Grenswijziging voor Ganzestad enige oplossing WALCHEREN UITSLAGEN VEEKEURINGEN AMSTERDAM ADVISEERT EEN HERBEPLANTING OP SCHOUWEN RAMP BEÏNVLOEDDE RESULTATEN STOOMTRAM WALCHEREN IN 1953 VRIJDAG 14 MEI 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 GEMEENTERAAD GOES Raad accoord met voorstel De door Ged. Staten voorgestelde grenswijziging werd Donderdagavond in de gemeenteraad van Goes aan een vrij uitvoerige bespreking onderwor pen. Het algemeen oordeel van de aan het woord zijnde leden was, dat men de zelfstandigheid van een gemeente slechts node opgeheven wenst te zien, doch in het onderhavige geval zag men geen andere mogelijkheid. De uitbreiding van Goes noopt ertoe de blik tot over de gemeentegrenzen te werpen. Met B. en W. betreurde de raad het, dat de grenzen ten noorden van de stad blijkbaar niet aan een onderzoek door Ged. Staten zyn onder worpen geweest. Ook werden enkele suggesties gedaan voor verdere af ronding van de grenzen. De fractievoorzitter van de P.v.d.A.; de heer J. S. Visscher, gaf het eerst zijn beschouwing op de voorstellen. Hij ging hierbij de bevolkingstoena me van Goes in het verleden na. Sinds 1925 steeg het bevolkingscijfer met ongeveer 5500 (64%), terwijl dit voor overig Zuid Beveland slechts 10,8 voor Zeeland 10 en voor geheel Nederland 44 was. Op zich zelf zou dit een grenswijziging als thans voorgesteld nog geenszins recht vaardigen. Na verwezenlijking van 't Drie-eilandenplan en het Deltaplan verwachtte deze spreker echter nog een grotere groei van Goes, dan sinds 1900 met 103 Wanneer men Over voldoende grond zou beschikken, zou ook dit nog geen reden zijn om grens wijziging te wensen. Goes heeft ech ter een totale oppervlakte van ruim 837 h.a., terwijl er van de 101 Zeeuw se gemeenten slechts 21 zijn, waarvan de opei'Vlakte minder is dan van Goes. Per 100 inwoners beschikt Goes Over ongeveer 6 h.a., en slechts 2 andere Zeeuwse gemeenten, n.l. Vlissingen en Hulst hebben nog minder. Wanneer men daarbij nog in ogenschouw neemt dat de gronden in de Goesse polder en in de Poel slechts met niet te dragen financiële lasten bouwrijp gemaakt zouden kunnen worden, kwam spr. tot de overtuiging, dat Goes geen vol doende grond heeft om de verwachte groei op te vangen. Hij was daarom van mening dat grenswijziging nood zakelijk ls. Wanneer anderen de moeite had den genomen om een onderzoek in te stellen naar de positie van Goes, zou den volgens spr. uitlatingen als „ex- pansiezucht", „een teken aan de wand" en „het annexatiespook waart rond" niet gebezigd zijn. Spr. kon aan deze argumenten geen enkele waarde toekennen. Enkele vragen De heer Visscher kon in hoofdzaak accoord gaan met het voorstel van Ged. Staten. Wel waren bij hem en kele vragen gerezen. Zo stelde hij de vraag, of ook het Noorden niet bij de grenswijziging betrokken had dienen te worden. Na het verwezenlijken van het Drie-eilandenplan zou de haven van nog meer betekenis worden. Reeds thans zijn er geen gronden meer voor opslagterreinen beschik baar. Daarom achtte hij het niet uit gesloten, dat Goes binnen afzienbare Brandweerwedstryden in Oost Z.-Vlaanderen De brandweerwedstrijd voor brand weren uit Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen zal worden gehouden te Sluiskil op Zaterdag 22 Mei as. Aan deze wed strijd wordt door de volgende brand weren deelgenomen: Zuiddorpe, Sluis kil (2 ploegen), Koewacht. Temeuzen (4 ploegen), Westdorpe, Zaamslag, Hulst (2 ploegen), Vogelwaarde, Hon. tenisse, Sas van Gent, Axel en St. Jan steen. De wedstrijd staat onder leiding van de heer G. Kortus, adjunct-inspec teur van het brandweerwezen te Bre da, terwijl de jury zal bestaan uit de heren: C. Roelands, directeur van bouw. en woningtoezicht in O. Z. Vlaanderen te Terneuzen, P. J. de Kramer, commandant brandweer Wa terlandkerkje, D. Taekema, onder commandant brandweer te Goes, J. van As. van de brandweer te Vlissin gen en H. P. Bogaard, commandant brandweer Sluis. Het secretariaat zal worden waargenomen door de heren: J. Versprille, R. Slock en G. Meche- linck, resp, van de gemeente-secreta rieën Terneuzen, Sas van Gent en Westdorpe. Alle deelnemende ploegen krijgen een prijs in de vorm van een medaille met inscriptie, terwijl de best ge waardeerde bevelvoerder een vaantje krijgt. De prijsuitreiking zal geschie den door de burgemeester van Terneu zen. Na afloop van de wedstrijd wordt een gezamenlijke koffietafel gehouden in hotel Meert. Jubileum bij de Prov. Griffie Donderdag herdacht de heer Th. Wijtman te Middelburg het feit dat hij 25 jaar geleden als ambtenaar in dienst trad van de Prov. Griffie. Namens de Commissaris der Koningin sprak mr. J. M. Pilaar, Griffier der Staten van Zeeland, de jubilaris toe en overhan digde hem eert enveloppe met inhoud. Voorts werd o.a. het woord gevoerd door de heer C. Dockheer, afdelings chef van de jubilaris, die hem namens verscheidene afdelingen een lectuur bak aanbood, terwijl het overige per soneel de heer -Wijtman bloemen schonk. De heer Wijtman, die het op deze dag niet aan belangstelling mocht ont. breken, dankte tenslotte alle spre kers. Zeeuwse graanhandelaren in Zierikzee bijeen De Vereniging van Handelaren in Granen en Peulvruchten in Zeeland zal op Vrijdag 4 Juni a.s. haar jaar vergadering houden in hotel Mondra- gon te Zierikzee. Tijdens deze vergadering zal ir. P. R. Bouman, rijkslandbouwconsulent voor Zeeuwsch-Vlaanderen, een cau serie houden over „Behandeling van granen en peulvruchten door landbou wers". Na de lunch zal een tocht over Schouwen-Duiveland gemaakt wor den. tijd weer voor de noodzaak van grenswijziging komt te staan. Wan neer dit toch moet gebeuren, zal het beter zijn, dit thans gelijk te doen ge schieden. Verder gai spr. zijn me ning over de opheffing van Kloetinge als zelfstandige gemeente. Hoewel in het algemeen voorstander van hand having van zelfstandige 'gemeenten, was spr. van mening, dat er zich om standigheden kunnen voordoen, dat opheffing beter is. Hij wees hierbij op de Kloetingse middenstand, die in zijn bestaansmogelijkheden gehandi capt wordt door een actieve midden stand in 'n zich snel ontwikkelende gemeente in de nabijheid. Hij achtte het in het belang van de Kloetingse middenstand, dat deze opgaat in een grotere eenheid. Ook op andere ter reinen is dit van toepassing. De te genstanders van opheffing hebben zich z.i. wat te veel door gevoelsover- wettelijke gemeenschap blijft bestaan. De heer Visscher eindigde met 't uit spreken van de hoop, clat men na sa menvoeging er in zal slagen, 'n nieuwe gemeenschappelijke woonplaats te maken, waarin het voor ieder goed en prettig is te wonen. Niet met blijdschap De heer R. Zuid erna (A.R.) ver klaarde namens zijn fractie, dat het voorstel niet met blijdschap is be groet. Men had graag gezien, dat de zelfstandigheid van Kloetinge ge handhaafd kon worden. Men staat echter voor de drang van de feitelij ke ontwikkeling. Er is hier geen an dere uitWeg mogelijk en daarom gaat men schoorvoetend mee. Wel hoopte spr., dat de kern van Kloetinge zo veel mogelijk gaaf bewaard zal blij ven. De heer M. Bakker (K.V.P.) wees er op, dat in deze zaak het sentiment niet doorslaggevend moet zijn. De grenzen van Goes zijn zodanig, dat uitbreiding niet mogelijk is. Het kwam spr. wenselijk voor, dat mede felet op de mogelijkheid van een be- ere actieve en passieve recreatie, in Oostelijke richting het gehele gebied van Kloetinge aan Goes wordt toege voegd. Het voorstel van B. en W. om Ged. Staten te berichten accoord te gaan met de voorgestelde grenswijziging werd, behoudens enkele wijzigingen, z.h.s. goedgekeurd. (Wegens een grote toevloed van copie was het ons helaas niet moge lijk het raadsverslag reeds t^gns ge heel te publiceren. In ons Zaterdag nummer komen wij op deze vergade- wegingen laten leiden. De negende ring nog terug. Red.) Vlissingen Feestavond A.B.V.A, De theatergroep „De Verenigde Spe. Iers" zullen voor de A.B.V.A. te Vlis singen Zaterdag a.s. niet opvoeren „Marijke van Urk", /.oals gemeld, maar de muzikale comedie van Bert Kroon „Rumoer in het dorp". Vergadering K.A.B. Onder leiding van de heer F. Schets kwam de Vlisslng^e K.AB, in leden vergadering bijeen. Mededelingen wer den o.a gedaan over de pogingen om in Goes te komen tot de stichting van een Sociale School. Het niet doorgaan van een feest avond en enkele andere punten, gaven aanleiding tot breedvoerige discussies met betrekking tot de financiën. Be sloten werd binnenkort opnieuw te vergaderen ter bespreking van het ge voerde financiële beleid. Tot nieuw be stuurslid werd gekozen de heer J. Michielsen. Hierna hield pater Van Waesber- gen van de Kath. H.B.S. te Goes een causerie over dc Waarde van het Mid delbaar Onderwijs: de mogelijkheden voor het kind en zijn toekomst. Middelburg Speeltuin 't Zand gaat open Voor de jeugd van 't Zand te Mid delburg ls het Zaterdag een blijde dag. 's Middags gaat dan namelijk de speeltuin van de buurtvereniging weer open. Alle schommels, wippen, rekken enz. zijn met een nieuw verf je opgeknapt, zodat dit goed ge outilleerde kinderdorado er weer piekfijn uitziet. Een en ander wordt nog veraangenaamd door een tracta- tie voor de kinderen van de leden. Feestavond „■Swift" De Middelburgse korfbalvereniging Swift" hield Donderdagavond in de Schouwburg te Middelburg een feest avond, tijdens welke de ontspannings vereniging van de Shell uit Botter dam de thriller „Flat te huur" van Agatha Christie opvoerde. Dit stuk, dat Woensdagavond, eveneens in de Schouwburg, voor de personeelsver eniging van de gemeente Middelburg werd gebracht en waarvan wij reeds uitvoerig melding maakten, kreeg ook nu een uitstekende vertolking. De leden van „Swift" dankten speel sters en spelers met een hartelijk ap plaus Tenslotte .volgde een gezellig samenzyn. V oorlichtin gscommissie was weer actief De leden van de Plaatseiyke Com- misie voor Huishoudelijke en Ge zinsvoorlichting t" Middelburg heb ben Donderdag weer grote activiteit tentoongespreid. Enige dames hadden op de Markt een kraampje ingericht, waar de nodige propaganda voor het nuttige werk van de commissie werd gemaakt en waar men folders van de P.C.H.C. en van het Voorlichtingsbu reau van de Voedingsraad kon ver krijgen. De eerste klant was Donder dagmorgen mevrouw E. Bolkestein- Pull, echtgenote van de burgemeester, die door middel van het in ontvangst nemen van enkele vouwbladen, de stand opende. Het kraampje heeft gedurende de openingsurer van de Donderdagmarkt veler belangstelling getrokken. 's Avonds hield de commissie in de Huishoudschool de laatste openbare les van dit seizoen in naaien en pa troontekenen. Hier was tevens gele genheid de door de deelneemsters aan deze cursus vervaardigde werkstuk ken te bezichtigen. Terneuzen en Goes accoord met Zeeuwse Muziekschool In de gisteren gehouden vergade ringen zijn de gemeenteraden van Goes en Terneuzen accoord gegaan met de voorstellen tot samenwerking met de provincie en met de gemeenten Vlissingen en Middelburg voor het oprichten van de Stichting Zeeuwse Muziekschool. In de Terneuzense raad hadden en- kele leden bezwaren, omdat zij van menipg waren, dat de m Terneuzen gevestigde muziekschool in alle op zichten voldoet. Het voorstèl tot deel name werd tenslotte echter met tien tegen vijf stemmen aangenomen. Collecten. De collecte ten bate van de Stichting 1940—1945 bracht te Grijpskerke f 57.85 op. de collecte ten bate van de Simavi f 39.37 en de collecte ten ba te van de Chr. Wijkverpleging „Het Groene Kruis" f 25.77. Koudekerke examens diploma ziekenverzorgster In de Verpleeginrichting voor lang durige zieken „Der Boede" te Koude kerke werden voor tie eerste maal de overgangsexamens afgenomen van de opleiding voor het diploma zieken verzorgster van de Federatie van Verpleeginrichtingen voor langdurige zieken. Het examen werd afgenomen onder toezicht van gecommitteerden van deze Federatie. De volgende cursusten konden wor den bevorderd naar het 2e studiejaar: de dames: M, Alebregtse, P. v. d. Ber ge, J. Bodbijl, P. Bos, F. Bode, C. Fier- loos, L- Geschiere, A. Hanse, J. Jozias. se, M. Joziasse, G. van Kruiningen, H. Moerdijk, C. de Nood, P. de Potter, E. Riemens, S. Slot, S. v. d, Snoek, M- Snijders, J. Suurmond, A. Walter, J. Verhage, W. Zeylemaker. Vrouwenpolder Vergadering N.C.V.B. De afdeling Vrouwenpolder van de N.C.V.B. hield haar vergadering onder leiding van mevr. Jager- Spreek ster van deze avond was Zuster Evert- se met het onderwerp: „Hygiëne vroe ger en nu". Verder werden er nog en kele huishoudelijke zaken behandeld, p.a. een enthousiast Bondsdagverslag. De uitslagen van de dezer dagen in Middelburg,. Souburg en Ritthem gehou den rundveekeuringen luidden: MIDDELBURG. Matige aanvoer, goede kwaliteit. Stieren: 1. Darwin, eig. J. Poppe, le prijs: 2. Theo 17, elg. J. Marlnisse, le prijs; 3. Gerard 2, eig. J. Poppe, 2e pry's. Eerste kalfslcoeien: 1. Margriet, eig. H. A. Vos, 78 pnt. (medaille kring Z.L.M.); 2. Annie 2, eig. J\ J. Geerse en.Zn, 77 pnt.; 3. Zwartje, eig. G. J. Cevaal, 77 pnt.; 4. Bontje 3, elg. J. J. Geerse en Zn, 76 pnt.; 5- Jantje 38, eig. J. J. Geerse en Zn, 76 pnt. Tweede kalfskoeien; 1. Truida 63, eig. A. Poppe, 80 pnt.; 2. Tjitske Adema 10. eig. A. Poppe. 79 pnt.; 3. Juffrouw 2, eig. J. J. Geerse en Zn, 78 pnt,; 4, Lena, eig. J. J. Lorier, 78 pnt.; 5 Martha, eig. L. J. Lorier, 77 pnt. (beste produetie-koej. Derde kalfskoeien: 1. Mina, eig. A. Poppe, 80 pnt.: 2. Annie, eig, H. A. VOS. 78 piit. Vierde kalfskoeien: 1. Frida, eig. A. Poppe, 82 pnt. (prijs Eiland Walcheren); 2. Jongema Nellie 29, eig. A. Poppe. 79 pnt.; 3. Rika, eig. J. J. Geerse en Zn, 77 pnt. Oudere koeien: 1. Jantje 37, eig. J. J. Geerse en Zn, 83 pnt. (medaille melkfa- ROTTERDAMS BEZOEK Weg door Klompengeul moet verbeterd worden In de gistermiddag gehouden be stuursvergadering van de stichting Nieuw Schouwen-Duiveland is mede gedeeld, dat ir. H. Otto te Utrecht zich door drukke werkzaamheden genoodzaakt heeft .ezien, zich terug te trekken als adviseur voor de her- beplanting. De leiding van de plant soendienst van de stad Amsterdam wil dit werk echter gaarne overne men en morgen komen reeds enige heren naar het eiland voor een eer ste oriënterende bespreking. Het zal speciaal gaan om ne herbeplanting van de kernen en enkele objecten als begraafplaatsen e.d. daar de beplan ting buiten de kernen verder in het kader van de herverkaveling zal val len. Een speciaal beplantingsobject zal, zoals reeds bekend, worden verzorgd door de stad Rotterdam, nl. de terrei nen rond de Noorse en Oostenrijkse woningen te Renesse. Het volledig college van B. en W. van Rotterdam komt a.s. Donderdag met enkele hoofdambtenaren naar Schouwen- Duiveland, waar 't door het bestuur van de Stichting zal worden ontvan gen. Onder meer zal 'n bezoek aan Renes se worden gebracht. Men stelt zich voor. de terreinen rond de geschenk woningen niet alleen te beplanten, maar ze verder ook geheel in orde te brengen. Mogelijk zal het Rotter damse gemeentebestuur ook nog voor enkele andere objecten op het eiland interesse hebben. SLOT MOERMOND Voorts werden enkele mededelingen gedaan in verband met de besprekin gen inzake het behoud van het slot Moermond. Met de eigenaar zyn reeds onderhandelingen geopend en men meent, dat inderdaad wel enig uit zicht is. het slot te kunnen aanko pen en exploiteren. Het laatste met medewerking van het Rijk. Mr. Cals heeft tijdens zyn bezoek aan Schouwen-Duiveland op dit punt ook enkele toezeggingen gedaan. Het blijft de bedoeling, het slot te exploi teren als museum annex restaurant en conferentieoord in een „beter gen re". De Prov. Waterstaat en zo nodig ook het Prov. Bestuur zullen worden geattendeerd op de slechte toestand waarin nog steeds een klein gedeel te van de provinciale weg bij Seroos- kerke verkeert. Het gaat hier om het gedeelte door de Klompegeul, dat door het inwalsen van puin voorlo pig begaanbaar werd gemaakt. Al gemeen wordt het wenselijk geoor deeld om dit vak (ong. 200 meter) zo mogelijk nog voor het seizoen van een normale klinkerbestrating te voorzien. Medegedeeld werd tenslotte, dat het voor de boomplantactie binnen gekomen bedrag is gestegen tot 107.000. briek Walcheren); 2. Tjitske Roosje 23, eig. A. Poppe, 82 pnt,; 3. Rika, eig. J. J. Geerse en Zn, 82 pnt.; 4. Marie, eig. H. A Vos, 81 pnt.; 6. Juffrouw, eig. J. J. Geerse en Zn. 80 pnt.; 6. Nellie, eig. L. J, Lorier, 79 pnt. Kalfvaarzen: 1. Lientje 13, 2. Mina 2, 3. Dora 3 en 4, Jongema Nellie 51, eig. alle A. Poppe; 5. Dirkje 14, eig. H. A. Vos. SOUBURG. Goede aanvoer, prima kopnummers. Stieren: 1. Adema van Teppema 2, eig. P. Koole, 77 pnt. le prijs; 2. Hèridon, eig. A. de Visser Jzn, 77 pnt., le prijs; 3. Bert, eig. A. de Visser Jzn, le prijB; 4. Adema v. d. Abeele, elg P. Koole, 2e prijs. Eerste kalfskoeien: 1. Nora 4, eig. J. Brasser. 78 pnt. (medaille kring Z.L.M.); 2. Doortje. eig. Wed. Lorier en Zn. 77 pnt.; 3, Paula. elg. A. de Visser Jzn, 77 pnt.; 4, Jople, eig. Wèd. Lorier en Zn, 77 pnt.; 5. Sneker 22, eig. A. Ovaa. 76^ pnt.; 6. Irma, eig. J. Brasser. 76 pnt.; 7. Jaantje, eig. P. Koole, 76 pnt. Tweede kalfskoeien: 1. Bleske's Griet je, eig. P. Koole, 81 pnt. (medaille N.V. „Hollandia"); 2. Corrie 2, eig. G. Koo le, 80 pnt.; 3. Bontje, eig. P. Koole. 79 pnt.; 4. Matje 53, eig. J. Brasser, 79 pnt.; 5. Bontje, eig. J. Lorier, 78 pnt.; 6. El- za, eig. Wed. Lorier én Zn, 76 pnt. Derde kalfskoeien: 1. Dora 3, eig. A. de Visser Jzn. 81 pnt.; 2. Annie, eig. A. Koole. 79 pnt.; 3. Ada, eig. A. Koole, 78 pnt.; 4. Puk, eig. J. Brasser, 78 pnt. Vierde kalfskoeien: 1. Willie, eig. P. Koole. 81 pnt.; 2. Annie 3, eig. P. Koole, 79 pnt.; 3. Beatrix, elg. Wed. Lorier en Zn. 78 pnt. Oudere koeien: 1. Bontje, eig. G. Koole, 82 pnt. (medaille melkfabriek Walche ren); 2, Nora, elg. J. Brasser, 81 Va pnt. (beste vetproductie); 3. Flora, eig. J. Lo rier. 81 pnt. (prijs Eiland Walcheren); 4. Kee 13. eig. A. Ovaa, 80 pnt.; 5. Truus. eig. J. Lorier, 80 pnt.; 6. Emma. eig. P. Koole, 79 pnt.; 7. Emma, eig. J. Brasser, 78 pnt. (beste plas koe); 8. Bles, eig. A. Ovaa, 78 pnt.; 9. Aafke, eig. Wed. Lo rier en Zn, 77 pnt. Kalfvaarzen: 1, Griet van Bleske. elg. P. Koole; 2. Nora, eig. A. Koole: 3. Bon tje 38, eig. P. Koole; 4. Els, eig. A. de Visser Jzn. RITTHEM. Grote aanvoer van goede kwaliteit. Stieren: Sjoerd, eig. Jac. de Lange, le prijs. Eerste kalfskoeien (gekalfd vóór 1 Dec. 1953): 1. Lieveling, eig. W. Koole en W. de Visser, 80 pnt. (prijs Eiland Walche ren); 2. Ida, eig. W. J. Cevaal, 79 pnt.; 3. Sara 2, eig. W. Cevaal Jzn, 78 pnt.; 4. Juliana, eig. J. de Pagter, 78 pnt.; 5. Juliana, eig. J. de Lange, 78 pnt.; 6. Mina, eig. W. Cevaal Jzn, 77',i pnt.; 7. Koos, eig. W. J. Cevaal. 77 pnt.; 8. Trientje, eig. W. J. Cevaal, 77 pnt.; 9. Vos 87. eig. W. Koole en W. de Visser, 76& pnt.; 10. Beatrix, eig. W. Cevaal Azn, 76 pnt.; 11. Doukje, elg. P. C. Die- leman, 75 pnt.; 12. Aaltje 2, eig. J. de Lange, 75 pnt.; 13. Koosje, eig. W. J. Cevaal, 74 pnt. Eerste kalfskoeien ((gekalfd na 1 Dec. 1953): 1. Emma 2, eig. W. Cevaal Jzn, 81 pnt. (medaille kring Z.L.M.); 2. Trix, eig. P. Cevaal, 79 pnt.; 3. Julia, eig. A. Breel. 79 pnt.; 4. Nellie, eig. W. Cevaal Azn, 79 pnt.; 5. Aaltje, eig. W. Cevaal I -30 bussen reden 1.8 millioen km. Het jaarverslag 1953 van de N.V. Stoomtram Walcheren, dat in de gis teren gehouden aandeelhoudersverga dering werd uitgebracht, meldt, dat de ramp op de behaalde resultaten over het afgelopen jaar een duidelijk stem pel heeft gedrukt. De gestaakte trein verbindingen veroorzaakten een toe neming van het busvervoer, terwijl het toerwagenvervoer terugliep. Het laatste was te wijten aan de aanvanke- lijk moeilijke verbindingen met de rest van Nederland en door het feit, dat men over minder materieel be schikte Het wagenpark bestond op 31 De cember van het vorig Jaar uit 30 bus- Waar zijn onze schepen Annenkerk 7 te Melbourne. Axeldijk 11 te Rlo de Janeiro. Alchiba 10 te Hamburg Alkaid 9 te Rlo Grande do Sul. Boissevain 10 v. Paramaribo n. A'dam. Blitar 7 te Hamburg. Britoum n. Baltimore. Cottica 12 v. Dover n. Barbados. Dongedljk 7 v. Portland n. R'dam. Delft n. Trinidad. Jongkind 8 v. Londen n. Warrl. Lekhaven te Bahia Blanca Laertes 10 te Makassar n. Surabala. Leopoldskerk 4 te Dammam. MolenKerk 8 te Hamburg, Oranjestad 8 n. Christobal. Straat Malakka 8 te Yokohama. Slnabang 7 v. Semarang n. Yokohama. Tjlbodas 10 n. Djakarta v Hongkong. Tjlmenteng 10 te Brisbane Tjlsadane n. Yokohama Tibia n Ballk Papan. Alnatl 12 mn. v. Bahia n. Las Palmas. Amerskerk 12 v. Suez n. Aden. Arendskerk 13 v. Mombasa n. Suez. Blommersdijk 12 v. Antwerpen 13 te Rot terdam. Boskoop 12 960 m. Z.W. Fayal n. Ply mouth. Groote Beer 12 180 m. Z.W Valentla n. Quebec. Heeteum 13 v. New Orleans te Mobile. Jagersfontein 12 v. Las Palmas n. Kaap stad. Kedoe 12 v. Suez n. Djakarta. Merwede p. 12 Key West n. Houston. Nieuw Amsterdam 12 v. Southampton n. New York. Peperkust 12 V. Rotterdam n. Hamburg. Prins Willem van Oranje 13 v. Rotterdam te Montreal. Sloterdijk 13 te Philadelhpla. Stad Schiedam 12 v. Narvik n. Gibraltar. Westerdam 12 490 m. O. ten Z. Kp Race n. Rotterdam. HersiUa 13 v. Amsterdam n. W. India. Maas 13 te Amsterdam. Manoeran 12 v. Amsterdam n. Hamburg. Prins Willem V 7 v. Montreal n. Great Lakes. Rijnkerk 13 v. Port Said n Genua. Thalatta p. 13 Aden n. Suez. Aalsdijk 16 Rotterdam verw. vla Ant werpen. Abbekerk 15 te Antwerpen verw. Alamak verm. 14 v. Hamburg n. Antwer pen. Arendsdijk verm. 14 v. Rotterdam n. New York. Bliter verm. 12 v. Hamburg n. Antwer pen. Drente verm. 14 v. New York n. Calcutta. Indrapoera 14 V. Belawan te Aden verw. Kota Baroe verm. 15 v. Bombay naar Indonesië. Leuvekerk 14 V. Genua te Marseille verw. Oranje vertr. 14 v. Amsterdam n. Dja karta. Soestdijk verm. 14 v. New Orleans n. New York. Wonosan verm. 15 v. Calcutta n. San Francisco. 1 Zuiderkruis *8 v. Rotterdam te Quebec verwacht. Amerskerk 12 v. Port Said n. Suez. Bloemfontein 12 v. Southampton te Ant werpen. Congostrom 12 nm. te Lagos. Enggano 12 v. Pt. Said n. Aden. Kota AgOeng 11 v. Hollandia n. Ma] Larenberg p. 12 Lissabon n Triëst. Loenerkerk 13 te Madras. Metula 12 v. Miri n. Geelong. Ovèrijsêl 12 Têdé Sèmarang Stad Maastricht p. 12 Lissabon n. Casa blanca. Willem Ruys 12 v. Djakarta fi. Rotter dam. Azn, 76 pnt.; 6. Frida, eig. J. de Pagter, 76 pnt.; 7. Ina, eig. W. Koole en W. de Visser, 75 pnt. Tweede kalfskoeien: 1. Grietha, eig. W. Cevaal, 80 pnt.; 2. Suzanna, eig. W. Cevaal Jzn, 79 pnt. (hoogste productie); 3. Dina, eig. W. J. Cevaal, 79 pnt,; 4. Mi- eig. W. Koole en W. de Visser, pnt,; 5. Trijntje 22, eig. A. Breel, 77 pnt.; 6. Sjaan. eig. A. Breel, 77 pnt.; 7. Klara eig. W. Cevaal Anz, 77 pnt.; 8. Mina, eig. J, Lorier, 77 pnt.; 9. Hiltje, eig. P. Cevaal, 76^4 pnt.; 10. Irene, eig J. Pagter, 76Vj pnt.; 11, Willie, eig. Jac. de Lange. 75 pnt. Derde kalfskoeien: 1. Nora, eig. Goedhart, 80 pnt.; 2. Doortje, W. Koole W. de Visser, 79 pnt.; 3. Juliana, eig. P. C. Dieleman, 79 pnt.; 4. Bertha, eig. W. Cevaal Jzn, 78 pnt.; 5. Juliana, eig. L. Lorier. 78 pnt.; 6. Harmke, eig. J. Poppe, 77Vi pnt.; 7. Aaltje, eig. P. C. Dieleman, 77 pnt. Vierde kalfskoeien: 1. Tiko, eig. P. C. Dieleman, 80 pnt.; 2. Truida, eig. J. Lo- 80 pnt.; 3. Doortje. eig. W. Cevaal Jzn, 79 pnt.; 4. Frida, eig. J. Goedhart. 79 pnt.; 5. Mina. eig. J. Goedhart, 78 pnt.; 6. Dora, eig. P. C. Dieleman, 78 pnt.; 7. Bonte, elg. W. J. Cevaal. 78 pnt.; Jyllana, eig. J. Poppe, 77 pnt.; 9. Do- ra. ëig. J. Lorier, 77 pnt.; 10. Flora, elg. J. Poppe, 77 pnt. Oudere koeien: 1. Beatrix, eig. J. de Pagter, 80 pnt, (medaille melkfabriek Walcheren); 2. Juliana, eig. J, Goedhart, 79 pnt.; 3. Lies, eig. W. J. Cevaal, 79 pnt.; 4. Koos, eig. J. Lorier, 79 pnt.; 5. Mina, eig. P. C. Dieleman, 78 pnt.; 6. Aaltje 1, eig. J. de Lange, 77 pnt. Kalfvaarzen: 1. Elsje, eig. W. J. Ce vaal (medaille contrölevereniging)2. Sul, elg. J. Poppe; 3. Lize, eig. W. Cevaal Azn; 4, Bertha 6, eig, W Cevaal Jzn; 5. Elsje, eig. J. Goedhart; 6. Dora 11, eig. 7. Dieleman; 7. Margriet, eig. J. de Pagter; 8. Boudina 2, eig. J. Poppe. Vaarzen: 1. Ada en 2. Nora, beide eig. Jac. de Lange. sen. Er waren 10 46 persoons Cros- ley's, 12 42 persoons Crossley's, 2 Sca nia Vabis van 41 personen, 4 Scania Vabis van 35 personen en 2 42 persoons D.A-F. bussen. De totale afstand, die tn 1953 werd afgelegd, bedroeg L795.444 km, het geen per bus 'n gemiddelde van 59.848 km betekent. Aan het eind van 1953 werd besloten twee nieuwe carosse- rieën op Crossley-chassis aan te schaf, fen.n De balans toont een totaaltelling van I 1.181.767.30; de winst bedraagt f 125.448.57 Dit saldo zal tezamen met het onverdeelde gunstig verschil van 1952 ted bedrage van f 60.14 aan de reserve diverse bestemmingen worden toegevoegd. VERGADERING. Tijdens deze jaarvergadering, die onder leiding van jhr. mr. G. C. D. Rutgers van Rozenburg ten kantore van de N.V. te Middelburg werd ge houden. Is drs. D. J. Wansink, direc teur van de N.S., herbenoemd tot lid van de raad van commissarissen. In plaats van de heer W. R, Blankert, die om leeftijdsredenen aftrad, werd ge kozen mr P. R. Leopold, directiesecre taris van de N.S. Voorts werd mede gedeeld, dat de heer J. J. van Melle, wethouder van Goes, zyn functie van commissaris heeft neergelegd. RLAN VOOR RECHTSTREEKSE VERBINDINGEN TUSSEN ALBERT" KANAAL EN MAAS- SCHAKEN Wereldtitel blijft in handen van Botwinnik De 24e tevens laatste party van de match om het wereldkampioenschap schaken tussen Botwinnik en Smyslov is na 22 zetten in remise geëindigd. Beide spelers scoorden in totaal 12 punten. De bepalingen voor de titel- wedstrijd luiden zodanig, dat in het geval de 24 punten worden gedeeld, Botwinnik wereldkampioen bhjft. Marktberichten EIERMARKT MIDDELBURG. 13 Mei. Minimum eierprijs voor pluim veehouders t 1.70 per kg. VISMIJN BRESKENS 13 Mei Export garnalen 344 kg 8584. Handels garnalen 228 kg 73—86, Schar 108 kg 36—51. Bot 70 kg 16—22. Middel tong 67 kg 150—171. Rog 4 kg 75—82. Al les in ets per kg. GRAANPRIJZEN ST. MAARTENSDIJK. 13 Mei. Tarwe 27—28. Haver 2324. Gerst 22—23. Kleine erwten 40—55. Schokkers 80—100. Bruine bonen 70—100. Koolzaad 67. Maanzaad 115 Karweizaad 105. VISMIJN VEERE. 13 Mei. Export garnalen 617 kg 80—80. Schar 357 kg 16—24. Bot 122 kg 16—21. Schol 55 kg 23—25 Middei tong 145 kg 42—114. Rog 1366 kg 17—50 Griet 27 kg 48—91 Kabeljauw 4 kg 43. Visiever 4 kg 232—267. Tarbot 2 kg 147 Alles ln ets per kg. Nagekomen advertenties Algemene kennisgeving Heden overleed onze geliefde Moeder, Be- nuwd-, Grootmoeder, Zuster en Tante GIJSBERDINA JOZINA DE KOSTER, Weduwe van CORNELIS DOMMISSE T. Czn., in de ouderdom van 81 jaar. Namens de familie: T. C. DOMMISSE Vlissingen, 13 Mei 1954 Duijvendrechtstraat 24. G. J. M. de Greef, Arts, Zaterdag 15 Mei AFWEZIG.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3