KAPPIE EN HET SETH-ZAADJE to* mm Boerenleenbank „St. Laurens" vierde veertigjarig bestaan I WALCHEREN STUDIEDAG MAATSCHAPPELIJK WERK TE GOES B1CKRPAN JEUK- DD.D. MAANDAG 10 MEI 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 UIT NOOD GEBOREN Opgewekt feest met vele sprekers Bijzonder opgewekt is Vrijdagavond te Middelburg het 40-jarig bestaan van de Coöperatieve Boerenleenbank „St. Laurens" gevierd. Ruim 400 le den met hun echtgenoten en genodigden verzamelden zich in de grote Schut tershofzaal aan de lange tafels voor de koffiemaaltijd en het daarop aan sluitende feestprogramma. Spontaan en hartelijk klonken waarderende woorden van een groot aantal sprekers in hun felicitatie-toespraken en de herinneringen, die aan „die oude tijd" werden opgehaald waren vele. De voorzitter, de heer J. W. van 't Hoff, oud-burgemeester van St. Lau rens, wees er in zyn jubileumrede nadrukkelijk op, dat. de boerenleenbanken uit nood zyn geboren. Te meer kon de heer Van 't Hoff dit toelichten, daar hij alles van nabij meemaakte en thans evenals de kassier de heer S. Simonse met de bank mee jubileert. In het kort beschreef spr. het ont staan in Nederland van de boeren leenbanken naar het voorbeeld van de pionier, de Westfaalse burgemeester Friedrich Wilhelm Raiffeisen. Sprekend over de betekenis van de boerenleenbanken, besloot de voor zitter, dat zij aan hun doel hebben beantwoord en dat thans kan worden gesproken van de dorpsbanken, die 'n ruime plaats innemen bij de verzor ging van het landbouwcrediet, maar tevens als spaarbank. Tenslotte bracht de heer Van 't Hoff dank aan de pioniers en aan alle leden, die de bank hun vertrouwen schonken; voorts in het bijzonder aan de Centrale Bank, die steeds grote steun verleent. Vele geschenken. Vervolgens nam de heer Van 't Hoff nogmaals het woord, ditmaal om de jubilerende kassier, de heer Simon se te huldigen. In hartelijke bewoor dingen dankte de voorzitter de kas sier voor het vele werk, dat hy gedu rende 40 jaar eerst als bestuurslid, van 1936 af als kassier in het be lang van de bank heeft gedaan en hij bood als jubileumgeschenk een stoel aan. De heer Simonse bracht hiervoor dank en betrok in zijn woorden be stuur en personeel van de bank, die hem steeds tot grote steun waren. Namens de Raad van Toezicht werd gesproken door de heer J. Koole Dzn. die het bestuur een Delfts blauw bord aanbood en die ook voorzitter en kas sier niet vergat. Het bestuurslid, de heer Joh. Marinussen, die deze fuctie 30 jaar vervult, kreeg eveneens een blijk van waardering. De heer Th. J. Visser, directeur van de Coöperatieve Centrale Raiffeisen Bank te Utrecht, hield een rede, waar in hij met nadruk wees op de beteke nis van de boerenleenbanken voor de plattelandsbevolking. Ook hij bood geschenken aan. Namens het gemeentebestuur van St. Laurens sprak burgemeester W. Baas. Spr. vestigde de aan dacht op er, dat de bank thans 40 jaar in de gemeente huisves ting geniet en dat de gemeente het zeer op prijs had gesteld bij dit jubileum een geschenk te mo gen ontvangen. Burgemeester Baas dacht daarby aan een toga voor de ambtenaar, die de huwe lijken sluit De voorzitter kon echter onmid dellijk de mening van de burge meester, dat de bank de gemeen te nog nooit een geschenk had gegeven, weerleggen. Hij ver klaarde namelijk, dat het meubi- lair van de burgemeesterskamer in het gemeentehuis een cadeau was van de boerenleenbank. Verdere sprekers. Voorts werd nog gesproken door notaris H. Vader uit Maarssen, zoon Middelburg Jubilerend „Wilhelmina" gaf goede uitvoering. van de eerste kassier; mej. G. Bijl, namens het bankpersoneel en de he ren D. Kasse, Veere, uit naam van de Ring van Boerenleenbanken op Wal cheren; A. W. Cevaal, voor de coöpe ratieve zusterorganisatie, werkzaam op Walcheren; P. J. Bom, Kortgene, voorzitter van het Landbouw Coöpe ratief Centrum; J. Wattel, namens de leden en S. Abrahamse, uit naam van de Middelburgse melkslijtersvereni- ging. Na deze woorden tijdens en na de maaltijd gesproken, was het de beurt aan de Chr. Muziekclub „Musica" uit Kamperland om voor muzikaal vertier te zorgen. Dit was by het Kam- perlandse gezelschap wel eens het Zeeuwse „Vrij en Bly" genoemd in uitstekende handen. Tal van vrolijke liedjes werden ten gehore gebracht; een programma, waarmee ae Noord- bevelanaers in dit Walcherse milieu veel eer hebben ingelegd. Succes was er ook voor de goochelaar „Trucsor", die verbaasde door zijn wonderlijke Het publiek getuigde door een har telijk applaus telkenmale van zyn waardering voor het gebodene, dat het slot van het jubileumfeest vorm de. KERKNIEUWS Intrede ds. J. A. van Duyne te Souburg. Zondagmorgen werd ds. J. A. van Duyne, de tweede predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Souburg, in zijn ambt bevestigd door ds. A. Hij mans uit Amsterdam, die sprak naar aanleiding van 2 Tim. 4 5. laatste fedeelte „Wijdt u geheel aan uw ienst". Nadat de bevestigingsvragen waren beantwoord door de nieuwe predikant werd gezongen Gez. 121: 1 „God roept ons broeders tot de daad". Des avonds 7 uur deed ds. Van Duyne zijn intrede naar aanleiding van Exodus 33 :15 „Indien Gy niet met ons medegaat. laat ons van hier niet verder optrekken". Na afloop van de dienst, die door vele collega's werd bijgewoond, werd hem door de gemeente toegezongen: Gezang 263 1 en 5. Het Hervormd kerkkoor onder lei ding van de heer Goedegebure, ver leende medewerking. Zowel des mor gens als des avonds werden de diens ten in verband met de plaatsruimte in de Hei-vormde kerk, gehouden in de Gereformeerde kerk, die hiervoor welwillend was afgestaan. E.M.M. bezegelde het lot van IJzendijke (30). Met dezelfde cijfers als IJzendijke vorige week van E.M.M won, ver sloegen de Vlissingers thans de Zeeuwsch-Vlamingen in IJzendijke- Het lot van de laatste ploeg was daar mee bezegeld. E.MM. dankt deze over. winning voor een groot deel aan de goed spelende achterhoede, waarin vooral aanvoerder-stopperspil Korne- lis uitblonk. De IJzendijke-voorhoede kon er weinig tegenover stellen; de Vlissingse doelman Gunter krèeg het dan ook niet moeilijk. Hoewel keeper Hubregtse zich goed weerde, kon hij toch niet verhinderen, dat E.M.M. met de rust een 10 voor sprong had. Na de hervatting moest de thuisclub tegen de wind in spelen. De gastheren gaven zich niet gemakkelijk gewon nen, maar hun aanvallen stuitten steeds op de uitstekende verdedigende achterhoede van de Vlissingers. Toen de tweede helft een kwartier oud was, vergrootte K. v. d. Gruijter de voorsprong met een ver, doch goed houdbaar schot, dat echter voor doel man Hubregtse te veel was (02). Daarmee bleek het pleit te zijn be slecht. De meerderheid van EMM. werd echter nog door een derde doel punt tot uitdrukking gebracht. Dit kwam 10 minuten voor het einde van de voet van K. van de Gruijter en, bracht de stand, die de eindstand werd, op 0—3. Sport wint terrein. De koi-fbalcompetitie tussen de Middelbare scholen van Middelburg werd voox-tgezet. De uitslagen waren: R.H.B.S. HlHandelsschool 11; Op. UloGymnasium n 20; Chr. KweekschoolGymnasium I 10. T.er gelegenheid van haar 35-jarige bestaan gaf de Middelburgse Turn vereniging „Wilhelmina" Zaterdag avond in het Schuttershof een gym- nastiek-uitvoering. De voorzitter, de heer R. van Roo, hield een rede, waarin hy een be knopt overzicht gaf van de geschie denis der vereniging en waarbij hï' constateerde dat haar streven op hel gebied van de lichamelijke ontwik keling niet zonder goede resultaten is gebleven. Spreker kon voorts vele vertegenwoordigers van zusterorga nisaties en andere genodigden be groeten. De turnsters en turners van „Wil helmina" hebben daarna getoond wat onder goede leiding bereikt kan wor den. Zrj brachten een programma, dat uit verschillende soorten oefenin gen was samengesteld. Alle onderde len werden verdienstelijk en met het nodige enthousiasme afgewerkt. Over het algemeen stond het turnen op goed peil en zowel de individuele als de klassikale nummers waren het aanschouwen ten .volle waard.. Wij vermelden een fraaie knots oefening en uitstekend klassikaal brug van de meisjes, hoogbrug van de heren, een bloemenwals en hoog brug van de dames A en een aardi- fs finale van meisjes en dames A en gezamelijk. De individuele vrije oefeningen vielen bijzonder in de smaak van het publiek, dat keer op keer door een hartelijk applaus blijk gaf de verrichtingen op het toneel te waarderen. Een en ander geeft .Wilhelmina" aanleiding om met voldoening op deze geslaagde jubi leum-uitvoering terug te zien. Huldigingsbijeenkomst A.B.V.A. De afdeling Middelburg van de Al gemene Bond van Ambtenaren hield Zaterdag in „De Gouden Poorte" een bijeenkomst ter huldiging van haar jubilarissen. De voorzitter, de heer J. M. Gel jon, gaf in een korte toespraak een toelichting op de huldiging. Aan de heren J. C. Hendrikse, J. P. Ka- relse en L. de Rijke werd het zilve ren insigne' voor het 25-jarig lidmaat schap toegekend; de heren L. de Kra mer, M. de Klerk en A. de Ruyter verwierven voor hun 40-jarig lid maatschap het gouden insigne. Aan de echtgenoten van de jubilarissen werden geschenken aangeboden. Na dit officiële gedeelte hield Wil lem van lependaal een geestige cau serie over de betekenis van de taal in ons volksleven. „Er is maar één taal", aldus spr., dat is de „volkse" taal. Waar de taal ontbreekt, komt het gebaar; dit kan de taal ook wel ont beren. Hij behandelde voorts de hu mor in de taal, de volkshumor, de zeemanshumor en gaf daarvan voor beelden. Van lependaal wees op de verwantschap van humor en tragiek en betoogde, dat humor pantsering tegen het noodlot is. De uiteenzettin gen van de spreker, die een voor treffelijk causeur is, waren zeer leerzaam. Tenslotte bracht het accordeon ensemble „Klavar" uit St. Laxirens onder leiding van de heer G Steg, een zeer verzorgd programma, waar mee veel succes werd geoogst. Jongelui weigerden café te verlaten. Drie jongelieden van omstreeks 20 jaar brachten in de nacht van Zater dag op Zondag na twaalf uur een be zoek aan een café op de Markt te Mid delburg. Ondanks herhaalde verzoe ken van de caféhouder weigerden zij de zaak te verlaten. Tenslotte moest de politie er aan te pas komen, die te. gen de drie „onwilligen" proces-ver baal opmaakte en ze buiten de deur zette. Kinderen veroorzaakten begin van brand. In een in aanbouw zijnde woning aan de Prines Irenelaan'te Middelburg stichtten enkele kinderen een brandje in enige glaskisten. Omwonenden wis ten het vuur te blussen, zodat de brandweer niet behoefde in te grij pen. De schade bedraagt enkele hon derden guldens. De eigenaar was niet verzekerd. Vlissingen G.P.V. zag uitstekende artisten optreden. Een select gezelschap van radio- artisten trad op voor de Gemeente Personeelsvereniging te Vlissingen in het Concertgebouw. Al was het dan geen groot gezelschap, kwalitei ten bezat het stellig en eens te meer werd getoond, dat niet altijd het vele goed, doch het goede veel is. Jetty Cantor lxad met haar gezel schap niet de minste moeite het pu bliek te boeien. Cas Rus toonde zich een meester op de piano, de clavioli- ne en de accordeon en vooral de „klassieken" werden gespeeld met een overgave, dat dé ware kunste naar kenmerkt. Jetty Cantor bewees een veelzijdig cabaretière te zijn, die heus nog wel iets meer kan dan een liedje „brengen." Haar vioolsolo was zeker niet haar zwakste nummer, wanneer althans van enig zwak num mer sprake zou zijn. De voordrach ten van Maarten Kapteyn waren in een woord subliem te noemen en ook zijn vocale bijdragen deden niet voor de andere onder. Zeker niet het minst was de man, die het kwartet „vol" maakte: Ko van den Bosch, die de plaats innam van Jan de Cler, die wegens ziekte was verhin derd. We zouden Jan de Cler te kort doen met te zeggen, dat men hem niet heeft gemist, toch heeft Ko van den Bosch zich op uitstekende wijze van zijn taak gekweten. Voor de aanvang der voorstelling sprak de voorzitter der personeels vereniging, de heer A. J. Schermer, een kort welkomstwoord. De feestavond werd besloten met een gezellig bal, waaraan muzikale medewerking werd verleend door de Propaganda-feestavond. Zaterdagavond heeft de afdeling Vlissingen van de C.O.J.O. in het Herv. verenigingsgebouw een propa ganda feestavond gehouden waarvoor vooral van de zijde der jeugd een grote belangstelling was. Dè avond werd geopend door de heer J. Castel die een kort propagan distisch woord sprak, waarin hij het doel van de drankbestrijding naar vo ren bracht. Het gedeelte voor de pauze werd gevuld met muziek, zang en sketches Zeeuwse journalistenkring. Zaterdagmiddag kwam de Zeeuwse Journalistenkring in het Strandhotel te Vlissingen in jaarvergadering bij een, onder voorzitterschap van de heer H. A. Bosshardt. Na behandeling van de jaarreke- ning, werd wegens a.s. vertrek van de penningmeester, de heer G. Fort- fens te Middelburg,, als zijn opvolger enoemd de heer J. Brouwer te Mid- delburg. Voorts werd de beschrijvingsbrief der algemene vergadering van de N.J.K. op 12 Juni te Utrecht behan deld. Behalve de kringraadsleden, de heren H. A. Bosshardt en K. van Rhijn. werd naar deze vergadering afgevaardigd, de heer G. de Kok te Vlissingen. Van onze adverteerders. SHOW MERCEDES-BENZ AUTOMOBIELEN In de zalen-Kryger te Goes wordt tot en met Dinsdag een interessante automobielshow van de Mercedes- Benz gehouden. Behalve een drietal chassis voor bussen en vrachtwagens, zijn hier een zevental van de laatste modellen personenauto's, zowel in benzine als diesel, geëxposeerd. Vooral de laatste wagens met him sierlijke lijnen, schitterende uitvoe ring en meest ingenieuze vindingen zullen de harten van vele automobi listen veroveren. Men vindt er wa gens van f 9850 totf 42.500 toe. En hoewel met name de Sport- cabriolet van laatstgenoemde prijs, voor velen onbereikbaar zal zijn, is het niettemin interessant om van het specimen van knap vakmanschap op deze show kennis te kunnen nemen. waarbij voora 1 het optreden van „The Hawaiïans" en het gitaar-trio in de smaak vielen. Voor de pauze werd ook een verloting gehouden waarvan de baten ten goede zullen komen van het C.O.J.O.-werk. Na de pauze werd „De zeldzame vaas" een toneelspel in twee bedrijven van Dick Faber opgevoerd waarvoor de C.O.J. O.-artisten een verdiende hulde in ontvangst mochten nemen. Oranje Groene Kruis. Onder voorzitterschap van ds. J. Kwast is in het Herv. Verenigings gebouw de jaarvergadei-ing gehouden van de afd. Vlissingen van het Oran je Grone Kruis (Diaconessenarbeid). Na opening door de voorzitter werd door de seci-etaris-penning- meester, de heer A. J. Leenhouts, het jaarverslag voorgelezen, waaruit bleek, dat de afd. eind 1953 een le denaantal had van 1180. Het aantal bezoeken, dat de zusters hadden af gelegd bedroeg 14.674, terwijl 501 verplegingsartikelen waren afgege ven. Bij de bestuursverkiezing werd mevr. M. WoltersHazeu, mevr. L MerkeleijnFlinterman en de heer C. C. Sluyter herkozen. In de vaca ture van de heer C. G Vreugdenhil wex-d de heer B. Verhev gekozen. Tot slot werden in deze vergade ring uitvoerig plannen besproken en beraamd om de financiële positie van de afdeling te versterken. Oost- en West-Souburg Badinrichting te Souburg. De belangstelling voo de badinichting te Souburg liet tot voor kort nogal iets te wensen over: het aantal baders bedroeg nauwelijks vijfhonderd. Dank zy een folder, die enige tijd ge leden huis-aan-huis verspreid werd, en een prijsverlaging, kon de badin richting Zaterdag de zeshonderdste bader vex-welkomen. Het was de heer die van het bestuur een abonnement ten geschenke kreeg. De heer Koole kan nu een heel jaar voor niets in het bad „Geef mij uw hand" Zaterdagavond trad voor een tal rijk publiek in „De Zwaan" te Sou burg voor het voetlicht de Souburg- se ?ne,el' en. Cabaretclub de Stee met de tragedie „Geef mij uw hand" van Wim Dumont, een spel van een verknoeid leven in drie bedrijven. Zoals we dit van deze toneelvereni ging- gewend zijn, was ook nu weer alles tot in de puntjes verzorgd. De hoofdrol-soelers. de heer B. Reijerse als Willem Bogerd, de „ba- ron" en de heer Vertregt als adj.- ïnspecteur van politie Max van Gent, naast mej. Bogerd als Annie de Rooy, die onder moeilijke omstan digheden als dochter 'van Willem Bogerd voor haar blind zusje Greetje zorgde (uitstekend gespeeld door Janme Marinusse) en mevrouw Wie- lemaker als actrice hebben met alle spelers in de bijrollen een spel gege ven, dat vele aanwezigen diep heeft ontroerd. Een woord van waardering aan het adres van de Stee is zeker op zijn plaats en werd duidelijke getoond door het langdurig applaus. De heer B. Reijerse, voorzitter der vereniging, sprak een openings- en slotwoord, waarin hij de heer Jansse uit Vlissingen dank bracht voor de regie. 1 Particulier initiatief moet blijven bestaan. In het Schuttershof te Goes werd Zaterdag een besturendag gehouden van de Hervormde en Interkerkelijke instellingen in Zeeland, die een ge zinsverzorgster Sn dienst hebben. De bijeenkomst werd gepresideerd door ds. J. van de Graaff uit Nieuwvliet, die opende met Schriftlezing uit Joh. 21 en voorging in gebed. Een bijzon der woord van welkom richtte hij tot de inleidster, mej. mr. A. A. van len, secretaresse van de Algemene Diaconale Raad en de beide vertegen woordigers der Stichting Zeeland voor Maatschappelijk Werk. Mej. Van Dellen ving haar causerie Oranje Groene Kruis op 22 Mei bijeen. Het Zeeuwse Oranje-groene Kruis zal op Zaterdag 22 Mei a.s. te Vlis singen haar zevende jaarvergadering houden in de Noorderkapel. De agen da vermeldt een bestuursverkiezing en een voordracht over „De Rheuma- bestrijding in Zeeland" door dr. B. J. ter Bals, rheumatoloog. Na afloop zal gelegenheid zijn, de rheixmakll- niek van het ziekenhuis „Bethesda" te bezichtigen. Belangstelling Nijverheidsdag. Naar wij vernemen, blijkt er van de zijde der Zeeuwse ondernemers grote belangstelling te bestaan voor de Nijverheidsdag, die zoals bekend op Woensdag 12 Mei a.s. te Terneuzen wordt gehouden. Bij het secretariaat op het E.T.I. te Middelburg, kwamen reeds ruim 100 inschrijvingen binnen. Belgische onderscheiding voor inwoner van Biervliet. Zaterdag heeft de Belgische con sul te Vlissingen. de heer J. E. Boon stra, te zijnen huize het Oorlogskniis 1940 met de palm uitgereikt aan de heer G. A. Claeijs, landbouwer in de Koninginnepolder t» Biervliet. De heer Claeijs ontving deze on derscheiding om -ijn verdiensten voor het Belgische verzet. De bij de on derscheiding behorende oorkonde zegt hieromtrent, dat de heer Claeys „zich zonder voorbehoud ter beschik king stelde van eer inlichtingen en actiedienst en schitterend tot de be vrijding van het grondgebied de op drachten vervulde, die hem werden toevertrouwd, hoe gevaarvol die ook waren." Faillissementen Het faillissement van P Dobbelaar te Axe) is opgeheven wegens gebrek aan actief, terwijl het faillissement van C. Landkroon te Vlissingen is ge ëindigd door het verbindend worden der enige uitdelingslijst RAAD MELISKERKE. De heer De Korte als wethouder gekozen. In de te Meliskerke onder voor zitterschap van burgemeester A. J. Huijsman gehouden openbare raads vergadering werd de heer J. Koene beëdigd als raadslid en de heer Ade. laar als secretaris-ontvanger der ge meente. Bij de wethoudersverkiezing, ter voox-ziening in de vacature K. Dek ker, werd met vier tegen drie stem men gekozen de heer J. de Koi*te (S.G.). Drie stemmen verwierf de heer W. de Buck (A.R.). De heer De Korte nam de benoeming aan. Tot secretaris-penningmeester van het burgerlijk armbestuur werd be noemd de heer De Groot. De voorzitter deed enkele mede- delingen over verkoop en toewyzing van acht in aanbouw zijnde wonin gen en over de verhuur van drie wo ningwetwoningen, waarvan de huur prijs met 20 verhoogd wordt. Be sloten werd een bedrag van f 300. uit te trekken voor versiering van het dorp, in verband met het bezoek van H.M. Koningin Juliana op 25 Juni a.s. Aan de scholen zal een be drag van f 0.75 per leerling worden verstrekt voor tractaties. De begroting 1953 werd gewijzigd; de post onvoorzien werd veranderd met f 4945.—. Een bijdrage van f 7.50 per jaar werd toegezegd aan het Koningin Wilhelminafonds. Voorts besloot de raad deel te nemen in de aansprake lijkheid beheer Stichting Rusthuizen op Walcheren. Met de nieuwe regeling voor de wethouderssalarissen ging de raad accoord; <je vergoeding voor de wnd. secretaris werd vastgesteld op f 175 per maand, te berekenen van 16 Maart tot 1 Juni. Op een vraag van de heer Koene antwoordde de voorzitter, dat de to renrestauratie vertraagd is door de Februariramp, maar dat er naar ge streefd wordt de plannen voor 1955 op de urgentielijst geplaatst te krij- 23. Toen Kappie de kombuis binnenrende, trof hij daar een vreemd schouwspel. In de hoek van de kombuis groeide een eigenaardige plant, die zienderogen gro ter werd. De ranken, die naar alle kanten steun zochten, hadden Ah Sing blijkbaar beentje gelicht, de arme kok zat verwezen op de grond, temidden van bladeren en gebroken kop jes. Rivaldi was bezig zijn hoed te bevrijden van een rank, die het speciaal op dit hoofddeksel scheen te hebben gemunt. Hij trok daarbij zo'n onschuldig ge zicht, dat Kappie direct vermoedde, dat hij hier wel meer van afwist. „Rivaldi I" riep hij. „wat is dat voor een plant?! Hoe, voor den drommel, komt die hier aan boord? 1" „Wel hm" antwoordde Rivaldi schuldbewust, „dit plant-gewas is uit de pyra- mide-zaadkorrel Uit ont kiemd." Nu ging Kappie een licht op. „A zo" riep hij woe dend. „dus je hebt die korrel "NIET aan de wachter teruggegeven! Nu begrijp ik, waarom de vent zo aan met een uiteenzetting over de or ganisatie van het diaconale werk en voor het maatschappeiyk werk in het algemeen. Vervolgens beperkte zij zich meer tot Zeeland. In net bijzon der wijdde zij de nodige aandacht aan het probleem van de maatschappe lijke werksters en de gezinsverzorg sters. die beiden zo uitermate moei lijk zijn te krijgen" in deze provin cie. Zy achtte niet alleen de ligging van Zeeland hieraan schuldig. De toelatingseisen voor de School voor Maatschappelijk Werk zijn dermate hoog, dat slechts zeer weinigen, die zich onder de geboden omstandighe den aan het werk zouden willen wij den, er voor in aanmerking komen. Ook aan de salariëring, meende zy, kan wel Iets gedaan worden. De subsidieregeling hangt ten nauwste samen met het particulier Initiatief. Uit Katholieke kring zijn stemmen opgegaan om de regering een subsidie van 100 te adviseren, maar de Gereformeerde en Hervorm de kerken zyn van mening, dat men niet verder moet gaan dan 50 om het particulier initiatief niet geheel en al uit te schakelen. Bij een volle dige Rijkssteun zou de kerk veel van haar geestelijke invloed kunnen ver liezen. Bij de discussie vestigde ds. Van de Graaff er de aandacht op, dat voor vele meisjes uit de „betere" ar beidersstand de functie van gezins- ver-zorgstec aantrekkelijk moet zijn, omdat zy er hun maatschappelijke positie door kunnen verbeteren. Te vens kwam tydens de bespreking vast te staan, dat de Algemene Diaconale Raad graag een andere richting zag gegeven aan de bestemming der dia conale gelden meer in net vlak der maatschappeiyke zorg. Des middags werd een zogenaamd socio-drama opgevoerd, waarbij mej. E. H. Simon Thomas een vraagge sprek voerde met mej. Sinke. Mede hierdoor en door de besoreking, wel ke hierop volgde, werd de positie van de maatschappeiyke werkster en de gezinsverzorgster nader toege licht. Tenslotte werden nog enkele vragen gesteld, waarna ds. Van de Graaff de samenkomst besloot. Advertentie. Maagp*in 11 kunt Uw maag nu een- smaakloos, snel. zeker Advertentie. Niet krabben. De helder vloeibare D.D.D. kal meert de jeuk in enkele seconden, doodt de ziek tekiemen, geneeat tot diep in de huidporiën. GB4EESMIDDEX XEGEN 1 HUIDAANDOENINGEN J PfTlffi DINSDAG II MEI. I 402 m 746 kwaad was! En nu dat zaadje ontkiemd is. heb je ja de poppen aan het dansen! Maar de eerstvolgende haven ga je MET die plant van boord en je brengt haar netjes naar de Egyptenaar terug 1" „Caramba carambole", mompelde Rivaldi, bedrukt naar de welige vegetatie kijkend, „hoe vervoer ik zo'n ge was mee??" HILVERSUM I 402 m 746 kc/s. 7.00 —24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram 7.45 Morgen gebed en lit. kal. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Rep 8.20 Gram 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Water st. 9.40 „Lichtbaken". caus. 10.00 Voor de kinderen. 10.45 Gram. 10.35 Dansmuz. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 .Als de ziele luistert" caus. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole ork. 12.30 Land- en tulnb. meded 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws- en kath. nws. 13.20 Amus. ork. en soliste 13.50 Gr. 14.00 Gevar. programma. 14.50 Viool en piano. 15.15 Gram. 15.30 ..Ben je zestig?" 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de Jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: J. J. van der Laan: „Suriname, de Neder landse Antillen en wij". 18.00 Voor de jeugd. 18.20 Sportpraatje. 18.30 R.V.U.: G. D. Neuman: „Beschavingswerk in Nieuw-Guinea is overbrugging van 4000 jaren". 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.15 „Uit het Boek der Boeken" 1920 Gram. (20.05 20.10 Dr. W. Drees spreekt over 't Nat. Monument ,J)r. A. Plesman" 20.25 De gewone man. 2020 Kamerork en solist. 2125 „Ken een haan een el liggen?" 21.40 Altviool en piano 2.05 „Ouders en kin deren". caus. 2220 Mariaiiederen. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Utrechts Stedel. ork., koor en sol. 2320— 24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/S. 7.0» AVRO. 720 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram 7.15 Gym 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AV RO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. b.41 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Koorzang. 920 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 1020 Voor de kleu ter». 11.00 R.V.U.: Mevr. Clare Lennaert; ,Over eigen werk" 1120 Voor de zieken. 12.00 Pianorecital. 12.30 Land- en tulnb. meded. 1223 Voor het platteland. 12.40 Twee piano's 13.00 Nws 13.15 Meded. en gram. 1320 Dansork. 14.00 „Wij ontdek ken Amerika", caus. 1420 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram 1620 Voor de Jeugd. 1720 Lichte muz. 17.45 Pianospel. 18.00 Nws. i8.15 Gram. 1820 MIL caus. 18.30 ork. 1825 ..Paris vous parle". 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Bariton en piano. 1920 Verz. progr 20.00 Nws. 20,05 Dr. W. Drees spreekt over 't Nationaal Monu ment „Dr. A Plesman" 20.10 Gram. 20J5 Gevar. progr. 21.35 Lichte muz. 2125 .Me ded. 22.00 De Conferentie in Genève. 22.05 Promenade ork. 22.45 Buitenl overz. 23.00 Nws. 23.15 New York Calling 23.20—24.00 Gram. TELEVISIE KRO. 20.15 2220 „Tijd voor Jolijt", revue.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 7