Zonnig weer deed wonderen in de Zeeuwse boomgaarden NIEUWS UIT DE KERKEN WALCHEREN GEWIJZIGDE OPBOUWPLANNEN VOOR KRUININGEN NEDERLANDS INKOMEN WAS IN 1950 12,1 MILLIARD DONDERDAG 13 MEI 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 GOEDE VOORUITZICHTEN Maar klein fruit en groenten snakken naar regen.... De enkele dagen warm, zonnig weer hebben wonderen gedaan in de Zeeuwse boomgaarden. De bloemknoppen van de pruimen, kersen, peren, en vroeg- en middelbloeiende appels gingen eerst bij het koude voorjaars weer slechts aarzelend open, doch nu opeens wordt alle bloesemschoonheid tegelijk ten toon gespreid. Op het eind van deze week zullen ook de late ap pels hun zachtrose bloesem tonen, zodat dit telkenjare weer boeiende bloe- semfestyn dan zijn hoogtepunt zal bereiken. van enkele perenrassen, voornamelgk Beurré Alexander Lucas en Bonne Lo uise, plaatselijk de bloemknoppen voor 80 5, 90 bevroren. Deze bomen zullen alles mee moeten hebben om nog aan een goede oogst te komen. Overigens zijn de verwachtingen voor de vruchtzetting over het alge meen goed. Dit kan helaas niet van het klein fruit gezegd worden. De bessen, voor namelijk van het ras Prolific en ook wel zwarte bessen, vertonen een vrij sterke rui, hetgeen aan de nachtvorst moet worden toegeschreven. De fram bozen hebben naast de stengelziekte De fruitkweker kijkt echter verder dan de toerist, die zich alleen verlus tigt in het prachtige kleurenspel. Voor de kweker zijn de bloesems meer dan lenteboden. Het zijn voor hem een van de eerste tekenen voor het slagen van de oogst. Welnu, de kweker kan mèt de toerist tevreden zijn. De knop- vorming en de bloei zijn over de ge hele linie goed tot zeer goed te noe men. Alleen de goudreinet maakt hierop een uitzondering. Op vele be drijven laat dit appelras te wensen over. Vooral daar, waar vorig jaar een grote oogst was. Ook zijn tenge volge van de nachtvorst rond Pasen, Vlissingen Concert. Zaterdagavond a.s. 8 uur precies concerteert te Vlissingen de Harmo nie „St. Caecilia" in het Bellamy- park. Het programma bestaat uit graag gehoorde nummers, o.a. populaire walsen, karakterstukjes en marsen. Van Meijerbeer speelt de harmonie de majestueuze „Kroningsmars", ver der worden o.a. uitgevoerd het popu laire „Gavotte Stephanie" van Czi- bulka en de „Lotusbloemenwals" van Ohlsen. Aanbesteding Te Vlissingen werd aanbesteed de aanleg, verbetering en doortrekking van de Koudekerkseweg. De inschrij vingen waren als volgt: firma H. Bunschoten Zn, Noordwijk 130.800 Aann. Bedrijf N.V. Zeeland, M'bflrg, f 126.675; L. J. Dekker, Vlissingen 161.700; B. Stegink, Vlissingen 135.800; J. Lagasse, Koudekerke 139.900; L. v. d. Klippe, Vlissingen 134.900; C. v. d. Klippe, Vlissingen, 139.950; J. en K.Tnest den Oude, Biervliet 126.880; firma E. L. K. aann. bedr. Geleen 124.500; firma Gebr. Geldof, Serooskerke 132.500. De raming was 128.845,30. De gun ning is aangehouden. Kamp Bloemenlaan wordt afgebroken Aan de Bloemenlaan te Vlissingen is thans een begin gemaakt met het slopen van de aldaar staande nissen- barakken. Deze barakken deden dienst voor de huisvesting van arbei ders, die aan het herstel van Walche ren werkten. Vorige zomer brachten hier kinde ren hun vacantie door op initiatief van de stichting „Het Vierde Prin senkind". GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politiebureau te Vlissingen zijn inlichtingen te verkrijgen over onderstaande gevonden voorwerpen: Enige huissleutels, zakje met gere pareerde dameskous, 1 p. rubber handschoenen, 1 p. kinderschoentjes, enige portemonnaies, 1 want, 1 kin derhoedje, 1 broche-gezinsverzorg ster, 1 grjjs jongensjasje, enige da mes- en herenrijwielen, 1 p. lage schoenen, enige sleutels, enige bal len, spiegel met wapen en data 10 14 Mei 1940, zakdoek, enige armban den, groen kindertasje, springtouw, doos met 6 pakken vet, rode capu chon, herdershond, gehaakte dames handschoen, enige portemonnaies, boodschappenmandje, zwart dames- vest, verchr. bektang, autoped, schroevendraaier. Feestavond A.B.V.A. Voor de Algemene Bond van Amb tenaren afdeling Vlissingen zal Za terdagavond a.s. het toneelgezel schap „De Verenigde Spelers" onder leiding van Gerrit Lindenberg het blijspel „Marijke van Urk" opvoeren. Voorts zullen tijdens deze feestavond 2 leden gehuldigd worden om hun 40- jarig en 20 om hun 25-jarig lidmaat schap. Ritthem Ongeval met bromfiets. De heer L. P. uit Ritthem kon de zer dagen met de bromfiets de bocht bij het begin van de Dorpsweg niet zuiver nemen. Hij botste daardoor in volle vaart tegen het hek van de heer Chr. Schout en kwam te vallen. Met een hersenschudding en schaaf wonden werd hij naar huis vervoerd. Dokter Bloos uit Souburg verleende de eerste hulp. Uitslag verkoping. Mr. P. W. Meylink, notaris te Mid delburg, heeft Woensdagmiddag in café „Ons Dorpsleven" te Ritthem in het openbaar verkocht het huis met tuin te Ritthem Dorpsstraat 31. groot 1.45 are. Koper firma A. Poelman en Zonen te Ritthem voor 400. Grijpskerke Uitslag verkoping Mr. P. W. Meylink, notaris te Mid delburg heeft dezer dagen in ca fé ,,'t Groenewoud" te Grijpskerke, in het openbaar verkocht het huis met schuur, erf en tuin, Dorpsstraat 8 te Grijpskerke, groot 4.95 are. Ko pers waren J. Louws en W. Daniëlse te Middelburg voor 4225. Koudekerke Benoeming. Tot hoofd der Chr. school te Kou dekerke werd benoemd de heer D. Hoekstra, te Veendam. eveneens veel van de nachtvorst te lijden gehad. De aardbeienoogst zou ook wel eens kunnen tegenvallen. Hier zal de oorzaak moeten worden fezocht bij de wintervorst. Vooral et ras Madame Moutot heeft hier van veel schade ondervonden, zodat hier en daar de oudere velden van dit ras reeds "zijn omgeploegd. Voorts zijn plaatselijk ook vele stengels van de bramen door de wintervorst bevroren. Bovendien heeft het klein fruit thans ernstig te lijden van de droog te, zodat over het geheel de stand ma tig is. Naast een milde temperatuur kan alleen regen hierin verandering brengen. De groenten hebben al evenzeer van de droogte te lijden. De oogst van de volle grondpro- ducten wordt hierdoor sterk ver traagd, terwijl de stand van de groentegewassen over het algemeen weinig florissant ls. Het groot fruit ondervindt momenteel nog geen na deel van de droogte. De ziektebestrij ding heeft tot dusver ook geen bij zondere moeilijkheden opgeleverd. Wel richten de mussen hier en daar wat schade aan. Behalve voor het klein fruit en de groenten zijn de perspectieven dus gunstig. Jaarvergadering „Handelsbelang". Opvoering frequentie veerdienst bepleit. De Middelburgse vereniging „Han delsbelang" kwam Woensdagavond onder voorzitterschap van mr. M. A. Terwoert in het Nederlandse Koffie huis te Middelburg in jaarvergadering bijeen. De voorzitter hield een uit voerige rede, waarin hij memoreerde wat „Handelsbelang" in 1943 had ver richt, waarna hij constateerde, dat het afgelopen jaar voor de vereniging een gunstig jaar is geweest. Een blik op de toekomst werpende, stond hij lang stil bij het probleem van het veer Vlissingen-Breskens, een van de le vensaderen voor de Zeeuwse hoofd stad, naar spr. zei. „Berichten, als zou men van de zij de van de provincie er naar streven op deze lijn met grotere boten te va ren, hebben het bestuur van „Han delsbelang" verontrust", aldus mr. Terwoert. Hij pleitte voor de opvoe ring van de frequentie op de dienst Vlissingen-Breskens, in de vorm van: het instellen van een half uur dienst. Hogere frequentie zou naar zijn me ning zeker niet tot stand komen, in dien men met grotere boten gaat va ren. Uit het jaarverslag van de admini strateur, de heer J. Kwist, bleek, dat de vereniging thans 220 lede ntelt. De penningmeester, de heer F. B. den Boer, meldde een kassaldo van f 3576,63 en over 1953 e.en gunstig verschil van f 500. De aftredende be stuursleden, mr. Terwoert en de heer S. J. Kleinepier, werden bij acclama tie herkozen. In plaats van de heer L. Goedbloed, die zich niet meer voor e'èn bestuursfunctie beschikbaar wilde stellen, koos men de heer G. A. Nijen- huis. „Flat te huur". Welke onaangename dingen er kun nen gebeuren, waneer een meisje de tweede prijs in de sweepstake wint en dan m de roes van de plotselinge weelde met een onbekende man op stap gaat, toonde ons Woensdag avond de ontspanningsvereniginr' van de Rotterdamse Shell in de Middel burgse Schouwburg. Opgevoerd werd de thriller „Flat te huur" van Agatha Christie, uit het Engels vertaald door mevrouw mr. D. M. Henny-van Randwijk. Het eerste bedrijf gaf een kijkje in de te huur staande flat van de plotseling rijkgeworden Mavis Wil son en Cecily Harrington, en bracht de vele aanwezigen in kennis met de onbekende en weldra onbehaaglijke figuur van Bruce Lowell, de aspi rant-huurder, die echter op den duur meer voor de lieftallige Cecily (en haar geld) dan voor de flat blijkt te voelen. Na allerlei dramatische ge beurtenissen vertrekt het paar naar Kent en treedt daar in het huwelijk. Hier beginnen echter de narigheden pas goed, maar hoe alles zich verder afspeeltdat laten wij aan de verbeelding van de lezers over. Van avond wordt namelijk het spel nog maals opgevoerd te Middelburg én het zou jammer zijn, wanneer men van te voren de afloop al zou weten. Noor Smit-Bekkering speelde een verdienstelijke nieuwsgierige oude tante en ook de rollen van Mavis en Cecily waren in goede handen bij Lenny Blom-van Wilgen en Coby Ott-van Beek. Aan Theo Blom was de rol toebedacht van Bruce Lowell, de ongure huurder. Hij vond een waardige tegenspeler in Gerard Smits als de aan-de-dijk-gezette ver loofde van Cecily. Egbert Hoek en Elly van Touw droegen hun steentje bij om de luguberheia van het geheel op te voeren, resp. als tuinman en de half-imbeciele dienstbode. Ary Stam tenslotte gaf goed spel te zien in de rol van de dokter en amateur-speur der di*. Gribble. De regie van Bert Dijkstra en het décor van Jan Maas waren beide eveneens uitstekend verzorgd. Al met al was het een uitstekend geslaagde opvoering. De spelers kregen dan ook na afloop een welverdiend applaus. Nog meer baldadigheid. Met de baldadigheid in Middelburg loopt het momenteel de spuigaten uit. Het was ditmaal de zwemschool aan de Havendijk, die het moest ont gelden. Een aantal onbekenden heeft het grootste deel van de ruiten van het houten geboiiw vernield. Boven dien werd een reep lood van het dak gesneden en meegenomen. De schade bedraagt ongeveer 150. Diefstalletje. De smid J. B. te Middelburg miste, toen hij terug kwam uit zijn woning een z.g. gouden krul, zoals de Wal- cherse vrouwen die op de muts dra gen. Hij moest dit voorwerp voor een opdrachtgeefster lassen en liet het tij dens zijn afwezigheid op zijn werk bank liggen. Daar hij ten aanzien van de dader een vermoeden koesterde, stelde hij dc politie direct van de ver missing in kennis. Deze liet er geen gras over groeien en had al spoedig de 15-jarige J. v. d- G. te Middelburg als verdachte op het oog. De jonge man heeft bekend. Opening Zweminrichting. De gemeentelijke Zweminrichting aan de Noordelijke Havendijk te Middelburg zal op 15 Mei worden ge opend om 13.30 uur. Serooskerke (W.) Jaarvergadering „Helpt Elkander" De Assurantievereniging „Helpt •-TDlkander" te Serooskerke (W) kwam te Middelburg in jaarvergadering bij een, onder voorzitterschap van de heer L. Cornelisse. De jaarrekening sloot op een bedrag van 64.904,48; er was een tekort van 4.736,39. De brandschaden bedroegen in totaal 26.066.55. Uit het jaarverslag bleek voorts, dat het verzekerde kapitaal op 31 December 1953 35.351.509 be droeg. Het ledental vermeerderde met 70 en daalde met 61, dit laatste door overlijden en vertrek naar de N.O. Polder; de vereniging heeft thans 2264 leden. De heer L. Cornelisse werd in het bestuur herkozen, tex*wijl tot commis sarissen werden herbenoemd de heren J. en C. A. Polderdijk, J. Koene en W. de Wolf. In de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer W. Verhage Pzn te Koudekerke, werd tot commissaris benoemd de heer P. S. Kodde, eveneens te Koudekerke. Voorts dankte de heer Maartense uit Nieuw- en St. Joosland het bestuur voor de coulante regeling van zijn brandschade. Tenslotte beantwoordde de voorzitter enkele vragen. Oost- en West-Souburg Fuiken gelicht De Souburgse politie hield vier Vlissingse jongelui aan, die op een goedkope wijze aan paling wilden ko men en daartoe de door de heer D. uitgezette fuiken lichtten. Zij deden dit overigens zo onhandig dat de fui ken nog beschadigd werden ook. Te vens werden de vier lieden bekeurd wegens het eieren zoeken. Plattelandsvrouwen hielden voor j aars vergadering Dc Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen heeft Woensdag In het Jaarbeursgebouw te Utrecht zijn al gemene voorjaarsvergadering gehou den onder leiding van de presidente, mevrouw D. Elema-Bakker uit Gro ningen De vergadering werd bijge woond door een zeer groot aantal le den van diverse vrouwenorganisaties. Tijdens de vergadering werd mede gedeeld, dat de Bond thans 533 afde lingen telt en 41.000 leden. Na de bestuursverkiezingen werd de industrialisatie ten plattelande be handeld in een klein forum onder lei ding van drs P. de Jong, directeur van het sociale centrum voor Kerk en Wereld. Besproken werden de gevol gen van de industrialisatie en hoe meegewerkt kan worden aan een goe de aanpassing van de bevolking, zon der dat voor het platteland waarde volle elementen verloren gaan. Spe ciaal de taak van de vrouw in het gezin en in het verenigingsverband werd in het forum behandeld. De voorlopig vastgestelde ontwerpen van de wederopbouwplannen voor de kom van het dorp Kruiningen, Hans- weert West c« de buurtschap Oost- dijk .welke dezer dagen ter visie zul len worden gelegd, behelzen verschil, lende wijzigingen. Zo zaï in het dorp Kruiningen het Eindje de Ronde en het Slagveld wel terugkomen, doch gesaneerd Tussen de Zaterdag gedoopte Henrl Dunantstraat en de bestaande Achter straat is een nieuwe woonwijk met een nog aan te leggen straat gepro- lecteerd. met een aansluiting op de Langeviele- In de toekomst zal de Achterstraat komen te vervallen. Ver der zal de verwoeste woning van de heer Kievit aan de Rijksweg niet meer op dezelfde plaats mogen worden te- ruggebouwd, doch aan de Slagveld straat. WASSENAAR AAN DE TOP Stijging met circa 55 tegenover 1946. In de zojuist verschenen publicatie va.n het Centraal Bureau voor de Sta tistiek „Inkomensverdeling 1950" is opgenomen de inkomensverdeling per gemeente, per economisch-geografisch gebied, per provincie en voor Neder land als geheel. Voor deze statistiek werden de individuele gegevens van bijna 4 millioen belastingplichtigen In de loon. en inkomstenbelasting ver werkt. Het totale inkomen in Nederland bedroeg volgens de gepubliceerde ge gevens in 1950 f 12,1 milliard, hetgeen neerkomt op* een stijging met circa 55% tegenover 1946. Het gemiddeld inkomen per belastingplichtige en per inwoner beliep in 1950 resp. f 3050 en f 1197, dit is respectievelijk 40% en 45 meer dan in 1946. In de inkomensklasse beneden f 6000 hebben zich in deze periode belangrijke verschuivingen voorge daan. Zo had in 1950 omstreeks 40% van het aantal belastingplichtigen een inkomen beneden f 2000 tegen ruim 60 in 1946. Daarentegen was het aan tal personen met een inkomen van f 2000—f 6000 toegenomen van 34% van het totaal in 1946 tot 53% in 1950. Marktberichten VEILING MIDDELBURG. -42 Mei Aardappelen: Koopmans Blau we grote 16. Fruit:Aardbeien per doos 401.21. Jonathan K 55. Appels val 8—17 Tulpen per bos 14—35. Groenten- Asperges 97—2.29. Sla per kg 41. Komkommers A 56, B 4748, C 37 Bospeen 37—61. Postelein 3056. Spinazie 8—13. Radijs 4-6. Prei 16—30 Sla A 19- 29, 3 10—29. Gasbloemkoo] A 57—91, B 34—62, C 21—49. Rabarber 17—25- Andij vie 4456 Uien 46. Ramenas per bos 89. Nieuwe aardappelen 71—97. Bos- kroten 29 Bosselderie 1944. Rode kool 7. Pieterselie per bos 3031. Heden werden de eerste boskroten aangevoerd door de heer P. v. d. Putte. Middelburg en de eerste asperges door de heren W. Francke Azn te Oostka- pelle en R van Wijnchel te Eede (Zw.- Vlaanderen). VISMIJN TE VEERE. 12 Mei Export garnalen 813 kg 61—82. Schar 400 kg 22—36. Bot 221 kg 16—26. Schol 52 kg 2527. Midde) tong 120 kg 104—146 Rog 1061 kg 38—96 Griet 15 kg 80118. Ongesorteerde vis 10 kg, 16. Al les in ets per kg. AMSTERDAMSE WISSELMARKT. Londen contant 10,63%—10,64%; New York contant 3.78% 3,78%* Parijs con tant 1,07801,0800; Brussel contant 7,55% —7,56%; Frankfurt contant 90,53—90,63; Zilrich contant 86,72—8^82; Stockholm contant 73,02—73,12; Kopenhagen contant 54,70—54,80; Oslo contam 53,12—53,22; Braz. dollar contant 3,77%3,78%. Oecumenische predikanten-conf erenti e Van 31 Mei tot 2 Juni a.s. zal op „de Hezenberg" te Hattem een con ferentie worden gehouden voor pre dikanten en voorgangers van elke richting. Als sprekers zullen optreden da. D. Hoch, predikante te Riehen in Zwitserland met het onderwerp: „Wat zegt de Bijbel over goddelijke genezing?", drs. H. van Vliet, Ned. Herv. predikant te Kerkrade, onder werp: „Bijbelstudie over 1 cor. 12 14" en ds. P, Lugtigheid, Ned. Herv. predikant te 's-Gravenhage. op militair oefenterrein. Een dode en een gewonde. Twee jongens uit Tiel, de 8-jarige P. van I. en de 13-jarige J. var» D. waren gisteravond bij een militaire oefening nabij Tiel aan het spelen op het oefenterrein. In hun nieuwsgie righeid kwamen zij te dicht bij een vuurwapen dat zij in werking brach ten. Het achtjarige knaapje werd hierdoor in het hoofd getroffen en overleed ter plaatse. De andere jon gen werd gewond aan de schouder én moest in een ziekenhuis te Tiel worden opgenomen. Nadere bijzon derheden over de juiste toedracht van het ongeval zijn nog niet bekend. Ds. Van Wouwe vierde 25-jarig ambtsjubileum. Woensdagavond herdacht ds S. van Wouwe te Serooskerke (W) het feit, dat hij 25 jaar geleden in het predik ambt bevestigd werd. De heer P. Merjers opende de bij eenkomst met het laten zingen van een psalm en ging voor in gebed. Ook sprak hij namens de kerkeraad der gemeente. Ds Van Wouwe hield vervolgens zijn herdenkingsrede en liet hierin duidelijk uitkomen, dat dit jubileum niet van hem was, maar dat het van de Here is geschied, dat hij dit jubileum mocht vieren. Ook haal de nij enkele herinneringen op uit zijn vorige gemeenten Arum en Ma- rum. Na een korte pauze, waarin een verversing werd aangeboden, voerde de -heer F. Praamstra namens de kerkeraad van Marum het woord. De ze dankte de domiiié voor al het werk, dat hij in de gemeente Marum had verricht en wel in het bijzonder in de bezettingstijd. Namens de classis Middelburg sprak ds P. van Til, namens de jeugd vereniging de heer W. Sanderse en namens de kerkeraad van Oostkapel- le de heer J. Jobse. Van de kerke raad van Arum werd nog eer» schrif telijke felicitatie voorgelezen. Ds Van Wouwe dankte allen voor de gespro ken woorden en voor de geschenken. Ds Van Til eindigde tenslotte met dankgebed, waarna de gemeei.t' ge legenheid kreeg om ds en mevrouw Van Wouwe persoonlijk te feliciteren. Degenen met een inkomen f 10.000 of meer slechts 2,6% van het totaal aantal belastingplichtigen hebben in 1950 bijna 50 van het totale belastingbedrag opgebracht. De cijfers betreffende de gemiddel de inkomens per inwoner in de eco- nomisch-geografische gebieden geven een inzicht in de regionale verschillen in welvaart. Zeer oelangrijke verschillen in wel vaart blijken te bestaan tussen de ver schillende delen van het platteland. Zo ligt bijvoorbeeld het welstandsni veau in de zeekleigebieden aanzien lijk hoger dan in de veenkoloniën en zandgebieden. Tot de meest welvaren de plattelands gebieden behoren o.a. de Wieringermeer (f 1411), West- Zeeuwsch-Vlaanderent f 1387) en O. Zeeuwsch-Vlaanderen (f 1243). Het laagst staat de Brabantse Peel met f 794.—. De gemeente met het noogste Inko men in Nederland is Wassenaar (f 3130). daarna komen Bloemendaal (f 2689), Blaricum (f 2232) ën Heem stede (f 2118). Officiële publicaties. MIDDELBURG. Gemeentelijke zweminrichting. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis: I. dat de gemeentelijke zweminrichting aan de Noordelijke Havendijk zal wor den geopend op 15 Mei a.s. te 13.30 uur; II dat de inrichting tijdens het a.s. sei zoen geopend zal zijn op. Zondag (tot en met 11 September) van 7—9.30 uur en (van 12 September tot en met 30 September) op Zondag van 7 9.30 uur. Maandag. Dinsdag. Donderdag en Vrij dag (tot en met 11 September) van 7— 9. 10—1 en 14.30—20.00 uur en (van 12 September tot en met 30 September) op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrij dag van 7—9, 12.30—14.00 en 15.30—19.30 uur. Woensdag (tot en met 11 September) van 7—9, 14.00—16.30 en 17.30—20.00 uur en (van 12 September tot en met 30 Sep tember) op Woensdag van 79, 14.00— 16,30 en 17.30—19.30 uur. Zaterdag (tot en met 11 September) van 13.30—20.00 uur en (van 12 September tot en met 30 September) van 13.3019.30 in. dat de navolgende tarieven zullen gelden: a. maandkaart voor volwassenen f 1,50; b. maandkaart voor kinderen (tot 16 Jaar) f 0,75; c. dagkaart voor volwas senen f 0,10; d. dagkaart voor kinderen (tot 16 jaar) f0,05; alles berekend op 1 bad per dag. IV. dat voor het gebruik der inrich ting het reglement zal gelden, waarvan een exemplaar in elk kamertje aanwezig zal zijn; V. tevens vestigen zij er nadrukkelijk de aandacht op, dat met het oog op de lage waterstand in het kanaal de inrich ting uitsluitend toegankelijk is voor ge oefende zwemmers. Middelburg, 10 Mei 1954. VLISSINGEN. HINDERWET. Vergunningen verleend. B. en W. van Vlissingen. gelet op art. 12 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 11 Mei 1954 op de daarbij gestelde voorwaar den vergunning is verleend aan: H. van der Heijden te Vlissingen tot het oprichten van een herstelinrichting r verbrandingsmotoren in het perceel Hobeinstraat 26; H. Vreyenhock te Vlissingen tot het op richten van een inrichting voor machi nale houtbewerking, waarin 10 eïectro- motoren met een gezamenlijk vermogen van 21,9 P.K. gebezigd zullen worden in het perceel Korenstraat 8; J. de Roos te Vlissingen tot het op richten van een herstel-inrichting voor verbrandingsmotoren in het perceel Gla- cisstraat 115; M. G. de Graaff te Vlissingen tot het uitbreiden van de bestaande was- en strijkinrichting door plaatsing van elec- tromotoren, zodat er thans totaal aan wezig zijn 8 electromotoren met een ge zamenlijk vermogen van 26% P-K. in bet perceel Van Dishoeckstraat 1214. Vlissingen, 14 Mei 1954. GEEN SPREEKUUR. De wethouder voor volkshuisvesting te Vlissingen, de heer M. A. van Popering, houdt heden Donderdag geen spreekuur. REHABILITATIEREGELING. In aansluiting op de in couranten en via radio reeds gedane mededelingen om trent de verdere uitvoering van de In dische rehabilitatieregeling door de Ne derlandse regering, kan thans worden be richt, dat van 24 Mei a.s. af ten behoeve van Indische oorlogsslachtoffers bij de postkantoren aanmeldingskaarten, verge zeld van een toelichting, verkrijgbaar zuilen »«••*-** van 5 cents In Hansweert-West is het terrein, waarop de Noorse woningen zijn ge bouwd, in het wederopbouwplin op genomen. Voorts zal het plan voor de buurt schap Oostdijk een mooi. harmonisch geheel scheppen. Tussen de Vlietweg en de Lavendeldijk is hier een nieuwe straat met oprit naar de Lavendeldijk geprojecteerd. Aan deze straat zijn twee blokken woningen gedacht, vol doende om alle Oostdijkers. die hier een woning hadden, welke bij de ramp werd verwoest, in hun oude om geving te kunnen doen terugkeren. De verwoeste school zal volgens dit plan niet op haar oude plaats onder aan de dijk worden herbouwd, doch hiervoor is een plaats aan de nieuwe straat aangewezen. SJEF IMLTC II 4-4 Voor de 4e klasse competitie van de K.N.L.T.B. speelde SJEF I (Aarden burg) tegen M.L.T.C. n (Middel burg). De uitslag luidde 44. Heren enkelspel: dr. De JongA. Drost 2-6, 6-3, 6-4; J. ParidaenW. Koers 4-6, 6-2, 6-3; dames enkelspel: mei. I. Trapmanmej. L. Haag 6-2, 2-6, 7-5; mevrouw Bakkermevrouw Koers 7-9, 6-4, 6-1; gemengd dubbel: echtpaar De Jongmej. Haag/A. Drost 4-6, 3-6; echtpaar Bakker mevrouw Koers/W. Koers 4-6, 0-6; herendubbel: J. Bakker/J. Paridaen A. Drost/W. Koers 2-6, 3-6; dames dubbel: mevrouw De Jong/mei. I. Trapmanmevrouw Koers/mej. Haag 7-5, 2-6, 2-6. Nederlands elftal voor Stockholm samengesteld. Na de wedstrijd ZwaluwenRode Duivels is het Nederlands elftal sa mengesteld. dat op Woensdag 19 Mei a.s. te Stockholm tegen Zweden uit komt. De ploeg ziet er als volgt uit: Doel: Steiger (PSV); achter: Oden- thal (Haarlem) en Tebak (Eindho ven); midden: Van Schijndel (SW), Terlouw (Sparta) en Biesbrouck (R CH), aanvoerder: voor: Van der Kuil (VSV), Michels (Ajax), Van Melis (Eindhoven). Bennaars (Dosko) en Louwer (NoadK Reserves: De Rijk (MOC), Boskamp (Ajax), Van der Hoek (Feyenoord) en Van Beurden (BW). Aangetekend hierbij mag worden, dat Klaassens (VW) en Cor van der Gijp (Emma) wegens studieredenen niet voor de reis naar Stockholm be schikbaar waren. M.L.T.C -Ready &-0 De Middelburgse Lawn Tennis Club speelde een wedstrijd tegen het Roo- sendaalse Ready: de hoofdstedelin gen wonnen met 80. Ready bood alleen in de damespar tijen enige tegenstand. Dit kwam vooral tot uiting in de van beide zijden uitstekend gespeelde eerste dames single tussen Mieke Snoep en mej. L. de Bruyn, die de Middelburgse pas na 45 games in een overwinning wist om te zetten. De uitslagen luidden: A. AnneveldJ. de Bruyn 6-0, 6-0: mr. L. A. KakebeekeN. van Opstal 6-1, 6-0; mej. M. Snoepmej. L. de Bruyn 6-8, 12-10, 6-3; mevr. Heyse Mej. A. Konings 6-3, 6-2; mej. Snoep/ Anneveldmej. De Bruyn/v. Opstal 8-6, 6-1; mevr. Heyse/Kakebeeke mej. Konings/De Bruyn 6-1, 6-2; An- neveld/KakebeekeVan Opstal/De Bruyn 6-2, 6-0; mevr. Heyse/mej. Snoepmej. De Bruyn/mej. Konings 6-4, 5-7, 6-3. Waar zijn onze schepen Metula naar Mirl. Molenkerk 8 te Hamburg. Papendrecht 2 te Rio de) Plata. Woensdrecht 8 te Curacao. Soestdijk 8 te Houston. Utrecht 11 te New York. Wonosari te Calcutta. Abbekerk 12 nun. te Duinkerken verw. Aletta (t.) 12 n.m. te Pladju verwacht, Amerskerk 12 v.m. te Port Said. Ena (t- 12 te Singapore. Enggano 12 te Port Said. Esso Amsterdam (t.) pass 11 Finlsterre naar Antwerpen. Hersilia 11 te Amsterdam. Jagersfontein 11 175 mijl O.N.O. Madei ra naar Las Palmas. Johan van Oldenbamevelt pass. 11 Kaap Melville naar Surabaja. Karimun 11 te Amsterdam. Kieldreeht 11 van Port Swettenham naar Singapore. Larenberg pass. 11 FinlsterTe naar Port Said. Leuvekerk 12 v.m. te Genua. Loenerkerk 13 vjn. te Madras verwacht, 11 340 mijl N.O. Madras Mulderkerk 11 van Amsterdam naar Mar seille Polyphemus 12 te Belawan. Stad Schiedam 12 te Narvik. Waterman 11 180 mijl W ten Z. Port Elizabeth naar Durban. Almdijk II van Antwerpen te Londen. Arnedijk 15 van Gatveston te Antwerpen verwacht. Bloemfontein pass. 11 23.55 uur Vlissin gen naar Antwerpen. Cottica 12 van Dover naai Madeira. Gouwe 11 van Amsterdam naar Sunds- vaU. Laurenskerk 12 van Assab naar Port Said Lutterkerk pass. 12 Perim naar Muscat. Alnatl 11 240 mij) Z. Bahia naar Bahia. Alphard 12 van Las Palmas te Recife. Axeldijk 11 van Trinidad te Rio de Ja neiro Boskoop 1) 990 mijl N.N.O. Barbados naar Plymouth. Groote Beer pass. 11 Sclllys naar Quebec Hilversum pass. 11 Gibraltar naar Banias. Indrapoera 11 460 mijl W Minikoi naar Aden Karimata 12 van Colombo naar Djibouti. Lawak 12 te Cochin. Maas 12 van Antwerpen te Rotterdam. Merwede pass. 11 Bahamas naar Houston. Nieuw Amsterdam 11 16.00 uur van Rot terdam naar New York, 12 te Le Havre. Rljnkerk 12 van Djibouti te Suez. Soestdijk 11 van Houston. 12 te New Orleans Wonogiri pass. 11 18.15 uur Vlissingen naar Southampton. Zuiderkruis 11 80 mijl Z.O Anticostl eiL naar Quebec. Groote Kerk 11 te Ho II».

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3