KAPPIE EN HET SETH-ZAADJE Grote belangstelling voor bezoek van minister Cals LEZERS SCHRIJVEN mm WALCHEREN VRIJDAG 7 MEI 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT OP SCHOUWEN-DUIVELAND Bewindsman schonk grote aandacht aan vele problemen De eerste dag van het bezoek van minister mr J. L. M. Th. Cals en de staatssecretaris mej. dr A. de Waal aan Schouwen-Duiveland heeft een pret tig verloop gehad. Wèl was het gezelschap van de minister van O., K. en W. niet onaanzienlijk op het tijdschema achter, hetgeen tot gevolg had dat audiënties in het stadhuis te Zierikzee ongeveer 2 uur later begonnen dan verwacht werd, maar dit was uitsluitend te wüten geweest aan het feit, dat de minister en de staatssecretaris, overal waar zij kwamen men sen ontmoetten, die onderwijs en andere culturele belangen aan hen kwamen voorleggen, hun volle aandacht aan deze problemen wensten te geven. Nergens werd om der tijd wille een gesprek beëindigd alvorens een kwestie voldoende was doorgesproken. Met name de moeilijkheden als gevolg van het vertrek van onderwijzend personeel uit het rampgebied en de moeilijkheid om nieuw onderwijzend personeel aan 'e trekken, kwa men vele malen ter sprake. De minister en de staatssecretaris waren tijdens hun tocht over het eiland vergezeld van de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casembroot, het lid van Ged. Staten, de heer A. Schout, dr J. W. Wesseling, raadsadviseur in algemene dienst, de heer E. A. Schüttenhelm, wnd hoofd van de afdeling „Vorming buiten schoolverband" en mr L. G. Wolf, inspecteur L.O. in de inspectie Goes. De tocht begon bij Zijpe, vanwaar in de morgenuren eerst naar Noord- gouwe, Dreischor en Zonnemaire werd gereden. Hier werden de scholen be zocht en besprekingen gevoerd met de gemeentebesturen. In Zonnemaire vormde de verbouwing van de beide scholen, die niet meer aan de thans te stellen eisen voldoen, een punt van bespreking. Tegen het middaguur werd Brou wershaven bereikt, waar een bespre king werd gehouden ten stadhuize. De minister liet zich hier o.m. voor lichten over de restauratieplannen voor kerk en stadhuis, bezocht de kerk en de openbare school. Tijdens de lunch in hotel „Jacob Cats", waar bij ook de burgemeester J. L. 'van Leeuwen aanzat, werden de bespre kingen nog voortgezet. BRAND. Een merkwaardig voorval deed zich in Brouwershaven voor, waar tijdens de besprekingen met de minister plotseling de brandweer sirene in het stadje ging. De bur gemeester moest de bespreking verlaten en ook de Commissaris der Koningin stelde zich op de hoogte der activiteiten van de brandweer, die binnen -vijf minu ten paraat bleek te zijn. Geluk kig was het een brand van gerin ge omvang, zodat de besprekingen weldra konden worden voortge zet. Via Scharendijke (waar de nieuwe noodschool werd bezichtigd), Elle- meet en Noordwelle begaf men zich vervolgens naar Renesse, waar even eens een bespreking werd gehouden. Hierbij bleek, dat in het bijzonder het behoud van het slot Moermond, eventueel als museum of conferentie oord, de volle belangstelling van de minister had. Met de gemeentebestu ren van de dorpen in het Westen van het eiland wisselden de minister en de staatssecretaris geruime tijd van gedachten. De terugreis naar Zierikzee werd gemaakt via Serooskerke, Moriaans- hoofd en Kerkwerve. Ook hier wer den besprekingen gehouden en scho len bezócht- Tegen negen uur arriveerde het ge- Waar zijn onze schepen Amedijk naar Rotterdam. Annenkerk 30 te Adelaide. Axeldijk 3 van Trinidad n. Buenos Aires Alkaid 1 te Puerto Alegre Boissevain te Yokohama Bacchus naar New Orleans Caltex Utrecht naar Pernis Celebes 3 naar Tandjong Pandang. Congostroom 4 te Lome Da Capo 5 te Rotterdam Dongedijk te Vancouver Diente p 4 str. Florida n. Philadelphia Kieldrecht naar Kobe vla Penang Laurenskerk naar Rotterdam Lekhaven te Bahia Blanca Lekkerkerk 3 te Karachi Merwede naar Houston Metula naar Miri Polyphenus p 2 Guardafui n. Djakarta Smabang 3 van Singapore n. Jokohama Tibia naar Balilc Papan. Tjibodas 3 v. Moji naar Hongkong Tjimenteng te Sidney Wonosari te Calcutta Willem Ruys 4 te Djakarta Woensdrecht naar Curacao Violette Erica p 4 Longship n. Fleetwood Alchiba 6 1500 v. Antwerpen te R'dam Aldabl 5 v. Rio de Janeiro te Santos Alwaki 5 v. Montevideo te Buenos Aires Karlmun 6 v. Amsterdam te Hamburg Kota Gedeh 5 1230 v. Port Said n. Dam man. Maas 5 1800 te Bremen Manoeran p 6 Gibraltar n. Amsterdam Molenkerk 5 v. Amsterdam n. Bremen. Tomori vertr. 7 vm. van Colombo naar Belawan. Aalsdijk 5 van New York naar Antwerpen Alnati 5 360 m. Z. ten W. Santos n. Santos Bloemfontein 5 295 m. Z. Las Palmas n. Las Palmas. Delft p 5 Flores n. Trinidad Johan van Oldenbarnevelt 6 van Mel bourne te Sydney. Oranjestad 5 150 m. W. Aruba n. Porto Limon. Sibajak 5 van Rotterdam naar Halifax Soestdijk 6 te Galveston Thalatta 6 van Suez te Mena Al Ahamdi Abbekerk 6 te Marseille B'ritsum 4 van Narvik naar Baltimore 5 220 m. n. Trondheim. Enggano 5 te Genua Indrapoera 5 van Belawan naar Aden Karimata 5 van Belawan naar Colombo Lawak 5 nm te Bombay. Loosdrecht 5 te Antwerpen. Lutterkerk 5 te Port Said Rotti p 5 Gibraltar naar Halifax Utrecht 5 te Halifax zeischap in Zierikzee, waar in hotel Van Oppen gedineerd en later ook gelogeerd werd. Alvorens zich naar het stadhuis te begeven voor de laat ste audiëntie van die dag ontving mi nister Cals in hotel Van Oppen nog een particulier van een van de dor pen op het eiland, die zich met een persoonlijk briefje tot hem had ge richt met het verzoek, enkele moei lijkheden ten aanzien van de school- gang van zijn kinderen met hem te mogen bespreken. „Laat hem maar komen" had de minister gezegd. En toen de man zich in het hotel had gemeld, bleek de minister ook voor de zorgen van deze eenvoudige parti culier alle aandacht te hebben. Het gesprek duurde ruim twintig minu ten Tegen half elf arriveerde de minis ter en zijn gezelschap in het stadhuis, waar in drie verschillende vertrek ken audiënties werden verleend aan hen, die zich hiertoe hadden aange meld. Middenstands vrouwen vereniging opgericht Het verlangen om evenals vrouwen in andere groepen der samenleving een band te leggen tussen de Goesse middenstandsvrouwen, deed een co mité van enkele dames Donderdag avond in „De Prins van Oranje" een vergadering beleggen om te komen tot oprichting van een middenstand vrouwenvereniging. De leiding berust te bij de initiatiefneemster, mevr. M. S. Dominicus-de Graaff, die in haar inleidend woord wees op de wense lijkheid, dat ook de vrouwen van de middenstanders zich in een vereni ging aaneensluiten. Bij de verschil lende acties door de middenstand te ondernemen, kunnen de vrouwen op verschillende wijzen medewerken. Als een der eerste plannen van de op te richten vereniging noemde spreekster ook het organiseren van een jaarlijkse show, als destijds op de Hajuto-ten- toonstelling werd gehouden. Na de pauze werd overgegaan tot oprichting van de vereniging, waar bij zich 24 leden aansloten. Naast het voorlopige bestuur, bestaande uit de dames M. S. Dominicus-de Graaff, presidente; A. Berks-Tamminga en J. van de Graaff-Vermaire, werden nog in het definitieve bestuur gekozen mevr. J. van den* Broek-Bartelse, die zich met het secretariaat zal belasten en mevr P. Thiery-Flipse, die tot pen- ningmeesteresse werd benoemd. Het is de bedoeling, dat de vereniging elke drie maanden zal vergaderen. Vergeefse moeite Woensdagmiddag had een Engelse dame haar auto geparkeerd op de hoek HoogstraatVarkensmarkt te Middelburg. Aangezien het verkeer hiervan veel hinder ondervond, werd door 'n agent van politie geassisteerd door personeel van een vlakbij ge vestigde garage, met een crick de wa gen opgetild en elders neergezet. Juist toen dit karwei was verricht, kwam de Engelse dame aangelopen met het sleuteltje in de hand. Middelburg Middelburgse binnenstad beleefde „vossenjacht" Ook in Middelburg is de Bevrij dingsdag 5 Mei niet geheel onopge merkt voorbijgegaan; tenminste niet voor de kinderen aan de Veerse Sin gel, die een waar feest hebben be leefd. Door de gezamenlijke inspan ning van het personeel der „Kinder- zorg"-tehuizen, werd voor de jonge ren een „vossenjacht" georganiseerd, terwijl de ouderen voor een gezellige bonte avond in de gymnastiekzaal bijeenkwamen. Omstreeks 7 uur 's avonds trok een achttal leidsters en leiders in vermomming naar de binnenstad, waar hun verschijning uiteraard enig opzien baarde. Even later wer den de kinderen „losgelaten" om de „vossen" op te sporen, die, wanneer zij werden herkend, een nummertje moesten afgeven. Degene, die het eerste 8 nummers op de Veerse Sin gel inleverde, kwam in aanmerking voor de eerste prijs. Het enthousiasme van de jongens en meisjes van „Kinderzorg" werkte zo aanstekelijk, dat hier en daar ook de jeugd uit de stad spontaan aan de jacht deelnam... Zo kwamen „de dame en heer met kinderwagen" wel eens in het nauw en ook het lieftallige jonge meisje „met de baard in de keel' zal zich wel niet altijd even plezierig hebben gevoeld. Het „vos-ijscomannetje" moest soms een ware stormaanval weerstaanEen en ander bracht in het centrum toch nog leven in de brouwerij; de „vossenjacht" werd een groot succes! Een aantal aardige prijsjes vormde na afloop de beloning voor de beste speurders. Ook de bonte avond voor de ouderen slaagde volkomen. „Maria Goretti leeft" Het toneelspel „Maria Goretti leeft" van Ben Hcuer, dat Donderdagavond in de Middelburgse Schouwburg door de R.K. Toneelgroep „Sint Paulus" voor het Zeeuwse Landjuweel werd opgevoerd, confronteert de toeschou wers met het leven op de boerderij van Serenelli, gelegen in een van de armste streken van Italië. Het is de bekende geschiedenis van het innig vrome meisje Maria Goretti, dat met haar ouders op de boerderij van Se renelli inwoont. Haar vader kan het harde zwoegen voor een schamel stuk brood op de moerassige akker niet volhouden, wordt ziek en sterft. Ma ria en haar moeder krijgen steeds meer te verduren van vader en zoon Serenelli, van wie de één een dronk aard, de ander een luiaard is. Het verhaal bereikt een climax, als Ales- sandro Serenelli het meisje met een mes een dodelijke steek toebrengt. De leden van „Sint Paulus" hebben het stuk een goede vertolking gege ven. Mej. A. Simons, die de hoofdrol had, slaagde er in van Maria Goretti een aanvaardbare gestalte te geven. Ook mej. A. Meijer, als de moeder, zorgde voor een geslaagde typering. Alessandro Serenelli, de moordenaar, kreeg van de heer P. v. d. Horst een verdienstelijke uitbeelding, terwijl 't spel van de heer L. Castenipiller, in diens dankbare rol van de dronken" en (impulsieve-vader, eveneens te lo ven viel. Aan décors en verdere aankleding was veel zorg besteed; de regie was bij de heer R. A. Verschoore in goede handen. Het publiek toonde door een hartelijk applaus zijn erkentelijkheid voor deze opvoering. Jubileum bij de P.Z.E.M. Donderdag vierde de heer A. C. van der Welle te Middelburg, tech nisch ambtenaar brj de P.Z.E.M., zijn zilveren dienstjubileum. Des morgens werd de jubilaris te zijnen huize in hartelijke bewoordingen toegespro ken door de hoofdingenieur, ir. R. Proyen, die hem namens bestuur en directie dank bracht voor de aan de vennootschap bewezen diensten, hem nog vele dienstjaren toewenste en hem de gebruikelijke enveloppe aan bood. De technisch ambtenaar, de heer A. W. Strubbe, sprak namens het personeel en bood als aandenken een stofzuiger aan, terwijl mevrouw Van der Welle een bloemstuk kreeg. De voorzitter van de personeels vereniging, de heer C. van Hoek, dankte de jubilaris hartelijk voor al les wat hij als bestuurslid voor de personeelsvereniging heeft gedaan en bood als herinnering eveneens een aandenken aan. De heer Van der Welle dankte al len voor de tot hem gerichte woor den en voor de geschenken. Aanrijding Woensdagmorgen heeft een leerling van de C.O.A.K. te Middelburg, die in de bus op de Penninghoeksingel nog vlug een brief wilde posten, een 64-jarige dame D. K. uit Middelburg van haar fiets gelopen. Zij werd met een bekkenfractuur naar het Gast huis gebracht. Ongeval Woensdagmorgen is op de Nieuw- landseweg, even voorbij de Zaagmo- lendijk, een personenauto, bestuurd door C. J. H. uit Vlissingen, onder de laadbak van een aldaar op de weg ge parkeerd staande vrachtauto gere den. De personenauto werd aan de voorzijde ernstig beschadigd. Jaarvergadering Herv. Vrouwengroep C.J.V.F. Ongeveer duizend vrouwen uit alle delen van het land waren Donderdag naar de Gelderse hoofdstad getogen om daar de ledenvergadering van de Herv. Vrouwengroep C.J VF. bij te wonen. Als motto was gesteld: „Als een mens doet wat hij kan. kan hij niet meer doen dan wat hij doet" Het jaarverslag van de le secre taresse, mevr. N. P Spijkerboer-van Walsum werd behandeld in de vorm van een vraaggesprek, dat voor een deel werd uitgezonden door een der omroepverenigingen en werd afgewis seld door het zingen van het Friese, het Limburgse en het Zeeuwse volks lied door de deputaties uit die ge westen Tijdens de vergadering werden vele korte toespraken gehouden, o.a. door de algemeen secretaresse van de C.J. VP., mevr. C. E. F. Palies-Giesberts, de presidente van de nationale vrou wenraad, mej. mr E. B. ter Bruggen- cate en mej mr E. A Haars te Breu- kelen. De vergadering werd besloten met de opvoering van een Pinkster spel. K.l.-stier voor rampgebieden Vrijdagmiddag om vier uur zal op de Grote Markt te Goes een door de Friese zuiverfabriek Oudega ge schonken K.l.-stier aan het Centraal Stierenstation worden overgedragen, bestemd voor de rampgebieden. Lid van G.S. A. L. S. Lockefeer opent Nijverheidsdag In ons blad van 30 April j.l. be richtten wij, dat de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F C. de Casembroot, op 12 Mei in Ter- neuzen de eerste Zeeuwse Nijver heidsdag zou openen. Naar wij thans vernemen, zal dit niet het geval zijn, daar jhr. De Casembroot verhinderd is. In zijn plaats za' nu het lid van Gedeputeerde Staten, de heer A. L. S Lockefeer, het openingswoord spre ken. Scho-rsteenbrandje Woensdagmorgen ontstond te Mid delburg op de eerste verdieping in de voorkamer van het pand Korendijk 32 een schoorsteenbrand, die spoedig door de brandweer werd geblust. De brand is waarschijnlijk veroorzaakt door kraaien, die achter de kachel plaat een flinke hoeveelheid droge takjes hadden gedeponeerd. Tóen de bewoonster de kachel wilde aanste ken, gingen deze takjes smeulen. De bewoonster vertelde de politie, dat zij deze week wel wat leven achter de plaat had gehoord Vlissingen Nutsbibliotheek herstelde zich na de ramp De Vlissingse Nutsbibliotheek aan de Nieuwstraat, welke tengevolge van de overstroming in Februari vorig jaar veel schade opliep, begint thans wêer volledig „op toeren" te komen. Slechts zes weken was de bibliotheek na de ramp gesloten, terwijl direct werd begonnen met het op peil bren gen van de boekenvoorraad- Ongeveer 1000 boeken waren door het water vernield, maar thans telt de Nuts bibliotheek weer 1500 delen. Dit was mogelijk mede dank zij de gemeente Voorburg, die een 150-tal boeken schonk, en dank zij de toezegging van het hoofdbestuur van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, dat 400 boe ken kunnen worden aangekocht. De bibliotheek bevat oorspronkelijke en vertaalde romans in de Nederlandse taal en een groot aantal jeugdboeken. Intussen vindt de aanschaffing van nieuwe werken gestadige voortgang, zodat de collectie zeer binnenkort niet alleen haar „voor-rampse" omvang zal hebben, maar zelfs zal hebben overschreden. VISMIJN VEERE. 6 Mei. Aangevoerd: 1222 kg export- garnalen 1,051.32; 281 kg schar 1848; 117 kg bot 16—28; 29 kg schol 23—24; 65 kg tong (middel) 80—1.80; 86 kg rog 33 —69; 2 kg kabeljauw 74. Eerbied voor het volkslied men Vrijdagavond ter gelegenheid van de verjaardag van onze geëerbie digde Koningin een muziekuitvoering op het marktplein ten gehore werd gebracht, heb ik mij diep geschaamd. Terwijl ons volkslied weerklonk wa ren er velen die, hetzij bewust of on bewust, het hoofc niet ontblootten Als men dan zag dat er toeristen Candidaten voor nieuwe raad van Zierikzee Geen samengaan tussen „Het Roer Om" en Midd. Partij A.s. Dinsdag is het in Zierikzee candidaatstelling voor de gemeente raadsverkiezing, die zoals bekend op 23 Juni wordt gehouden. In de verschillende politieke partgen en froeperingen is men vanzelfsprekend ruk doende met de voorbereiding voor deze candidaatstelling, waarbij in de komende dagen nog allerlei be sprekingen gevoerd moeten worden. Alleen de Chr. Hist. Unie, de A.R Partij (die wederom gecombineerd met de S.G.P. uitkomt) en de K.V.P zgn al klaar. Hedenavond zullen de P.v.d.A. en V.V.D. vergaderen. Besprekingen zijn gehouden om te komen tot een sa mengaan van de Middenstandsparttj en de groep „Het Roer Om", maar dit is toch niet bereikt kunnen wor den. „Het Roer Om" komt nu met een eigen lijst uit. Zelfs is het moge lijk, dat de heer J. Sleutel, die thans zitting heeft voor de Middenstands partij, een eigen lijst zal indienen, maar zeker is dit nog niet. De reeds vastgestelde lijsten zien er als volgt uit: C.H. Unie: 1. A. Groenendijk, aftr., 2. H. Uyl, aftr., 3. A, Jonker, 4. J. P. Overbeeke, 5. C. van den Hoek, 6. B W. Schotvan der Wekken, 7. A. Vermaat, 8 W. P. L. Bakker. A.R. met S.G.P.: L. A. M. den Boer aftr., 2. S. J. bij de Vaate, aftr., J. W. van den Doel. aftr., 4. M. Ringel- berg, 5. Joh. Schouls Jac.zn., 6. H. Koevoets, 7. J. J. Pannekoek Azn., 8. C. brj de Vaate, 9. F. Hansma, 10 J. Pannekoek Jzn., 11. C. Fondse, 12. L ,D. Padmos. De nummers 4. 7 en 10 behoren tot de St. Ger. Partij. K.V.P.1. J. G. L Simmers, aftr., 2. B. Lijdekker, 3. D Bleijenberg, 4. A. van Aken, 5 J. Koevoets. 6. P. Verkaart. Ir. Dibbits spreekt te Tholen In aansluiting op ons bericht over de vergadering van AR gemeente en provincie-bestuurders te Tholen op Maandag 17 Mei a-s., vernemen wij nog. dat het hoofd van het technisch bureau der Domeinen te 's-Graven- hage, ir H. A. M. C. Dibbits, een cau serie zal houden over het Delta- en Drie-eilandenplan. Verder zal de vergadering ontvan gen worden door de gemeentebestu ren van Tholen en Stavenisse. Te Tholen zal o.a. een bezoek gebracht worden aan de kerk en te Stavenisse aan de nieuwe woningbouw en zo mo gelijk aan de begraafplaats der ramp slachtoffers aldaar. Examen. Aan de sportschool Felix Janssens te Bergen op Zoom slaagden voor de 2e Graad Jiu Jitsu H. Nunuruw Middelburg J. Kodde. Middelburg. Voo: de le Graad Jiu Jitsu slaagden D. W. Kuiper. Vlissin gen en B. F. Brouwer, Vlissingen. Chr. Ver. „Het Groene Kruis" hield jaarvergadering De afdelingen Koudekerke, Bigge- kerke. Meliskerke en Zoutelande van de Chr. Vereniging „Het Groene Kruis" hielden een algemene leden vergadering te Biggekerke onder voorzitterschap van de heer J. L. Dregmans. De aftredende bestuursle den werden allen herkozen. Het bezit der vereniging was aan het begin van dit jaar f 15.759,88; het aantal leden bedroeg 1069. De zusters legden in 1953- 4495 bezoeken af. Met algemene stemmen werd tijdens de bestuurs vergadering besloten een tweede zus ter te benoemen. Het is mej. Meijnders te Lisse, die Zoutelande als stand plaats zal hebben. Het oude wijkgebouw te Koudeker ke werd verkocht. Men hoopt binnen niet al te lange tgd met de bouw van het nieuwe wijkgebouw te beginnen. De grond hiervoor werd reeds ge kocht van de heer J. de Kroo, op de hoek van de Middelburgse straat. De opbrengst van de collecte voor de E.H.B.O. bedroeg te Sint Laurens f 61,64. 8 Mei Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge 5.55 6.25 7.00 7.19 7.36 HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. U.+N.A.P. U.—N.A.P. 18.15 1.60 12.12 1.87 1.81 0.21 1.90 1.01 1.12 0.29 1.34 0.52 2.05 2.13 1.60 18.46 19.15 19.37 19.58 2.31 2.47 1.71 1.97 12.36 13.15 13.00 13.14 2.06 2.21 1.51 1.73 21. Zodra de pyramide- wachter van boord was ge zet, liet Kappie zijn schip meteen vertrekken. Op de kade stond de Egyptenaar te trappelen van woede. Hij zwaaide met zijn staf, balde de vuist en schreeuwde in zijn onverstaanbaar fossiel taaltje het vertrekkende schip allerlei bedreigingen na. „Kijk de vent eens tekeer gaan", zei Kappie, die sa men met Rivaldi op de ach tersteven stond, „ik kan wel niet verstaan, wat de kwi bus zegt, maar hij wenst ons geen goeie reis, da's ze ker! Wat zou hij ja tegen ons hebben?" Rivaldi had hier wel een verklaring van kunnen ge ven, maar hij achtte het be ter zijn mond te houden. Hij begreep wel, dat als Kappie hoorde, dat Rivaldi de zaadkorrel uit de pyra- mide had meegenomen, hij deze direct aan de wachter zou willen teruggeven. Rivaldi wachtte, tot er nie mand in de kombuis was en sloop toen naar de pot, waarin hij het zaadje had verstopt. „De enige vondst-ontdekking uit de pyramide van Mops geef ik niet terug", mompelde hij, „nimmer-nooit! Ik zalHij zweeg verbaasd, toen een vreemd ge ritsel uit de pot opklonk en toen.... barstte de pot uiteen onder de druk van een vreemdsoortige plant. die razend snel groeide! „Carrramba repetandoü" gilde Rivaldi, „de pyramide-zaadkorrel is uit ont kiemd!!" (vreemdelingen) waren, die dit wél deden, welk een Indruk moet dit dan wel niet bij deze mensen wekken. Dat is voor ons volk diep beschamend. Zij, die met een nationale feestdag niet instemmen, moeten thuisblijven en niet naar een muziekuitvoering gaan, waar ons volkslied ten gehore wordt gebracht; men slaat dan ook feen figuur voor zichzelf en voor an- eren. Als men in de Engelse Dominions alleen al een bioscoop bezoekt, ver schijnt bij de aanvang der voorstellin- g3n de beeltenis van het regerende staatshoofd op het doek en klinkt het „God. save the King". Een ieder, het zij onderdaan of vreemdeling ontbloot het hoofd en staat van zijn zetel op als eerbetoon. Velen zij dit tot een voor beeld! H. M SPEIJER- Middelburg. Zusterstraat. Lichtbak en speeltuin Indertijd is door mij aangevraagd om eeD iichtbak aan te brengen aan de gevet van mijn zaak Dit werd door het gemeentebestuur van Oost en West-Souburg geweigerd, omdat het de schoonheid van de omgeving zou scnaden. Wel een beetje vreemd- Maar nu Is mij gebleken dat het terrein naast mijn woning, dat door de gemeente Souburg gehuurd is als speeltuin een chaos geworden is en door de jeugd als voetbalterrein ge bruikt wordt, terwijl de beplanting geruïneerd wordt. Vorig Jaar kreeg de gemeente Souburg een bekeuring wegens het vele onkruid. Volgens mij, mijnheer de redacteur, ontsiert een lichtbak de omgeving niet, integendeel, maar een dergelijk terrein wel. M. P. HENDRIK SE, Café Abeele. Souburg. (Van de zijde der gemeente Sou burg werd ons medegedeeld, dat deze lichtbak werd geweigerd op grond van de Provinciale Verordening voor Landschapschoon. welke het plaatsen van een dergelijke lichtbak verbiedt Red.) UIT DB ZATERDAG 8 MEI. HILVERSUM L 402 m 746 kc/S. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gevrij de muz. 7.45 Morgengebed en lit kal. 8.00 Nws- en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de hulsvrouw. 9.35 Waterst. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zie ken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Gr. (12.30—12.33 Land- en tuinb meded.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en Kath nws. 13.20 Amus muz. 13.50 Gram. 14.00 Boek- bespr. 14.10 Gram 14.20 Engelse les. 14.40 Vrouwenkoor. 15.00 Kron. v letteren en kunsten. 15.40 Fanfare-ork 16.00 Gram. 16.20 „De vliegende Hollander", caus. 16.30 „De Schoonheid van het Gregoriaans". 17.00 Voor de jeugd. 18.15 Journalistiek weekoverz. 18.25 Instr. trio 18.45 BuitenL correspondenties. 19.00 Nws 19.10 Voor de jeugd 19.20 Pari. overz 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 „Lichtbaken" caus 20 50 Gram 21.00 Gevar. progr. 21.50 Act. 22.00 „Een mens kan wat meema ken". 22.30 ..W}j luiden de Zondag in!" Avondgebed en lit. kal. 23 00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto 23.2224.00 „Les pècheurs de perles", opera HILVERSUM n. 298 m 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.55 Voor de hulsvrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", caus. 10.05 Morgenwijding VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven. 11.35 Clavecimbelvoordr 12 00 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Orgelspel.. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Dans- muz. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Gram. 14.25 Fries progr 14.50 Volksdansen 15.15 „Van de wieg tot het graf" 15.30 Accordeon- ork. 16.00 Radio-Phllharm. ork. en solist. 17.00 Weekjourn. 17.30 Gram 18.00 Nws. en comm 18.20 Dansmuz. 18.40 Regerlngs- uitz.: Atlantisch allerlei. Een en ander over de 14 landen van het Atlantisch Pact. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 ..Passepartout", caus. 19.40 „HetBoek Handelingen", caus. 19.55 ..Deze week", caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. pro gramma 22.00 Soc. comm 22.15 Franse liedjes. 22.40 „Onder de pannen' hoor spel. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Verz. progr. Nagekomen advertentie. Heden overleed, na een langdurig, geduldig gedragen lijden, onze geliefde, zorgzame Vrouw, Moeder, Be huwd-, en Grootmoe der WILHELMINA DE JONG geb. DE PAGTER. in de leeftijd van 68 jaar. Missingen: J. J. DE JONG. Amerika: B. DE JONG. A. DE JONG— UNTERWEGNER. Oost- West-Souburg: H. DE JONG. M. DE JONG— CASTEL J. GELJP DE JONG. A. J. F. W. GEIJP. Goes: J. J. DE JONG. M. DE JONG— WIEBERDINK. En Kleinkinderen. Liever geen bezoek. Vlissingen, 6 Mei 1954. Paul Krugerstraat 367. De teraardebestelling zal plaats vinden op Maandag 10 Mei a.s., des namiddags 2 uur, vanaf Paul Kruger straat 367.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3