Nederlanders hebben nog niet veel gepresteerd VELE WEDSTRIJDEN DOOR SLECHT WEER AFGELAST JIMMY en de Bende van Bolletj TYPISTE DE ZEEUWSE REISGIDS ...en DEN BOER levert het drukwerk! TYPISTE PAKMEISJE 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 24 MEI 1954 D£ RONDE VAN ITALIË G. Voorting Zaterdag 6e; A. Voorting in derde etappe op laatste plaats De tweede en derde étappe van de Ronde van Italië hebben voor Neder land niet gebracht, wat men misschien wel gedacht heeft. Zaterdag eindig den Nolten en Wim van Est in de achterste gelederen. Zy hadden ongeveer een half uur achterstand op de winnaar, de Italiaan Minardi. In de derde étappe was het onze nationale wielerkampioen, Adri Voorting, die als laat ste binnenkwam, met bftna een half uur achterstand op de winnaar De Fi- lippis. Gerrit Voorting heeft tot nu toe het meest gepresteerd van de Neder landers. Zaterdag legde hy beslag op de zevende plaats, na de gehele wed strijd in de voorste gelederen te hebben gereden. Het algemeen klassement na drie étappes luidt: De étappe van Zaterdag van Paler mo naar Taormina (274 km) leek ge makkelijk, maar de enkele zeer lasti ge bergjes werkten verbrokkeling van het peloton in de hand. In het begin ging alles goed voor onze Oranje-man. nen. Na ongeveer 140 km nam een tiental renners onder wie Gerrit Voor ting een voorsprong. Een veertig km verder laj: een groep van acht renners op kop. Hierbij waren Wim van Est en de oudste der Voortings. Op een las tige klim van ongeveer 30 km kreeg Van Est een geweldige inzinking. Het grote peloton had zich inmiddels op gelost in vele kleine groepjes. Een voor één moest de „Man van rt Heike" deze laten passeren. Voorting draaide in de voorste gelederen nog uitstekend mee. Wel moest hij op het laatste eind van de klim enige renners laten gaan, maar tenslotte wist hij beslag te leggen op de eervolle zevende plaats, met 6 minuten achterstand op de winnaar, Minardi. De groten, zoals Coppi en Bar tali kwamen 5 minuten na onze landgenoot binnen. De uit slag van deze étappe luidde: 1. Minardi (It.) 274 km in 8 uur 8 min. en 19 sec.; 2. Magni (It.) 8.12.47; 3. Schaer (Zw.) 8.12.49; 4. Clerici (Zw.) 8.13.29; 5. Huber (Zw.) z.t.; 6. Koblet (Zw.) z.t.; 7. Gerrit Voorting (Ned.) 8.14.30; 8. Astma (It.) 8.14.35; 9. Fornara (It.) 8.14.59; 10 Martini (It.) z.t.; 16. Coppi (It.) 8.19.48; 20. Bartali (It.) 8.21.18; 36. Wagtmans 8.24.26; 38. Roks 8.24.48 59. Van Breenen 8.29.57; 72 Adri Voorting 8.33.51; 83. VanEst 8.37.57; 90 Nolten 8.42.28. Met uitzondering van Adri Voorting hebben onze landgenoten het er de derde étappe van Reggio Calabrië naar Catanzaro niet slecht afge bracht Voorting, Wagtmans en Van Est eindigden in het groot peloton, waarin zich o.m. bevonden, Coppi. Ko blet, Bartali en Magni. Nolten had ook in deze rii zijn vorm nog niet te pak ken. De Limburger had een kleine achterstand. Met Adri Voorting ging het minder goed. Onz3 jeugdige natio nale wielerkampioen kon in het begin het tempo niet volhouden. Practisch feheel alleen heeft hij de 172 km lange tappe gereden. Hn zette echter moe dig door en bereikte tenslotte met 28 minuten achterstand op de winnaar de eindstreep. De uitslag luidde: 1. De Filippis, 172 km in 5.20.4; 2. Milano^(It.) op 14 sec. 3. Pellegrini (It.)4. De Santi (It.)5. Biagoni (It) en 6. Scudellaro (It.) allen z.t.; 7. Vi- dauretta (Sp.) 5.20.18; 8. Conterno (It.) 5.23.37; 9. Martini (It.) z.t.; 10. Assirelli (It.) 5.23.39; 14. Coppi (It.) 5.26.29; 15. Koblet (Zw.) z.t.; 16. Bar. tali (It.) z.t.; 20. Gerrit Voorting (Ned.) z.t.; 23 Wagtmans (Ned.) 5.26.35. In dezelfde groep bevond zich W. v. Est; 56 Roks (N.) 5.27.52; 60. Van Breenen (Ned.) 5.28.40; 79 Nol ten (Ned.) 5.29.40; 104. Adri Voorting (Ned.) 5.48.37, 1. Minardi (It.) 14.26.46; 2. Schaer (Zw.) 14.31.07; 3. Koblet (Zw.) 14.31.43; 4. Magni (It.) 14.31.44; 5. Clerici (Zw.) 14.31.51; 6. Defillippis (It.) 14.32.18; 7. Gerrit Voorting (Ned.) 14.33.27; 8. Astma (It.) 14.33.52; 9. Fornara (It.) 14.34.01; 10. Martini (It.) 14.36.10; 11. Coppi (It.) 14.36.35; 32. Wagtmans (Ned.) 14.43.39; 37. Roks (Ned.) 14.45.18; 68. Van Breenen (Ned.) 14.57.06; 70. Van Est (Ned.) 14.57.10; 85. Nolten (Ned.) 15.04.46; 95 Adri Voorting (Ned.) 15.15.06. Er zijn nog 101 renners in de strijd. In pyama naar politiebureau gebracht De procureur-generaal bij het ge rechtshof te Amsterdam, mr. A A. J. F. van Dullemen, heeft de wachtmees ter der rijkspolitie, die als lid van de cxecutiedienst op 7 Mei 's morgens kort na 8 uur een Amsterdammer naar het politiebureau aan het Leidseplcin opbracht, hoewel deze slechts gekleed was in pyama met daarover een bad jas, onmiddellijk uit de executiedienst verwijderd Medegedeeld wordt, dat deze wachtmeester disciplinair zal worden gestraft. KORFBALCOMPETITIE EIto hield Swift II er onder (63) Door de regen van Zaterdagmiddag werden vele velden afgekeurd, terwijl ook enkele wedstrijden gestaakt moesten worden. In de eerste klasse is in het geheel niet gespeeld, terwijl in de tweede klasse wel is doorgegaan de wedstrijd ViosTogo II, welke door Vios met 21 is gewonnen, terwijl ook nu Swift II in Elto geen gemakkelijke tegenstander had, daar EIto zich het beste aan het gladde veld kon aanpassen, en deze belangrijke wedstrijd dan ook verdiend niet 63 won. Alle verenigingen in de tweede klasse hebben nu verliespunten. 3 A Top won volgens verwachting in Ritthem, met 50 nog wel, terwijl de wedstrijd ZuidwestersAnimo met de ruststand 22, wegens regen werd gestaakt. In 3 B moest Animo H met 71 tegen Stormvogels het loodje leggen, terwijl Swift VI en Madjoe II de pun ten eerlijk deelden, 11. De afgelopen week haalde Swift V te Souburg op Zuidwesters II een 62 overwinning weg en zond Madjoe II met een 71 nederlaag naar Vlissingen terug. Swift IV tenslotte won met 62 van haar zusje Swift VI. 3 C De belangrijke wedstrijd Scam. polo IILuctor eindigde in een 32 overwinning voor eerstgenoemde club. Aan spanning geen gebrek. Scampolo n en m speelden in de week tegen elkaar, en het tweede won met 52 De wedstrijden Zeelandia IIDios H en Olympia HKats werden afge keurd. 3 D. Hier moest Togo m tegen de verwachting in, in Elto n zijn meer dere erkennen_met 30, terwijl de 82. Jimmy telde het geld uit. Zes briefjes van tien. „Wat wij met die kleren gaan doen, is ónze zaak, waar de heer", zei hij koel. „Daar zou ik mij maar niet om bekommeren En ik raad u in uw eigen belang aan aan niemand te vertellen wat wij hier zijn komen doen. Dat zou namelijk heel dom van u zijn". Het was duidelijk, dat de herbergier zich groen en geel ergerde aan Jimmy's woorden. Hij liep naar de deur en opende de ze. „Loop voor mijn part naar de pomp", gromde hij, zogenaamd in zich zelf, maar toch zo luid, dat Jimmy en Karei Krukas het toch heel goed konden verstaan. Deze laatste wilde wat terug zeggen, maar Jimmy trok hem mee. De waard keek hen na. „Als jullie een schoor steenveger tegen komen", riep hij, „Doe m dan de groeten!" Daarna keerde hij zich om en verdween in de herberg, de deur met 'n smak achter zich dicht slaand. Jimmy haalde zijn schouders op. „Als we een schoorsteenveger tegen komen...." zei hij tegen Karei Krukas. Zij zetten koers naar het kasteel Blauwenrode, maar geen van beiden voelden zij zich erg op hun ge mak. „Die waard beviel' mij niet", bromde Karei Krukas. „Er wès wat met die vent. Hij was mij te hap pig met ons die kleren af te staan, al dééd-ie net alsof hij het alleen maar malligheid vond. Als 't een beetje wil, zit-die ook in het complot. Dèn zijn we even jarigl" De landenwedstrijd ZwitserlandUru guay is in een gelijk spel 33 geëindigd. De ruststand was 11. Het wereldrecord op de 4 x 880 yards estafette, dat met 7 min. 29.2 sec. in 1952 door een Amerikaans nationaal team, te Londen is gevestigd, werd eveneens ge broken. Het team van de Fordham Uni versiteit noteerde voor deze estafette een tijd van 7 min. 27.3 sec. prestatie van Togo m. tegen Blauw wit I (22) weer uitstekend was. De wedstrijden Luctor IIdé Poel II en Blauw-wit IIVopo II vonden geen doorgang. Adspiranten. De Poel won met 42 van Togo, terwijl Swift A met niet minder dan 71 de Elto adspiranten sloeg. ScampoloVios werd afgelast. Swift Kwiek won te Vlissingen met 50 van Madjoe. Swift Vlug wist met 40 Swift Lenig te slaan, terwijl Swift Vlug te Souburg wel een onver wachte grote overwinning op Animo H behaalde (7—0). UITSLAGEN. De uitslagen van de in de afgelopen week gespeelde wedstrijden luidden: Dinsdag 18 Mei: 3 B: Zuidwesters n—SwiftV2—6. 3D: EltoH—Togo m 3 1. Adspi Kwiek 05; Swift Lenig- 4—0. Donderdag 20 Mei, 3 B: Swift IV Blauw-Wit Ide Poel n 5 Adspiranten: MadjoeSwift gSwift Vlug —Swift VI 62. 3 C: Scampolo H— Scampolo III 52. Vrijdag 21 Mei: Adspiranten: De PoelTogo 42. Zaterdag 22 Mei: I: Vitesse I Tjoba I afg.; de Poel IOlympia I afg. II: ViosTogo II 21; Vopo Volharding I afg.; SSSEendracht afg.; Swift H—Elto I 3—6. IH A: AtlasTOP 05; Zuidwesters I Animo 22. m B: Stormvogels Animo II 71; Swift VIMadjoe II 11. HIC: Scampolo IILuctor I 32; Volharding IIDios afg.; Zee landia IIKats afg.Olympia II Tjoba II 1—12. m D: WKV—Vites se II afg.; Togo mBlauw-Wit I 2 2; de Poel HLuctor II afg.; Blauw Wit IIVopo II afg. Adspiranten: Swift AElto 71; Scompolo Vios afg.Animo BSwift Vlug 07. WIELRENNEN Van Glerum sprintwinnaar in Hulst De kleine maar felle renner Henk van Glerum uit St. Willebrord heeft Zaterdag in Hulst onder stromende regen een onbetwistbare zege behaald in de ronde van Hulst voor amateurs door in de eindsprint zes van rijn naaste rivalen te kloppen. Acht en dertig renners gingen van start. Het geheel werd een Brabantse aangelegenheid, omdat Jan West dorp door pech werd uitgeschakeld. Het kleine parcours ter lengte van 1 km leende zich goed voor een seri euze uitlooppoging, maar aanvanke lijk bleek er niemand iets voor te voelen de lont in het kruitvat te wer pen. Een ontsnapping, welke perspec tief scheen te bieden, werd pas na 23 ronden ondernomen, toen West dorp op zijn eentje aan de haal ging zeven ronden lang voor de groep uit dartelde maar tenslotte dooi de Brabantse combine tot de orde werd geroepen. Op de helft van de wedstrijd vorm de zich een kopgroep bestaande uit: Post, Van Glerum, Schrauwen, De Bruin, Westdorp en Inghels. Op dit moment kreeg Westdorp kettingbreuk. Weliswaar poogde hh op een geleende fiets de wedstrijd voort te zetten, maar dit bleek vruchteloos, zodat hij enkele ronden later de pijp aan Maarten gaf. Inmid dels kwam alles weer tezamen en pas na 70 km werd de definitieve be slissing ingeluid. De actieve Van Glerum, De Bruyn, Schrauwen en Konings kozen het hazenpad. Dit kwartet nam ruime voorsprong, maar moest enkele ronden later tocli het gezelschap dulden van Maas, Heeren en Haverkamp. Deze kop groep van zeven man nield stand tot het einde. De sprint bracht de beslis sing ten gunste van Van Glerum. De uitslag luidt: 1 H. van Glerum (St. Willebrord) 100 km in 2 uur 44 minuten; 2 W. Heeren (St. Wille brord); 3 J. Konings (Breda); 4 P. Haverkamp (Fijnaart); 5 P. Maas (Pindorp): 6 C. Schrauwen (Ossen- drecht)7 P. de Bruyn (Roosendaal) 8 C. Braat (Aalsmeer); 9 K. Post (Nieuw-Vennep): 10 C. Verstraten (Breda); 11 K. Inghels (Sas van Gent. De voetbalclub S. C. Anderlecht is door een 21 overwinning op F. C. Luik kampioen geworden van België. Feuilleton On btheuïw haocn U... Maiy Burchell 14. „Ashley Bui-rel", herhaalde Nan Jeinzend en Fiora was er zeker van, at ze zich die naam herinnerde uit hun eerste gesprek in verband met Lucas' wooraen. Nan mocht dan leeg hoofdig schijnen of zijn maar wanneer ze iets wenste te onthouden, was dat lege hoofd er volkomen toe in staat! Intussen ging ze niet verder op de naam in, maar gaf Fiora de raad, Ashley persoonlijk uit te nodigen. „Schrijf hem, dat het me genoegen zal doen, hem hier als gast te hebben van Vrijdagmiddag tot Zondagavond of Maandagmorgen". „Wel bedankt", zei Fiora, terwijl Adèle zachtjes mompelde, dat Lucas degene was geweest, die het eerst over het uitnodigen van Fiora's vrienden had gesproken. De zelf nog zo kort feleden aangekomen gast vond het eter niet op de kwestie, wie nu ei genlijk gastvrouw of gastheer was, in te gaan en deed dus maar alsof ze AdHe's opmerking niet verstaan had. Later op de avond alleen in haar kamer schreef Fiora met een gevoel van bijna lichamelijke opluchting haar eerste brief aan Ashley. Ze schetste in het kort, maar duidelijk de weder waardigheden van reis en aankomst, Toen ze echter tot de beschrijving van de mensen op Brierley Manor was ge vorderd, vond ze het buitengewoon moeilijk om van hen het nodige, maar ook niet méér, te vertellen. Wat Adè le betrof, was het nog niet zo lastig: ze kon geschetst worden als een lief meisje, met wie ^ij, Fiora, wel goed zou kunnen opschieten. Met de ande re twee evenwel lag de zaak enigs zins anders. Tenslotte volstond ze met de mededeling, dat haar tante veel jonger en knapper was gebleken, dan ze verwacht had en dat ze, na haar eerste vluchtige kennismaking met Lucas Cardew betwijfelde, of Hij wel in haar smaak zou vallen. Toen ze dit had geschreven, las Fio ra het weinig voldaan nog eens over. Eigenlijk vertolkte de brief slechts een miniem deel van haar werkelijke ge dachten. En toch schroomde ze zelfs tegenover Ashley om zich meer te la ten gaan. Misschien zou het gemak kelijker zijn als ze hem weer in leven de lijve voor zich zag... Haastig begon ze aan het laatste deel van haar brief, waarin de uitno diging werd gedaan en verklaard. En aan die invitatie voegde ze, met voor haar doen ongewone emotie nog toe: „Och, Ashley, kom alsjeblieft in elk geval. Ik verlang zo naar je. Niet, dat ik me hier ongelukkig voel, maar alles is zo vreemd, allemaal wel heel anders dan ik tot nog toe heb meegemaakt. Meen niet, dat het tactvoller zou zijn, ie eerste bezoek nog wat uit te stel len. Zowel Nan als Lucas hebben er op aangedrongen, dat ik, als ik dat graag deed, iemand hier zou uitnodi gen. Kom dus. Ik tel de uren al". Toen ze de brief had beëindigd en gesloten, voelde ze zich opgewekter en er was dan ook geen enkele reden, om de eerste nacht in haar nieuwe te huis onrustig te slapen. Toch had ze 'n vreemde, wat benauwende droom, waarin ze steeds weer de trappen van de toren besteeg in de hoop Ashley te zullen aantreffen, maar er ondanks Lucas' spottende aansporingen nooit in slaagde, de top te bereiken. Tegen de morgen verdween het droombeeld echter, zodat ze zich bij het ontwaken in de met zonlicht over. goten kamer opgefrist en van alle angst bevrijd gevoelde. Ze stond op, kleedde zich aan en was verheugd, dat ze, beneden gekomen, Adèle in de hall aantrof. „Goede morgen", riep deze glim lachend. „Goed geslapen?" „Uitstekend, dank je", zei Fiora, nu maar het eerste deel van de nacht ver waarlozend, ofschoon ze zich eens klaps haar droom tot in bijzonderhe den herinnerde. „Stond je op het punt uit te gaan?" „Ja, ik ga eieren ophalen. Ga je soms mee?" „Heel graag", antwoordde Fiora en beiden traden in de zon. Geen van tweeën kwam terug op het toneel, dat zich de vorige avond met Nan had afgespeeld. Wel vroeg Adèle na een poosje: „Ben je heus van plan, je vriend voor de weekeind-logeerpar tij uit te nodigen?" „O, ja, dat heb ik al gedaan", ver zekerde Fiora, met een vlugge blik op haar begeleidster. „Had ik het om de een of andere reden moeten na laten?" „Och nee, dat niet...", begon Adèle, die juist by het eerste kippenhok stil hield en een verontwaardigde hen van het nest joeg. „Jawel, maar je betwijfelt het toch" hield Fiora aan. „Ik hoor het aan je stem". „Ja, zie je", hakkelde Adèle, stijf de blik op het eiermandje gericht hou dend, terwijl ze verder liepen. „Je moet niet denken, dat ik kwaad spreek, maar Nan loert zo'n beetje als een tijgerin op alle mannen. Als je dus werkelijk veel waarde hecht aan je vriendschap met Ashley Burrel, is het niet verstandig, Nan een kans te ge ven". „O, is dat het?" riep Fiora lachend en vol zelfvertrouwen. „Ik geloof niet, dat ze bij Ashley veel kans zou ma ken". (Wordt vervolgd). De Heer en Mevrouw P, J. v. d. BERG HOLSTEGE geven met grote vreugde kennis van de geboorte van hun Dochter ANNEMARD? Middelburg, 22 Mei 1954. 25 Lijsterbeslaan. De Heer èn Mevrouw BOS—KAMSTRA geven met vreugde en dank baarheid kennis van de ge boorte van een Zoon MARKO GERRIT. Goes, 22 Mei 1954. Karei Doormanstraat 2. Op 27 Mei 1954 D.V. hopen onze geliefde Z Ouders, Behuwd- en Grootouders M. VAN SLOOTEN j: en te L. VAN SLOOTEN— BOONE J hun 40-jarige Echtver- eniging te herdenken. Him dankbare kinde- ij! ren, behuwd- en klein- jjc kinderen en verloofde. Sint Laurens, Mei 1954. Gelegenheid tot felici- teren op Zaterdag 29 Mei van 45 uur in het Vergaderlokaal te Sint Laurens. Ond ertrouwd: A. VAN DONGE en M. N. ZACHARIASSE Huwelijksvoltrekking 8 Juni 1954 om 2 u. te Emmeloord (N.O.P.). Koudekerke, 20 Mei 1954. Op Dinsdag 25 Mei ho- pen onze lieve Groot- ouders J. L MISILJE en E. MISILJE— GOOSSEN Ijl hun 55-jarige Echtver- eniging te herdenken. Hun Kleinkinderen PIET SAAR sj: IZAAK CO ELLIJ Cadzand, 21 Mei 1954. Voor de grote belangstel ling, die wy bij ons 25-jarig huwelijksfeest mochten ont vangen, betuigen wij, ook namens de Kinderen, onze hartelijke dank. C. J. KLOEG C. KLOEG—STRUIJK Vlissingen, Mei 1954. Emmastraat 3. Voor de vele blijken van be langstelling, ter gelegenheid van onze 40-jarige Echtver eniging, ontvangen, zeggen wij allen hartelijk dank. E. JANSE C. JANSE—MAAS Biggekerke, Mei 1954. Bakkersgang 2. MEISJE gevraagd voor de zomer maanden. HOTEL „ZEEDUIN", Dishoek, Koudekerke. Lagere Landbouwschool Kruiningen. Tot de nieuwe cursus, welke 1 Sept. aanvangt, kunnen worden toegelaten jongens die de 7e klas van de lagere school hebben doorlopen, of niet meer leerplichtig zijn. Aanmelding mondeling of schriftelijk by het Hoofd der School, J. C. DE RIDDER, Rijksweg, Kruiningen. Notarsi R. BATTEN te Middelburg is voornemens op Vrydag 4 Juni a.s. te 14 uur in het Koffiehuis van de heer W. Huijsse te Serooskerke, ingevolge Rechterlijk Bevel, publiek te verkopen: Een HUIS met schuur, varkenshok, kippenhok en tuingrond aan de Westdyk 6 te Seroos kerke, groot ong. 25.40 aren, waarvoor door de Herverkavelings-Com- missie Walcheren wordt toegewezen hulskavel (niet tot het landbouw bedrijf behorende) nr. 011-4, groot 23.80 aren. Ontruimd te aanvaarden. Lasten 25,79 per jaar. Bezichtiging op 3 Juni van 1012 en 1416 uur en op 4 Juni van 1012 uur. Wie wil zich belasten met het maken van eleclrotechnische installatietekeningen? Brieven letter Z 87, Bureau P.Z.C., Vlis singen. NATUURLIJK doet U uw make up- artikelen niet los in uw tas, maar in zo'n handig MAKE UP TASJE Mooie make up-tasjes in prima kwaliteit, satijn, plastic, rose en blauw, 49 cent. In deze soort satijn- plastic hebben wij nog zeer voordelige T OIL E TT ASJES 98 cent. Toilettasjes met bo dem en rits f 1.45. Grote maat toilettas jes 1,45. Extra grote maat f 1,95. Haarzakjes, zeer practisch 95 cent. Kousenetuis 79 cent. Plastic kapmanteltjes 95 cent. Alle soorten etuis mooier en beter by JO FIBBE VLISSINGEN MIDDELBURG Ervaren kotteraars gevraagd voor Zuid- Af rika. Sollicitaties: Vanderbyi, Engineering Corporation, 535546 The Adelphi, LONDON W.C. 2. HOTEL „PAX", Stationsstraat 34, Middelburg, vraagt: NET MEISJE, leeftijd 1720 jaar. gevraagd. Schriftelijke sollicitaties met vermelding van kennis, leeftijd, godsdienst, enz. aan Boekhoud, en Belasting adviesbureau C. J O O S S E Noordweg 41, Sint Laurens. Zo spoedig mogelijk gevraagd: flinke, niet te jonge, hulp in de huishouding (tot 40 jr), intern, bij dame alleen (middelb. lft.)Goe de getuigen en opgewekt karakter vereiste. Brieven aan; Mevr. M. VAN KUIJK, Jonkerlaan 17, Wassenaar. pracht woonark op solide ijzeren onderbouw van Fries beurtschip van 36 ton. Ruime dubbelwandige opbouw, bekleed met 4 cm dik isolerende kurkplaat. Bevat: kamer met erker, kamer-keuken, 2 sl .kamers, flinke gang en bergplaats met W.C., watertank, 750 i, electr. verlichting en 7 ma. kiezen. Te bevr.: Kleine Kerkstraat 6, Sneek. Tel. K 5150—3178 of 3047. Trekt U er met Hemelvaartsdag of Pinksteren op uit? kan U bij het maken van uw plannen van veel nut zijn! OP DE CHRISTELIJKE PSYCHIATRISCHE INRICHTING „VREDERUST" te Bergen op Zoom, gelegen in een mooie bosrijke omgeving, kun nen voor de opleiding voor het Rijksdiploma Ziekenverpleging B geplaatst worden LEERLING VERPLEEGSTERS EN -VERPLEGERS. Nieuwe aantrekkelijke salarissen. Gunstige arbeidsvoorwaarden. Tevens kunnen in de opleiding enkele VERPLEEGHULPEN, beneden 18 jaar, worden aangenomen. Sollicitanten van Christelijke huize gelieven zich te wenden tot de Geneesheer-Directeur, die gaarne verdere inlichtingen Verstrekt. Hapert etïêfs? mmjmnEtmMTiE naricht: KANT00RMACHINEHANDEI F.W.DE VRIES Nieuwe Burg 31, MIDDELBURG. Telefoon 2969. TE KOOP uit voorraad een grote partij BETONIJZER, 14 m lang nrs 14, 16 en 30, tegen zeer ver laagde pryen. Tevens een grote partij nieuw rond ASSENSTAAL, in diverse maten. Te bevragen: M. L. Polak Zn N.V. Middelburg. Telef. 2041. Voor direct gevraagd: leeftijd plm. 18 jaar en een Fa Gebrs Duvekot Nieuwstraat 72 Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 6