Jeugd Rode Kruis versterkt de internationale vriendschapsband Driehonderd jaar geleden stierf te Goes Albert Joachimi DE SOWJET-SPIONNAGE IN AUSTRALIË VRIJWEL MISLUKT LAAGVLIEGERS KWAMEN VOOR MILITAIR GERECHTSHOF MILITAIR ONVOORZICHTIG MET GELADEN PIAT DE NEDERLANDSE LIEDEREN WORDEN GECODIFICEERD r v_ WOENSDAG 19 MEI 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Hulpverlening aan geestelijk en lichamelijk misdeelden (Van een speciale verslaggever) Toen wij enige dagen geleden in het Henri Dunantliuis te Zeist onze ken nis omtrent het wereldomvattende humanitaire werk van het Rode Kruis opfristen, heeft het ons ook niet aan de nodige ontspanning ontbroken. Hiermede zij niets ten nadele gezegd van het programma van referaten en demonstraties: dit immers was zo overzichtelijk en deskundig samenge steld en werd op zo'n prettige wyze tot ons gebracht, dat het een ontspan ning op zich zelf was. Toch vormde het optreden van een groepje Rotter damse jongelui een genoeglijk intermezzo van een hoog muzikaal gehalte. Het was tevens onze eerste kennismaking met het Jeugd Rode Kruis, dit optreden van enkele leerlingen van het Rotterdamse conservatorium. Ge nietende van het optreden van dit recreatie-team hebben wij ons even voor ogen gesteld hoezeer een dergelijk programma geapprecieerd zal worden door hen, die liier zoveel meer behoefte aan hebben dan wy: zieken en eenzamen. Het Jeugd Rode Kruis reeds se dert 1914 bekend in Canada en Australië kwam in 1946 in Neder land tot oprichting. Het is geen af zonderlijke jeugdvereniging dit zij zeer nadrukkelrjk gezegd doch het is een actie van het Rode Kruis, die de jeugd de gedachte van hulpvaar digheid, vriendschap en gezondheids bescherming bewust wil doen worden. In hét kader van deze drie gedach ten kan de jeugd meewerken aan plaatselijke, landelijke of internatio nale acties. Deze medewerking kan alleen geschieden in groepsverband, dus in scholen, internaten, bestaande jeugdverenigingen etc. Geen lidmaatschap. Het is dus niet zo, dat er zoiets be staat als een „lidmaatschap" van het Jeugd Rode Kruis; er wordt geen contributie geheven. Het Rode Kruis onderhoudt slechts contact met de leiding van de scholen etc. De jeugd neemt dus in „eigen sfeer" en onder eigen leiding deel aan 't werk van barmhartigheid en naastenliefde. Het spreekt vanzelf, dat de plaatselijke afdelingen van het Rode Kruis hierbij stimulerend kunnen werken. Waaruit deze acties dan wel be staan zal men vragen. Teveel om hier uitvoerig te vermelden. Op instigna- tie van het Rode Kruis byv. kan be sloten worden tot het maken van speelgoed voor zieke en minderbedeel de kinderen, het verzamelen van kin derboeken voor patiëntjes, die thuis liggen, het zenden van zelfgemaakte Kerst- en Nieuwjaarsgroeten aan zie ken en bejaarden, het maken van ar tikelen voor blinden (landkaarten, schaakborden etc.), het samenstellen van geschenkpakketten voor ramp slachtoffers, waar ook ter wereld. By de stormvloed van 1953 heeft het Jeugd Rode Kruis in alle delen van ons land van zich doen spreken door het verzamelen van speelgoed voor de getroffen kinderen in het rampgebied. Albums. Op velerlei wijzen tracht het Jeugd Rode Kruis de internationale vriend schapsbanden te versterken. Men doet dit o.m. door het samenstellen van zgn. correspondentie-albums. Dit zijn plakboeken, waarin aan de hand van foto's, tekeningen e.d. iets wordt verteld over'het typische van eigen land. Ook worden er door de kinderen z.g. schoolkalenders samengesteld en het is dan de bedoeling, dat deze al bums en kalenders worden uitgewis seld met de jeugd van scholen uit an dere landen. Vanzelfsprekend komt het Rode Kruiswerk bij deze uitwisse ling nogal eens ter sprake. Neder landse jongeren vertellen over de ac tiviteiten van het Rode Kruis in ons land en wisselen gegevens uit met de jeugd van andere landen. v Een zeer sympathieke vorm van deze jeugdige hulp aan naasten vin den wy bijv. in het voorbereiden van vacantie voor chronisch-invalide jon geren en hulpbehoevenden. Hier zien wij weer een afspiegeling van het „grote" Rode Kruiswerk als wy den ken aan de boottochten voor invali den. Geen inmenging. Vanzelfsprekend wordt het „nor male" Rode Kruiswerk niet verwaar loosd. Zo worden cursussen in jeugd- E.II.B.O. georganiseerd alsmede uiteraard eenvoudige en beknopte cursussen in gewondenvervoer en ele mentaire verpleging van thuisliggen- de zieken. Het Rode Kruis onthoudt zich bij al haar acties in dezen van iedere in menging in de geestelijke-zedelijlce opvoeding van de jeugd. Dit staat na drukkelijk voorop. En ook hebben wij kunnen constateren, dat bij de actie voor het organiseren van vacantie voor jeugdige Invaliden bijv. men er angstvallig voor waakt, dat andere acties hierdoor niet worden door kruist. Men let er met name op, dat bijv. inzamelingen voor dit doel geen afbreuk mogen doen aan reeds be staande acties voor het bijeenbrengen van postzegels, zilverpapier e.d. voor zending, missie e.d. Encyclopaedic. Vergeten wij ook niet te vermelden de actie speelgoed te vervaardigen voor lichamelijk gebrekkige kinderen, speelgoed, dat is aangepast aan het gebrek van de jonge invalide en de encyclopaedic, welke met medewer king van de oudere leden van het J.RlK. voor debiele kinderen wordt samengesteld: de leerkracht van een betreffende school voor B.L.O. stelt een woordenlijst samen en het J.R.K. zorgt voor de bijpassende illustraties. Het moeilijk lerende kind wordt op deze wijze een visueel leermiddel rij ker, dat hem tot grote steun kan zyn. Wij hebben slechts in vogelvlucht een indruk gegeven van de onder scheidene acties en activiteiten waar bij het J.R.K. wordt ingeschakeld. Over de gehele wereld heeft het Jeugd Rode Kruis tientallen millioe- nen jeugdige medewerkers, die dit werk van naastenliefde en barmhar tigheid willen steunen en door de uit wisseling van ideeën kan ook het J.R.K. meewerken tot de samenwer king tussen de volkeren. DE ZAAK PETROF Er waren zes functionarissen van de Russische geheime politie De raadsman van de Australische regering, Windeyer, heeft Dinsdag bij de voortzetting van het onderzoek naar de zaak-Petrof verklaard, dat er zes functionarissen van de Russische geheime politie in Australië waren, te weten Petrof, derde secretaris van de Sowjet-ambassade, aan wie de Australische regering asyl heeft verleend, zyn echtgenote, die eveneens asyl heeft gekregen, de tweede secretaris van de ambassade, Kislitsin, de Tass-correspondent Antonof, een attaché, Platkais genaamd, en een zekere Kovalenko, die Petrof zou aflossen. Voorts werden nog twee attaché's van de ambassade door de Russische geheime politie geworven, zonder mede weten van de ambassadeur en andere ambassadeleden. Tussen 1951 en 1953 waren twee officieren van de Russische militaire inlichtingendienst in Australië, aldus Windeyer, die mededeelde, dat Pe trof en zijn echtgenote voor de ko ninklijke commissie van onderzoek zullen verschijnen. Volgens de documenten van Pe trof waren er twee of drie leden van het federale parlement, die be schouwd werden als personen, die gegevens konden verstrekken zonder zelf te merken, dat zij gegevens ten behoeve van spionnage doorgaven. Mogelijk waren zij onvoorzichtig, misschien zelfs zeer onvoorzichtig geweest. Zij verkeerden echter niet in een positie om belangrijke zaken te kunnen onthullen. Van Russische zijde was zelfs niet gezegd of deze parlementsleden gegevens hadden verstrekt. Petrof, aldus Windeyer, had bij zonderheden medegedeeld over enige personen, die toegang hadden tot mi nisteries of daarmede verbonden wa ren. Deze personen hadden stelsel matig gegevens doorgegeven aan een Rus genaamd Makaiof. De meeste personen, die inlichtin gen hadden verstrekt, waren niet be langrijk in de samenleving. Enkele documenten waren afkom stig van de hand van een Austra liër, die deze geschreven had in de Sowjet-ambassade. Men kon deze waarderen met een „redelijk tot fan- GEEN VOORWAARDELIJKE STRAFFEN MEER.' EEN LATE BEKENTENIS Boven een mensenmenigte te Bodegraven. De advocaat-fiscaal bij het Hoog Militair Gerechtshof in 's-Gravenha- ge heeft Dinsdagmorgen tegen de 20- jarige vrijwilligè soldaat P. B. uit Zwammerdam een onvoorwaardelijke hechtenisstraf van veertien dagen ge- requireerd wegens het te Jaag vliegen over een mensenmenigte op 31 Octo- bor 1958 te Bodegraven. De advocaat-fiscaal zei in zijn re quisitoir dat er reeds genoeg was ge waarschuwd en dat daarom een voor waardelijke straf niet voldoende was. De krijgsraad had B. veroordeeld tot 'n voorwaardelijke hechtenisstraf DIENST AAN DE NAASTE. van veertien dagen. De auditeur-mi litair had beroep tegen dit vonnis aangetekend. B. was ten laste gelegd dat hij op een hoogte lager dan 200 meter bo ven dé bebouwde kom van Bodegra ven, waar zijn verloofde woont, en op 30 meter hoogte over een mensenme nigte had gevlogen. Het Hoog Militair Gerechtshof ver oordeelde vervolgens de vrijwillige soldaat H. L. B. uit Enschedé tot een hechtenisstraf van veertien dagen omdat hij schuldig was bevonden aan het lager dan 500 meter vliegen bo ven Roosendaal. De krygsraad had B, op formele gronden vrijgesproken. Van dit vonnis was de auditeur-militair in beroep gegaan. Invalide automobilist maakte brokken Met daverend geweld is Zondagmid dag te Amsterdam in de Korte Mar- nixstraat tussen een auto en een lan taarnpaal een fiets verpletterd waar van de eigenaar zich mag troosten met de gedachte, dat hij zich op het kritieke ogenblik elders bevond. Ge spaard bleef ook de 68-jarige oud zeeman die de auto in kwestie had bestuurd ofschoon zijn beide benen gedeeltelijk verlamd zijn en hy niet in het bezit is van de vereiste papieren. Bij het inzwenken van de bewuste straat bleek hy te zijn geschrokken van 'n naderende tram en de „macht" over het stuur te hebben verloren. Spionnageproces in Tsjecho-Slowakije. Veertien Tsjechen zijn dezer da gen veroordeeld op beschuldiging van „het voorbereiden van een bloedbad voor de arbeidende bevol king, het beramen van moordaansla gen op functionarissen en het be- faan van daden van spionnage en errorisme", aldus een te Wenen ontvangen Tsjechische courant uit Noord-Bohemen. De leider van de groep, „de Ameri kaanse agent" Frantisek Vacek, kreeg de doodstraf. Andere leden van de organisatie, onder wie vier vrou wen, kregen gevangenisstraffen va riërend van drie jaar tot levenslang. Vacek zou de groep hebben gevormd na uit de gevangenis te zijn ontsnapt, waar hy een vonnis van twaalf jaar uitzat wegens „terroristische activi teit." Keizer HaiTe Selassi van Ethiopië en zijn echtgenote zullen deze herfst een officieel bezoek van twee weken aan Engeland brengen op uitnodiging van koningin Elizabeth. Op 27. 28 en 29 Mei a.s. zullen op de vliegbasis Leeuwarden de nu welhaast tot een traditie uitgegroeide luchtvaartdagen worden gehouden. Aan het programma van het eigenlijke vliegfeest op de 29e Mei nemen naast de Koninklijke Lucht macht en de Marine Luchtvaart Dienst ook buitenlandse luchtmachten deeL tastisch Deze gegevens waren aan xle vertegenwoordiger van Tass over handigd, die ze weer aan Petrof had aangeboden. Nederlands detachement Verenigde Naties Nieuwe commandant Tot opvolger van de huidige com mandant van het Nederlands deta chement Verenigde Naties in Korea, de luitenant-kolonel C. Knuist, is benoemd de majoor der infanterie J. Raaijmakers uit Breda. Majoor Raaijmakers is met het oog op deze benoeming met ingang van 1 Juni a.s. tydelijk bevorderd tot lui tenant-kolonel. Jachtslot bij Ede ging in vlammen op Dinsdagochtend is het jachtslot op het landgoed „De Hindekamp" hy Ede, bewoond door de fabrikant J. M. van Leeuwen, tot de grond toe af gebrand. Door de droogte en de sterke wind alsmede door het feit, dat het dak met riet was gedekt viel aan blus sen niet te denken. Ook de kostbare inboedel ging ge heel verloren. De Edese brandweer rukte uit met groot materiaal en de brandweren van Arnhem, Bennekom. Lunteren, Harskamp en Ederveen werden ter assistentie opgeroepen. Het grote huis was echter één vuur zee, waartegen niets uit te richten viel. De stallen, garages en een perso- neelswoning konden behouden blijven. Vermoedelijk is de brand ontstaan door een lek in de schoorsteen, waar onder een open haard was aange maakt. De schade loopt in de honderd duizenden. maar wordt door de ver- zekedng gedekt. Ëen kind gedood en een gewond. Vorige week werd te Tiel een kind gedood door een schot uit een Piat en een tweede kind gewond. De leger- voorlichtingsdienst deelde toen mede, dat het hier twee kinderen betrof, die zelf met het wapen hadden gespeeld. Deze mededeling was gebaseerd op de aanvankelijke verklaringen, welke de militair onder wiens berusting het wajïen was geweest, tegenover de ko ninklijke marechaussee had afgelegd. Volgens die verklaring had in een on bewaakt ogenblik een tweetal kinde ren by de Piat weten te komen en had een hunner een oefenprojectiel In het wajïen gebracht en dit met kracht te gen de veer gedrukt, welke daarop was teruggesprongen en het projectiel had doen afgaan. De eerste dag na het ongeval was er geen mogelijkheid, de juistheid van deze verklaringen nader te controle ren. Het bij het ongeval gewonde kind kon nog niet gehoord worden en na men van andere kinderen, die mogelijk bij het ongeluk tegenwoordig waren kende men niet, Er was ook geen aan leiding om dadelijk te twijfelen aan de juistheid van de mededelingen, welke de betrokken militair had gedaan. Om deze reden werd de aanvanke lijk verkregen lezing ter publicatie gegeven. Door een misverstand tussen de Koninklijke marechaussee en de le- gervoorlichtingsdienst werd toen te vens ten onrechte gemeld, dat tijdens de oefening om toezicht op de spelen de kinderen aan de gemeentepolitie zou zijn verzocht. Na het verhoor van het kind werd van het ongeval een geheel andere verklaring verkregen, welke later werd bevestigd door enkele door hem met name opgegeven vriendjes. Vol gens deze verklaring had de militair zelf het wapen aan de kinderen willen demonstreren, waartoe hij een oefen- projectiel in het wapen had gedrukt, terwijl de kinderen daarvoor stonden te kijken. Het wapen was hierbij af gegaan. De militair, geconfronteerd met de. ze van de zijne afwijkende verklarin gen van de gehoorde kinderen, heeft daarop erkend, dat hij de Piat zelf heeft bediend, met het bekende nood lottige gevolg. Hij zal nu worden veroordeeld we gens het veroorzaken van dood door schuld. Op S0 Mei a.s. zal dr. H. J van Mooie, oud-luitenant-gouverneur-ge neraal van Nederlands Oost-Indië en thans werkzaam bij de Verenigde Naties, als bestuursexpert voor het technische hulpprogramma voor de onontwikkelde gebieden, te New- Yorkzyn 60c verjaardag vieren. Een opname van dr. Van Mook in zijn bureau ran de Verenigde Naties te New York. Dit een door prof. Baudhuin gepubli ceerd verslag blijkt, dat in 1953 het Bel gische nationale inkomen 310 milliard 700 millioen francs bedroeg tegenover 311 milliard in 1952. In 1949 bedroeg het nationale inkomen fr 253 milliard, in 1950 fr 270 milliard. De regentschappen Tjilatjap en Ban- joemas op Java zijn geteisterd door een sprinkhanenplaag, waardoor bijna 2500 ha sawah is getroffen. De schade aan de ge wassen wordt geraamd op rp. 1.230.000. ER ZIJN ER ONGEVEER 200.000 Een stevige brok volkscultuur Het Nederlandse volk kent vele liederen en het heeft er waarschijnlijk nog meer vergeten. Dat laatste is erg jammer, want in die liederen ligt een schat van kennis omtrent ons land, zijn volksaard en zijn levensgewoonten in verschillende tijden besloten. Zy behoren tot onze volkscultuur. Daarom is het de moeite waard ze op te sporen, ze vast te leggen, zo mogelyk met de melodie en ze te registreren. Dat lijkt een onbegonnen werk, want naar scliatting zal men dan 200.000 Nederlandse liederen moeten codificeren! Dat heeft althans de Codificatie commissie voor het Nederlands lied, die ingesteld is door de op 16 April 1951 tot stapd gekomen Raad voor de Volkszang, uitgemaakt. Men is dus al met deze arbeid begonnen. Het is een van de aspecten van het vooral na de bevrijding opgekomen streven de Nederlandse volks cultuur en met name ook de gewes telijke cultuur tot hernieuwde bloei te brengen. Zoals men op het ogenblik ook zijn aandacht wijdt aan de fol- ZESTIENDE-EEUWS ZEEUWS DIPLOMAAT Van Statenlid tot gezant in Engeland Iedere Goessenaar kent de Albert Joachimikade, maar vraagt niet aan de inwoners van de Ganzestad, wie Albert Joachimi eigenlyk was. Schrij ver dezes heeft deze vraag vaak gedaan aan personen, die in hun geboor teplaats Goes meer dan gewoon lager onderwijs hadden genoten en zij be kenden op school nooit van Joachimi gehoord te hebben. Reeds meer dan eens is er op gewezen, dat de onderwijzers weinig of niets van de geschie denis hunner woonplaats of gewest weten, ofschoon door die kennis vaak 5 vaderlandse geschiedenis aangevuld en beter begrepen wordt. Dit blijkt uit de volgende korte levensgeschiedenis van Albert Joachimi. Van zijn jeugd is zo goed als niets bekend. Alleen weten wij, dat h(j in 't jaar 1560 te Goes is geboren. Hij moet een uitstekende opleiding hebben ontvangen, want reeds op be trekkelijk jeugdige leeftijd werd hy eerste secretaris, later pensionnaris van zijn geboortestad. door B. J. DE MEIJ. Doordat hij door Goes afgevaar digd werd naar het college van de Staten van Zeeland, kwam ook hier zijn bekwaamheid als regeringsper soon tot uiting, zodat hij in 1592 voor Zeeland mede werd afgevaardigd in de Staten-Generaal. Eveneens wer den hier zijn talenten opgemerkt, zo dat de Republiek hem belangrijke buitenlandse zendingen opdroeg. G ezantschappen In 1610 belemmerde Engeland de vrije vaart en visserij op de Noord zee. Albert Joachimi werd met vier andere personen naar de Engelse ko- ning Jacobus I gezonden met het ge volg, dat het verbod werd opgehe ven. Zweden en Rusland Waren in 1615 met elkaar in oorlog. Hierdoor leed onze handel op de Noordzee veel schade. De Republiek zond Alb. Joachimi met een paar gezanten naar de Zweedse koning Güstaaf Adolf en naar de Russische keizer om vrede te bewerkstelligen. De zen ding slaagde niet geheel. Wel werd 4 Maart 1616 een wapenstilstand van 3 maanden gesloten. De Zweedse ko ning was zo tevreden over het werk der Nederlandse afgezanten, dat elk geldelijk ruim werd beloond. Joachi mi werd bovendien in de adelstand verheven. Beter slaagde hy met Frangols van Aerssen, heer van Sommelsdijk in 1624 in Engeland om de verdra gen van onderlinge bijstand te ver nieuwen, zodat op 5 Mei van dat jaar een verbond tussen de Repu bliek en Engeland werd gesloten. Alb. Joachimi steeg in eer en aanzien door zyn benoeming tot ridder van de Kouseband. In Zeeland was hy heer van Oostende en van Hoede- kenskerke. Hij werd tot vast gezant aan het Engelse hof benoemd met een jaar wedde van 9000 en 4000 voor uit rusting: voor die tyd grote bedra gen. Als gezant heeft hij ons land grote diensten bewezen. Toen in 1629 te Londen een grote brand woedde, ging zijn huls ook in de vlammen op, waarbij vele kostbare aantekenin gen verloren gingen. Laatste jaren In 1646 werd te zyner eer een ge denkpenning geslagen. Op de voor zijde stond zijn afbeelding op 86-ja- rige leeftijd en op de andere zUJ~ een toepasselijk opschrift. Door staatsverwikkelingen in En geland in 1650 verliet hij dit land. De 90-jarige werd later weer benoemd, doch hij meende door zyn hoge leef tijd te moeten bedanken. Hy leefde nog 4 jaar in zijn vader stad Goes, waar hij op 17 Mei 1654 overleed en op 24 Mei In de Grote Kerk werd begraven. Alb. Joachimi was in Jan. 1592 te' Middelburg gehuwd met Adriana Huyssen, mede uit Goes afkomstig. Uit het huwelijk zijn drie dochters geboren, Martina, Isabella en Adri ana, die allen later gehuwd zijn met aanzienlijke personen. Mierevelt heeft van Alb. Joachimi een portret geschilderd tnet onder schrift: Nocuit differs paratls, zijnde de zinspreuk van de grote diplomaat. De schilderij is in 1864 bij de brand van het museum te Rotterdam ver- loren gegaan. Prins Bernhard naar Maastricht Z. K. H. Prins Bernhard zal Maan dag, 24 Mei a.s. te Maastricht de vie ring bijwonen van het 150-jarige be staan van de Kémer vSn Koophandel en Fabrieken voor Maastricht en om streken. Aansluitend aan het bezoek dat de prins Donderdag en Vrijdag a.s. aan de Rijnstreek van Zuid-Holland zal brengen, zal hij Vrijdagmiddag een deel van een bijeenkomst der nationa* le federatie van de raad van het voor malig verzet te Hilversum bijwonen. 1 klore, aan de volkszang en de volks dans, aan de volksmuziek en aan het Natuurlijk schuilt er veel kaf on der het koren van de Nederlandse liederen. Het verheffende „Van je hela, hola. houdt er de moed maar in", of „Óveral, overal, waar de meisjes z" en het oudere „Kiele, kiele, kiele Tolhuis, Tolhuis; Kiele, kiele, kiele hopsasa" zijn niet be paald geschikt, om ze op het reper toire van onze volkszangkoren te brengen, of er propaganda voor te maken als nummers voor de massa zang. Het doel van de Codificatie commissie is dan ook de Nederlandse volksliederen uit verleden en heden zodanig te verzamelen, te ordenen en vast te leggen, dat zowel de stu die van het volkslied, als de practijk van de volkszang zich daarop kun nen baseren. Het werk wordt door twee sub-commissies verricht, name lijk een voor het nog levende lied en een voor de in geschrift of in druk overgeleverde liederen. Zeldzame liederen De Codificatie-commissie, die on der voorzitterschap staat van mr. J. Kunst, tevens voorzitter van de Raad voor de Nederlandse Volkszang, heeft enige werkloze intellectuelen in dienst, die in verschillende plaatsen de oude liederen proberen op te spo ren. Het is daarbij al gebleken, dat er hier en daar nog liederen zyn, die slechts door enkele mensen worden gezongen, doch nergens vastgelegd zijn. De arbeid van de Codificatie-com missie eist derhalve haast. Het zou zeer te betreuren zijn, als misschien waardevolle liederen met de laatste kenners in het graf werden meege nomen. Er is reeds te veel op dit ter rein van onze volkscultuur verwaar loosd. Nederland mag zich gelukkig prij zen, dat de Codificatie-commissie thans een verheugende activiteit ont wikkelt. Ook in Freiburg in Duits land bestaat een liederenarchief. Er zijn twee Nederlandse vorsers heen geweest om er te studeren. Dat heeft gunstige resultaten afgewor pen. Mr. Kunst beschikt op het ogen blik reeds over een groot aantal op namen. Gestadig groeit zijn verza meling. Over een jaar of tien, zo mag men wel aannemen, zal ons land wel een uitgebreid archief van Nederlandse volksliederen ryk zijn, met een eigen directeur en eigen per- Dat alles kost veel geld. Het rijk heeft van zijn daadwerkelijke be langstelling ook op dit terrein van de Nederlandse cultuur blijk gegeven door de verlening van een subsidie. Maar er is meer geld nodig ook in de toekomst. Het moet er o.i. komen. Het zou beneden de waardigheid van ons land blijven, als het geen kans Zag dit geld Op te brengen. Er wor den wel grotere bedragen uitgege ven voor minder edele doeleinden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 11