BEVA VAKKLEDING In Ouwerkerk wordt aanowiakt WALCHEREN Het Streekplan Walcheren VRIJDAG 21 MEI 1954 PROVINCIALE ZIEUW8E COURANT 5 GESPREK MET EEN BURGEMEESTER Drie dammen door de Kreek zullen het dorp verder ontsluiten Vijfduizend maal honderd maal acht, dat is vier millioenrekent burgemeester Romeijn wanneer we met hem door de zandvlakte tussen Ouwerkerk en de dijk sjouwen. Vier millioen kubieke meters zand zouden er nodig zijn om de kreek te dempen, die o kilometer lang, gemiddeld 100 meter breed en 6 tot 10 meter diep moet zyn. Zoveel zand hebben we zelfs liier niet beschikbaar en daarom z.al de kreek wel nooit helemaal gedicht kunnen worden. Maar op het ogenblik worden er toch enige brede dammen doorgelegd en wanneer die gereed zjjn, zal Ouwerkerk weer verbindingen met het rondom-liggende land hebben. Nu is er maar één weg om in het dorp te komen, van Capelle langs de molen, maar het ligt in de bedoeling voorlopig althans nog drie andere wegen aan te leggen: één naar de Rijksweg in de richting Nieuwerkerk, één naar het Oosten om de boeren weer gelegenheid te geven hun land te bereiken, dat Oostelijk van de kreek ligt, en één in de richting van Viane. Wanneer men zo met deze kleine, maar kordate burgemeester door de zandvlakte stapt, krijgt men een in druk van een haast Amerikaanse aanpak van het werk, dat hier ver richt moet worden. „Sjouwen", schre ven we in de aanhef van dit artikel... En inderdaad, dat is het. Vooral wanneer een droge, straffe wind over de zandvlakte blaast, gelijk in de af gelopen dagen nogal eens het geval was, valt het beslist niet mee. Snel jagen de lage zandwolken over de woestenij en ze benemen de mens zicht en adem. De burgemeester en zijn gast de hoeveelste al? die hij rondleidt. Maar óók de honderden arbeiders, die hier van de vroege morgen tot laat in de middag zwoe gen om het vruchtbare land weer van de alles verstikkende zandlaag te bevrijden. Arbeiders en dragline-ma chinisten werkbazen en chauffeurs van de 62 G.M.C.'s, zware vrachtwa gens, zij allen vechten tegen het zand, waarvan op het ogenblik zo'n 3500 kubieke meter per dag kan wor den weggewerkt. Dat gevecht duurt nu al sinds Januari en men rekent, dat het ongeveer September zal wor den voor de „woestijn" van Ouwer kerk zal zijn opgeruimd Er zijn zelfs nu al stukken, waarop de boer wat gerst heeft ingezaaid. Niet, dat daar iets van terecht zal komenmen weet wel beter. Maar 't helpt allicht toch al een beetje mee de structuur van de grond te herstellen. Voor de akkers rond Ouwerkerk weer rijke oogsten als voorheen zullen afwerpen, zullen nog wel enkele jaren moeten verstrijken. Bouwen Dat zijn de problemen van Land- bouwherstel, meent burgemeester Romeijn. Wij d.w.z. de gemeente hebben voorlopig nog andere zor gen. En wanneer we dan bij de burge meester in zijn woonwagen in net hart van het dorp zitten, noemt hij nog eens de bekende cijfers: een ge meente van 565 inwoners, die 90 slachtoffers bij de ramp moest be treuren. Achttien hele gezinnen Honderd vernielde huizen, waaronder practisch alle boerderijen uit de ge meente. en de overige vrijwel alle maal beschadigd. U voelt, dat er heel wat moet gebeuren voor dat alles her bouwd en hersteld is. De burgemees ter is dan ook blij, dat de plaatselijke aannemers hulp hebben gekregen van enkele collega's van buiten. Maar men zou er best nog een paar by kunnen gebruiken. Gelukkig zijn er ook plannen voor woningbouw op grotere schaal Aan de rand van het dorp kan men reeds zien hoe de funderin gen voor de Noorse geschenkwonin- fen worden uitgezet: zestien op het orp en nog 5 bij boerenbedrijven. Eén-en-twintig dus en nog eens één- en-twintig woningwet- woningen werden onlangs aanbesteed. Zodra de goedkeuring van Den Haag afkomt, hoopt men te kunnen gunnen. Wan neer die complexen maar éénmaal gereed zijn, kunnen we weer aardig vooruit, meent de burgemeester. Van onze adverteerders. NIEUWE KRUIDENIERSZAAK HEROPEND. Donderdag heropende de heer Chr. J. Steketee zyn verbouwde winkel in kruidenierswaren in de Hobeinstraat te Vlissingen. Tevens werd op deze dag het 25-jarig jubileum van het bedrijf gevierd. De herbouwde win kel, welke ongeveer twee maal groot is als de oude, is geheel ge moderniseerd en voldoet aan de eisen des tijds. Vooral het fraaie in terieur maakte een frisse indruk. Talrijke bloemstukken van zakenre laties en klanten waren in de win kel opgesteld. Biljartwedstrijden In de zaal van de heer Korff te Sou burg werd een aanvang gemaakt met de wedstrijden, om het persoonlijk handicap kampioenschap fibre 2e en 3e klasse van Walcheren en Zuid-Be veland. De uitslagen waren: v. Luijk ABV 120 21 22 5,71 Burgers ABV 58 21 15 2.76 Melse ALM 190 42 26 4,52 Wisse ALM 157 42 21 3,73 J. VerhageALM 39 33 8 1,18 H. Verhage ABV 90 33 8 2,72 burgers ABV 110 35 17 3,14 Wisse ALM 109 35 13 3,11 v. Luijk 120 19 20 6,31 Melse 109 19 19 5,73 Pepers VEG 170 44 22 3,86 v. Eenennaam VEG 97 44 11 2,20 H. Verhage 90 28 12 3,21 v. Eenennaam 74 28 17 2,64 Pepers 148 44 21 3,36 J. Verhage 110 44 12 2,50 v. Eenennaam 115 32 12 3,59 Melse 182 32 41 5,68 J. Verhage 110 37 16 2,97 Wisse 104 37 15 2.81 v. Eenennaam 115 21 21 5,47 v. Luijk 105 21 18 5,00 Melse 186 44 15 4,22 J. Verhage 110 44 10 2,50 Reeds zijn negentig gezinnen van de plm. 170 in het dorp teruggekeerd. 35 wonen er nog in het nooddorp aan het Beyersdijkje en de overige el ders, op het eiland of zelfs daarbui ten. Een paar gezinnen hebben be sloten niet naar Ouwerkerk terug te keren; zij hebben elders een bestaan gevonden. Nog meer plannen. Natuurlijk zijn er nog meer bouw plannen. Aan de nieuwe kleuterschool een geschenk van de Canadese Tafelronde is men zelfs al bezig en de bouw van een nieuwe Her vormde kerk ontwerp architect F. H. Klokke, Middelburg is in voorbereiding. Daar was men trou wens al vóór de ramp mee bezig, want de kerk 'van Ouwerkerk werd niet door het water, maar door het oorlogsgeweld verwoest. En dar. zou huis bouwen. Op het ogenblik huist het gemeentebestuur in één kamer, waarin ook de vergaderingen van B. en W. en die van de raad moeten worden gehouden. En zo nu en dan ook nog eens een trouwerijDat gaat toch eigenlijk niet langer zo, meent burgemeester Romeijn. En hij vertrouwt ons toe, dat hij liefst ach ter de mooie trapgevel, die de Ring siert en die onlangs ook reeds de be langstelling van minister Cals trok, een nieuw raadhuis zou bouwen. Nu staan er drie krotwoningen achter. Drie van de veertien, welke de ge meente onlangs voor sloop heeft aan gekocht. In en rond Ouwerkerk moet er dus nog heel wat gebeuren, maar er wordt tenminste aangepakt. Bur gemeester Romeyn keerde zelf zodra dit maar mogelijk was met zijn vrouw naar het dorp terug. Toen het water er nog was, in een kamertje van de school, en later, direct nadat de weg was drooggevallen, in de woonwagen, die nu midden in het dorp staat. Daar maken we het ons nu maar zo gezellig mogelijk, luidt hun bei der commentaar. Als burgemeester hoor je zoveel mogelijk bij ]e mensen te zijn. Bij zijn mensen en mét zijn mensen pakt burgemeester de zaken van Ou werkerk aan. Veel moet er nog ge beuren. Heel veel zelfs! Maar ook Ouwerkerk zal herrijzen. Daar staat deze burgemeester-woonwagenbewo ner borg voor. Middelburg Ongevallenverzekering voor wethouders. Naar het oordeel van B. en W. van Middelburg zal de gemeente zich niet kunnen onttrekken aan haar morele verplichting, om, ingeval een wethou der in de uitoefening van zijn func tie een ongeval overkomt, deze of diens nabestaanden schadeloos te stellen. Het college acht het aan te bevelen, dat de gemeente zich tegen zulk een fiasco dekt en stelt om die reden voor een ongevallenverzeke ring voor wethouders te sluiten. Voor 4 wethouders bedraagt de premie voor een tienjarig contract 198.88 per jaar. B. en W. verzoeken een crediet van 210, welke uitgaaf door verlaging van de post onvoorzien kan worden gedekt. Nieuw zwembad wordt door stichting beheerd. B. en W. van Middelburg stellen de raad voor als beheersvorm voor de nieuwe zweminrichting aan de Poelendaelesingel een stichting in het leven te roepen. Aanleiding tot dit voorstel was de wens om tot een doelmatiger wijze van beheer en ex ploitatie van het object te komen dan waartoe de gemeentewet mogelijkhe den biedt. Voorts om krachten in het stichtingsbestuur op te nemen, die zich voor de zweminrichtingbijzon der interesseren. Het bestuur van de op te richten stichting, die de naam krijgt van „Middelburgse Zwemin richting", zal 7 leden tellen, waar van twee leden uit het college van B. en W. en twee uit de gemeente raad. B. en W. zullen daarnaast twee leden aanwijzen, die afkomstig zullen zijn uit de Middelburgse zwemwereld. Tenslotte zal ook de Garnizoenscom mandant een vertegenwoordiger aan wijzen. Als voorzitter zal een van de afgevaardigden van B. en W. optre den. Voorts zal een technisch advi seur van de zijde van gemeentewer ken worden toegevoegd. Bestuur „Vrederust". Het bestuur van de afdeling Mid delburg van „Vrederust" is als volgt samengesteld: ds D. Slagboom, le voorzitter, ds W. J. Meister, 2e voor zitter en de heren J. J. Kerkmeyer, secretaris, S. Caljouw, penningmees ter, en Johs. de Kok, W. Janse en A. Flipse. leden; voorts één vacature. Naar de op 8 Juli in Bergen op Zoom te houden algemene vergadering wer den afgevaardigd de heren J. J. Kerk meyer, A. Flipse, W. Janse en D. Janse. In ons bericht van gisteren was he laas een vergissing geslopen. Schilder kreeg prijs. De Middelburgse amateur-schilder, de heer D. L. Ronca, heeft de 4e prijs behaald in een prijsvraag voor een olieverfschilderij, die was uitgeschre ven door het tijdschrift „Met Palet en Tekenstift". De 79 deelnemers zonden 164 werkstukken in. Het stuk. waarmee de heer Ronca bekroning verwierf, was een stilleven „Schaal tje met eieren." Bazar „De Zeeuwen". Donderdagavond werd de door de v. en a.v. „De Zeeuwen" te Vlissin gen in het Scheldekwartier georgani seerde bazar geopend. De voorzitter, de heer G. de Pagter, sprak een ope ningswoord. waarin hy de directie van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" dank bracht voor het beschikbaar stellen van het gebouw. Hij sprak de hoop uit, dat de bazar zowel organi satorisch als financieel een succes mocht worden. De talrijke aanwezigen konden zich amuseren met velerlei spelen. Hedenavond en morgenavond is de bazar ook geopend. Zaterdagmiddag zal er een speciale kinderbazar zijn. Ter gelegenheid van deze bazar maakte de harmonie „St. Caecilia" een rondgang door de stad. Daarna trad nog in het Scheldekwartier op „De Tiroler Kapel" van de harmonie. Vlissingen AMSTERDAMSE WISSELMARKT Amsterdam, 20 Mek Londen lt| 63 10.64, New York contant 3.78%—3.78%, Parijs contant 1.0785—1.0805, Brussel contant 7.58%7.57%, Frankfurt contant 90.39—90.49, Zürich contant 86.8886.98, Stockholm contant 73.10—73.20, Kopen hagen contant 54.66—54.76, Oslo contant 53.1253.22, Braz. dollar contant 3.77% —3.78%. „Jong C.N.V." van de C.M.B op de planken Viering 53-jarig bestaan afdeling Vlissingen De jeugdige toneelgroep „Jong C. N.V." van de Chr. Metaalbewerkers- bond. afdeling Vlissingen, heeft Woensdagavond in het Concertge bouw te Vlissingen, waar ter gelegen heid van het 53-jarig bestaan van de afdeling een feestavond werd gehou den, op zeer verdienstelijke wijze een vertolking gegeven van het toneel stuk „In andermans schoenen", een blijspel in drie bedrijven door Dom. de Gruyter. Aan het slot van de opvoe ring mochten de spelenden een lang durige en spontane ovatie van het talrijke publiek in ontvangst nemen. „In andermans schoenen" speelt in een damespension, waar gezellige „babbeltjes", insinuaties en ruzies elkaar in bonte rij opvolgen. De hoofd personen in het stuk zijn het dienst meisje Nelly Dupont (Matty de Fey- ter), die voor advocate studeert, maar door omstandigheden gedwongen wordt de rol van dienstmeisje te ver vullen en de broer van de pension houdster, Dick v. d. Werf (Kees Gun- ter), die na een vierjarig verblijf in de tropen zijn vacantie bij zijn zus ter komt doorbrengen. Zoals in een blijspel gebruikelijk, is er ook hier een happy end, maar niet nadat alle inge wikkelde situaties en die zijn er legio opgelost zijn. De beide hoofdrolvertolkers hadden ontegenzeggelijk de moeilijkste taak, maar zij kweten er zich uitstekend van. Dan waren er nog vier inwonen de dames: twee studenten (Maaike en Jo v. d. Woestijne), een freule (Anne ke Theune) en een leerlinge van de huishoudschool (Martha Harinck). Laatstgenoemde een onbezorgde .flap uit' van 17 jaar, willen we speciaal noemen, zonder de overigen tekort te doen. Op de meest ongelegen ogen blikken en op frappante wijze zorgde zij voor de vrolijke noot, zodat zij uiteraard de lachers op haar hand had. Voorts verdienen vermelding de vader van Dick,- kolonel v. d. Werf, (Jan Joziasse) een oude „brombeer", die het nog niet zo kwaad meent, de pensionhoudster (Dien Schot) en een vriend van Dick (Jan Gunter). Piet Sommeyer als de broer van het dienst meisje had een bescheiden rol. Jeanne de Wijze voldeed als nieuwsgierige, maar toch goedhartige keukenmeid goed. Deze bijeenkomst werd geopend met samenzang, waarna de heer C. J. Vader, afdelingsvoorzitter, een ge deelte uit de Schrift las en voorging in gebed. De heer J. Lodder, distnets- bestuurder, sprak over het onderwerp „Schakel in en doe mee". Voorts reik te hij aan drie jubilarissen, t.w. de heren J. van Breen, J. Pauweise en D. Vos het gouden insigne van de Chr. Vakbeweging voor 25-jarig lidmaat schap uit. Vervolgens was het woord aan de „De Schelde" Terneuzen keert 25 dividend uit. In hotel Rotterdam te Terneuzen hield de N.V. Handel-Scheepvaart- Maatschappy „De Schelde'1 haar jaarlijkse algemene vergadering. De balans en de verlies- en winst rekening werden goedgekeurd, waar na de heer C. Zanen te 's-Gravenha- ge benoemd werd tot commissaris in plaats van wijlen diens vader, de heer H. Zanen. Uit de stukken bleek, dat de vennootschap in 1953 een zeer be hoorlijke winst had gemaakt, waar door een nog hoger dividend dan vo rig jaar, n.l. 25 kan worden uit gekeerd. Feestavond op „Vrederust". Woensdagavond en ook Donder dagavond werd voor het verplegend personeel der inrichting „Vrederust" te Bergen op Zoom, in het ontspan ningslokaal een feestavond gegeven waarbij alle hoofden van dienst, dok toren en directeur tegenwoordig wa ren. Ds. J. de Vries uit Goes, voorzitter van de vereniging, sprak de aanwe zigen toe en schetste het wel en wee van de vereniging in de afgelopen vijftig jaar. Door een prachtige samenwerking en dat in 1904 tussen Gerefor meerden en Hervormden kwam in Zeeland de vereniging tot stand. Al die jaren is de samenwerking steeds goed geweest. Spreker hoopte, dat dit ooit in de volgende jaren zo zal gaan. Daarna sprak hij een woord van dank voor de prettige samenwerking van het personeel van hoog tot laag. Daarna deelde ds. De Vries mede, dat aan allen ter gelegenheid van het gouden jubileum een herinnering zal worden aangeboden bestaande uit een bloemen- of een cigarettenvaas- je met inscriptie. Het personee" zal aan het bestuur ter gelegenheid van het jubileum op de vergadering een zonnewijzer aanbieden. De toneelclub uit Kapelle-Biezelin- ge verzorgde de rest van de avond met het toneelstuk „Pinkie, het blanke negermeisje." Autobotsingen bij Bergen op Zoom. Op de Antwerpse Straatweg te Ber gen op Zoom verloor de bestuurder van een personenauto, N O. uit Til burg. tengevolge van de gladheid van de weg, de macht over het stuur, slipte en reed tegen een betonnen lantaarnpaal. Met een schedelbasis- fractuur werd O. naar het Algemeen Burgergasthuis vervoerd. Men vreest voor zijn leven. Op de hoek ParallelwegWouwse Straatweg te Bergen op Zoom kwa men de auto's van C. van D uit Zaan dam en J. V. uit Middelburg met elkaar ln botsing. Tegen J. V., die geen voorrang had verleend, werd proces-verbaal opgemaakt Er was slechts materiele schade. Nog twee dergelijke ongevallen geschiedden te Bergen op Zoom: een aanrijding tus sen P. V. uit Bergen op Zoom en J- de W. uit Rotterdam, die beiden be keurd werden, en een aanrijding tus sen twee auto's, een van P. H. uit Bergen op Zoom en van M. H. uit Den Haag. De Bergenaar kreeg een bon; de auto van de Hagenaar werd zeer ernstig beschadigd; de man zelf liep snij- en schaafwonden op. Myxomatose geconstateerd. Op Walcheren i3 gisteren Myxoma tose geconstateerd op een drietal plaatsen. Het betrof hier de konijnen bij de he^en D. W. Flipse te Middelburg, A. Simonse te St. Laurens en G. Tilroe te Vrouwenpolder. Officiële publicaties. MIDDELBURG TEGENGAAN VERSPILLING DRINKWATER B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat zij op grond van het bepaalde in artikel lObis van de Algemene Politieverordening dier gemeente, in ver band met de verzilting van het waterwin gebied te Oranjezon, besloten hebben met ingang van heden een verbod uit te vaardigen tot het gebruiken van leiding water voor het reinigen van stoepen en straten en voor tuinbesproeiing anders dan met een gieter. band van „Jong G.N.V.", welke even als de toneelgroep voor de eerste maal voor het voetlicht trad. Het populaire programma, dat zy bracht ook tus sen de bedrijven door werd door de aanwezigen zeer gewaardeerd. Aan het slot van deze geslaagde feestavond, sprak de voorzitter een woord van dank tot de medewerken den. In het bijzonder de heer H. M. Harinck. de regisseur, werd lof toe gezwaaid voor net vele, dat hij ge daan had. Alle medewerkenden kre gen een klein geschenk. R.K. Bouwvereniging „St Willibrord" vergaderde Zaterdag onthulling plaquette op het Eiland De R.K. Bouwvereniging „St. Wil librord" te Vlissingen belegde onder voorzitterschap van de heer F. Schets een vergadering. Uit bet jaar verslag over de periode 1952-1953 bleelc, dat het woningtotaal met 321 was gestegen. In dit tijdvak werd een nieuw kantoorgebouw met werk plaats aan de Bloemenlaan in ge bruik genomen. Medegedeeld werd, dat het toege kende bedrag per woning per jaar van 48.lang niet toereikend is voor onderhoud, vooral voor de 85 woningen van bouwplan I. Deze wo ningen zijn een doorn in het oog der vereniging. De brandgangen en schei- dingsmuurtjeg vormen een probleem, dat nog niet opgelost kan worden, daar de benodigde gelden niet aan wezig zijn. In het verslag werd ook naar voren gebracht, dat vele onder- houds-objecten door de bewoners moeten worden bekostigd. Tijdens de algemene besehouwin- fen memoreerde de voorzitter het ezoek aan het congres van Katho lieke Volkshuisvesting te Maastricht, waar werd gesproken over eigen wo- ningbezit. Plannen zijn in voorberei ding om ook hieraan deel tg nemen. Medegedeeld werd, dat de wethou der van openbare werken te Vlissin gen Zaterdag 22 Mei a.s. op het Ei land een plaquette voor de Woning stichting zal onthullen. De oorzaak van het niet vergade ren m 1953 lag in het feit, dat de jaarstukken niet konden worden ?"1'?emaakt wegens een conflict met de gemeente over de vergoeding voor onderhoud der duplexwoningen. Dit conflict is nu opgelost. Er zal voor de woningen een vergoeding van 2 maal 9.per jaar admini stratiekosten worden gegeven en daarbij 64 voor onderhoud. De vereniging zal aan de Hogeweg een winkel laten bouwen met een grote en een kleine woning. Voorts werd de vereniging grond toegewe zen aan de Adr. Coortlaan. waar mettertijd zal worden gebouwd. De woningen aan de Schuitvaartgracht zullen Dinnenkort groepsgewijze in ge bruik worden genomen. Voor 1954- 1955 is aan „St Willibrord" het bou wen van acht Woningwetwoningen toegestaan. De voorzitter deelde mede, dat de vereniging in geen geval nog duplex woningen zal bouwen. Als bestuurs leden werden herkozen de heren A. van Ombergen en M. de Baar. Geko zen werden de heren P. v. d. Ven en J. Polderman. Laat ze nu maar smijten met die kisten, die kunnen tegen een stootje en wel tegen honderd stootjes óók. Dat zijn nog eens echte „extra ver sterkte" kisten I BEVA-vakkledlng is overigens ook om trots op te zijn! BEVA-vakkledlng met extra versterking op meer dan 40 plaatsen Is tegen geweld goed bestand. Er worden uitsluitend veel voudig gecontroleerde, slijtvaste en kleurechte weefsels voor gebruikt. Op royale manier, zodat BEVA-vakkle dlng met de schriftelijke garantie I altijd makkelijk zit bij het werk. BK VA werkkleding verkrijgbaar bij 'T BEVAHUIS W. BOS H. SIES „LONDON" Fa \V. M. HACCOU ZN DUYM'S KLEDINGMAG. Fa L. E. RIVIÊRE L. Vorststraat 64-66 - Goes Vlasmarkt - Middelburg Sint Jacobsstraat 7 - Vlissingen Walstraat 37-39 - Vlissingen Markt 31 - Middelburg (Slot van pag. 1) teerd, wees de heer Hamebnk er op, dat hier de aanwijzingen zijn ge volgd van de Rijksluchtvaartdienst. Naar het oordeel van deze dienst is een type E-vliegveld noodzakelijk. Met het oog daarop is een dergelijk type vliegveld op de enige, daar voor geschikte plaats in Midden- Zeeland geprojecteerd. Ten opzichte van de bezwaren te- Sen veelvuldige ontheffingsmogelijk- eden, merkte de heer Hamelink op, dat deze mogelijkheden juist de ga rantie bieden, dat het de provincie ernst is om het Streekplan zodanig in praktijk te brengen, dat aan de belanghebbenden zo weinig mogelijk belemmeringen in de weg worden gelegd. Tenslotte ging de heer Hame link nog in op de kwestie water wingebied Dishoek, waarbij hij het cijfermateriaal van mr. Ter- woert onjuist noemde. Het water wingebied heeft een capaciteit tussen de 2000 en 3000 m3 per dag, zo zeide hij. Van de zijde dei- provincie zullen overigens over ae begrenzing van dit gebied géén wijzigingsvoorstellen worden ge daan, zo verklaarde hij. IR. DE VINK. De directeur van de Provinciale Planologische Dienst Zeeland, ir. M. de Vink. behandelde hierna de diver se beroepen en ging daarbij in op verscheidene technische aangelegen heden van het Streekplan. Over het beroep van de raad Vlissingen verklaarde spreker, dat weliswaar aanvankelijk de mening van deze gemeente werd verworpen, dat het Streekplan mede een basis kon zyn voor het bouwen op het ge bied van een naburige gemeente, maar dat nu toch gebleken was, dat deze zaak opnieuw moet worden bezien. Een andere mogelijkheid voor het verkrijgen van bouwgrond voor de uitbreiding van Vlissingen is na melijk redelijkerwijs niet mogelijk. Over het beroep van de gemeente Zoutelande zeide de heer De Vink, dat de verkeerstellingen van deze, die in dit beroep worden genoemd en die aldaar zijn gehouden in October en November van het vorig jaar, geen beeld geven van het optimale verkeer. Juist in het hoogseizoen, ais vele in dorpskom logerende badgas ten mede van de bestaande verkeers- traverse gebruik moeten maken, ont staat een aanvechtbare verkeers technische situatie. Het is daarom dringend noodzakelijk, dat het door gaande normale en het toeristisch verkeer buiten de kom van Zoute lande wordt geleid. Bovendien is in Zaterdagvoetbalbeker Het schijnt, dat er nog al wat moei lijkheden waren voordat een defini tieve plaats was gevonden, waar Za terdag a.s. de voorronde-wedstrijden worden gespeeld voor de Zaterdag voetbalbeker. Thans blijkt, dat men ook niet de beschikking kon krijgen over het RBC-terrein te Roosendaal, waardoor de wedstrijden nu worden gehouden op het veld van de V.V. „Roosendaal" aan de Kade. Begische ploeg yoor Tour de France De sportcommissie van de Belgi sche Wielerbond heeft de volgende renners aangewezen voor de Belgi sche ploeg in de Ronde van Frank rijk: Borgmans, Close, Marcel de Mulder, Germain de Rycke, Impanis, Ockers en Richard van Genechten. De drie andere renners zullen be gin Juni worden gekozen. verband met de dijksverbetering de aanleg van een omleidingsweg zeer urgent geworden. ONTOELAATBARE TOESTANDEN. Ir. De Vink wees er op dat in het Streekplan met kampeerterreinen uitsluitend die terreinen worden be doeld. waarop z.g. kampeercentra met permanente gebouwen en in richtingen toelaatbaar zijn. Overigens verklaarde spreker met nadruk, dat juist in de gemeente Zoutelande on toelaatbare toestanden zijn ontstaan, welke mede naar het oordeel van de parmaceutisch inspecteur van de volksgezondheid niet behoren te wor den bestendigd. Ook de realisering van het uitbreidingsplan wordt hier ernstig belemmerd. Dat het gemeentebestuur niet bij machte is gebleken om deze ontwikkeling zowel uit planolo- fisch oogpunt als uit hooide van e volksgezondheid in goede ba nen te leiden, is mede een over weging geweest om deze boven- gemeentelyke belangen het Streek plan enigermate te behartigen. Ook ir. De Vink behandelde uit voerig de kwestie van het waterwin gebied en betoogde, dat hier alleen de particuliere belangen van een drietal pensionhouders en enkele ei genaren van zomerhuisjes aan de orde zijn. Zij kunnen op volledige schadevergoeding rekenen, kunnen blijven profiteren van hun bevoor rechte positie, terwijl er ook garan ties zyn bij een eventuele uitbreiding. Aan de replieken werd deelgeno men door de burgemeesters J. L. Dregmans, D. Kodde en P. Daniëlse en de heren mr. Terwoert en P. Kas. In verband met de verschillen tus sen de productiecijfers, die door mr. Terwoert en door Gedeputeerde Ha melink waren genoemd, vroeg Staats raad prof. dr. G. A. van Poelje een jaarverslag van de waterleiding mij. „Midden-Zeeland." Waar zijn onze schepen Abbekerk 19 van Rotterdam n Hamburg. Alhena 19 n.m. v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Averdijk 19 te Philadelphia. Japara KRL 19 v. Southampton n. Pt. Said. Maasdam 19 v. Madeira n. Casablanca. Molenkerk 19 te Rotterdam Oranje p. 19 Malta n. Pt. Said. Oranjestad 19 620 m. N.O. Barbados naar Plymouth. Sibajak 19 490 m. Z.W. Kp. Race naar Rotterdam. Bloemfontein 19 v. Amsterdam n, Ham burg. Ivoorkust 19 te Amsterdam. Jagersfontein 19 315 m N.O. St. Helena naar Kaapstad. Joh. v. Oldenbarnevelt 19 v Semarang n. Tj. Prjok. Overijssel 20 te Singapore Peperkust 19 nm. t$ Amsterdam. Poelau Laut 20 te Belawan PoJydorus 19 v. Surabaja n Balikpapan. Polyphemus 18 te Singapore Prins Frederik Willem 18 v Montreal n. Havre. Rita 19 te Bangkok. Saroena t. 19 nm. te Pladju. Talisse 19 te Suez. Waterman 19 v. Walvisbaai n. Las Palmas. Willem Ruys 19 720 m. O t.Z. Guardafui naar Port Said. Zuiderkruis 19 540 m. W. Landsend n^r Southampton. Marktberichten VISMIJN VEERE. 20 Mei. Export garnalen, aanvoer 1262 kg, 168—194. Schar, aanvoer 176 kg, 36 57. Bot, aanvoer 285 kg. 21—24. Middel tong. aanvoer 60 kg, 75—175 Rog. aan voer 70 kg. 31-66. Griet, aanvoer 20 kg. 81—103. Visiever, aanvoer 2 kg, 255.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3