KAPPIE EN HET SETH-ZAADJE Ziekenfonds Walcheren nam nieuw gebouw in gebruik WALCHEREN ZEEUWSE MUZIEKSCHOOL START VOORLOPIG OP BESCHEIDEN BASIS SPORT EN WEDSTRIJDEN MAANDAG 26 APRIL 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DRUK BEZOCHTE PLECHTIGHEID Een plaquette onthuld van wijlen dokter A. Staverman Zaterdagmiddag werd liet nieuwe gebouw van de stichting „Ziekenfonds Walcheren" officieel in gebruik genomen. Vele belangstellenden, onder wie wij opmerkten B. en W. van Vlissingen en vele vertegenwoordigers van or ganisaties op medisch gebied, op het terrein van het ziekenfondswezen enz., bevolkten de ruime kantoren van het nieuwe gebouw aan de Dr. Sta- vermanstraat, een schepping van de Vlissingse architect, de heer W. Mes- ser, en uitgevoerd door de aannemersfirma De Muynck en Petri. Het gebouw maakt een uiterst verzorgde indruk: zowel het exterieur als de in lichte kleur gehouden kantoorvertrekken met hun grote ramen ge tuigen van de nieuwste inzichten. Tijdens de rondgang van de bezoekers werd een demonstratie gegeven.met de elctrische adresseer- en stencel- machines, die in de administratie-afdeling staan opgesteld. vex-vaardigster van de herinnerings plaquette overhandigde zij een soortgelijk bord. B estend igheid Burgemeester mr. B. Kolff deed een greep uit de gesohiedenis van het ziekenfonds. In de verbrokkelde toestand, die 40 jaren geleden be stond, werd door de oprichting van het ziekenfonds verbetering gebracht en er kwam bestendigheid. Begonnen met enige honderden leden, strekt het ziekenfonds thans zijn zorg uit over 40.000 zielen. Spr. wees op de grote innerlijke kracht van het fonds en de zegenrijke werking. Namens het ge meentebestuur uitte hij de beste wen sen voor de toekomst. Daarna volgde een ganse rij van sprekers. Mr. L. V. Ledeboer sprak De heer J. S. Bloos, voorzitter der Stichting, sprak een kort woord, waarin hij hei eide aan de' eerste steenlegging uoor de dochters van wglen dokter A. Staverman, de op richter van het ziekenfonds. Hi: bracht dank aan mevr. Messer, de vervaardigster van de herinnerings plaquette, met de beeltenis van dok ter Staverman. De plaquette werd door mevrouw de wed. A. Staver manSlicher onthuld. Hierna vertrok het gezelschap naar het Strandhotel, waar het bestuur van het ziekenfonds repicieerde. Verscheidene honderden belang stellenden maakten van de gelegen heid gebruik het bestuur geluk te wensen en velen deden die goede wen sen vergezeld gaan van een geschenk. De voorzitter de arts J. S. Bloos, sprak een welkomstwoord, waarbij hg zich in het bijzonder richtte tot de familie Staverman, B. en W. van Vlissingen en de secretaris van de ziekenfondsraad, mr. L. V. Ledeboer. Na een overzicht gegeven te hebben van de wijze, waarop het ziekenfonds in de achterliggende 40 jaren was gehuisvest, gaf hij uiting aan de dankbaarheid van hét bestuur nu een fraai nieuw gebouw betrokken kon worden. Spr. noopte tenslotte dat dit gebouw van groot nut zou zijn voor de leden. Vele toespraken De arts P. Staverman, x-ichtte woor den van dank tot het bestuur van het ziekenfonds en tot B. en W. van Vlissingen, welk laatste college de straat, waaraan het nieuwe zieken fondsgebouw ligt, naar wijlen zijn va der heeft willen noemen. Mevrouw A. Staverman—Slicher wees er op hoe deze dag van blijd schap ook een dag van weemoed was door het niet meer aanwezig zijn van vier bestuursleden de heren Wolters, Mazzola, Van Ockenburg en Staver- raan. „Het is jammer, zo zei mevr. Sta verman. dat mijn man deze dag met heeft meegemaakt. Hij zou zelf zo dankbaar geweest zijn voor het be reikte resultaat". Na lof toegezwaaid te hebben aan allen, die aan de tot standkommg van het gebouw medewerkten, bood ze voor de nieuwe bestuurskamer een schaal aan uit de antiek-verzameling van wijlen haar echtgenoot. Aan mevr. MesserHeybroek Dertien doden bij vliegramp in Argentinië F-en vliegtuig van de „Aerolinas Ar- gentinas" met waarschijnlijk 24 perso nen aan boord, dat op weg was van Mendoza naar Cordoba, heeft Zater dag tengevolge van een storm een noodlanding moeten maken. Volgens onofficiële berichten uit La Rioja, van waaruit reddingsploegen zijn vertrok ken om het toestel te zoeken, zijn 13 inzittenden om het leven gekomen en zes gewond. Deens koningspaar in ons land Koning Frederik de Negende en Ko ningin Ingrid van Denemarken zijn Zondag omstreeks twaalf uur 's mid dags voor hun officieel bezoek aan Nederland vertrokken. Zij komen vanmorgen tegen negen uur per trein te Amsterdam aan. Lijken van vermiste Alpinisten gevonden Na negen dagen zoeken hebben red dingsploegen Zaterdag in het Dach- steingebergte in Oostenrijk de lijken van zes der tien Duitse schooljongens tussen vijftien en zeventien jaar ge vonden, die op vijftien April op een tocht in de bergen in een zware sneeuwstorm verdwenen. De lijken der drie leraren, onder wie een vrouw, werden eerder op de dag gevonden. Uit Milaan wordt gemeld, dat Za terdag de lijken van drie bergbeklim mers zijn gevonden, die verscheidene dagen geleden in het Grignolamassief ten Noorden van Lecco verdwaalden. Wederom Nederlander uit Indonesië uitgewezen De zaalclxef van het Bandoengse hotel Savoy-Homan, de heer Schen kel, die enige tijd geleden bij een raz zia is aangehouden, omdat zijn papie ren niet in orde waren, zal Indonesië moeten verlaten. D,e reden is, dat zijn immigratiepaplercn zijn verlopen. Aan deze zaalchef, de heer Schen kel, en aan de behe.erder van het zelfde hotel, de heer Schouten, was een meldingsplicht opgelegd en zij mochten Bandoeng niet verlaten. De papieren van de heer Schouten zijn echter verlengd. Op het hoofdparket verklaarde men, dat de papieren van de heer Schouten niet waren verlengd op grond van politieke overwegingen. Men wenste hierover geen verdere mededelingen te doen De heer Schenkel zal met de eerste bootgelegenheid uit Indonesië moeten vertrekken. voor de Ziekenfondsraad, de heer G. Dekker, arts, voor de Kon. Ned. Mij. tot Bevordering der Geneeskunst en de heer W. M. Vos als gedelegeerde van de federatie landelijk bestuur ziekenfondsen. De heer De Vos bood namens de zusterverenigingen enkele antieke vazen aan, die afkomstig wa ren uit de verzameling van wijlen dokter A. Staverman. De heer J. Marijs, secretaris Raad van Overleg, wees op het grote be lang van de ziekenfondsen voor de arbeidende bevolking. De heer H. P. Veening, arts en voorzitter van de kring Walcheren der Mij. tot Bevor dering der Geneeskunst, bood namens de medewerkers een bedrag aan, voor aankoop van een blijvend geschenk in het nieuwe gebouw. De heer W. Hummelen sprak als voorzitter van de kring Zeeland der Mij. tot Bevordering der Phai'macie en de heer J, Reijnierse namens de kring Zeeland van de Mij. tot bevox"- dering der Tandheelkunde. Voor de Vei'eniging van directeu- ren van algemene ziekenfonds voer de het woord de heer Herman en voor het Middelburgs Ziekenfonds sprak mr. A. J. v. d. Weel. die een schilderij aanbood. De arts C. Griep, het gewest 7 der Gewestelijke Federatie van Zieken fondsen, bood enkele antieke tabaks potten uit de verzameling van wijlen dokter A. Staverman aan. Nadat nog de heren A. W. van Nieuwland en J. Moll hadden gesproken voor de zie kenhuizen St. Joseph en Bethesda, voerde de directeur van het zieken fonds Walcheren het woord namens het personeel Hij bood een reproduc tie en een electrische klok aan. De heer Bloos dankte alle sprekers har telijk voor hun goede wensen en goe de gaven. Des avonds was er voor degenen, die van buiten Zeeland gekomen wa ren, een eenvoudige maaltijd. Middelburg- Filmvoorstellingen ,,Uit het Volk Voor het Volk". Op Vrijdag 30 April geeft de Ko ninklijke Vereniging „Uit het Vc" Voor het Volk" te Middelburg in Volk- de Electro-bioscoop een viertal film voorstellingen voor de jeugd. O.a. zullen vertoond 'worden films, be trekking hebbend op het Koninklijk Huis en vei'schillende kinderfilms. De aanvangstijden van deze voor stellingen zyn 11, 13.30, 15 en 16.30. Leden reclasseringsraad herbenoemd Bij K.B. zyn met ingang van 1 April jl. herbenoemd als leden van de re classeringsraad te Middelburg mr. A. E. Rink, tevens voorzittei-, mr. J. L. Andreae, M. D. Baas en J. Lo- rier. Vlissingen „Marinesteiger" wordt in gebruik genomen Hedenmiddag om vier uur wordt de nieuwe steiger aan de buitenhaven te Vlissingen, de „Marinesteiger" offi cieel in gebruik genomen door de Commandant Maritieme Middelen, de kapitein ter zee J. G. Broekhuy- sen. „De drie Musketiers" in Scheldekwartier Voor de leden van de personeels vereniging der N.V. Kon. Mij. „De Schelde" werd Zaterdag in het Schel dekwartier te Vlissingen een cabaret avond gegeven, welke verzorgd werd door het gezelschap „De drie Muske tiers" uit Haarlem. Na een kort openingswoord van de voorzitter der personeelsvereniging, dhr. W. F. L. Korff, traden de heren Leo van Norde, Henk Smal en Cees Nat voor het voetlicht en openden het programma met een vlot en pittig ge zongen „Hier zijn de drie musketiers", waarbij zelf voor de muzikale om lijsting zorgden. Het trio oogstte veel succes en na ieder nummer klonk een dankbaar applau3. Zeer geestig waren de nummers ,,'t Is maar een lolletje", „Tirol" en de parodie op „Ketelbinkie" Het publiek heeft op deze avond ruimschoots genoten en de verschil lende refreintjes werden naar harte lust meegezongen. Henk Smal trad tussen de nummers op als conferencier, een taak waarvan hij zich op verdienstelijke wijze kweet. Na afloop volgde een gezellig samenzijn met dansen, waarbij de mu ziek werd verzorgd door „De drie musketiers". Lezing N.R.V.-Z.V.U. De afdeling Walcheren van de Ne derlandse Reisvereniging belegde de zer dagen in samenwerking met de Z.V.U. in gebouw „Concordia" te Vlis singen een avond, tijdens welke de afdelingsvoorzitter, de heer A. P. Goossen, een' lezing hield onder de titel „Van hoge bergen en blauwe me ren". Spreker vertelde vele interes sante bijzonderheden over zijn reis door ItaliêS, Oostenrijk, Duitsland, Frankrijk en Zwitserland. De lezing, waarvoor veel belangstelling bestond, werd geïllustreerd door het vertonen van fraaie kleurendia's. Garantie voor Reisopera B. en W. van Vlissingen stellen de raad voor garant te zijn tot" een be drag van f 600 in het eventueel tekort van de opvoering, die de „Nederland se Reisopera" de vml. Utrechtse Opera in Vlissingen zal geven. Als datum voor deze opvoering is vast gesteld 24 Mei. Gegeven zal worden „Don Pasquale" van Donizetti. Westkapelle Brand in duinhelm Nader vernemen wy nog over de brand in duinhelm te Westkapelle, dat het vuur geblust werd door een ploeg van 13 dijkwerkers onder lei ding van de heer S. W. Postma, tech nisch ambtenaar van de Polder Wal cheren. Binnen het uur was de brand bedwongen, zodat de brandweer prae- tisch geen dienst meer behoefde te doen. Collecte. De Paascollecte in de Ned. Herv. kerk te Westkapelle bracht f 312 op. VOETBAL De Zeeuwen veroverde volle winst op Zeelandia Met de harde'wind als bondgenoot lanceerde De Zeeuwen in de wedstrijd tegen Zeelandia een serie aanvallen op het Middelburg-doel, waaruit ha 12 minuten het openingsdoelpunt ontstond. Een door Leynse gediri geerde aanval liet ten slotte het leer voor de voeten van linksbuiten Boot komen, die de Zeelandia-doelman geen schijn van kans gaf (01). De Zeeuwen bleef het beste van het spel houden, maar de Zeelandia- achter hoede liet zich voor de rust niet meer verschalken. Na de thee waren de bordjes verhangen. Aanval op aanval golfde op de De Zeeuwen-veste af, maar èn het goede spel der Vlissing se achterhoede èn het wel uitermate slecht afwei'ken door de Zeelandia- voorhoede stond doelpunten voor de groen-zwarten in de weg. Toen uit een der sporadische De Zeeuwen- aanvallen Wim Leynse een afgeme ten pass naar De Bart plaatste, glip te deze door de Zeelandia-verdedï- gïng om Verwey het nakijken te ge ven. Wel probeerde Zeelandia nog de bakens te verzetten, maar het doel der Vlissingers bleef gesloten, mede dank zij uitstekend werk van keeper De Boucherie. F. G. C. Rothuizen overleden Oud-directeur van gemeentewerken te Goes Na een ziekte van enkele weken is Zaterdagavond in het ziekenhuis „St. Joanna" te Goes, in de ouder dom van 73 jaar overleden de heer F. G. C. Rothuizen, oud-directeur van gemeentewerken aldaar. De heer Rothuizen, geboortig uit Heelsum, kwam op jeugdige leeftijd als particulier en gemeentearchitect naar Goes. In de tientallen jaren, dat hij de leidlDg van gemeentewerken had, heeft hij een groot aandeel ge had in de uitbreiding van deze ge meente. Hij ontwierp destijds het eerste uitbreidingsplan van Goes, n.l. de bouwplannen I en n, waarbij zijn opvattingen over perspectieven van deze gemeente niet altijd de waar dering hadden, welke zij verdienden. De feiten hebben achteraf wel bewe zen. dat zijn visie juist was. Zijn ar beid is daarom ongetwijfeld een gro te stimulans geweest voor de uit breiding van Goes. In 1946 werd de heer Rothuizen eervol ontslag verleend als directeur van gemeentewerken. Hij was offi cier in de Orde van Oranje Nassau. Ook in het verenigingsleven en in commissies heeft de heer Rothuizen verschillende functies vervuld. C.J.M.V.-jongensdag te Goes Ruim 400 jongens, allen leden vaa CJMV-jongensclubs op Zuid- en Noord-Beveland en Schouwen-Duive- land, hielden Zaterdag in het „Schut tershof" te Goes een geslaagde „jon gen sbinnendag". Na opening door de heer L. Evert- se va„ Oudelande volgde in de mor genvergadering een aantrekkelijk programma van samenzang en film. Tijdens de pauze was een z.g. etala gewedstrijd georganiseerd, waaraan druk werd deelgenomen. De middag- bijeenkomst stond onder leiding van de heer P. G. Vermaire uit Kapelle. Na de opening volgde samenzang en voerden leden der club uit Hans- weert enkele Morrisdansen uit. De heer D. H. W. Verges uit Koudeker- ke vertelde een verhaal en de mu- ziekclub Tovido uit Yerseke kwam twee keer voor het voetlicht met ge zellige amusementsmuziek. Het spel „Het hangt aan de muur het tikt" bezorgde de club uit 's Heer Arendskerke een glansrijke overwinning. Nadat door de club uit Krabbendijke het toneelstuk „Moe ders lied" was opgevoei'd, sloot de heer M. Schouten uit Krabbendijke deze zeer geslaagde dag met de dag sluiting. EERST EEN CENTRALE KERN Begonnen wordt in Middelburg, Vlissingen en Goes ZoalB wy reeds meldden hebben B. en W. van Vlissingen de raad voorge steld met Goes en Middelburg een Stichting „Zeeuwse Muziekschool" in bet leven te roepen. Het voorstel van B. en W. bevat uitvoerige gegevens over de plannen voor deze onderwijsinrichting voor muziek. In de ontwerp statuten wordt er in de eerste plaats van uitgegaan, dat de volgende ge meenten aan de Stichting zullen deelnemen: Axel, Goes, Hulst, Middelburg, Oostburg, Terneuzen, Tholen en Zierikzee. Deze gemeenten zullen in het bestuur der Stichting vertegenwoordigd zyn door een uit de colleges van B. en W. uit him midden aan te wijzen lid. Toetreding van andere gemeen ten blijft bovendien mogelijk. Als voorzitter van het algemeen bestuur zal de Commissaris der Ko ningin in Zeeland fungeren, terwijl een lid van Ged. Staten eveneens deel zal uitmaken van het stichtingsbe stuur. Het dagelijks bestuur zal be staan uit tenminste vhf en ten hoog ste zeven leden. Het algemeen be stuur zal worden bijgestaan door een college van curatoren, bestaande uit tenminste vgf leden, door dit bestuur te benoemen na advies van de Stich ting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk. Het ligt in de bedoe ling, dat als lid van dit college des kundigen uit het muziekleven zullen worden benoemd. Er wordt van uitgegaan, dat in el ke deelnemende gemeente een dépen- dence van de school wordt ingericht (lokaliteiten met verdere accommoda tie voor muziekonderwijs), terwijl voor d^ leiding en administratie een centraal apparaat zal worden inge steld, dat te Middelburg zal worden gevestigd. De lesgelden, welke voor alle ge meenten uniform zullen worden vast gesteld, en de andere tarieven, als mede de salarissen van het personeel worden door het algemeen bestuur geregeld. Onder toezicht van het col lege van curatoren en onder verant woordelijkheid van het dagelijks be stuur berust de dagelijkse leiding bij een directeur, te benoemen door het algemeen bestuur. voorlopig wordt alleen aan Goes, Middelburg en Vlissingen verzocht aan de Stichting deel te nemen, aan gezien het na ampele overweging wenselijk is gebleken op zeer beschei den voet te beginnen en de ontwikke ling van zaken af te wachten. De werkzaamheden van de Stichting zullen zich namelijk eerst moeten be perken tot het vormen van een cen trale kern, van waaruit een verdere ontwikkeling mogelijk is. HOCKEY Middelburgse dames zijn gepromoveerd Overwinning op en gelijkspel tegen Den Bosch Voor het Zeeuwse hockey is er goed nieuws: de Middelburgse dames zijn namelijk naar de bondscompetitie ge promoveerd. Op het neutrale veld van Pelikaan in Roosendaal speelden de hoofdstedelijke dames titelhoudsters van afdeling A tegen de kampioe nen van B. 's Hertogenbosch. Uit de twee gespeelde wedstrijden behaalden de Middelburgse dames S punten, door een 4—-0 overwinning en een 11 ge lijk spel. In de eerste ontmoeting startten de Zeeuwse speelsters in een hoog tempo en binnen 5 minuten scoorde Jenny van der Rest (10.) Kort daarop had Tini Gabriëlse succes (20) en vlak voor rust maakte Marianne Doets er 3—0 van. Na de hervatting was Mid delburg fel in het offensief en het was Fietje Vaarzon Morel, die het 4e doel punt aan de score toevoegde (4—0). In deze stand kwam er geen wijziging meer. De tweede wedstrijd, die 's middags werd gespeeld, zag een herboren Den Bosch in het veld. Het werd een ge- lijkopgaande strijd en het had er alle schijn van dat de Bossche speelsters zouden gaan winnen. Tot de thee bleef de stand echter dubbel blank. In de tweede helft gaf Loes Haag haar team uit een stafbully de leiding (10). Zes minuten voor het einde maakte Den Bosch gelijk en ging daarna fel vech ten voor het winnende puntje. Middelburg hield echter stand en het heiligdom van de Zeeuwse doel- verdedigster werd niet meer door boord. De Bossche dames namen hun verlies echter sportief op en feliciteer den de Middelburgspeelsters hartelijk met het veroveren van het begeerde plaatsje in de „grote" competitie. Nederland verloor met 13 Vein Engeland Het Nederlandse hockey-elftal heeft Zaterdag in het Wagenerstadion te Amstelveen een 13 nederlaag ge leden tegen Groot-Brittannië. De Britten verdienden deze overwinning ten volle; er zat in hun elftal meer verband, maar vooral hun snelheid maakte de roodhemden gevaarlijk. Het Nederlandse team was dit keer als geheel niet van grote klasse. Het beeld gedurende de gehele wedstrijd wa3 een Brits veldover- wicht met snelle aanvallen, meestal strandend op de door de middenlinie en backs dichtgetrokken verdediging. De Nederlandse aanval was over het algemeen zonder stuwkracht en de slagvaardigheid van de Nederlandse voorhoede was gering. Na 25 min. maakte Conroy gebruik van een wei feling in de Nederlandse verdediging. Fletcher pikte zijn voorzet op en sloeg langs de vallende Mulder. Nog geen twee minuten later was de stand gelijk uit een strafcorner. die door Kruize keurig werd ingeschoten. Na de hervatting zetten de Engel sen een fel offensief in, dat reeds na 5 minuten een doelpunt opleverde van de stick von Conroy. eD Britten bleven sterker, maar ook Nederland kreeg kansen, die echter te loor gin gen. Tien minuten voor het einde zette Conroy de bal voor, waarna midvoor Forster het kleine witte ding langs doelman Mulder liep (1 3)Bij deze stand bleef het. Ook de Nederlandse B-ploeg was niet succes vol; er werd namelijk met 10 van het Britse B-team verloren. SCHAKEN Titel in eerste klasse voor A. Mast In de wedstrijden om het persoon lijk schaakkampioenschap van Zee land eerste klasse viel de beslissing. De Vlissinger A. Mast had hier de lex- ding, maar kon nog worder ingelopen door L. J. Woudstra en M. P. Breel. Beide spelers speelden echter remise, waardoor Woudstra reeds afviel. Bo vendien eindigde ook de ontmoeting tussen Flissebaalje en Woudstra in remise. Hierdoor ging de titel naar A. Mast. De stand is: A. Mast (Vlis singen) 5% uit 8; L. J. Woudstra (Middelburg) 4 uit 8; M. P. Breel 3 uit 6; W. Flissebaalje 3 uit 7; De Vlieger uit 5. Om de wereldtitel De 18e partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap scha ken tussen Botwmnik (wit) en Smyslov. eindigde na 5S zetten in remise. Botwinnik heeft thans 10 punten en Smyslov 8 punten. Deze werkwijze heeft het voordeel, dat het centrale apparaat zo beperkt mogelijk kan worden gehouden, zodat waarschijnlijk voorlopig met de be noeming van een directeur en het aantrekken van een enkele leerkracht van elders kan worden volstaan. 11. De onderzoekingstocht in het binnenste van de pyramide was niets voor de Maat. De geheimzinnige fi guren op de wand, de dood se stilte, die er heerste, dit alles had hem zo langza merhand in een paniekstem ming gebracht „Ik wil weg van hier!" gilde hü het plotseling uit. „Weg van hier! Weg van hier!" echode het door het gewelf. Deze griezelige echo bracht de arme stuur man helemaal van streek en hij begon te klappertanden, dat de roffels van de mu ren weerkaatsten. „Hou je gebit op elkaar!' snauwde Kappie. „Die ram- melkaak van je maakt me ja een herrie als een ste! trommelslagers l" „Ik kan het niet helpen" piepte de Maat, „ik ben bang! Ik heb het gevoel, alsof die figuren op ons afkomen!" En hij wees met trillende vinger naar de hieroglyphen op de wand. „Onzin," zei Kappie. ..klontenpraat! Die hie roglyphen staan daar al duïzende jaren; ze hebben zich nog nooit hertogen en...," Hij werd onderbroken door een schelle kreet van Rlvaldi, die alle echo's weer wakker riep. „Caram- bissima del pipo!! Kijk!!" riep Rivaldl. „Pipo! Pipol Kijk! Kijk!" herhaalde de echo. Temidden van die herrie keerden zij zich om en., daaf zagen zij een vreemde figuur staan, die angstig veel op een hieroglyph leek! WIELRENNEN Daan de Groot won de Ronde West-VIaanderen Van der Lijcke 7e in eindklassement De ronde van West-VIaanderen voor amateurs is in een Nederlandse zege geëindigd. De Amsterdammer Daan de Groot, die in de zesde en laatste etappe zeventiende werd, leg de in het eindklassement met een to- taaltijd van 16 uur 9 min. 43 sec. be slag op de eerste plaats. Gok de Zeeuwse renners, die aan deze ronde deelnamen, hebben er het niet slecht afgebracht. Van der Lijc ke uit Groede bezette in het eind klassement de 7e plaats. In de laatste etappe klasseerde Westdorp uit 's- Heerenhoek zich als 12e- De uitslag van de 5e etappe, die van Ede naar Meulebeke leidde, was I. Deboodt (Belg) 2 uur 43 min. 28 sec.; 2. Pauw (Belg) z.t.; 3. Peder- sen (Denem.) z.t.; 4. Wolf (Ned.) z.t. 5. Schrauwen (Ned.) z.t.; 6. De Groot (Ned.) z.t.; 7. Van Vink (Belg) z.t. 8. Rooseboom (Belg) z.t.; 9. Van Dongen (Ned.) 2 uur 46 min. 1 sec.; 10. Rnusman (Ned.) z.t.; 12. Cuyten (Ned.) z.t.t; De uitslag van de laatste etappe, van Meulebeeke naar Var sen are, over 125 kilometer, luidde: 1. Van Bossel (Belg.) 3.16.29; 2. Minne (Belg) 3.17.05; 3 Pauw (Belg) 3.17.23; 4. Van Heusden (Ned.); 5. Desmet (Belg); 6. Van Vinckt (Belg); 7. Van Baecke (Belg); 8. Callebout (Belg); 9. Van Dongen (Ned.); 12. Westdorp (Ned.); 16. Rusman (Ned.); 17 De Groot (Ned.). Het eindklassement ziet er als volgt Uit: 1. De Groot (Ned.) 16.09.43; 2. Pedersen (Den.) 16.10.57; 3. Verhelst (Belg) 16.11.34; 4. Van Dongen (Ned.) 16.11.58: 5. Dooghe (Belg) 16.12.05; 6. Callewaert (Belg) 1612.44; 7. Van der Lijcke (Ned.) 16.13.41; 10. Rusman (Ned.) I6.I0. 27; 13. Cuyten (Ned.) 16.20.53; 19. Maas (Ned.) 16.27.33. DAMMEN Anderson prolongeerde titel Davidse kampioen van de eerste klasse Om het persoonlijk damkampioen schap van Zeeland werden weer eni ge part'den gespeeld. L. Anderson uit Goes behaalde een overwinning op De Vlieger. Daardoor legde hij we derom beslag op de Zeeuwse titel. De Vlieger, die zeer sterk speelde in zjjn partij tegen de Zeeuwse kampi oen, beging een kapitale blunder bij de 57e zet. Hjj verloor daardoor zijn partjj. De overige uitslagen waren: hoofd klasse Ia. PorreyN. Corstanie 2 0; J. L. Strooband Jr.W. Heydra 2—0; D. DavidseJoh. de Smet 1 1; N. CorstanjeJ. Sinke 02. L. Davidse uit St. Laurens werd kampioen van de eerste klasse. Uit zijn twee laatste partijen had hij aan twee punten genoeg om de titel te veroveren. De uitslagen waren hier: P. ThenuL. Davidse 02; J. Schot—C. J. Hollestelle 0—2; C. J. HollestelleF. Openneer 11; P. BrasserJ. C. Nijssen 11; L. Adri- aanseO. Scherp 11; C. J. Holle stelleL. Davidse 02: J. Schot H. Overtveld 1—1; C. P. de Vos— P. Thenu 11; H. OvertveldF. Openneer 11; L. AdriaanseP. Brasser 0—2. Daar in beide klassen nog enige partijen gespeeld moeten worden, kunnen de eindstanden nog niet wor den vermeld. Officiële publicaties VERKIEZINGEN PROVINCIALE STATEN. Ter inzage-legging proces-verbaal van de vaststelling van de uitkomst der stemming. De voorzitters van de hoofdstembu- reaux voor de verkiezing van de leden van de Provinciale Staten in de kies kringen I en II (Middelburg en Vlissin gen) maken bekend, dat de processen- verbaal van de zitting van deze hoofd- stembureaux waarin de uitkomst van de op 21 April 1954 gehouden stemming is vastgesteld, ter secretarie dezer gemeen ten voor een leder ter inzage zjjn gelegd. Middelburg, 23 April 1954. Vlissingen, Even voor de verkiezingen is in Den Haag een voor een Christeiijk-Historisch candidaat beledigende affiche aangeplakt. In verband daarmede heeft de politie twee personen gearresteerd. Deze zullen nu voor deze zaak door de Officier van Justitie worden vervolgd. Advertentie. WOHDEROU€' met onhandige llkdoornringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel. NOXACORN. neemt de pun weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wor- te1 en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het ptjnstiUende benzo- flesje NOXACORN. Antisep. tlsch Likdoornmiddel van i as h*. spaart U veel ellende.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3