KAPPIE EN HET SETH-ZAADJE Zeven en dertig nationaliteiten in een Siberisch kamp Nieuws uit Walcheren Subsidie voor restauratie van het kerkgebouw MOGELIJKHEDEN VOOR EMIGRATIE NAAR CHILI WORDEN ONDERZOCHT KLiU BIT DB AETHER PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 27 APRIL 1954 DE OPSTAND DER VERTRAPTEN (II) Pogingen tot ontvluchting mislukten vrijwel steeds (door Joseph Scholmer.) Ons kamp, hfc kamp van schacht 6, telt 64 barakken, waarvan onge veer twee-aerde woonbarakken zyn. De overige herbergen de saniteits- afdeling, de kleermakerij en de schoonmaker^, het levensmiddelen-depót, de keuken met eetzaal, de bureaux van de kampcommandant, het ar beidsbureau, het magazjjn en de bunker. Verder het zogenaamde „restau rant", waar men voor zyn eigen geld borejitsj, koolsoep, of sjitsji, gries- meelpap met olie enz. kan eten, en de „club", waarin af en toe „voor het vaderland waardevolle films" worden vertoond. Ieder kamp is omringd door een prikkeldraadomheining, die ongeveer drie en een halve meter hoog is. Langs de binnenkant van deze versper ring loopt een zapretnaja zone, verboden zone, van ongeveer 6 meter breed. Wie deze zóne betreedt, wordt uit de het kamp omringende wachttorens beschoten. In het prikkeldraad zijn explosiepatronen ingebouwd. De to rens staan telefonisch met elkaar in verbinding en een electrisch alarm systeem verbindt de wachttorens weer met de commandopost, op af standen van 10 en 13 meter zijn ster ke schijnwerpers opgesteld, die tij dens de duisternis prikkeldraad en de „zóne des doods" klaarhelder verlich ten. Buiten het kamp lopen parallel met het prikkeldraad lange stalen trossen, die als leidraad voor de po litiehonden dienen. Wanneer er alarm wordt gegeven, bijvoorbeeld bij sto ring in net electrische net, dan is het» kamp al na een paar minuten door een speciaal peloton soldatèn omsin- feld, dat in voortdurende staat van ereidheid wordt gehouden. De toendra van het tog zijn, "bijvoorbeeld tijdens de vaak zeer plotseling invallende zware poolmist of tijdens de heftige, dichte sneeuw stormen. Onoverwinnelijk echter blijft de toendra. Haar lage plantengroei biedt geen schuilplaats. In gecamoufleerde hutten zitten be wakers en zoeken met verrekijkers het golvende landschap af. Dagelijks cirkelen over het gebied op slecnts honderd meter van de grond de ka rakteristieke langzaam vliegende tweedekkers, door de soldaten m de jongste oorlog „naaimachines" ge noemd, die systematisch kwadraat na kwadraat op de kaart naar onraad afzoeken. De enige bewoners van de toendra de „Komi's", een aan de Samojeden verwante stam, ontvangen voor iede re vluchteling, die zij m de handen van de militie spelen, een premie per hoofd, die vele malen hoger is dan hun jaarinkomen. Desondanks worden ieder iaar re gelmatig pogingen tot ontvluchting ondernomen en evenzo regelmatig Het bewakingssysteem kamp zou nog wel te doorbreken teruggebracht, waaruit zij zijn onl vlucht. Daar wordt dan hun vlucht weg gereconstrueerd. Vroeger werden de vluchtelingen als algemeen af schrikwekkend voorbeeld doodgescho ten en lagen enkele dagen aan de poort van het kamp. Nu worden zij „slechts" halfdood geslagen. Van alle gevangenen, die in de tijd dat ik in Workoeta wap, zyn ont vlucht is alleen een Pin niet in ons kamp teruggebracht. Maar ook van hem weet niemand zeker, of hij in zijn vaderland is aangekomen. In ons kamp leven de leden van 37 naties. Ongeveer de halft van de kampbevolking wordt gevormd door Oekrainers, het merendeel van hen stamt uit de vroegere Pooise. vóór 1918 Oostenrijkse Westelijke Oekra- ine. Dan komen de Litauers, die on geveer 20 pet. van de kampbevolking vormen, dan de Letten, Esten, Rus sen, Duitsers en Joden. Dan komen Kaukasiërs, Polen, Hongaren, Roe menen, de centraal-Aziatische vol ken, Chinezen, Koreanen en Japan ners. En een Amerikaans staatsbur ger. Rus van geboorte, die op drie jarige leeftijd met zijn ouders naar de Verenigde Staten was geëmigreerd, met 45 jaar als communist de lucht van Amerika niet vrijheidslievend genoeg vond, naar Rusland terug keerde en spoedig daarop wegens „propaganda voor het kapitalisme" tot tien jaar werd veroordeeld. Politieke schakeringen De Duitsers zijn met 'n ongeveer 120 man sterke groep vertegenwoordigd. De jongste van hen is 17 jaar, de oudste 78 jaar. Politiek zyn alle schakeringen aanwezig: ex-commu- nisten zoals Franz Gribewski, eens lid van het partijbestuur van de K. P.D., vroegere sociaal-democraten, zoals Hoch, de plaatsvervangende lei der van de volkspolitie van Saksen; op de rechtervleugel de leider van de afdeling Engeland-Amerika in het Rijksluchtvaartministerie, van De- witz; nationaal-socialisten, die tot 1950 in Buchenwald waren geinter- neerd en daarna met een vonnis van 25 jaar strafkamp naar Workoeta werden getransporteerd, twee tot le venslange gevangenisstraf veroor deelde S.S.-mannen uit het proces te gen de bewakers van het vroegere concentratiekamp Sachsenhausen. Voor de Duitsers is het leven in het kamp moeilijk. Zij hebben geen ma teriële ondersteuning en bij hen ont breekt de moreel zo oneindig belang rijke factor van de postverbinding; voor hun gezinnen zijn zij practisch gestorven. Hun lichamelijke conditie is zwak ker dan die van de meeste anderen. Zy zyn vaak niet aan de zware licha melijke arbeid gewend. Bovendien is de koers van de kampleiding anti- Duits: zij zyn en blijven fascisten. (Wordt vervolgd). WANDfcLbPORl St. Joris-wandeltocht te Terneuzen Begunstigd door goed voorjaars weer werd in Terneuzen de door de N.P.G. van Terneuzen georganiseer de St. Joriswandeltocht gehouden. In totaal namen 269 verkenners, pad- vindsters, welpen enz. uit Walcheren Zuid-Beveland, Oost- en West- Zeeuwsch-Vlaanderen aan deze tocht deel. Voor de ouderen was het par cours 20 km lang, voor de jongeren 10 km. De wandeltocht werd opge luisterd door de Padvinders band uit Middelburg. In hotel Centraal werden de af loop door burgemeester mr. P. H. W. F. Teilegen de beschikbaar ge stelde wisselbekers en de herinne ringsmedailles uitgereikt. Daarbij was o.m. aanwezig de commissaris van het district Zeeland van het N P.V., de heer J. J. Meijboom uit Mid delburg. Burgemeester Tellegen wees Amerikaanse militaire hulp voor Irak Amerika heeft het verzoek van de Iraakse regering ingewilligd om militaire hulp aan het Iraakse leger te verlenen aldus is Zondag officieel te Bagdad bekend gemaakt. Aan de hulp zijn voor Irak geen voorwaarden of verplichtingen van enige aard verbonden. De Iraakse regering had het ver zoek in Maart 1953 tot de regering van de Verenigde Staten gericht. MELODIE IN BLOEMEN" was de titel van het grandioze bloemencorso dat Zaterdag 2lf April in de Neder landse bollenstreek werd gehouden. De praalwagen van de gemeente Lisse, uitbeeldende Als de winter vlucht voor de Lentelucht". De Win ter werd hier voorgesteld door een vluchtende bloemen-sneeuwman. De Lente is een fee in het kleed der Len te. Zij wordt begeleid door twee zwa luwen en is opgesteld onder een kroon met afhangend bloemengordjjn. op het welslagen van deze tocht, die geen enkele uitvaller opleverde, waarna hij dank bracht aan de drumband voor zyn medewerking en als herinnering aan deze dag de band een bekertje aanbood. De wissel beker voor groep B werd uitgereikt aan de Stanley-groep te Oostburg en de medailles in de volgorde, zoals deze door de jury werd vastgesteld aan: 2. Kapitein Van der Decken-groep, Terneuzen; 3. Doorman-groep, Terneuzen; 4. St. Baafsgroep, Aardenburg; 5. Ro- danborghgroep, Aardenburg; 6. N. P.V., Sluiskil, 7. E.O.S.-groep kring II, Terneuzen; 8. E.O.S. groep kring I, Terneuzen. De wisselbeker voor groep A viel ten deel aan St. Joris- vendel, Goes. De verdere uitslag luid de hier: 2. Scheldezwervers, Vlissm- gen; 3. Stanleygroep, Oostburg; 4. Michiel Adriaansz. de Ruytergroep, Vlissingen; 5. Kapitein Van der Dec- kengroep, Terneuzen; 6. Doorman- groep, Terneuzen; 7. E.O.S.groep, Terneuzen; 8 N.P.V. Sluiskil; 9. N.P. G. Axel; 10. St. Baafsgroep. Hopman Patist bracht tenslotte aan allen die bijdroegen tot het wel slagen van de wandeltocht, in het bijzonder aan burgemeester Telle ren, de leden van de jury en de Mid- lelburgse drumband. Middelburg „De Volksstem" gaf uitvoering In het Schuttershof te Middelburg gaf „De Volksstem" een opvoering van het blyspel „Voorschrift van de dokter" van Kurtz Gordon. De zaai was slechts gedeeltelijk gevuld, toen het doek voor de eerste maal open ging. Terstond werden de aanwezigen midden in de problemen geplaatst: bij een warenhuis is een naive ton gestolen en een in veler ogen on schuldige secretaresse hiervoor in de gevangenis gezet. Dank zij de voor naamste aandeelhoudster van de zaak, die een zenuwinzinking krijgt en op „voorschrift van de dokter" aan ieder ingeving gevolg moet geven, worden tenslotte de ware boeven aan het licht gebracht. Voorwaar een gegeven met moge lijkheden te over voor allerlei dolle verwikkelingen. Die heeft het publiek dan ook ruimschoots gekregen psy chiaters zijn dankbare onderwerpen voor de toneelschrijver. Jammer, dat tekst van de dialogen, vermoede- RAAD BIGGEKERKE Motorbrandspuit zal aangekocht worden De raad der gemeente Biggekerke kwam in openbare vergadering bij een onder voorzitterschap van burge meester J. L. Drogmans. Enige dis cussie ontstond bij de behandeling van het verzoek van de kerkvoogd^ der Ned. Herv. Kerk om 15 pet. sub sidie voor de restauratie van het kerkgebouw. De heer C. Clarisse (AR) was van mening, dat de subsidie moest wor- len verleend voor het herstel van het monument en niet voor de kerk. De heren J. Meyers (SG) en P. Lam- pert (CH) gaven resp. als hun me ning te kennen, dat de kerkelijke gemeente zoveel liefde moest heb ben voor haar gebouwen, dat zy zelf het geld bij elkaar kan brengen, en dat het plan te groots was opgezet. De heer Meyers noemde het „geld smijterij". De heer Lampert was er op tegen, dat het plan, zoals opge maakt door de kerkvoogdij, zou wor den uitgevoerd, waarna de heer P. Schout Gz. (CH) de aanvraag der kerkvoogdij verdedigde. Het voor stel werd tenslotte met vijf tegen twee stemmen aangenomen. Een voorstel tot het verstrekken van leermiddelen, waaronder een filmprojector aan de school voor C. V.O., werd na enige discussie, waar bij de heren P. Polderman (AR) en Clarissen zich afvroegen of het schoolbestuur wel voor zyn teak be rekend Is, aangenomen. Enige sub sidie-aanvragen werden behandeld, waarna besloten werd tot het ver lenen van 'n garantie aan de ge meente Souburg voor een lening, die de stichting verpleeg- en rusthuizen „Walcheren" heeft aangegaan. Met de wijzigingen in de jaarwed- deregeling van de ontvanger en de wethouders werd accoord gegaan. Bij het voorstel tot de aankoop van een nieuwe motorbrandspuit, vroeg de heer Schout naar het nut hiervan. In de kom ligt waterleiding en daarbuiten moet het water zover worden opgezogen, dat toch geen brand geblust kan worden. De voor zitter zeide dat het werken met de oude spuit niet meer verantwoord is. Buiten de kom moet het bluswater probleem worden opgelost door hulp verlening. "Daarbij komt nog. dat ook het peil van het brandweercorps omhoog gaat, naarmate het mate riaal beter is. Besloten werd tot aan koop over te gaan. De begrotingswijzigingen voor 1953 en 1954 werden vastgesteld. Bij de rondvraag vroeg de heer Schout naar de rioleringskwestie, waarop de voorzitter antwoordde, dat deze door de betrokkenen zelf kan worden opgelost, door aanslui ting op het gemeenteriool. Op een vraag van de heer Clarisse antwoord de de voorzitter, dat het al of niet brengen van de rijdende baar naar het sterfhuis van gemeentewege na der bekeken zal worden, evenals het aanschaffen van een uniform voor de grafdelver. lijk door de vertaling, hier en daar wat Blap was. Mevrouw M. Schoutte-de Fouw vertolkte met verve de hoofdrol van Letty Madden, de neurotische aan deelhoudster. Kostelijke oude vrij- sters-met-grote-hoeden waren mevr. J. Kentin-Hamelink en mevrouw M. Booy-Faro. Nel Verrijzer speèlde de rol van Rita Norris, de secretaresse, die als gevolg van de eerste ingeving van Letty Madden uit de „nor" wordt gehaald. Zij was goed voor haar met gemakkelijke-taak berekend. Haar spel maakt een vlotte indruk. De perfide neef Adolf werd gespeeld door de heer P. v. d. Koorde. Deze speler had in het begin er even moei te mee, om „er in" te komen, maar deze zwarigheden waren slechts van tijdelijke aard: na enige tijd won zyn spel aan overtuiging. Over het algemeen genomen waren alle rollen goed bezet. Alleen haper de er hier en daar wel eens iets aan de rolkennis. Voor het overige komt de regisseur, de heer W. C. L. de Ruy- ter, niets dan lof toe. Met een verloting en een geani meerd bal werd deze genoeglijke avond besloten. Voorstellen van B. en W. aan de raad B. en W. van Middelburg hebben de* gemeenteraad een aantal voor stellen gedaan ter behandeling in de eerstvolgende zitting van deze raad. Zo heeft de Vakraad voor het kap- persbedrijf verzocht te bepalen, dat de halve dag sluiting, niet geldt in de week voorafgaande aan Pasen en Pinksteren, maar wel in de week volgende op deze feestdagen. Dit verzoek werd o.a. gemotiveerd met de mededeling, dat het in de weken vóór Pasen en Pinksteren in de kap- gersbranche druk is. B. en W. heb- en tegen een en ander geen be zwaar en stellen voor winkelslui tingsverordening in dier voege te wijzigen. Voor de electrische aansluiting van enkele bedrijven, die zich op het industrieterrein zullen vestigen, is het nodig, dat in de Kleverskerkse- weg een laagspanningskabel ter lengte van 460 meter wordt gelegd, van het transformatiehuisje by de silo uit. Voor dit werk wordt ver zocht een crediet van 8000 be schikbaar te stellen. Het pand Dam no. 69, dat indertijd door de gemeente werd aangekocht, behoort tot de onrendabele eigendom men, op grond waarvan B. en W. het wenselijk achten tot verkoop over te gaan. Op een openbare inschrij ving hebben zich twee gegadigden aangemeld; mej. O. M. de Meester, de tegenwoordige huurster van het pand schreef het hoogste in. De Vereniging voor Veilig Ver keer te Middelburg e.o. heeft ver zocht boven de subsidie, die zij reeds ontvangt, een jaarlijkse bijdrage van 150 te mogen ontvangen. B. en W. kunnen zich met het verzoek ver enigen, daar zij van mening zijn, dat het bestaan van een op dit ter rein actieve instelling noodzakelijk is. Voorts werd voorgesteld de op 1 September van het vorig jaar vast gestelde verordening op de Vee markt in te trekken en opnieuw vast te stellen, zulks met weglating van artikel 16. Het bepaalde in dit artikel heeft namelijk bij de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening bezwaren ontmoet. Tenslotte worden twee voorstellen op onderwijsgebied gedaan. Zo wordt het wenselijk geacht de tijdelijke aanstelling van de heer G. Boons als leraar aan de Avondschool voor Nij verheidsonderwijs in de vakken elee- triciteitsleer en vaktekenen aan elec- triciëns te doen eindigen op 30 Sep tember van dit jaar. Ter voorziening in de vacature van dr. D. A. de Graaf, leraar in de Franse taal aan het Gymnasium, aan wie op zyn verzoek ziekteverlof is verleend, wordt voorgesteld mej. M. A. A. Cler en de heer F. J. J. Drijkoningen tot tijdelijke leerkrachten resp. voor 14 en 2 lesuren per week te benoe men. Vlissingen GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politiebureau te Vlissingen zijn inlichtingen te verkrijgen over onderstaande gevonden voorwerpen: Kralen armbandje, oorbel, diverse huissleutels, sjaal, autoped, wieldop, armbandje, uitsnijplankje, vulpot lood, enige dames- en herenrywieien, twee muntbiljetten, enkele porte- monnales, enveloppe met inhoud, dekzeil, motorhandschoen, dames handschoen, zakmes, enkele fietstas sen, driewielfietsje, kindertasje, he renglacé-handschoen, spade. „Rotterdams Toneel" Het „Rotterdams Toneel" zal voor ,,'t Nut" te Vlissingen Donderdag a.s. in het Concertgebouw ten tonele bren gen ..Voor elke vrouw komt eens de tijd", een blijspel van Noël Coward, in een vertaling van regisseur Frits van Dyk. WELLICHT PLAATS VOOR 100 GEZINNEN. Financiering van het plan nog groot probleem. Door de gezant van Chili bij ons hof, de heer Luis Renard en de commissa ris voor de emigratie, mr. ir. B. Ha- veman, zyn er reeds enkele malen be sprekingen gevoerd over de mogelijk heid tot emigratie van Nederlanders naar Chili. Het uitgangspunt van deze bespre- Onderwijszaken De heer J. Stolk, hoofd van de open bare V G.L.O.-school te Vlissingen heeft eervol ontslag gevraagd in ver band met zyn benoeming in een soort gelijke functie te Dordrecht. B. en W. van Vlissingen stellen de raad voor dit ontslag eervol te verlenen met in gang van 1 September 1954. B. en V/. van Vlissingen stellen de raad voor te benoemen tot onderwij zer aan de Vincent van Goghschool de heer W. Lems, thans tijdelijk on derwijzer aan die school. B. en W. stellen verder voor mede werking te verlenen aan de Vereniging voor bijzonder lager onderwijs op g.g. voor de aanschaffing van 7 bergkasten voor leer- en hulpmiddelen ten be hoeve van de school aan de Kasteel straat. Hiermede is een uitgave van f 250 gemoeid. Poolse volksvereniging In „Concordia" te Vlissingen gaf de Poolse Volksvereniging een uitvoe ring. De voorzitter van de afdeling Vlissingen, de heer A. Eibin, sprak een openingswoord, waarin hij de aanwe zigen welkom heette. Vervolgens trad op de cabaretgroep van N Steenaard. Op verdienstelijke wijze werden enige schetsjes opgevoerd. De schetsen „Jong gehuwden" en „Hulp in de huis houding" werden door de aanwezigen zeer gewaardeerd. Voorts werden er Poolse liederen gezongen. Ook trad er nog een cowboy-duo op, dat veel succes oogstte. De piano- en accordeon-begeleiding was in handen van de heer N. Bosch. Na de geslaagde uitvoering volgde een geanimeerd bal. Kamp Bloemenlaan wordt afgebroken De directeur-generaal van de rijks gebouwendienst heeft het gemeente bestuur van Vlissingen medegedeeld dat er meer gestreefd wordt om het barakkenkamp Bloen\enlaan om streeks Mei van dit jaar af te breken. B. en W. hebben de raad een voor stel doen toekomen voor doortrek king van de President Roosevelt- laan en de Bloemenlaan. De kosten van het werk worden geraamd op 31.000. Oostkapelle Verkoop opgehouden. Het door notaris mr. P. W. Meijlink te Middelburg in veiling gebrachte landhuis „Pension Gelges", aan de Domburgse weg 56 te Oostkapelle, werd opgehouden op een bedrag van 11.210. Domburg Raad vergadert De raad der gemeente Domburg komt Woensdag a.s. in openbare ver gadering bijeen des avonds om acht uur. Op de agenda komt o.m. voor de benoeming van een gemeentewerkman en de aankoop van grond voor een parkeerterrein. 12. „Een spook!" krijste de Maat. „Help! Het komt op ons af!!" Zijn angstkreten echoden gierend door het gewelf. Kappie en Rivaldi stonden als aan de grond genageld te staren naar de vreemde verschijning, die op hen afkwam". „Een levendige hieroglyph!" stamelde Rivaldi. „sinistro!" „Onzin", zei Kappie, „het is een vent van vlees en bloed, net als wij. Alleen is de klont wat ouderwets Egyptisch gekleed. Maar stil. hij gaat wat zeggen" Inderdaad opende de oude Egyptenaar zyn mond en uitte enkele onbegrijpelijke klanken. Toen de drie hem met open mond bleef aanstaren, stampte hij driftig met zijn stok op de grond en her haalde zijn onverstaanbaar toespraakje met een mach tig stemgeluid, dat langs de muren daverde. Met een gil liet de Maat djn fakkel vallen en ging er in galop van door. Dit voorbeeld werd direct door Rivaldi gevolgd en ook Kappie, die liever niet al leen met die geheimzinnige figuur achterbleef, mompelde hij omkijkend, „maar één ding is ja dui delijk: hij wil. dat we ophoepelen!" kinfen vormde een aanbod van de Chileense regering tijdens de waters nood In ons land, om de slachtoffers in de overstroomde gebieden in Chili een levensmogelijkheid te bieden. De president van Chili sprak zelfs van 1000 gezinnen. In het vorig jaar werd er door de Nederlandse landbouw en emigratie attaché in Argentinië, ir. Beer, een onderzoek naar de mogelijkheden tot emigratie in Chili een onderzoek in gesteld. Het resultaat van dat onder zoek was niet onbevredigend. Van Nederlandse zij- - was inder daad de belangstelling om in een min of meer groepsverband naar Chili te emigreren.Daarom hebben onze emi- grr ie-autoritei ten het nlan verder in studie genomen. Men denkt in dit ver band aan een minimum van 50 en een maximum van 100 gezinseenheden voor emigratie naar Chili. De financiering van het plan vormt echter een groot probleem, er zrjn naar schatting enkele millioenen gul dens mee gemoeid. Chili denkt aan het beschikbaar stellen van land te gen een lening op lange termijn. De machines en opstallen moeten door de Nederlanders worden verzorgd. Er zal bovendien een garantie nodig zijn. Men denke voorts aan de risico's, aan de valuta kwestie en andere. Nu zou men voor wat het transport betreft medewerking kunnen verkrijgen van de I.C.E.M de internationale organi satie voor Europese emigratie. Voor de financiering wordt onder andere gedacht aan een lening van de we reldbank. Er is dus op het ogenblik nog niet te zeggen of deze emigratie een kans van slagen heeft. De heer H. Have- man zal tijdens zijn bezoek aan Zuid- Amerika m de volgende maand ook enige tiid in Chili verblijven om de mogelijkheden daar verder te bestu deren. WOENSDAG 28 APRIL. HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws: 7.13 Gramofoon muziek; 7.30 Gewijde muziek: 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weer berichten; 8.15 Tulpenrally; 8.25 Gramo- foonmuzlek; 8.30 Tot Uw dienst; 8.35 Gramofoonmuzlek; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.40 Gramofoonmu- ziek; 10.30 Morgendienst: 11.00 Gramo foonmuzlek; 11.05 „De Vijf Admiralen", hoorspel: 12.20 Tulpenrally; 12.30 Land en tuinbouwmededelingen; 12.33 Gramo- foonmuziek; 12.37 Middagpauzedienst; 12.59 Klokgelui; 13.00 Nieuws; 13.15 Prot. Interkerkelijk Thuisfront; 13.20 Banjo orkest; 13.50 „Hünsel un(i Gretel", ope ra (le en 2e acte); 14.55 Viool en piano; 15.30 Lichte muziek: 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Orgelspel; 17.50 Tulpenrally: 18.00 Gramofoonmuziek; 18.05 Reportage; 18.15 Spectrum van het Chr. organisatie- en verenigingsleven: 18.30 R.V.U.: „Ver schijningen" door prof. dr W. H. C. Ten- haeff; 19.00 Nieuws en weerberichten; 19.10 Boekbespreking; 19.25 Gramofoon muziek; 19.30 Buitenlands overzicht; 19.50 Gramofoonmuziek; 20.00 Radiokrant; 20.30 Amusementsmuziek; 20.50 „Vijf jaar N.A. T.O."; 21.10 Kamerorkest; 21.55 Repor tage: 22.10 Tulpenrally: 22.30 Gramofoon muziek; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten; 23.15—24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n. 298 m. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws; 7.10 Gramofoon muziek; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.33 Gramofoonmuziek; 8.00 Nieuws; 8.18 Gramofoonmuziek; 8.50 Voor de huis vrouw; 9.00 Gymnastiek voor de vrouw; 9.10 Gramofoonmuziek; VPRO: 10.00 Schoolradio; VARA: 10.20 Voor de vrouw: 11.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Orgelspel: 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen; 12.33 Gramofoonmuziek: 12.50 Reportage; 13.00 Nieuws; 13.15 Tentoonstellingsagen da; 13.18 Amusementsmuziek; 13.45 „De weg omhoog", causerie; 14.00 Voor de kinderen; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Jeugdconcert; 17.15 Dansmuziek; 17.50 Regeringsuitzending: „Nederland en de wereld: ir H. K. van Zijll de Jong: „Ne derlandse ingenieurs in het buitenland"; 18.00 Nieuws en commentaar; 18.20 Ac tualiteiten; 18.25 Top-songs; 18.55 Voor de jeugd; 19.05 .Moet de Staat de Kerk geldelijk steunen?", causerie; 19.20 Ronde van Nederland; VPRO: 19.30 Een ton voor Triëst; VARA: 20.00 Nieuws; 20.05 Poli tiek commentaar; 20.15 Gevarieerde mu ziek; 20.40 „De ingebeelde ziekte", hoor spel; 22.00 Amusementsmuziek; 22.30 Gra mofoonmuziek; 2245 „De tabak als maat schappelijk vraagstuk, causerie; 23.15 So cialistisch nieuws in Esperanto: 23.20— 24.00 Uitlopers van de Parnassus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 4