kerk begeeft het vorstelijk paar zich te voet over de Groenmarkt naar de Bachten Steene, teneinde de R.K. Kerk te bezoeken. Aan de ingang van dit godshuis wor den Koningin en Prins door de pas toor, de kapelaans en het kerkbe stuur ontvangen, waarna het gezel schap het gebouw betreedt. Bij het altaar bevindt zich dan het „Het meisje met de rode strik" Zaterdagavond speelde de toneel vereniging van „S.S.O.V.V." in het Vlissingse Concertgebouw „Het meis je met de rode strik" van Koos Bos- wino. Boswino heeft voor zijn spel een. aantal wel heel verschillende en soms anarchronistische situaties gebruik gemaakt. Daar was een merkwaardige huisvader, die, ijverig geassisteerd door zijn schoonzoon, de gentlemen-boef, met het huisraad het geluk van een j'ong paar in scherven gooit. Het jonge paar wordt gevormd door zijn dochter en een Canadees émigrant. Om de moeilijkheden nog groter te maken, komt een feestvie rende zeeman roet in het bruilofs- maal gooien, maar dank zij de hulp van een opofferingsgezind moedertje en een vaderlijke oude barkeeper komt alles op zijn pootjes terecht, de kwaden worden gestraft en de hel den van het stuk leven nog lang en gelukkig in hun hut in Canada. Boswino heeft al deze situaties en karakters aaneen geregen tot een, weliswaar niet zeer aannemelijke, maar af en toe toch wel plezierige geschiedenis, die door de spelers van „S.S.O.V.V." op aardige wijze voor het voetlicht werd gebracht. De huis. heer Giesbers was een vlotte creatie van de regisseur, de heer G. van Kor- tenhof. Zijn vrouw Bets werd goed gebracht door mevrouw Van Korten- hof. De heer Wynen als de schurk achtige schoonzoon Damstra wist de corrupte verzekeringsinspecteur uit stekend ten tonele te brengen, terwijl de rol van Rienus Doevedans, de aan staande emigrant, was toebedeeld aan de heer Groesser, die er een aar. dige vertolking van wist te geven. Dé rol van zjjn bruid Marjan was voor mej. Dihgemanse, die deze moei lijke taak tot een goed einde wist te brengen. Ook de andere rollen waren goed bezet en de spelers werden dan ook na afloop met een hartelijk applaus beloond, terwyl de dames bloemen ontvingen. Rest ons alleen nog het vermelden van een verloting en genoeglijk bal, dat de danslustigen nog geruime tyd op de been hield. Officiële publicaties. MIDDELBURG. OPHALEN HUISVUIL. In verband met Hemelvaartsdag wordt het huisvuil van de wijk van Donder dag. 27 Mei a.s„ opgehaald op Woensdag. 26 Mei a.s. z De Directeur van Gemeentewerken te Middelburg. VLISSINGEN. OPHALEN HUISVUIL. De Directeur van Gemeentewerken te Vlissingen maakt bekend, dat in verband met de Hemelvaartsdag, het huisvuil, dat Donderdags wordt opgehaald, nu Woens dag 26 Mei JL.S. zal worden opgehaald. Maria-koor uit Nijmegen, onder lei ding van de heer Boemgter, dirigent- organist. Dit koor zingt „Dominé, salvam fac". Tijdens de rondgang door de kerk wordt op het orgel ge preludeerd. Na de bezichtiging van de kerk, begeeft het Koninklijk paar zich te voet naar de Markt voor het afnemen van de parade. Poolse oudstrijders vierden nationale dag. Zaterdagavond vierde de vereni ging van Poolse oud-strijders te vlissingen in de „Zilverpool" zowel de Poolse nationale dag nl. de Poolse Constitutie van 3 Mei 1791, als de 10-jarige herdenking van de Slag om Monte Cassino. De verovering van Monte Cassino dat maanden lang de weg naar Rome had geblokkeerd en waar reeds het bloed van vijf dappere vol ken gevloeid was is éen van de beroemdste wapenfeiten van de Tweede Wereldoorlog geworden, dank zij de heldenmoed van de Polen Na het zingen van het Poolse en het Nederlandse volkslied werd er een speciaal bevel gericht tot de waar ter wereld ook verblijvende Poolse soldaten voorgelezen, uitge vaardigd door Generaal Anders, Be velhebber van het Tweede Poolse Le gercorps die in Mei 1944 de bestor ming van Monte Cassino heeft ge leid. Tijdens deze bijeenkomst, die beslo ten werd met een gezellig samenzijn, werd aan de jarenlange voorzitter van de vereniging van Poolse oud strijders, ir. J. Minkiewicz, als blijk van waardering een actetas aange boden. Middelburg „De Veste" Middelburg zal Donderdag banen openen. Op Hemelvaartsdag, Donderdag 27 Mei a.s., om 13.30 uur zullen te Mid delburg de tennisbanen van de Stich ting „De Veste", gelegen bij 't Zand- dorp, worden geopend. Na het offi ciële gedeelte van de openingsplech tigheid geven de bekende spelers Van Dalsum, Dehnert, Holst en Ka- ramoy een exhibition. Brand aan Loskade Gistermorgen omstreeks kwart over acht ontstond brand in de dakgoot van het pand Loskade 33 te Middel burg, dat bewoond wordt door de heer E. M., leraar M.O. Het vuur woedde in de goot en in het dak daar boven. De brandweer was snel ter plaatse en slaagde er in de vlammen met één straal te bedwingen. Slechts een klein deel van het houten dak wa; door het vuur aangetast, zodat de schade beperkt bleef. Vermoede lijk is de brand ontstaan doordat de vlam van een propaangas-apparaat, waarmee een schilder in de goot werk zaamheden verrichtte, tussen de goot en de stenen muur omhoog is getrok ken en het dak bereikte. De politie stelde een onderzoek in. Lentefeest C.J.V.F. In de tot de laatste plaats bezette Bogardzaal vierden Zaterdagavond de Middelburgse meisjesclubs aange sloten bij de Chr. Jonge Vrouwen Fe deratie hun jaarlijks lentefeest. Aan het begin van de avond gaf de leid ster van het jeugdwerk der Her vormde Gemeente, mej. M. A. Theu- nissen, een overzicht van het club werk. Men is thans druk bezig met het inrichten van een nieuw clublo kaal in .een pand aan de Kinderdijk, dat binnenkort in gebruik zal wor den genomen. „De Nachtegaaltjes" meisjes van 812 jaar openden het pro gramma met het zangspel „Lente". Vooral de kleine lentefee oogstte bij de vele jeugdige toeschouwers een groot succes. „Jong Leven" 12 16 jaar bracht de kinderoperette „De Sneeuwkoningin". Het speelster- tje, dat de rol van Gerda vertolkte, komt zeker een woord van lof toe. Na de pauze brachten de oudste meisjes, de groep „Ora et Labora", het spel „De Nachtegaal van de kei zer", naar het aloude sprookje. Niet in het minst door de kleurige Chinese costuums gaf „Ora et Labora" met dit vlot gespeelde stuk de avond een waardig slot. De voorzitter van de Hervormde Jeugdraad, ds. E. Snel ler, sprak een woord van dank aan het adres van de leidsters. Deze dank werd door de meisjes met bloemen vertolkt. Teraardebestelling D. Nederhand. Op de algemene begraafplaats te Middelburg werd gistermiddag het stoffelijk overschot ter aarde besteld van wijlen de heer D. Nederhand, voorman in de binderij van de fa. G. W. den Boer. Hij overleed Vrijdag j.l. in de leeftijd van 44 jaar. Aan het graf werd gesproken door de heer L. J. Breel, namens de di rectie en de Personeelsvereniging der Prov. Zeeuwse Courant. Spr. memo reerde. dat de heer Nederhand bijna 30 jaar in het bedrijf werkzaam is ge weest, waarvan hij één der steunpila ren was. Hij noemde de overledene een voorman in de beste zin van het woord en een voorbeeld voor zijn collega's. Uit naam van 't personeel der druk kerij sprak de heer C. Suurmond, als oudste collega, een kort woord. Dr. H. van der Linde, Hervormd predi kant, bad het Onze Vader. Een zwager van de overledene, de heer C. Ingelse, dankte voor de be langstelling en voor het gesprokene. „Don Pasquale" in Vlissingen Maandagavond gaf de Nederlandse Reisopera te Vlissingen een voorstel ling van „Don Pasquale". een voor stelling, die ook hier groot succes oogstte. Onder de muzikale leiding van Chris Burgers en de regie van Arend Hauer werd dit kostelijke zang spel van Donizetti op uitnemende wijze ten tonele gebracht. Het pu bliek, dat helaas niet zeer talrijk was, bracht de medewerkenden aan het slot van de voorstelling een ware ovatie. Vrijdag komt het gezelschap naar Middelburg. Middenstandsvereniging Gemeenschappelijk Belang Wegens plaatsgebrek moest het ver slag van de middenstandsvereniging „Gemeenschappelijk Belang", die gis teravond in het „Strandhotel" te Vlis singen haar tweede middenstands forum hield, aangehouden worden. Het Zwitserse elftal tegen Nederland Het Zwitserse voetbalelftal, dat Zondag 30 Mei te Ziirich tegen Neder land zal spelen, is als volgt samenge steld: Doel: Stuber (Lausanne). Achter: Neury (Servette) en Bo- iquet (Lausanne). Midden: Kernen (Chaux de Fonds), Frosio (Grasshoppers) en Casali (Young Boys). Voor: Antenen (Chaux de Fonds). Von Lanthen (Grasshoppers), Hagen (Grasshoppers). Ballaman (Grasshop pers) en Fatton Servette) Vele inschrijvingen voor cross te Vlissingen. Aan de voorbereidingen van de Zeeuwse motorterreinkampioenschap- pen, die op Hemelvaartsdag door ae M.A.C. Scheldegouwen te Vlissingen worden gehouden, wordt hard ge werkt. Inmiddels zijn de inschrijvin gen binnengekomen. Niet minder dan 78 renners zullen aan de start ver schijnen. Bijna de helft daarvan zijn junioren in de lichte klasse (tot 150 cc), namelijk 36. Bij de zware junio ren boven 150 cc) zijn er 14 inschrij vers. Van de lichte senioren (13 deel nemers) noemen we o.m. R. en M. Vierdag, B. en R. Koops, v. d. Kley, Lengers, Vermaas, Speybroeck, Wes- terveld en de oud-kampioen van Ne derland Meynen uit Utrecht. By de „kanonnen", de zware senio ren, zijn er 15 deelnemers, onder wie verschillende internationals. We noe men Van Heukelom, Witberg, V. d. Mey, Turk, Kroonenberg, Kooy, Dirks, Selling. De drie grote cracks Henny Rietman, Frans Baudoin en Clynck hebben toegezegd te komen, maar hun inschrijving kwam nog niet binnen. Daar deze wedstrijden echter meetellen voor het kampioen schap van Nederland, is nauwelijks te verwachten, dat zij verstek zullen laten gaan. Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 24 Mei Aardappelen- Blauwe Eigen heimers grote 17; Bintjes grote 18. Fruit: Aardbeien per doos 4068; Bram- ley's Seedling keuken 35—36; Asperges 1,592,06; Kastomaten per kg 1.58. Groenten: Bosselderij 2434: Bospeen 4266; Rabarber 919: Spinazie 825; Postelein 3244; Ramenas per bos 11 13; Glaskomkommers B 2939; C 28 34; Uien. per bos 810; Sla per kg 1113; Nieuwe aardappelen 56—87; Sla A 6— 12; B 3—10; Kasbloemkool A 60—1.12; B 36—80; C 16—48; D 13—26; Andijvie 41 70;Prei 47—54; Bosradijs 411; Bos- kroten 2742. VISMIJN VEERE 24 Mei. Aangevoerd; 1922 kg export garnalen 60—71; 254 kg schar 3446; 485 kg bot 25—34; 26 kg tong (middel) 81— 1,78; 78 kg rog 33—63. FILMS IN ZEELAND Normaal programma op Hemelvaartsdag. Drie sterren van formaat, Errol Flynn, Greer Garson en Walter Pid- geon, vervullen de hoofdrollen in de naar de beroemde roman van John Galsworthy vervaardigde film „De Forsythe Sage" (Electro, Middel burg). Velen zullen van deze boeiende ge schiedenis in boekvorm genoten heb ben en ongetwijfeld zullen zjj ook de verfilming er van op prhs weten te stellen. Men is er namelijk in ge slaagd het werk van John Galswor thy ook op het witte doek recht te doen wedervaren en zo ontstond een film, die niet in de laatste plaats dankzij de creaties van de hoofdrol spelers alleszins de moeite waard werd! „De Charge aan de Rode Rivier", e^n „Wild West" in drie-D, werd in Alhainbra (Vlissingen) geprolon geerd en degenen, die de spannende avonturen in de strijd tegen de Indi anen „in dieptewerking" willen bele ven, kunnen derhalve alsnog terecht. Grand (Goes) vertoont nog de avon turenfilm „De Boekaniers der zeven zeeën", met in de hoofdrollen John Payne en Arlene Dahl. Een piraten- historie, spelend in de achttiende eeuw, met vele spannende momenten. Bovendien gebracht in technicolor. De oorlog ter zee diende als onder werp voor de film „De trots van de zeemacht" (Luxor, Vlissingen) en ook in deze film krijgt men een beeld HOOG EN LAAG WATER 26 Mei Vlissingen Terneuzen Hnasweert Zierikzee Wemeldinge 8.05 8.30 8.56 9.12 9.28 U.+N.A.P. U.-4-N.A.P. 1.59 20.25 1.37 20.53 21.12 21.30 21.52 1.97 1.36 1.54 1.59 1.74 1.07 1.25 U.N.A.P 1.55 2.10 2.47 2.41 2.46 2.02 2.17 1.60 1.82 U.—N.A.P. 14.19 1.48 1.67 1.81 1.24 1.43 15.09 15.16 15.18 van de verschrikkingen van de strijd ter zee. Het verhaal van de korpo raal-seiner, die min of .meer alleen een gevreesde Duitse oorlogsbodem onschadelijk maakt, is boeiend, maar helaas weinig aannemelijk. Een flin ke dosis romantiek is dit product niet onthouden. DONDERDAG. Donderdag, Hemelvaartsdag, zijn er geen speciale voorstellingen, maar wordt een normaal programma ver toond. In Electro (Middelburg) draait „Commando des Doods", met o.a. Trevor Howard. Een oorlogs film, waarin men de befaamde aan val op het dok van St. Nazaire (28 Maart 1942) te aanschouwen krijgt. Het is de boeiende geschiedenis van een oude torpedojager en zijn beman ning;, voortreffelijk verfilmd onder regie van Compton Bennet. Trevor Howard maakte van zijn rol een in drukwekkende creatie. Enkele uren spanning vindt men ongetwijfeld in de thriller van Ru dolph Maté, „Het mysterie van de groene handschoen" (Grand, Goes). Een gedemobiliseerd Amerikaans soldaat keert naar Zuid-Frankrijk terug om een kostbaar reliquie op te sporen, maar van dag tot dag wordt hij geschaduwd door de bende van een Duitser, die hetzelfde doel na jaagt. Een knap gemaakte film, met in de hoofdrol Glenn Ford. „Prins Piraat" (Alhambra, Vlis singen) biedt plezierige ontspanning, naar een pretentieloos verhaal bijeen- febracht en verfilmd tot een onder- oudend geheel, Luxor (Vlissingen) brengt de avon turenfilm „Fort Algiers", eveneens ontspanning zonder meer en dat brengen uiteraard ook zij het op een geheel andere wijze de be faamde dwazen Abbot en Costello, die ditmaal (in de Schonwburgbio- scoop, Middelburg) naar Mars gaan en het behoeft geen betoog, dat zij U kostelijk veel plezier verschaffen met hun capriolen! 35. Professor Larifix en Kappie renden de hut van de Maat uit. „Als ik het verhaal van die bange klont goed be grijp, is de pyramide-wach- ter hier aan boord geko men", zei Kappie, „en h(| heeft door middel van een poeder de plant weer tot een zaadje laten verschrom pelen!" „Juist," riep professoi Larifix, „precies als in het oud-Egyptisch verhaal 1 Hoogst belangwekkend, die wachter wil :k zien!" „Ik ben blij, dat hU me Zan d.e Seth-plant verlost heeft, zei Kappie, „maar waar zou de vent nu zit ten?" Een geplas by de achter steven van de Kraak trok hun aandacht. „Daar gaat hij!" gilde professor Larifix. „hij heeft de zaadkorrel bij zichl Hij vaart heen! O nee, dat MAG niet!!" _"^arom niet?" vroeg Kappie, „wat mij betreft mag ny gaan en dat gavaarlijke zaadje meenemen!" »Nee. nee!" riep de weetgierige geleerde, over de verschansing klimmend, „ik wil dat belangwekken- de zaadje eerst onderzoekenI In naam der weten schap!!" En voor Kappie het kon verhinderen sprong h(j over in het wankele vaartuigje van de pyramide- wachter, dat ogenblikkelijk kantelde. Met een lul de plons verdwenen professor en Egyptenaar in het water.... Uet resultaat van Castella Parels was eenvoudig verbluffend. Binnen 20 minuten had ik mijn was Kraakhelder aan de lijn hangen. Dit ts Juist waar ik altijd naar heb uit gezien. Daarom wil ik U mijn blijd schap en dankbaarheid uiten. Voor mü staat het vast, dat dit het won dermiddel is voor deze tyd, waarin we alles vlugger en economischer wil len. Zo schr|jft ons één van de vele tien duizenden huisvrouwen die opgetogen zijn over de snelle en fantastische re sultaten, die zij bereiken met Castel la Parels, het wasmiddel van de nieu we tyd. U vliegt nu door de uas heen.' Castella Parels strooit men zo in het water en direct ontstaat verrukkelijk schuim. Geen papje vooraf te maken! Alle vuil trekt enorm snel uit het goed: in paniek vluchten de vuilste vlekken. Eén maal spoelen is genoeg. Deze nieuwe, veel kortere was behan deling is ook veel beter voor alle tex- tielweefsels: ondanks de geweldige waskracht van Cas tella Parels is er van slijtage-in-de-waa geen sprake meer. En U staat versteld van de blankheid, de helderheid en de zachtheid van al le goed, dat U behandelt met dit wonder-wasmiddeL Volg de beste raad, die U ooit werd gegeven: haal nog vandaag Castella Parels (47 ct. per pak) in huis! verhoogt bil .por, Meen evenmin is ieder hoofdpijntabletje 'n ASPIRIN- tabletje. Het Bayer-kruis, dat op ieder tabletje staat geeft U de zekerheid, dal U wer- kelijk ASPIRIN heeft, het middel tegen Hoofdpijn Griep Rheumatische pijnen A Verkoudheid LIKDOORNS SX!ToÜ£ Weg met onhandige Ukdoornringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel. NOXACORN. neemt de pun weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wor- tel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzo- caïne. Een flesje NOXACORN. Antisep tisch Likdoornmiddel van f. 1.35 be spaart U veel ellende. bit BB AETHER WOENSDAG 26 MEI. j HILVERSUM L 402 m. 746 kc/S. 7.00— 24.00 NCRV. NCRVt 7.00 Nws. 7.13 Gram. 7.30 Gewij de muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws.- en weerber. 8.X5 Gram 8.30 Voor de vrouw. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zie ken. 9.30 Voor de vrouw 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.30 Morgendienst 11.00 Hoorspel „Bij Moeke Thuis". 12.00 Bari ton en piano. 12.30 Land- en tuinbjneded. 12-33 Gram. 12.37 Middagpauzedienst 12.59 Klokgelui. 13.00 Nws. 13.15 Prot. Interkerkelijk Thuisfront 13.20 Mando- line-ens 13.50 Gram. 15.35 Pianokwartet. 16.00 Voor de Jeugd. 1720 Gram. 1720 Orgelconc. 18.00 Mil. caus. 18.10 Gram. 18.15 Kinderkoor. 18.30 Spectrum v. h. Chr. Organisatie- en Verenigingsleven. 18.45 Geestelijke liederen. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Boekbespr. 1925 Gram. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram 20.00 Radio-krant. 2020 Omr ork en solist. 21.10 „Ondernemingsraad-orgaan van sa menwerking". caus. 21.40 Meisjeskoor en kwintet. 2100 Rep. 22.75 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws- en SOS- ber. 23.1524.00 Kamerork. HILVERSUM EL 298 m. 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA VARAi 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.33 Gram. 8,00 Nws. 8.18 Gram. 820 Voor de huisvr. 9.00 Gym. v. d. huisvr. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 .Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinbjneded. 12.33 Voor het platteland, 12.38 OTgel en hobo. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstellings agenda. 13.18 Gram. 14.00 Gram. 14.10 Voor de kind. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Jeugdconc. 17.15 OrgelspeL 1725 Gitaa- rens. en solist 17.50 Regeringsuitz.: Ne derland en de Wereld: Dr J. Huisker: „Holland Festival". 18.00 Nws en comm. 1820 Act „Mirjam en de Profeet Elia". sprookje. 18.55 Gevar. muz. 19.15 „Het volle pond", caus. VPROi 19.30 Een ton voor Trlëst. VARA: 20.00 Nws. 2025 PoL comm. 20.15 Metropole ork-, koor en sol. 20.45 „De Barbier van Sevilia", noorsp. 22.00 Lichte muz. 22.15 „De oorsprong van het leven" caus. 2220 Gram. 23.00 Nws. 23.15 Socialistisch nws. in Espe ranto. 2320—24.00 Gram. 0 Maandagochtend omstreeks half acht is op een onbewaakte spoorwegovergang tussen Harmeien en Breukelen een melkt ra r.s po rtauto uit Utrecht door een electrische trein gegrepen. De bestuur der van de auto liep lichte verwondin gen op. Het treinverkeer tussen Harme- len en Breukelen was tot kwart voor twaalf gestagneerd. Nagekomen advertenties. In plaats van kaarten. Heden ging van my heen, mijn lieve Man ABRAHAM JOHANNIS BIERENS, Notaris te St. Annaland, in de ouderdom van 64 jaar. W. J. BIERENS— VAN POORTVLIET St. Annaland, 23 Mei 1954. De teraardebestelling zal plaats hebben Don. derdag 27 Mei a^„ des namiddags om 2 uur. Op verzoek van de overledene geen toe spraken. Heden overleed onze beste Broeder, Zwa ger en Oom, ABRAHAM JOHANNIS BIERENS, in de ouderdom van 64 jaar. St. Maartensdijk: T. W. GROENEWEGE- BIERENS. J. L. GROENEWEGE. St. Philipsland: H. T. VAN NIEU. WE-NHUYZEN VAN POORTVLIET. L. J. VAN NIEU- WENHUYZEN. Schuddebeurs: T. H. VAN DE ZANDE— VAN POORTVLIET. H. C. VAN DE ZANDE Zeist: J. W. LA SEUR VAN POORTVLIET. J. G. LA SEUR. En Nichten en Neven. SL Annaland, 23 Mei 1954. Heden overleed, nog onverwachts, onze ge liefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer JACOB AART VAN REE, Weduwnaar van MARL\ MAATJE MARCUSSE, in de ouderdom van ruim 81 Jaar. Kortgene: M. J. VAN HEE. M. C. N. VAN HEE- HARTNGMAN Oostburg: M. P. POUWER VAN HEE. K. J. POUWER. Wissekerke: P. M. VAN HEE. En Kleinkinderen Wissekerke, 22 Mei 1954. „Torenhof". De begrafenis zal plaats vinden Woens dag 26 Mei a.s. om 2 uur te Wissekerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 7