Eerste noodschoot op Schouwen- Duiveland in gebruik gesteld ZESTIG JAAR ORGANIST TE 'SHEER ARENDSKERKE Zeenwsp Almanak FINANCIËLE POSITIE VAN DE PROV. VERENIGING ZORGELIJK Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 4 MEI 1964 OPENING DOOR GEDEPUTEERDE A. SCHOUT Feestelijke dag in Scharendijke Het was gisteren een blijde dag voor Scharendijke. want de eerste plaat selijke noodschoot van Schouwen-Duiveland was gereed gekomen en kon officieel in gebruik gesteld worden door het lid van Ged. Staten, de heer A. Schout. En wat voor een noodschoot? In één woord een pracht-gebouw en de sprekers bij de openingsplechtigheid waren het er dan ook alle over eens, dat deze noodschoot als permanente school best aanvaardbaar zou zijn geweest. Maar dat is niet eens nodig, want de School met de Bijbel krijgt binnen afzienbare tijd ook haar definitief schoolgebouw en dan zal de noodschoot van nu kunnen worden ingericht als kleuterschool. De in specteur van het lager onderwijs, mr L. G. Wolf, kon in zijn toespraak n.l. mededelen, dat reeds spoedig met de bouw van de nieuwe school kan wor den begonnen. De hiervoor vereiste urgentieverklaring was door hem juist van het departement ontvangen. De plechtige opening van de nood- school begon in het gemeentehuis, waar de gasten werden ontvangen en begroet door de waarnemend burge meester van Eikerzee, de heer C. Pad mos, die herinnerde aan de omzwer vingen van de school na de ramp in de Westhoek tot eindelijk de provi sorisch herstelde oude school in het inmiddels drooggevallen Scharendij ke weer betrokken kon worden. De schade was echter zeer groot en het gemeentebestuur is dan ook dank baar voor de hulp van het departe ment en de stad Amsterdam, welke er toe leidde, dat uit buitenlandse fond sen de noodschool tot stand kon wor den gebracht. Ook herinnerde spreker aan de mooie groei van het leerlin gental, dat bij de oprichting nog maar 15 bedroeg en nu is gestegen tot 71. Hierna begaf men zich naar het schoolgebouw, waar nadat de kin deren enkele liederen hadden gezon gen Annie Kloet de heer Schout 'n met kleurige linten versierde sleutel aanbood, waarmede deze het houten noodgebouw opende. In een van de drie mooie en keurig ingerichte klas lokalen hield de heer Schout daarop een korte toespraak, waarin hij in de eerste plaats de gelukwensen van de Commissaris der Koningin overbracht. Spreker noemde de in Scharendijke getoonde geest van samenwerking een voorbeeld voor de gehele provincie en dankte voorts in het bijzonder de stad Amsterdam voor al hetgeen deze voor het eiland en nu ook weer voor Scha rendijke heeft gedaan. Ook de ge meenten Haamstede en Renesse, die de verdreven school liefdevol ontvin gen, werden in deze dank betrokken. Spreker hoopte, dat deze mooie nood school zou bijdragen tot de bloei van de gemeente en dat het personeel zal voortgaan de jeugd niet alleen te on derwijzen en op te voeden, maar haar ook tot Jezus te leiden. De inspecteur van het L.O., mr L. G. Wolf, sprak van drie mijlpaleiv, welke 't onderwys overal na de ramp moet passeren: de Hervatting der les sen, het betrekken van een noodge bouw en tenslotte de opening van een nieuwe school. Spreker was verheugd, dat in Scharendijke thans het tweede stadium is bereikt en prees in het bij zonder de vasthoudendheid van het hoofd, de heer T. de Vlaming, die werkelijk alle aanwezige mogelijkhe den heeft weten te,benutten. Dat hij een kans op een benoeming elders liet voorbijgaan, bewijst wel, dat de heer De Vlaming zijn persoon lijke belangen heeft willen opofferen. Spreker gewaagde van de gevoelens van dankbaarheid jegens God en je gens de buitenlandse schenkers, de ge meente Amsterdam en het departe ment, die het mogelijk maakten deze mooie noodschool te bouwen. Na me degedeeld te hebben, dat nu ook spoe dig met het definitieve schoolgebouw kan worden begonnen, eindigde de in specteur met de wens, dat de school haar werk zal voortzetten in overeen stemming met haar positief Christe lijke beginselen. Gelukwensen Nadat men de school had bezichtigd, werden in een van de lokalen van de oude school nog van tal van zijden gelukwensen uitgesproken. De heer J. Lemson sprak namens het schoolbe stuur een bijzonder woord van dank en de heer P. C. Besanger bracht de gelukwensen van de gemeente Am sterdam over, daarbij een bijzonder fraaie school-projector met tien film stroken aanbiedende. Namens het per soneel der school sprak het hoofd, de heer T. de Vlaming, die behalve aan zijn dankbaarheid, óók uiting gaf aan een wens: eens een echte gymnastiek zaal bij de school ingericht te zien. De heer De Vlaming dankte in het bij zonder ook het gemeentebestuur en de Geref. kerkeraad van Haamstede, het schoolbestuur van Doezem (Gr.) en de Belgische schoolkinderen, die resp. voor leerboeken en een school bibliotheek zorgden, de kinderen zelf, die hielpen bij het schoonmaken van het meubilair, en de heer O. Scholten, die zich bij de inrichting van de nood school bijzonder verdienstelijk maak te. ANDERE SPREKERS. Burgemeester H. Nieborg bracht de gelukwensen over van de gemeente Duivendijke, ds. A. P. Nauta van de Ned. Herv. gemeente en ds. J. H. Meijer van de Geref. Kerk van Haam stede. Ook spraken de heren A. J. Schilstra, schoolarts, A. Lewe namens de Scholenbond van Chr. scholen op Schouwen-Duiveland, O. Scholten na mens de Geref. Kerk en J. van der Wekken namens 't schoolbestuur van Kerkwerve. Ds. Nauta gaf in het bij zonder uiting aan zijn wens. dat de samenwerking op kerkelijk gebied tussen Herv. en Geref. te Scharendij ke zal worden uitgebreid tot samen werking in de school, iets wat door de heer Schoiten gaarne werd toege zegd. Tenslotte sprak de waarnemend burgemeester een woord van dank tot alle sprekers. EEN MOEILIJK AFSCHEID Jubileum van de heer P. Traas Op Hemelvaartsdag, 3 Mei 1894. nam de achttienjarige P. Traas voor de eerste maal op de orgelbank van de Ned. Herv. Kerk te 's-Heer Arends- kerke plaats, om voor zijn vader als organist de eredienst te begeleiden. Sindsdien heeft de heer Traas praotisch ononderbroken bij elke gods dienstoefening de gemeentezang begeleid. De thans 78-jarige heeft nu per 1 Juli a.s. ontslag gevraagd, om dit werk in jongere handen over te geven. „Het valt me echter niet gemakkelijk om afscheid te nemen van het orgel, dat ik als mijn „eigendom" ben gaan zien". En meer nog. Met het afscheid van de heer Traas, zal er een eind komen aan een familietra ditie, want sinds 1818 is het kosterschap en later ook de functie van orga nist steeds in handen van zijn familie geweest. De heer Traas, die ook kortgeleden zijn schilderszaak heeft overgedaan, is bij ons bezoek nog druk aan het werk. Na een werkzaam leven is het immers niet gemakkelijk de dagen in ledig heid door te brengen. Toch heeft hij even gelegenheid om een en ander te vertellen over de zestigjarige periode, welke om is „gevlogen" Zijn over grootvader, Jan Jille, kwam in 1818 als hoofdonderwijzer te 's-Heer Arendskerke. Aan dit ambt was ech ter in die tijd ook de functie van kos- VAN TOT inlijf i Oostburg heeft Maandagmiddag een ware invasie meegemaakt van Bel gische dames. Met veertien autobus sen werden liefst zeshonderd Brus selse vrouwen aangevoerd, leden van de Christelijke Bond van Arbeiders vrouwen te Brussel. De dames, die de H. Bloedprocessie te Brugge hadden bezocht, werden welkom geheten door het gemeentebestuur). Het doel van het bezoek was, een Indruk te krij gen van de huisvesting en woningin richting van de Nederlandse arbeider. Het gezelschap werd in verschillende DESERTEUR Leerlingen van de Vlissingse M.T. S. gingen naar de legerjeugddag in Utrecht -per autobus en startten in alle vroegte (en in alle lcilteuit de stad van De Ruyter. Om in leg er stijl te blijven werd, even voor het vertrek appèl gehouden, waarbij men echter tot de droeve ontdekking kwamdat één man ontbrak. De deserteur zo werd na een kort, maar grondig onderzoek vastgesteld kwam uit Zoutelande en onmiddellijk werden maatregelen genomen om hem als nog in het verband van de troep te brengen. Haastig werd naar de scho ne badplaats aan de duinen getelefo- neerd, doch in plaats van een kwiek present", kwam de slaperige mede' deling, dal de deserteur zich versla pen had Krijgsraad werd gehou den en eensgezind werd daarop be sloten de bus zonder Zoutelande te laten vertrekken. Jammer, voor de knaap, maar tijd is tijd. En dus rij den chauffeur Uren later dwaalde men geïnte resseerd in de werkplaatsen ran het Nederla)ids leger. Maar toen één van de knapen zijn buurman op een be langwekkend verschijnsel wilde wij zen, stopte hg midden in een zin en viel zijn mond open van verbazing De buurman was de deserteur uit Zoutelande! Hij had de schande niet kunnen verdragen, had zich in bus en trein geworpen, was de troep ijlings na gespoord en had zich ongemerkt aan gesloten. Zo zijn de mannen van Zoutelande. Die toeten de eer te redden! arbeiderswoningen rondgeleid door Hollandse dames. De eenvoud en de properheid van de Nederlandse hui zen maakte grote indruk Later op de middag werden nog tal van gebouwen bezocht. Winkels en café's waren stampvol: de Oostburgse middenstand deed goede zaken. Beladen met al het goede der aarde, dat in Oostburg te krijgen is, verlieten de dames tegen zevenen de stad. ZESTIG JAAR GETROUWD Maandag vierde het echtpaar D. Gil- lisse-Wolse te Kortgene zijn zestig jarige bruiloft. De man, die 82 jaar oud is, en zijn vrouw van 81. genie ten allebei nog een goede gezond heid. OPGEBRACHT. De Kortgeense burgerij was Zater dag getuige van een niet alledaags schouwspel. Tussen twee barse en forse agenten werd een naar veler oordeel ongunstig manspersoon weg geleid. Velen spoedden zich naar de Hoofdstraat om deze vreemde pro- cessie te aanschouwen. Gelukkig bleek dfe boef geen boef, maar een eerzaam burger. De reservepolitie was aan het oefenen AARDBEIEN Gisteren werden op de Middelburg se veiling de eerste aardbeien aange voerd door de heer A. Buys sr te Mid delburg. De heer K. Labruyère uit Domburg bracht de eerste bospeen en natuursla aan. GOUDEN TAMBOER. De heer A. v. d. Walle te Sas van Gent zal op 5 Mei zijn gouden jubi leum vieren als tamboer van het mu ziekgezelschap „De Verenigde Vrien den". De heer v. d. Walle, die reeds heel wat leerlingen de trom heeft le ren roeren, zal op deze feestdag een serenade van zijn vereniging ontvan gen, terwijl ook van andere zijden de heer v d. Walle niet zal worden ver geten. ZANDGORDIJN Zondagmiddag hebben zich in de buurt van Axel ware zandstormen voorgedaan, die vele fietsers het ver der rijden onmogelijk maakte: af en toe lug er een waar gordijn van zand over de wegen. Op verschillende plaatsen toerden jonge planten onder het zand bedolven: een belangrijke schadepost voor de betrokken kwe kers. ter der Herv. Kerk verbonden. Later kwam het kosterschap aan zijn groot vader, P. Traas, die weer werd opge volgd door zijn vader, J Traas. Toen in 1869 een orgel, afkomstig uit Zie- rikzee, in de kerk werd geplaatst, werd zijn vader tevens orgelist. Vijf- en-twintig jaar lang diende hij de ge meente „En daarna heb ik de beide functies van mijn vader overgenomen. Eerst nog twee jaar op naam van mijn vader, doch in 1896 voor mezelf" Acht jaar geleden heeft de heer Traas het kosterschap neergelegd, doch van zijn orgel kon hij nog moeilijk schei den. „Het is een der mooiste instru menten van de dorpen in deze omge ving". Ja, er is in die zestig jaren wel het een en ander veranderd. Ook op het gebied van de kerkmuziek. Het musiceren zat de familie Traas in het bloed. Zijn vader was direc teur van een zangvereniging en de muziekvereniging, terwijl de thans scheidende organist ook 29 jaar lang de dirigeerstok van de plaatselijke muziekvereniging „Excelsior" han teerde en tot aan de opheffing in de bezettingsjaren, directeur van de zang vereniging „Zanglust" was. Voorts was hij nog 5 jaar directeur van een zangvereniging in Nisse, terwijl velen uit de omtrek orgellessen van hem ontvingen. Thans heeft de heer Traas nog twee leerlingen. Hoe vaak de heer Traas de trappen naar het kerkorgel heeft beklommen, is niet te zeggen. Wel weet hij, dat hij vrijwel nimmer op zijn post ontbro ken heeft Of het moest zyn wegens ziekte. Een vrije Zondag heeft hij nooit genomen. Ja toch. één „vrije" Zondagmiddag heeft hij gehad, toen in de vorige oorlog een geesteszieke Belgische soldaat in de leerkamer moest worden opgepast. Er was hier voor niemand te vinden en toen stel de de heer Traas zich beschikbaar, terwijl de zoon van de dominee zijn -plaats op de orgelbank innam. Nee, orgelist was geen functie om „Goud uit het water" voor toneel bewerkt Geslaagde première te Dordrecht De destijds als feuilleton in de Pro vinciale Zeeuwse Courant verschenen Streekroman „Goud uit het water", welke zich afspeelde in het oesterdorp Yerseke, is thans als toneelstuk ver schenen. Mevr. L. N. Huysman-Griep bewerkte de roman tot een toneelspel van vier bedrijven, dat dezer dagen door de toneelafdeling van de Zeeuw se vereniging voor Dordrecht en om streken in „Americain" werd opge voerd. Het werd een zeer geslaagde pre mière, mede door de goede toneel aankleding en de Zeeuwse kleder drachten. De oud-Goessenaar, de heer P. Goedhart, vervulde daarbij op ver dienstelijke wijze een der hoofdrollen. Aan het slot mocht ook mevr. Huys man-Griep een verdiende hulde in ontvangst nemen. In October a.s. zal dit toneelspel voor de afdeling Zuid-Beveland-West van de Bond van Plattelandsvrouwen te Goes worden opgevoerd. Het lid van Ged. Staten, de heer A. Schout, ontsloot de fraaie nieuwe noodschool voor de School met de Bijbel te Scharendijke. Ouwerkerk kreeg bezoek uit Dordrecht Huishoudschool bracht geschenken voor schooljeugd en onderwijzers Dezer dagen kreeg de Openbare Lagere School te Ouwerkerk bezoek van de Dördtse Industrie- en Huis houdschool. 's Morgens tien uur wer den de schooldeuren geopend en na dat de leerlingen in het versierde lokaal hadden plaats genomen, wer den de gasten met een lied van wel kom begroet. Gasten waren de heer en mevrouw Boogaerdt presidente-Bestuur Dördt se industrie- en Huishoudschool: mej. Burger, tekenlerares der school en twee afgevaardigden van de leer lingen, te weten Vron! van Twist, namens de secundaire opleiding en Ali Muller, namens de primaire op leiding. Nadat het hoofd der school had stil gestaan bij een artikel van Guus Weitzel: „De nacht van Ouwer kerk" uit de „Paleispost voor de jeugd" en het gezamenlijk zingen van het Wilhelmus, heette hij het gezel schap, alsmede burgemeester en me vrouw J. Romejjn en wethouder KuyDer hartelijk welkom. Afgewisseld door toepasselijke liedjes, door de leerlingen gezongen, werden mooie cadeautjes aan de leer lingen uitgereikt, merendeels ver vaardigd door de leerlingen der huishoudschool. Ook de leerkrach ten mochten een fraaie schemerlamp in ontvangst nemen. Burgemeester J. Romeijn bracht namens het gemeentebestuur de da mes dank voor het bezoek en voor de prettige morgen, de leerlingen bereid. Na het nuttigen van zelfver- vaardigd gebak bracht het hoofd der school ook namens leerkrachten en leerlingen dank voor het gul ont haal en de mooie geschenken, met het verzoek deze dank over te bren gen aan leerkrachten en leerlingen van de Dordtse Huishoudschool. Onder leiding van wethouder C. P. Kuijper werd tenslotte een bezoek gebracht aan de caissons, waarna 't gezelschap huiswaarts keerde. „rijk" van te worden, maar de heer Traas hield van zijn instrument. Na dat hij voor ons een Psalm door het lege kerkgebouw heeft doen klinken en de speeltafel weer afsluit, klinkt zijn stem wat weemoedig. „Je kunt toch niet begrijpen, hoe moeilijk het is, afscheid te nemen van iets, dat een stuk van je leven is geworden". T.B.C.-BESTRIJDING IN ZEELAND Plannen tot vorming van een derde district, Zeeuwsch-Vlaanderen De financiële positie van de Prov. Zeeuwse Vereniging tot bestrijding der tb.c. is in de loop van 1953 een weinig overzichtelijker geworden, mede ook door de bereidwilligheid waarmee de plaatselijke verenigingen afstand hebben gedaan van de achterstallige subsidie over 1949 en 1950. Met dat al blijft de toestand zorgelijk en zijn wij dankbaar, dat het werk kan wor- den voortgezet, zo schrijft de secretaris, dr F. G. Vaandrager te Domburg, in zijn jaarverslag over 1953. Terwijl het jaar reeds onder zeer zorgelijke omstandigheden werd in gezet, kwamen er in de verdere maan den van 1953 vele verwikkelingen. Ondanks dat alles mag toch de toe komst thans met aanzienlijk meer vertrouwen worden tegemoet gezien, dan in het begin van 1953 mocht wor den gehoopt. De heer A. de Lange te Goes nam in Januari de taak van ad ministrateur op zich en thans is ook het administratieve werk, hoewel om vangrijk, weer tot de normale pro porties terug gebracht De ramp bracht vernietiging van ruimte en apparatuur te Zierikzee en femeentebestuur per in Londen, waar "het eerst arriveerde Donderdagmorge waar n< werd ontvangen door de Nederlandse Zierikzee kreeg bank van Hatfield Naar wij vernemen heeft het ge meentebestuur van Zierikzee tijdens zijn bezoek aan de Engelse stad Hatfield, een fraaie bank aangebo den gekregen, waarvoor in Zierikzee nog een bestemming zal worden aan gewezen. Deze aanbieding geschied de tijdens een speciaal ter gelegen heid van dit bezoek belegde bijeen komst van de gemeenteraad van Hatfield, bij monde van de „chair man" mr. Bennie, wiens toespraak werd beantwoord door burgemeester jhr. mr. J. Schuurbecque Boeye, die in het bijzonder nog eens de dank van Zierikzee vertolkte voor de door Hatfield aan Zierikzee verleende hulp. Het Zierikzeese .iegtuig i: erd ontva_0 ambassadeur, mr. D. U. Stikker in diens ambtswoning. Later bood mr. Stikker in het gebouw van de Neder landse club een lunch aan. Nadat enkele van de belangrijkste gebou wen in de Engelse hoofdstad waren bezocht, vertrok men tegen de avond naar Hatfield. Ook hier wer den in de loop van de Vrijdag ver schillende gebouwen bezocht, (o.a. het paleis van Koningin Elizabeth I en een technische school) en voorts ook enige woningcomplexen. Ook werd een autotocht in de omgeving gemaakt. Na afloop van de raads zitting was er een receptie, tijdens welke tal van plaatselijke autoritei ten Het gezelschap uit Zierikzee kwa men begroeten. Zaterdag keerde men per vlieg tuig weer naar Nederland terug. Vergunning S.B.M. ingetrokken De Commissie Vergunningen Per sonenvervoer besloot de bij bescnik- king van 22 April 1952 aan de Stoomtrammaatschappij-Breskens- Maldegem, te Breskens, voor twee jaar verleende vergunning voor de uitoefening van ee~ autobusdienst van Potjes (weg Bresken3-Sluis) naar Oude Tol, in te trekken. Kortgene, terwijl te Oostburg de ba rak sterk werd beschadigd. De t.b.c.- artsen redden met grote voortvarend heid wat te redden viel en droegen er zorg voor, dat het werk, vaak on der zeer moeilijke omstandigheden, voortgang kon vinden. Als opvolger van dr C. R. N. F. van Joost, die benoemd werd tot genees kundig inspecteur van de volksge zondheid, werd de longarts H. D. J. Meijer belast met de leiding van de tweede ronde van het bevolkingson derzoek. Plannen tot vorming van een 3e district, Zeeuwsch-Vlaanderen, waarbij ook dokter Meijer een eigen district zou beheren en het bevol kingsonderzoek aan de districts-ari sen gezamenlijk zou toevallen, zijn in voorbereiding. Het jaarboekje bevat voorts de jaarverslagen over 1952 en 1953 van de districts-consultatiebureaux te Middelburg en Goes, alsmede van het Bevolkingsonderzoek. De jaarcijfers van het bureau Middelburg vertoon den opnieuw een bevredigend verloop. De cijfers over reactiveringen zijn bijzonder klein. Er werden in 1953: 104 nieuwe bezoekers onderzocht te gen 119 in 1952. Met de actieve processen bij oude bezoekers en reac tiveringen zijn deze cijfers totaal resp. lo9 en 169. Btj het bureau Goes stonden per 31 Dec. 1953 247 patiënten ingeschreven (eind 1952: 265). Hoewel deze cijfers dus wederom zijn gedaald, is de ten dens tot daling veel minder sterk ge worden, terwijl het aantal nieuw ge vonden patiënten hoger was dan in 1952. Het blijkt moeilijk om bij de be staande manier van werken en van organisatie, de t.b.c. in de nabije toe komst tot te verwaarlozen propor ties terug te dringen. IMisschie de meer intensieve prophylaxe e kleinere rayonindeling hiertoe nen bijdragen. De watersnoodramp heeft het Be volkingsonderzoek in Zeeland en daarmee de t.b.e.-bsetrijding een slag toegebracht, waarvan het zich nog nanuwelyks heeft hersteld. De deel name aan de tweede ronde is over het algemeen minder dan bij de eer ste ronde. In 1953 werden hierbij o.a. 24 gevallen van actieve t.b.c. gevon den, 25 dub. actief en 381 inactief. ALGEMENE VERGADERING Zaterdag 8 Mei a.s. zal de vereni ging in het „Schuttershof" te Mid delburg in algemene vergadering bij eenkomen. Bij de bestuursverkiezing zal in een vijftal vacatures in het dag. bestuur moeten worden voor zien. Het bestuur heeft hiervoor de volgende aanbevelingen opgemaakt: vac.-mevr. A. G. van der HaveLu- cieer: notaris J. C. Kram. Kapelle; vac. dr. H. Doeleman: dr. G. Wage naar, Goes; vac.-mr. A. J, v. d. Weel: dr. J. J. Okker, Middelburg; vac.-Jhr. ir. H. L. Boogaert: burgemeester Th. J. Andriessen, Ovezande; vac.-Jhr. mr. J. Schuurbeque Boeye: burge- meesterH. K. Michaëlis, BruinisséT Lyceumleerlingen hadden prettige tijd in Z.-Limburg Maandagmiddag zijn de leerlingen van 't Zierikzeese lyceum die onder leiding van rector en leraren 'n tocht van vier dagen naar Zuid-Limburg hebben gemaakt, in Zierikzee terug gekeerd. Opgetogen over het vele, dat genoten werd, arriveerden zij met de boot van half vijf, waar tal van familieleden ter begroeting aanwezig waren. Door bandenpech van een der autobussen kwam een deel van het gezelschap echter Das met de boot van half acht in Zierikzee aan. Zoals bekend, werd gelogeerd in het jeugdhotel op kasteel Ryckholt wat op zichzelf natuurlijk reeds een attractie was. Bovendien werden vele tochten in de omgeving gemaakt, te voet zowel als per auto. Bezoeken werden gebracht aan Maastricht, de Sint-PieFersberg en zijn grotten, Val kenburg, Vaals, het Drielandenpunt en de bloeiende boomgaarden. Boven dien werden de jongelui nog onthaald op een poppenkastvoorstelling. Zon dagavond verzorgden de leerlingen een lyceumcontactavond, die werd besloten met de „Marseillaise" als uiting van dankbaarheid jegens de Franse onderwijsorganisatie, die de ze reis door haar gift aan het Lyce um mogelijk maakte. Vrijdagmiddag werd een voetbalwedstrijd gespeeld tussen leerlingen en leraren, welke wedstrijd door laatstgenoemden werd gewonnen. Rector dr. J. J. Westen dorp Boerma verrichtte de aftrap. Belgische dame aangereden Een Belgische dame, die te Vlis- singen onverwacht en zonder om te zien van het trottoir de rijbaan over stak, werd aangereden door een 16- jarige jongen op de fiets. De dame kwam tr vallen, brak een neusbeen en liep een schedelbasisfractuur op. Zij moest in het St. Jozefsziekenhuis worden opgenomen. Op 5 Mei zal het echtpaar L. Wou- lerse-Pieterse te Aagtekerke 55 jaar getrouwd zijn. De heer Wouter se is 79 en zijn vrouw 77 jaar otid. De zeven nog in leven zijnde kinderen hebben tezamen 19 kleinkinderen. Klei "^nroatiscbe Pijnen moet uifei door blijven lopen. Roei ze uit, met wortel en tak. Neem Kruschen. Jaar-in, jaar-uit en al tientallen ja ren lang, vonden tienduizenden baat en verlichting bij Kruschen Salts. De kleine dagelijkse dosis Kruschen doet het. Juist omdat Krtischen re gelmatig gebruikt wordt, stimuleert het de bloedzuiverende organen en geeft ze de regelmaat van een klok. Kruschen is geen wondermiddel. De zes minerale zouten hebben ieder hun eigen functie en gezamenlijk brengen ze Uw ledematen die bevrij ding van stramheid en pijn. MIDDELBURG Vandaag. Van B'enthem Jutting: Schilderijen-expositie G H. G. von Brucken Fock, 9^18 uur VLXSS1NGEN Vandaag Alhambra: „Scaramouche", (14 jaar), 9 uur; Luxor .Orens-inci- dent", (18 jaar). 9 uur GOES. Vandaag Grand: „Scaramouche", (14 jaar), 9 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2