both Commando-wisseling bij Marine te Vlissingen Wie rekenf, koopt Hoover REDDINGSBOOT VOER UIT VOOR VLIEGTUIGONGEVAL ^Zfvin Zeeuwse Almanak B. EN W. VAN MIDDELBURG ONTVINGEN JURISTEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 16 MEI 1954 WIMPEL WERD GESTREKEN Kapt. t.z. J. G. Broekhuysen droeg com mando over aan kapt. t. z. N. W. Sluijter Te Vlissingen werd gisteren met enig ceremonieel aan boord van Hr. Ms. „Jacob van Heemskerck" het commando Maritieme Middelen en het commando over de „Jacob van Heemskerck' 'overgedragen door de kapi tein-ter-zee J. G. Broekhuysen aan de kapitein-ter-zee N. W. Sluyter. Deze plechtigheid werd 's morgens begonnen om tien uur met een inspectie door de beide commandanten, waarbij de officieren, onderofficieren en man schappen op de kade stonden aangetreden. Bij de bemanning waren depu taties ingedeeld van Hr. Ms. „Cerberus". Hr. Ms. „Rozenburg" en Hr. Ms. „Jan van Brakel". Tijdens deze inspectie werden de officieren aan de nieu we commandant voorgesteld. Om elf uur by „alle hens voor de boeg" volg de de eigenlijke overdracht. De kapitein-ter-zee Broekhuysen hield daar by een toespraak, waarin hij zeide het een groot voorrecht te hebben ge vonden, dat hy in de afgelopen jaren had mogen medehelpen aan de op bouw van de Koninklijke Marine in Vlissingen. De scheidende commandant herin nerde er aan, dat hij thans voor de tiende maal een commando overgaf. Deze keer was het echter de laatste maal, omdat spreker in Juli ontslag zal aanvragen wegens langdurige dienst. „Met grote dankbaarheid her denk ik de ruim 30 jaren, dat ik bij de Koninklijke Marine mocht dienen", zo zeide kapitein-ter-zee Broekhuvsen. Spreker was verheugd, dat hij in de laatste jaren van zijn diensttijd was belast met de matrozen-opleiding. „Myn mening is dat deze opleiding de voornaamste is van de marine", al dus de scheidende commandant. „Zon der goede matrozen is een marine im mers niets waard". Het gaf hem een voldaan gevoel zijn laatste diensttijd als commandant in Vlissingen te heb ben doorgebracht: „Reeds als jong of ficier was het mijn wens hier te ein digen, ik kan slechts dankbaar zijn, dat deze wens is vervuld". Spreker dankte zijn ondergeschikten, waarbij hy verscheidene afzonderlijk noemde. „Een groot voorrecht was het. dat ik steeds op de volle steun en mede werking kon rekenen van het provin ciaal bestuur van Zeeland en van het gemeentebestuur van Vlissingen. Dankbaar ben ik bovendien voor de buitengewoon prettige samenwerking met onze vrienden van de Belgische zeemacht", aldus de scheidende com- Adver centje. HOE ASTHMA EN BRONCHiALE HOEST TE VERLICHTEN Wat zou U er niet voor over hebben om uw benauwende hoestaanvallen te kalmeren? Toch bestaat er een mid del dat zijn doeltreffendheid bewezen heeft en dat aan duizenden lyders aan asthma en bronchiale hoest verlich ting heeft gebracht. De Adozo-tablet- ten zijn zo samengesteld, dat één ta blet de felste aanval in 30 seconden verlicht en de normale, rustige adem haling in 515 minuten herstelt. Neem zelf de proef, haal vandaag nog de Adozo-tabletten bij uw apotheker of drogist. mandant, die zijn afscheidswoord be sloot met allen het beste toe te wen sen: „Moge God U steeds Zijn steun willen geven. Vaart allen wel!" Hierna richtte hy zich tot zijn op volger, die hg een aangename com mando-tijd toewenste. Tenslotte ver klaarde hij zyn functie te hebben neergelegd. Op bevel van de eerste officier van Hr. Ms ..Jacob van Heemskerck" de kapitein-luitenant ter zee J. J. Steens- ma, werd de commandowimpel gestre ken en by de aanvaarding van het be vel op order van de nieuwe comman dant weer voorgehesen. Kolonel Sluijter richtte zich met een kort, persoonlijk woord tot zyn voor- ganger, waarby hy er op wees dat het voor de kolonel Broekhuysen een bij zondere en moeilijke dag was. „Ge hebt de marine gediend met inzet van I uw gehele persoon. U kunt echter met grote voldoening terugzien op een eervolle carrière. Ik ben er van overtuigd, dat indien de marine een beroep op U zou doen, dat U bereid zoudt zyn mef uw grote bekwaamhe den ter beschikking te staan". Spre ker wenste de scheidende comman dant met zyn gezin een zonnige toe komst toe. Tot de bemanning zeide de com mandant dat hy het een voorrecht achtte het commando in Vlissingen te aanvaarden, een voorrecht vooral om dat hier de matrozenopleiding is ge vestigd. Spreker zeide dat hier een moeilijke en verantwoordelyke taak wachtte en wees op de noodzaak van een goede team-geest. Kennis is no dig, maar karakter betekent meer. al dus spr. Er dient kameraadschap te zijn en bovenal eerlijkheid. „Ik weet, dat de Zeeuwse bevol king en speciaal de Vlissingse, de ma rine een warm hart toedraagt. Dat hebben wij nodig. Laten wy door onze houding er voor zorgen, dat deze sympathie zo blijft", zo zeide spreker. Aan het slot van de plechtigheid bood de overste Steensma namens de bemanning een model van de „Jacob van Heemskerck" aan. In de middag werden door de afgetreden en de nieuwe commandant officiële bezoe ken afgelegd. HOOVER wast schoner. „Primeurs" op de Goesse veiling Op de veiling „Zuid Beveland" te Goes hebben enkele „primeurs" het nieuwe seizoen ingeluid. De heren C. Zwartepoorte, Goes en M. Schipper te 's Heer Arendskerke voerden de eer ste aardbeien aan. De heer Jac. de Jonge uit Lewedorp kwam met de eerste witte komkommers, terwijl de heer D. Jeremiasse te Wemeldinge de eerste bospeen aanvoerde. Inderdaad, de huisvrouw die alles bij elkaar optelt: het be houd van haar goed, de levens duur van haar wasmachine, de geringe onderhoudskosten, die eist voor haar geld een Hoover. Geen andere machine is in alle opzichten zo „spaarzaam" als een Hoover. Op den duur verre weg de voordeligste van alle.' Vraag Uw hendelaar demonstralie. MAZIt, SiDPil LOOS ALARM Hulpverlening bleek niet nodig Gisteren werden diverse diensten in Zeeland het Nederlandse Loodswezen, de rijkspolitie te water, de reddings boot uit Breskens en de douane, ge alarmeerd, omdat zich een vliegtuig ongeluk in de Westerschelde zou heb ben afgespeeld. Een loods meldde na melijk aan zijn dienst te Vlissingen, dat hij een vliegtuig had gezien op de plaat van Valkenisse bij Walsoor den, dat in moeilykheden verkeerde Onmiddellijk werden maatregelen getroffen om hulp te bieden, doch eni ge tijd later werd aan het Nederland se Loodswezen uit Walsoorden gemeld, dat nadere hulpverlening niet nodig was. Er was een tweede vliegtuig op de plaat van Valkenisse geland, waar mede het eerste uit zijn benarde po sitie het zat met de neus in het zand was verlost. Beide toestellen, vermoedelijk Belgische sportvliegtui- gen, zouden daarna weer zijn opge stegen. De reddingsboot de „President J- V. Wierdsma" uit Breskens keerde weer terug, evenals de schepen van de di verse rijksdiensten, die waren uitge varen. Ook uit Rilland Bath voer een boot ter verkenning uit. Advertentie. VAN TOT De brandweer van Heinkenszand staat niet alleen haar mannetje by het blussen van brand, maar blijkt ook over allerlei andere kwaliteiten te be schikken. Zo zyn momenteel de spuit gasten bezig, eigenhandig hun kazer ne op te knappen. Er is druk getimmerd en gemetseld en binnen afzienbare tijd, wanneer de nieuwe motorspuit gearriveerd zal zijn, heeft men de beschikking over een model-brandweerkazerne. Op de eerste verdieping zal hier een in structieruimte komen, waar de Be scherming Bevolking oefeningen kan houden. Hulde aan de mannen van Heinkenszand! WANDELING Eet zo zomerse weer der laatste dagen mist zijn uitwerking op des mensen gemoedsgesteldheid niet. Ge ziet allerwegen opgewekte gezichten en opgerolde hemdsmouwen, jonge moeders achter luxueuze kinderwa- gens en ondernemende bejaarde he ren, die lange wandelingen maken. Zéér lange soms, zoals die man van het Goesse kantoor der landbouw- voorlichtingsdienst, die Vn voor de Vierdaagse trainende collega's had bespot. „Man dat doe je zonder trai ning", zo had hy uitgeroepen, waarop een kleine vuurproef volgde Donderdagmorgen om vier uur ver trokken drie mannen, twee „getrain de", onder vjie een ongeveer veertig jarige administrateur, en de man, die het zonder training wel kon. Ze zou den naar Vlissingen en weer terug naar Goes wandelen. Wél, er is gewandeld. Naar Vlissin gen en terug. Maar niet door de on getrainde spotter Nabij Vlissingen heeft hy zijn over moed duur moeten betalen, zuchtend en steunend volbracht hy de laatste meters en tot schade en schande heeft hij moeten ervaren, dat zijn tong te snel was geweest! De administrateur is teruggewan deld en hij mocht het genoegen sma ken des avonds om zes uur weer in Goes te arriveren. De derde man, die voor de gezélligheid was meegegaan, had in Vlissingen de boot gepakt om met zijn echtgenote een dagje in Zeeuwsch-Vlaanderen door te bren gen. De ongetrainde telt vermoedelijk ttn blaren Ook in Sirjansland heeft de groente boer L. Dorst op een dergelijke ma nier een voorraadschuur „uit de grond gestampt" en enkele ouden van dagen in Sint-Annaland hebben in het „do mineeshof" zelf de bouw van een bank ter hand genomen. De „jeugd van te genwoordig" zal hier te zijner tijd wel duchtig onder de loupe worden geno men! BRAND. Schipper Riedijk, die met zijn mo torsloep bij de oesterputten ter hoogte van Yerseke in de Westerschelde lag, wilde zijn benzinetank vullen. Door onbekende oorzaak raakte echter de inhoud van een benzineblik en tank in brand. Ogenblikkelijk wierp hij bus en tank over boord, zodat de sloep geen vlam vatte. Riedijk wist een sleepje te pikken en kwam behouden de haven van Yerseke binnen. KLOK. Het torenuurwerk van Zonnemaire is tijdelijk verdwenen. Dit in verband met de binnenkort aan te brengen ver lichting van de wijzerplaten. Ver wacht kan worden, dat binnen een week of drie het karwei gereed zal zijn. Dan zullen de bewoners van Zon nemaire ook 's nachts „bij de tijd" kunnen blijven. SCHUUR IN VLAMMEN. In het schuurtje van het gezin Van L. te Sas van Gent vatte kortelings een petroleumstel vlam. Een buur vrouw zag rookwolken opstijgen, snelde toe, sloeg een ruitje met de blote hand in en doofde het vuur met zand. De brandweer kon onverrichter zake weer naar huls gaan- De schade aan het schuurtje was beperkt; die aan de hand van de moedige buurvrouw aanzienlijker. IN HET ZILVER. De heer J. F. Musson in Aardenburg was Donderdag 25 jaar in dienst bij de Stoomtram Maatschappij Breskens Maldeghem.De trouwe chauffeur werd in de morgenuren gehuldigd door de directeur, de heer Chr. Grauw. Ook burgemeester Van Dongen was van de partij. De jubilaris ontving een diplo ma en een enveloppe met inhoud. GOUD EN DIAMANT. Op nog twee plaatsen zyn de bloe men buitengezêt: in Heinkenszand, waar het echtpaar J. TraasMeeuwse zijn gouden bruiloft vierde en in Tho- len, waar de echtelieden J. C. Schot de Witte het tot 55 jaar hadden ge bracht. Vele vrienden en bekenden kwamen deze daverende dagen luister byzetten. Ir. Minderhoud directeur Noordoostpolderwerken Zeeuw van geboorte By Koninklijk Besluit is ir. Au P. Minderhoud met ingang van een na der te bepalen datum benoemd tot directeur van de Wieringermeer (Noordoostpolderwerken) Deze benoeming houdt in, dat de heer Minderhoud tevens de functie van landdrost van het openbaar li chaam „De Noordoostelijke Polder" zal uitoefenen. Ir. A. P. Minderhoud zal dr. ir. S. Smeding opvolgen, die wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftyd zyn functie als directeur-landdrost zal neerleggen, nadat de gemeente Emmeloord zal zijn ingesteld. De heer Minderhoud werd op 3 Maart 1902 te Wilhelminadorp gebo ren. Na de H.B.S. te Goes te hebben bezocht, studeerde hij aan de Land bouwhogeschool te Wageningen en behaalde in Juli 1925 de ingenieurs titel. Na enige jaren werkzaam te zyn geweest bij het trekpaardenstamboek te Den Haag, volgde op 1 Mei 1927 zijn benoeming tot secretaris van de Groninger Maatschappij van Land bouw te Groningen. Daarnaast be kleedde de heer Minderhoud te Gro ningen vele andere functies. Hy was o.a. werkzaam als directeur van de N.A.K. (Ned. Algemene Keurings dienst voor Landbouwgewassen) in de provincie Groningen, secretaris van de landbouw-crisis-organisatie en plv. voedselcommissaris. Gedurende de oorlog was hy enige jaren werkzaam als voedselcommis saris in de provincie Friesland. Na de oorlog fungeerde hy o.a. als voedselcommissaris in de provincie Groningen. Sinds 1 Januari 1946 is de heer Min derhoud werkzaam als hoofd van de Sociaal-Economische Afdeling en te vens als plaatsvervangend directeur van de Noordoostpolderwerken te Zwolle. Nieuwe stadhuisverlichting voor Middelburg Reeds 2300 bijeen Reeds enkele dagen nadat de Ver- liehtm'Tscommissie V.V.V. liaar actie voor een nieuwe verlichtingsinstalla tie ten hoeve van het Middelburg se sta heeft gestart, kunnen wy een ©er verantwoording van bin nengekomen giften publiceren. De overheid van de Zeeuwse hoofd stad heeft de burgerij een goed voor beeld gegeven; het gemeentebestuur zegde namelijk toe in de totale kos ten van 10.000 een bedrag van 2000 te zullen bydragen! Voorts werden de volgende bydra gen in dank ontvangen: geza menlijke Middelburgse boekhandela ren 50; fa. gebrs. Kunst 50; fa. Vroom en Dreesmann 50; fa. A. Neuféglise 50; fa Provinciale Zeeuwse Courant 100. Daardoor is de stand op dit ogenblik 2300. Een flink eind in de goede richting! W aterwegenrapport In ons artikel van gisteren over de reacties het waterwegenrapport zijn enige storende fouten geslopen. Zo verklaarde o.m. de burgemeester van Terneuzen, mr. P. H. W. F. Tel- legen. niet dat de haventarieven van Terneuzen tot nu toe een bijzondere aantrekkelykheid vormden, doch wel, dat de vrije haven van Terneuzen een aantrekkelykheid betekende. De heer H. R. A. de Meijer zeide niet, dat zij, die tot dan toe via Terneu zen verzonden, andere wegen hebben gezocht, echter wel, dat zij, die via Terneuzen verzonden, dit deden, met als gevolg, d'at enkele geregelde lijnen QP Engeland uit Terneuzen verdwe nen. Dodelijk ongeval in Renesse Wielrijder door vrachtauto gegrepen In Renesse heeft zich gistermiddag omstreeks vijf uur een zeer ernstig ongeval voorgedaan, dat het leven heeft gekost aan de 62-jarige heer G. van Sluis aldaar. De heer Van Sluis reed per rywiel op de Hoge Zoom toen hij op het Kruispunt met de Wilhelminastraat werd aangereden door een uit de rich ting Haamstede naderende met zand geladen G.M.C. vrachtwagen van een aannemer, die voor dijkherstel rijdt. Hoe het ongeval zich precies heeft toegedragen is nog niet opgehelderd maar waarschijnlijK is wel dat de heer Van S. plotseling voor de vracht wagen de weg is overgestoken. Hij werd tegen de grond geworpen en was vrijwel op slag dood. Dokter H. J. Simons, die spoedig ter plaatse was, kon helaas geen hulp meer bieden. Een tragische bijzonderheid is nog wel, dat de heer Van S. dezer dagen juist zijn slagerij had verkocht en hoopte binnenkort van zijn rust te gaan genieten. Door de Rykspolitie werd ter plaatse een onderzoek inge steld. Kassier Boerenleenbank Lewedorp staat terecht Verduisterde 650.000 Naar wij vernemen, zal C. R., voor malig kassier van de Boerenleenbank te Lewedorp, die in November van het vorige jaar werd aangehouden, zich op Dinsdag 25 Mei a.s. voor de Arronaissements-Rechtbank te Mid delburg moeten verantwoorden. R. wordt naar men zich herin neren zal tenlastegele^d in zyn functie als kassier van deze instel ling een bedrag van ongeveer 650.000 te hebben verduisterd. Hij zou zich hebben bezig gehouden met transacties in grond en boerderyen en de daaf voor benodigde bedragen uit de fondsen van de boerenleen bank hebben geput, zonder medewe ten van de leden. In een vorig jaar gehouden leden vergadering van de Lewedorpse Boe renleenbank werd reeds medegedeeld, dat het door R. verduisterde bedrag practisch geheel zal kunnen worden gedekt. Gecommitteerden examens zeevaartscholen Tot gecommitteerden bij de in 1954 te houden eindexamens aan de zee vaartscholen en scholen voor scheeps- werktuigkundigen, die ingevolge de Nijverheidswet worden gesubsidieerd, zyn benoemd de heren G. Bosveld, M- Braak, J. W. van der Burgt, R. Grippeling en G. Harjaar te Vlissingen en P. van Ooijen te Middelburg, IN BURGERZAAL STADHUIS Ver. voor Rechtspraak hield jaarvergadering Burgemeester en Wethouders van Middelburg ontvingen gistermiddag in de Burgerzaal van het stadhuis de leden van de „Vereniging voor Recht spraak" landelijke organisatie van juristen die in hun jaarlijkse voorjaarsvergadering te Middelburg bijeen waren. Burgemeester mr. dr. N. Bolkestein sprak er zyn vreugde over uit, dat de „Vereniging voor Rechtspraak" dit maal Middelburg als plaats van sa menkomst had uitgekozen. Spr. re kende het zich tot een eer zovele die naren van de justitie in de daarvoor bij uitstek geschikte Burgerzaal te mogen ontvangen. Mr. Bolkestein herinnerde er aan, dat het nog niet zo lang geleden is, dat de rechtspraak door ae plaatselijke overheid werd verzorgd en ging uitvoerig op dit on derwerp in. Daarbij vergeleek hy het verschil in bestuurlijke functie tussen de gemeentelyke overheid en de jus titiële macht. Ook benadrukte spr. de aanrakingspunten, die beide groot heden met elkaar hebben en ten aan zien waarvan men steeds een goede verstandhouding kan constateren. De voorzitter der vereniging, mr. D. J. van Gilse, procureur-generaal by het Haagse Gerechtshof, sprak woorden van hartelyke dank voor het door de burgemeester naar voren ge brachte en knoopte voorts in zijn ant woord aan op enkele door mr. Bol kestein gemaakte opmerkingen over het onderwerp justitie-gemeente. Vóór deze ontvangst ten stadhuize had men in het Schuttershof verga derd, nadat des morgens de deelne mers in de Zeeuwse hoofdstad waren gearriveerd. Ty'dens deze vergadering hield mr. W. Schenk, president van de arrondissementsrechtbank te Zwolle, een inleiding over de nota, die de mi nister van justitie aan de Tweede Kamer heeft voorgelegd en waarin de organisatie van de rechterlijke macht wordt behandeld. Op het be toog van mr. Schenk volgden uitvoe rige discussies. s Avonds gebruikten de congres- serenden de maaltijd in Vlissingen. Vandaag wordt een excursie ge maakt, waarby als voornaamste doe len Oostburg en Hulst op het pro- Sramma staan. Dit vormt tevens het uitstuk van deze voorjaarsvergade ring. KUNST „Don Pasquale" Voormalige Utrechtse Opera in Zierikz.ee. Wanneer het tournée dat de voor- malige Utrechtse Opera op het ogen blik door „de provincie" maakt in derdaad ten doel heeft te peilen in hoeverre er ook buiten de grote ste den behoefte bestaat aan een gezel schap, dat op verantwoorde wyze de kunst van het muzikale drama dient, mag het succes, dat gister avond in Zierikzee werd geoogst ze ker reeds als een belangrijke vinger- wyziging ten goede worden be schouwd, En wat misschien nog be- langryker is: het gezelschap heeft met deze voorstelling van Donizetti's kostelijke opera comique „Don Pas quale" getoond, dat het ondanks het predicaat „voormaligè" dat toch altyd aan zoiets als „wylen" doet den ken springlevend en kerngezond is. Men vraagt zich na een avond als deze eigenlijk alleen nog maar in pynlyke verbazing af^ hoe het mo gelijk is, dat zo'n kranig troepje geen plaats zou worden gegund naast de „officiële" Nederlandse Opera, die aan het brengen van iets behoorlyks in de provincie nog nimmer is toege komen. In Zeeland hebben we daar van althans nog nooit iets gemerkt. Op de muzikale kwaliteiten van Donizetti's werk en die van de ver tolking door de (voormalige) Utrechtse Opera willen wij ditmaal nog niet ingaan. Onze muziekrecen sent zal dit.doen na een van de voor stellingen op Walcheren. Hier worde dus volstaan met de simpele consta tering, dat in de eerste plaats de so listen Cora van Doesburg, Jan Duiveman, Ton Wink en Wibe Draayer door zang én actie alle recht hebben doen, wedervaren aan deze geestige muzikale comedie, waarvan de intrige wel wat doet denken aan die van Molière's biyspe- len. Vooral Jan Duiveman als Don Pasquale en Cora van Doesburg in de rol van het kittige bruidje Norina zorgden voor menig kostelijk tafereel tje. Maar naast de solisten verdienen ook orkest en koor met ere genoemd te worden. Ónder de muzikale Jei- din van Chris Burgers en de zeer bekwame regie van Arend Hauer werd hier inderdaad iets zeèr by'zon- ders op het toneel gebracht, waartoe ook de suggestieve decors en cos- tuums, ontworpen door Hans van Norden, zeer veel bydroegen. En ook voor de Nederlandse tekst van Adri- aan Morien kan men alle waardering hebben. Al met al is het werkelijk een kostelyke voorstelling geworden met veel vaart en élan gebracht, waardoor het gezelschap en de ZVU, onder welker auspiciën de tournee in Zeeland wordt gemaakt, alle eer in leggen. Dat was nu eens geen slap aftrekseltje voor de provincie, maar een pittige verfrissende dronk, die smaakt naar meer Ad interim Advertentie. KEIZERSTRAAT 7 ROTTERDAM COTON SOIE p. meter per meter van®f ,,na' 09o^ ZUIVER ZIJDEN" IMPRIME p. mtr. vanaf DAGELUKS SHOW IN ONZE MODE-TEAROOM MIDDELBURG. Vandaag Electro: „Spijkers met kop pen (a.l.), 19 en 21.15 uur; Schouw burg: „De vallei van de haat", (18 jr.) 20 uur. Morgen Electro: als vandaag, 15.30, 19 en 21.15 uur; Schouwburg: als van daag, 14.30 en 20 uur. VLISSINGEN Morgen Alhambra: „Lill" (aJ.), 3, 7 9 uur; Luxor: „Texas onder terreur", (14 jr.), 7 en 9 uur; Bellemypark: Concert „St. Caecilia". 8 uur. Morgen Alhambra: „Lili'5', (a.L), 3, 7 en 9 uur; Luxor: „Texas onder ter reur". (14 jr.), 3. 7 en 9 uur. GOES. Vandaag Grand: „Lili", (a.l.). 7 en 9 Morgen Grand: idem; 3 uur: „Het gro te geheim", (14 Jr.). ZIERIKZEE. Zaterdag 20 uur, Zo. 15 en 20 uur. Ma. 20 uur Bioscoop-Concertzaal: „lm weissen Rössl". Dl, en Do. 20i>uur Bioscoop—Con certzaal: „Straatjongens van Rome". HAAMSTEDE. Za. en Ma 20 uur Bioscoopzaal Hotel Bom: „De gouden Poort".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2