Brylcreem S0LEX 100.000 Orgel in Nieuwe Kerk Middelburg feestelijk in gebruik genomen S°LEX *0** Uw antwoord belooft wat! ZEEUWS MUZIEKCONCOURS MET PINKSTEREN IN KL0ETINGE Zeeowse Almanak ONGELDIGE CANDIDATENLIJST MAG WORDEN HERSTELD Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 25 MEI 1954 PRACHTIG INSTRUMENT" Uitstekend concert door George Stam Tot tweemaal toe was Maandagavond de Nieuwe Kerk te Middelburg tot m de uiterste hoeken bezet tijdens de feestelijke ingebruikneming van het nieuwe orgel in deze kerk. De Amsterdamse organist George Stam, directeur van het Toonkunst-conserva torium aldaar, gaf twee concerten, waarvan het eerste werd bijgewoond door de lidmaten der kerk en het tweede door genodigden en belangstellenden „Het is een prachtig instru ment verklaarde ons George Stam in de pauze tussen beide concerten. ,de intonatie is verrassend mooi, het evenwicht tussen de verschillende stemmen is volkomen uitgebalanceerd en de dispositie is ideaal". De Am sterdamse organist vergeleek het instrument met net orgel in ae Sint Janskerk te Gouda: „Dat zingt ook zo onder je weg. Ja, werkelijk, dit orgel hier in Middelburg zingt! De felle tinten van het barok-instrument zijn hier wat verzacht, zodat je soms de indruk hebt, dat je hier een orgel uit de roccoco-tijd bespeelt". Deze opmerking deed onmiddellijk de vraag rijzen: „Betekent dit, dat hier slechts een gedeelte van de orgel literatuur kan worden vertolkt?" „Beslist niet", aldus luidde het ant woord van George Stam. „op dit in strument behoeft niet alleen Bach te worden gespeeld. Muziek van Franck, om een voorbeeld te noemen, klinkt er even goed op!" Het programma van de beide con certen was er geheel op ingesteld de luisteraars van de vele klank-moge lijkheden kennis te doen nemen: „Het instrument wordt gepresenteerd", zo als George Stam opmerkte. Tijdens zijn eerste optreden speelde hij van Sweelinck Psalm 140, het Es-dur-pre- ludium van Bach, Mendelssohn's zes de orgelsonate» Psalm 33 van C. de Wolf en een improvisatie. Het thema hiervoor was opgegeven door notaris R. Batten, lid van de kerkvoogdij, wiens liefde voor de cello uit de keu ze van dit thema bleek: het was ont leend aan een cello-concert van Monn, destijds uit een manuscript door Schönberg gereconstrueerd. Het programma van het tweede concert vermeldde werken van Wal- ther, Cornet. Bach, De Wolf en werd eveneens met een improvisatie beslo ten. Men kwam bij het luisteren niet alleen onder de indruk van de bril- lante klank van dit koninklijke in strument, maar men werd tevens ge- imponeerd door de grote kwaliteiten van George Stam als organist. Enke le gedeelten uit de partita sopra „Je- su, meine Freude" van Johann Gott fried Walther bijvoorbeeld werden eminent vertolkt, evenals Bach's be roemde toccata en fuga in d klein. Het orgelkoraal „Wachet auf ruft uns die Slimme", eveneens van Bach, was van dit rijke programma qua uit voering iets minder geslaagd, omdat de organist hier af en toe niet zo zeker van zichzelf scheen. In de pas- sacaglia, koraal en fuga over „Wie maar de goede God laat zorgen" van Wolf herstelde hij zich echter volko men. Deze compositie van zijn vroe gere leraar, de in de Nederlandse organistenwereld nog altijd betreurde De Wolf, werd waarlijk met grote al lure voorgedragen. Het slot van dit Angst soar Zuurbranden na een heerlijk maal? Met één of twee Rennies bij de hand geen angst voor zuurbranden. Eet ge rust alles waar de maag naar vraagt. Sommige mensen nemen Rennies bij voorbaat als een goede gewoonte, smakelijk en fris. Bij onverwacht op komend zuurbranden zijn Rennies een ware uitkomst. Houdt ze daarom al tijd bij de hand. Gewoon laten smelten op de tong en 't zuurbranden be hoort weer tot het verleden. tweede concert vormde eveneens een improvisatie, ditmaal op de melodie van Psalm 100. En juist in deze improvisatie bleek het meesterschap van Stam volkomen: in deze volmaakte beheersing van al le elementen der muziek en in de ma gistrale wyze waarop hij deze elemen ten al improviserend samenbundelde tot een machtig en verantwoord ge heel. Een voornaam en prachtig slot! Bij de aanvang van het concert hield de voorzitter van de kerkvoog dij, de heer L. M. Helder, een korte toespraak. Hierin wees hij er op, dat met het gereedkomen van dit orgel de restauratie van de Nieuwe Kerk thans voltooid was. Hij deelde mede. dat de kerkvoogdij zich voorstelt in de zo mermaanden orgelconcerten te doen geven door bekwame organisten. Bur gemeester mr dr N. Bolkestein sprak namens het gemeentebestuur woor den van gelukwens en herinnerde er aan, dat deze Nieuwe Kerk de hoofd kerk was van de Ned. Herv. Gemeen te te Middelburg. Daarom ook zal hier de herdenkingsdienst voor Wal- cherens herstel worden gehouden op 25 Juni in tegenwoordigheid van H.M, de Koningin. Het slotwoord werd gesproken door ds F. Don. de K. Nieuw schip HJUL wordt „Kinderdijk" De directie van de Holland-Ameri- ka lijn heeft besloten het ca. 7200 ton metende vrachtschip met passagiers- accommcdatie, dat onlangs by de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen werd besteld, de naam „Kinderdijk" te geven. Zoals bekend zal de „Kinderdijk" accommodatie bieden aan 12 passa giers en waarschijnlijk in het eerste kwartaal van 1956 in de vaart ko men. Het wordt het tweede schip van deze naam. De eerste „Kinder dijk" werd in 1914 gebouwd en in 1915 van de Hamburg-Amerika lijn gekocht. Het schip maakte zijn eer ste reis voor de Holland-Amerika lijn in Juli 1920 en werd in 1933 voor sloop aan Italië verkocht. Avondvierdaagse te Goes De jaarlijkse avondvierdaagse van de Ned. Wandelsportbond zal te Goes op 23. 24. 25 en 26 Juni a.s. worden gehouden. Voor de jeugd van 10 tot en met 13 jaar zijn de afstanden 4 maal 10 kilometer en vooi personen van 14 jaar en ouder 3 maal 15 kilometer en 1 maal 20 kilometer. Iedere deelnemer ontvangt na het volbrengen van deze tochten weer een herinnering en evenzo groepen van 11 personen en meer. Zaterdag 29 Mei a.s. wordt in het Schuttershof te Goes een sportfilm middag gehouden, waar de heer J. Haitsma, bestuurslid van de Ned. Wandelsportbond, als spreker zal op treden. Advertentie. de hoarcrème die het „glansrijk" wint OMDAT Brylcreem smetteloze haarverzorging waarborgt. OMDAT Brylcreem waarde volle, haarvoedende stoffen en zuivere,natuurlijke oliën bevat. OMDAT Brylcreem droog haar weer vitaal maakt en de hoofdhuid verkwikt. County Perfumery Ce. Lid., Stanmort, England Imp. Jacq. Mot Jr., Amsterdam Data raadsverkiezingen voor zeven gemeenten. De Staatscourant van Maandag be vat een beschikking van de minister van binnenlandse zaken betreffende candidaatstelling en stemming voor verkiezing van gemeenteraden in ge meenten in het watersnoodgcbied. Voor zeven gemeenten zijn data vast gesteld: Duivendijke en Eikerzee: candidaatstelling 25 Mei, stemming 7 Juli; Kerkwerve: candidaatstelling 29 Juni, stemming 11 Augustus; voor Kruiningen zijn candidaatstel ling en stemming resp. 20 Juli en 1 Sept; Noordwelle 25 Mei en 30 Juni; Ouwerkerk 17 Augustus en 29 Sep tember en Serooskerke 25 Mei en 29 Juni. Orgelconcert in Sluis Het orgelconcert in de Ned. Herv. Kerk te Sluis, dat aanvankelijk Woensdagavond door Adr. Kousema ker uit Goes zou worden gegeven, kan geen doorgang vinden, daar de organist die avond verhinderd is. Het concert is thans bepaald op Vrijdagavond op dezelfde tijd. Eerste Wales-anthraciet In de haven van Terneuzen arri veerde Maandag de 472 brt. metende Nederlandse kustvaarder „Algarve", met aan boord een lading Wales-an- thraciet voor Nijzink's Steenkolen- groothandel te Goes. Het betrof hier de eerste lading Wales-anthraciet, die na de tweede wereldoorlog Zeeland rechtstreeks werd binnengevoerd. „EXCELSIOR" SS JAAR Drie en twintig korpsen nemen deel Nu Kloetinge in deze dagen zo zeer in het middelpunt der belangstelling staat, moet het voor dit dorp wel een grote gebeurtenis zijn. dat haar plaat selijke muziekvereniging „Excelsior", ter gelegenheid van haar 55-jarig be staan, is uitverkoren om op Tweede Pinksterdag het jaarlijkse concours van de Bond van Zeeuwse Harmonie- en Fanfareverenigingen in Zeeland te mogen organiseren- Het gemeentebestuur heeft alle mo gelijke medewerking verleend om dit festijn te doen slagen. Des morgens om tien uur zullen jury, leden van het ere-comité, bondsbestuur, dirigenten en voorzitters der deelnemende ver enigingen officieel door het gemeente bestuur worden ontvangen. De burgemeester, mr H. N. baron Schimmelpenninck van der Oye, zal de gasten hier toespreken. Na deze ontvangst zullen de korpsen met „Ex celsior" en de ere-gasten voorop, zich naar het concoursterrein in het Noord einde begeven, dat welwillend is af gestaan door de heer C. van Iwaarden. Om elf uur zal het concours hier 'n VAN in TOT slijpt Hel zal weinigen beschoren zijn om als eersten in een nieuw raadhuis in de echt te worden verbonden, maar de heer en mevrouw FaasseVerhulst in Westkapclle kunnen over een der gelijke belevenis thans meespreken! Zij waren het namelijk, die de grote stap mochten ondernemen in het gloednieuwe gemeentehuis van West- kapelle en het spreekt welhaast van zelf, dat zulks niet zonder meer ge schiedde. Ter herinnering aan dit op merkelijke feit mocht de bruidegom dan ook een fraai bewerkte asbak in ontvangst nemen en voor de bruid was er een keurig theelepeltje. Beide sier lijke gebruiksvoorwerpen waren voor zien van een afbeelding van het raadhuis. De eerste schapen, wanneer wij dat even zo oneerbiedig mogen zeggen, zijn in ieder geval over de dam.... PLAAG Onlangs boekstaafden wij in dit cur sieve kolommetje de geschiedenis van de man in Middelburg, die ten strijde teas getrokken tegen de wilde duiven en die op zijn betert bestreden werd door een man met een zwak voor dui ven, tam én wild. Thans mochten wij van het secreta riaat der Wildschadecommissies voor de Zeeuwse eilanden" vernemen, dat er in sommige streken van Zee land, de Noordrand van Walcheren met name, inderdaad sprake is van een „wilde duivenplaag" en dat de man, die tegen deze plaag in liet ge weer is gekomen letterlijkhiermede een goed, werk verricht. Niettemin, zo schreef men ons, geschiedt zulks niet in opdracht van de Wildschadecom missies, doch op eigen initiatief. Waarvan, voorzover nodig, acte. TEE BEZICHTIGING. In Domburg, om nog even op Wal cheren te blijven, in Domburg, hebben velen Vrijdag en Zaterdag j.L het ge meentehuis bezocht. Niet om in de echt te worden verbonden, maar om de bouwwerken voor miniatuur-Wal- cheren te bezichtigen, die ook in Dom burg tot in details zijn nagemaakt. Met name de kerk met de toren, de molen en het gemeentehuis hadden ieders bewondering. VOETBALLENDE FANFARE. De leden van de muziekvereniging „Geduld overwint" te IJzendijke zul len Zaterdag a.s. hun instrumenten voor een uurtje aan de wilgen han gen, om hun talenten op voetbalge- bied te beproeven. Zij zullen dan uitkomen tegen een elftal van de roomboterfabriek en de N.O.B., die o.a. directeur en voorzitter in het véld zullen brengen Geduld over wint" zal het dus niet al te geduldig moeten aanpakken. Het doel? Ver steviging van de fanfare-kas. Na afloop van de wedstrijd zal er ter verhoging van de feestvreugde op de Markt een openluchtbal wor den gehouden. UIT DE GRENSSTREEK, Uit de grensstreek, nabij het Zwin, meldt men ons, dat het in het Vlaam se stadje Damme nog lang geen koek en ei is. Nog steeds zitten de vroede vaderen elkander dwars en zo deed men dat o.m. door het uitvaardigen van een verbod om windschermen op caféterrassen te plaatsenToen dit toch gebeurde, werden er prompt pro- cessexv-verbaal opgemaakt, maar de Brugse rechtbank bleek gelukkig oog voor de realiteit te hebben. De zon daren kregen boeten van.... vijf frankskes. Maar het verbod blijft, dank zy de gemeentelijke autonomie, van krachtNéé, 't is aan de an dere zijde van het Zwin ook niet alles rozengeur en maneschijn. aanvang nemen. Als jury zullen op treden de heren Marinus Adam, Haar lem, H. Broekhuijsen, Hillegersberg en D. Blokker, 's-Gravenhage. Des avonds zullen de Harmonie/ „Voorwaarts" uit Koudekerke en de fanfare „Oefening kweekt kunst" uit Wemeldinge resp. van 7.30—9 uur en van 910 uur concerten geven in het, dorp. Ter gelegenheid van deze voor Kloetinge zo prachtige dag, zal de be volking worden verzocht de vlaggen uit te steken. Een verzoek waaraan ongetwijfeld ruim gevolg gegeven zal worden, want „Excelsior" neemt een belangrijke plaats in het Kloetingse verenigingsleven in. BEZIELENDE LEIDING. Zoals met vele verenigingen, zijn de 55-jarige vereniging de tegenslagen niet gespaard gebleven, doch telken male is men de moeilijkheden weer te boven weten te komen. Dit is zeker voor een groot deel te danken aan de eminente en bezielende leiding van haar directeur, de heer Jac. den Toon der, die reeds van 1934 af de dirigeer stok over dit korps zwaait. Geen moeite is hem ooit teveel, wanneer 't gaat om de belangen van de muziek. In vijf jaar tijd bracht hij „Excelsior" naar de afdeling Uitmuntendheid, waarin deze vereniging reeds sinds 1939 uitkomt. Verleden jaar behaalde de heer Den Toonder te Westkapelle met „Excelsior" een eerste prijs met lof, werd tweede op het concours en derde met „Euterpe" van Heinkens- zand. Beide verenigingen zijn nu in de ere-afdeling Fanfare opgenomen. De heer Den Toonder is een man die leeft voor de muziek. Daarom kan h|j ook wel eens mopperen, wanneer er thuis niet voldoende wordt gere peteerd. „Thuis blazen is een eerste vereiste. Niet lang, vier uur per dag is genoeg Maar helaas is er bij de jongere generatie vaak niet zoveel belangstel ling meer voor dit culturele werk te vinden. Vele verenigingen kampen met een tekort aan leden en het is wellicht ook daaraan te wijten, dat niet alle verenigingen aan concoursen e.d. kunnen deelnemen. De bond be staat uit 43 verenigingen, doch tien zullen er op het concours te Kloetinge ontbreken. Niettemin, wanneer ook het weer wil meewerken, wacht de muzieklief hebbers op Tweede Pinksterdag een mooie dag in Kloetinge! Bakkersvaktentoonstelling in Goes OP 22 EN 23 SEPTEMBER A.S. Naar wij vernemen zal op 22 en 23 September a.s. in de zalen Krijger te Goes een provinciale bakkersvakwed- slrijd en -tentoonstelling worden ge houden. De Zeeuwse Bakkersbond heeft reeds de nodige voorbereidende be sprekingen gehouden en maatregelen genomen om deze tentoonstelling vol ledig te doen slagen. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Middelburg drs. J. G. Vellinga te Alkmaar, Examens. In het te Den Haag gehouden exa men slaagde voor 3e stuurman gro te handelsvaart, de heer Jonan Hoogstrate te Yerseke. Voor het examen adspirant-mon- teur van de Vereniging tot bevorde ring van het Electro-technisch Vak onderwijs in Nederland is geslaagd de heer P. Zandee te Goes. Jelicopters boven Zuid-Beveland. Grote plannen van „Handelsbelangen", Yerseke. De Winkeliersvereniging „Handels belangen" te Yerseke heeft grote plannen voor de a.s. zomer. Het ligt in de bedoeling om een winkelweek en braderie te organiseren en wel met een zeer bijzondere attractie. Onder het motto „Ziet uw eigen om geving ook eens uit de lucht" zal van 1931 Juli een winkelweek wor den gehouden, waaraan verbonden zijn aan prijzen 48 biljetten voor een ylucht met een helicopter boven Yerseke, Kruiningen, Hansweert, Kapelle en Wemeldinge. Deze vluch ten zullen worden gemaakt op 6 Au gustus tijdens de te houden braderie op 5, 6 en 7 Augustus. Rondvluch ten tegen betaling worden eveneens uitgevoerd. Verkeersongevallen te Goes Op de hoek Oude SingelJuliana- straat te Goes kwam Zondagmiddag een tandem met hulpmotor, bereden door het echtpaar H. uit Souburg in botsing met de motorrijder L. uit Me- liskerke. De tandem kwam uit de Julianastraat, terwijl de motorrijder over de Oude Singel in de richting Kattendijke reed. Alle drie personen kwamen te vallen, .wagrbij L. .een lichte hersenschudding opliep. De bromfietser en zijn echtgenote bekwa men ontvellingen. Het motorrijwiel werd vernield. Maandagmiddag ontstond op de hoek VoorstadWilhelminastraat een botsing tussen een Volkswagen, be stuurd door M. uit Zoutelande en de motorrijder S. uit Krabbendijke. Hier beperkten de gevolgen zich tot mate riële schade. Problemen rond het Zwin. De burgemeester van Knokke, de heer L. Lippens, heeft zich, zo meldt de „Brugscne Courant", in verbin ding gesteld met de „Nederlandse contactcommissie voor natuur- en landschapsbescherming" om de pro blemen rondom het natuurreservaat „Het Zwin" in gezamenlijk overleg te regelen. De heer Lippens zou hebben voorgesteld van het Zwin een Bene- lux-natuurreservaat te maken. Zo zou bijvoorbeeld de bewaking van het reservaat, vooral in de broedtijd, ge zamenlijk kunnen geschieden. Naar wij van de Nederlandse con tactcommissie vernamen zyn van Belgische zijde geen nieuwe voorstel len gedaan. Wel is zoals bekend reeds geruime tijd overleg gaande over de Zwinkwestie. Mr. Kuijpers benoemd in Noord-Brabant Benoemd tot ambtenaar van de Stichting Noord-Brabant voor maat schappelijk en cultureel werk, mr. P. Kuijpers te Middelburg. De heer Kuij pers was in gelijke functie werk zaam bij de Stichting Zeeland voor maatschappelijk en cultureel werk en verrichtte als zodanig belangrijk werk in de culturele sector. Advertentie. Zó veel enthousiaste ro kers hebben meegedaan aan Nederlands grootste Opinie Onderzoek naar rookgewoonten, dat dit voor alle rokers een be lofte inhoudt! Vraag dus bij Uw winkelier steeds naar IBIS EXPORT 100o/0 Engelse shageen zachte en zuivere mélange van puur- blonde, zongerypte Virginia. En... proef KING WILLIAM eensde „dure" Virginia sigaret, die U maar drie kwartjes per doosje van twintig kost! Alle prijswinnaars in ons Ibis Opinie Onderzoek hebben in middels bericht ontvangen. DOBBELMANN LEKKER MAN! G.S. DEDEN UITSPRAAK Beroep J. A. van der Schee te Zierikzee gegrond verklaard De heer J. A. van der Schee uit Zierikzee, wiens candidatenlijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen, zoals bekend, door het Zierikzeese hoofd- stembureau ongeldig werd verklaard, heeft gelegenheid gekregen het aan zyn lijst ontbrekende te herstellen. Met name gaat het hier, naar men zich zal herinneren, om een aantal handtekeningen, die ongeldig waren, omdat verschillende dames met de naam van hun echtgenoot hadden getekend. Deze uitspraak deden Gedeputeerde Staten van Zeeland gistermiddag tijdens een openbare zitting ter Griffie te Middelburg, waarin een ter zake door de heer Van der Schee ingesteld beroep werd behandeld. Mr. K. A. Keuning uit Zierikzee, die het beroepschrift toelichtte, meen de, dat hier sprake was van een for mele nalatigheid: de betrokken da mes hadden niet met de naam van hun echtgenoten moeten tekenen, doch met hun eigen naam. In het laatste geval was de lijst volkomen geldig geweest. Spr. betoogde dan ook, dat dit verzuim als een herstel baar verzuim moest worden be schouwd. Hij verzocht het college zich ter zitting uit te spreken over de mo gelijkheid de heer Van der Schee ge legenheid te geven zo spoedig moge lijk de ontbrekende handtekeningen aan te vullen. De heer Sinke uit Zierikzee, die namens het hoofdstembureau sprak, verklaarde, dat de leden van het bu reau vermoedden, dat een aantal handtekeningen van de lijst niet in overeenstemming was met de wet. Een onderzoek volgde, waaruit bleek, dat 9 handtekeningen niet als geldig konden worden beschouwd. Het mini mum aantal vereiste geldige handte keningen was niet aanwezig, zodat men tot ongeldigverklaring van de lijst moest overgaan. Op het verweer van de heer Van der Schee, dat men hem daarna alsnog het verzuim had kunnen laten herstellen, antwoordde de heer Sinke, dat het hoofdstembu reau in de wet geen termen aanwezig had geacht, om een zitting, die reeds was aangevangen, om die reden te verdagen. De heer Van der Schee verklaarde ter zitting nog, dat hij terzake van het verkrijgen der handtekeningen voor grote problemen had gestaan, omdat hij wegens drukke werkzaam heden zeer weinig tijd had. In drie kwartier tyds had hij het vereiste aantal bij elkaar gekregen. Uitslagen Zeeuws Landjuweel (Slot van pag. 1) De uitslag De voledige uitslag van het Land juweel luidt als volgt: 1. RKTV „St. Joseph's Ghesellen" Hulst met „School der Dapperen" door Arthur Laurent 398,5 punten; 2. Middelburgs Dilettanten Toneel met „Het witte schaap van de fa milie" door L. du Garde Peach en Ian Hay 397,5 punten; 3. Kon. Erk. Ton. Ver. „Onderling Kunstgenot" Goes met „Het witte schaap van de familie" 368 punten; 4. RKTV „Sem- pre Avanti" Sluiskil met „Parkstraat 13" door A. Ivers 367 punten; 5. Toneelgroep Kortgene met „Met eer vol ontslag" door Terence Rattigan 359 punten; 6. Reizend Zeeuws Volkstoneel Hulst met „De vreem de bezoeker" door Alberto Casella 351 punten; 7. Toneelclub Groede met „De: heilige vlam" door W. Somerset Maugham 342 punten; 8. Vlissings Schouwspel met „Opdat recht ge schiedde" door Terence Rattigan 340 punten; 9. RKTV „Excelsior" Sas van Gent met „Het geheim van dr. Spencer" door H.M. Planten 332; 19. RKTV „St Paulus" Middelburg met „Maria Góretti leeft" door Ben Heuer 329,5 punten: 11. Ton. Ver. ..De Schelde" Breskens met „Verlo ren Dorp" door Arie van der Lugt 304 punten; 12. Red. Komer „Nut en Genoegen" Schoondyke met „De Ro zenkrans" door Florence Barklay 303,5 punten; 13. RKTV „Tot Nut en Genoegen" Kwadendamme met „Pinky" door CId Ricket Sumner 289,5 punten; 14. Toneel Ver. „Con cordia" Waterlandkerkje met „Springtij" door Louis Lockefeer 279 punten;15. Toneelgroep Kath. Kring Terneuzen met „Tien kleine negertjes" door Agathe Christie 279 punten; 16. RK Toneelgroep Stoppel dijk met „De witte non" door F. Ma rion Crawford 275 punten; 17. RK TV „De Vriendenkring" Vlissingen met „Jutterskerst" door Arie van der Lugt 220 punten. Na een beraadslaging met gesloten deuren, deelde het college hij monde van de waarnemend voorzitter, mr. dr. A. J. J. M. Mes, de uitspraak me de. G.S. zijn eveneens van mening, dat de nalatigheid als een herstelbaar verzuim ingevolge artikel H 7 lid 3 van de Kieswet moet worden gezien. Dientengevolge gaven zij de heer Van der Schee gelegenheid een en ander ter Griffie te herstellen, hetgeen uiterlijk vandaag om 13.30 uur ge beurd moet zyn. De herstelde lijst moet eerst ter secretarie van Zie rikzee worden gecontroleerd en daar na op de Griffie in Middelburg wor den ingeleverd. Aavertentie. Ve> téerwcC'/ De 100.000 ste NEDERLANDSE wel te verstaan Da? bewijst 100.000 maal; VEILIGen GOEDKOOP ityhttt Korte tijd geleden werd de 100.000 ste Solex aan zijn trotse eigenaar afgeleverd R. S. STOKVIS ZONEN N.V. *n van der Heem product VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „De charge aan de Rode Rivier" (14 j.). 7 en 9 uur; Luxor: „De trots van de zeemacht" (14 j.). 8 uur. MIDDELBURG Vandaag Electro: „Because you're mine", (a.l.). 19 en 21.15 uur. Schouwburg: „De Schoonheidsspecia list", (18 j.), 20 uur. GOES. Vandaag Grand: „De boekaniers der zeven zeeën", 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2