Goes werd bij toeval voor grote ramp bespaard ONGELUK IN SILO TE RRESKENS IN HOGER BEROEP BEHANDELD VAN 'JOUi TOT Willy Corsari uetméérln Zeeuwse Almanak KOSTBARE FRIESE STIER VOOR GETROFFEN VEEHOUDERS VERGADERING VAN „CENTRAAL STIERENSTATION ZEELAND" N.V.v.h. GEBR. POLAK VLISSINGEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 8 MEI i954 ACETY LEEN-CY LINDER ONTPLOFTE Explosie tilde beurtschip een halve meter uit het ivater Door een gelukkige samenloop van omstandigheden en het kordate op- ticden van de heer D, J. Vermaas, bediende van het expeditiebedrijf J. 1L Roose aaai de A. J. van der Goeskade, is Goes Vrijdagmorgen vóór een ramp gespaard gebleven, waarvan de omvang zich niet laat schatten. Zoals iedere Vrijdagmorgen, arri veerde omstreeks kwart over tien een vrachtauto uit Bréda met circa 12C cylinders, geladeii met acetyleen, be stemd voor de smeden iti de omge ving, Normaal pleegt de heer Ver maas, des middags de flessen op hun aantal te controleren en vöor verdere verzending van het depót naar de af nemers zorg te dragen. Dé lading wès thans juist een vijftal minuten gê- löst, toen de bode van Léwedbrp arri veerde. Daar de heer Vermaas tóe; vallig wist dat de cylinder, bestemd voor de Smid LeerthoUls te LeWëdöfp. met deze zending meégekotneh was, besloot hij deze maar direfct aafi dë bode mee te geVen. Mij zööht dë cy linder op, dóch toen de Vrachtauto; chauffeur de fles wilde optiiiên, 'bë; merkte deze dat deze gloeiend heet was. De heer Vermaas, dië ook lid yan de Goessé vrijwillige brandweer is, aarzelde geen moment en Wierp dë cylinder met de hulp van beurtschip per Verburg in het water van de Kade. Men veronderstelde dat de fles in het ruim twee meter diepe water wel zou afkoelen, doch ongeveer een kwartier later, kwam de fles met acetyleen met een ontzetten de klap tot ontploffing Het in de nabijheid liggende beurtschip van de heer Verburg werd oiigeveer een halve meter uit net water op getild en bekwam schade aan het BONT - BONT - BONT!!! De vrouw van standing koopt haar bontmantel bij een ver trouwde Zaak. Bij het bekende adres in - Amsterdam: EEN KWALITEITS PERSIA- NER-PATTE3 MANTEL VOOR 430.— Bestel nü, de prijs is nog laag. 100 garantie betaling in overeenstemming coupeurs- bezoek door heel Nederland 35 jaar ervaring. Lid Ned. Vereniging v. Bont- werkèrijen. BONTHUIS REITER The Fur-Style. Heiligevveg 2 (gesl. huis) AMSTERDAM-C'. Telef. 38789. berghout. Een gróte waterzuil spatte op, die tot over enkele ho ge vrachtauto's, op ongeveer zes meter van de kadeniüür af, heen sloeg. Met dë schrik yih de ötrrêtëhciers, enigè schade aan de kademuur êft het schip, Waarop, het serviesgoed .aan stukken viel, liep één ërt ënöër ai. Goes Wés aaii een groot geVaër ent- snapt. Ër zou een ramp van gfote ómvahg hebben itUhfiéh Ontstaan. Wanneer dè flês iibg Op dë aütö met de ahdêl-è éylihdei-s zöü aljil brttploft. dan Wêï óp dê Kadé of ifi dë bóde- auto. Over de oorzaak tast men in het duister, Benoeming Tot kantöörèjhter=|il&at8yei'vahger in het kanton ©öBtbiirg is bëftöèmd mr. G. Tichelman, advocaat en pro cureur te Tcrneuzen, kantonrechter plaatsvervanger in het kanton Ter- neiizén. Nieuwe industrie te Sas van Gent Te Sas van Gent is onder grote be langstelling ëen nieuwe industrie ge opend. namelijk de kunstaardewerk fabriek ,;De Schelde". Het nieuwë be drijf is ondergebracht in éen voorma lige textielfabriek. De opening werd o.a, bijgewoond door het voltallig col- legë van B. en W. en de voorzitter en secretaris van de Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaan- deren, de heren ir C. A. Horstmann en A. Hendriksé. De burgemeester van Sas van Gènt, de heer R. A. E. den Boer. Wenste de directie geluk met dit nieuwe bedrijf en sprak er zijn vreugde over uit, dat men juist Sas van Gent als plaats vóór déze vestiging hëd üitvërköreh. Door de symbolische opening van een oven met klaargèkoiUén aarde werk door dé burgemeester werd hét bedrijf tenslotte officieel voöi" gé- opeOd verklaard. Dés avonds bracht de plaatselijke harmonie een serenade. Thans sprak de burgemeester namens de burgerij van Sas van Gertt en uitte hij nog maals zijn waardering, dat het bedrijf in deze gemeente was ondergebracht, Haar erkentelijkheid voor deze aar dige geste van de Sasse muziek druk te de directie 'uit door het aanbieden van een mooi wandbord, waarop o.a. het gemeentewapen was aangebracht- De N.V heeft momentèë! één aahtal Vakmensen in dienst, terwijl verschil lende mëisjés in de „geheimen" vSh het vak worden inge'Wijd, Dë direc tie wil meer jbnge mensen Voor haar bedrijf aantrekken. RECHTBANK MIDDELBURG. Bevestiging voïinis kantonrechter gevraagd. Bijna een jaar geleden, op Zaterdag 30 Mei 1953, vielen drie arbeiders met een steïgèrvioer van eén lioogtë van 22 meter in één der cellen van de in aanbouw zijnde silo te Breskens. Eén der arbeiders verloor liet leven, de anderen werden gewond, maar herstelden volledig. De kdhtöhrèfchtér te Oostburg veroordeelde de tilt Steenbergen afkomstige Ültvöérdef L. F. B. tot een böete van f 30 wegens het overtreden der voorschriften van de veiligheidswet- B., dié zich onschuldig voelde, ging in appèl bij de Middel burgse rechtbank. Vrijdagmorgen is zijn zaak tót in de kleinste détails op nieuw behandeld. Dè officier van justitie, mr J. L. Andreae Vroeg be vestiging van het vonnis van de kantonrechter. De uitvoerder verklaarde tegenover „3 president, mr P. van Èmpel, dat hij inderdaad de aansprakelijke man \yas voor de naleving der veiligheids voorschriften. Hij zit al tientallen ja ren in het vak- Op die verschrikkelij ke Zaterdag hoorde hij van hét onge luk, toen hij in de airectiekeet was om de loonzakjes in orde te maken. Onmiddellijk heeft hij getracht door een mangat de slachtoffers te redden, maar dit bleek niet mogelijk. Hij heeft zich toen aan een touw in de cel la ten zakken én zo de arbeiders naar boven gehaald. De hulp, welke Voorburg aan de Inwoners van Brouwershaven biedt, is veelzijdig. Zij strekt zich niet al leen uit over het gebied van het stof felijk herstel, maar beweegt zich ook in belangrijke mate in culturele rich ting. Zo bood de gemeente Voorburg de geadopteerde gemeente deze week een cultureel muzikaal programma aan, dat uitstekend verzorgd werd door de organist Jan Baas, de bariton Roel Kaper en de declamator Anton Langeler. In de Ned. Herv. Kerk de zogenaamde „Keersenkerk" werd een programma van werken van Jan Zwart uitgevoerd. Een belangrij ke bijdrage voor de sfeer werd zeker geleverd door de stemmige kaarsen- verlichting, welke voor deze gelegen heid was aangebracht. MEIREGEN. Na een lange periode van droogte fa eindelijk dan Mei gekomen met de zo bekende groeizame regen. En al is dan de jeugd er nog niet noemens waardig groter door geworden, de voorjaars- en zomergewassen hebben het er niet bij laten zitten en zijn in groten getale opgekomen. Daar door is op het land de werkloosheid belangrijk verminderd: er moeten bieten voorden gedunduien gewied en wat dies meer zij. In Axel is men druk aan het egaliseren geslagen, en ook aan het nieuwe speelterrein kon den heel wat mensen aan het werk worden gezet. Schrééf spéciaal vóór LIBELLE één meeslepend vervolgverhaal Zolang jy bij me bent... geinspireerd door het gegeven van de ontroe rende film van die naam. Een verhaal uit dé hedendaagse werkelijkheid, met hét bedreigde huwelijksgeluk van twee jonge ménsen als inzet. Doe Uzelf niét te kort door dit feuilleton te missen! In het nummer van 15 Mei verschijnt de eerste aflevering. Opnieuw zal blijken dat U de beste vervolgverhalen leest in LIBELLE. EXTRA: Udere week bet leukt kinderblad TOMBOLA of maandelijks ten COMPLETE RÖMANBIJLAGE. Twee jaar met aftrek voor dief van 12.000 De Arröödisscments-Rechtbank te Middelburg behandelde gisteren de zaak tégen dc 28-jarige schilder J. S„ tha-ns te Maldeghem (B.) woonachtig, wegens diefstal herhaaldelijk ge pleegd, tot twee jaar met aftrek. Men zal zich herinneren, dat S. op 23 April j-1. terécht stond als ver dacht Van hët óhtvreemden van een aahtal bedragen ten nadele van de landbouwer De M. uit Waterland kerkje, in totaal ongeveer f 12.000 De officier van justitie, mr. J L. Andreae, Had anderhalf jaar met aftrek geëist. Eén jaar met aftrek was het vonnis voor de 62-jarige landarbeider H, K. uit Huist, die zich schuldig gemaakt had aan het plegen van ontuchtige handelingen. De Goesse transportarbeider J. B. zag zich veroordeeld tot 8 maanden met aftrek, waarvan 4 maanden voor waardelijk (proeftijd 3 jaar en onder toezichtstelling van het Leger des Heils). Deze verdachte had diefstal gepleegd. Eén jaar met aftrek, waarvan 8 maanden voorwaardelijk (proeftijd 3 jaar) en onder toezichtstelling vën Het Leger des Heils was de uitspraak in de zaak tegen de 37-jarige grond- arbeider M. R. P. uit Vlissingen, die voor diefstal had terechtgestaan. SPEL De accordeon-speler haalde mach tige accoorden uit zijn instrument en de muren van het kleine koffiehuis dreigden onder het kolossale geluid te zullen instorten. Af en toe hield hij even op, om de inhoud van een klgin glaasje naar binnen te werken, waarna hij met vernieuwde energie zijn instrument m werking stelde en daarmede de toestand in de kleine gelagkamer vrijwel onhoudbaar maakte. Tijdens een van de korte glaasjes- pauzes verhief zich 'n zware man in de omgeving van de virtuoos, been de met dreunende stappen op de mu zikant toe en vroeg dreigend: „Speel jij ook verzoeknummersf" /Jawelklonk/ het antwoord een tikkeltje angstig. Waarop de dik ke bulderde: ,J)an graag een spelle tje patience ANIMO. Onder de inwoners van Nifeüwer- kerk werd een enquête gehouden over het voorstel van Gedepu teerde Staten tot samenvoeging dei- gemeente met Ouwerkerk én Oosterland; De animo bleek éch ter niet zo héél groot: slechts acht inwoners stemden voor het plan. BOOS. Een leraar aan het Janseniusly- ceum te Hulst maakte een opmer king tegen de vijfde-klasser L. de S. uit LamsWüarde. Deze ham dit iilêt cn madkte zich zó booS, dat. hij zijn leernleester te lijf ging. De leraar kreeg er &o van langs, dat hij ge heel önwet nadr huis gebracht moest wordéA. DIAMANT Maandag is het 55 jaar geleden dat het echtpaar I. de Vey-v, d. Bróeke, Bosjeslaan 24 in Vlissingen, het hu welijksbootje betrad. Zestig jaar ge leden is dit voor de heer en mevr. C. Hage-Moerland in Oud-Vossemeer. OUD EN JÓNG. De „gouden" tamboer van de Sas se muziekvereniging „De Verenigde Vrienden" die dezer dagen van zijn mede-muzikanten een serenade in ontvangst nam, zorgde zelf voof de grootste verrassing, door een niéuwe negenjarige leerling voor te stellen, die terstond zijn partij mee kon slaan. Met nog een trommelaar erbij werd de serenade voortgezet BËEN. In Hansweert heeft de 37-jarige O. Veenma uit Groningen zijn been gebroken. Toen de Nederlandse coas ter „Glory" voor de spoorbrug moest wachten sprong hij aan de wal om het schip te meren. Daarbij kwam hij echter zo ongelukkig terechtdat het beert verstek liet gaan. Dokter Arends uit Hansweert liet de Gro ninger naar het ziekenhuis aait de Oostwal in Goes vervoeren. ZILVEREN KASSIER. Bij de C.H.V. te Huist herdachten de kassier J. Burm en de magazijn meester Ch. de Bruyn het feit, dat ze 25 jaar bij deze vereniging werk zaam zijn. Vanzelfsprekend kwamen er bloemen en cadeaux aan te pas terwijl des avonds het gehele perso neel de bloemetjes buiten zette. De Kon. Sted. Harmonie waarvan de heer Burm secretaris is, bracht in de avonduren aan beide jubilarissen een serenade. Naar zijn mening möèt de steen- vloer waarover,aj ontelbare malen gelopen was zijn ingestort, door dat één der onderleggers of baddiiigs was gebroken. Bij een later ingesteld onderzoek bleëk, dat er bij een kwast in het hout een oude breuk zat. Deze breuk was daarvóór onzichtbaar. Stuk voor stuk waren de baddiögs gécön- trölèërd, voordat zij werden gèbéuikt. Steeds gooide B. hout, waaraan ook itiaar iéts mankeerde, ér onmiddellijk uit. Als getuige trad een, broer vhn de Vërdachté op. Hij verkiaardê zelf te gen zijri bróér gezégd te hebben, dat dié rUstig de loonzakjes in ördè kofi gaan rriakeh ën dat hij op het wérk bleef. Ook zijn verklaring Waö, dat dê oude brëük niet te zien was ge weest. HAAST? Mr Andreae had als algemene In- druk van deze zaak gekregen, dat men haast had, omdat de arbeiders haat- hüis wilden eii dót het daaróm zeer goed denkbaar was, dat niet al- le noodzakelijke veiligheidsvoorschrif ten in acht waren gehomen. Verdachte heeft persoonlijk niet ge controleerd. Naar zijn mening zou bij een deugdelijke controle de breuk zijn ontdekt. Dit bleek uit het rapport van de Arbeidsinspectie, waarin wérd gezegd, dat steiger en materiaal niet deugdelijk waren. B. schoot tekort en nam niet voldoende voorzorgsmaatre gelen, Ais raadsman trad op mr ToxöpèuS, die vaststelde, dat het altijd wel de vraag zal blijven hdé dit ongeluk kon gebeuren. Breuk in de badding is Wêl waarschijnlijk, maar niet zeker. De deskundigen legdpn tegenstrijdige verklaringen af. Wel heel merkwaar dig was, dat dé ambtenaar der Ar beidsinspectie dè constructie te zwak noemde, madf hoewel Wétend, dat er mètiSeliievéns mee zouden Zijh ge moeid, als hij gelijk had er verder niets aan deëd. Daaruit mócht dan wel worden geconcludeerd, dat de constructie stérk genoeg was. De Ver dachte was niet aansprakelijk voor het ongeluk: hij deed wat hij kon en wat hij moest doen. Ër was boven dien wel degelijk sprake van z.g. on- PiZiC. öp Internationale Perstentoonstelling Twaalf Nederlandse dagbladen zijn uitgenodigd óm deel te nemen aan éen internationale krantententoon stelling, welke van 1014 Mei georga. niseerd wordt door het Internationale Press institute in het PaÜaViéini-paleis in Weenen. Vierhonderd Vijftig bla- deh uit 31 verschillende landen tonen ei hun editie van 2 April j-L Dë uitgenodigde Nederlandse bid den zijh! Alg. Dagblad. (Rotterdam), Alg. Handelsblad (Amsterdam),. De Gèldèrlander (Nijmegen). Haagse Courant (Dèn Haag). Nièuwé Rotter damse Courant (Rotterdam). Ver. Noórd Hollandse Dagbladen (Alk maar), Het. Parool (Amsterdam), Provinciale Zeeuwse Courant (Mid- delburg-Vlissirtgen), Dè Rotterdam mer, (Rotterdam), De Volkskrant (Amsterdam) en Het Vrije Volk (Am sterdam). Aan hèt internationaal Pérscongres dat èvènèens in Wenèh gehóuden Wordt, nemén journalisten dèel uit 22 verschillende landen, van alle vijf de continenten. De Nederlandse deelne mers zijn.mr. D. J. Lambooy, hoofd- réd- A.N.P., mr. M. Rooij, hoofdred. I.R.C., J. M, Lticker, hoofdred. De .'oikskrant, K. Voskuil, hoofdred. Het Vrije Volk, Louis Freguin, hoofdred. De Gelderlander, G. Ballintijn, hoofd red. P:Z.C; Kleuterschool St. Laurens wegens kinkhoest gesloten. Naar wij vernemen is de kleuter school van Brigdamme (St. Lau rens) wegens het heersen van kink hoest op advies van dokter A. W. Boerwinkel, arts te St. Laurens, ge sloten. De ziekte is over het gehele dorp verspreid, zodat Donderdag reeds 12 kinderen niet naar school konden komen. De kinkhoest breidt zich nog verdér uit, maar, naar men ons van bëvóegdë zrjde mededeelde, heeft de epidemie nog geen érnstige vormen aangénömeh. VORSTELIJK GESCHENK Overgedragen aan Centraal Stierenstation Zeeland De leden van de op twee na kleinste Ffiësë Cööp. Zülvélfabrlêk „De Hoop" uit Oudega. hebben voor de getroffen Zeéüwse veehouders een gróót financieel óffer gebracht. Niet minder aan twintigduizend gulden schonken zij om hun collega's in hèt Zëëuwse rampgebied aaii een prachtige stier te helpen, die door middel van de K.I., zijn bijdrage zal leveren om de getroffen veestapel weer op peil te brengen en kwalitatief nog op te voe ren. Vrijdagmiddag werd op de Grote Markt te Goes dit vorstelijke ge schenk, de fraai gelijnde „Rótterda-Sikkema 114", officieel aan het „Cen traal Stierenstation Zeeland" overgedragen. Voordat de voorzitter Van de Frie se Zuivelcoöperatie, de heer D. D. de Vries, échter dë stier aan de voor zitter van het stiefénstatiön, ir W. Kakebeekè, overdroeg, werden hèt bestuur en dè directeur van dèzui velfabriek alsmedè enkele anderè Friese gasten, die bij deze schenking nauw betrokken waren, .in de. alge mene vergadering van hét Stiërën- station, in „Dé Prins van Oranjë" ver welkomd.. Ir W. Kakèbeeke schetste hier de grötè toegèmoetkomèndheid van dè Friezen bij de aankoop van de stier, Tot driemaal toe trok een Zeeuwse aankoopcömmissie met dè bekende Friese commissionnair W Th. Zwart door het Friese land. Nadat eerst twee stieren waren afgekeurd, werd ten- élötte bij de veehouder J. G. Schaap in Weersum „Rotterdam Sikkema 114" aangekocht, die Woensdag te Leeuw arden nog een eerste prijs behaalde. De zuivelfabriek had eigenlijk zelf dit dier wel vöor K.I-stier willen aan kopen, dóch men vond hem te duür. Dit demonstreert wel de grootsheid van de geste van de Friese schenkers. Ir Kakebeeke bracht dank Vöor dit prachtige geschenk. De heer A. Hanser voorzitter van de K.I. vereniging Schouwen vertolkte dë darik van de getroffenen, Hij wees bè uitspraak Werd bepaald óp Vrij dag 21 Mei. Burgemeester in hoger beroep Voor het Gerechtshof te 's-Graven- hage zal op 19 Mei om 14 uur in be roep de zaak dienen tegen B. A. Th. M. T., burgemeester van Hulst, Zo als bekend wérd de héér T. door de Arrondissementsrechtbank vêi'oör- deeld tot éen maand gevangenisstraf. Hem was ten laste gelegd, dat hij bi) het invullen van zijn aangiftebiljet niet aangegeven had, dat hjj Ver diensten had door het bijhouden van de administratie voor de Hulster za kenman Mannaert. Als verdediger zal optreden mr Van Rijckevorsei uit Den Haag. Internaat voor schippers kinderen te Wemeldinge De raad van Wemeldinge behandel de in zijn onlangs gehouden vergade ring een voorstel van B. en W. om .ie gemeente garant te doen zijn voor de betaling der kosten van een onder- mek, dat zal wordèh ingesteld naar dë mogelijkheid om tot stichting te komen van een nieuw internaat Voör schipperskinderen. Besloten werd te vens voor de oprichting van een der gelijk mterhaat een perceel bouw grond in het uitbreidingsplan onder voordelige voorwaarden ter beschik king te stellen. Nadelig saldo van 3000 In de Vrijdag gehouden algemene vergadering van de Coöperatieve Verélilging „Centraal Stierenstation Zeeland", gehouden in „de Prins van Oranje" te Goes werd een wijziging van de Statuten en het Huishoude- werking tussen de aangesloten K.L- verehigingen mogeljjk wordt in de vergadering, welke onder voorzitterschap stond van ir. W. Ka- bekeeke, werden voorts de balans en exploitatierekening 1952-1953 als mede de begroting 1953-1954 goed gekeurd. De verlies- en winstreke ning sloot als gevolg van verminder de inkomsten door de ramp, met een nadelig Saldo van ca. 3000. Van de coördinatiecommissie van de Stich ting voor de Landbouw is echter uit de geschenkzendingen een gift ont vangen, waarmee dit Verlies wordt goedgemaakt. Dr. G, Wagenanr deed enkele me dedelingen over de bfj de K.I. bereik te resultaten. Do ramp heeft het werk geremd, waardoor het aantal geïnsemineerde koeien lager was dan vorig jaar. Het drachtigheidsperccn- tage na één keer insemiöeren was ook lager dan het voorgaande jaar (ca. 50 pet.), terwijl het totale drach- tigheidspercentage ongeveer gelijk bleef (88 pet.). Hierbjj werden be langrijke verschillen tussen de di verse gebieden In Zèëland geconsta teerd. Züid-Béveland maakte éen gnede uitzondering, doch Schouwen, Tholen en O. Z.-Vlaanderen Waren verre van gunstig. Naar de voorlopige gege vens over dit voorjaar is het thans wei iets beter. Er zijn nog verschillende mogelijk heden om tot verbetering te komen, o.a. zal döor het uitwisselen van in- seminators tussen Walcheren en Z- Beveland nagegaan zal worden, of ook hiermee betere resultaten zijn te verkrïigen. Verder leeft bij de Ge zondheidsdienst voor dieren nog de wens ,öm een derde veearts aan te stellen, die meer belast kan worden met het toezicht op het stierensta tion. BESTUUR. Bij de bestuursverkiezing werden de héren A. Hansc Mzn., Haamstede; ir. W. Kakebeeke, Rilland-Bath; Jac. Simonse, Köudekerke en C. F. Ver- craeye, Aardenburg herkozen, ter wijl In do vacature door het bedanken van de heer W. Priester, Kats, als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer C. A. Geluk, Wissekerke. Voorts hield de heer G. Grooten huis, adj. directeur van de Prov. ge zondheidsdienst door dieren nog een korte lezing over „Diepvriesbewaring van sperma". Eni-twi e*.: een fijn diner; drle-rler: een retvlek hier; AjfSof* vijf-zes: de CETREX fles; zsvsn-aoht: reddinf (sbrachtl CrësSs!L hierbij op de moeilijke situatie waar in zijn vereniging door de ramp is komen te verkeren. Thans heeft men weer moed om verder te gaan en hij hoopte dan ook, dat hier een band tussen Friesland en Zeeland is gelegd, welke nimmer verbroken zal worden. Voorts voerden nog het woord de vóöfzitter van de Coöperatieve Zui velfabriek uit Oudega, de heer D. D. de Vries, de héér W. Th. Zwart uit Leeuwardènt comrhissionhair, de heer C. de Putter, namens de Zeeuwse Stichting voor de Landbouw, en dr G. Wagenaar als voorzitter van de com missie Herstel Levende have van de Zeeuwse Stichting vóór de Landbouw, Landbouwdagen N.C.B. te Hulst. De Nèderlandse Christelijke Boe renbond houdt op 10, 11 en 12 Juni a.s. landbouwdagen in Oost- Zeeuwsch Vlaanderen. Men maakt op iÖ Juni een rgtoer van Sas van Gent haai- Hulst, waar een werktuigendé filé gehouden wordt en waar des ë-Vonds eeh openlucht spél Wórdt öp- tevoerd. Öp 11 Juni is er een jeugd- ag voor dé boerenspoft en -jeugd verenigingen benevéns een demon stratie waaraan medewefkiög Wordt verleend dóór de Staf-fanfare van de NCB uit Noord-Brabant. Des avonds is er wederom een openlucht spel. Een vee- en paardententoon- stolling wordt gehouden op 12 Juni. Tevens zal gedurende deze dagen een Culturele Tentoonstelling bétrekking hebbende op het boerenleven, worden georganiseerd, Voor deze landbouw dagen verleende de gemeente Hulst een subsidie van 3000 Twèelingveulen Bij de gèbrs. de Badts op St. Anna tér Muiden wex'd éen tweelingveulen géboren, hétgeen bij paarden tot de behoort. gl-ote zeldzaamheden i hej adres voorIjzerwaren, gereedschappen enz. MIDDELBURG. Vandaas Electro: „Een dorpEschan- daaltje", (14 jr.), 19 en 21.15 uur; rnatJ- née: „Douane Boem", (al,), 15.30 uur; Schouwburg: „Zo begint het leven"', (18 jr.), 20 uur. Morgen Electro: als vandaag, 19 en 21.15 uur; matinee: 15.30 uur; Schouw burg: als vandaag, 14,30 en 20 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Slaven der hartstocht". (18 jr.), 7 en 9 uur; Lu xor: „Iwo Jima", (14 jr.), 7 en 9 uur; Concertgebouw: bokswedstrijden, 0 uur; Hervormd Verenigingsgebouw! N.C.G.OiV., 8 uur. Morgen Alhambra: „Slaven der hartstocht", (18 jr.), 3. 7 en 9 uur,' Luxor: „Iwo Jima", (14 jr.) 3, 7 en 9 GOES. Vandaag en morgen Grand: „Slaven der hartstocht", (18 jr.), (Zondag 3). 7 en 9 Uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2