wmi Duinbrand bij Oostkapelle was gevaarlijk voor bebossing WALCHEREN Teleurstellende resultaten op de Waddenzee DDD BICAHPANllzl MIDDELBURG WORDT TWEETAL FRAAIE BRUGGEN RIJKER JIMMY en de Bende van Bolletje Bink MAANDAG 17 MEI 1954 PROV IN 01 LE ZEBUW3E COÜRAN 1 HELM EN KREUPELHOUT VERBRAND Ook in Vlissingen en Veere brak brand uit Tijdens het afgelopen week-end zijn er ook in Zeeland enige kleinere branden geweest, die tengevolge van de droogte enige omvang aannamen. Zo brak Zondagmiddag door tot nu toe onbekende oorzaak brand uit in de duinen aan het einde van de Duinweg bij Oostkapelle, nabij de zogenaamde „Rooie Weg". Ongeveer 1000 m2 duingras en kreupelhout ging verloren. Tengevolge van de vrij straffe wind wakkerde het vuur, dat gretig voed sel vond in het kurkdroge duingras en kreupelhout, fel aan en er ontstond zelfs gevaar voor de nabij gelegen bebossing. Omwonenden begonnen echter onmiddellijk met blussings- werkzaamheden en weldra arriveerde ook de brandweer uit Oostkapelle, die er in slaagde de brand, die gepaard Sng met een sterke rookontwikke- ïg, meester te worden. Ook de burgemeester van Oostka pelle, de heer F. G. Sprenger, was zeer spoedig ter plaatse. IN VLISSINGEN In Vlissingen moest Zondag de brandweer tweemaal uitrukken. De Overdracht m.s. „Ouwerkerk". Tijdens een korte plechtigheid is Zaterdagmiddag het m.s. „Ouwer- kerk", aat gemeerd lag aan de af- bouwpier van de Nederlandse Dok en Scheepsbouwmaatschappij te Am sterdam, door de heer F. ae Boer, di recteur van de N.D.S.M. overgedra gen aan de heer G. W. Bakker, direc teur van de N.V. Verenigde Neder landse Scheepvaartmaatschappij. De ze droeg op zijn beurt het comman do over aan de gezagvoerder, tein C. van der Blink uit Rotterdam. kapi- Het schip vertrekt heden voor een korte reis naar o.a. Bremen en Ham burg, op 28 Mei a.s. vertrekt het schip uit Rotterdatn voor een reis naar Australië. „Springtij". De watersnoodramp heeft vele schryvers geïnspireerd tot het schrij ven van romans en verhalen, welke min of meer geslaagd mogen heten. Zij, die de ramp nebben meege maakt of van meer nabij hebben aanschouwd, moeten echter bij het kennisnemen van deze litteraire producten ervaren, dat de auteurs zich vaak hebben laten verleiden tot het romantiseren van de materie en daarbij het gebeuren van de ramp niet ten volle hebben doorleefd. Zo is het ook de schrijver van het to neelspel „Springtij" vergaan, waar mee de Goesse Toneelvereniging „Kunstvrienden" Zaterdagavond in het „Schuttershof" haar seizoen be sloot. Dit stuk dat een toneelweergave van de Februari-ramp bedoeld te zijn, speelt zich af in de woonkamer van dijkgraaf Vreeken, een heerszuchti ge boer die het niet kan verkrop pen, dat zijn zoon met een meisje uit de arbeidersstand is gehuwd. Eerst de ramp doet de dijkgraaf onder de druk van zware beproe vingen, tot inkeer komen. Op zich zelf weliswaar geen nieuw motief voor een toneelspel, maar toch aan vaardbaar. De wijze waarop even wel de gebeurtenissen van de ramp rond dit gegeven zijn verweven, heeft verschillende bedenkingen. Si tuaties en feiten worden weergege ven, welke niet in alle opzichten met de werkelijkheid van die dagen kloppen. Niettemin heeft het stuk ook verschillende dramatische scènes, die de realiteit benaderen. Over het algemeen zijn de uitvoerenden er vrij goed in geslaagd deze momenten uit te beelden, hoewel een meer doorleefd spel van sommige mede werkenden het geheel nog aan kracht zou hebben doen winnen. De heer F. van Vredegem gaf een aannemelijke creatie van de dijkgraaf. Alleen vragen wij ons af, waarom hij in Zuid-Bevelands cos- tuum was gekleed, hoewel het stuk zich toch kennelijk in O. Z. Vlaan deren afspeelt? De dochter Anneke die de bemid delende rol speelt tussen de kop pige vader en de zoon werd uitste kend uitgebeeld door mej. A. Maas dam. Verder zij o.m. nog vermeld 't rustige spel van de heer P. Zandee (tevens regisseur) als de pastoor en de weergave van de rol van de mis kende schoondochter door mevr. A. VentevogelSchillemans. Het publiek gaf na elk bedrijf door een hartelijk applaus uiting aan zijn waardering voor het ge leverde spel. eerste maal naar de compost-installa- tie bij de vuilnisbelt, waar in de ver gaarbak vóór het composteringsge- bouw brand was uitgebroken. In de bak bevond- zich het vuil van drie vuilniswagens. De brandweer haalde de bak leeg en slaagde er in het vuur te blussen. Enige uren later werd men gealarmeerd voor brand bij de Bui tenhaven. Aan de Oostzijde was bij het Marine-etablissement een aantal perkoenpalen in brand geraakt. Het vuur werd met de motorspuit geblust. Zondagmiddag werd in Veere de brandweer gewaarschuwd voor brand in de onmiddellijke omgeving van het voormalige vliegkamp. Bij de steiger van dit kamp had een grote partij jutezakken (6800 stuks) vlam gevat. Daar gevreesd werd, dat de vlammen zouden overslaan naar het vml. vlieg kamp-gebouw, waarin thans vijf ge zinnen zijn gehuisvest, werd onmid dellijk krachtdadig aangepakt. De brandweer slaagde er ook hier in de brand meester te worden. Waar schijnlijk hadden kinderen in de om geving van de zakken, die op ver scheping wachtten, met vuur ge speeld. Middelburg Grote deelname aan series van Swift te Middelburg Voor de traditionele internationale korfbalseries, die de Middelburgse Korfbalvereniging „Swift" ook dit iaar weer op Hemelvaartsdag Jonderdag 27 Mei a.s. in de Zeeuwse hoofdstad organiseert, blijkt grote belangstelling te bestaan, reeds schreven meer dan 60 twaalf tallen uit binnen- en buitenland in; daarbg bevinden zich enkele promi nente Belgische ploegen. Wat de deelname betreft, kan dut, reeds van een succes worden gesproken. E.H.B.O.-examens Dezer dagen werd het examen af genomen van 34 leerlingen van de cursus „Eerste Hulp Bij Ongelukken" georganiseerd door de afdeling Mid delburg van de Kon. Nederlandse Ver eniging E.H.B.O. De cursus stond on der leiding van mevr. E. Vermaas-van Konijnenburg, die voor het practische gedeelte werd geassisteerd door mevr De Vries-Draaisma, terwijl het exa men werd afgenomen door dr C. F, Frumau. Twee 'candidaten werden af gewezen, terwijl 32 slaagden, namelijk: de dames. J. Daridse; J J Glerum- Schoonaard, P. N. van Kamer, P. Pop- pe, A. H. Schipper. C. E. Sinke en de heren A. de Bie, J. A. Blanker, W P. Dekker, N. V. Eekman, E. J*. Gle- rum, A. N. M. v. d. Heyden, B. L. Hokke, J. Hollestelle, J. de Klerk. M. Klink, H. J. Kraak, G. Labeur, BV v. d. Lagemaat, D. P. v. d Linden, J. Meyer. B. Mulder, J. G. Nieuwenhuy- zen, L. J. v. d. Panne, A. Piekaart, F J. Ploegaert, A. G. v. d Poel, E. J. v Renen, K. Riepiens, J. C van Ros- sum, J J. Tevel en J. C. Wisse. Vlissingen Wervingsavonden „Steunt Wettig Gezag" Te Vlissingen werden dezer dagen twee wervingsavonden gehouden voor de stichting „Steun Wettig Gezag". Voor deze bijeenkomsten was een aantal buitengewoon dienstplichtigen uitgenodigd. De kapiteins Pilaar en Hille wezen op het belang van een hecht territoriaal verdedigingsappa raat, waarin de Nationale Reserve een belangrijke functie vervult. Voorts werd een tweetal films vertoond; „Pa. raat of prikkeldraad", welke een beeld geeft van het werk der N.R., en „Wij leven vrij, wij leven blij", over het steeds vooruitschuivende ijzeren gor den en de landen, die daar achter lig gen. Aanrijding. De 58-jarige mevrouw G. te Vlis singen werd bij het oversteken van de straat bij de Paardenmarkt met de arm geraakt door een bromfietser. Mevrouw G. kwam te vallen en brak haar heupbeen. GEVONDEN VOORWERF "Éen 10-jarige jongeman werd op het badstrand te Vlissingen betrapt bij het doorsnuffelen van kledingstuk ken. Hij had reeds een polshorloge ter waarde van 60 buit gemaakt. Het ging hem blijkbaar meer om het spel aan om de knikkers, want het bandje had hij aan een vriendje gegeven en het horloge bij de portier van „De Schelde" afgegeven als „gevonden voorwerp". Ir. G. H. Vijgeboom t In het verpleeghuis „Der Boede" is op 77-jarige leeftijd overleden ir. G. H. Vijgeboom, w.i. Ir. Vijgeboom was als bedrijfsingenieur van 1904 tot 1938 werkzaam bij de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlis singen. Weinig of geen mosselzad. De mosseikwckers uit Zeeland, die zich op de Waddenzee bezig houden met het vissen van mosselzaad om daarmee de mosselpercelen aldaar te bevolken, zijn thans vaor de eerste keer thuis. De meegebrachte berich ten zijn weinig bemoedigend, betref fende het verloop van de campagne. Er is weinig of geen nieuw mossel zaad, (mosselzaad dat het vorige jaar is gevallen). Men is dus genoodzaakt te vissen op banken met ouder zaad, dat zijn dus banken die ook in het seizoen 1953—1954 of eerder reeds werden bevist. Het ijs heeft evenals dat in Zeeland zelf het geval was, in de winter 19531954 op deze banken zijn verwoestend werk gedaan, zodat veel zaad verloren ging. Het is dus uiterst moeilijk om een volle vracht achter elkaar te vissen. Men moet telkens veranderen en gaan zoeken, of men niet het geluk heeft, een „bankje" mosselzaad te vinden, dat nog niet eerdes- door een ander is ontdekt, of waarvan men zich herin nert, dat in vorige jaren ook zaad ge vallen op die plaats aanwezig was. Evenals men dat 30 tot 40 jaar ge leden ook in Zeeland en door de Zeeuwen zag doen, wordt door vissers uit Wieringen zaad verzameld per mand, dat in kleine partijtjes aan de Zeeuwen te koop wordt aangeboden. Wel een bewijs hoe schaars ook thans de Waddenzee is, omdat men wan neer men genoeg kan vissen met me chanische kracht en met de korren, men er niet aan denkt om de ouder wetse manier van het „zaad dragen" te gaan toepassen, noch aan het ko pen van kleine hoeveelheden. Feestavond „Abva". In het Concertgebouw te Vlissin gen kwamen Zaterdagavond de leden van de Algemene Bond van Ambte naren bijeen. In een propaganda-re- de deelde de heer J. C. Constandse mede, dat de afdeling Vlissingen nog steeds groeiend is en thans 730 leden telt. Er zijn 22 jubilarissen, namelijk twee met 40 jaar trouw lidmaatschap en twintig met 25-jarig lidmaatschap. De voorzitter, de heer H. N. Schuur man, spelde de „veertigjarigen", de heren H. Mabelus en A. de Pagter, het gouden N.V.V.-insigne op, waarna de heren D. Labruijere en M. J. Stroo zilveren insignes in ontvangst moch ten nemen. Voor de echtgenoten van de heren waren er doosjes met zilve ren theelepeltjes, voorzien van het Abva-embleem. De overige jubilarissen ontvingen hun onderscheiding in de pauze. Na de pauze voerde het toneelgezel schap „De Verenigde Spelers" het blij- en zangspel „Rumoer in het Dorp" van Bert Kroon op. Deze ge zellige comedie werd op bekwame wij ze over het voetlicht gebracht en in het bijzonder Ger. Lindënberg, die drie rollen voor zijn rekening nam, oogstte succes. Het publiek toonde zijn waardering met een langdurig applaus. De heer Schuurman sprak na afloop een dankwoord tot de artisten, waarna men nog enige tijd bjjeen bleef. Oost- en West-Souburg Vergadering A.N.M.B. Te Souburg werd door de A.N. M.B. en de A.N.B. een vergadering belegd, tgdeng welke de districts- bestuurder uit Vlissingen, de heer J. van Wagtendonk een inleiding hield over net rapport van de So ciaal Economische raad over de ouderdomsvoorziening. Spreker gaf hierbij een overzicht over datgene wat m Nederland in de loop der jaren op het gebied van de ouder domsvoorziening was verricht van minister Talma tot minister Drees toe. Op duidelijke wijze gaf spreker een toelichting1 op het rapport van de S.E.R., waarna hij diverse vra gen beantwoordde. Domburg Vergadering van „Pro Rege" De afdeling Domburg van de N.M. B. „Pro Rege" vergaderde onder lei ding van de heer M. C. Jellema. Uit het verslag van de secretaris bleek, dat het ledental thans 43 bedraagt en dat het aantal begunstigers 19 bedraagt. De ledenwerfactie zal wor den voortgezet. De heren B. Goed- bloed en M. Corré werden tot be stuursleden herkozen. De leider van het militair tehuis te Vlissingen, de heer Van Damme, hield een causerie over het werk in de militaire tehui zen. Burgerlijke Stand. BIGGEKERKE. Bevallen: J. LampertKodde, d.; BrugmanMarijs, z. Getrouwd: L. C. van Felius, 28 j. en W. M. Corbtjn. 20 j. Overleden: N. Geldof. 50 j., e. V. P. B'esuijen. NIEUW- EN ST. JOOSLAND. Overleden: L. de Vogel, echtgenote van J. W. de Klerk, 59 j. Hervormde kerkvoogdijen in Utrecht bijeen. Vrijdag en Zaterdag is in het ge bouw voor K. en W. te Utrecht de algemene vergadering gehouden van de vereniging van kerkvoogdijen in de Ned. Herv. Kerk. De vergadering, die bezocht werd door een buitengewoon groot aantal kerkvoogden en door ve le kerkelijke autoriteiten als gasten, stond voor de eerste maal onder lei ding van de nieuwe voorzitter mr M. Ch. de Jong uit Wassenaar. Het hoofdbestuurslid de heer J. Moll uit Vlissingen hield op de vergadering een referaat over „Verdieping en uitbouw der vereniging". v Spreker zeide, dat de 'organisatie als gevolg van de gewijzigde omstan digheden ook in de toekomst voor de kerkvoogdijen nog een belangrijke taak heeft. Het is noodzakelijk, dat de kerk voogdijen. zo mogelijk, meer activiteit opbrengen, om in de gewijzigde om standigheden het werk der kerk mo gelijk te maken in eigen gemeenten. Door middel van de organen der ver eniging moet uitwisseling van ge dachten tot stand komen. Dit zal een stimulerende invloed kunnen uitoefe nen en dienstbaar zijn aan de uit bouw van de vereniging en haar zeer veelzijdige taak. Meer dan voorheen komen de kerkvoogdijen in aanraking met andere organisaties op het brede erf der kerk, o.a. met de federatie van Diaconieën en met de Bond van Ned. Predikanten. Het kan van groot be lang zijn om te trachten een contact orgaan. bestaande uit vertegenwoor digers van genoemde organisaties in te stellen teneinde gemeenschappelij ke belangen en vraagstukken te be spreken en daardoor uitbouw mogelijk te maken. In de middagvergadering werd over het referaat van de heer Moll van ge dachten gewisseld. Breskens ontmoette een productief De Zeeuwen (2—7). Breskens heeft het tegen het tech nische beter spelende De Zeeuwen niet tot een overwinning gebracht (2 7). De Zeeuwen telde 2 invallers voor Wijtenburg en Oosterling. Bres kens had een invaller voor Faas. De thuisclub had deze middag niet veel succes met haar buitenspelval. De snelle Zeeuwen-mldvoor De Bart kreeg hierdoor zo vele kansen, dat de uitslag niet vreemd aan doet. Het eerste kwartier was de meer derheid voor het ver opgedrongen Breskens. De aanvallen waren echter zo doorzichtig, dat zij De Zeeuwen achterhoede niet veel hoofdbrekens kostte. En "in laatste instantie greep doelman Boucherie resoluut in. Langzamerhand wisten De Zeeu wen - voorwaar tsen zich aan de druk te onttrekken. Toch duurde het nog 25 minuten eer De Bart kans kreeg zjjn club aan een voorsprong te hel pen (01). Spil Fenfln van Breskens. de beste speler van die ploeg, bleef steeds goede passes geven aan zijn medespelers. Ze wisten echter niet van deze kansen gebruik te maken. Na de thee waren bet De Zeeuwen die de toon aangaven. Aanval na aan val golfde op het Breskens-doel. Mid- voor De Bart. die deze middag uiterst actief was, gaf zijn club door 2 doel punten een veilige voorsprong (03). Even later was net weer De Bart die uit een goede combinatie met Leijnse er 04 van maakte. Even kwam er nog een opleving bij Breskens, toen een aarzeling in De Zeeuwen-verdediging door de Bres- kens-linksbinnen keui'lg werd afge straft (14). Twee minuten later werd uit een scrimmage voor het Zeeuwen-doel nummer twee achter doelman Boucherie geplaatst. Hier mede had Breskens al naar kruit ver schoten. En met de regelmaat van een klok voerde de jeugdige rechtsbuiten Schuit de score op tot 27. Van onze adverteerders. Middelburg ls dezer dagen weer een nieuw fraai winkelpand rijker geworden. Op de hoek van de St. Pieterstraat en de Spanjaardstraat opende de heer N. Zandee zijn siga renmagazijn „De Balans". Dit hoek pand bleek wel zeer geschikt voor zulk een zaak. Riante en open etala ges geven de voorbijgangers een goe. de indruk van hetgeen binnen te ver- wachten is. De winkelruimte is ge heel in lichte en frisse kleuren uitge voerd, hetgeen een lust voor het oog is. Vele relaties en bekenden getuig den bij de opening van „De Balans" door middel van bloemstukken van hun belangstelling. Geitenkeuringen De Provinciale Vereniging ter ver- beier ing van het Geitenras in Zee land heeft besloten dit jaar de vol gende geitenkeuringen te doen hou den: Vrijdag 21 Mei: Oudelande, Borsse- le en Nieuwdorp. Zaterdag 22 Mei: Sint Maartensdijk. Wemeldinge en Wolf aartsdijk. Woensdag 26 Mei: Nieuwvliet, Heil- le en Zuidzande. Zaterdag 29 Mei: Hengstdijk. Sint Jansteen en Axel. Maandag 21 Juni: Nieuwerkerk, Dreischor, Renesse, Haamstede-Burgh en Zierikzee. Dinsdag 22 Juni: Nieuwland, Rit- them, Souburg, Koudekerke en Mid delburg. Woensdag 23 Juni: Biggekerke, Zou- telande Westkapelle, Bouaewijnsker- ke, Meliskerke. Domburg en Aagte* kerke Donderdag 24 Juni: Vrouwenpolder en Serooskerke. Kringkeuringen zullen, voor zover thans bekend, dit jaar worden gehou den te Goes (18 Juni); Hulst (12 Juli); Oostburg (15 September) en Middel burg (23 September). Schaafwonden Krobben en peuteren Hlllfl' maakt 'de kwaal steeda erger. De helder vloeibare Uitslag D.D.D. dringt diep in d« GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Advertentie. Zeurende maag? Word geen maaglijder. BELANGRIJKE WERKEN GEGUND. Uitgevoerd in voorgespannen beton. Dezer dagen zyn twee belangrijke werken in Middelburg gegund, name lijk het leggen van een nieuwe brug over de Herengracht en het verbeteren van de reeds lang in desolate toestand verkerende Vlissingse brug. Een bijzonderheid van beide projecten is, dat de bruggen in voorgespannen be ton worden uitgevoerd. Deze constructie betekent iets nieuws op het ge bied van gewapend beton en wordt voor het eerst in Middelburg toegepast. Het belangrijke van een volgens dit procédé vervaardigde brug is, dat z\J op minder tussensteunpunten komt te rusten, waardoor het aanzicht van het bouwwerk zeer wordt verfraaid. De nieuwe overbrugging van de Herengracht zal, naar men weet, fun geren als schakel in de geprojecteerde uitvalsweg van het centrum van de stad in de richting van Domburg. In het kader van het wederopbouwplan werd reeds enkele jaren geleden de Stadhuisstraat aangelegd als begin Examens Voor het examen eerste stuurman G. H. V. slaagde de heer N. H. v. d. Heiden; voor derde stuurman G. H. V. de heren J. M. Bazen, Th. A. van Bavel, F. J. van Proorje en A. Zinger; het diploma A scheepswerktuigkunde behaalde de heer E. J. W. Jonker (met lof), allen leerlingen der „De Ruyterschool" te Vlissingen. De adjunct-commiezen-titulair mej. W. Elicn, werkzaam ter inspectie van de belastingen te Middelburg en de hern C. P. Pieters en J. Sanderse werkzaam op het ontvangkantoor van de directe belastingen te Vlissin gen, slaagden voor het te Den Haag gehouden examen voor adjunct-com mies bij 's Rijksbelastingen. Ritthem Verkoop woonhuis. Door notaris mr P. M. Meylink uit Middelburg werd Woensdag te Ritthem in „Ons Dorpsleven" ge veild voor de erven J. Cornelis-Aal- bregtse het woonhuis met tuin in de Dorpsstraat No. 31. De enigste inschrijver en koper was de heer Jac. Poelman te Souburg- voor f 400. 18 Mei. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. U.+N.AJ3. N.A.P. 2.07 2.36 3.41 3.53 1.8' 2.08 2.15 14.29 14.56 16.04 16.17 1.95 2.14 2.22 1.40 1.67 8.58 9.39 9.11 9.28 2.15 2.34 2.50 1.72 1.97 U.—N.A.P. 20.48 2.09 21.10 21.53 21.25 21.48 2.27 2.45 1.64 1.87 ig en met open mond van verbazing de drempel van de garage naar de twee vechtende mannen te kijken. Nu Karei Kruk as ging het winnen. Hij had de ander er onder gekre gen, had hem bij zijn pols te pakken en hij draaide deze net zo ver om dat hij geen vin meer kon ver roeren. Toen dwong hij zijn tegenstander om op te staan en duwde hem geleidelijk aan naar de kelder deur. Hij riep Miebct die hij wel had zien staan. „Mie- betl" schreeuwde hij. „Als je je Jackie terug wilt heb ben. moet je me nou helpen. Vooruit, houd die deur voor me open, zodat ik deze deugniet in de kelder kan opsluiten. Ik zal hem aan handen en voeten moeten binden, want het is een gevaarlijk heerschap". Miebet holde nu de garage binnen en deed wat Krukas haar had bevolen. Ze hield de deur open en zodoend? kon Krukas de ander voor zich uitduwend hem de keldertrap laten aflopen. „Aan de buitenmuur by de regenput hangt touw" zei hij tot Miebet, „ga dat even voor me halen, dan kan ik de vent vastbinden". Miebet hoide weg. maar de man begon nu tegen te sputteren. HIJ had blijk baar eerst van de schrik niets kunnen zeggen, maar nu begon hij te protesteren. „Wat moet dat allemaal" schreeuwde hij plotseling „Kom ik hier een auto hu. ren, springt meneer me eensklaps boven op m'n lijf Wat zijn dat voor manieren' Denk je dat ik mij da* zo maar goedschiks laat aanleu.... auwwww auwwwl' gilde de man eensklaps. Krukas draaide even zijn pols wat verder om.... van deze uitvalsweg. Aan de andere zijde van de Herengiacht werden de Volderijlaagte en Klein Vlaanderen verbeterd, terwijl over de Seisvest een nieuwe brug werd geslagen. De nieuwe brug die vooralsnog zonder naam is krijgt een lengte van 30 m. De breedte van de rijweg zal 7 m bedragen; aan elke zijde van de brug komt een trottoir ter breedte van ongeveer 2 m. Onder de brug is een tweetal jukken geprojecteerd; elk daarvan rust op acht betonpalen. Als deze overbrugging voltooid is, zal de uitvalsweg zijn functie kunnen gaan verrichten. DIT JAAR GEREED? De Vlissingse brug die reeds lang voor het verkeer is afgesloten wordt geheel vernieuwd; zij blijft practise!) op haar oude plaats liggen, hoewel het herstel zeer ingrijpena zal zijn. Ook deze overbrugging krijgt een overspanning van ongeveer 30 m. De breedte van de rijweg zal 6 m be dragen, terwijl aan elke zijde een trottoir van 2 m breed is geprojec teerd. De brug komt op een tweetal jukken te rusten, waaronder zeven betonpalen worden geslagen. Beide bruggen zijn vlakke plaat- bruggen; zij zullen van ijzeren leunin gen zoals bij de Seisbrug toegepast worden voorzien. Het voordeel van deze plaatbruggen is, dat het silhouet van het waterprofiel er zo min moge lijk door wordt gestoord. Dezer dagen zal met de voorberei dingen worden begonnen, waartoe al lereerst de betonpalen worden inge heid. Men hoopt beide projecten nog dit jaar te voltooien. Het eerst komt de brug over de Herengracht aan de beurt, daarna volgt de Vlissingse brug. Beide werken zullen worden uitge voerd door de laagste inschrijver, net aannemersbedrijf Heykamp n uit Vlissingen. School gesloten wegens kinkhoest De kleuterschool te Westkapelle ls gesloten in verband met het grote aantal kleuters, dat thans aan kink hoest lijdt Zeeuwse teams naar tournooi in Tilburg De afdeling Tilburg van de NeVoBo organiseert op Zondag 11 Juli op het gemeentelijke sportterrein een natio naal Steden- e.q. afdelingstournooi, waaraan ook de afdeling Zeeland haar medewerking zal verlenen. Daarnaast hebben de steden of afdelingen Den Haag, Voorburg, Amsterdam, Utrecht, Rotterdam, Nijmegen, Breda, Den Bosch, Eindhoven, Roermond, Heer len, Maastricht en Tilburg teams in geschreven. In totaal nemen 12 da mes. en 14 herenploegen deel Er wordt in 2 poules gespeeld, in de vorm van een halve competitie. Iede re wedstrijd bestaat uit twee sets. Met hei oog op dit tournooi heeft de technische commissie van de afde ling Zeeland een aantal spelers uitge nodigd voor een centrale training, die voorlopig elke Zaterdagmiddag van 15 Mei af in de gymnastiekzaal aan de Grote Markt te Vlissingen wordt gehouden. Hun namen zijn: Luitwteler, Jilleba, Cemeska en Swiers (EVVC), Creutz- berg (M de R.), Boutens. Rijkeboer, Zandee (MTS), de Graaft Kristelijn en Wolthers (MVC), Verheij (Mara thon), Haarsrna (UOC), Hawrykiwiecz Groch en Szoskiewicz (Wilno).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 7